قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم ؟Posted by On

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم ؟

لیزر موهای زائد یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد

افراد زیادی از داشتن موهای زائد در بدن خود ناراضی هستند و دوست ندارند که موی زائدی در بدن آن ها وجود داشته باشد.

این مشکل امروزه در بین بانوان نیز بسیار شایع است و نداشتن موهای زائد در بدن یکی از معیار های تمیزی و زیبایی محسوب می شود همین عامل سبب می شود که بسیاری از افراد و به ویژه بانوان به لیزر موهای زائد روی آورند.

استفاده از روش های دیگر برای از بین بردن موهای زائد معمولا موقتی هستند و بعد از مدت کوتاهی دوباره باید به اصلاح موهای زائد بپردازند.

لیزر موهای زائد یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است که با استفاده از دستگاه مخصوص فولیکول های مو را تخریب می کند که در نهایت منجر به عدم رویش مو در آن ناحیه خواهد شد.

 

آمادگی های لازم برای لیزر موهای زائد

برخی از عمل ها و اقدام برای زیبایی وجود دارند که باید قبل از انجام عمل یک سری نکات و کار ها رعایت شوند.

لیزر موهای زائد نیز از این دسته از اقدامات زیبایی است که باید برای رسیدن به نتیجه خوب و دل خواه نکات ذکر شده در زیر و همچنین توصیه هایی که پزشک متخصص به بیمار می کند را رعایت کند.

 

آمادگی های لازم برای لیزر موهای زائد

 

در واقع نکات و توصیه هایی که پزشکان به بیماران برای قبل از انجام Laser Hair removal توصیه می کنند، مواردی هستند که باعث می شوند بیمار در حین لیزر موهای زائد راحت باشد و احساس ناراحتی زیادی نکند و همچنین انجام Laser Hair removal تاثیرات مثبت بیشتری از خود نشان دهد و بتوان تمامی موهای زائد را ازبین برد.

معمولا نکاتی و توصیه هایی که پزشکان برای افرادی که قصد انجام لیزر موهای زائد خود را دارند از قبیل برخی کارها می باشد که باعث می شود یا مقاومت فولیکول ها بالا رود و یا مقاومت پوست پایین می آید.

که در نتیجه این باعث احساس ناراحتی و درد در حین لیزر و همچنین متحمل شدن عوارض جانبی بیشتر برای سلامت جسمی می باشد.

سعی کنید نکات و توصیه های ذکر شده در زیر را به دقت و منظم رعایت کنید تا از انجام لیزر موهای زائد نتایج خوب و دل خواه خودتان بدست آید.

 

قبل از لیزر موهای زائد از چه مواردی باید خودداری کرد

موارد و نکاتی وجود دارد که شخصی که قصد انجام Laser Hair removal را دارند باید حتما از انجام آن ها خودداری کنند زیرا این موارد علاوه بر مضر بودن برای بدن ممکن است باعث شود فرایند لیزر موهای زائد به درستی پیش نرود و نتیجه ای که مورد انتظار می باشد بدست نیاید.

برخی از افراد ممکن است دوست داشته باشند قبل از Laser Hair removal بدن خود، پوست خود را برنزه کنند. برنزه کردن موهای زائد قبل از لیزر موهای زائد یک کار اشتباه است و شخص نباید آن را انجام دهد.

شخص باید در فاصله یک ماه مانده به روز لیزر موهای زائد از برنزه کردن پوست خود با روش های مختلف مانند حمام آفتاب و یا استفاده از دستگاه سولار و یا استفاده از رنگ و یا هر روش دیگری برای برنزه کردن خودداری کند.

 

قبل از لیزر موهای زائد از چه مواردی باید خودداری کرد

 

لیزر موهای زائد به طور کلی برای افرادی که پوستی با رنگ روشن تر دارند موفقیت آمیز تر خواهد بود زیرا پرتو های ارسال شده توسط دستگاه جذب رنگ های تیره می شوند. به همین علت افراد با پوست برنزه معمولا بعد از لیزر نتیجه خوبی نمی گیرند.

  1. بهتر است تا دو هفته مانده به روز Laser Hair removal از انجام وکس و اپیلاسیون بر روی پوست خود خودداری کنید. انجام اپیلاسیون و وکس بر روی پوست باعث خواهد شد تا پوست بیمار در حین انجام لیزر موهای زائد دچار سوختگی شود.
  2. سعی کنید تا 24 ساعت مانده به روز لیزر موهای زائد از خوردن و نوشیدن دارو های گیاهی و شیمیایی که به نور حساس هستند خودداری کنید؛ زیرا دستگاه لیزر نور و پرتو هایی به پوست ارسال می کند که ممکن است واکنش دارو ها را به همراه داشته باشد.

برخی از این دسته از دارو عبارتند از مسکن ها، دارو های جلوگیری از التهاب که استروئیدی هستند، دارو های بیماران دیابتی و سایر موارد دیگر که به نور حساس می باشند خودداری کنید.

البته برخی از افراد هستند که به بیماری هایی مبتلا هستند که باید دارو هایشان را به موقع مصرف کنند، این دسته از افراد حتما باید قبل از لیزر موهای زائد این موضوع را با پزشک در میان بگذارند تا او اقدامات لازم را به عمل آورد.

باید قبل از انجام عمل لیزر موهای زائد بیمار تمامی نکات ایمنی را رعایت کند.

به عنوان مثال بیمار باید حتما قبل از شروع لیزر از عینک های مخصوص برای جلوگیری از آسیب اشعه به چشم استفاده کند و تا پایان لیزر آن را در نیاورد، استفاده نکردن از عینک مخصوص ممکن است باعث آسیب به بینایی شخص شود.

 

توصیه های لازم قبل از لیزر موهای زائد

برخی نکات و موارد وجود دارد که می توان با رعایت کردن آن ها نتایج بسیار بهتری نسبت و انجام ندادن آن ها بدست آورد. در واقع برخی توصیه ها وجود دارد که افراد قبل از انجام لیزر موهای زائد می توانند با انجام آن ها هم در حین لیزر کردن راحت باشند و هم نتیجه Laser Hair removal را موثر تر کنند.

  1. ممکن است پزشک با توجه به صلاح دید خود برای شخص دارو های ضد ویروسی تجویز کند، بهتر است این دارو ها را با توجه به توصیه پزشک به طور منظم تا روز انجام لیزر موهای زائد مصرف شود.
  2. بهتر است که شخص قبل از Laser Hair removal، محل مورد نظر از بدن خود را تمیز کند و همچنین نباید از مواد آرایشی و بهداشتی و حتی کرم های مرطوب کننده نیز استفاده کند تا انجام لیزر راحت تر و موثر تر صورت بگیرد.
  3. چنانچه قبل از انجام لیزر موهای زائد حمام آفتاب گرفته اید و پوستتان تیره تر شده است، بهتر انجام Laser Hair removal را به تعویق اندازید و در این مدت نیز از کرم های مرطوب کننده مانند SPF برای بهبود سریع تر استفاده کنید تا رنگ پوستتان به حالت عادی برگردد.
  4. اگر بیمار نمی تواند درد ناشی از Laser Hair removal را تحمل کند و آستانه درد پایینی دارد می تواند با پزشک خود در میان گذاشته و پزشک برای اینکه در حین لیزر موهای زائد کم تر درد بکشد از دارو بی حس کننده موضعی بیشتری استفاده کند.
  5. به موهای بدن خودتان کاری نداشته باید و بگذارید رشد کنند، تنها فقط در روز هایی که تحمل آن ها برای شما دشوار است می توانید فقط از تیغ برای اصلاح آن ها استفاده کنید.
  6. از مواد و اسپری های خوش بو کننده حاوی دئودرانت خودداری کنید زیرا مولکول های دئودرانت از تاثیر بخشی موزدایی بر روی فولیکول ها و موها جلوگیری می کند.

 

توصیه های لازم قبل از لیزر موهای زائد

 

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با استفاده از به روزترین دستگاه های لیزر آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *