لیپوماتیک

خوابیدن صحیح بعد از لیپوماتیک به چه شکل است؟

لیپوماتیک اصطلاحی است که در بین بیماران چندان مشهور نیست، زیرا بسیاری از آنها با اصطلاح لیپوساکشن بیشتر آشنا هستند. این روش که مدرن تر و به روزتر از دیگر روش ها برای جراحی لاغری است، اثرات بسیار خوبی برای از بین بردن چربی اضافه بدن دارد.

این روش برای افرادی که مایل نیستند مقدار زیادی چربی در بدن آنها از بین برود و همچنین برای چاقی موضعی بسیار مفید است. البته برای چاقی گسترده تر روش های دیگری نیز وجود دارد. برای مشخص شدن اینکه لیپوماتیک برای فرد مناسب است یا خیر پزشک با توجه به نوع چاقی و شرایط جسمی باید تصمیم گیری کند.

بعد از انجام عمل لیپوماتیک، جراح پلاستیک ممکن است به فرد توصیه کند که از ایستادن طولانی مدت و فشار بر بخیه هنگام بهبود، جلوگیری کرده و استراحت کنید. یکی از مواردی که در ریکاوری باید مورد توجه باشد نحوه صحیح خوابیدن است که بر روی نتایج آن اثر می گذارد. در ادامه به تمام نکاتی که هنگام خواب باید رعایت شود پرداخته شده است.

خوابیدن صحیح بعد از لیپوماتیک

طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک

یکی از نکات رابطه با مراقبت های بعد از لیپوماتیک که باید حتماً رعایت شود، نحوه صحیح خوابیدن بعد از انجام عمل است. بدن بعد از هرگونه عمل جراحی به استراحت نیاز دارد و بعد از انجام این روش نیز برای ریکاوری به استراحت نیاز است.

گرچه عمل به صورت سرپایی، در زمان کم و بدون بیهوشی انجام می شود نیاز به ماندن در بیمارستان نیست اما خواب و استراحت کمک می کند تا افراد روند بهبودی را سریع تر طی کنند و به فعالیت های روزمره خود بازگردند.

طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک

در نواحی که عمل به صورت گسترده تر و وسیع تر انجام می شود مانند شکم و ران ها، برای استراحت باید بالش هایی زیر زانوی فرد قرار بگیرد و بخوابید. این کار کمک می کند تا فشار بر روی بخیه ها وارد نشود. فضای خواب باید دور از هیاهو و تنش باشد تا در روحیه فرد اثر نگذارد.

طاق باز بخوابید و از خوابیدن روی شکم که باعث تجمع مایعات می شود، خودداری کنید. در صورتی که عادت دارید به پهلو بخوابید، بهتر است بعد از انجام عمل بین پاهای خود یک بالش قرار دهید. اگر عادت به خوابیدن به صورت طاق باز یا به پهلو ندارید بهتر است که پیش از عمل این کار را برای مدتی تمرین کنید تا بعد از عمل به یکباره تغییر پوزیشن خواب برای شما سخت نباشد.

البته برای برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به DVT (لخته شدن خون در پاها) باید از خواب زیاد و استراحت مطلق بپرهیزید و در اسرع وقت بلند شوید، پیاده روی کنید و مایعات زیادی بنوشید. راهنمایی های بیشتر را پزشک فرد که از شرایط جراحی و جسمی او مطلع است، ارائه خواهد داد که ممکن است در هر فرد با دیگری متفاوت باشد.

 

مطالب بیشتر: لیپوماتیک ران

 

استفاده از گن طبی در هنگام خواب

در کنار نکاتی که پیرامون نحوه صحیح خوابیدن اشاره شد، یکی از موارد مهمی که در هنگام خواب باید مورد توجه قرار بگیرد، استفاده از گن طبی لیپوماتیک و فشرده سازی است. بسیاری تصور می کنند که گن را فقط در ساعات بیداری پوشید در صورتی که در هنگام خواب هم باید آن را استفاده کنید.

 

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120906734 تمامی سوالات در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

پوشیدن گن طبی هنگام خواب به کانتور بهتر بدن و خروج مایعات کمک خواهد کرد. در کنار این موارد گن طبی به فرد کمک می کند تا از میزان تورم بعد از لیپوماتیک کمک کند و بهبودی سریع تر را به همراه خواهد داشت.

اثرات خوابیدن صحیح بر روی نتایج لیپوماتیک

یکی از موارد مهمی که بعد از لیپوماتیک شاهد آن هستید خروج مایعات، مواد بی حسی و خونابه از محل ورودی کانول ها است. این امر کاملاً طبیعی نبوده و هر چقدر زودتر این مواد تخلیه شوند شاهد کاهش تورم و بهبودی سریع تری نیز خواهید بود.

اثرات خوابیدن صحیح بر روی نتایج لیپوماتیک

نباید این مایعات ذکر شده در بدن باقی بماند زیرا بعد از بهبود زخم و بسته شدن پوسته خود عامل ایجاد درد خواهد بود. ماساژ آرام در هنگام حمام کردن یکی از مواردی است که به این امر کمک زیادی می کند؛ اما مهمتر از آن نحوه صحیح خوابیدن است. در واقع یکی از اثرات مهم پوزیشن خواب بعد از لیپوماتیک این است باعث می شود خارج شدن مایعات راحت تر و یا برعکس سخت تر شود.

در صورتی که فرد به روی ناحیه مدنظر به ویژه شکم بخوابد منافذ خروجی مسدود شده و احتباس مایعات تورم بیشتری را به همراه خواهد داشته به همین دلیل است که توصیه می شود بعد از جراحی حتماً فرد طاقباز بخوابد.

در پی درست خوابیدن و خروج مایعات شاهد عوارض کمتر در دوران بهبودی و ظاهر شدن نتایج به شکل بهتری خواهید بود.

 

مطالب بیشتر: سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

 

دیگر نکات مراقبتی بعد از لیپوماتیک

در کنار نحوه صحیح خوابیدن، موارد دیگری نیز وجود دارد که به نتایج بهتر عمل کمک می کند و عبارتند از:

  • پس از انجام این عمل، فرد در اغلب حالات و نه تنها در هنگام خواب تا مدت معلومی باید از گن طبی استفاده کند، این کار به کاهش تورم و کبودی کمک می کند.
  • ممکن است لازم باشد بلافاصله بعد از عمل آنتی بیوتیک مصرف کنید تا خطر عفونت کاهش یابد. بیشتر افراد برای تسکین هرگونه درد و تورم، از مسکن های خفیف نیز استفاده می کنند.
  • اگر بیهوشی عمومی داشتید، لازم است کسی شما را به خانه ببرد و 24 ساعت اول در کنار شما بماند.
  • در مورد اینکه چه مدت طول خواهد کشید تا به کار خود برگردید هم باید گفت که به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند نوع کار و چه مقدار از بدن شما تحت جراحی قرار گرفته است. شما باید 4 تا 6 هفته از فعالیت شدید جلوگیری کنید (اما پیاده روی و حرکت نرمشی مفید است).

نتایج لیپوماتیک تا زمانی که تورم کاهش نیافته، قابل توجه نیست و برای دیدن نتایج کامل این روش ممکن است که به 6 ماه زمان نیاز باشد. حدود یک هفته بعد از عمل هم بخیه های جانبی و داخلی کشیده می شوند. عوارضی چون درد، تورم و کبودی بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است و تنها باید با مراقبت های ذکر شده کمک کرد تا عوارض کمتر شود.

سخن انتهایی

نتایج حاصل از کانتورینگ بدن و لیپوماتیک به طور کلی طولانی مدت است، به شرطی که فرد وزن پایدار و تناسب اندام خود را حفظ کند. گرچه با بالا رفتن سن، از دست دادن استحکام پوست طبیعی است. با این حال، بیشتر نتایج اولیه حاصل از آن تا مدتها باقی خواهد ماند.

اگرچه نتایج خوبی از انتخاب درست مرکز درمانی و جراح باتجربه انتظار می رود، اما هیچ تضمینی وجود ندارد؛ زیرا در برخی شرایط، دستیابی به نتایج مطلوب با یک عمل جراحی تنها ممکن نیست و انجام جراحی دیگری ممکن است لازم باشد. همچنین پیروی از دستورالعمل پزشک برای موفقیت در جراحی شما بسیار مهم است.

مهم است که برش های جراحی در زمان بهبودی تحت فشار بیش از حد، حرکت، تورم یا سایش قرار نگیرند. پزشک در مورد چگونگی مراقبت از خود دستورالعمل خاصی را به شما می دهد که شامل نحوه صحیح خوابیدن، زمان مناسب برای ورزش بعد از لیپوماتیک، کمک به درمان زخم بعد از عمل، استفاده درست از گن طبیعی و مواردی از این دست خواهد بود.

چنانچه بیمار تمایل دارد تا انتظاراتش به صورت کامل از این جراحی لاغری حاصل شود باید تمام نکات را مورد به مورد رعایت نماید و در صورت بروز عوارض جدی و مشکلاتی که غیرطبیعی هستند حتماً در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرد و ملاقات نماید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button