جلسه اول لیزر موهای زائد و آماده سازی

اگر از اصلاح، مو‌برداری یا اپیلاسیون برای از بین بردن مو‌های زائد خسته شده‌اید، لیزر موهای زائد احتمالا بهترین گزینه‌ای است که پیش رو دارید. در بین اقدامات زیبایی برای حذف موهای اضافی بدن،  لیزر مو‌های زاید از پرطرفدار‌ترین و جذاب‌ترین روش‌ها به حساب می آید. شاید یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد، رشد مو‌های زائد بد باشد، به نوعی که حتی می‌تواند گاهی برای اشخاص آزاردهنده باشد. لیزر مو‌های بدن با توجه به اثرات بی‌نظیر خود بر روی ظاهر شخص، یکی از عمل‌های زیبایی مورد علاقه افراد در دنیا شده است. این اقدام در چند جلسه انجام می‌شود و  در ادامه این مقاله به بررسی جلسه اول لیزر مو‌های زائد می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

اینفوگرافیک جلسه اول لیزر موهای زائد
اینفوگرافیک جلسه اول لیزر موهای زائد

اولین جلسه لیزر موهای زائد و تاثیرات آن

لیزر مو‌های زائد، در عین حال سادگی و راحتی، به یک متخصص ماهر و حرفه‌ای نیاز دارد. قطعا وجود یک کلینیک حرفه‌ای و با امکانات نیز در کنار یک متخصص حرفه‌ای کامل‌کننده خواهد بود. حذف مو‌های زائد باید در طول چند جلسه و با نظر مستقیم پزشک انجام شود. در جلسه اول، با استفاده از دستگاه لازم، اشعه و پرتو کافی به فولیکول‌های مو تابانده خواهد شد. تابش اشعه به فولیکول‌های مو در جلسه‌ی اول لیزر مو‌های زائد، باعث توقف ادامه‌ رشد مو از آن ناحیه می‌گردد. پس از آن نیز فرد می‌تواند همچنین با استفاده از وسایلی مانند تیغ، ژیلت و… مو‌های زائد خود را شیو نماید تا جلسه‌ بعدی لیزر موهای زائد از راه برسد.

در جلسه اول لیزر مو‌های بدن، احتمال احساس اندکی درد وجود خواهد داشت. این درد بسیار سریع و گذری بوده و در حد چند صدم ثانیه بیشتر طول نخواهید کشید. هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می‌کشد و می‌تواند مو‌های زیادی را همزمان هدف قرار بدهد. با لیزر می‌توان در هر ثانیه تقریبا یک چهارم آن ناحیه را پوشش داد که عالی است. نواحی کوچک مانند چانه در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و نواحی بزرگ مانند کمر یا پا‌ها ممکن است تا یک ساعت هم به طول بینجامند. مجددا فرد به شرایط عادی خود بر خواهد گشت و پس از پایان کار از اثرات شگفت‌آور آن لذت خواهد برد.

مشاهده این مطلب : مشاوره قبل از لیزر موهای زائد

اولین جلسه لیزر موهای زائد و تاثیرات آن

نحوه آماده سازی برای جلسه اول لیزر موهای زائد

لیزر مو‌های زائد فقط حضور در جلسه نیست و باید فرد آمادگی‌هایی داشته باشد. این یک روش پزشکی است که به انجام تمرین نیاز دارد و در صورت عدم رعایت الزامات، خطرات احتمالی را به همراه خواهد داشت:

  1. قبل از انجام لیزر مو‌های زائد، باید اعتبار پزشک یا تکنسین انجام این کار را به طور کامل بررسی کنید که در ادامه به طور مفصل به آن اشاره خواهیم کرد.
  2. اگر قصد انجام لیزر مو‌های زائد را دارید، پیش از جلسه اول باید شش هفته قبل، اصلاح، اپیلاسیون و اپیلاتور را کنار بگذارید. علت این امر این است که لیزر باید ریشه‌های مو را هدف قرار ‌دهد که این ریشه‌ها در صورت اصلاح یا اپیلاسیون به طور موقت از بین ‌می‌روند.
  3. همچنین باید شش هفته قبل از اولین جلسه، از قرارگیری در معرض نور آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث می‌شود که لیزر مو‌های زائد کمتر موثر باشد و عوارض بعد از درمان را بیشتر کند.

لیزر موهای زائد در یک جلسه انجام می شود ؟

لیزر موهای زائد در یک جلسه انجام می شود؟

یکی از پرتکرار‌ترین سوال‌ها و دغدغه‌های علاقه‌مندان به لیزر کردن مو‌های زائد، درباره‌ تعداد جلسات لیزر موهای زائد است. اگر شما بخواهید از اثرات این کار به طور همیشگی و دائم لذت ببرید باید با توجه به نظرات پزشک متخصص، به طور منظم دوره‌ درمان آن را تکمیل نمایید. مهم‌ترین عواملی که در تعداد جلسات لیزر موهای بدن تاثیر‌گذار خواهند بود، عواملی مانند نوع پوست، رنگ پوست، ضخامت پوست، ضخامت مو، تراکم موی بدن و.. هستند. برای مثال پوست روشن باعث می‌شود زمان انجام لیزر و یا حتی تشخیص نواحی دارای مو سریع‌تر انجام بگیرد. ضخامت مو و پوست هم مزید بر علت است تا بتوانید هر چه زودتر به هدف خود برسید. در حالی کهتمامی این موارد به عنوان مکمل همدیگر عمل می‌کنند تا جلسه اول لیزر خوب پیش برود، نباید از اهمیت عملکرد پزشک غافل شد. تمامی این موارد در کنار مهارت و تخصص پزشک، باعث تعیین تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد خواهد بود.

اما به طور میانگین گفته می‌شود که بین ۳ الی ۴ جلسه درمانی لیزر مو‌های زائد، برای رسیدن به تاثیرات مطلوب و مورد نیاز شما لازم است. البته همانطور که گفته شد، جنس دستگاه و ضخامت مو‌های زائد و نوع پوست شخص بسیار در تعیین این تعداد جلسات مهم خواهند بود. پیشنهاد می‌شود که یا این کار را آغاز نکنید و یا اگر تصمیم به انجام آن گرفته‌اید به طور منظم و با تشخیص پزشک، آن را ادامه دهید  زیرا صرفا با جلسه اول لیزر مو‌های زاید بدن به نتیجه‌ مفید و مورد رضایت خود نخواهید رسید.

‌آمادگی‌های لازم قبل از لیزر مو‌های زائد:در ابتدا باید در جلسه مشاوره شرکت کنید تا وضعیت سلامت پوست و سلامت عمومی شما بررسی گردد. در صورتی که کاندید مناسب باشید جلسه لیزر برای شما تعیین خواهد شد.
اولین جلسه لیزر مو‌های زائد چگونه می‌گذرد؟در این جلسه مدت زمان لیزر طولانی‌تر خواهد بود. از طرفی دیگر اگر برای اولین بار است که لیزر انجام می‌دهید درد بیشتری را نسبت به جلسات بعدی احساس خواهید کرد.
فاصله بین جلسات لیزر مو‌های بدن چقدر است؟هر چقدر تراکم مو و ضخامت مو‌های زائد شما بیشتر باشد، قطعاً به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهید داشت. البته کارایی دستگاه بسیار مهم است.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله ی بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله‌ بین جلسات لیزر مو‌های زائد نیز یکی دیگر از مواردی است که به طور مستقیم با نظر پزشک متخصص تعیین خواهد شد زیرا ناحیه‌ لیزر شده، جنس دستگاه و همچنین میزان ضخامت موی زائد شخص، در تعیین تعداد جلسات موثر هستند. اما به طور میانگین متخصصین لیزر موی زائد، به طور حداقل چهار هفته و حداکثر هشت هفته را برای رسیدن به نتیجه مطلوب انتخاب می‌کنند. در این حالت حتی اگر عوارض اندکی پس از جلسه قبلی لیزر موهای زائد صورت گرفته باشد رفع شده و شخص آماده‌ جلسه بعدی خواهد بود.

همچنین در بین فاصله‌ جلسات حذف مو‌های زائد، فرد شاهد رشد مجدد مو‌های مزاحم خود خواهد بود. این موضوع به هیچ‌وجه جای نگرانی نخواهد بود زیرا در هر جلسه امکان دارد تعدادی از فولیکول‌های مو از اشعه‌ لیزر جان سالم به در برده باشند که در جلسه بعدی آن‌ها نیز از بین خواهند رفت.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی لیزر موهای زائد

پس از لیزر مو‌های زائد، احتمال وجود درد، تورم، قرمزی و التهاب در ناحیه لیزر شده به وجود آید. این موارد نیز با توجه به انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مجهز و عالی نیز قابل پیشگیری خواهند بود. مراقبت های بعد از لیزر موهای بدن برای به حداقل رسیدن این عوارض عبارتند از:

  1. پس از حذف مو‌های زائد، به طور ویژه‌ای از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید زیرا پوست شما پس از قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی خورشید آسیب‌پذیر شده و شما تا جایی که می‌توانید باید آن را از عوامل بیرونی آسیب‌زا در‌ امان نگه دارید.
  2. گرمای حاصل از لیزر به مدت ۲۴ ساعت در داخل لایه‌های پوست‌ باقی می‌ماند. بنابراین پس از لیزر نباید به سونا، دوش آب گرم و استخر بروید. اگر این کار را انجام دهید، یک محیط ‌ایده‌آل و دوست داشتنی برای باکتری‌ها فراهم خواهید کرد که باعث ایجاد لکه و سایر مشکلات پوستی می‌شوند.
  3. اگر پس از انجام لیزر احساس درد و یا سوزش می‌کنید، می‌توانید از کمپرسور آب سرد و یا یخ استفاده نمایید.
  4. تا ۴۸ ساعت از لوازم آرایشی، بهداشتی، ژل صورت و کرم‌های سفید‌کننده استفاده نکنید.
  5. از قرار گرفتن در برابر حرارت خودداری نمایید.
  6. کرم‌های اسکراب، ماسک‌های مراقبت از پوست، گلیکولیک اسید و کرم‌های رتینول باید ۲ روز قبل و بعد از لیزر منع شوند.
  7. توصیه می‌شود به مدت ۲ هفته قبل و بعد از لیزر، از استفاده از لایه‌بردار‌های شیمیایی خودداری کنید و به همین ترتیب چند ماه پیش از لیزر، از برنزه کردن چه با آفتاب و چه با سولاریوم ممانعت ورزید.

به طور کلی لیزر کردن مو‌های زائد، با توجه به اثرات ماندگار و عالی آن توانسته نظر مثبت بسیاری از افراد در دنیا را به خود جلب کند. حذف مو‌های زائد سبب می‌شود شما بار دیگر اعتماد به نفس خود را به دست‌آورید و با روحیه‌ای عالی و به دور از مو‌های خسته‌کننده و مزاحم زائد در جوامع حاضر شوید. با انتخاب یک کلینیک مجهز و مناسب در کنار متخصص حرفه‌ای و ماهر شما نیز از انقلاب این نوع موزدایی بهره‌مند شوید.

هزینه جلسه اول لیزر موهای زائد

لیزر مو‌های زائد یک پروسه زمان‌بر و ظریف است. در واقع شما با حضور در جلسه اول لیزر موهای زاید بدن، زمینه از بین بردن این مو‌ها را فراهم خواهید کرد و سپس در جلسات آینده، پیشرفت حاصله، بیشتر خواهد شد.
با توجه به این موضوع که رنگ پوست، ضخامت مو و جنسیت و مسائل دیگر در این موارد دخیل هستند و هر کلینیک می‌تواند هزینه‌های مختلفی از مراجعه‌کنندگان بگیرد، توصیه می‌شود ابتدا با پزشک مشورت کنید تا متوجه شوید به چند جلسه احتیاج دارید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed