لیزر موهای زائد صورت و پاکسازی چهره

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد ” برای قسمت های مختلف بدن از جمله صورت قابل انجام است با توجه به این که اکثر افراد دارای موهای زائد در صورت خود هستند.

هم بانوان هم آقایان متقاضی این روش درمانی هستند تا بدین صورت صورتی صاف و بدون مو داشته باشند.

یکی از مشکلاتی که اکثر خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، موهای زائدی است که در ناحیه ی صورت رشد می کند و زیبایی آن ها را به خطر می اندازد.

اما روش های جدیدی مثل لیزر موهای زائد صورت وجود دارد که به کمک آن ها می توان بسیار راحت تر به زیبایی مورد نظر رسید.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

لیزر موهای زائد صورت

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

لیزر موهای زائد صورت برای چه کسانی مناسب است ؟

برای این که بخواهید موهای زائد صورت خود را از بین ببرید، باید از دستگاه های مختلفی از جمله لیزر استفاده کنید.

این دستگاه ها در چند جلسه، اقدام به رفع موهای شما به صورت تقریبا دائمی می کنند؛ اما لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

 

 

با توجه به رژیم غذایی پر از هورمون و سبک زندگی که امروزه وجود دارد کمتر کسی است که از موهای زائد صورت رنج نبرد.

از این رو اکثر خانم ها در صورت خود به خصوص بخش هایی مانند پشت لب، پیشانی و چانه دارای مو هستند.

این افراد برای ریشه کن کردن موهای صورت از لیزر موهای زائد و دستگاه های مختلفی که در این زمینه وجود دارند بهره می برند.

علاوه بر بانوان ممکن است آقایانی که از شیو کردن مکرر موهای صورت خود خسته شده اند نیز از دیگر متقاضیان لیزر موهای زائد صورت باشند تا یک بار برای همیشه آن ها را از بین ببرند.

 

لیزر موهای زائد صورت برای چه کسانی مناسب است ؟

 

با توجه به این که پوست و موی شما دارای چه شرایطی باشد ممکن است نیاز باشد که از دستگاه های مختلفی استفاده کنید.

به عنوان مثال موهایی که رنگ روشن تری دارند دیرتر از بین می روند و برخی از دستگاه ها اصلاً روی آن ها تأثیری نمی گذارند.

به همین علت بهتر است قبل از این که بخواهید برای رفع موهای زائد صورت خود اقدام کنید، با پزشک یا تکنسین انجام لیزر موهای زائد صورت مشورت داشته باشید تا بهترین دستگاه را به شما معرفی کند.

افرادی که در از چند ماه قبل تا زمانی که برای لیزر اقدام می کنند به روش های مختلف صورت خود را برنزه کرده اند نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

 

لیزر موهای زائد صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

  • بیماران هورمونی

معمولا دلیل ایجاد موهای زائد طبیعی است اما در برخی افراد افزایش موهای زائد دلایلی هورمونی دارد که این افراد گزینه مناسبی برای لیزر نمی باشند چرا که تا قبل از اینکه بیماری آنها بهبود پیدا نکرده لیزر کردن موها فایده ای ندارد و مجدد رویش دارند.

  بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

در واقع اختلالات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک باعث می شود خانم ها در قسمت هایی از بدن خود که به طور طبیعی مو ندارند، با موهای ضخیم و تیره مواجه شوند. از این رو، چنین افرادی باید ابتدا بیماری و سپس موهای زائد خود را درمان کنند.

  • بیماری های خاص

بیمارانی مانند افراد مبتلا به لوپوس، پورفیری و آریتمی یا افرادی که قلبشان با باطری کار میکند و لیزر باعث تشدید بیماریشان میشود باید استفاده از لیزر برای حذف موهایشان را فراموش کنند و حتما با پزشک خود مشورت کنند.

چه قسمت هایی از صورت را می توان لیزر موهای زائد انجام داد ؟

این که کدام قسمت از صورت دارای موی زائد باشد، تعیین کننده ی نقاط استفاده از لیزر است.

برخی افراد ممکن است قسمت خاصی از صورت خود را برای لیزر آماده کنند. به عنوان مثال لیزر موهای چانه یا پشت لب معمول ترین نقاط هستند.

اما باید بدانید که تمام قسمت های صورت را می توان برای لیزر موهای زائد مورد اصابت اشعه های لیزر قرار داد.

البته باید به این نکته دقت داشته باشید که این اشعه و نوری که از دستگاه های مختلف لیزر و انواع دستگاه هایی که در این زمینه وجود دارند تابیده می شود برای بافت چشم مضر است.

از این رو در نواحی اطراف چشم نباید استفاده شود و با عینک های مخصوص نیز باید از چشم محافظت شود.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد صورت

هنگامی که برای لیزر موهای زائد اقدام می کنید، باید ریشه ی موهایتان به اندازه ای قوی باشد که مقدار بیشتری از این اشعه را به کمک رنگدانه های خود جذب کن و از این طریق فولیکول مو را نابود کند.

از این رو باید حداقل دو هفته قبل از این که شروع به لیزر موهای زائد صورت کنید، از روش هایی که موها را از ریشه بیرون می آورند مانند بند انداختن، دستگاه های موکن و … استفاده نکنید.

در این زمان می توانید از شیو کردن استفاده کنید تا موهای صورت اذیت تان نکند. همچنین ریشه های محکم تری داشته باشند.

یک تا دو روز قبل از انجام لیزر نیز باید موهای صورت خود را شیو کنید.

هنگامی که برای انجام لیزر مراجعه می کنید باید صورت خود را از مواد آرایشی و کرم های مختلف پاک کنید.

 

مراقبت های قبل از لیزر موهای ز زائد

 

مراحل انجام لیزر موهای زائد صورت

باید توجه داشته باشید که این روش در یک مرحله جواب نمی دهد و باید چند مرحله در فواصل زمانی مشخص برای لیزر موهای خود اقدام کنید.

  لیزر مو های زائد پا و نتایج حاصل از آن چیست؟

عوامل متعددی بر روی تأثیر لیزر بر روی موهای صورت وجود دارد که می تواند تعداد جلسات را در افراد مختلف متفاوت کند.

  • دستگاه های لیزر مو تنوع زیادی دارند و هر کدام دارای ویژگی های منحصر به خود هستند. قطعاً هر دستگاه تأثیر متفاوتی دارد. همچنین ممکن هر دستگاه لیزر بر افراد با خصوصیات پوست و مویی خاص تأثیر بهتری داشته باشد.
  • بسته به این که موهای فرد چگونه باشند، زمان جواب دهی و رفع موهای زائد نیز متفاوت خواهد بود.

این عوامل سبب می شوند تا افراد حتی با یک دستگاه نیز زمان های مختلف و تعداد مراحل متنوعی را پشت سر بگذرانند.

ممکن است یک نفر از همان ” جلسه اول لیزر موهای زائد ” نیز موهای زائد خود را تا حدودی از دست دهد و برخی افراد حتی تا چند جلسه هیچ تغییری را بر روی موهای خود احساس نکنند.

این عامل بیشتر به موهایی بستگی دارد که در زمان رشد قرار دارند و فعال هستند.

به طور میانگین برای تأثیر لیزر بر موهای صورت 3 تا 7 جلسه درمان نیاز است تا به صورت کامل موها از بین بروند.

باید بعد از انجام هر درمانی با لیزر، از پوست خود محافظت بیشتری داشته باشید. استفاده از ضد آفتاب یک ضرورت است تا پوست دچار تغییرات شدید نشود.

 

آیا امکان برگشتن مو پس از لیزر موهای زائد صورت وجود دارد ؟

روش لیزر موهای زائد صورت یک درمان تقریبا دائمی محسوب می شود. البته باید به این نکته دقت داشته باشید که بعد از طی مراحل لیزر، موها ممکن است بعد از یک دوره ی چند ماهه یا بعد از یک سال برخی از آن ها رشد کنند.

البته موهایی که مجدداً ممکن است بر روی صورت رشد کنند، نازک و با مقاومت کم هستند.

همچنین بعد از یک جلسه ی درمانی از بین می روند. از این رو ممکن است سالی یک یا دوبار نیاز باشد این روش را شارژ کنید و برای لیزر موهای زائد صورت مجدداً در طی یک جلسه اقدام کنید.

معمولاً بازه های زمانی که نیاز است تا موها را دوباره از بین ببرید به مرور بیشتر می شود تا جایی که در نهایت نیازی به لیزر نخواهید داشت.

 

مزایای استفاده از روش لیزر موهای صورت

قطعاً استفاده از لیزر برای حذف موهای صورت می تواند هم در هزینه و هم در وقت شما به مقدار زیادی صرفه جویی کند.

از این رو باید دقت داشته باشید که انجام چند جلسه لیزر درمانی شما را از مراجعه هر هفته به آرایشگاه بی نیاز می کند.

همچنین عدم حضور مو بر روی صورت سبب می شود تا مواد مغذی که مورد نیاز پوست است تأمین شود و برای تغذیه ی این موها هدر نرود.

از این رو لیزر مو نه تنها صورت را بدون مو می کند بلکه پوست را هم دارای کیفیت بهترین می کند.

لیزر باعث می شود تا فولیکول های مو که دارای رنگدانه هستند و در زیر پوست قرار دارند از بین بروند و این عامل سبب یکدست شدن پوست صورت و روشن تر شدن آن می شود.

 

مزایای استفاده از روش لیزر موهای زائد صورت

 

البته باید به این نکته دقت داشت افرادی که موهای بور و روشن و پوست تیره یا موهایی با ضخامت کم دارند ممکن است لیزر برای آنها نتیجه بخش نباشد یا نیاز به تکرار و چندین جلسه در طول سال داشته باشند.

  لیزر مو های زائد بیکینی چیست؟

در هر صورت باید قبل از لیزر با پزشک صحبت کنید، همچنین اگر صورت شما پوستی حساس داشته باشد بخاطر گرما و اشعه های لیزر ممکن است تورم و قرمزی یا سوختگی خفیف ایجاد کند و تا مدتی باید دور از آفتاب بماند و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید یا تا چند روز صورت خود را با کمپرس یخ خنک کنید تا تورم و قرمزی کمتر شود.

 

عوارض لیزر موهای زائد صورت

مهارت و دقت فرد لیزر کننده در لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر لیزر توسط افراد ناشی که تخصصی ندارند انجام شود ممکن است عوارض خطرناکی مانند زخم، لک و تاول برای پوست ایجاد کند، که با انتخاب صحیح دستگاه میتوانید از اینکه دچار سوختگی شوید جلوگیری کنید.

در حالی که روند انجام حذف موهای زائد با استفاده از لیزر معمولا بدون ریسک است، اما برخی عوارض جانبی نیز وجود دارد که در ادامه چند مورد از رایج ترین آن ها را بررسی می کنیم.

  • سوختگی و عفونت

دستگاه لیزر گرما ایجاد میکند که ممکن است در برخی بیماران به خصوص آنهایی که پوست تیره دارند سوختگی ایجاد کند چرا که رنگدانه های پوست تیره لیزر را بیشتر به خود جذب میکند. همچنین ممکن است این سوختگی ها شدید باشد و باعث زخم یا عفونت شود که با مراقبت های پس از لیزر می توان از این مشکل پیشگیری کرد.

  • لکه‌های پوستی و کبودی

لیزر ممکن است باعث هایپوپیگمانتاسيون (تیره شدن پوست) و هایپرپیگمانتاسيون (روشن شدن پوست) شود. این تیرگی و روشنی های ناشی از لیزر سبب لکه های پوستی میشود. همچنین یکی دیگر از عوارض جانبی این روش که بسیار هم نادر است، بنفش شدن و کبودی پوست روی قسمت‌هایی است که برای حذف موها تحت لیزر قرار می‌گیرند.

  •  آسیب چشمی

لیزر ممکن است باعث آسیب چشم شود بنابراین در طول لیزر و به خصوص لیزر صورت باید از عینک های مخصوص استفاده گردد.

  •  خارش و پوسته پوسته شدن

ممکن است بعد از لیزر یا در طول لیزر بعضی بیماران از خارش و پوسته پوسته شدن در اطراف محلی که لیزر شده است رنج ببرد.

  •  تورم پوستی و درد و بی حسی

پوست به مدت چند روز پس از حذف موها قرمز و ملتهب شده و احتمالا اندکی تورم رخ می‌دهد. به علاوه درد، گزگز و بی‌حسی نیز در اطراف محل حذف موها توسط لیزر یکی از شایع‌ترین عارضه‌ ها ی جانبی است که امری طبیعی محسوب شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)