لیزر موهای زائد

قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم ؟

افراد زیادی از داشتن موهای زائد در بدن خود ناراضی هستند و دوست ندارند که موی زائدی در بدن آن ها وجود داشته باشد.

این مشکل امروزه در بین بانوان نیز بسیار شایع است و نداشتن موهای زائد در بدن یکی از معیار های تمیزی و زیبایی محسوب می شود همین عامل سبب می شود که بسیاری از افراد و به ویژه بانوان به لیزر موهای زائد روی آورند.

استفاده از روش های دیگر برای از بین بردن موهای زائد معمولا موقتی هستند و بعد از مدت کوتاهی دوباره باید به اصلاح موهای زائد بپردازند.

لیزر موهای زائد ” یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است که با استفاده از دستگاه مخصوص فولیکول های مو را تخریب می کند که در نهایت منجر به عدم رویش مو در آن ناحیه خواهد شد.

 

آمادگی های لازم برای لیزر موهای زائد

برخی از عمل ها و اقدام برای زیبایی وجود دارند که باید قبل از انجام عمل یک سری نکات و کار ها رعایت شوند.

لیزر موهای زائد نیز از این دسته از اقدامات زیبایی است که باید برای رسیدن به نتیجه خوب و دل خواه نکات ذکر شده در زیر و همچنین توصیه هایی که پزشک متخصص به بیمار می کند را رعایت کند.

 

آمادگی های لازم برای لیزر موهای زائد

 

در واقع نکات و توصیه هایی که پزشکان به بیماران برای قبل از انجام Laser Hair removal توصیه می کنند، مواردی هستند که باعث می شوند بیمار در حین لیزر موهای زائد راحت باشد و احساس ناراحتی زیادی نکند و همچنین انجام Laser Hair removal تاثیرات مثبت بیشتری از خود نشان دهد و بتوان تمامی موهای زائد را ازبین برد.

معمولا نکاتی و توصیه هایی که پزشکان برای افرادی که قصد انجام لیزر موهای زائد خود را دارند از قبیل برخی کارها می باشد که باعث می شود یا مقاومت فولیکول ها بالا رود و یا مقاومت پوست پایین می آید.

که در نتیجه این باعث احساس ناراحتی و درد در حین لیزر و همچنین متحمل شدن عوارض جانبی بیشتر برای سلامت جسمی می باشد.

سعی کنید نکات و توصیه های ذکر شده در زیر را به دقت و منظم رعایت کنید تا از انجام لیزر موهای زائد نتایج خوب و دل خواه خودتان بدست آید.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

قبل از لیزر موهای زائد از چه مواردی باید خودداری کرد

موارد و نکاتی وجود دارد که شخصی که قصد انجام Laser Hair removal را دارند باید حتما از انجام آن ها خودداری کنند زیرا این موارد علاوه بر مضر بودن برای بدن ممکن است باعث شود فرایند لیزر موهای زائد به درستی پیش نرود و نتیجه ای که مورد انتظار می باشد بدست نیاید.

برخی از افراد ممکن است دوست داشته باشند قبل از ” جلسه اول لیزر موهای زائد ” بدن خود، پوست خود را برنزه کنند. برنزه کردن موهای زائد قبل از لیزر موهای زائد یک کار اشتباه است و شخص نباید آن را انجام دهد.

شخص باید در فاصله یک ماه مانده به روز لیزر موهای زائد از برنزه کردن پوست خود با روش های مختلف مانند حمام آفتاب و یا استفاده از دستگاه سولار و یا استفاده از رنگ و یا هر روش دیگری برای برنزه کردن خودداری کند.

 

قبل از لیزر موهای زائد از چه مواردی باید خودداری کرد

 

لیزر موهای زائد به طور کلی برای افرادی که پوستی با رنگ روشن تر دارند موفقیت آمیز تر خواهد بود زیرا پرتو های ارسال شده توسط دستگاه جذب رنگ های تیره می شوند. به همین علت افراد با پوست برنزه معمولا بعد از لیزر نتیجه خوبی نمی گیرند.

  1. بهتر است تا دو هفته مانده به روز Laser Hair removal از انجام وکس و اپیلاسیون بر روی پوست خود خودداری کنید. انجام اپیلاسیون و وکس بر روی پوست باعث خواهد شد تا پوست بیمار در حین انجام لیزر موهای زائد دچار سوختگی شود.
  2. سعی کنید تا 24 ساعت مانده به روز لیزر موهای زائد از خوردن و نوشیدن دارو های گیاهی و شیمیایی که به نور حساس هستند خودداری کنید؛ زیرا دستگاه لیزر نور و پرتو هایی به پوست ارسال می کند که ممکن است واکنش دارو ها را به همراه داشته باشد.

برخی از این دسته از دارو عبارتند از مسکن ها، دارو های جلوگیری از التهاب که استروئیدی هستند، دارو های بیماران دیابتی و سایر موارد دیگر که به نور حساس می باشند خودداری کنید.

البته برخی از افراد هستند که به بیماری هایی مبتلا هستند که باید دارو هایشان را به موقع مصرف کنند، این دسته از افراد حتما باید قبل از لیزر موهای زائد این موضوع را با پزشک در میان بگذارند تا او اقدامات لازم را به عمل آورد.

باید قبل از انجام عمل لیزر موهای زائد بیمار تمامی نکات ایمنی را رعایت کند.

به عنوان مثال بیمار باید حتما قبل از شروع لیزر از عینک های مخصوص برای جلوگیری از آسیب اشعه به چشم استفاده کند و تا پایان لیزر آن را در نیاورد، استفاده نکردن از عینک مخصوص ممکن است باعث آسیب به بینایی شخص شود.

 

توصیه های لازم قبل از لیزر موهای زائد

برخی نکات و موارد وجود دارد که می توان با رعایت کردن آن ها نتایج بسیار بهتری نسبت و انجام ندادن آن ها بدست آورد. در واقع برخی توصیه ها وجود دارد که افراد قبل از انجام لیزر موهای زائد می توانند با انجام آن ها هم در حین لیزر کردن راحت باشند و هم نتیجه Laser Hair removal را موثر تر کنند.

  1. ممکن است پزشک با توجه به صلاح دید خود برای شخص دارو های ضد ویروسی تجویز کند، بهتر است این دارو ها را با توجه به توصیه پزشک به طور منظم تا روز انجام لیزر موهای زائد مصرف شود.
  2. بهتر است که شخص قبل از Laser Hair removal، محل مورد نظر از بدن خود را تمیز کند و همچنین نباید از مواد آرایشی و بهداشتی و حتی کرم های مرطوب کننده نیز استفاده کند تا انجام لیزر راحت تر و موثر تر صورت بگیرد.
  3. چنانچه قبل از انجام لیزر موهای زائد حمام آفتاب گرفته اید و پوستتان تیره تر شده است، بهتر انجام Laser Hair removal را به تعویق اندازید و در این مدت نیز از کرم های مرطوب کننده مانند SPF برای بهبود سریع تر استفاده کنید تا رنگ پوستتان به حالت عادی برگردد.
  4. اگر بیمار نمی تواند درد ناشی از Laser Hair removal را تحمل کند و آستانه درد پایینی دارد می تواند با پزشک خود در میان گذاشته و پزشک برای اینکه در حین لیزر موهای زائد کم تر درد بکشد از دارو بی حس کننده موضعی بیشتری استفاده کند.
  5. به موهای بدن خودتان کاری نداشته باید و بگذارید رشد کنند، تنها فقط در روز هایی که تحمل آن ها برای شما دشوار است می توانید فقط از تیغ برای اصلاح آن ها استفاده کنید.
  6. از مواد و اسپری های خوش بو کننده حاوی دئودرانت خودداری کنید زیرا مولکول های دئودرانت از تاثیر بخشی موزدایی بر روی فولیکول ها و موها جلوگیری می کند.

 

توصیه های لازم قبل از لیزر موهای زائد

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان