مزایای لیزر موهای زائد صورت

مو‌های زائد در بدن هر کسی و البته با تراکمی متفاوت رشد می‌کند. این موضوع امری کاملا طبیعی محسوب می‌شود اما در برخی مواقع رشد مو‌های زائد به حدی خواهد بود که در کنار آزاردهنده بودن، باعث از دست دادن زیبایی افراد نیز می‌گردد. در نتیجه بهترین راه‌حل برای چنین مواقعی استفاده از لیزر موهای زائد برای از بین بردن این مو‌های اضافی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای لیزر مو‌های بدن بپزدازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

اینفوگرافیک مزایای لیزر موهای زائد
اینفوگرافیک مزایای لیزر موهای زائد

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

مهم ترین مزیت های حذف موهای زائد

یکی از مهمترین و شاخص‌ترین مزایای لیزر مو‌های زاید این است که افراد می‌توانند بدون هیچ دردسری زیبایی خود را در ناحیه مورد نظر به دست آورند. دقیقا زیبایی که قبلا توسط مو‌های زائد پوشیده شده بود. اما علاوه بر این مزیت، لیزر موهای بدن فواید دیگری را نیز برای فرد متقاضی به همراه دارد. اصلاح مو‌های زائد، معمولا وقت بسیار زیادی را از شما می‌گیرد چرا که شما ناچار هستید دائما این مو‌ها را اصلاح کنید و شاهد رشد مجدد آن‌ها باشید. روش‌هایی که به طور معمول برای از بین بردن این مو‌ها در نظر گرفته می‌شوند نیز نقاط ضعف بسیار زیادی دارند اما لیزر مو‌های زاید بدن به عنوان یک روش موثر و مطلوب برای ریشه کن کردن موهای بدن شناخته شده که بعد از چند جلسه درمان، عمده موها را به طور کامل از بین خواهد برد بدون اینکه مجددا رشد کنند.

اگر بخواهیم به صورت کلی فواید حاصل از حذف مو‌های اضافه توسط لیزر را دسته‌بندی کنیم قطعا در یکی از هفت دسته زیر جایی به خود اختصاص خواهد داد زیرا این موارد از اصلی‌ترین نتایجی است که به سبب آن‌ها افراد نسبت به انجام حذف مو‌ها با لیزر اقدام می‌نمایند:

مطالب بیشتر: الکترولیز موهای زائد
مهم ترین مزیت های حذف موهای زائد

الف) کمترین عوارض و خطرات جانبی

یکی از مهم‌ترین مزایای لیزر مو‌های زائد که همگان آن را به عنوان راهکاری امن محسوب می‌نمایند این است که تنها چند عارضه خفیف و بسیار جزئی وجود دارد که پس از رفع مو‌های زائد ممکن است رخ دهد. البته تمامی این عوارض در کوتاه‌ترین زمان ممکن یعنی کمتر از ۱ هفته برطرف خواهند شد. اگر لیزر مو‌های زائد را در یک کلینیک مجهز و معتبر انجام بدهید، به کمک انتخاب‌های مناسبی که برای شما صورت می‌گیرد، با هیچ نوع عارضه طولانی مدتی روبرو نمی‌شوید. در شرایط استاندارد، این فرآیند جای زخم و سوختگی را روی پوست شما ایجاد نمی‌کند و عملا هیچ نوعی از آثار جانبی به شما تحمیل نمی‌شود.

ب) هزینه‌ موثر مزایای لیزر مو‌های زائد

زمانی که روند درمانی لیزر مو‌های زائد را برای ادامه راه خود انتخاب می‌کنید به طور موثری متوجه خواهید شد که دیگر نیازی به استفاده از روش‌های سنتی و جانبی وجود نخواهید داشت. در نتیجه علاوه بر صرفه جوبی در هزینه‌ها، شما بدون هیچ دغدغه و نگرانی می‌توانید در وقت خود نیز صرفه‌جویی کنید. صرفه‌جویی در وقت شما باعث خواهد شد تا بتوانید امور روزمره خود را به راحتی انجام دهید. شاید هزینه انجام لیزر مو‌های زائد در نگاه اول برای شما کمی بالا به نظر برسد اما حقیقت آن است که وقتی در دراز مدت خرید وسایل اصلاح را انجام می‌دهید و یا به سراغ فرآیند‌هایی مثل وکس می‌روید، در نهایت هزینه به مراتب بیشتری پرداخت خواهید کرد.
براساس تحقیق جالبی که اخیرا صورت گرفته، مشخص شده است که ۸۸ درصد زنان به طور متوسط ۴ ماه کامل از عمر خود را صرف اصلاح مو‌های زائد می‌کنند. استفاده از لیزر برای از بین بردن این مو‌ها، یک صرفه‌جویی فوق‌العاده در زمان و هزینه خواهد بود.

پ) جلوگیری موثر از رشد مو

بر خلاف روش‌های سنتی مانند اپیلاسیون، ‌بند انداختن، تراشیدن، اپیلینگ و… شما شاهد رشد مجدد موها نخواهید بود زیرا پس از انجام لیزر مو‌های زائد و تکمیل فرآیند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمامی این مو‌های زائد برطرف شده و ریشه‌کن می‌شوند. در زمان استفاده از این روش شما حتی درد ناشی از سوختگی، تراشیدن و خراش را نیز حس نخواهید کرد. این در حالی است که اگر شما فعالیتی مثل وکس را انتخاب کنید، ناچار به تحمل درد بسیار شدیدی می‌شوید و اگر به اصلاح مو‌های زائد خود با تیغ بپردازید، همواره احتمالی زخمی شدن پوست وجود خواهد داشت. لیزر مو‌های زائد، این نگرانی را برای همیشه برطرف می‌کند. حذف مو‌های اضافه راه‌حلی برای از بین بردن مو‌های سطحی نیست بلکه به صورت عمقی در این روش از رشد مجدد مو‌های زائد جلوگیری به عمل خواهد آمد. در این فعالیت، حرارت لیزر توسط رنگدانه‌های فولیکول مو جذب می‌شود و فولیکول در معرض نابودی قرار می‌گیرد. وقتی این اتفاق صورت بگیرد، دیگر خبری از رشد مو‌های جدید نخواهد بود چرا که عملا بستر لازم برای رشد مو در این ناحیه از بین خواهد رفت.

مطالب بیشتر: مصرف دارو بعد از لیزر موهای زائد

ت) روش دقیق و حساس

روند حذف مو‌های زائد زمانی تکمیل خواهد شد که اشعه‌های لیزر به فولیکول‌های مو برسد. یکی از بزرگترین مزیت‌ های لیزر مو‌های زائد این است که کاملا دقیق و جزئی این روند انجام خواهد شد و تنها فولیکول‌های منطقه مورد نظر هدف اشعه لیزر خواهد بود. لیزری که در این فرآیند مورد استفاده قرار می‌گیرد، نمی‌تواند از سطح پوست عبور کند. در نتیجه هیچ نوع نگرانی خاصی در مورد احتمال صدمه دیدن اندام‌های درونی بدن به خاطر استفاده از لیزر وجود ندارد. لیزر مو‌های زائد یک فعالیت بسیار مطمئن محسوب می‌شود.

ث) صرفه‌جویی در زمان

زمان کوتاه مورد نیاز برای انجام فرآیند، یکی دیگر از نقاط قوت لیزر مو‌های زائد محسوب می‌شود. جلسه‌های لیزر، به هیچ‌وجه زمان زیادی را از شما نخواهند گرفت. اکثر زیباجویان پس از ۳ تا نهایتا ۷ جلسه می‌توانند شاهد ریزش دائمی مو‌های زائد خود باشند. اینگونه شما علاوه بر به دست آوردن نتایج دلخواه می‌توانید این نتایج را در مدت زمان کوتاه‌تری به دست‌آورید. البته سرعت و روند درمانی بستگی به ناحیه لیزر شده دارد اما در حالت کلی همواره سریع‌تر است.

ج) حفظ سلامت پوست

این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که استفاده از تیغ‌های اصلاح و همچنین پشت سر گذاشتن وکس، ممکن است به پوست شما آسیب برسانند و موجب خشکی بیش از حد آن شوند. در لیزر مو‌های زائد پوست نرم‌تر می‌شود و از آنجایی که دیگر دائما به اصلاح نیاز نیست، کیفیت پوست در معرض خطر قرار نخواهد گرفت.

لیزر مو‌های زائد چگونه عمل می‌کند؟اشعه‌های لیزر از پوست عبور‌ کرده و به فولیکول‌های مو می‌رسند و با برخورد به ریشه مو، دما افزایش یافته و از این طریق ریشه مو به طور کامل از بین خواهد رفت.
مزایای لیزر مو‌های صورت و بدن:
  1. با چند جلسه درمان، تمامی مو‌های بدن ریشه‌کن خواهد شد.
  2.  از این پس نیازی به اپیلاسیون یا تیغ برای حذف مو‌های زائد نیست پس سلامت پوست حفظ می‌شود.
  3.  در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

گستردگی و وسعت انجام لیزر موهای زائد

گستردگی و وسعت انجام لیزر موهای زائد

لیزر مو‌های زائد یکی از موفق‌ترین روش‌هایی است که برای از بین بردن مو‌های اضافی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. مردم به دلیل عدم آگاهی از مزایای لیزر مو‌های زائد ممکن است از روش‌های مختلفی مانند اپیلاسیون، تراشیدن، کوتاه کردن آن‌ها و… برای پاکیزگی و زیبا کردن بدن خود استفاده نمایند اما ایمن‌ترین روشی که تاکنون شناخته شده است، از بین بردن مو‌های اضافی با لیزر می‌باشد که بدون هیچ درد و خون‌ریزی به راحتی هزاران هزار نفر در سال از مردم جهان نسبت به انجام آن اقدام می‌نمایند. ایمنی بالا، تاثیر قابل توجه، زمان کم و همچنین صرفه‌جویی در وقت و هزینه، از لیزر مو‌های زائد یک فرآیند بسیار محبوب در تمام دنیا ساخته است. فرآیندی که امروز پاسخگوی افراد بسیار زیادی است و مو‌های زائد را در افراد با شرایط کاملا متفاوت، به خوبی از بین می‌برد.

حذف مو‌های اضافه محدود به یک ناحیه از بدن نخواهد بود و اگر شما درخواست کنید، روند درمانی و حذف مو‌های زائد می‌تواند روی دست، صورت، زیر بغل، شکم و هر ناحیه‌ دیگری از بدن انجام شود. این فعالیت می‌تواند گستردگی قابل توجهی در بدن شما داشته باشد. اینکه چه نقطه‌ای را برای انجام لیزر در نظر بگیرید، به انتخاب خود شما بستگی دارد. باید به این موضوع نیز توجه کنید که انجام لیزر در هر نقطه‌ای به لحاظ هزینه و مدت زمان لازم برای تکمیل فرآیند، با نقطه‌ای دیگر متفاوت خواهد بود. همین موضوعات باعث شده است تا بتوان از لیزر به عنوان یک روش گسترده و قابل قبول و موثر برای تمامی نواحی بدن نام برد که هیچگاه نمی‌توان از آن غافل شد.

مطالب بیشتر: دستگاه لیزر دایود برای لیزر موهای زائد

آیا حذف موهای زائد معایبی دارد؟

هیچ اقدام زیبایی یا درمانی وجود ندارد که تماما مزیت باشد. هر چند اندک اما روش‌های درمانی و عمل جراحی معمولا برخی عوارض و معایب را نیز به دوش خواهند کشید که البته با توجه به زیاد بودن فواید روش مد نظر، از تمامی معایب جزئی و خفیف آن صرف نظر خواهد شد. لیزر مو‌های زائد نیز از این حیث مستثنی نبوده و در برخی موارد به عقیده بعضی افراد می‌توان نکات زیر را به عنوان یکی از عیب‌ها و مشکلات حذف مو‌های زائد دانست که البته چند مورد از آن‌ها صرفا سلیقه‌ای و یا غیر قابل توجه خواهد بود:

  1. در برخی موارد افرادی معتقد هستند که هزینه‌های ناشی از حذف مو‌های زائد به مراتب‌گران‌تر از روش‌های سنتی می‌باشد. البته این موضوع کاملا صحیح است اما باید مقایسه کرد که نتایج روش‌های سنتی موقتی و نتایج حذف مو‌های اضافه فرد دائمی است.
  2. برای به دست آوردن نتایج مطلوب و ریزش مو‌های زائد، به چند جلسه لیزر نیاز است. در نتیجه ممکن است برخی افراد این صبر و حوصله را نداشته باشند و دوره درمانی برای ایشان خسته‌کننده باشد.
  3. انجام لیزر مو‌های زائد برای افرادی که پوست‌های تیره‌تری دارند قابل قبول‌تر و به مراتب زیبا‌تر می‌باشد و نتایج به دست آمده چشم‌گیر خواهد بود.

آیا حذف موهای زائد معایبی دارد ؟

  1. در برخی موارد افرادی معتقد هستند که هزینه های ناشی از حذف موهای زائد به مراتب گران تر از روش های سنتی می باشد، البته این موضوع کاملا صحیح است اما باید مقایسه کرد که نتایج روش های سنتی موقتی و نتایج حذف موهای اضافه فرد دائمی است.
  2. برای به دست آوردن نتایج مطلوب و ریزش موهای زائد به چند جلسه درمانی و لیزر نیاز است در نتیجه ممکن است برخی افراد این صبر و حوصله را نداشته باشند و دوره درمانی برایشان خسته کننده باشد.
  3. انجام عمل زیبایی لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست های تیره تری دارند قابل قبول تر و به مراتب زیبا تر می باشد و نتایج به دست آمده چشم گیر خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed