1. خانه
 2. پوست و مو
 3. لیزر موهای زائد
 4. کدام دستگاه لیزر موهای زائد موثرتر است؟ نقد و بررسی بهترین دستگاه لیزر خانگی و پزشکی

کدام دستگاه لیزر موهای زائد موثرتر است؟ نقد و بررسی بهترین دستگاه لیزر خانگی و پزشکی

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

حذف موهای زائد با لیزر سالم‌ترین و سریع‌ترین روش برای ر‌هایی از شر مو‌های زائد بدن در مردان و زنان است. اساس لیزر موهای زائد این است که انرژی لیزر وارد شده به پوست به فولیکول‌های مو می‌رسد. سپس ریشه‌ها به لطف رنگدانه ملانین، این انرژی را جذب می‌کنند و باعث می‌شود که فولیکول‌های مو توانایی رشد را از دست دهند. از آنجایی که انرژی لیزر با رنگدانه ملانین روی پوست جذب می‌شود، در صورت عدم انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد شود. به همین دلیل توصیه می‌شود مراکز لیزر تهران را با دقت انتخاب کنید که از کیفیت و اجناس تایید شده توسط FDA استفاده کنند.

اینفوگرافیک بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد
اینفوگرافیک بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

برای بدست آوردن نتیجه قطعی، لیزر مو‌های زائد باید حداقل برای ۵-۸ جلسه تکرار شود زیرا ممکن است ریشه‌های غیرفعال را هم فعال کند و این به زمان نیاز دارد تا فولیکول‌ها از رشد بازداشته شوند. اصولا هر نوع دستگاه لیزر مو‌های زائد کاربرد‌های اساسی خود را دارد و ما قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما با تجهیزاتی که قرار است مو‌های زائد را از بین ببرند، به معرفی بهترین دستگاه های لیزر موهای زاید بدن بپردازیم.

آیا عملکرد همه دستگاه‌های لیزر یکسان است؟خیر. براساس تکنولوژی‌ها و امکانات به کار رفته در دستگاه‌های لیزر، قدرت نفوذ اشعه‌های لیزر به داخل پوست با یکدیگر متفاوت است و نتیجه نهایی کاملاً فرق دارد.
بهترین مدل‌های دستگاه لیزر مو‌های زائد:
 1. دستگاه الکساندریت
 2. دستگاه دیود
 3. دستگاه روبی
 4.  IPL

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

 • Nu eRays

کلینیک‌ها و سالن‌های زیبایی که به دنبال بهترین دستگاه لیزر مو هستند که کارایی و ضریب اطمینان بالایی داشته باشد، معمولا از این وسیله استفاده می‌کنند. در مورد Nu eRays می‌توان با اطمینان گفت که قدرتی خاص برای از بین بردن مو‌های زائد دارد. عرض، شکل و انرژی پالس، پارامتر‌های موثر بر اثربخشی دستگاه لیزر مو‌های زائد هستند که این دستگاه از این امکانات برخوردار است. همچنین این دستگاه دارای خنک‌کننده است که از آسیب رسیدن به پوست جلوگیری می‌کند. کلینیک‌هایی که به راحتی مشتریان اهمیت می‌دهند، معمولا استفاده از این دستگاه را در اولویت قرار می‌دهند.

 • Nu elite

یک دستگاه آی پی ال لیزر مو‌های زائد بدن که می‌تواند با قدرت فوق‌العاده‌، اثربخشی زیادی داشته باشد، Nu eLite نام دارد. مهمترین ویژگی‌های این دستگاه عبارتند از:

 1. قدرتمندترین IPL موجود در بازار
 2. اثربخشی فوق‌العاده سریع
 3. پارامتر‌های پالس فوق‌العاده
 4. قابل انجام بر روی انواع پوست و بسیاری موارد دیگر
 • Nu TriLaze

دستگاهی است که می‌توان گفت کارایی سه دستگاه را به صورت یک جا دارد. بسیار کم هزینه بوده و کار با آن بسیار آسان است. با این دستگاه می‌توان مناطق بزرگ مانند پا‌ها را هم موزدایی کرد.

لیزر موهای زائد

انواع لیزر موهای زائد چیست؟

بیشترین نوع لیزر مو‌های زائد از نوع الکساندرایت و دیود است. علاوه بر این نوع لیزر‌ها (IPL)، نور درمانی شدید، لیزر ND Yag و Ruby Laser نیز در کشور‌مان به کار گرفته می‌شود که مختصر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • لیزر مو‌های الکساندریت

استفاده از لیزر الکساندریت یک انتخاب عالی است. در این نوع لیزر جذب ملانین بسیار مناسب است. بنابراین حتی برای مو‌های ضخیم هم به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. در لیزر الکساندرایت وقتی انرژی لیزر به فولیکول‌های مو رسید، ساختار ملانین را مختل کرده و جلوی رشد مو را می‌گیرد. این روش در افرادی که رنگ پوست بسیار تیره دارند و افرادی که رنگ مو‌های زائد آن‌ها تیره است، بسیار موثر است.

 • لیزر دیود

لیزر مو‌های زائد دیود نسبت به سایر انواع لیزر بیشتر رایج است. اگر چه لیزر دیود شبیه به روش لیزر مو‌های زائد الکساندریت است ولی طول موج آن بیشتر و حدود۸۱۰ نانومتر است. لیزر دیود که مناسب‌ترین نوع لیزر است، نه تنها بر روی پوست روشن بلکه در پوست تیره نیز کاربرد دارد. لیزر دیود یک روش لیزر مؤثر برای مو‌های ضخیم و نازک است.

 • لیزر زائد Nd: YAG

از آنجایی که انرژی این نور توسط ملانین جذب می‌شود، می‌توان آن را به راحتی حتی در تیره‌ترین پوست‌ها نیز اعمال کرد. همچنین با توجه به اینکه این طول موج هموگلوبین را جذب می‌کند، عمدتا در درمان عروق استفاده می‌شود.
• لیزر روبی

اگر چه لیزر مو‌های زائد روبی یک روشی است که سال‌ها مورد استفاده قرار نگرفته است اما قدیمی‌ترین روش به حساب می‌آید. بزرگترین مزیت لیزر روبی این است که بیشترین جذب را توسط ملانین داشته و به همین دلیل برای حذف موهای روشن و نازک نیز مناسب است. با این حال این روش دارای معایبی مانند لکه‌گذاری است و اصلا به همین خاطر منسوخ شده است.

مطالب بیشتر: مشاوره قبل از لیزر موهای زائد

 • مو‌های زائد IPL

IPL  فناوری نور شدید نامیده می‌شود. سیستم آی پی ال در اصل یک فناوری متفاوت از لیزر است اما در بین افراد با نام لیزر نامیده می‌شود. تفاوت آی پی ال لیزر با فناوری لیزر در این است که پرتو‌های لیزر در طول موج ثابت قرار دارند در حالی که آی پی ال دارای طول موج‌های دوره‌ای و ناپایدار است.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

نحوه استفاده از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

نحوه استفاده از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

می‌توان از بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد برای از بین بردن مو‌های زائد تمام نقاط به جز چشم و اطراف چشم استفاده کرد. چون این امواج برای چشم ضرر داشته و به همین دلیل در طی این روش باید از عینک مخصوص برای محافظت از چشم استفاده شود و در قسمت‌هایی که اپیلاتور لیزر اعمال می‌شود، هیچ روغن، کرم و آرایشی وجود نداشته باشد.

مدت زمان لازم برای لیزر مو‌های زائد بسته به دستگاه‌های مورد استفاده و نواحی مورد نظر، ممکن است متفاوت باشد. مثلا برای ناحیه صورت ۴ تا ۵ دقیقه و برای ناحیه پا، تقریبا یک ساعت به طول می‌انجامد. از آنجایی که دستگاه‌های لیزر دارای فناوری خنک‌کننده هستند، پوست را دچار سوختگی نمی‌کنند. با این حال ممکن است دردی جزئی احساس شود که طبیعی است. همچنین قرمزی موقت بعد از لیزر هم طبیعی است پزشک بسته به وضعیت و نوع پوست مراجعه‌کننده، یک نوع کرم توصیه می‌کند.

هر کس که مو‌های زائد داشته و از نظر سلامت جسمی هیچ مشکل خاصی نداشته باشد، می‌تواند از بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد استفاده کند. از آنجایی که مو‌های سفید رنگ حاوی رنگدانه رنگی نیستند، تحت تاثیر حرارت لیزر قرار نمی‌گیرند. در این موارد پزشک از روش‌های دیگری استفاده می‌کند. همچنین لیزر مو‌های زائد محدودیت جنسیتی ندارد.

مطالب بیشتر: مراقبت قبل از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در کدام اعضای بدن قابل استفاده است؟

لیزر مو‌های زائد تقریبا در هر قسمت از بدن قابل استفاده است اما بیشترین مناطق مورد استفاده، به شرح زیر هستند:

 •  لیزر مو‌های زائد زیر بغل

لیزر مو‌های زائد زیر بغل در بین خانم‌ها و آقایان بسیار رایج است. از آنجایی که تمیز کردن مو‌های زیر بغل به صورت دستی کاری سخت است و البته وجود مو منجر به بو گرفتن لباس می‌شود، آن ناحیه را لیزر می‌کنند.

 • لیزر مو در ناحیه بیکینی

لیزر مو‌های زائد در ناحیه بیکینی نسبت به اپیلاسیون و روش‌های دیگر بسیار ترجیح داده می‌شود. از آنجایی که بافت فولیکول‌ها و پوست در این ناحیه حساس است، ممکن است فرد بیشتر احساس درد کند. برای منطقه بیکینی، ۶-۸ جلسه لیزر کافی خواهد بود.

 • لیزر مو ناحیه پا

لیزر پا سالم‌ترین و ساده‌ترین روش برای خلاص شدن از شر مو‌های زائد این قسمت از بدن است. مزیت اصلی این روش این است که مدت طولانی ماندگار می‌ماند. لیزر پا به طور کلی ۶ جلسه است و با استفاده از لیزر الکساندریت و لیزر دیود، می‌توان به نتایج خوبی دست یافت.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد مخصوص خانه

علاوه بر اینکه این نوع از خدمات زیبایی در مرکز لیزر موهای زائد انجام می‌گیرد، انجام این روش در خانه هم ممکن است. برای مثال دستگاه لیزر خانگی نیز ساخته شده است. از این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. Braun Silk-épil
 2. Remington 7-in-1 Wet and Dry Cordless Epilator
 3. Philips Satinelle Bre 610 Epilator
 4. Braun Silk Expert Pro
 5.  Mismon Laser Hair Removal

هزینه انجام لیزر با بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد

در تعیین قیمت لیزر با بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد چند عامل نقش دارد. به عنوان مثال قیمت لیزر موهای زائد مردانه و قیمت لیزر مو‌های زائد زنانه متفاوت خواهد بود. لیزر زنان در کل بدن انجام می‌گیرد در حالی که لیزر مردانه تنها برای برخی از نواحی بدن کاربرد دارد. اندازه مساحتی که باید لیزر شود، عامل دیگری است که قیمت لیزر با بهترین دستگاه لیزر موهای بدن را تعیین می‌کند. البته که انجام لیزر با بهترین دستگاه‌ها هزینه‌های خاص خود را خواهد داشت اما تا قبل از مشورت با کلینیک مربوطه، نمی‌توان در مورد هزینه‌ها صحبت کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed