لیزر موهای زائد

جلسه اول لیزر موهای زائد و نتایج آن

اگر از اصلاح، مو برداری یا اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد خسته شده اید، لیزر موهای زائد احتمالا بهترین گزینه ای است که پیش رو دارید. امروزه در بین عمل های زیبایی، ” لیزر موهای زائد ” از پرطرفدار ترین و جذاب ترین روش های خلاص شدن از دست موهای اضافه بدن می باشد.

شاید یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد، رشد موهای زائد بدنشان باشد، به نوعی که حتی می تواند گاهی برای اشخاص آزار دهنده باشد.

لیزر موهای زائد با توجه به اثرات بی نظیر خود بر روی ظاهر شخص، امروزه یکی از عمل های زیبایی مورد علاقه افراد در دنیا شده است.

در ادامه این مقاله به بررسی جلسه اول لیزر موهای زائد می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

اولین جلسه لیزر موهای زائد و تاثیرات آن

لیزر موهای زائد، در عین حال سادگی و راحتی، به یک متخصص عمل زیبایی laser hair removal ماهر و حرفه ای نیاز دارد.

قطعا وجود یک کلینیک حرفه ای و با امکانات نیز، در کنار یک متخصص حرفه ای کامل کننده خواهد بود.

حذف موهای زائد باید در طول چند جلسه و با نظر مستقیم پزشک انجام شود.

در جلسه اول ” مشاوره قبل از لیزر موهای زائد ” با استفاده از دستگاه لازم، اشعه و پرتو کافی به فولیکول های مو تابانده خواهد شد.

تاباندن اشعه به فولیکول های مو در جلسه ی اول لیزر موهای زائد، باعث توقف ادامه ی رشد مو از آن ناحیه خواهد شد.

 

اولین جلسه لیزر موهای زائد و تاثیرات آن

 

پس از آن نیز فرد می تواند همچنین با استفاده از وسایلی مانند تیغ، ژیلت و یا غیره موهای زائد خود را شیو نماید تا جلسه ی بعدی laser hair removal از راه برسد.

در جلسه اول لیزر موهای زائد، احتمال احساس اندکی درد وجود خواهد داشت، این درد بسیار سریع و گذری بوده و در حد چند صدم ثانیه بیشتر طول نخواهید کشید.

هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند موهای زیادی را همزمان هدف قرار بدهد. با لیزر می توان در هر ثانیه تقریبا یک چهارم آن ناحیه را پوشش داد که عالی است. نواحی کوچک مانند چانه در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و نواحی بزرگ مانند کمر یا پاها ممکن است تا یک ساعت هم به طول بینجامند.

مجددا بیمار به شرایط عادی خود بر خواهد گشت و پس از پایان کار از اثرات شگفت آور آن لذت خواهد برد.

نحوه آماده سازی برای جلسه اول لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد فقط حضور در جلسه نیست و باید فرد آمادگی هایی داشته باشد. این یک روش پزشکی است که به انجام تمرین نیاز دارد و در صورت عدم رعایت الزامات، خطرات احتمالی را به همراه خواهد داشت. قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید اعتبار پزشک یا تکنسین انجام این عمل را به طور کامل بررسی کنید که در ادامه به طور مفصل به آن اشاره خواهیم کرد.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، پیش از جلسه اول باید شش هفته قبل، اصلاح، اپیلاسیون و اپیلاتور را کنار بگذارید. علت این امر این است که لیزر باید ریشه های مو را هدف قرار می دهد که این ریشه ها در صورت اصلاح یا اپیلاسیون به طور موقت از بین می روند.

همچنین باید شش هفته قبل از اولین جلسه، از قرارگیری در معرض نور آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث می شود که لیزر موهای زائد کمتر موثر باشد و عوارض بعد از درمان را بیشتر کند.

لیزر موهای زائد در یک جلسه انجام می شود ؟

یکی از پر تکرار ترین سوال ها و دغدغه های علاقه مندان به  لیزر کردن موهای زائد، درباره ی تعداد جلسات عمل زیبایی laser hair removal است.

اگر شما بخواهید از اثرات این عمل زیبایی به طور همیشگی و دائم لذت ببرید باید با توجه به نظرات پزشک متخصص عمل های زیبایی خود به طور منظم دوره ی درمان آن را تکمیل نمایید.

تعدادی از مهم ترین موضوعاتی که در تعداد جلسات تاثیر گذار خواهند بود، عواملی مانند نوع پوست، رنگ پوست، ضخامت پوست و غیره هستند.

برای مثال پوست روشن باعث می شود زمان انجام لیزر و یا حتی تشخیص نواحی دارای مو سریعتر انجام بگیرد. ضخامت مو و پوست هم مزید بر علت است تا بتوانید هرچه زودتر به هدفتان برسید. در حالی که تمامی این موارد به عنوان مکمل همدیگر عمل می کنند تا جلسه اول لیزر خوب پیش برود، نباید از اهمیت پزشک غافل شد.

تمامی این موارد در کنار مهارت و تخصص پزشک عمل های زیبایی باعث تعیین تعداد جلسات لازم عمل زیبایی laser hair removal خواهد بود.

 

لیزر موهای زائد در یک جلسه انجام می شود ؟

 

اما به طور میانگین گفته می شود که بین 3 الی 4 جلسه درمانی لیزر موهای زائد، برای رسیدن به تاثیرات مطلوب و مورد نیاز شما لازم است.

البته همانطور که گفته شد، جنس دستگاه و ضخامت موهای زائد و نوع پوست شخص بسیار در تعیین این تعداد جلسات مهم خواهد بود.

پیشنهاد می شود که یا آغاز نکنید و یا اگر تصمیم به انجام آن گرفته اید به طور منظم و با تشخیص پزشک، آن را ادامه دهید؛

زیرا صرفا با جلسه اول لیزر موهای زائد به نتیجه ی مفید و مورد رضایت خود نخواهید رسید.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

فاصله ی بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله ی بین جلسات لیزر موهای زائد نیز یکی دیگر از مواردی است که به طور مستقیم با نظر پزشک متخصص عمل زیبایی laser hair removal صورت خواهد گرفت؛

زیرا ناحیه ی لیزر شده، جنس دستگاه و همچنین میزان ضخامت موی زائد شخص بسیار موثر در تعیین تعداد جلسات خواهد بود.

اما به طور میانگین متخصصین عمل های زیبایی لیزر موی زائد، به طور حداقل چهار هفته و حداکثر هشت هفته را انتخاب می کنند.

در این حالت حتی اگر عوارض اندکی پس از جلسه قبلی laser hair removal صورت گرفته باشد رفع خواهد شد و شخص آماده ی جلسه بعدی خواهد بود.

همچنین در بین فاصله ی جلسات حذف موهای زائد، فرد شاهد رشد مجدد موهای مزاحم خود خواهد بود.

این موضوع به هیچ وجه قابل نگرانی نخواهد بود، زیرا در هر جلسه تعدادی از فولیکول های مو امکان دارد از اشعه ی لیزر جان سالم به در برده باشند که در جلسه بعدی آن ها نیز از بین خواهند رفت.

 

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

 

مراقبت های بعد از عمل زیبایی لیزر موهای زائد

پس از لیزر موهای زائد، احتمال وجود درد، تورم، قرمزی و غیره در ناحیه عمل می باشد.

این موارد نیز با توجه به انتخاب پزشک متخصص عمل زیبایی laser hair removal و کلینیک مجهز و عالی نیز قابل پیشگیری خواهد بود.

پس از حذف موهای زائد، به طور ویژه ای از کرم های مرطوب کننده مانند کرم ضد آفتاب استفاده نمایید؛

زیرا پوست شما پس از قرار گرفتن در معرض اشعه ی خورشید آسیب پذیر شده و شما تا جایی که می توانید باید آن را از عوامل بیرونی آسیب زا در امان نگه دارید.

گرمای حاصل از لیزر به مدت 24 ساعت در داخل لایه های پوست تان باقی می ماند، بنابراین پس از لیزر نباید به سونا، دوش آب گرم و استخر بروید. اگر این کار را انجام دهید، یک محیط ایده آل و دوست داشتنی برای باکتری ها فراهم خواهید کرد که باعث ایجاد لکه و سایر مشکلات پوستی می شود.

اگر پس از انجام لیزر احساس در و یا سوزش می کنید، می توانید از کمپرسور آب سرد و یا یخ استفاده نمایید.

همچنین در سایر مراقبت های بعد از عمل زیبایی می توان به مواردی مانند زیر اشاره کرد.

عدم استفاده از لوازم آرایشی، بهداشتی تا 48 ساعت، عدم استفاده از کرم های سفید کننده، دوری از قرار گرفتن در برابر حرارت، عدم استفاده از کرم سفید کننده و همچنین استفاده از ژل های متفاوتی مانند آلوئه ورا اشاره نمود.

 

 

کرم های اسکراب، ماسک های مراقبت از پوست، گلیکولیک اسید و کرم های رتینول باید 2 روز قبل و بعد از لیزر منع شود. توصیه می شود به مدت 2 هفته قبل و بعد از لیزر، از استفاده از لایه بردارهای شیمیایی خودداری کنید و به همین ترتیب چندماه پیش از لیزر، از برنزه کردن چه با آفتاب و چه با سولاریوم ممانعت ورزید.

طور کلی  لیزر کردن موهای زائد، با توجه به اثرات ماندگار و عالی آن توانسته نظر مثبت بسیار از افراد در دنیا را به خود جلب کند.

به گونه ای که می توان گفت حامیان عمل زیبایی laser hair removal بیشترین تعداد را در بین حامیان عمل های زیبایی متفاوت دارند.

حذف موهای زائد، سبب می شود شما بار دیگر اعتماد به نفس خود را به دست آورید و با روحیه ای عالی و به دور از شر موهای خسته کننده و مزاحم زائد در جوامع حاضر شوید.

با انتخاب یک کلینیک مجهز و مناسب در کنار متخصص حرفه ای و ماهر شما نیز از انقلاب این نوع موزدایی بهره مند شوید.

هزینه جلسه اول لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک پروسه زمانبر و ظریف است. در واقع شما با حضور در جلسه اول، زمینه از بین بردن این موها را فراهم خواهید کرد و سپس در جلسات آینده، پیشرفت حاصله، بیشتر خواهد شد.

با توجه به این موضوع که رنگ پوست، ضخامت مو و جنسیت و مسائل دیگر در این موارد دخیل هستند و هر کلینیک می تواند هزینه های مختلفی از مراجعه کنندگان بگیرد، توصیه می شود ابتدا با پزشک مشورت کنید و متوجه شوید تا به چند جلسه احتیاج دارید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button