لیزر موهای زائد

آیا لیزر مو های زائد با درد همراه است؟

آیا لیزر مو های زائد با درد همراه است؟

آیا لیزر مو های زائد با درد همراه است؟

لیزر مو های زائد یک فعالیت متداول برای از بین بردن مو های ناخواسته در بدن محسوب می شود. فرآیندی که در خوشبینانه ترین حالت برای همیشه و در بدبینانه ترین حالت برای چند سال، شما را از اصلاح دائمی مو های زائد بدن نجات می دهد.

آیا لیزر مو های زائد، با درد همراه است؟

 

با استفاده از این فعالیت، دیگر ناچار به استفاده از اصلاح و وکس نیستید و همواره پوستی صاف، مطلوب و یکدست خواهید داشت. لیزر مو های زائد به ویژه برای نواحی خاصی از بدن که استفاده از تیغ و وکس برای آن ها دشوار است، فوق العاده ایده آل به نظر می رسد.

اگر شما هم تصمیم به انجام لیزر برای از بین بردن مو های زائد بدن خود گرفته باشید، احتمالا در این مورد با یک سوال کلیدی روبرو شده اید و از خودتان پرسیده اید که آیا لیزر مو های زائد، با درد همراه است؟ رسیدن به پاسخ دقیق این سوال، می تواند شما را برای انجام این فرایند مصمم تر کند.

به طور کلی به وجود آوردن هر تغییر بزرگی در بدن، با درد همراه است اما لیزر مو های زائد به هیچ وجه فرآیند دردناکی به شمار نمی رود. درد ناشی از این فعالیت در مقایسه با وکس کردن، بسیار کم تر و ناچیز تر است. لیزر برای از بین بردن مو های ناخواسته، مزیت های قابل توجهی دارد و تا امروز، بهترین روش برای نابود کردن مو های زائد به شمار می رود.

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد در مردان

لیزر موهای زائد، چقدر دردناک است؟

لیزر مو های زائد، طراحی شده است تا فولیکول های مو در یک ناحیه از پیش تعیین شده را، هدف بگیرد. اشعه این لیزر در رنگدانه ها جذب می شود و به همین واسطه، فولیکول ها را از بین می برد تا روند رشد تار های مو را متوقف کند.

 

لیزر موهای زائد، چقدر دردناک است؟

 

میزان دردی که شما در جریان این فعالیت با آن روبرو می شوید، اول به بخشی از بدن که برای این کار انتخاب شده و سپس به آستانه تحمل شما مربوط می شود. اگر بیش از حد در مقابل درد حساس نباشید، ممکن است در هیچ لحظه ای از این فرایند احساس ناراحتی نکنید. اگر پوست شما به شدت حساس باشد و در مقابل هر محرکی واکنش سریع نشان بدهد، ممکن است لیزر برای شما کمی دردناک به نظر برسد.

برای از بین بردن همان درد حداقلی در جریان این فعالیت، از کرم بی حس کننده استفاده می شود. البته جالب است بدانید که همه افراد به این کرم نیاز ندارند و خیلی ها می توانند این فعالیت را بدون نیاز به بی حسی نیز به راحتی پشت سر بگذارند.

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد بکینی

درد ناشی از لیزر مو های زائد در هر نقطه از بدن

به طور کلی در هر نقطه ای از بدن که پوست کمی نازک تر باشد، لیزر مو های زائد درد بیشتری به همراه خواهد داشت. برای مثال در لیزر موهای زائد پا به دلیل ضخامت بالای پوست، شما درد بسیار ناچیزی را احساس خواهید کرد.

در زیر بغل ها به خاطر نازکی پوست، این درد کمی بیشتر است اما به هیچ وجه آزاردهنده و غیرقابل تحمل نیست و حتی افرادی که آستانه تحمل پایینی دارند، می توانند بدون نگرانی لیزر مو های زائد زیر بغل را پشت سر بگذارند.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

لیزر مو های زائد در خط بیکینی نیز نسبت به شکم کمی دردناک تر است اما باز هم همان طور که گفته شد، نمی توان این فرآیند را در فهرست فعالیت های زیبایی «دردناک» قرار داد. حتی در مواجه با نازک ترین بخش از پوست بدن، لیزر مو های زائد هرگز درد وحشتناکی را به شما تحمیل نمی کند.

 

جایگزین های لیزر مو های زائد

اگر شما حاضر نیستید که هزینه لازم برای لیزر را بپردازید یا به هر دلیلی نمی خواهید با این فعالیت روبرو شوید، ابتدا باید روش های دیگر برای از بین بردن مو های ناخواسته بدن خود را به دقت بشناسید.

شاید با شناخت دقیق میزان درد، هزینه ها و همچنین آثار جانبی در این روش ها، تصمیم خود را تغییر بدهید و نظر متفاوتی در مورد استفاده از لیزر برای مو های زائد پیدا کنید.

  • اصلاح با تیغ

این روش، کم تر از هر روش دیگری درد دارد اما فقط تا زمانی که با یک اشتباه کوچک، یک خراش روی پوست خود به وجود نیاورید. در زمان استفاده از تیغ، همواره احتمال بریدگی و ایجاد جای خراش روی پوست شما وجود دارد. موضوع مهم دیگر نیز این است که مو های زائد تراشیده شده با تیغ، خیلی زود دوباره در بدن شما رشد می کنند.

  • وکس

درد بسیار زیادی برای شما به وجود می آورد و در عین حال، ماندگاری قابل توجهی هم ندارد. در واقع شما در زمان استفاده از وکس، متحمل درد زیادی می شوید اما نمی توانید روی ماندگاری نتایج آن حساب چندانی باز کنید.

  • مواد شیمیایی

استفاده از مواد شیمیایی، مو ها را در خودش حل می کند و موجب ریزش آن ها می شود اما این روش بیشتر از هر متد دیگری، عوارض جانبی به دنبال دارد و ممکن است موجب رسیدن آسیب جدی به پوست شود. همچنین خاصیت اسیدی این مواد، ممکن است برای شما احساس درد به وجود بیاورد.

  • موچین

استفاده از موچین برای برداشتن مو ها در درازمدت می تواند به پوست شما آسیب برساند. این موضوع نیز اهمیت بسیاری دارد که حتما این کار را در جهت درست و به شیوه ای اصولی انجام بدهید.

  • الکترولیز

استفاده از الکترولیز برای از بین بردن مو های زائد، نتایجی طولانی مدت را به دنبال دارد. الکترولیز با استفاده از امواج رادیویی، فولیکول ها را از بین می برد اما به طور کلی به اندازه لیزر، مفید نیست. استفاده از این روش نیز عوارض جانبی خاص خودش را به همراه خواهد داشت.

 

شرایط استاندارد لیزر موهای زائد

برای آن که در جریان این فعالیت هیچ دردی را احساس نکنید و یا اینکه حداقل این درد بسیار کم و جزئی باشد، لیزر مو های زائد حتما باید در شرایط کاملا استاندارد انجام شود. برای مثال در بعضی از کلینیک های غیرمجاز، ممکن است بیش از حد از کرم های بی حس کننده برای فرد استفاده شود. موضوعی که می تواند یکی از عوامل شدت گرفتن آثار جانبی تلقی شود.

 

شرایط استاندارد لیزر موهای زائد

 

یک نکته مهم دیگر، تنوعی است که در دستگاه های لیزر وجود دارد. بر اساس ویژگی های ظاهری هر فرد، یک نوع دستگاه برای او مناسب خواهد بود. اگر این انتخاب به درستی صورت نگیرد و دستگاه نامناسبی برای فرد انتخاب شود، ممکن است این فعالیت برای او دردناک و ناخوشایند باشد.

اگر این فرآیند را در شرایط کنترل شده و زیر نظر پزشک انجام بدهید، با احساس درد بسیار کم و جزئی روبرو می شوید.

 

نتیجه نهایی

لیزر مو های زائد به عنوان یک فعالیت امن و مطمئن شناخته می شود. البته این تنها به شرطی است که چنین کاری را در یک کلینیک مجهز و استاندارد انجام بدهید. در این شرایط، لیزر مو های زائد کاملا بدون ریسک و بدون خطر خواهد بود.

با توجه به آستانه تحمل شما و همچنین میزان ضخامت پوست در ناحیه تعیین شده، میزان درد در این فعالیت متغیر است اما حتی در بدترین حالت ها نیز، درد بسیار کمی برای شما به وجود می آورد و این درد، به شدت قابل تحمل خواهد بود.

با استفاده از دستگاه های مناسب، کرم های بی حس کننده و انجام فرایند در شرایط مطلوب، شما می توانید لیزر مو های زائد را بدون احساس درد پشت سر بگذارید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان