1. خانه
 2. پوست و مو
 3. لیزر موهای زائد
 4. نقد و بررسی دستگاه لیزر دایود و تفاوت آن با دیگر دستگاه ها

نقد و بررسی دستگاه لیزر دایود و تفاوت آن با دیگر دستگاه ها

دستگاه لیزر دایود

رشد ناخواسته‌ی موهای سطح بدن در اعتماد بنفس فرد، تعاملات اجتماعی، نحوه لباس پوشیدن و … تاثیر گذار خواهد بود. زمانی که با سطح گسترده‌ای از موهای زائد بر بدن خود مواجه هستید، مسلما احساس خوبی نخواهید داشت. احساسی که ما نسبت به بدن خود داریم، تاثیر زیادی در اعتماد بنفس ما خواهد داشت. اگرچه این مسئله برای بانوان مهم‌تر است، اما رشد موهای زائد در نقاط مختلف بدن، مشکل مشترک همه‌ی ماست. می‌دانیم که لیزر موهای زائد روشی موثر برای حذف دائمی مو اضافی بدن است. اما آیا با جزئیات دستگاه‌های لیزر آشنا هستید؟ آیا نوع دستگاه تاثیری در نتیجه‌ی نهایی دارد؟ برای از بین بردن موهای ناخواسته‌ی بدن خود باید چه اطلاعاتی داشته باشیم؟ مطالعه‌ی این مقاله به شما کمک می‌کند پاسخ سوالات خود را به طور دقیق پیدا کنید. دستگاه لیزر دایود برای موهای زائد و روش کار لیزر دایود موهای زائد بخشی از موضوعات این مقاله هستند.

اینفوگرافی دستگاه لیزر دایود
اینفوگرافی دستگاه لیزر دایود

معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

با جستجوی مختصری در سایت‌های داخلی و خارجی، با دستگاه ‌های لیزر برای رفع موهای بدن ساخت شرکت‌های مختلف آشنا می‌شوید. این بدان معنی است که برای استفاده از این خدمات، انتخاب‌های وسیعی دارید. محصول هریک از این برندها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین بد نیست در زمینه‌ انواع دستگاه لیزر موی زائد اطلاعاتی داشته باشید. دستگاه‌های ruby، alexandrite، diode، ipl، nd:yag  معروف‌ترین مدل‌های لیزر موی زائد هستند.

• دستگاه لیزر ruby

اولین سیستمی که برای حذف دائمی موی زائد طراحی شد، لیزر رابی است. این لیزر با استفاده از طول موج‌های کوتاه‌تری، ملانین‌ها را هدف قرار می‌دهد. بنابراین این سیستم برای از بین بردن موهای ظریف و نازک، گزینه‌ ایده‌آلی می‌باشد. اگر پوست تیره‌ای دارید، لیزر رابی را انتخاب نکنید. گزینه‌های دیگری همچون دستگاه لیزر دایود گزینه‌های بهتری برای شما هستند. توقف طولانی بین پالس‌ها، درد ناشی از لیزر را کاهش می‌دهد اما به همان نسبت زمان لیزر درمانی را طولانی‌تر می‌کند. بنابراین این دستگاه اغلب برای نواحی کوچک‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد در مردان

معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

• دستگاه لیزر alexandrite

یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های لیزر درمانی برای حذف دائمی موهای زائد، الکساندرایت است. این لیزر با طول موج ۷۵۵ نانومتر کار می‌کند و سرعت بالای آن، زمان لیزر درمانی را تا حد زیادی کوتاه‌تر می‌کند. این سیستم بر افرادی با رنگ پوست روشن و زیتونی به مراتب عملکرد بهتری خواهد داشت. مهم‌ترین سیستم‌های لیزر الکساندرایت موارد زیر هستند:

 1. Candela
 2. Cynosure Apogee
 3.  GentleLase
 4.  EpiTouch Plus

• لیزر موهای زائد ipl

سیستم ipl در اصل یک دستگاه لیزر نیست بلکه همان مقدار انرژی را به صورت پالس‌های شدید نور تولید می‌کند. در واقع لیزرها از تک پرتوی نور استفاده می‌کنند درحالی خروجی ipl یک طیف کامل از پرتوهای شدید نور هستند که پالس‌های انرژی حرارتی توسط ملانین‌های درون فولیکول‌ها جذب شده و فوتوترمولیز رخ می‌دهد. مزیت این روش، قابل تنظیم بودن شدت نور ساطع شده است. اما با توجه به اینکه بافت‌های اطراف فولیکول آسیب می‌بینند، عوارض بیشتری نسبت به لیزر خواهد داشت. همچنین به دلیل تاثیر ضعیف‌تر ipl نسبت به لیزر، برای حذف موهای بور و روشن مناسب‌تر است.

• دستگاه لیزر nd:yag

سیستم‌های Nd: YAG  آخرین پیشرفت‌های فناوری لیزر را ارائه می‌دهند. این سیستم علاوه بر حذف دائمی موهای زائد، کاربردهای گسترده‌ای در زمینه حذف لک، خالکوبی، تیرگی و ماه‌گرفتگی پوست دارد. این سیستم در محدوده‌ طول موج ۱۰۶۴ نانومتر کار می‌کند. مزیت این سیستم در مقایسه با رقبای خود، بهره‌گیری از روش نوین حذف موی زائد است. در این سیستم این ملانین‌ها نیستند که مورد هدف قرار می‌گیرند، بلکه عنصر کربن نقطه هدف خواهد بود. به این صورت که در ناحیه‌ مورد نظر لوسیون کربن استعمال می‌شود. سپس موهای این ناحیه کربن را جذب می‌کنند. در نهایت هدف تابش پرتوهای لیزر، ذرات کربن هستند نه ملانین‌ها! شاید بپرسید روش جدید چه فایده‌ای دارد؟ پاسخ ساده است. این روش برای پوست‌های تیره که لیزر بازدهی خوبی بر روی آن‌ها ندارد، به خوبی عمل می‌کند.

دستگاه لیزر دایود چگونه کار می کند؟

• دستگاه دایود diode

دستگاه‌ دایود برای رفع لیزر موهای زاید در مقایسه با برندهای رقیب، مدل‌های جدیدتری در بازار هستند. علت نامگذاری دایود، به منبع انرژی آن‌ها که نیمه‌هادی‌ها هستند برمی‌گردد. نیمه‌هادی‌هایی که با نام دایود شناخته می‌شوند. طول موج تولید شده در این سیستم ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر است که طول موج طولانی‌تری است. دستگاه دایود لیزر موهای بدن در میان کاربران محبوبیت بیشتری دارد چرا که با طول موج ذکر شده، برای نفوذ به عمق پیاز مو مناسب‌تر است. این سیستم‌ها به خوبی توانایی حذف موهای تیره و ضخیم را دارند. به همین دلیل دستگاه لیزر دایود در مردانی که به دنبال حذف موهای سینه، صورت و سایر نواحی هستند، پاسخ بهتری می‌دهد.

دستگاه

مزایا

معایب

دایود

 1. امکان استفاده بر روی طیف گسترده‌ای از انواع پوست.
 2. عمق نفوذ بالای امواج لیزر اعمالی به پوست.
 3. امکان کم رنگسازی و رشد مجدد موها.
 4. احساس درد کمتر به دلیل استفاده از خنک سازی در طول لیزر.
 1. امکان تغییر رنگ موقتی پوست.
 2. بازدهی تقریبا پایین.

الکساندرایت

 1. عمق نفوذ به پوست خوب.
 2. امکان استفاده برای موهای نازک و ریز.
 3. دوره بهبودی کوتاه.
 4. نیاز به جلسات کمتر نسبت به سایر روش‌ها.
 5. احتمال بسیار کم رشد مجدد موها.
 1. برای پوست تیره مناسب نیست.
 2. احتمال تغییر در رنکدانه‌های پوستی.
 3. احساس درد به دلیل نرخ بالای تکرار لیزر.
 4. قیمت نسبتا بالا.

Nd:yag

 1. اثر بخشی بالا برای موهای تیره .
 2. عمق نفوذ بالا.
 3. احتمال رشد کم مجدد موها.
 4. درصد موفقیت بالا.
 1. اثر بخشی کم‌تر در موهای روشن.
 2. احساس درد هنگام اعمال لیزر.
 3. احتمال ایجاد تغییر رنگ و لکه بر روی پوست.

Ruby

 1. ایجاد درد کمتر نسبت به سایر دستگاه‌ها.
 2. ایده‌آل برای موهای نازک.
 1. نیاز به جلسات بیشتر نسبت به سایر روش‌ها.
 2. مناسب برای پوست‌های روشن به دلیل از بین بردن رنگدانه‌های پوست و ایجاد لک در پوست‌های تیره.
 3. استفاده برای مناطق کوچک به دلیل سرعت پایین.

ipl

 1. سرعت بالا.
 2. قابل تنظیم بودن شدت نور ساطع شده.
 3. امکان استفاده برای پوست‌های مختلف.
 1. ایجاد تغییر رنگ در پوست.
 2. اثر بخشی کمتر نسبت به دستگاه‌های مبتنی بر لیزر.
 3. مناسب برای پوست‌های روشن.

مزایا و معایب استفاده از دستگاه دایود

در حال حاضر، روش‌های حذف دائمی موهای ناخواسته پیشرفت‌های گسترده‌ای داشته است. دستگاه لیزر مو زائد دایود هم خارج از این قاعده نیست. اطلاع از برتری‌ها و کاستی‌های دستگاه دایود لیزر موهای زائد به شما کمک می‌کند سیستم متناسب‌تری با پوست خود انتخاب کنید:

• مزایای دستگاه لیزر دایود

 1. یکی از مزایایی که می‌توان برای دستگاه لیزر دایود موهای زائد برشمرد، بازدهی آن بر روی طیف گسترده‌ای از تیپ پوستی‌ است. دستگاه لیزر مو دیود در طول موج‌های مختلفی قابل تنظیم است. این قابلیت به اوپراتور امکان می‌دهد که طول موج خروجی را متناسب با رنگ پوست شما تنظیم کند. اگر چه رنگ پوست روشن‌تر، بازدهی بهتری در از بین بردن موهای زائد دارد، اما به پوست‌های تیره‌تر هم پاسخ خوبی نشان می‌دهد.
 2. مزیت دومی که قابل توجه است، طیف بالای عمق نفوذ امواج است. دستگاه لیزر دایود با عمق نفوذ ۸۰۸ نانومتر، بهترین تسلط را بر ملانین‌ها دارد. در واقع این ویژگی منحصر به فرد، دایود را به مناسب‌ترین فناوری لیزر موهای زائد مبدل نموده‌ است.
 3. همچنین امکان رنگدانه‌سازی و رشد مجدد موهای زائد با دستگاه لیزر دایود بسیار کمتر از سایر روش‌ها است.
 4. در طول درمان از فناوری ویژه‌ خنک‌سازی پوست استفاده می‌شود. به این ترتیب درد کمتری احساس می‌کنید.

مطالب بیشتر: بهترین مرکز لیزر موهای زائد

• معایب دستگاه لیزر دایود

 1. تغییر رنگ سطح پوست پس از لیزر درمانی یکی از کاستی‌های این روش است. اگر چه این تغییر رنگ به مرور ترمیم شده و پوست به حالت عادی برمی‌گردد.
 2. ‌ایراد دیگری که در خصوص این سیستم عنوان می‌شود، بازدهی پایین آن است. درحالی که این مشکل به تنظیم دقیق دستگاه برمی‌گردد. به همین دلیل به متقاضیان گرامی توصیه می‌شود جهت از بین بردن مو زائد به مراکز معتبر و باتجربه‌ کافی مراجعه نمایند. لذا مرکز زیبایی هلیا با بهره‌مندی از حضور متخصصین باتجربه و کاملا حرفه‌ای در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

تفاوت دستگاه لیزر دایود با الکساندرایت

تفاوت دستگاه لیزر دایود با سایرین

مهم‌ترین تفاوت‌ دستگاه لیزر مو زائد دایود با الکساندرایت و یا سایر لیزرهای موجود، در سرعت عمل و بازدهی آن‌ها بر روی پوست‌های مختلف است. در واقع دستگاه لیزر دایود بر روی پوست‌های روشن تا تیره نتیجه‌بخش خواهد بود. در حالی که الکساندرایت حساسیت بیشتری نسبت به رنگ پوست نشان می‌دهد. الکساندرایت برای پوست‌های روشن و زیتونی گزینه‌ مناسب‌تری است اما دستگاه لیزر دایود در پوست‌های تیره‌تر هم بازدهی دارد. دستگاه لیزر موی زائد دایود به علت طول موج گسترده‌ای که منتشر می‌کند، به خوبی فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد. سرعت عمل لیزر موهای زائد با دستگاه دایود کمتر از دستگاه الکساندرایت است. بنابراین اگر چه لیزر درمانی با دستگاه لیزر دایود زمان بیشتری نیاز دارد، اما درد کمتری تجربه خواهید کرد.

هزینه لیزر دایود موهای زائد

هزینه‌ حذف موهای زائد با دستگاه لیزر دایود به فاکتورهای مختلف وابسته است. مدل دستگاه ، میزان تجربه‌ اوپراتور، امکانات کلینیک و تعداد جلسات لیزر درمانی بر قیمت آن تاثیرگذار هستند.

امید است مطالعه‌ این مطلب به شک و تردیدهای شما برای انتخاب نوع دستگاه لیزر پایان دهد. برای دریافت مشاوره‌های بیشتر در این زمینه، می‌توانید با همکاران ما در بخش مشاوره تماس بگیرید. متخصصین حاضر در مرکز زیبایی هلیا با دانش کامل در زمینه لیزر موی زائد، پاسخگوی سوالات شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed