1. خانه
 2. پوست و مو
 3. لیزر موهای زائد
 4. لیزر موهای زائد چانه – چه مدت طول می کشد تا موهای چانه با لیزر از بین برود؟

لیزر موهای زائد چانه – چه مدت طول می کشد تا موهای چانه با لیزر از بین برود؟

لیزر موهای زائد چانه

در شرایط عادی، زنان مو‌های زائدی روی ناحیه چانه ندارند. با این وجود گاهی به دلایل هورمونی یا عوامل ژنتیکی، ممکن است در ناحیه چانه موی زائد هم ایجاد شود. این مو‌های زائد می‌توانند بسیار آزاردهنده به نظر برسند و به همین دلیل افراد با روش‌های مختلفی سعی در از بین بردن آن‌ها دارند که لیزر موهای زائد چانه یکی از بهترین روش‌ها برای ریشه‌کن کردن همیشگی موهای این قسمت از صورت است. در واقع در میان گزینه‌هایی که برای خلاص شدن از شر موهای چانه وجود دارد، لیزر موهای چانه تاثیر ماندگاری داشته و بعد از چند جلسه مشاهده خواهید کرد که اثری از رشد مو در این قسمت از صورت وجود ندارد.

اینفوگرافیک لیزر موهای زائد چانه
اینفوگرافیک لیزر موهای زائد چانه

لیزر موهای زائد چانه چه فوایدی دارد؟

لیزر موهای زائد چانه و روش انجام

با استفاده از لیزر می‌توانیم مو‌های زائد چانه را از بین ببریم. در واقع یکی از مناطقی که موفق‌ترین نتیجه را به همراه دارد، چانه است و واقعا می‌توان گفت در کمترین تعداد جلسات می‌توانید به بهترین نتیجه برسید. با لیزر می‌توان به طور دائمی از شر تمام مو‌های زائد چانه خلاص شد. اشعه لیزر ساطع شده در دستگاه لیزر با استفاده از ابزار دستی روی پوست اعمال می‌شود. افرادی که لیزر چانه را انجام می‌دهند، از لوازم ایمنی استفاده می‌کنند تا میزان خطا پایین بیاید. پرتو‌های اعمال شده بر روی چانه، توسط رنگدانه مو به نام ملانین جذب می‌شود. نور جذب شده توسط ملانین، در فولیکول مو به انرژی گرما تبدیل می‌شود. گرمای منتقل شده به ریشه مو، فولیکول را در کسری از ثانیه از بین می‌برد.

در این لحظه احساسی مانند سوزن سوزن شدن یا تورم و قرمزی در ریشه‌های مو مشاهده حس خواهد شد که گذرا است. در واقع این علائم نشان می‌دهند که فولیکول‌ها به درستی هدف قرار داده شده‌اند. به لطف خنک‌کننده که از طریق دستگاه با پوست تماس پیدا می‌کند، پوست محافظت می‌شود و از درد و عوارض جانبی کاسته می‌شود. حتی گاهی هنگام خنک شدن مشاهده می‌شود که قرمزی و ورم از بین رفته است.

شاید نمی‌خواهید دیگر مو‌های زائد چانه را تحمل کنید و تصمیم گرفته‌اید لیزر انجام دهید که طبیعی است. این روش مزایای زیادی دارد که از جمله این مزایا می‌تواند به این موارد پایین اشاره کرد:

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد چانه و روش انجام

 1. لیزر می‌تواند پوست‌ را به طرز محسوسی نرم و زیبا جلوه دهد و همچنین ممکن است چهره شاداب‌تری ایجاد کند.
 2. لیزر مو‌های زائد برای مناطق کوچک به اندازه مناطق بزرگ موثر است و تقریبا در تمام قسمت‌های بدن نیز قابل استفاده است.
 3. بیشتر افراد برای خلاص شدن از شر مو‌های زائد بالای لب، چانه، صورت، گردن، ناحیه بیکینی، پا، قفسه سینه، کمر و‌ شانه‌ها به دنبال انجام لیزر هستند چون دقت لیزر بسیار بالا است.
 4. معمولا با لیزر امکان هیچگونه خطایی وجود ندارد. علاوه بر این سرعت انجام این روش نسبت به اپیلاسیون معمولی بسیار بالا است و در عرض چند ثانیه، می‌تواند تمام مشکلات را حل کند.
 5. این روش مرد و زن نمی‌شناسند و همه می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 6. با تحولات و پیشرفت‌های اخیر، امکان انجام لیزر بدون درد، بدون حساسیت و بدون عوارض جانبی فراهم شده است. لیزر روشی کاملا بدون درد است و هیچ عارضه‌ای مانند قرمزی، التهاب و سوزش را که در سایر روش‌ها ایجاد می‌شود، به وجود نمی‌آورد.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

لایه برداری لیزر چانه چند جلسه طول می کشد؟

از آنجایی که تعداد جلسات لیزر موهای چانه با توجه به ساختار موی فرد متفاوت خواهد بود، در نتیجه شرایط افراد از این نظر متفاوت خواهد بود. از آنجایی که ساختار موی اکثر افراد ضخیم و تیره است، لیزر می‌تواند چند جلسه به طول بیانجامد. برای این دسته از افراد که مو‌های ضخیم‌تری دارند، تقریبا ۶-۸ جلسه برای لیزر مو‌های زائد چانه کافی است. البته تعداد جلسات به عواملی دیگر مانند تراکم مو و رنگ پوست نیز بستگی دارد.

آیا لیزر موهای زائد چانه عوارض جانبی دارد؟

آیا لیزر موهای زائد چانه عوارض جانبی دارد؟

با انتخاب کلینیک موهای زائد مناسب که دستگاه عالی و پیشرفته دارند و استفاده از شدت تابش مناسب می‌توان شاهد از بین بردن مو‌های زائد چانه بدون بروز عارضه جدی بود. با در نظر گرفتن تمام این موارد، لیزر مو‌های زائد چانه، هیچگونه عوارض جانبی شناخته شده در پوست و بافت‌های زیر پوستی ندارد. تنها چند عارضه سطحی بروز می‌کند که طبیعی بوده و بعد از چند روز به طور کامل محو خواهند شد:

 1. از آنجایی که درجه حرارت در زیر پوست افزایش می‌یابد، ممکن است قرمزی یا احساس سوزش جزئی هم ایجاد شود. این یک عارضه جانبی احتمالی است که شدت آن تحت تاثیر شدت تابش اشعه است. به طور متوسط با کاهش دمای دما در زیر پوست، قرمزی پوست بین ۱ تا ۲ ساعت کاهش می‌یابد.
 2. ممکن است احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید که اصلا جای نگرانی نیست بلکه این حالت نشان‌دهنده از بین رفتن فولیکول‌ها است.
 3. البته اگر متخصص نتواند شدت تابش اشعه را به خوبی تنظیم نماید، احتمال سوختگی و بروز تاول پوستی وجود دارد.
نحوه انجاممزایاعوارض جانبیعوامل موثر در موفقیتنتایج
 1. مشاوره متقاضی.
 2. اعمال بی‌حسی موضعی در صورت درخواست متقاضی و یا در نواحی حساس با درد زیاد.
 3. تاباندن اشعه لیزر توسط دستگاه به ناحیه مورد نظر.
 4. تاثیر لیزر بر روی فولیکول‌های مو از طریق گرمای زیاد و از بین بردن یا غیرفعال کردن آن.
 1. صاف، نرم و زیبا شدن پوست.
 2. قابلیت استفاده در قسمت‌های مختلف بدن.
 3. رهایی از موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن.
 4. بازدهی بالا در توقف یا کاهش رشد موها.
 5. قابل استفاده در خانم‌ها و آقایان.
 6. حداقل عوارض ممکن.
 1. قرمزی و سوزش جزیی.
 2. احتمال سوختگی و تاول پوستی در موارد نادر.
 3. احتمال سوزن سوزن شدن و درد جزیی موقتی.
 1. نوع و برند دستگاه لیزر.
 2. رنگ پوست و موی متقاضی.
 3. تراکم موهای ناحیه تحت درمان.
 4. میزان مهارت و تجربه پزشک.
 5. رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر.
 1. ایجاد تورم و قرمزی موقتی.
 2. رفع این تورم و قرمزی پس از چند روز.
 3. احتمال سوختگی و تاول در موارد نادر.
 4. مشاهده نتایج اولیه تاثیر لیزر بر کاهش روند رشد مو پس از جلسه دوم و سوم.
 5. مشاهده نتایج نهایی به صورت از بین رفتن کامل یا بیش از ۸۰ درصد از موهای زائد.

علاوه بر چانه، لیزر موهای زائد برای کدام نواحی بدن مناسب است؟

لیزر مو‌های زائد باید با ارزیابی متخصصان و با بررسی ناحیه مورد نظر با توجه به نوع مو و پوست انجام بگیرد. به طور کلی می‌توان این روش را برای صورت و تمامی قسمت‌های بدن انجام داد. البته در لیزر صورت، فرد باید از عینک مخصوص استفاده کند تا آسیبی به چشم‌ها وارد نگردد. سپس مراحل اصلی شروع می‌شود. انتخاب نوع مناسب لیزر توسط پزشک بسیار مهم است. به همین دلیل دقت کنید کلینیکی که قرار است لیزر انجام دهد، دارای پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها باشد.

موفقیت در لیزر موهای زائد چانه به چه چیزی بستگی دارد؟

 1. انتخاب دستگاه: اولین گام برای موفقیت در زمینه لیزر مو‌های زائد، انتخاب دستگاه مناسب است.
 2. رنگ پوست: رنگ پوست فرد اهمیت زیادی در این فرآیند دارد زیرا می‌توان این کار را راحت‌تر بر روی پوست سفید انجام داد.
 3. رنگ مو: هر چقدر رنگ مو تیره‌تر باشد، به همان اندازه لیزر راحت‌تر انجام می‌گیرد چون رنگدانه‌ها بهتر می‌توانند اشعه‌ها را جذب کنند.
 4. تراکم مو: قطعا هر چه تراکم مو در ناحیه هدف بیشتر باشد، به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر نیاز خواهد بود تا نتیجه ایده‌آل به دست آید.
 5. عملکرد متخصص: فراموش نکنید که نحوه عملکرد متخصص تعیین‌کننده میزان موفقیت لیزر موهای زائد چانه است.

قبل از لیزر موهای زائد چانه

اپیلاتور، موچین یا هر روش دیگری نه تنها یک روش دائمی و حتی مناسب نیست، بلکه رشد مو را بیشتر می‌کنند زیرا باعث تحریک ریشه‌ها خواهند شد. تا ۵ ماه قبل از لیزر، فرد نباید به سولاریوم رفته یا از طریق آفتاب گرفتن برنزه کند زیرا اهمیت رنگ پوست در لیزر زیاد است. دارو‌های استفاده شده قبل از لیزر موهای زائد، به ویژه داروهای مربوط به بیماری‌های پوستی باید به پزشک گزارش شوند. علاوه بر این، اگر فرد آکنه دارد و مدت زیادی است درمان‌ انجام می‌دهد، باید پزشک را در جریان بگذارد.

بعد از لیزر موهای زائد چانه

خنک کردن چانه با استفاده از یخ یا دستگاه خنک‌کننده ۲۰ دقیقه پس از انجام لیزر، پوست را لطیف می‌کند و قرمزی و تورم را کاهش می‌دهد. مرطوب کردن چانه با مرطوب‌کننده‌ها نیز به بهبود وضعیت پوست کمک می‌کند. ۲۴ ساعت پس بعد از لیزر، زیر آب داغ قرار نگیرید. انجام ورزش‌های سنگین و به تبع آن عرق کردن، باید تا چند روز منع شود. چانه نباید در مقابل نور آفتاب قرار بگیرد زیرا بلافاصله بعد از لیزر موی چانه، پوست به شدت حساس شده و نسبت به نور خورشید، آسیب‌پذیرتر است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed