لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

امروزه با توجه به این که نداشتن موهای زائد در برخی نواحی بدن از جمله زیر بغل به نوعی از معیار های نظافت محسوب می شود. راه کار های زیادی برای رفع موهای زائد زیر بغل ابداع شده است از روش های موقتی گرفته مانند اصلاح با تیغ تا روش های دائمی مانند لیزر موهای زائد زیر بغل ، همگی توسط عده زیادی انجام می شود.

یکی از روش های رفع موهای زائد که به عنوان روشی دائمی به کار می رود و هر روز نیز کاربران بیشتری را جذب خود می کند، ” لیزر موهای زائد ” می باشد.

 

 

 

آیا لیزر موهای زائد در زیر بغل امن و بی خطر است؟

امروزه با رواج یافتن و شایع شدن استفاده از لیزر موهای زائد برای رفع موهای زائد و گسترش در آن در دنیا کاربران و افراد زیادی آن را به عنوان بهترین روش رفع موهای زائد در دنیا می شناسند. اما برای عده ای از افرادی که قصد انجام لیزر مو زائد زیر بغل را دارند این سوال وجود دارد که آیا لیزر موهای زائد برای بدن مضر است؟ اغلب این این دسته از سوالات به دلیل استفاده از لیزر و اشعه برای رفع موهای زائد به وجود می آید.

و برخی از افراد تصور می کنند به علت استفاده از اشعه و یا پرتو برای از بین بردن فولیکول ها و موها، اشعه ها باعث بروز بیماری ها و حساسیت ها در پوست شخص می شود و برای سلامتی عوارض جانبی دارد. همچنین بعضی افراد معتقدند لیزر موها عامل سرطان است که این نظریه نیز به دلایل مختلف اثبات نشده و قابل استناد نیست.

 

آیا لیزر موهای زائد در زیر بغل امن و بی خطر است ؟

 

اما این گونه نیست و ” مزیت لیزر موهای زائد ” سال ها است که توسط بسیاری از سازمان های درمان و بهداشت معتبر در دنیا و همچنین پزشکان مطرح دنیا تایید شده هستند؛ و توسط بسیاری از کلینیک ها و مراکز درمانی در سراسر دنیا استفاده می شود و مشکلات و خطرات جدی برای بیمار ندارد. لیزر موهای زائد زیربغل تنها فولیکول ها و موها زائد ناحیه مورد نظر را هدف قرار می دهد و آن ها را از بین می برد تا دوباره مویی در آن ناحیه رویش نکند. لیزر موهای زائد در صورتی که به درستی انجام شود هیچ گونه عارضه مهم و مشکلاتی برای پوست به وجود نمی آورد و یک اقدام زیبایی امن و بی خطر در دنیا محسوب می شود.

هر روزه میلیون ها زن و مرد در دنیا از لیزر موهای زائد استفاده می کنند و محبوبیت زیاد این روش مسلما به علت مزیت های بالای آن است.

 

تاثیرات منفی لیزر موهای زائد بر زیر بغل

انجام لیزر موهای زائد نیز مانند سایر اقداماتی که برای زیبایی انجام می دهند دارای تکنیک و نحوه خاصی است و انجام آن نیازمند دانش و مهارت در این زمینه می باشد و انجام ندادن روش روش صحیح انجام لیزر موی زائد زیر بغل می تواند آثار منفی برای زیر بغل شخص داشته باشد.

درک این مسئله برای مردم مهم است که دقیقاً منظور از کاهش موی دائمی در صنعت لیزر مو چیست. این به معنای کاهش صد درصدی موهای زائد در ادامه طول عمر شما نیست، بلکه کاهش موهای زائد حدود 50 تا 95 درصد می باشد. 

ممکن است موهای جدید به مرور زمان ظاهر شوند، اما در بیشتر موارد ریزتر هستند یا ضخامت کمی دارند و راحت میتوانید از شر آنها خلاص شوید که این مورد از تاثیرات منفی لیزر موهای زائد نیست، بلکه در بدن هر فرد تراکم رشد، رنگ و ضخامت موها بر نتیجه تاثیر می گذارد که ممکن است به مرور زمان با به کارگیری دستگاه های جدید تر این موارد حل شود و دیگر به طور دائمی شاهد رشد هیچ موی زائدی نباشید.

 1. یکی از تاثیرات منفی لیزر موهای زائد بر زیر بغل شخص بعد از انجام لیزر، قرمز شدن و تورم خفیفی در ناحیه زیر بغل می باشد. که این مورد طبیعی است و نهایتا بعد از چند ساعت یا در افراد حساس یک روز از بهبود پیدا می کند.
 2. تاثیرات دیگری نیز برای لیزر موهای زائد وجود دارد که به طور عمده طبیعی است و بعد از لیزر کردن ممکن است برای افراد زیادی رخ دهد. احساس خارش و سوزش و درد خفیف در ناحیه لیزر شده از این دسته از تاثیرات است که بعد از چند ساعت از بین خواهند رفت. با یک خنک کننده مثل بسته یخ بر روی محل لیزر شده میتوان این روند را تسریع کرد.
 3. در برخی از دستگاه قدیمی که تکنولوژی روز را ندارند ممکن است برای برخی از افراد و به ویژه افراد دارای پوست تیره تر سوختگی هایی ایجاد کند که البته با پیشرفت علم و تکنولوژی در این زمینه، دستگاه های جدید دارای سیستم خنک کننده هستند که از بروز سوختگی جلوگیری می کنند. همچنین استفاده از ژل و مواد بی حس کنده بر روی محلی که قرار است لیزر شود می تواند تاثیر مثبتی بر تسهیل درد داشته باشد.
 4. در برخی موارد نادر نیز بعد از لیزر موهای زائد، در پوست شخص لگه هایی با رنگ روشن و یا تیره ایجاد شده است. که با مشورت پزشک و استفاده از کرم های مخصوص می توان این لکه ها را از بین برد.
 5. برای افرادی که پوستی برنزه دارند معمولا پیشنهاد می شود که این کار را به تعویق بی اندازند زیرا باعث می شود رنگ پوست به بنفش و یا تیره تغییر کند که از تاثیرات بد لیزر موهای زائد است.
 6. بعضی از افراد با پوست حساس نیز ممکن است دچار پوسته پوسته شدن و اگزما یا حساسیت پوستی شوند.

تاثیرات منفی لیزر موهای زائد بر زیر بغل

 

مزیت ها و تاثیرات مثبت لیزر بر زیر بغل

لیزر موهای زائد دارای چندین مزیت و فایده متعدد است که قطعا به دلیل این مزایا می باشد که روز به روز به تعداد کاربران لیزر افزوده می شود و افراد زیادی استفاده ازلیزر موهای زائد زیر بغل را نسبت به سایر روش ها ترجیح می دهند.

 1. از مهم ترین و محبوب ترین مزیت های لیزر موهای زائد زیر بغل، دائمی بودن و ماندگاری بسیار بالای آن می باشد. با لیزر موهای زیر بغل فولیکول های مو از بین نمی رود و دیگر مویی در آن ناحیه رشد نمی کند و شخص برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص می شود. درواقع دیگر نیازی نیست هر بار به موبرها، اپیلاسیون و موم یا ژیلت دسترسی داشته باشید تا بتوانید موهای زائد را از بین ببرید، اگرچه برای رسیدن به این هدف باید چند جلسه لیزر را در برنامه مرتب و دقیق دنبال کنید.
 2. اگر لیزر موهای زائد در زیر بغل با روش و تکنیک صحیحی انجام شود هیچ گونه خون ریزی و سوختگی در ناحیه هدف ایجاد نمی شود. برای این منظور باید به مراقبت های قبل و بعد از لیزر توجه کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.
 3. لیزر موهای زائد هیچ گونه جای زخم، اسکار یا گودی و حفره در پوست شخص باقی نمی گذارد و پوست شخص را صاف و یکدست می کند.
 4. انجام لیزر موی زائد زیر بغل به تیغ و یا بخیه نیازی ندارد و به سادگی انجام می شود. همچنین با یک بی حسی موضعی فرد دردی احساس نخواهد کرد که البته دستگاه مدرن لیزر به سیستم خنک کننده مجهز هستند.
 5. انجام لیزر موهای زائد هیچ درد و احساس ناراحتی برای شخص ندارد و به راحتی برای فرد انجام می شود. البته ممکن است احساس سوزش یا سوختگی بر اثر حرارت و اشعه لیزر را داشته باشید که طبیعی است و با تکنیک و راه حل هایی که در قسمت دیگر مقاله به طور کامل توضیح داده ایم، می توانید این مشکل را حل کنید.
 6. انجام لیزر موی زیر بغل فرایند طولانی ندارد و حداکثر در چهار یا پنج جلسه به اتمام می رسد. تعداد جلسات و فاصله بین هر جلسات برای هر فرد متمایز می باشد که به رنگدانه های پوستی و رنگ  و ضخامت موها بستگی دارد.
 7. مزیت دیگر لیزر موهای زائد زیر بغل این است که از لحاظ اقتصادی و زمان بسیار به صرفه تر از سایر روش ها می باشد و شخص یک بار برای همیشه از شر موهای زائد رهایی می یابد. و نیازی ندارد هربار درد اپیلاسیون را تحمل کند یا وقت زیادی برای شیو کردن موهایش از دست بدهد.
 8. لیزر موهای زائد زیر بغل مورد تایید سازمان های بهداشت و درمان در دنیا می باشد و کاملا امن و مطمئن محسوب می شود. در واقع عوارض خطرناک یا دوره نقاهت طولانی مدت ندارد.
 9. از دیگر مزیت های لیزر این است که همیشه زیر بغل تمیز است و از هر گونه عفونت جلوگیری می کند، همچنین به علت اینکه زیر بغل با ترشح عرق فرد محلی برای رشد قارچ و عرق سوز شدن بدن می باشد پس  باید هر روز این محل را تمیز کند.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

باور های اشتباه در مورد مضرات و خطرات موزدایی

برای لیزر موهای زائد در دنیا و به ویژه ایران چند باور و عقیده نادرست وجود دارد که باعث شده بسیاری از افرد نسبت به انجام لیزر موهای زائد بدبین شوند و آن را اقدامی خطرناک برای سلامتی بشناسند.

به طور کلی هر عمل یا روش زیبایی ممکن است عوارض داشته باشد که لیزر موهای زائد زیر بغل نیز زیر شاخه زیبایی است اما این روش به طور جد تا به الان خطر کمی را داشته است اما در هر صورت مردم دچار نگرانی ها و باورهای غلط می شوند و ممکن است به علت همین باورهای غلط تا همیشه از مزیت های لیزر موهای زیر بغل به دور باشید و همیشه مجبور باشید از روش های سنتی برای از بین بردن آنها استفاده کنید.

یکی از باور های نادرست این که Laser hair removal در ناحیه شکم باعث بروز ناباروری در افراد می شود که تا کنون این عامل اثبات نشده است و بسیاری از پزشکان نیز بر نادرست بودن این عامل در لیزر موهای زائد تاکید دارند.

از باور های نادرست دیگر می توان به سرطان زا بودن لیزر موهای زائد اشاره کرد. برخی عقیده دارند اشعه و پرتو هایی که در حین لیزر به پوست ارسال می شوند باعث بروز سرطان در افراد می شود. این عقیده اشتباه است زیرا پرتو هایی که در لیزر استفاده می شوند بسیار ضعیف و غیر یونیزه هستند و نمی توانند بر روی DNA تاثیر داشته باشند. به ویژه اینکه تا به الان افراد بسیاری از لیزر استفاده کرده اند و گزارشی مبنی بر سرطان در اثر لیزر ثبت نشده است.

 

باور های اشتباه در مورد مضرات و خطرات موزدایی

 

یکی دیگر از باور های نادرست این است که موزدایی برای افراد با رنگ پوست تیره و یا رنگ موی روشن مناسب نیست و نباید انجام دهند.

این عقیده اشتباه است و این دسته از افراد می توانند لیزر مو زیربغل را انجام دهند اما نسبت به سایر افراد باید کمی صبر داشته باشند و تعداد جلسات بیشتری را برای لیزر مراجعه کنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان