لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر دایود برای رفع موهای زائد

رشد ناخواسته‌ی موهای سطح بدن در اعتماد بنفس فرد، تعاملات اجتماعی، نحوه لباس پوشیدن و … تاثیر گذار خواهد بود. زمانی که با سطح گسترده‌ای از موهای زائد بر بدن خود مواجه هستید، مسلما احساس خوبی نخواهید داشت. احساسی که ما نسبت به بدن خود داریم، تاثیر زیادی در اعتماد بنفس ما خواهد داشت. اگرچه این مسئله برای بانوان مهم‌تر است، اما رشد موهای زائد در نقاط مختلف بدن، مشکل مشترک همه‌ی ماست. می‌دانیم که لیزر درمانی روشی موثر برای حذف دائمی مو اضافی بدن است. اما آیا با جزئیات دستگاه‌های لیزر آشنا هستید؟ آیا نوع ئستگاه تاثیری در نتیجه‌ی نهایی دارد؟ برای از بین بردن موهای ناخواسته‌ی بدن خود باید چه اطلاعاتی داشته باشیم؟ مطالعه‌ی این مقاله به شما کمک می‌کند پاسخ سوالات خود را به طور دقیق پیدا کنید. دستگاه لیزر دایود برای موهای زائد و روش کار لیزر دایود موهای زائد بخشی از موضوعات این مقاله هستند.

معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

با جستجوی مختصری در سایت‌های داخلی و خارجی با دستگاه‌های لیزر ساخت شرکت‌های مختلف آشنا می‌شوید. این به این معنی است که برای استفاده از این خدمات، انتخاب‌های وسیعی دارید. محصول هریک از این برندها ویژگی‌های منحصربفرد خود را دارد؛ بنابراین بد نیست در زمینه‌ی انواع لیزرهای موی زائد اطلاعاتی داشته باشید. دستگاه‌های ruby، alexandrite، diode، ipl، nd:yag معروف ترین مدل‌های لیزر موی زائد هستند.

معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

• دستگاه لیزر ruby

اولین سیستمی که برای حذف دائمی موی زائد طرحی شد، لیزر رابی است. این لیزر با استفاده از طول موج‌های کوتاه‌تری ملانین‌ها را هدف قرار می‌دهد. بنابراین این سیستم برای از بین بردن موهای ظریف و نازک گزینه‌ی ایده‌آلی می‌باشد. اگر پوست تیره‌ای دارید، لیزر رابی را انتخاب نکنید. گزینه‌های دیگری همچون دستگاه لیزر دایود گزینه‌های بهتری برای شما هستند. توقف طولانی بین پالس‌ها درد ناشی از لیزر را کاهش می‌دهد؛ اما به همان نسبت زمان لیزر درمانی را طولانی‌تر می‌کند. بنابراین این دستگاه اغلب برای نواحی کوچک‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد در مردان

 

• دستگاه لیزر alexandrite

یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های لیزر درمانی برای حذف دائمی موهای زائد، الکساندرایت است. این لیزر با طول موج 755 نانومتر کار می‌کند و سرعت بالای آن زمان لیزر درمانی را تا حد زیادی کوتاه‌تر می‌کند. این سیستم بر افرادی با رنگ پوست روشن و زیتونی به مراتب عملکرد بهتری خواهد داشت. مهم‌ترین سیستم‌های لیزر الکساندرایت موارد زیر هستند:
• Candela
• Cynosure Apogee
• GentleLase
• EpiTouch Plus

• لیزر موهای زائد ipl

سیستم ipl در اصل یک دستگاه لیزر نیست؛ بلکه همان مقدار انرژی را به صورت پالس‌های شدید نور تولید می‌کند. در واقع لیزرها از تک پرتوی نور استفاده می‌کنند، درحالی خروجی ipl یک طیف کامل از پرتوهای شدی نور هستند. که پالس‌های انرژی حرارتی توسط ملانین‌های درون فولیکول‌ها جذب شده و فوتوترمولیز رخ می‌دهد. مزیت این روش قابل تنظیم بودن شدت نور ساطع شده است. اما با توجه به اینکه بافت‌های اطراف فولیکول آسیب می‌بینند، عوارض بیشتری نسبت به لیزر خواهد داشت. همچنین به دلیل تاثیر ضعیف‌تر ipl نسبت به لیزر، برای حذف موهای بور و روشن مناسب‌تر است.

• دستگاه لیزر nd:yag

سیستم‌های Nd: YAG آخرین پیشرفت‌های فناوری لیزر را ارائه می‌دهند. این سیستم علاوه بر حذف دائمی موهای زائد، کاربردهای گسترده‌ای در زمینه حذف لک، خالکوبی، تیرگی و ماه‌گرفتگی پوست دارد. این سیستم در محدوده‌ی طول موج 1064 نانومتر کار می‌کند. مزیت این سیستم در مقایسه با رقبای خود، بهره‌گیری از روش نوین حذف موی زائد است. در این سیستم این ملانین‌ها نیستند که مورد هدف قرار می‌گیرند، بلکه عنصر کربن است. به این صورت که در ناحیه‌ی مورد نظر لوسیون کربن استعمال می‌شود. سپس موهای این ناحیه کربن را جذب می‌کنند؛ در نهایت هدف تابش پرتوهای لیزر، ذرات کربن هستند نه ملانین‌ها! شاید بپرسید روش جدید چه فایده‌ای دارد؟ پاسخ ساده است. این روش برای پوست‌های تیره که لیزر بازدهی خوبی بر روی آنها ندارد، به خوبی عمل می‌کند.

• دستگاه دایود diode

دستگاه‌های دایود در مقایسه با برندهای رقیب، مدل‌های جدیدتری در بازار هستند. علت نامگذاری دایود به منبع انرژی آنها که نیمه‌هادی‌ها هستند برمی‌گردد؛ نیمه‌هادی‌هایی که با نام دایود شناخته می‌شوند. طول موج تولید شده در این سیستم 800 تا 810 نانومتر است که طول موج طولانی‌تری است. دستگاه دایود امروزه در میان کاربران محبوبیت بیشتری دارند؛ چرا که با طول موج ذکر شده، برای نفوذ به عمق پیاز مو مناسب‌تر است. این سیستم‌ها به خوبی توانایی حذف موهای تیره و ضخیم را دارند. به همین دلیل دستگاه لیزر دایود در مردانی که به دنبال حذف موهای سینه، صورت و سایر نواحی هستند، پاسخ بهتری می‌دهد.

دستگاه لیزر دایود چگونه کار می کند؟

مزایا و معایب استفاده از دستگاه دایود

روش‌های حذف دائمی موهای ناخواسته امروزه پیشرفت‌های گسترده‌ای داشته است. دستگاه لیزر مو زائد دایود هم خارج از این قاعده نیست. اطلاع از برتری‌ها و کاستی‌های دستگاه دایود موهای زائد به شما کمک می‌کند سیستم متناسب‌تری با پوست خود انتخاب کنید:

• مزایای دستگاه لیزر دایود

یکی از مزایایی که می‌توان برای دستگاه لیزر دایود موهای زائد برشمرد، بازدهی آن بر روی طیف گسترده‌ای از پوست‌هاست. دستگاه لیزر مو دیود در طول موج‌های مختلفی قابل تنظیم است. این قابلیت به اوپراتور امکان می‌دهد که طول موج خروجی را متناسب با رنگ پوست شما تنظیم کند. اگرچه رنگ پوست روشن‌تر، بازدهی بهتری در از بین بردن موهای زائد دارد، اما به پوست‌های تیره‌تر هم پاسخ خوبی نشان می‌دهد. مزیت دومی که قابل توجه است، طیف عمق بالای نفوذ آن است. دستگاه لیزر دایود با عمق نفوذ 808 نانومتر، بهترین تسلط را بر ملانین‌ها دارد. در واقع این ویژگی منحصربفرد، دایود را به مناسب‌ترین فناوری لیزر موهای زائد مبدل نموده‌است. همچنین امکان رنگ‌دانه سازی و رشد مجدد موهای زائد بسیار کمتر از سایر روش‌هاست. در طول درمان از فناوری ویژه‌ی خنک‌سازی پوست استفاده می‌شود؛ به این ترتیب درد کمتری احساس می‌کنید.

• معایب دستگاه لیزر دایود

تغییر رنگ سطح پوست پس از لیزر درمانی یکی از کاستی‌های این روش است. اگرچه این تغییر رنگ به مرور ترمیم شده و پوست به حالت عادی برمی‌گردد. ‌ایراد دیگری که در خصوص این سیستم عنوان می‌شود، بازدهی پایین آن است؛ درحالی که این مشکل به تنظیم دقیق دستگاه برمی‌گردد. به همین دلیل به متقاضیان گرامی توصیه می‌شود جهت از بین بردن مو زائد به مراکز معتبر و باتجربه‌ی کافی مراجعه نمایند. لذا مرکز زیبایی هلیا با بهره‌مندی از حضور متخصصین با تجربه و کاملا حرفه‌ای در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

تفاوت دستگاه لیزر دایود با الکساندرایت

تفاوت دستگاه لیزر دایود با سایرین

مهم‌ترین تفاوت‌ لیزر مو زائد با دایود و الکساندرایت و یا سایر لیزرهای موجود، در سرعت عمل و بازدهی آنها بر روی پوست‌های مختلف است. در واقع دستگاه لیزر دایود بر روی پوست‌های روشن تا تیره نتیجه بخش خواهد بود. در حالی که الکساندرایت حساسیت بیشتری نسبت به رنگ پوست نشان می‌دهد. الکساندرایت برای پوست‌های روشن و زیتونی گزینه‌ی مناسب‌تری است. اما دستگاه لیزر دایود در پوست‌های تیره‌تر هم بازدهی دارد. لیزر موی زائد دایود به علت طول موج گسترده‌ای که منتشر می‌کند، به خوبی فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد. سرعت عمل لیزر موهای زائد با دستگاه دایود کمتر از دستگاه الکساندرایت است. بنابراین اگرچه لیزر درمانی با دستگاه لیزر دایود زمان بیشتری نیاز دارد، اما درد کمتری تجربه خواهید کرد.

هزینه لیزر دایود موهای زائد

هزینه‌ی حذف موهای زائد با دستگاه لیزر دایود به فاکتورهای مختلف وابسته است. مدل دستگاه ، میزان تجربه‌ی اوپراتور، امکانات کلینیک و تعداد جلسات لیزر درمانی بر قیمت آن تاثیرگذارند. امید است مطالعه‌ی این مطلب به شک و تردیدهای شما برای انتخاب نوع دستگاه لیزر پایان دهد. برای دریافت مشاوره‌های بیشتر در این زمینه، می‌توانید با همکاران ما در بخش مشاوره تماس بگیرید. متخصصین حاضر در مرکز زیبایی هلیا با دانش کامل در زمینه لیزر موی زائد، پاسخگوی سوالات شما هستند.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button