لیزر موهای زائد ابرو

لیزر موهای زائد ابرو یکی از جدیدترین متد‌هایی است که در سال‌های اخیر افراد برای فرم‌دهی به ابرو‌ها استفاده می‌کنند. همانطور که می‌دانید ابرو یکی از مهم‌ترین اجزای صورت می‌باشد که تاثیر زیادی بر زیبایی چهره‌ شما دارد. فرم زیبای ابرو باعث می‌شود تا چهره‌ شما شاداب‌تر و جذاب‌تر دیده شود. روش‌های معمولی برای مرتب کردن ابرو وجود دارد که برای مثال می‌توان به استفاده از موچین و‌ بند انداختن اشاره نمود. اما این روش‌ها که عموما آرایشگران از آن‌ها استفاده می‌کنند، مدت زمان زیادی دوام نمی‌آورد و معمولا در کمتر از یک ماه، ابرو‌ها به حالت اولیه‌ خود بازمی‌گردند. لیزر موهای ابرو روشی ماندگار برای حذف موهای اضافی در این قسمت است.

اینفوگرافی لیزر موهای زائد ابرو
اینفوگرافی لیزر موهای زائد ابرو

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

یکی از مهم‌ترین مسائل برای تمامی افرادی که به لیزر مو‌های زائد خود فکر می‌کنند این است که آیا لیزر درد دارد؟ آیا درد لیزر مو‌های زائد قابل تحمل است؟ سطح و میزان دردی که شما ممکن است در طول پروسه لیزر مو‌های زائد تجربه کنید به چه میزان خواهد بود؟ آیا درد در تمامی نقاط برای لیزر مو‌های زائد یکسان است؟

میزان درد لیزر مو‌های زائد برای قسمت‌های مختلف بدن مانند لیزر موهای زائد صورت، زیر بغل، پا‌ها، بازو‌ها و بیکینی و … متفاوت است و این امر به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از عوامل موثر بر درد لیزر، نازک یا ضخیم بودن پوست در ناحیه‌ مورد نظر برای لیزر مو‌های زائد است. به این صورت که هر قدر ضخامت پوست در ناحیه هدف بیشتر باشد (مانند پا‌ها و بازوها) میزان دردی را که فرد احساس می‌کند کمتر است.  اما می‌توان گفت که میزان درد در قسمت‌هایی مانند پشت لب، زیر ابرو و یا زیر بغل که پوست نازک‌تر است بسیار بیشتر می‌باشد. در نتیجه درد لیزر مو‌های زائد کاملا بستگی به ناحیه‌ای دارد که شما تصمیم به لیزر گرفته‌اید.

به طور کلی می‌توان بیان کرد با توجه به اینکه لیزر مو‌های زائد پس از مدتی شما را از شر مو‌های زائد ر‌ها می‌کند بنابراین تحمل این درد ارزش دارد. علاوه بر این، موضوع درد لیزر مو‌های زائد کاملا قابل تحمل بوده و نیاز نیست که نگران این مشکل باشد. مورد دیگری که در رابطه با لیزر مو‌های زاید وجود دارد این است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی مواد و ابزاری وجود دارند که می‌توانند میزان درد ناشی از لیزر را کاهش دهند.

برای مثال برای لیزر مو‌های زاید قسمت‌های مختلف بدن از ژل خنک‌کننده استفاده می‌شود.

استفاده از یخ نیز برای کاهش درد و التهابات نیز موثر خواهد بود. علاوه بر این مساله، برای لیزر مو‌های زائد معمولا بی‌حس‌کننده‌های موضعی توسط پزشک معالج شما تجویز خواهد شد.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

لیزر موهای زائد ابرو چطور انجام می شود؟

 1. قبل از آغاز فرآیند لیزر کردن مو‌های اضافی ابرو، به شما عینک‌های مخصوصی داده می‌شود تا از چشمان شما در برابر لیزر محافظت شود. همچنین اگر بخواهید، می‌توانید از داروی بی‌حسی موضعی استفاده کنید.
 2. با آغاز کار لیزر روی پوست ابرو‌ها، کمی احساس گزیدگی خواهید کرد. این در واقع نشانه‌ آن است که لیزر سوزاندن فولیکول‌های اضافه را آغاز کرده است. علاوه بر آن، کمی احساس سوزش و خارش نیز خواهید داشت اما این علائم بسیار جزئی و قابل تحمل هستند و اصلا جای ترس و نگرانی ندارد.
 3. لیزر کردن مو‌های ابرو حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. بعد از پایان کار، ممکن است مقداری تورم و قرمزی پوست را در ناحیه‌ ابرو‌ها شاهد باشید. این علائم خفیف و موقتی هستند و می‌توانید به راحتی بلافاصله بعد از انجام لیزر به کار‌های روزمره‌ خود بپردازید.
نحوه انجاممزایاعوارضنتایج
 1. مشاوره قبل لیزر.
 2. قرار دادن عینک مخصوص روی چشم برای جلوگیری از برخورد اشعه لیزر به چشم‌ها.
 3. تاباندن اشعه لیزر به پوست و از بین بردن و سوزاندن فولیکول‌ها موهای زائد ناحیه ابرو.

 

 1. نازک شدن تار مو‌ها
 2. کاهش تراکم موی زاید
 3. کمرنگ شدن موها
 4. از بین رفتن کامل آن‌ها
 5. نداشتن درد در حین لیزر
 6. لطیف و شاداب ماندن پوست
 7. جلوگیری از آسیب پوستی

 

 1. ایجاد تورم و قرمری موقت.
 2. احساس درد خفیف.
 3. مشاهده لکه‌های قهوه‌ای روی پوست.
 4. پوسته پوسته شدن پوست.
 5. ایجاد سوختگی و تورم.
 6. ایجاد زخم و اسکار.
 7. تغییر رنگ پوست( این عوارض در صورت مراجعه به کلینیک نامعتبر رخ خواهد داد)
 1. ایجاد تورم و قرمزی ناشی از برخورد اشعه لیزر و حساس بودن پوست اطراف چشم و ابرو.
 2. رفع تورم و قرمزی بعد از چند روز.
 3. احتمال ایجاد سوختگی و تاول پوستی.
 4. احتمال ایجاد زخم و اسکار.
 5. بروز تاثیرات اولیه پس از ۲ الی ۳ جلسه.
 6. مشاهده نتایج نهایی پس از تکمیل جلسات لیزر.

مطالب بیشتر: پاکسازی صورت لیزر با موهای زائد

لیزر موهای زائد در چند جلسه و چه مدت طول می کشد؟

تعداد جلسات لیزر مو‌های زائد براساس تراکم مو در این ناحیه، ضخامت پوست، رنگ پوست و حتی شرایط هورمونی بدن، متفاوت است چرا که هورمون‌های بدن در قسمت‌های متفاوت بدن سبب می‌شوند تا فولیکول مو محکم‌تر شده و از بین بردن آن سخت‌تر شود. اما به ‌طور کلی می‌توان بیان کرد که جلسات لیزر مو‌های زاید برای قسمت‌هایی مانند پا‌ها و بازو‌ها به ‌طور متوسط می‌تواند بین ۵ الی ۶ جلسه باشد در حالی که تعداد این جلسات برای قسمت‌هایی همانند صورت، زیر بغل و بیکینی ۶ الی ۸ جلسه می‌باشد. کل دوره‌ درمان لیزر مو‌های زاید نیز به مدت ۴ الی ۶ هفته طول می‌کشد و پس از رفع کامل مو‌های زائد، مراجعه به مراکز تخصصی رفع مو‌های زائد به یکبار در سال کاهش می‌یابد.

همانطور که بیان کردیم لیزر مو‌های زاید قسمت‌های مختلف بدن به مدت زمان متفاوتی احتیاج دارد. بدیهی است که هر قدر ناحیه‌ مورد نظر کوچک‌تر باشد به مدت زمان کمتری برای لیزر نیاز خواهد بود.  به طور مثال لیزر مو‌های زاید زیر بغل ۵ دقیقه طول می‌کشد. همچنین رعایت توصیه‌ها و مراقبت‌های پس از انجام لیزر نیز می‌تواند در کوتاه کردن طول دوره‌ درمان نقش بسزایی داشته باشد.

آیا لیزر موهای زائد ابرو موثر است؟

لیزر کردن مو‌های ابرو نه تنها می‌تواند کاملا انتظارات شما را برآورده کند بلکه حتی از روش‌هایی مانند برداشتن ابرو‌ها نیز ایمن‌تر و البته ماندگار‌تر است. برای آن که مو‌های ناخواسته در ناحیه‌ ابرو‌ها برای همیشه از بین بروند، شما حدودا به چهار جلسه لیزر نیاز خواهید داشت. دلیل این امر این است که از بین بردن تمام فولیکول‌های مو در یک جلسه تقریبا غیر ممکن است. اگر چه بعد از جلسه‌ اول، مو‌های زائدی که رشد می‌کنند نسبت به قبل بسیار ضعیف‌تر و نازک‌تر هستند اما برای آن که به طور کامل از بین بروند نیاز به تکرار جلسه‌ لیزر است تا به بهترین نتیجه‌ ممکن برسید و برای همیشه از داشتن ابرو‌هایی مرتب و ‌ایده‌آل لذت ببرید.

مطالب بیشتر: مزایای لیزر موهای زائد بدن

آیا لیزر موهای زائد امن و بی خطر است؟

لیزر مو‌های زاید برای افرادی که تمایل دارند مو‌های زائد آن‌ها به طور کامل از بین برود بسیار محبوب است. لازم است که قبل از انجام لیزر مو‌های زائد به طور کامل از عوارض و عواقب آن آگاهی داشته باشیم. باید بگوییم که به طور کلی خطرات بهداشتی مانند عفونت در رابطه با لیزر‌ها وجود ندارد. همچنین از آنجایی که پرتو لیزر تنها فولیکول‌های پوست که در قسمت سطحی پوست قرار دارند را می‌سوزاند، به قسمت‌های عمیق‌تر پوست مانند بافت‌ها و اعصاب آسیبی نمی‌رساند. علاوه بر آن، دستگاه‌های لیزر طوری طراحی شده‌اند که اشعه‌ لیزر فقط توسط رنگدانه‌های تار‌های مو جذب می‌شوند. این یعنی حتی به سلول‌های پوستی مجاور مو‌های زائد نیز آسیبی وارد نمی‌شود.

عوارض لیزر موهای زائد ابرو

پس از انجام لیزر در ناحیه‌ مورد نظر، ممکن است که این ناحیه قرمز و متورم شود. همچنین احتمال دیده شدن لکه‌های قهوه‌ای بر روی پوست وجود دارد که این عوارض لیزر مو‌های زاید موقتی بوده و پس از مدتی دیگر بر روی پوست مشاهده نخواهند شد. ژل خنک‌کننده و حمام آب یخ، به برطرف شدن این مشکل در موزدایی کمک می‌کند. پوسته پوسته شدن پوست در ناحیه‌ مورد نظر از دیگر عوارض این روش می‌باشد که برای افراد ناخوشایند می‌باشد و گاهی نیز ممکن است که سبب زخم شدن پوست گردد. این عارضه نیز با استفاده از محصولات مراقبتی، برطرف خواهد شد. در مواردی نیز تغییر رنگ پوست مشاهده می‌شود که البته این امر دائمی نبوده و پس از مدتی برطرف می‌شود. همچنین باید بیان کرد که در صورت بروز عفونت هرگز نباید از کرم‌های آنتی‌بیوتیک بدون نسخه‌ پزشک در محل مورد نظر استفاده کرد.

در نهایت لازم است این نکته را مجددا یادآوری کنیم که باید لیزر مو‌های زائد توسط فردی کاملا متخصص و مجرب و در کلینیک‌های معتبر و همچنین توسط دستگاه‌های مناسب انجام شود تا از هر گونه مشکلی به دور باشد.

لیزر مو های زائد ابرو برای پوست های حساس

اگر پوست شما نسبت به دیگر روش‌های برداشتن مو‌های زائد واکنش منفی نشان می‌دهد و به عنوان مثال جوش می‌زنید یا پوست قرمز می‌شود و هفته‌ها زمان نیاز دارید تا این علائم از بین برود، ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا می‌توانید از لیزر موهای ابرو استفاده کنید یا نه؟ پاسخ این است که در واقع لیزر بهترین گزینه‌ شما برای ر‌هایی از واکنش‌هایی آلرژیک پوست‌های حساس است چرا که لیزر‌ها از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و فقط بر ریشه‌ مو‌ها اثر می‌گذارند که باعث می‌شود میزان تحریک پوست به حداقل برسد.

مطالب بیشتر: اثرات لیزر موهای زائد بر تیروئید

مزایای لیزر موهای زائد

از مزایای لیزر مو‌های زائد ابرو می‌توان  موارد زیر اشاره نمود:

 1. نازک شدن تار مو‌ها
 2. کاهش تراکم موی زاید
 3. کمرنگ شدن موها
 4. از بین رفتن کامل آن‌ها
 5. نداشتن درد در حین لیزر
 6. لطیف و شاداب ماندن پوست
 7. جلوگیری از آسیب پوستی

مزایا و معایب لیزر موهای زائد

لیزر موها در ابروهای پهن

لیزر کردن ابرو تنها با هدف از بین بردن مو‌های زائد و اضافی نیست. بلکه شما می‌توانید از این تکنیک برای مدل دادن و نازک کردن ابرو‌های خود استفاده کنید. این روش به خصوص برای افرادی که مو‌های ابرو‌های آن‌ها بیش از حد پهن است و ظاهر مطلوبی ندارد، گزینه مناسبی است. شما می‌توانید مدل فعلی ابرو‌های خود را حفظ کنید اما از پهنای آن بکاهید و ابرو‌هایی ظریف‌تر و زنانه‌تر داشته باشید. لیزر مو‌های ابرو تنها مختص به زنان نیست و حتی آقایان نیز می‌توانند برای از بین بردن مو‌های اضافی ابروی خود اقدام کنند تا چهره‌ای باز‌تر و جوان‌تر داشته باشند.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد بیکینی

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed