لیزر موهای زائد

مصرف دارو همراه با لیزر مو های زائد مشکل ساز است؟

مصرف دارو همراه با لیزر مو های زائد

مصرف دارو همراه با لیزر مو های زائد

در دنیای امروز با گسترش بیماری ها و مشکلات روحی و جسمی و همچنین تنوع چشمگیر دارو ها، مصرف دارو های مختلف به هیچ وجه غیرعادی به نظر نمی رسد. طبیعی به نظر می رسد که بسیاری از افراد، مصرف داروهایی را در برنامه روزانه خود داشته باشند اما سوال اینجاست که آیا مصرف دارو همراه با لیزر مو های زاید مشکلی برای فرد به وجود می آورد؟

مصرف دارو همراه با لیزر مو های زائد

 آیا مصرف دارو برای لیزر موهای زائد مشکل ایجاد می کند؟

حقیقت آن است که اگر لیزر مو های زائد با طیف وسیعی از دارو ها مشکل ایجاد می کرد، طبیعتا این فرآیند برای افراد بسیار زیادی مناسب به نظر نمی رسید و عملا برای این افراد، غیر قابل دسترس بود. استفاده از لیزر برای از بین بردن مو های ناخواسته بدن، تنها با گروه خاص و کوچی از دارو ها همخوانی ندارد. دارو هایی که اصطلاحا دارو های «حساس به نور» نامیده می شوند.

اگر شما در حال مصرف دارویی هستید که حساسیتی در مقابل نور ایجاد نمی کند، می توانید فرآیند لیزر را بدون نگرانی خاصی پشت سر بگذارید. با این حال به طور کلی بهتر است قبل از شروع اولین جلسه از این فعالیت، حتما پزشک را در جریان دارو های مصرفی خود قرار بدهید و در این زمینه از او مشورت های لازم را دریافت کنید.

در صورتی که پزشک متوجه آسیب زننده بودن دارو ی مصرفی شما برای لیزر مو های زائد باشد، حتما این موضوع را به شما اطلاع خواهد داد.

 

مطالب بیشتر: دستگاه لیزر دایود

 

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

لیزر، موثر ترین روش برای از بین بردن مو های ناخواسته بدن به شمار می رود. فرآیندی که اگر به شکل ایده آل و با انتخاب های درست انجام شود، نتایجی فوق العاده به همراه دارد و با از بین بردن مو های زائد، حالتی زیبا برای پوست و به طور کلی ظاهر شما ایجاد می کند.

 

دارو های غیرمجاز برای لیزر مو های زائد

به طور کلی دارو هایی که با قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش تحت تاثیر قرار می گیرند، دارو های حساس به نور نامیده می شوند. اینکه هر فرد با مصرف این دارو چقدر در معرضیت حساسیت به نور باشد، به عوامل مختلفی مثل قدرت دارو یا حساسیت طبیعی پوست فرد به نور بستگی خواهد داشت.

 

دارو های غیرمجاز برای لیزر مو های زائد

 

دارو هایی که معمولا برای درمان آکنه های پوستی تجویز می شوند، به هیچ وجه با فرآیندی مثل لیزر مو های زائد همخوانی ندارند و نباید در زمان انجام این فعالیت مصرف شوند. رتین آن و راکوتان از معروف ترین نمونه های این دارو ها به شمار می روند.

مصرف چنین داروهایی در زمان استفاده از لیزر برای از بین بردن مو های زائد، ممکن است عوارضی بسیار جدی و نگران کننده به دنبال داشته باشد. در مراکز معتبر لیزر موهای زائد به افراد توصیه می شود تا 6 ماه بعد از پایان مصرف راکوتان و 2 تا 4 هفته پس از پایان مصرف رتین آ، لیزر مو های زائد انجام بدهند. فراموش نکنید تاثیر یک دارو در بدن، ممکن است تا ماه ها پس از پایان مصرف آن نیز همچنان ادامه دار باشد.

قرص هایی که برای کنترل و ایجاد تعادل در فعالیت هورمون ها مصرف می شوند و همچنین دارو های ضد تورم بدن نیز ممکن است در شمار دارو هایی باشند که برای لیزر به هیچ وجه مناسب نیستند. اگر در حال مصرف چنین دارو هایی هستید و یا به تازگی مصرف آن ها را به پایان رسانده اید، حتما به دقت با پزشک مشورت کنید و قبل از پشت سر گذاشتن لیزر، همه جوانب کار را به خوبی برای خود در نظر بگیرید.

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد مردان

 

ریسک مصرف دارو برای لیزر مو های زائد

از بین بردن مو های زائد با لیزر، یک فرآیند بسیار امن به شمار می رود. در این فعالیت مطمئن و کم ریسک، نور تابیده شده توسط دستگاه لیزر، در رنگدانه های موجود در فولیکول های مو جذب شده و موجب از بین رفتن فولیکول می شود. نتیجه این کار، عدم رشد تار های مو در ناحیه مورد نظر است.

 

ریسک مصرف دارو برای لیزر مو های زائد

 

عوارض جانبی ناشی از لیزر، بسیار کم و محدود هستند. کمی قرمزی و تورم، برای افراد اتفاق می افتند و این نشانه ها به طور کامل، محو می شوند. در حقیقت استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن، شامل عوارض جانبی با اثر طولانی مدت نمی شود.

با این وجود افرادی که در زمان استفاده از این فرآیند یا کمی قبل از آن به سراغ مصرف دارو های حساس به نور می روند، ممکن است در معرض آثار جانبی ناخوشایندی قرار بگیرند. این عوارض برای افرادی که دارو هایی مثل راکوتان و رتین آ مصرف می کنند، هم جدی تر و هم شدیدتر خواهد بود. ریسک های ناشی از مصرف این دارو ها در زمان استفاده از لیزر، شامل موارد زیر می شوند:

-واکنش های فتو توکسیک: با تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه های تیره متعدد، پوست ظاهری شبیه آفتاب سوختگی بسیار شدید پیدا می کند. وضعیتی که به لحاظ ظاهری برای افراد خوشایند نخواهد بود.

-واکنش‌های فتو آلرژیک: نسبت به واکنش‌های فتوتوکسیک، شدید تر اما غیرمعمول تر هستند. در این وضعیت، افراد عوارض جانبی ماندگار و گاهی حتی دائمی را تجربه می کنند. این عوارض ممکن است شامل تغییرات مولکولی باشند و موجب حمله سیستم ایمنی بدن به داروی مصرف شده شوند. همان طور که گفته شد، این مورد معمولا نادر است و برای تعداد بسیار کمی از افراد اتفاق می افتد.

به این نکته بسیار مهم نیز باید توجه کرد که این آثار جانبی، تنها برای افرادی اتفاق می افتند که به صورت همزمان با استفاده از لیزر مو های زائد، دارو های حساس به نور مصرف می کنند. افرادی که این فعالیت ها را به صورت همزمان انجام نمی دهند، به هیچ وجه در معرض چنین خطری نیستند و هرگز واکنش های فتو توکسیک و فتوآلرژیک را پس از لیزر مو های زائد تجربه نمی کنند.

 

نتیجه نهایی

در موارد بسیار گسترده و متنوعی، مصرف دارو همراه با لیزر مو های زائد کاملا مجاز است و استفاده از لیزر در زمان مصرف دارو ها، هیچ مشکلی برای افراد به وجود نمی آورد.

بسیاری از ما ممکن است داروهایی مثل قرص های سرماخوردگی، دارو های مقابله با سردرد، انواع آنتی بیوتیک ها، دارو های ضد حساسیت و یا قرص های افسردگی را مصرف کنیم. هیچکدام از این قرص ها و دارو ها تاثیر منفی روی نتایج لیزر مو های زائد و عوارض پس از این فعالیت ندارند.

با این حال اگر شما لیزر را در شرایطی انجام بدهید که در حال مصرف دارو های حساس به نور مثل راکوتان و رتین آ هستید، ممکن است در معرض واکنش های فتو توکسیک و فتوآلرژیک قرار بگیرید. در هر دو مورد، عارضه های جانبی متعدد و جدی برای شما ایجاد می شود و ممکن است سلامتی و وضعیت ظاهری شما، با خطر روبرو شوند.

پس اهمیت بسیار زیادی دارد که در زمان مصرف چنین داروهایی، لیزر موهای زائد انجام ندهید. شما حتی چند ماه پس از پایان مصرف این دارو ها نیز نباید به سراغ این فعالیت بروید. در واقع ابتدا باید اثر این دارو ها به طور کامل از بین برود و سپس شما برای لیزر مو های زائد بدن خود اقدام کنید.

بهترین کار قبل از انجام لیزر، مشورت دقیق با پزشک در مورد دارو های مصرفی است. پزشک با بررسی این دارو ها، به شما اطلاع خواهد داد که آیا مصرف آن ها برای لیزر مضر هستند و یا اینکه هیچ اثر مخربی روی این فرآیند ندارند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان