لیزر موهای زائد

در مورد لیزر موهای زائد ابرو چه می‌دانید ؟

لیزر موهای زائد ” ابرو یکی از جدیدترین متدهایی است که امروزه افراد برای فرم دهی به ابروها استفاده می کنند.

همانطور که می دانید ابرو یکی از مهم ترین اجزای صورت می باشد که تاثیر زیادی بر چهره ی شما دارد.

مراقبت و مرتبی آن نیز باعث می شود تا چهره ی شما شاداب تر و جذاب تر دیده شود.

روش های معمولی برای برداشتن ابرو وجود دارد که برای مثال می توان به استفاده از موچین و بند انداختن اشاره نمود.

اما این روش ها که عموما آرایشگران از آن ها استفاده می کنند، مدت زمان زیادی دوام نمی آورد و معمولا در کمتر از یک ماه، ابروها به حالت اولیه ی خود بازمی گردند.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

یکی از مهم ترین مسائلی که برای تمامی افرادی که به لیزر موهای زائد خود فکر می کنند این است که آیا لیزر درد دارد؟

اگر رفع موهای زائد درد دارد آیا درد لیزر موهای زائد قابل تحمل است؟

سطح و میزان دردی که شما ممکن است در طول پروسه لیزر موهای زائد تجربه کنید به چه میزان خواهد بود؟

آیا درد در تمامی نقاط برای لیزر موهای زائد یکسان است؟

میزان درد لیزر موهای زائد برای قسمت های مختلف بدن مانند ” لیزر موهای زائد صورت ” ، زیر بغل، پاها، بازو ها و بیکینی و … متفاوت است و این امر به عوامل متعددی بستگی دارد.

 

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

یکی عوامل موثر بر درد لیزر نازک یا ضخیم بودن پوست در ناحیه ی مورد نظر برای لیزر موهای زائد است.

به این صورت که هر قدر ضخامت پوست در ناحیه laser hair removal بیشتر باشد میزان دردی را که فرد احساس میکند کمتر است مانند پاها و بازوها؛ اما می توان گفت که میزان درد در قسمت هایی که پوست نازک تر است مانند پشت لب و یا زیر بغل بسیار بیشتر می باشد.

در نتیجه درد لیزر موهای زائد کاملا بستگی به ناحیه ای داد که شما تصمیم به لیزر گرفته اید.

به طور کلی می توان بیان کرد با توجه به اینکه لیزر موهای زائد پس از مدتی شما را از شر موهای زائد رها می کند بنابراین تحمل درد ناشی از لیزر موهای زاید کاملا ارزشش را دارد.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

علاوه بر این موضوع درد لیزر موهای زائد کاملا قابل تحمل بوده و نیاز نیست که نگران این مشکل باشد.

مورد دیگری که در رابطه با لیزر موهای زاید وجود دارد این است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی مواد و ابزاری وجود دارند که می توانند میزان درد ناشی از لیزر را کاهش دهند.

بنابراین امروزه برای لیزر موهای زاید قسمت های مختلف بدن از ژل خنک کننده استفاده می شود.

استفاده از یخ نیز برای کاهش درد و التهابات نیز مشاهده شده است.

علاوه بر این مساله برای لیزر موهای زائد معمولا بی حس کننده های موضعی توسط پزشک معالج شما تجویز خواهد شد.

 

انجام لیزر موهای زائد ابرو چطور انجام می شود؟

قبل از آغاز فرایند لیزر کردن موهای اضافه ی ابرو، به شما عینک های مخصوصی داده می شود تا از چشمان شما برابر لیزر محافظت شود. همچنین اگر بخواهید، می توانید از داروی بی حسی موضعی استفاده کنید.

با آغاز کار لیزر روی پوست ابرو ها، کمی احساس گزیدگی خواهید کرد. این در واقع نشانه ی آن است که لیزر سوزاندن فولیکول های اضافه را آغاز کرده است. علاوه بر آن، کمی احساس سوزش و خارش نیز خواهید داشت اما این علائم بسیار جزئی و قابل تحمل هستند و اصلا جای ترس و نگرانی ندارد.

مدت زمان لیزر کردن مو های ابرو حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. بعد از پایان کار، ممکن مقداری تورم و قرمزی پوست را در ناحیه ی ابرو ها شاهد باشید. این علائم خفیف و موقتی هستند و می توانید به راحتی بلافاصله بعد از انجام لیزر به کار های روزمره ی خود بپردازید.

 

لیزر موهای زائد در چند جلسه و چه مدت طول می کشد؟

تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای ضخامت پوست، رنگ پوست و حتی هورمون های مختلفی هستند متفاوت است.

چرا که هورمون های بدن در قسمت های متفاوت بدن سبب می شوند تا فولیکول مو محکم تر شده و از بین بردن آن سخت تر شود.

اما بطور کلی می توان بیان کرد که جلسات لیزر موهای زاید برای قسمت هایی مانند پاها و بازوها بطور متوسط می تواند بین 5 الی 6 جلسه باشد، در حالی که تعداد این جلسات برای قسمت هایی همانند صورت، زیربغل و بیکینی 6 الی 8 جلسه می باشد.

کل دوره ی درمان لیزر موهای زاید نیز به مدت 4 الی 6 هفته طول میکشد و پس از رفع کامل موهای زائد مراجعه به مراکز تخصصی رفع موهای زائد به یک بار در سال کاهش می یابد.

 

 

همانطور که بیان کردیم لیزر موهای زاید قسمت های مختلف بدن به مدت زمان متفاوتی احتیاج دارد.

بدیهی است که هرقدر ناحیه ی مورد نظر کوچک تر باشد به مدت زمان کمتری برای لیزر احتیاج است.

بطور مثال لیزر موهای زاید زیر بغل جهت رفع موهای زائد 5 دقیقه طول می کشد.

همچنین رعایت توصیه ها و مراقبت های پس از انجام لیزر نیز می تواند در کوتاه کردن طول دوره ی درمان نقش بسزایی داشته باشد.

 

آیا لیزر موهای زائد ابرو موثر است؟

لیزر کردن مو های ابرو نه تنها می تواند کاملا انتظارات شما را برآورده کند، بلکه حتی از روش هایی مانند برداشتن و واکس ابرو ها نیز ایمن تر و البته ماندگار تر است. برای آن که مو های ناخواسته در ناحیه ی ابرو ها برای همیشه از بین بروند، شما حدودا به چهار جلسه لیزر نیاز خواهید داشت.

دلیل این امر این است که از بین بردن تمام فولیکول های مو زائد در یک جلسه تقریبا غیر ممکن است. اگر چه بعد از جلسه ی اول، مو های زائدی که رشد می کنند نسبت به قبل بسیار ضعیف تر و نازک تر هستند اما برای آن که به طور کامل از بین بروند نیاز به تکرار جلسه ی لیزر است تا به بهترین نتیجه ی ممکن برسید و برای همیشه از داشتن ابرو هایی مرتب و ایده آل لذت ببرید.

 

آیا لیزر موهای زائد امن و بی خطر است؟

لیزر موهای زاید برای افرادی که تمایل دارند تا موهای زائد آن ها به طور کامل از بین برود بسیار محبوب است.

لازم است که قبل از انجام لیزر موهای زائد به طور کامل از عوارض و عواقب آن آگاهی داشته باشیم.

باید بگوییم که به طور کلی خطرات بهداشتی مانند عفونت در رابطه با لیزر ها وجود ندارد.

همچنین از آن جا که پرتو لیزر تنها فولیکول های پوست که در قسمت سطحی پوست قرار دارند را می سوزاند، به قسمت های عمیق تر پوست مانند بافت ها و اعصاب آسیبی نمی رساند.

علاوه بر آن، دستگاه های لیزر طوری طراحی شده اند که اشعه ی لیزر فقط توسط پیگمنت های رنگی تار های مو جذب می شوند. این یعنی حتی به سلول های پوستی مجاور مو های زائد نیز آسیبی وارد نمی شود چرا که اشعه ی لیزر کوچک ترین اثری روی آن ها نخواهد گذاشت.

پس از انجام لیزر در ناحیه ی مورد نظر ممکن است که این ناحیه قرمز و متورم شود.

همچنین احتمال دیده شدن لکه های قهوه ای بر روی پوست وجود دارد که این عوارض لیزر موهای زاید موقتی بوده و پس از مدت بر روی پوست دیگر مشاهده نخواهند شد.

علاوه بر این لازم است که لیزر موهای زائد توسط فردی کاملا متخصص و مجرب و در کلینیک های معتبر و همچنین توسط دستگاه های مناسب انجام شود تا از لیزر موهای زائد از هرگونه مشکلی به دور باشد.

لیزر مو های زائد ابرو برای پوست های حساس

اگر پوست شما نسبت به دیگر روش های برداشتن مو های زائد واکنش منفی نشان می دهد و به عنوان مثال جوش می زنید یا پوستتان قرمز می شود و هفته ها زمان نیاز دارید تا این علائم از بین برود، ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا می توانید از لیزر برای برداشتن مو ها استفاده کنید یا نه؟

پاسخ این است که در واقع لیزر بهترین گزینه ی شما برای رهایی از واکنش هایی آلرژیک پوست های حساس است. چرا که لیزر ها از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و فقط بر ریشه ی مو ها اثر می گذارند که باعث می شود میزان تحریک پوست به حداقل برسد.

 

مزایا و معایب لیزر موهای زائد

از مزایای لیزر موهای زائد می توان به نازک شدن تار موها، کاهش تعداد انها، کمرنگ شدن آن ها و همچنین در مواردی از بین رفتن کامل آن ها اشاره نمود.

لیزر موهای زائد به فولیکول های مو آسیب می رساند واکنش بدن نسبت به ان قرمزی و سوزش و تورم مناطق آسیب دیده می باشد.

ژل خنک کننده و حمام آب یخ به برطرف شدن این مشکل در موزدایی کمک می کند.

پوسته پوسته شدن پوست در ناحیه ی مورد نظر از دیگر عوارض این روش می باشد که برای افراد ناخوشایند می باشد و گاهی نیز ممکن است که سبب زخم شدن پوست گردد.

 

مزایا و معایب لیزر موهای زائد

 

در مواردی نیز تغییر رنگ پوست مشاهده می شود که البته این امر دائمی نبوده و پس از مدتی برطرف می شود.

همچنین باید بیان کرد که در صورت بروز عفونت هرگز نباید از کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه ی پزشک در محل مورد نظر استفاده کرد.

لیزر مو ها در ابروهای پهن

لیزر کردن موها تنها با هدف از بین بردن مو های زائد و اضافی نیست. بلکه شما می توانید از این تکنیک برای مدل دادن و نازک کردن ابرو های خود استفاده کنید. به خصوص برای افرادی که مو های ابروهای آن ها بیش از حد پهن است و ظاهر مطلوبی ندارد. شما می توانید مدل فعلی ابرو های خود را حفظ کنید اما از پهنای آن بکاهید و ابرو هایی ظریف تر و زنانه تر داشته باشید.

لیزر موهای ابرو تنها مختص به زنان نیست و حتی آقایان نیز می توانند برای از بین بردن مو های اضافی ابروی خود اقدام کنند تا چهره ای باز تر و جوان تر داشته باشند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان