1. خانه
 2. پوست و مو
 3. لیزر موهای زائد
 4. آیا لیزر موهای زائد با درد همراه است؟ معرفی روش های کاهش درد

آیا لیزر موهای زائد با درد همراه است؟ معرفی روش های کاهش درد

آیا لیزر موهای زائد با درد دارد

لیزر موهای زائد یک فعالیت متداول برای از بین بردن مو‌های ناخواسته در بدن محسوب می‌شود. فرآیندی که در خوشبینانه‌ترین حالت برای همیشه و در بدبینانه‌ترین حالت برای چند سال، شما را از اصلاح دائمی مو‌های زائد بدن نجات می‌دهد. با استفاده از این فعالیت، دیگر ناچار به استفاده از اصلاح و وکس نیستید و همواره پوستی صاف، مطلوب و یکدست خواهید داشت. لیزر مو‌های زاید به ویژه برای نواحی خاصی از بدن که استفاده از تیغ و وکس برای آن‌ها دشوار است، فوق‌العاده‌ ایده‌آل به نظر می‌رسد. اگر شما هم تصمیم به انجام لیزر برای از بین بردن مو‌های زائد بدن خود گرفته باشید، احتمالا در این مورد با یک سوال کلیدی روبرو شده‌اید و از خود پرسیده‌اید که آیا لیزر مو‌های زائد، با درد همراه است؟ رسیدن به پاسخ دقیق این سوال، می‌تواند شما را برای انجام این فرآیند کمک کند.

اینفوگرافیک میزان درد لیزر موهای زائد
اینفوگرافیک میزان درد لیزر موهای زائد

به طور کلی به وجود آوردن هر تغییر بزرگی در بدن، با درد همراه است اما لیزر مو‌های بدن به هیچ‌وجه فرآیند دردناکی به شمار نمی‌رود. درد ناشی از لیزر موهای اضافی بدن در مقایسه با وکس کردن، بسیار کم‌تر و ناچیز‌تر است. لیزر برای از بین بردن مو‌های ناخواسته، مزیت‌های قابل توجهی دارد و تا امروز، بهترین روش برای نابود کردن مو‌های زائد به شمار می‌رود.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زیر بغل

آیا لیزر مو های زائد، با درد همراه است؟

آیا لیزر مو‌های بدن با درد همراه خواهد بود؟برای افرادی که پوست حساسی دارند و یا آستانه تحمل آن‌ها پایین است ممکن است کمی درد و سوزش احساس کنند که در این صورت از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود.
عوامل مؤثر در میزان درد لیزر مو‌های بدنمهمترین عامل، ضخامت پوست است که هر چقدر بیشتر باشد درد کمتری احساس خواهید کرد. در نتیجه لیزر ناحیه تناسلی و زیر بغل که کمترین ضخامت پوست را دارند با درد بیشتری همراه خواهد بود.
میزان درد لیزر مو‌های بدن نسبت به سایر روش‌هاقطعاً لیزر مو‌های بدن نسبت به روش‌هایی همانند اپیلاسیون یا حتی ژیلت بسیار کمتر است.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد در مردان

لیزر موهای زائد، چقدر دردناک است؟

لیزر موهای زائد، چقدر دردناک است؟

لیزر مو‌های زائد بدن به گونه‌ای طراحی شده است تا فولیکول‌های مو در یک ناحیه از پیش تعیین شده را هدف بگیرد. اشعه این لیزر در رنگدانه‌ها جذب می‌شود و به همین واسطه، فولیکول‌ها را از بین می‌برد تا روند رشد تار‌های مو را متوقف نماید. میزان درد لیزر موهای زاید، اول به بخشی از بدن که برای این کار انتخاب شده و سپس به آستانه تحمل شما مربوط می‌شود. اگر بیش از حد در مقابل درد حساس نباشید، ممکن است در هیچ لحظه‌ای از این فرآیند احساس ناراحتی نکنید. اگر پوست شما به شدت حساس باشد و در مقابل هر محرکی واکنش سریع نشان بدهد، ممکن است لیزر برای شما کمی دردناک به نظر برسد. برای از بین بردن همان درد حداقل در جریان این فعالیت، از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود. البته جالب است بدانید که همه افراد به این کرم نیاز ندارند و خیلی‌ از افراد می‌توانند این فعالیت را بدون نیاز به بی‌حسی نیز به راحتی پشت سر بگذارند.

آیا لیزر مو‌های بدن با درد همراه خواهد بود؟برای افرادی که پوست حساسی دارند و یا آستانه تحمل آن‌ها پایین است ممکن است کمی درد و سوزش احساس کنند که در این صورت از کرم بی‌حسی زینک استفاده می‌شود.
عوامل مؤثر در میزان درد لیزر مو‌های بدن:مهمترین عامل، ضخامت پوست است که هر چقدر بیشتر باشد درد کمتری احساس خواهید کرد. در نتیجه لیزر ناحیه تناسلی و زیر بغل که کمترین ضخامت پوست را دارند با درد بیشتری همراه خواهد بود.
میزان درد لیزر مو‌های بدن نسبت به سایر روش‌ها:قطعاً لیزر مو‌های بدن نسبت به روش‌هایی همانند اپیلاسیون یا حتی ژیلت بسیار کمتر است.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد بکینی

درد ناشی از لیزر موهای زائد در هر نقطه از بدن

به طور کلی در هر نقطه‌ای از بدن که پوست کمی نازک‌تر باشد، لیزر مو‌های زائد درد بیشتری به همراه خواهد داشت. برای مثال در لیزر موهای زائد پا به دلیل ضخامت بالای پوست، شما درد بسیار ناچیزی را احساس خواهید کرد. در زیر بغل‌ها به خاطر نازکی پوست، این درد کمی بیشتر است اما به هیچ‌وجه آزاردهنده و غیرقابل تحمل نیست و حتی افرادی که آستانه تحمل پایینی دارند، می‌توانند بدون نگرانی لیزر مو‌های زائد زیر بغل را پشت سر بگذارند. لیزر مو‌های زائد در خط بیکینی نیز نسبت به شکم کمی دردناک‌تر است اما باز هم همانطور که گفته شد نمی‌توان این فرآیند را در فهرست فعالیت‌های زیبایی «دردناک» قرار داد. حتی در مواجه با نازک‌ترین بخش از پوست بدن، لیزر مو‌های زائد هرگز درد وحشتناکی را به شما تحمیل نمی‌کند.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

جایگزین های لیزر موهای زائد

اگر شما حاضر نیستید که هزینه لازم برای لیزر را بپردازید یا به هر دلیلی نمی‌خواهید با این فعالیت روبرو شوید، ابتدا باید روش‌های دیگر برای از بین بردن مو‌های ناخواسته بدن خود را به دقت بشناسید. شاید با شناخت دقیق میزان درد، هزینه‌ها و همچنین آثار جانبی این روش‌ها، تصمیم خود را تغییر بدهید و نظر متفاوتی در مورد استفاده از لیزر برای مو‌های زائد پیدا کنید:

 • اصلاح با تیغ

این روش، کم‌تر از هر روش دیگری درد دارد اما فقط تا زمانی که با یک اشتباه کوچک، یک خراش روی پوست خود به وجود نیاورید. در زمان استفاده از تیغ، همواره احتمال بریدگی و ایجاد جای خراش روی پوست شما وجود دارد. موضوع مهم دیگر نیز این است که مو‌های زائد تراشیده شده با تیغ، خیلی زود دوباره در بدن شما رشد می‌کنند.

 • وکس

وکس، درد بسیار زیادی برای شما به وجود می‌آورد و در عین حال، ماندگاری قابل توجهی هم ندارد. در واقع شما در زمان استفاده از وکس، متحمل درد زیادی می‌شوید اما نمی‌توانید روی ماندگاری نتایج آن حساب باز کنید.

 • مواد شیمیایی

استفاده از مواد شیمیایی، مو‌ها را در خود حل می‌کند و موجب ریزش آن‌ها می‌شود اما این روش بیشتر از هر متد دیگری، عوارض جانبی به دنبال دارد و ممکن است موجب بروز آسیب جدی به پوست شود. همچنین خاصیت اسیدی این مواد، ممکن است برای شما احساس درد به وجود بیاورد.

 • موچین

استفاده از موچین برای برداشتن مو‌ها در دراز مدت می‌تواند به پوست شما آسیب برساند. این موضوع نیز اهمیت بسیاری دارد که حتما این کار را در جهت درست و به شیوه‌ای اصولی انجام بدهید.

 • الکترولیز

استفاده از الکترولیز برای از بین بردن مو‌های زائد نتایجی طولانی مدت را به دنبال دارد. الکترولیز با استفاده از امواج رادیویی، فولیکول‌ها را از بین می‌برد اما به طور کلی به اندازه لیزر، مفید نیست. استفاده از این روش نیز عوارض جانبی خاص خود را به همراه خواهد داشت.

شرایط استاندارد لیزر موهای زائد

شرایط استاندارد لیزر موهای زائد

 1. برای آن که در جریان این فعالیت هیچ دردی را احساس نکنید و یا اینکه درد لیزر موهای بدن بسیار کم و جزئی باشد، حتما باید این کار در شرایط کاملا استاندارد انجام شود. برای مثال در بعضی از کلینیک‌های غیرمجاز، ممکن است بیش از حد از کرم‌های بی‌حس‌کننده برای فرد استفاده شود. موضوعی که می‌تواند یکی از عوامل شدت گرفتن آثار جانبی تلقی شود.
 2. یک نکته مهم دیگر، تنوعی است که در دستگاه‌های لیزر وجود دارد. براساس ویژگی‌های ظاهری هر فرد، یک نوع دستگاه برای او مناسب خواهد بود. اگر این انتخاب به درستی صورت نگیرد و دستگاه نامناسبی برای فرد انتخاب شود، ممکن است این فعالیت برای او دردناک و ناخوشایند باشد.
 3. اگر این فرآیند را در شرایط کنترل شده و زیر نظر پزشک انجام بدهید، با احساس درد بسیار کم و جزئی روبرو می‌شوید.

نتیجه نهایی درباره لیزر موهای زائد و درد ناشی از آن

لیزر مو‌های زائد به عنوان یک فعالیت امن و مطمئن شناخته می‌شود. البته این تنها به شرطی است که چنین کاری را در یک کلینیک مجهز و استاندارد انجام بدهید. در این شرایط، لیزر مو‌های زائد کاملا بدون ریسک و بدون خطر خواهد بود. با توجه به آستانه تحمل شما و همچنین میزان ضخامت پوست در ناحیه تعیین شده، میزان درد لیزر موهای زائد متغیر است اما حتی در بدترین حالت‌ها نیز درد بسیار کمی برای شما به وجود می‌آورد و این درد، به شدت قابل تحمل خواهد بود. با استفاده از دستگاه‌های مناسب، کرم‌های بی‌حس‌کننده و انجام فرآیند در شرایط مطلوب، شما می‌توانید لیزر مو‌های زائد را بدون احساس درد پشت سر بگذارید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed