1. خانه
 2. پوست و مو
 3. لیپوماتیک
 4. لیپوماتیک شکم و پهلو – موثرترین روش لاغری در ایران با کمترین عوارض (پیکرتراشی)

لیپوماتیک شکم و پهلو – موثرترین روش لاغری در ایران با کمترین عوارض (پیکرتراشی)

راهنمای عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

تجمع چربی در شکم و پهلو، شایع‌ترین عارضه زیبایی در بدن است که با بکارگیری پیکرتراشی شکم و پهلو در بین آقایان و خانم‌ها قابل درمان است. فاکتور‌های مهمی که بر موفقیت لیپوماتیک شکم و پهلو تاثیر می‌گذارد عبارتند از: میزان و محل چربی شکم و پهلو‌ها، سابقه افزایش وزن و کاهش وزن، سابقه بارداری و سن و جنس فرد متقاضی. شما با انجام جراحی لاغری شکم و پهلوها می‌توانید به تناسب اندام دلخواه خود رسیده و اعتماد به نفس خود را برای حضور در جمع بالا ببرد.

اینفوگرافیک لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو برای چه اهدافی انجام می شود؟

 • سابقه بارداری و افزایش وزن شکم و پهلو

حاملگی‌های قبلی موجب کشش بیشتر عضلات شکمی می‌شود. این انحنای ماهیچه‌های دیواره شکم، صافی یا شکل سایه شکم بعد از پیکرتراشی را تعیین می‌کند. با این وجود، اکثریت قشر زنانی که باردار شده‌اند، در نهایت از نتایج بدست آمده از جراحی لیپوماتیک شکم به تنهایی خوشحال هستند و نیازی به ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) ندارند.

 • برآمدگی بخشی از پهلو و شکم

برش فانشتیل Pfannenstiel نام برشی در قسمت تحتانی شکم است که به طور معمول برای سزارین یا یک هیسترکتومی ایجاد می‌شود. نتیجه رایج اما نامطلوب برش فانشتیل Pfannenstiel، جمع شدن مداوم چربی زیر جلدی درست بالای برش است. جراحی لیپوماتیک به راحتی می‌تواند این ناهنجاری آزاردهنده را ترمیم کند.

مطالب بیشتر: ورزش برای لاغری شکم

لیپوماتیک شکم و پهلو

 • چاقی قبلی

چاقی‌های قبلی و کاهش وزن بعد از آن موجب ایجاد چربی‌هایی می‌شود که دارای فیبر بیشتری هستند. این مسئله باعث می‌شود که جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو کمی به دشواری انجام شود.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 • محل چربی شکمی

محل چربی‌های شکم و پهلو‌ها عامل مهمی در پیش بینی موفقیت لیپوماتیک شکم است. چربی شکمی در دو سطح مختلف سطحی و عمیق ایجاد می‌شود. چربی سطحی شکم درست در زیر پوست و بالای عضلات شکم قرار دارد. چربی عمیق شکم در داخل حفره شکمی روی روده‌ها قرار دارد. چربی زیر جلدی را می‌توان با لیپوماتیک شکم از بین برد ولی چربی روده را نمی‌توان با جراحی پیکرتراشی یا لیپوماتیک از بین برد؛ زیرا بسیار خطرناک است. چربی موجود در داخل روده را فقط با کاهش وزن از طریق رژیم و ورزش می‌توان کاهش داد.

بنابراین پیکرتراشی نمی‌تواند تمام چربی‌های شکمی را از بین ببرد. بیشتر افراد، چربی زیر پوستی بیشتری نسبت به چربی روده دارند. بنابراین، اکثر متقاضیان لیپوماتیک شکمی، زیبایی بیشتری را خواهند دید.

لیپوماتیک شکم و پهلو
مطالب بیشتر: لیپوماتیک صورت

دلایل انجام لیپوماتیک شکم

جراحی لاغری شکم و پهلو برای شکل دادن به این ناحیه در اندام زنان و مردان بسیار مؤثر است. شکم نسبت به سایر اندام‌ها، مقاومت بیشتری در برابر رژیم و ورزش داشته و حتی فعال‌ترین افراد را نسبت به ظاهر خود ناامید می‌کند. بارداری و زایمان سزارین نیز می‌تواند تأثیر ناخوشایندی را در قسمت تحتانی شکم ایجاد کند که با رژیم و ورزش هم نمی‌توان این مشکل را اصلاح نمود.

مطالب بیشتر: چربی سوزی شکم و پهلو

دلایل انجام لیپوماتیک شکم

بیشتر چربی‌های شکمی به طور مستقیم در زیر پوست قرار دارند و به راحتی با روش‌های پیکرتراشی قابل خارج شدن هستند. با این حال، چربی‌هایی که در اعماق شکم (بین روده‌ها) قرار دارد، به دلیل افزایش عوارض شدید با لیپوماتیک شکم قابل حذف نیستند. پیکرتراشی شکمی ممکن است همراه با لیپوماتیک پهلو‌ها انجام شود.

دلایل انجام لیپوماتیک پهلوها

پهلو‌ها دقیقاً بالای خط کمربند در طرفین و پشت قرار دارند. لیپوماتیک یا پیکرتراشی پهلو‌ها می‌تواند ظاهر پهلو‌ها را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد و میزان چربی حاصل از برآمدگی پهلو‌ها را کاهش دهد. عمل لیپوماتیک می‌تواند چربی‌های مربوط به پهلو‌هایی را که دقیقاً زیر خط سینه‌بند در طرفین و پشت قرار گرفته‌اند، حذف کند.

پیکرتراشی پهلو‌ها باید تحت بی‌حسی موضعی انجام شود تا فرد بتواند به اطراف بچرخد و اجازه دسترسی جراح به پشت را بدهد. چرخیدن فردی که تحت بیهوشی عمومی قرار دارد خطرناک است؛ زیرا حرکت کردن با قرار دادن لوله تنفسی می‌تواند اختلال ایجاد کند.

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از لیپوماتیک

اقدامات دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

 1. دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو باید از مصرف تمام اشکال آسپیرین و همچنین هرگونه دارو و ویتامین‌هایی که می‌تواند موجب رقیق شدن خون شما شود، خودداری کنید.
 2. اگر سیگار می‌کشید، باید حداقل دو هفته قبل از هرگونه عمل پیکرتراشی از مصرف سیگار خودداری کنید.
 3. همچنین مصرف مشروبات الکلی به مدت دو هفته قبل از جراحی لاغری شکم و پهلو ممنوع است.

اقدامات روز عمل لیپوماتیک

 1. اگر تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید، حداقل ۶ ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید. این کار باعث می‌شود در هنگام بیهوشی، حالت تهوع به وجود نیاید.
 2. در روز عمل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو‌ها، از شما خواسته می‌شود فرم رضایت‌نامه را امضا کنید که می‌توانید با مطالعه آن نسبت به عوارض، مزایا، نتایج احتمالی و تمام گزینه‌های پیشگیری از لیپوماتیک اطلاعات کامل را کسب کنید.
 3. اگرچه روش‌های مورد نیاز برای آماده‌سازی پیکرتراشی می‌تواند از نظر پزشک متفاوت باشد، اما پزشک احتمالاً برای مشخص کردن مناطقی که تحت درمان قرار گرفته‌اند، روی پوست شما خطوطی را ترسیم می‌کند. حتما یک عکس قبل از عمل بگیرید تا با نتایج خود بعد از پیکرتراشی شکم و پهلو مقایسه کنید.

مطالب بیشتر: حذف چربی های اضافی بدن

شرایط بیمار بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

درد پس از لیپوماتیک شکم و پهلو‌ها به طور معمول نیازی به دارو‌های مسکن قوی‌تر از استامینوفن ندارد. میزان درد شبیه درد عضلانی و سوزش عضلات است که پس از انجام کار بیش از حد زیاد ایجاد می‌شود.

شرایط بیمار بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

شدت درد به حدی است که هنگام ورود به اتومبیل و بیرون رفتن از اتومبیل، یا چرخیدن در رختخواب، یا هنگام نشستن روی صندلی، در زمان پیاده‌روی یا نشستن، حداقل ناراحتی را حس خواهید کرد. به طور کلی بعد از پیکرتراشی با بی‌حسی موضعی، به هیچگونه داروی مسکن احتیاج ندارید؛ زیرا بیهوشی موضعی تا ۱۸ ساعت ادامه دارد. از ۳۶ تا ۷۲ ساعت بعد از عمل، افراد بیشترین میزان درد و ناراحتی را تجربه می‌کنند، اما به ندرت به تسکین‌دهنده‌ای بیشتر از استامینوفن (تیلنول) احتیاج دارند.

اِدِم یا ورم بعد از عمل لیپوماتیک شکم به وجود می‌آید. معمولاً رفع این عارضه برای این نواحی نسبت به سایر مناطق تحت درمان، طولانی‌تر است. درجه خاصی از برآمدگی که با لمس نیز قابل تشخیص است، به طور معمول برای ۴ تا ۱۲ هفته وجود دارد.

اطلاعاتی در مورد هزینه لیپوماتیک شکم و پهلوها

از آنجا که عمل لیپوماتیک برای پاسخگویی به نیاز‌های فردی هر شخص طراحی شده است، هزینه دقیق پیکرتراشی یا عمل لیپوماتیک می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. این هزینه‌ها شامل هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی، هزینه بیهوشی، دستمزد متخصص، میزان چربی موجود در بافت شکم و پهلو و در نتیجه مدت زمان نیاز به کار و سایر هزینه‌ها می‌باشد. هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو بسیار‌ گران‌تر از سایر مناطق بدن است. این تفاوت قیمت به این دلیل است که حذف چربی شکم بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر است. همچنین از آنجایی که تبحر بیشتری را می‌طلبد و بخش حساس بدن است، نیاز به مهارت بیشتری نسبت به جراحی پلاستیک دارد.
عوامل موثر در تعیین هزینه ‌های عمل لیپوماتیک شامل موارد زیر است:

 1. ناحیه درمان: به طور معمول، جراحی لاغری مناطق بزرگ‌تر مانند شکم یا کمر بیشتر از مناطق کوچک‌تر خواهد بود. در این نواحی، میزان چربی در بافت بیشتر بوده و به مدت زمان بیشتری برای تخلیه نیاز دارد.
 2. مناطق چندگانه درمانی: اگر فرد بخواهد چندین قسمت از بدن خود را عمل کند، هزینه‌ های پیکرتراشی بیشتر خواهد شد.
 3. نوع بدن: از آنجایی که قیمت نهایی تا حدی با مقدار چربی برداشته شده تعیین می‌شود، درمان برای کسانی که چاق‌تر هستند، هزینه بیشتری خواهد داشت.
 4. نوع روش پیکرتراشی: روش‌های پیشرفته مانند سونوگرافی یا لیپوماتیک با کمک لیزر معمولاً بیشتر از روش‌های سنتی هزینه دارند.
 5. پزشک: دستمزد پزشک باتجربه‌ای که دارای مدرک معتبری بوده و سابقه درخشان در این زمینه دارد، ممکن است بیش از یک پزشک کم تجربه باشد.
 6. منطقه جغرافیایی: همچون همه موارد اقتصادی، هزینه‌های لیپوماتیک نیز بسته به جایی که فرد زندگی می‌کند، متفاوت خواهد بود. ممکن است هزینه آن در یک منطقه بزرگ‌تر نسبت به یک شهر کوچک‌تر بیشتر باشد.

ممکن است مفهوم جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ساده به نظر برسد؛ اما مانند هر نوع جراحی، این روند کاملاً پیچیده است. یک پزشک ماهر در تمام جنبه‌های عمل پیکرتراشی، به خوبی آموزش خواهد دید و قادر خواهد بود، این روند را به همان میزان که تمایل دارید برای شما توضیح دهد.

مطالب بیشتر: میزان کاهش وزن پس از لیپوماتیک چقدر است

 نحوه انجاممزایانتایج نهایی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لیپوماتیک پهلو
1. معاینه بیمار و انجام آزمایش‌های لازم قبل از جلسه درمانی
2. آماده کردن بیمار با اعمال بی‌حسی موضعی و استریلیزاسیون در نواحی شکم و پهلو
3. ایجاد سوراخ‌های ریز در نواحی مختلف شکم و پهلو به عمق ۲ تا ۶ میلی‌متر
4. وارد کردن لوله‌ای بسیار ظریف به نام کانولا به درون بافت‌های چربی
5. تخریب چربی‌ها به کمک ارتعاش ایجاد شده توسط لوله کانولا درون بدن
6. خارج کردن چربی‌های تجزیه شده به کمک ساکشن
7. برش پوست اضافی و شل شکم و پهلو در صورت نیاز و خواست مراجعه کننده
8. اعمال بخیه و پانسمان در برش‌های ایجاد شده
 ۱. رسیدن به هیکل ایده‌آل در کوتاه مدت و بدون نیاز به رژیم و ورزش‌های سنگین
۲. ایمنی بالای کار
۳. نتیجه‌دهی مطمئن
۴. کوتاه مدت بودن جلسه درمانی
۵. عدم نیاز به بیهوشی و دوره نقاهت طولانی
۶. قیمت پایین نسبت به روش‌های تهاجمی قدیمی
۷. امکان لیفت پوست در صورت نیاز
۸. داشتن عوارض جانبی بسیار کم و جزئی
 ۱. مشاهده نتایج مثبت بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی
۲. دوره نقاهت کوتاه مدت و کم عارضه
۳. رسیدن به نتایج مثبت نهایی بین ۲ تا ۶ ماه بعد از انجام لیپوماتیک (این بازه زمانی در هر فردی بسته به سیستم ایمنی بدن و شرایط عمل می‌تواند متغیر باشد.)

چرا هزینه ی لیپوماتیک در قسمت های مختلف بدن متفاوت است؟

همانطور که اشاره شد عوامل گوناگونی وجود دارند که بر هزینه‌ نهایی عمل لیپوماتیک تاثیر می‌گذارند. این عوامل عبارت هستند از:

 1. محل سکونت شما و نرخ عمل‌های زیبایی در منطقه‌ای که در آن حضور دارید.
 2. تعداد نواحی مختلفی که قصد انجام عمل روی آن‌ها را دارید.
 3. مقدار دارو‌هایی که حین عمل و برای بیهوشی استفاده می‌شود.
 4. هزینه‌ای که دکتر و یا کلینیک برای انجام عمل دریافت می‌کنند.

معمولا از آنجایی که هدف از لیپوماتیک، اصلاح فرم کلی بدن یا همان پیکرتراشی است، چندین ناحیه طی یک عمل تحت جراحی قرار می‌گیرند و چربی‌های اضافه از آن‌ها خارج می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا هزینه‌های عمل برای هر فرد نسبت به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد؛ چرا که نوع عمل آن‌ها با هم یکسان نیست. پیکرتراشی با سه تکنیک مختلف انجام می‌شود و هزینه هر کدام از آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه مقاله، روش‌های مختلف لیپوماتیک ذکر شده است.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر لیپوماتیک

آیا تکنیک های لیپوماتیک بر هزینه آن تاثیر دارند؟

 • پیکرتراشی با استفاده از امواج فراصوت

در این تکنیک با استفاده از یک دستگاه که از خود امواج صوتی با فرکانس بالا تولید می‌کند، انرژی به سلول‌های چربی منتقل می‌شود و آن‌ها را ذوب می‌کند. این روش برای از بین بردن مقادیر بالای چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که استخراج چربی‌ها با کمک امواج فراصوت نسبت به تکنیک‌های دیگر، بیشتر زمان می‌برد.

 • پیکرتراشی با استفاده از لیزر

این روش هم یکی از روش‌های زمان‌بر برای از بین بردن چربی‌ها است. در این روش با استفاده از انرژی ضعیف امواج لیزر، چربی‌ها ذوب شده و سپس بیرون کشانده می‌شوند.

 • پیکر تراشی با استفاده از دستگاه ویبره

می‌شود گفت رایج‌ترین نوع عمل‌های لیپوماتیک همین روش است که به آن PAL نیز می‌گویند. در این روش از یک ابزار ویبراتور استفاده می‌گردد که باعث می‌شود سلول‌های چربی به سرعت شکسته شوند. این دستگاه باعث می‌شود استخراج چربی‌های اضافی از بدن راحت‌تر و سریع‌تر انجام شود و علاوه بر این‌، عمل بدون درد انجام شود.

آیا بیمه مخارج عمل لیپوماتیک را پوشش می دهد؟

از آنجایی که این عمل در گروه عمل‌های زیبایی قرار می‌گیرد، بسیار بعید است که توسط شرکت‌های بیمه مخارج آن پوشش داده شود. برای اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید با شرکت بیمه‌ خود تماس بگیرید.

آیا ماندگاری اثر لیپوماتیک یا پیکر تراشی در قسمت های مختلف بدن یکسان است؟

در ابتدا و بلافاصله بعد از انجام عمل، شما متوجه تغییراتی که در بدن به وجود آمده خواهید شد؛ اما این پایان کار نیست. بلکه در طول شش ماه آینده تغییرات بر اثر استخراج چربی از بدن شما همچنان ادامه خواهند داشت. در این مدت، بدن شما به تدریج خود را ترمیم کرده و با شرایط جدید وفق پیدا می‌کند. سپس می‌توانید نتیجه‌ نهایی عمل را مشاهده کنید. نتایج عمل‌هایی مانند پیکرتراشی، لیپولیز و لیپوساکشن که با هدف استخراج چربی و ایجاد تناسب اندام انجام می‌شوند، می‌توانند تا همیشه ماندگار باشند اما به شرطی که برای حفظ نتایج به دست آمده تلاش کنید.

اگر دوباره سبک زندگی ناسالمی را پیش بگیرید، چربی‌ها برمی‌گردند و در قسمت‌های مختلف بدن انباشته می‌شوند. در عوض می‌توانید با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود و انتخاب رژیم غذایی متعادل و گنجاندن ورزش در برنامه‌ی روزانه‌ خود، تناسب اندام خود را حفظ کنید و از مشکلاتی که چربی اضافی به بار می‌آورد پیش‌گیری نمایید.

مطالب بیشتر: تفاوت لیپوماتیک و بادی جت

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed