لیپوماتیک شکم و پهلو و هزینه آن چقدر است؟

لیپوماتیک شکم و پهلو

تجمع چربی در شکم و پهلو شایع ترین عارضه زیبایی در بدن است که با بکارگیری پیکرتراشی و لیپوماتیک شکم و پهلو در بین آقایان و خانم ها قابل درمان است. فاکتورهای مهمی که بر موفقیت لیپوماتیک شکم و پهلو یا پیکر تراشی این نواحی تاثیر می گذارد عبارتند از: میزان و محل چربی شکم و پهلوها، سابقه افزایش وزن و کاهش وزن، سابقه بارداری و سن و جنس بیمار.

 

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو برای چه اهدافی انجام می شود؟

  • سابقه بارداری و افزایش وزن شکم و پهلو

حاملگی های قبلی موجب کشش بیشتر عضلات شکمی می شود. این انحنای ماهیچه های دیواره شکم، صافی یا شکل سایه شکم بعد از پیکرتراشی را تعیین می کند. با این وجود، اکثریت قشر زنانی که باردار شده اند، در نهایت از نتایج بدست آمده توسط جراحی لیپوماتیک شکم به تنهایی خوشحال هستند و نیازی به ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) ندارند.

  • برآمدگی بخشی از پهلو و شکم

برش فانشتیل Pfannenstiel نام برشی در قسمت تحتانی شکم است که به طور معمول برای سزارین یا یک هیسترکتومی ایجاد می شود. نتیجه رایج اما نامطلوب برش فانشتیل Pfannenstiel، موجب جمع شدن مداوم چربی زیر جلدی درست بالای برش می شود. جراحی لیپوماتیک به راحتی می تواند این ناهنجاری آزار دهنده را ترمیم کند.

  • چاقی قبلی

چاقی های قبلی و کاهش وزن بعد از آن موجب ایجاد چربی هایی می شود که دارای فیبر بیشتری هستند. این مسئله باعث می شود که جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو کمی به دشواری انجام شود.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

  • محل چربی شکمی

محل چربی های شکم و پهلوها عامل مهمی در پیش بینی موفقیت لیپوماتیک شکمی است. چربی شکمی در دو سطح مختلف سطحی و عمیق ایجاد می شود. چربی سطحی شکم درست در زیر پوست و بالای عضلات شکم قرار دارد.

چربی عمیق شکم در داخل حفره شکمی روی روده ها قرار دارد. بعضی از افراد نسبت به چربی زیر جلدی چربی عمیق (روده ای) دارند. چربی زیر جلدی را می توان با لیپوماتیک شکم از بین برد.

ولی چربی روده را نمی توان با جراحی پیکرتراشی یا لیپوماتیک از بین برد زیرا بسیار خطرناک است. چربی موجود در داخل روده را فقط با کاهش وزن از طریق رژیم و ورزش می توان کاهش داد.

بنابراین پیکرتراشی نمی تواند تمام چربی های شکمی را از بین ببرد. بیشتر بیماران چربی زیر پوستی بیشتری نسبت به چربی روده دارند؛ بنابراین، اکثر بیماران با لیپوماتیک شکمی، زیبایی بیشتری را خواهند دید.

 

دلایل انجام لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم و پهلو برای شکل دادن به این ناحیه در اندام زنان و مردان بسیار مؤثر است. نسبت به سایر اندام ها، شکم تحتانی خیلی مقاومت بیشتری در برابر رژیم و ورزش دارد و حتی فعال ترین افراد را نسبت به ظاهر خود ناامید می کند.

 

دلایل انجام لیپوماتیک شکم

 

بارداری و زایمان سزارین نیز می توانند تأثیر ناخوشایندی را در قسمت تحتانی شکم ایجاد کنند که با رژیم و ورزش هم نمی توان این مشکل را اصلاح نمود. بیشتر چربی های شکمی به طور مستقیم در زیر پوست قرار دارند و به راحتی با روشهای پیکر تراشی یا پیکرتراشی قابل خارج شدن هستند.

با این حال، چربی که در اعماق شکم (بین روده ها) قرار دارد، به دلیل افزایش عوارض شدید با لیپوماتیک شکمی قابل حذف نیست. پیکرتراشی شکمی ممکن است همراه با لیپوماتیک پهلوها انجام شود.

 

دلایل انجام لیپوماتیک پهلوها

پهلوها دقیقاً بالای خط کمربند در طرفین و پشت قرار دارند. لیپوماتیک یا پیکرتراشی پهلوها می تواند ظاهر پهلوها را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد و میزان چربی حاصل از برآمدگی پهلوها را کاهش دهد. عمل لیپوماتیک می تواند چربی های مربوط به پهلوهایی را که دقیقاً زیر خط سینه بند در طرفین و پشت قرار گرفته اند را حذف کند.

پیکرتراشی پهلوها باید تحت بی حسی موضعی انجام شود تا بیمار بتواند به اطراف بچرخد و اجازه دسترسی جراح به پشت را بدهد. چرخیدن بیمار که تحت بیهوشی عمومی قرار دارد خطرناک است زیرا حرکت می تواند با قرار دادن لوله تنفسی اختلال ایجاد کند.

 

اقدامات دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو باید از مصرف تمام اشکال آسپیرین و همچنین هرگونه دارو و ویتامین هایی که می تواند موجب لخته شدن خون شما شود، خودداری کنید. اگر سیگار می کشید، باید حداقل دو هفته قبل از هرگونه عمل پیکرتراشی  از مصرف سیگار خودداری کنید.

 

اقدامات روز عمل لیپوماتیک

اگر تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید، حداقل 6 ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید و بنوشید. این باعث می شود در هنگام بیهوشی، حالت تهوع به وجود نیاید. در روز عمل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلوها، از شما خواسته می شود فرم رضایت نامه را امضا کنید که می توانید با مطالعه آن نسبت به عوارض، مزایا، نتایج احتمالی و تمام گزینه های پیشگیری از لیپوماتیک اطلاعات کامل را کسب کنید.

اگرچه روش های مورد نیاز برای آماده سازی پیکرتراشی می تواند از نظر پزشک متفاوت باشد، اما پزشک احتمالاً برای مشخص کردن مناطقی که تحت درمان قرار گرفته اند، روی پوست شما خطوطی را ترسیم می کند. حتما یک عکس قبل از عمل بگیرید تا با نتایج خود بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو مقایسه کنید.

 

شرایط بیمار بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

درد پس از لیپوماتیک شکم و پهلوها به طور معمول نیازی به داروهای درد قوی تر از استامینوفن ندارد. میزان درد شبیه درد عضلانی و سوزش عضلات است که پس از انجام کار بیش از حد زیاد ایجاد می شود است.

 

شرایط بیمار بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

 

شدت درد شبیه به آفتاب سوختگی است. این درد وقتی که پوست این محل منعطف یا لمس می شود تا حدودی کمی بیشتر احساس می شود، مانند ورود به اتومبیل و بیرون رفتن از اتومبیل، یا چرخیدن در رختخواب، یا هنگام نشستن روی صندلی، در زمان پیاده روی یا نشستن، ناراحتی حداقل وجود دارد.

به طور کلی بیماران پیکرتراشی با بی حسی موضعی، معمولاً بلافاصله بعد از لیپوماتیک شکمی به هیچگونه داروی ضد دردی احتیاج ندارند زیرا بیهوشی موضعی تا 18 ساعت ادامه دارد. از 36 تا 72 ساعت بعد از عمل، بیماران بیشترین میزان درد و ناراحتی را تجربه می کنند، اما بندرت به تسکین دهنده ای بیشتر از استامینوفن (تیلنول) احتیاج ندارند.

ادم یا ورم معمولا بعد از عمل لیپوماتیک شکم به وجود می آید، معمولاً رفع این عارضه برای این نواحی نسبت به سایر مناطق تحت درمان، طولانی تر است. درجه خاصی از برآمدگی که توسط لمس قابل تشخیص است، به طور معمول برای 4 تا 12 هفته وجود دارد. برخی از درجه ورم پوستی زیر پوستی و معمولاً 3 تا 4 ماه ادامه می یابد.

 

اطلاعاتی در مورد هزینه لیپوماتیک شکم و پهلوها

از آنجا که عمل لیپوماتیک برای پاسخگویی به نیازهای فردی هر شخص طراحی شده است، هزینه دقیق پیکرتراشی یا عمل لیپوماتیک می تواند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. این هزینه ها شامل هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی، هزینه بیهوشی و سایر هزینه ها می باشد.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو بسیار گرانتر از سایر مناطق بدن است. این تفاوت قیمت به این دلیل است که حذف چربی شکم یک روش بسیار پیچیده تر و دشوارتر است. همچنین از آنجایی که تبحر بیشتری را می طلبد و بخش حساس بدن است و نیاز به مهارت بیشتری نسبت به جراحی پلاستیک دارد.

عوامل موثر در تعیین هزینه های درمانی عمل لیپوماتیک شامل موارد زیر است:

ناحیه درمان: به طور معمول، مناطق بزرگتر مانند شکم یا کمر بیشتر از مناطق کوچکتر هزینه دارند. با این حال، اگر بیمار بخواهد منطقه ای به خصوص دشوار مانند پوست یا گونه ها را درمان کند، هزینه ها نیز می توانند بالاتر باشند.

مناطق چندگانه درمانی: اگر بیمار بخواهد چندین قسمت از بدن خود را تقویت کند، هزینه های پیکرتراشی بیشتر خواهد شد.

نوع بدن: از آنجایی که قیمت نهایی تا حدی با مقدار چربی برداشته شده تعیین می شود، درمان برای بیماران چاق تر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.

نوع روش پیکرتراشی: روشهای پیشرفته مانند سونوگرافی یا لیپوماتیک با کمک لیزر معمولاً بیشتر از روشهای سنتی هزینه دارند.

پزشک: پزشک با تجربه ای که دارای مدرک معتبری است، ممکن است بیش از یک پزشک کم تجربه یا سابقه کمتر هزینه بطلبد.

منطقه جغرافیایی: چون همه موارد اقتصادی، هزینه های لیپوماتیک بسته به جایی که بیمار زندگی می کند متفاوت خواهد بود. ممکن است هزینه آن در یک منطقه بزرگتر نسبت به یک شهر کوچکتر بیشتر باشد.

ممکن است مفهوم جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ساده به نظر برسد، اما مانند هر نوع جراحی، این روند در واقع کاملاً پیچیده است.

یک پزشک ماهر در تمام جنبه های عمل پیکرتراشی به خوبی آموزش خواهد دید و قادر خواهد بود این روند را به همان میزان که تمایل دارید برای شما توضیح دهد. البته، هر روش پیکرتراشی بسته به منطقه درمانی و نوع عمل لیپوماتیک انتخابی شما می تواند بسیار متفاوت باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)