1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو – نکات مهم در این رابطه

نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو – نکات مهم در این رابطه

راهنمای طرز خوابیدن بعد ازپیوند موی طبیعی

کاشت مو به عنوان یکی از بهترین و کارآمدترین روش‌های زیبایی برای داشتن موهایی زیبا و پرپشت شناخته می‌شود. از این رو بسیاری از افرادی که بنابر دلایلی دچار کم‌پشتی یا ریزش مو شده‌اند به بهره‌مندی از روش‌های کاشت مو روی می‌آورند. اما باید توجه کرد که مراقبت‌های بعد از پیوند مو نیز به اندازه روش انتخابی و نحوه صحیح و اصولی انجام آن در موفقیت‌آمیز بودن کار موثر خواهند بود. یکی از مهم‌ترین نکات در ارتباط با این موضوع نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو است.

به طوری که با عدم رعایت این نکته مشکلات و عوارض جانبی می‌تواند به وجود آید. اگر قصد انجام کاشت مو را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با نکات مهم در مورد نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو آشنا کنیم. کلینیک کاشت مو و ابرو هلیا به کمک تیم تخصصی و مجرب خود در تمامی مراحل درمانی برای رسیدن به ظاهری زیبا و دلخواه در کنار شما عزیزان خواهد بود.

اینفو نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو
اینفو نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو

خوابیدن بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو چگونه بخوابیم؟ همانطور که گفته شد برای کاشت موی طبیعی یک‌سری مراحل و مراقبت‌ها باید رعایت شوند. چرا که در غیر این صورت میزان موفقیت در نتیجه کار، تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. مراقبت‌های لازم مدتی قبل از پیوند مو شروع شده و تا ماه‌ها بعد از انجام آن ادامه خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین موضوع‌هایی که اغلب کاندیدهای کاشت مو در هفته اول با آن درگیر می‌شوند چگونگی خوابیدن پس از کاشت مو است چرا که نحوه خوابیدن غلط می‌تواند تاثیرات منفی بر روی سلامت فولیکول‌های کاشته شده بگذارد در نتیجه این موضوع هزینه و زمانی که صرف کرده‌اید را هدر داده و از سویی دیگر ممکن است از این پس شانس مجدد برای تکرار پیوند مو نداشته باشید.

شکل درست خوابیدن بعد از کاشت مو
شکل درست خوابیدن بعد از کاشت مو
اهمیت صحیح خوابیدن
 1. جلوگیری از فشار آوردن به محل کاشت مو
 2. کاهش ورم پوستی در محل پیوند
نحوه صحیح خوابیدن
 1. سر زاویه ۴۵ درجه با بدن داشته باشد.
 2. به پشت بخوابید.
 3. اطراف بدن خود را بالش قرار دهید تا به پهلو نچرخید.
روبالشی مورد استفاده
 1. باید تمیز باشد و اگر ردی از خونابه دیده شد، سریعا آن را عوض کنید.
 2. جنس روبالشی به گونه‌ای باشد که جریان الکتریکی بین موها ایجاد نکند.

مطالب بیشتر: نتایج و ماندگاری کاشت مو

خوابیدن بعد از کاشت مو

اهمیت خوابیدن صحیح بعد از کاشت مو

از آنجایی که در روزهای اول (مخصوصا یک هفته اول) بعد از پیوند موی طبیعی، پوست سر در حالت کاملا حساس قرار دارد نحوه خوابیدن پس از کاشت مو جز موارد مراقبتی مهمی محسوب می‌شود چرا که برخورد بالشت با موهای تازه کاشته شده و حرکات نادرست در حین خواب می‌توانند باعث آسیب به گرافت‌ها شوند. توجه داشته باشید که فولیکول‌های تازه کاشته شده خیلی ضعیف هستند و ممکن است با کوچک‌ترین فشار و برخورد کنده شوند. در نتیجه نحوه صحیح خوابیدن بعد از پیوند طبیعی مو کمک می‌کند تا زخم‌های پوست سر به خوبی بهبود یافته و نتیجه خوبی از پیوند مو به دست بیاورید. در این زمینه حتما به تمامی توصیه‌های پزشک متخصص خود به طور کامل گوش فرا دهید و همه موارد را با دقت اجرا کنید. در ادامه بهترین روش خوابیدن بعد از کاشت مو را به شما معرفی خواهیم کرد:

مطالب بیشتر: مزوتراپی مو

روش های درست خوابیدن بعد از پیوند مو

معرفی روش های درست خوابیدن پس از کاشت موی طبیعی

با توجه به اهمیت خوابیدن بعد از انجام پیوند مو این سوال برای افراد پیش می‌آید که نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت طبیعی مو به چه شکل است؟ در زیر به چند نکته مهم در این خصوص اشاره کرده‌ایم:

 • به پهلو خوابیدن را تا ۱۰ روز کنار بگذارید

همانطور که پیش‌تر نیز ذکر کردیم، فولیکول‌های موی کاشته شده نباید در معرض هیچ گونه ضربه، فشار و اصطکاک قرار گیرند. به همین دلیل است که پزشکان ما خوابیدن یا دراز کشیدن به پهلو در هنگام خواب پس از ایمپلنت مو را توصیه نمی‌کنند تا از تورمی که ممکن است در ناحیه صورت و ناحیه سر شما ایجاد شود جلوگیری به عمل آید. رعایت و عمل به توصیه‌های پزشکان ما در کلینیک تخصصی پوست و موی هلیا برای حفظ سلامتی و ظاهر شما بسیار مهم است. در کل پس از گذشت ۱۰ روز از پیوند موی طبیعی و در صورت تایید پزشکتان می‌توانید به پهلو بخوابید اما باید بسیار مراقب باشید که به فولیکول‌های موی کاشته شده آسیب نرسانید.

 • خوابیدن بر روی شکم هم می‌تواند دردسر ساز باشد!

خوابیدن بر روی شکم نیز یکی از پوزیشن‌های نامناسبی است که می‌تواند صبح روز بعد شما را وحشت‌زده نماید! شما با خوابیدن بر روی شکم باعث می‌شوید که جریان خون به سمت سر و صورتتان هجوم بیاورد و علاوه بر تورم در ناحیه کاشت و صورتتان، احتمال خونریزی از زخم‌های ناحیه کاشت و بانک مویتان را نیز افزایش خواهید داد. به طور کلی توصیه می‌شود که بعد از کاشت موی طبیعی حداقل تا ۱۰ روز فقط به صورت طاق باز بخوابید و سرتان را با زاویه ۳۰ الی ۴۵ درجه نسبت به سطح قرار دهید و خودتان را از تمام نگرانی‌ها خلاص کنید!

 • چند وقت بعد از کاشت می‌توان به حالت عادی خوابید؟

اینکه تا چند وقت بعد از کاشت می‌توان به حالت عادی خوابید تا حد زیادی به عملکرد بدن زیباجو در ترمیم اسکارها دارد؛ با این حال یک زمان میانگین برای این کار در نظر گرفته می‌شود که بالاتر نیز به آن اشاره نمودیم. ۱۰! ۱۰عدد طلایی است که باید آن را قبل و بعد از کاشت مو خوب در خاطرتان نگه‌دارید. اگر خوابیدن به حالاتی که شرح دادیم برایتان سخت، کافیست حداقل ۱۰ روز را دندان روی جگر بگذارید و به توصیه‌های مراقبتی مو به مو عمل کنید تا احتمال بروز عوارض ناخوشایند فروکش کند. در این زمان اگر پزشک از فرآیند بهبود بانک مو و محل پیوند راضی بود می‌توانید به روتین خواب خود بازگردید.

 • خودداری از از پوشاندن سر با دستمال یا روسری

بسیاری از افراد اینگونه تصور می‌کنند که اگر سر خود را بعد از کاشت مو بپوشانند از آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری می‌شود. در حالی که این طرز فکر به کلی غلط بوده و نتایج منفی بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. پس چه در طول روز و چه در حالت خواب از پوشاندن موی سر با روسری یا دستمال خودداری کنید.

 • استفاده از چند بالشت در حین خواب

توصیه دیگری که بعد از کاشت مو می‌شود این است که در زمان خوابیدن، سر را بالاتر از بدن خود قرار دهید. بهترین حالت برای خوابیدن پس از کاشت مو رعایت زاویه ۴۵ درجه است. برای این منظور بهتر است از چندین بالشت در حین خواب استفاده شود. این موضوع باعث می‌شود از افزایش تورم پوستی در ناحیه پیوند جلوگیری گردد.

 • استفاده از بالشت طبی

به دلیل اینکه بعد از کاشت مو نحوه خوابیدن افراد تغییر می‌کند، ممکن است مشکلاتی مثل گردن درد یا کمر درد را در پی داشته باشد. برای جلوگیری از چنین اتفاقی توصیه می‌شود حتما از بالش مخصوص کاشت مو و تشک طبی استفاده شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: عفونت بعد از کاشت مو

توضیحات تصویری خوابیدن بعد از پیوند مو

نکات مهم از نحوه درست استراحت بعد از کاشت مو طبیعی

نکات مهمی وجود دارند که در بالا بردن کیفیت خواب و استراحت بعد از کاشت مو می‌توانند تاثیر زیادی بگذارند. از جمله این نکات عبارتند از:

۱- به بهداشت محل خواب خود توجه کنید.

از آنجایی که کاشت مو با مقداری زخم همراه خواهد بود، رعایت بهداشت در طول دوران نقاهت الزامی است. از جمله موارد مهم در خصوص این موضوع، تمیز بودن محل خواب مثل بالشت‌ها و لحاف‌ها است. در غیر این صورت کوچک‌ترین آلودگی منجر به مشکلاتی نظیر عفونت یا حساسیت‌های پوستی خواهد شد.

۲- از حوله یا پارچه‌ای تمیز بر روی بالش‌های خود استفاده کنید.

بعد از کاشت مو، از زخم‌های ایجاد شده ترشحات خارج می‌شود. این ترشحات سبب لکه‌دار شدن بالش‌ها خواهد شد که برای جلوگیری از چنین اتفاقی بهتر است حوله یا پارچه‌ای تمیز بر روی بالش قرار دهید.

مطالب بیشتر: تقویت مو بعد از کاشت مو

نکات مهم از نحوه درست استراحت بعد از کاشت مو طبیعی

۳- از برخورد نواحی کاشت مو به بالشت خودداری شود.

همانطور که گفته شد بهترین حالت برای خوابیدن پس از کاشت مو رعایت زاویه ۴۵ درجه است. این زاویه باید به گونه‌ای رعایت شود که هیچ برخورد و فشاری به فولیکول‌های تازه کاشته شده وارد نگردد. همچنین توجه داشته باشید که باید همیشه رو به پشت خوابیده و از خوابیدن روی شکم خودداری کنید. این موضوع علاوه بر ایجاد تماس و فشار بین نواحی کاشت و بالشت، سبب خواهد شد تا فشار زیادی به سر وارد شود و این می‌تواند باعث بروز خونریزی در زخم‌ها گردد.

۴- برنامه خواب صحیح و اصولی داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها در دوران نقاهت بعد از کاشت مو، داشتن استراحت کافی است. به همین دلیل توصیه می‌شود حتما برنامه خواب صحیح داشته باشید تا سیستم ایمنی بدن در بهترین حالت خود قرار بگیرد و زخم‌ها و عوارض جانبی ایجاد شده سریعا برطرف گردند.

عوارض خوابیدن غیر اصولی بعد از پیوند مو

عوارض احتمالی خوابیدن نادرست بعد از پیوند مو

نحوه صحیح خوابیدن بعد از پیوند مو به قدری مهم است که در صورت عدم رعایت آن، عوارض بدی را به همراه داشته باشد. از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به ایجاد تورم، التهاب، صدمه به فولیکول‌های تازه کاشته شده، ایجاد زخم‌های جدی همراه با عفونت و … اشاره کرد. پس هرگز در رعایت نکات مربوط به خواب بعد از کاشت مو سهل‌انگاری نکرده و تمامی آن‌ها را با دقت بالایی دنبال کنید.

در اینجا قصد داریم پزشکی حاذق در زمینه کاشت مو را به شما عزیزان معرفی کنیم. جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی که در کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا، یکی از کلینیک‌های معتبر کاشت مو در تهران، فعالیت دارند.

 نتیجه کلی درباره نحوه صحیح خواب پس از کاشت

در این مقاله سعی کردیم تا به تمامی موارد مهم در ارتباط با نحوه صحیح خوابیدن پس از کاشت مو اشاره کنیم. توجه داشته باشید که انجام یک کاشت مو موفق تا حد بسیار زیادی به مراقبت‌های بعدی بستگی دارد و هرگز نباید آن‌ها را نادیده گرفت. چرا که فولیکول‌های تازه کاشته شده در حالتی ضیف بوده و کوچکترین سهل‌انگاری می‌تواند سبب بروز نتایج ناخوش‌آیندی گردد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fit

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed