لیپوماتیک

جای زخم لیپوماتیک و نحوه درمان آن چگونه است؟

لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن مدرن است که برای لاغری موضعی و کانتورینگ بدن بسیار کاربردی است. نکته جالب توجه در این عمل لاغری این است که با توجه به روش انجام آن و آسیب ندیدن سلول های چربی در جریان خروج از بدن، امکان استفاده از آنها در دیگر نواحی وجود دارد. این نکته خود یک امتیاز مثبت برای لیپوماتیک نسبت به دیگر روش هاست.

جای زخم لیپوماتیک

البته ممکن است که از این روش در کنار دیگر روش ها برای رسیدن به نتایج بهتر نیز استفاده شود. در هر صورت عوارض بسیار کم و بهبودی در سریع ترین زمان ممکن، از مزایا و ویژگی های بارز این روش به شمار می رود و چون با بی حسی موضعی انجام می شود برای کسانی که از بیهوشی عمومی واهمه دارند و به دنبال روش هایی بدون بیهوشی هستند توصیه می شود. دیگر مزیت آن جای زخم کم و بهبودی سریع آن است.

جای زخم بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است؟

پیکرتراشی با لیپوماتیک عمدتاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود؛ اما اگر این عمل روی ناحیه بزرگتر اعمال شود یا با سایر روش ها ترکیب شود، بیهوشی عمومی توصیه می شود. این روش کم و بیش مشابه لیپوساکشن است. در این روش برای شکستن سلولهای چربی از لوله های کانولا و از صدای فراصوت و لرزش استفاده می شود. همچنین با استفاده از چنین فناوری مدرنی، امکان مکش سلولهای چربی کاملاً خالص و بدون آسیب خاصی وجود دارد.

جای زخم بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است؟

حرکات لوله کانولا از سیستم ایمنی خاصی برخوردار است که باعث می شود هیچ آسیبی به رگ ها، عروق و سلولهای عصبی وارد نمی شود. همانگونه که اشاره شد چربی هایی که در این روش خارج می شوند برای دیگر قسمتها نظیر پستان، لگن، صورت و غیره قابل تزریق هستند.

از آنجا که این روش با لیپوساکشن متفاوت است، از دست دادن خون و جای زخم این روش حداقلی است اما نمی توان منکر این شد که فرد شاهد هیچگونه جای زخم نیست و این امر کاملاً طبیعی است. همچنین زمان ریکاوری کمتری نیز لازم است.

با این مقدمات کاملاً دیدن زخم و جای آن بعد از انجام این عمل، به دلیل روش انجام آن طبیعی است. علاوه بر زخم دیگر عوارضی هم ممکن است رخ دهد، ازجمله بروز ناراحتی های احتمالی مانند درد، تورم و کبودی که همگی بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی هستند و خوشبختانه زمان زیادی ماندگاری نخواهند داشت.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک ران

میزان جای زخم و درد آن بعد از عمل لیپوماتیک

سوراخ ها و برش هایی که برای عبور لوله ها و خارج کردن چربی در این عمل زیبایی ایجاد می شود، بسیار کوچک و ریز است. به دلیل همین کوچک بودن بعد از انجام این عمل زیبایی اغلب به صورت کامل محو می شود و نسبت به دیگر روش هایی که برای جراحی لاغری به کار می ورند، جای آنها بسیار کمتر است. بعد از بهبودی کامل نیز اثر خاصی از زخم روی بدن باقی نخواهد ماند.

 

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

درد جای زخم هم بعد از عمل نیز طبیعی است و البته در ساعات اولیه به دلیل تزریق ماده بی حسی یا مصرف آرام بخش ها قبل عمل ممکن است بروز آن در ساعات اولیه کمتر باشد. برای کسانی هم که درد بسیاری را تحمل می کنند توصیه می شود تا از مسکن ها زیر نظر پزشک استفاده شود.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید بدان اشاره کرد، احتمال عفونت بسیار کم بعد از عمل لیپوماتیک است. بسیاری از افراد از عفونت زخم بعد از هر نوع جراحی ترس دارند اما خوشبختانه یکی از عوارض بسیار نادر که احتمال ابتلا به آن بعد از انجام این عمل زیبایی نزدیک به صفر تخمین زده می شود، عفونت است.

نکات مراقبتی از زخم و راه های کاهش جای زخم بعد از پیکرتراشی

نکات مراقبتی فراوانی وجود دارد که با رعایت آنها می توان عوارض این نوع جراحی لاغری را تا حد زیادی کاهش داد، مهمترین آنها عبارتند از:

نکات مراقبتی از زخم و راه های کاهش جای زخم بعد از لیپوماتیک

  • استفاده از گن طبی

یکی از موارد مهمی که به بهبودی سریع تر، کاهش تورم و کاهش جای زخم کمک می کند استفاده از گن طبیعی حدود 4 تا 6 هفته بعد از لیپوماتیک است. این گن ها در همه حالات به غیر از استحمام باید استفاده شوند. به دلیل نوع عملکرد و فشرده سازی عمل علاوه بر کاهش جای زخم و تورم، به کانتور بهتر بدن و نتایج موثرتر نیز کمک می کنند.

  • نحوه صحیح خواب

نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک نیز بسیار در بهبود زخم ها موثر است. برای خواب بهتر و کاهش فشار بر ناحیه عمل شده توصیه می شود که از خوابیدن به روی شکم یا نواحی جراحی شده خودداری شود و به جای آن طاق باز بخوابید.

  • پرهیز از عوامل بیرونی حساسیت زا برای پوست

شنا و آفتاب گرفتن و استفاده از دستگاه های برنزه پوست را حساس تر می کند و همین امر باعث می شود جای زخم به درستی بهبود پیدا نکند و یا خود را بعد از عمل تیره تر از پوست نشان دهد. به همین دلیل توصیه می شود تا زمانی که پزشک اجازه نداده، از این موارد دوری شود.

محدود کردن فعالیت های ورزشی و کاری برای مدت معلوم

فعالیت و ورزش های سنگین که باعث گردش خون بیشتر و ضربان قلب بالاتر می شود نیز تا زمانی که پزشک تشخیص می دهد باید تعطیل شود زیرا احتمال خونریزی از زخم و التهاب را افزایش خواهد داد.

  • رعایت رژیم غذایی سالم

مراقبت از رژیم غذایی روزانه و مصرف غذاهایی با روغن یا نمک کم نیز برای تجربه این عوارض به شکل خفیف توصیه می شود.

  • دقت در انتخاب پزشک و کلینیک زیبایی

اما مهمترین نکته برای پیشگیری از زخم شدید که جای ماندگاری هم داشته باشد، دقت در انتخاب پزشک و بهترین مرکز لیپوماتیک است. هرپه مهارت پزشک در برش پوست بیشتر باشد بدون شک جای زخم کمتری را شاهد خواهید بود و خود زخم هم سریع تر بهبود پیدا می کند. کلینیک انتخابی هم باید محیطی استاندارد و دارای تجهیزات به روز باشد تا از بروز اینگونه عوارض بعد از لیپوماتیک کاسته شود.

مطالب بیشتر: جراحی لاغری شکم و پهلو

مدت زمان مورد نیاز برای درمان جای زخم لیپوماتیک

از آنجایی که تعداد برش ها و عمق آنها با توجه به گستردگی محل جراحی، میزان چربی و شرایط بدنی بیمار متفاوت است، میزان زخم نیز متفاوت خواهد بود. همچنین در بهبود جای زخم نیز عواملی چون میزان خاصیت ارتجاعی پوست، سن بیمار، رنگ پوست و شرایط پزشکی موثر هستند؛ بنابراین این زمان در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

به طور کلی درد و تورم از هفته دوم رو به کاهش خواهد رفت و نتایج عمل به صورت کامل از ماه ششم مشخص خواهد شد.

نتیجه گیری

در نهایت اینکه اگر در مورد انجام عمل لیپوماتیک تصمیم نهایی خود را گرفته اید بهتر است نگران جای زخم بعد از این عمل نباشید زیرا رعایت نکات مراقبتی به فرد کمک خواهد کرد تا هرچه سریعتر جای آن بهبود یابد. مصرف داروهای تجویز شده، قرار نگرفتن در معرض آفتاب شدید، جدیت در استفاده از گن طبی و نحوه صحیح خواب از نکات مراقبتی مهم در این زمینه هستند.

چنانچه فرد قصد داشته باشد تا زودتر جای زخم بهبود پیدا کند بعد از انتخاب درست مرکز درمانی و پزشک باتجربه باید به تمام نکاتی که در جلسات مشاوره و برای دوران نقاهت توصیه می شود، عمل نماید. در واقع نیم مهمی از عمل که در رابطه با تجربه عوارض جانبی کمتر و دوران نقاهت کوتاه تر است در دستان خود فرد است و به راحتی ممکن است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button