لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

اپیلاسیون با لیزر سالم ترین و سریع ترین روش برای رهایی از شر موهای زائد بدن در مردان و زنان است. اساس لیزر موهای زائد این است که انرژی لیزر وارد شده به پوست به فولیکول های مو می رسد؛ سپس ریشه ها به لطف رنگدانه ملانین، این انرژی را جذب می کنند و باعث می شوند که فولیکول های مو توانایی رشد را از دست دهند.

از آنجا که انرژی لیزر با رنگدانه ملانین روی پوست جذب می شود، در صورت عدم انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد، ممکن است عوارض جانبی بدی ایجاد شود. به همین دلیل توصیه می شود مراکز موزدایی تهران را با دقت انتخاب کنید که از کیفیت و اجناس تایید شده توسط FDA استفاده کنند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

برای بدست آوردن نتیجه قطعی، لیزر موهای زائد باید حداقل برای 5-8 جلسه تکرار شود، زیرا ممکن است ریشه های غیرفعال را هم فعال کند و این به زمان نیاز دارد تا فولیکول ها از رشد بازدارنده شوند.

اصولا اکثر دستگاه لیزر موهای زائد، کاربردهای اساسی خودشان را دارند اما قصد داریم برای آشنایی بیشتر با محصولاتی که قرار است موهای زائدتان را از بین ببرد، به چند دستگاه عالی اشاره کنیم.

 • Nu eRays

کلینیک ها و سالن های زیبایی که به دنبال خرید دستگاه لیزر مو با کیفیت، قابل اعتماد و ایمن هستند، معمولا این محصول را می خرند و در اختیار مشتریان می گذارند، مناسب است. در مورد Nu eRays می توان با اطمینان گفت که قدرتی خاص برای از بین بردن موهای زائد دارد.

عرض، شکل و انرژی پالس، پارامترهای موثر بر اثربخشی دستگاه لیزر موهای زائد هستند که این دستگاه این امکانات را داراست. همچنین این دستگاه دارای خنک کننده است که از آسیب رسیدن به پوست جلوگیری می کند. کلینیک هایی که به راحتی مشتریان اهمیت می دهند، معمولا استفاده از این دستگاه را در اولویت قرار می دهند.

 • Nu elite

یک دستگاه آی پی ال لیزر موهای زائد بدن که می تواند با قدرت فوق العاده اش، اثربخشی زیادی داشته باشد. Nu eLite به شما امکان کنترل کامل را می دهند و موارد زیر را تضمین می کند:

 1. تسلط (قدرتمندترین IPL موجود در بازار)
 2. فرکانس (فوق العاده سریع)
 3. پارامترهای پالس فوق العاده
 4. قابل انجام بر روی انواع پوست و بسیاری موارد دیگر
 • Nu TriLaze

Nu Trilaze دستگاهی است که می توان گفت کارایی سه دستگاه را به صورت یک جا دارد. بسیار کم هزینه و کار با آن بسیار آسان است. با این دستگاه می توان مناطق بزرگ مانند پاها را هم موزدایی کرد.

انواع لیزر موهای زائد چیست ؟

بیشترین نوع لیزر موهای زائد از نوع الکساندرایت و دیود است. علاوه بر این نوع لیزرها (IPL)، نور درمانی شدید، لیزر ND Yag و Ruby Laser نیز در کشور مان به کار گرفته می شود که مختصر به آن ها اشاره می کنیم.

لیزر موهای زائد

 

 • لیزر موهای الکساندریت

استفاده از لیزر Alexandrite یک انتخاب عالی است. در این نوع لیزر جذب ملانین بسیار مناسب است بنابراین حتی در موهای ضخیم هم به راحتی می توان استفاده کرد. در لیزر الکساندرایت وقتی انرژی لیزر به فولیکول های مو رسید، ساختار ملانین را مختل می کند و ویژگی رشد مو را می گیرد. این روش در افرادی که رنگ پوست بسیار تیره دارند و افرادی که رنگ موهای زائدشان تیره است، کاربرد دارد.

 • لیزر دیود

لیزر موهای زائد دیود نسبت به سایر انواع لیزر بیشتر است. اگرچه شبیه به روش لیزر موهای زائد Alexandrite است، طول موج بیشتر از لیزر دیود و 810 نانومتر است. با استفاده از لیزر دیود، به راحتی می توان به فولیکول های مو در پوست رسید.

لیزر دیود که مناسب ترین نوع لیزر است که می تواند نه تنها بر روی پوست روشن بلکه در پوست تیره نیز استفاده شود، یک روش لیزر مؤثر برای موهای ضخیم و نازک است. این سیستم بیشتر در مردان و خانمهایی که دارای اپیلاسیون با لیزر یخ هستند، ترجیح داده می شود که بسیار سریع و دردناک کاهش می یابد.

 • Nd: YAG لیزر زائد

از آنجا که انرژی این نور توسط ملانین جذب می شود، می توان آن را به راحتی حتی در تیره ترین پوست ها نیز اعمال کرد. از آنجا که این طول موج هموگلوبین را جذب می کند، عمدتا در درمان عروق استفاده می شود.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 • لیزر روبی

اگرچه لیزر موهای زائد Ruby Laser یک روش است که سالها مورد استفاده قرار نگرفته است اما قدیمی ترین روش به حساب می آید. بزرگترین مزیت لیزر روبی این است که طول موج آن، بیشترین طول موج توسط ملانین است. با این حال این روش  دارای معایبی مانند لکه گذاری است و اصلا به همین خاطر، دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 • IPL موهای زائد

IPL فناوری نور شدید نامیده می شود. این ماده برای از بین بردن موهای زائد به کار گرفته می شود و در مراکز مدرن اپیلاسیون لیزر استفاده نمی شود. سیستم IPL در اصل یک فناوری متفاوت از لیزر است اما در بین افراد با نام لیزر نامیده می شود.

تفاوت آی پی ال لیزر با فناوری لیزر در این است که پرتوهای لیزر در طول موج ثابت قرار دارند، در حالی که IPL دارای طول موج های دوره ای و ناپایدار است.

 

نحوه استفاده از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

می توان از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد تمام نقاط استفاده کرد. در تمام نواحی به جز چشم و اطراف چشم هم قابل استفاده است.

البته در طی این روش، باید از عینک مخصوصی برای محافظت از چشم استفاده شود و در قسمت هایی که اپیلاتور لیزر اعمال می شود، هیچ روغن، کرم و آرایشی وجود نداشته باشد.

نحوه استفاده از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

زمان به طول کشیدن لیزر موهای زائد بسته به دستگاه های مورد استفاده و نواحی مورد نظر، ممکن است فرق کند؛ مثلا برای ناحیه صورت 4 تا 5 دقیقه و برای ناحیه پا، تقریبا یک ساعت به طول بینجامد.

از آنجا که در دستگاه های لیزر خودشان دارای فناوری خنک کننده هم هستند، پوست را دچار سوختگی نمی کنند. با این حال ممکن است دردی جزئی احساس شود که طبیعی است. همچنین قرمزی موقتی بعد از لیزر هم طبیعی است پزشک بسته به وضعیت و نوع پوست مراجعه کننده، یک نوع کرم توصیه می کند.

هرکسی که موهای زائد داشته باشد و از نظر سلامت جسمی هیچ مشکل خاصی نداشته باشد، می تواند از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کند. از آنجا که موهای سفید رنگ حاوی رنگدانه رنگی نیستند، تحت تاثیر اثر و حرارت لیزر قرار نمی گیرند. در این موارد پزشک از روش های دیگری استفاده می کند. همچنین لیزر موهای زائد محدودیت جنسیتی ندارد.

لیزر موهای زائد در کدام اعضای بدن قابل استفاده است؟

لیزر موهای زائد تقریبا در هر قسمت از بدن قابل استفاده است اما بیشترین مناطق مورد استفاده، به شرح زیر هستند:

 • لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل یکی از نواحی مورد علاقه لیزر موهای زائد در کشورمان است. از آنجا که تمیز کردن موهای زیر بغل به صورت دستی کاری سخت است، آن ناحیه را لیزر اپیلاسیون می کنند که خصوصا توسط خانم ها بیشتر ترجیح داده می شود.

 • لیزر مو در ناحیه بیکینی

لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی، حتی در زنانی که نیازی به اپیلاسیون دستگاه تناسلی ندارند، بسیار ترجیح داده می شود. از آنجا که بافت فولیکول ها و پوست در این ناحیه حساس است، ممکن است فرد بیشتر احساس درد کند. برای منطقه بیکینی، 6-8 جلسه اپیلاسیون لیزر کافی خواهد بود.

 • لیزر مو ناحیه پا

اپیلاسیون پا سالم ترین و ساده ترین روش برای خلاص شدن از شر موهای زائد است. مزیت اصلی این روش این است که مدت طولانی ماندگار می ماند. اپیلاسیون لیزر پا به طور کلی 6 جلسه است و با استفاده از لیزر الکساندریت و لیزر دیود، می توان به نتایج خوبی دست یافت.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد مخصوص خانه

علاوه بر اینکه این نوع از خدمات زیبایی در مرکز لیزر موهای زائد موهای انجام می گیرد، انجام این روش در خانه هم ممکن است. برای مثال برخی دستگاه ها وجود دارند که برای منزل مناسب هستند. از این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. Braun Silk-épil
 2. Remington 7-in-1 Wet and Dry Cordless Epilator
 3. Philips Satinelle Bre 610 Epilator
 4. Braun Silk Expert Pro
 5. Mismon Laser Hair Removal

هزینه انجام لیزر با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

در تعیین قیمت لیزر با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چند عامل وجود دارد. به عنوان مثال قیمت لیزر موهای زائد مردانه و قیمت لیزر موهای زائد زنانه متفاوت خواهد بود. اپیلاسیون لیزر زنان در کل بدن انجام می گیرد در حالی که اپیلاتور لیزر مردانه به صورت محلی اعمال می شود.

اندازه مساحتی که باید لیزر شود، عامل دیگری است که قیمت را تعیین می کند. البته که انجام لیزر با بهترین دستگاه ها هزینه های خاص خودش را خواهد داشت اما تا پیش از مشورت با کلینیک مربوطه، نمی توان در مورد هزینه ها صحبت کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان