نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو – نکات مهم در این رابطه

نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو – نکات مهم در این رابطه

خوابیدن بعد از کاشت مو

در این مقاله درباره‌ نحوه‌ی خوابیدن پس از پیوند موی طبیعی برای شما عزیزان نکاتی بیان شده است.

برخی عناوین توضیح داده شده در این مطلب شامل موارد زیر است:

  1. اهمیت خوابیدن صحیح بعد از کاشت مو
  2. معرفی روش‌های درست خوابیدن پس از کاشت موی طبیعی
  3. نکات مهم از نحوه درست استراحت بعد از کاشت مو طبیعی
  4. عوارض احتمالی خوابیدن نادرست بعد از پیوند مو

 

خوابیدن بعد از کاشت مو

 

به طور کلی کاشت موی طبیعی دارای روندی است که باید تمام مراحل آن با دقت کافی انجام شود. از زمانی که فردی تصمیم به پیوند مو می‌گیرد تا زمان کاشت و حتی بعد از آن باید به برخی نکات توجه کافی داشته باشد.

در انجام پیوند مو، پس از انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو، بهترین پزشک پیوند مو و…، نوبت به انجام عمل می‌رسد؛ در اینجا پزشک معالج، نکاتی را برای شما بیان خواهد کرد که قبل و بعد از عمل باید انجام دهید.

یکی از نکاتی که به آن اشاره می‌شود، نحوه‌ی خوابیدن پس از کاشت مو است.

 

اهمیت خوابیدن صحیح بعد از کاشت مو

در روزهای اول پس از کاشت موی طبیعی، پوست سر کاملاً حساس است. بیماران باید از بروز هرگونه آسیب احتمالی به فولیکول‌های تازه کاشته شده جلوگیری کنند؛ چرا که آسیب به گرافت‌های تازه کاشته شده، می‌تواند تأثیر منفی بر روند بهبودی پس از عمل و نتایج نهایی داشته باشد.

 

اهمیت خوابیدن صحیح بعد از کاشت مو

 

خواب مناسب به بیماران کمک می‌کند تا پوست سر آنها به خوبی بهبود یافته و پیوندهای مو را دست نخورده نگه دارند. بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه بعد از کاشت مو بخوابید تا از آسیب دیدن فولیکول‌های پیوند شده، جلوگیری کنید.

بنابراین، توصیه‌های پزشکی را به خوبی گوش داده و رعایت کنید و از بروزهرگونه عارضه احتمالی در ناحیه عمل جلوگیری کنید.

 

معرفی روش‌های درست خوابیدن پس از کاشت موی طبیعی

1. از بستن سر با دستمال اجتناب کنید

برخی بیماران فکر می‌کنند اگر بعد از پیوند مو، سر خود را با دستمالی ببندند، آن را از هر گونه آسیب حفظ کرده و موهای کاشته شده در امان هستند. اما باید بگوییم اصلا چنین نیست، زمانی که شما سر خود را با پارچه‌ای می‌پوشانید، باعث فشار به ناحیه عمل شده می‌شوید؛ چرا که فولیکول‌های تازه کاشته شده در روزهای ابتدایی بسیار حساس بوده و احتمال آسیب دیدن آنها بیشتر است.

2. استفاده از بیش از یک بالشت برای خواب

برای خوابیدن بعد از کاشت مو، چند بالشت تهیه کنید و در زیر سر خو قرار دهید؛ البته توجه داشته باشید بالشت‌ها نه خیلی نرم و نه خیلی سفت باشند. باید به نحوی باشد که سر به اندازه‌ی 2 الی 3 سانت در آن فرو رود.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

3. استفاده از تشک مناسب

خوابیدن پس از پیوند موی طبیعی واقعا مهم است چرا که اگر نکات لازم را رعایت نکنید ممکن است تمام زحمات شما به هدر رود. بنابراین، تشک خود را به نحوی انتخاب کنید که مثل بالشت‌ها نه خیلی سفت باشد و نه خیلی نرم و به طور کلی متناسب با فیزیک شما باشد.

چرا که اگر تشک و بالشت شما با یکدیگر متوازن نباشند، علاوه بر گردن دردی که ایجاد می‌شود، باعث آسیب به پوست سر و فولیکول‌های کاشته شده نیز می‌شوند.

4. استفاده از بالشت طبی مخصوص گردن

بهترین راه برای حفظ حالت خواب به شکل طاق باز، استفاده از بالشت طبی مخصوص گردن است. استفاده از این بالشت‌های طبی باعث می‌شود حالت خواب خود را حفظ کنید و مشکلی برای پوست سر شما ایجاد نشود.

 

نکات مهم از نحوه درست استراحت بعد از کاشت مو طبیعی

1. مطمئن شوید که ملحفه و روبالشت شما تمیز است

برای داشتن یک خواب راحت در شب و جلوگیری از ایجاد عفونت بعد از کاشت مو ، داشتن ملحفه و روبالشتی تمیز بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که از شوینده عاری از مواد حساسیت زا استفاده می‌کنید، تا پوست سر خود را با مواد شیمیایی تحریک یا ملتهب نکنید.

 

نکات مهم از نحوه درست استراحت بعد از کاشت مو طبیعی

 

2. یک حوله تیره و نرم روی بالش‌های خود قرار دهید

ممکن است کمی ترشح از مناطق کاشت مو وجود داشته باشد، لذا برای جلوگیری از لکه دار شدن روبالشت و بالشت، توصیه می‌کنیم یک حوله نرم و تیره روی بالش خود قرار دهید. سپس شما می‌توانید راحت بخوابید و نگران لکه شدن ملحفه خود نباشید.

3. به نحوی بخوابید که پشت سر شما به بالشت باشد

پزشکان متخصص به بیماران پیوند موی طبیعی  توصیه می‌کنند، به شکلی بخوابند که  پشت سر آنها روی بالشت باشد. به شکلی که  یک زاویه 30تا45 درجه بین سر و سطح ایجاد شود، این درجه برای سه یا چهار روز اول پس از پیوند مو بهترین حالت است. این روند به کنترل تورم بعد از جراحی کمک می‌کند و روند بهبودی را کامل‌ترمی‌کند.

4. از خوابیدن روی شکم خودداری کنید

خوابیدن روی شکم می‌تواند تورم را افزایش دهد. اگر به طور معمول روی شکم می‌خوابید، توصیه می‌کنیم به دلیل دریافت نتایج ایده آل کاشت مو،  به طور موقت وضعیت خواب خود را تغییر دهید.

5. از پوست سر خود در برابر ضربه خوردن محافظت کنید

ضربه زدن به پوست سر در حالی که روند بهبودی در جریان است، می‌تواند در درمان شما تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم یک بالشت بین سر و بالای سر خود قرار دهید، که در صورت تکان خوردن سر شما با چیزی برخورد نکرده و آسیب نبیند. انجام اقدامات احتیاطی اندکی مانند این مورد، می‌تواند تفاوت فوق العاده‌ای در نتیجه درمان ایجاد کند.

6. الگوی خواب منظم و سالم را حفظ کنید

استراحت زیاد پس از جراحی روش خوبی برای اطمینان از بهبود سریع شما وکسب انرژی لازم برای بهبودی بدن است. حتماً هفته اول بعد از جراحی هر شب در تایم مناسب بخوابید. استراحت به ویژه در سه یا چهار شب اول پس از عمل بسیار مهم است.

7. بازگشت به عادات خواب طبیعی

در پایان 10 روز بعد از کاشت موی طبیعی، بیماران قادر به بازگشت به روند زندگی معمول وانجام بیشتر فعالیت‌های‌ طبیعی جسمی، روال منظم شستن مو، وضعیت خواب و عادات معمول خود خواهند بود. در این مرحله، پیوند مو و پوست سر به اندازه کافی بهبود یافته است.

البته در نظر داشته باشید این دوره‌ی بهبودی ممکن است در هر فرد متفاوت باشد، بنابراین حتماً دستورالعمل‌های پزشک معالج خود را به خوبی گوش داده و رعایت کنید.

8. درباره ترمیم مو بیشتر بدانید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل ترمیم مو و اینکه آیا گزینه‌ی ایده‌آلی برای شما است یا خیر، حتما با تیم جراحان ترمیم و کاشت مو در کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا واقع در تهران در ارتباط بوده و اطلاعات لازم را کسب کنید. کلینیک هلیا با ارائه خدمات مشاوره در بهترین سطح ممکن همراه شما عزیزان است.

عوارض احتمالی خوابیدن نادرست بعد از پیوند مو

اگر افرادی نتوانند به صورت صحیح که ابتدای مقاله توضیح داده شده، بخوابند ممکن است با برخی عوارض مواجه شوند، در نهایت به نتیجه‌ی دلخواه خود نمی‌رسند.

درصورتی که فرد نتواند به نحوی بخوابد که پشت سر او روی بالشت باشد و به پهلو بخوابد؛ عوارضی همچون تورم اطراف چشم‌ها رخ می‌دهد که طی 3 الی 5 روز بعد رفع خواهد شد. توجه داشته باشید در این شرایط اگر موهای کاشته شده به جایی گیر کند یا کشیده شود، علاوه بر تورم اطراف چشم‌ها ممکن است عوارضی دیگر رخ دهد.

توجه کنید اگر در ابتدای کار در انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو و بهترین پزشک پیوند مو، توجه کافی را داشته باشید، و به تمام نکات گفته شده توسط پزشک خود به خوبی عمل کنید؛ دیگر نباید نگران بروز مشکل باشید.

در اینجا قصد داریم پزشکی حاذق در زمینه کاشت مو را به شما عزیزان معرفی کنیم؛ جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی که در کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا، یکی از کلینیک‌های معتبر کاشت مو در تهران، فعالیت دارند.

 

 نتیجه کلی:

در این مقاله از روش صحیح خوابیدن پس از کاشت مو صحبت کرده و تمام کارهای لازم جهت خواب صحیح را توضیح داده‌ایم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بهترین حالت خوابیدن پس از عمل کاشت مو، خوابیدن به حالت طاق باز است.

که البته برای این مدل خوابیدن باید تشک و بالشت‌هایی مناسب در اختیار داشته باشید؛ لذا قبل از اقدام به پیوند مو، شرایط لازم جهت استراحت خود را فراهم کنید. نحوه خواب در این نوع عمل بسیار حائز اهمیت است، چرا که پوست سر و فولیکول‌های کاشته شده بسیار حساس هستند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)