لیزر موهای زائد زیر بغل

با توجه به اینکه نداشتن مو‌های زائد در برخی نواحی بدن از جمله زیر بغل به نوعی از معیار‌های نظافت محسوب می‌شود، راهکار‌های زیادی برای رفع مو‌های زائد زیر بغل ابداع شده است. از روش‌های موقتی مانند اصلاح با تیغ گرفته تا روش‌های دائمی مانند لیزر مو‌های زائد زیر بغل، همگی نتاج خاص خود را خواهند داشت. اگر چه لیزر موهای زیر بغل نتیجه دائمی داشته و موهای این قسمت را ریشه‌کن خواهد کرد اما برخی از مردم فکر می‌کنند این روش ضررهایی دارد چرا که از یک سو پوست این قسمت بسیار نازک بوده و از سوی دیگر غدد تعریق در زیر بغل قرار گرفته‌اند. در این مقاله بیان خواهیم که آیا لیزر موهای زیاد زیر بغل ضرر دارد یا خیر.

اینفوگرافیک لیزر موهای زائد زیر بغل
اینفوگرافیک لیزر موهای زائد زیر بغل

آیا لیزر موهای زائد در زیر بغل امن و بی خطر است؟

با رواج یافتن و شایع شدن استفاده از لیزر مو‌های زائد برای رفع مو‌های زائد و گسترش آن در دنیا، کاربران و افراد زیادی آن را به عنوان بهترین روش رفع مو‌های بدن در دنیا می‌شناسند. اما برای عده‌ای از افرادی که قصد انجام لیزر موی زائد زیر بغل را دارند این سوال وجود دارد که آیا لیزر مو‌های زائد برای بدن مضر است؟ اغلب این این دسته از سوالات به دلیل استفاده از اشعه برای رفع مو‌های زائد به وجود می‌آید و برخی از افراد تصور می‌کنند این اشعه‌ها باعث بروز بیماری‌ها و حساسیت‌ها در پوست شده و برای سلامتی عوارض جانبی دارد. همچنین بعضی افراد معتقد هستند لیزر مو‌ها عامل سرطان است که این نظریه نیز به دلایل مختلف اثبات نشده و قابل استناد نیست.
اما اینگونه نیست و مزیت لیزر موهای زائد سال‌ها است که توسط بسیاری از سازمان‌های درمان و بهداشت معتبر در دنیا و همچنین پزشکان مطرح دنیا تایید شده هستند. این روش توسط بسیاری از کلینیک‌ها و مراکز درمانی در سراسر دنیا استفاده می‌شود و مشکلات و خطرات جدی برای مردم ندارد. لیزر مو‌های زائد زیر بغل تنها فولیکول‌ها و مو‌ها زائد ناحیه مورد نظر را هدف قرار می‌دهد و آن‌ها را از بین می‌برد تا دوباره مویی در آن ناحیه رویش نکند. در صورتی که لیزر مو‌های بدن به درستی انجام شود، هیچگونه عارضه مهم و مشکلاتی برای پوست به وجود نمی‌آورد و یک اقدام زیبایی امن و بی‌خطر در دنیا محسوب می‌شود. هر روز میلیون‌ها زن و مرد در دنیا از لیزر مو‌های زائد استفاده می‌کنند و محبوبیت زیاد این روش مسلما به علت مزیت‌های بالای آن است.

تاثیرات منفی لیزر موهای زائد بر زیر بغل

تاثیرات منفی لیزر موهای زائد بر زیر بغل

انجام لیزر مو‌های زائد نیز مانند سایر اقداماتی که برای زیبایی انجام می‌دهید، دارای تکنیک و نحوه خاصی است و انجام آن نیازمند دانش و مهارت در این زمینه می‌باشد. انجام لیزر موی زائد زیر بغل به روش نادرست می‌تواند آثار منفی برای زیر بغل شخص داشته باشد. درک این مسأله برای مردم مهم است که دقیقاً منظور از کاهش موی دائمی در صنعت لیزر مو چیست. این به معنای کاهش صد درصدی مو‌های زائد در ادامه طول عمر شما نیست بلکه کاهش مو‌های زائد حدود ۵۰ تا ۹۵ درصد می‌باشد. ممکن است مو‌های جدید به مرور زمان ظاهر شوند اما در بیشتر موارد ریزتر هستند یا ضخامت کمی دارند و راحت می‌توانید از شر آن‌ها خلاص شوید که این مورد از تاثیرات منفی لیزر مو‌های زائد نیست بلکه در بدن هر فرد تراکم مو، رنگ و ضخامت مو‌ها بر نتیجه لیزر تاثیر می‌گذارند. ممکن است به مرور زمان با به کارگیری دستگاه‌های جدید‌تر این موارد حل شود و دیگر به طور دائمی شاهد رشد هیچ موی زائدی نباشید. به طور کلی تاثیرات منفی لیزر موهای زیر بغل عبارتند از:

 1. یکی از تاثیرات منفی لیزر مو‌های زائد زیر بغل، قرمز شدن و تورم خفیفی در این ناحیه می‌باشد که این مورد طبیعی است و نهایتا بعد از چند ساعت یا در افراد حساس بعد از یک روز بهبود پیدا می‌کند.
 2. تاثیرات دیگری نیز برای لیزر مو‌های زائد وجود دارد که به طور عمده طبیعی است و بعد از لیزر کردن ممکن است برای افراد زیادی رخ دهد. احساس خارش و سوزش و درد خفیف در ناحیه لیزر شده از این دسته از تاثیرات است که بعد از چند ساعت از بین خواهند رفت. با یک خنک‌کننده مثل بسته یخ بر روی محل لیزر شده می‌توان این روند را تسریع کرد.
 3. در برخی از دستگاه‌های قدیمی که تکنولوژی روز را ندارند ممکن است برای برخی از افراد و به ویژه افراد دارای پوست تیره‌تر سوختگی‌هایی ایجاد کند که البته با پیشرفت علم و تکنولوژی در این زمینه، دستگاه‌های جدید دارای سیستم خنک‌کننده هستند که از بروز سوختگی جلوگیری خواهد شد. همچنین استفاده از ژل و مواد بی‌حس کننده بر روی محلی که قرار است لیزر شود می‌تواند تاثیر مثبتی بر تسهیل درد داشته باشد.
 4. در برخی موارد نادر نیز بعد از لیزر مو‌های زائد، در پوست شخص لکه‌هایی با رنگ روشن و یا تیره ایجاد شده است که با مشورت پزشک و استفاده از کرم‌های مخصوص می‌توان این لکه‌ها را از بین برد.
 5. برای افرادی که پوستی برنزه دارند معمولا پیشنهاد می‌شود که این کار را به تعویق بیاندازند زیرا باعث می‌شود رنگ پوست به بنفش و یا تیره تغییر کند که از تاثیرات بد لیزر مو‌های زائد است.
 6. بعضی از افراد با پوست حساس نیز ممکن است دچار پوسته پوسته شدن و اگزما یا حساسیت پوستی شوند.
نحوه انجام مزایا عوارض نتایج
 1. مشاوره قبل از انجام لیزر.
 2. اعمال بی حسی در صورت نیاز و یا درخواست متقاضی.
 3. تاباندن اشعه لیزر به موهای زیر بغل توسط دستگاه مورد استفاده برای از بین بردن فولیکول‌های مو و جلوگیری از رشد مجدد آن‌ها.
 1. ماندگاری بالا و دائمی بودن نتیجه لیزر.
 2. عوارض بسیار کم در صورت رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام لیزر.
 3. نرم و لطیف شدن پوست.
 4. روشی مقرون به صرفه برای حذف موهای زائد نسبت به سایر روش‌ها.
 5. روشی بسیار امن با دوره نقاهت کوتاه مدت.
 6. داشتن زیربغلی تمیز، صاف و نرم.
 1. قرمز شدن و تورم خفیف.
 2. احساس خارش، سوزش و درد خفیف در ناحیه تحت درمان.
 3. ایجاد سوختگی بیشتر در پوست‌های تیره.
 4. ایجاد لکه‌های روشن یا تیره در زیر بغل.
 5. پوسته پوسته شدن.
 6. احتمال ایجاد اگزما و حساسیت پوستی.
 1. ایجاد عوارض موقتی مانند قرمزی، سوزش، خارش، تورم و پوسته پوسته شدن.
 2. رفع این عوارض نهایتا پس از چند روز.
 3. احتمال ایجاد عوارض جدی‌تر مانند تغییر رنگ پوست و حساسیت پوستی.
 4. شروع روند کاهش رشد موها و از بین رفتن فولیکول‌ها پس از جلسه اول.
 5. مشاهده نتایج اولیه به صورت کاهش و کند شدن رشد موهای زیربغل.
 6. مشاهده نتیجه نهایی لیزر موهای زائد زیربغل پس از اتمام جلسات و تکمیل دوره لیزر.

مزیت ها و تاثیرات مثبت لیزر بر زیر بغل

لیزر مو‌های زیر بغل دارای چندین مزیت و فایده متعدد است که قطعا به دلیل این مزایا می‌باشد که روز به روز به تعداد کاربران لیزر افزوده می‌شود و افراد زیادی استفاده از لیزر مو‌های زائد زیر بغل را نسبت به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند:

 1. از مهم‌ترین و محبوب‌ترین مزیت‌ های لیزر مو‌های زائد زیر بغل، دائمی بودن و ماندگاری بسیار بالای آن می‌باشد. با لیزر مو‌های زیر بغل فولیکول‌های مو از بین می‌روند و دیگر مویی در آن ناحیه رشد نمی‌کند و شخص برای همیشه از شر مو‌های زائد خود خلاص می‌شود. درواقع دیگر نیازی نیست هر بار به موبر‌ها، اپیلاسیون و موم یا ژیلت دسترسی داشته باشید تا بتوانید مو‌های زائد را از بین ببرید. البته برای رسیدن به این هدف باید چند جلسه لیزر را در برنامه مرتب و دقیق دنبال کنید.
 2. اگر لیزر مو‌های زاید در زیر بغل با روش و تکنیک صحیحی انجام شود هیچگونه خونریزی و سوختگی در ناحیه هدف ایجاد نمی‌شود. برای این منظور باید به مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر نیز توجه داشته باشید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.
 3. لیزر مو‌های زائد هیچگونه جای زخم، اسکار یا گودی و حفره در پوست شخص باقی نمی‌گذارد و پوست شخص را صاف و یکدست می‌کند.
 4. انجام لیزر موی زائد زیر بغل آسیب پوستی به همراه ندارد بلکه پوست را نیز نرم و لطیف خواهد کرد. همچنین با یک بی‌حسی موضعی فرد دردی احساس نخواهد کرد.
 5. لیزر مو‌های زائد هیچ درد و احساس ناراحتی برای شخص ندارد و به راحتی برای فرد انجام می‌شود. البته ممکن است احساس سوزش یا سوختگی بر اثر حرارت و اشعه لیزر را داشته باشید که طبیعی است و با تکنیک و راه‌حل‌هایی که در قسمت دیگر مقاله به طور کامل توضیح داده‌ایم، می‌توانید این مشکل را حل کنید.
 6. فرآیند لیزر موی زیر بغل طولانی نیست و حداکثر در چهار یا پنج جلسه به اتمام می‌رسد. تعداد جلسات و فاصله بین هر جلسات برای هر فرد متمایز می‌باشد که به رنگدانه‌های پوستی و رنگ و ضخامت مو‌ها بستگی دارد.
 7. مزیت دیگر لیزر مو‌های زائد زیر بغل این است که از لحاظ اقتصادی و زمان بسیار به صرفه‌تر از سایر روش‌ها می‌باشد و بعد از یک دوره درمانی، عمده موها به طور کامل ریشه‌کن خواهند شد. در نتیجه نیازی ندارد هر بار درد اپیلاسیون را تحمل کنید یا وقت زیادی برای شیو کردن مو‌ها صرف کنید.
 8. لیزر مو‌های زائد زیر بغل مورد تایید سازمان‌های بهداشت و درمان در دنیا می‌باشد و کاملا امن و مطمئن محسوب می‌شود. در واقع عوارض خطرناک یا دوره نقاهت طولانی مدت ندارد.
 9. با این روش همیشه زیر بغل تمیز است و از هر گونه عفونت جلوگیری می‌کند.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

باور های اشتباه در مورد مضرات و خطرات موزدایی

باور های اشتباه در مورد مضرات و خطرات موزدایی

برای لیزر مو‌های زائد در دنیا و به ویژه ایران چند باور و عقیده نادرست وجود دارد که باعث شده بسیاری از افرد نسبت به انجام لیزر مو‌های زائد زیر بغل بدبین شوند و آن را اقدامی خطرناک برای سلامتی بشناسند.

به طور کلی هر عمل یا روش زیبایی ممکن است عوارضی داشته باشد. لیزر مو‌های بدن زیر بغل نیز زیر شاخه زیبایی است اما این روش به طور جد تا به الان خطر کمی را داشته است. در هر صورت مردم دچار نگرانی‌ها و باور‌های غلط می‌شوند و ممکن است به علت همین باور‌های غلط تا همیشه از مزیت‌ های لیزر مو‌های زیر بغل به دور باشید و همیشه مجبور باشید از روش‌های سنتی برای از بین بردن آن‌ها استفاده کنید:

 1. یکی از باور‌های نادرست این که لیزر در ناحیه شکم باعث بروز ناباروری در افراد می‌شود که تاکنون این عامل اثبات نشده است و بسیاری از پزشکان نیز بر نادرست بودن این نظریه درمورد لیزر مو‌های زائد تاکید دارند.
 2. از باور‌های نادرست دیگر می‌توان به سرطان‌زا بودن اشعه لیزر اشاره کرد. برخی عقیده دارند اشعه و پرتو‌هایی که در حین لیزر به پوست ارسال می‌شوند باعث بروز سرطان در افراد خواهند شد. این عقیده اشتباه است زیرا پرتو‌هایی که در لیزر استفاده می‌شوند بسیار ضعیف و غیر یونیزه هستند و نمی‌توانند بر روی DNA تاثیر داشته باشند. به ویژه اینکه تا به الان افراد بسیاری از لیزر استفاده کرده‌اند و گزارشی مبنی بر سرطان در اثر لیزر ثبت نشده است.
 3. یکی دیگر از باور‌های نادرست این است که موزدایی برای افراد با رنگ پوست تیره مناسب نیست و نباید انجام دهند. این عقیده اشتباه است و این دسته از افراد می‌توانند لیزر موی زیر بغل را انجام دهند اما نسبت به سایر افراد باید کمی صبر داشته باشند و تعداد جلسات بیشتری را برای لیزر مراجعه کنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code