لیپوماتیک

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک چیست؟

4
(3)

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک چیست؟

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

آیا می دانستید عمل لیپوماتیک دومین روش درمانی جراحی زیبایی در جهان است؟ در سال 2018، جراحان بیش از 250،000 عمل پیکرتراشی و لیپوساکشن را در ایالات متحده انجام داده اند، بنابراین اگر شما نیز عمل لیپوماتیک را در نظر گرفته اید، بدانید که تنها شما نیستید که تصمیم به انجام این عمل دارید.

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک چیست؟

در حالی که لیپوماتیک یک عمل کاملاً بی خطر است و می تواند با موفقیت چربی های سفت و سخت را از بدن خارج کند، هنوز هم یک روش جراحی است که برای بهبودی بهتر نیاز به مراقبت و توجه دارد و باید به مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی توجه کرد.

اگر قبل از عمل اطلاعات کافی از آنچه که می توان انتظار داشت کسب کرده باشید بعد از عمل جراحی روند بهبودی بسیار آسانتر شود.

 

توجه به چند نکته قبل از اقدام به عمل لیپوماتیک

اول، هیچ چیزی مهمتر از مشاوره با جراح پلاستیک دارای مجوز نیست. مشاوره شخصی با یک جراح باتجربه اجازه می دهد تا ایده مشخص تری در مورد چگونگی عملکرد جراحی پیکرتراشی داشته باشید و این فرد نوع مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک به منظور بهبودی بهتر را برای شما ارائه می دهد.

دوم، شما همچنین باید بدانید که بهبودی در افراد مختلف متفاوت است. عواملی مانند سن، سلامت عمومی و تاریخچه پزشکی قبلی همه در تعیین سرعت بهبودی بیمار نقش دارند. مهم است که اجازه دهید بدن شما به حال خودش باشد و با سرعت طبیعی خودش بهبود یابد.

 

توجه به چند نکته قبل از اقدام به عمل لیپوماتیک

 

سرانجام، هنگامی که تحت عمل لیپوماتیک هستید، می بایست انتظارات واقع بینانه داشته باشید. در صورت تصمیم به انجام، این روند به عنوان یکی از اهداف خاص زیبایی شناسی می تواند تحول آمیز باشد، اما صحبت کردن با یک جراح پلاستیک معتبر و هیئت پزشکی کلینیک زیبایی در مورد اهدافتان به شما کمک می کند تا درک کنید خروج چه میزان چربی برای رسیدن به آن اهداف نیاز است.

 

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک که باید بدانید

این نوع جراحی به طور معمول یک روش سرپایی است، به این معنی که می توانید در همان روز به خانه بروید، اما اگر مقدار قابل توجهی چربی برداشته شده باشد، ممکن است شما مجبور به بستری شدن یک شبانه روز در بیمارستان باشید.

صرف نظر از اینکه مجبور باشید یک شب بمانید یا خیر، به شخصی احتیاج دارید که هنگام ترک بیمارستان شما را به خانه ببرد. احتمال دارد شما دچار درد و اثرات باقی مانده بیهوشی یا داروهای ضد درد باشید، بنابراین استفاده از وسایل نقلیه چندان بی خطر نیست.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

سه روز اول بعد از جراحی لیپوماتیک

اولین اقدام جهت مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک این است که جراح برای پوشاندن قسمت های معالجه شده، یک پوشاک فشرده سازی یا باند الاستیک به شما می دهد. پوشیدن این لباس ها با احتیاط بسیار مهم است، زیرا آنها به کاهش تورم کمک می کنند و بدن شما را به شکل جدید خود محصور می کند.

شما همچنین ممکن است دارای سیستم زهکشی های کوچک در محل های جراحی باشید. اینها از ایجاد مایعات در اطراف برش ها جلوگیری می کنند که می تواند باعث کند شدن بهبودی شود. اگر این زهکشی ها را داشته باشید، جراح شما دقیقاً به شما می گوید که چگونه از آنها مراقبت کنید و تا چه مدت با آنها درگیر خواهید بود.

در طی چند روز اول بهبودی، می توان انتظار درد و تورم متوسط ​​را داشت. برای اینکه بتوانید این ناراحتی را کنترل کنید، جراح شما از دارو درمانی استفاده می کند، بنابراین برنامه دارویی خود را به طور منظم رعایت کنید.

همچنین شما باید برنامه ریزی کنید که فعالیت خود را در این مدت نیز محدود کنید. لباس های فشرده سازی شما ممکن است حرکات شما را محدود کند، اما همچنین محدود کردن فعالیت های غیر ضروری در صورت امکان نیز مهم است. توصیه می شود برای این چند روز، به خصوص اگر فرزندان خردسال دارید، در کارهای خانه از کسی کمک بخواهید.

 

 هفته های اول و دوم بعد از جراحی

بعد از چند روز ابتدایی استراحت و درد متوسط ​​، احتمالاً در هفته اول یا دوم بعد از عمل لیپوماتیک متوجه کاهش درد خواهید شد. بسیاری از افراد می توانند بعد از دو هفته به کار خود برگردند، اما اگر شغل خاصی از نظر جسمی یا وضعیتی دارید که نمی توانید در آن شرایط مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی را رعایت کنید، ممکن است بخواهید برای بهبودی کامل تر زمان بیشتری را برای استراحت برنامه ریزی کنید.

 

هفته های سوم تا پنجم بعد از جراحی

حدود یک ماه بعد از این عمل بیماران معمولاً دیگر احساس درد و تورم نمی کنند. شما هنوز هم ممکن است تورم کوچکی را مشاهده کنید، اما این طبیعی است. تورم می تواند ماه ها طول بکشد تا کاملاً فروکش کند؛ که در مقاله ای دیگر در رابطه با راهکارهای کاهش تورم به عنوان یکی از مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک اشاره شده است.

در این مرحله، شما به احتمال زیاد نتایج مثبت را بعد از عمل پیکرتراشی نیز مشاهده خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که با بهبود و کاهش تورم و کبودی، نتایج شما بهبود می یابد.

پس از گذشت حدوداً چهار هفته، بیشتر افراد قادر به از سرگیری ورزش های سبک هستند، اما همچنان باید از هرگونه فعالیت سنگین یا شدید جلوگیری شود.

 

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک در هفته ششم و بعد از آن

نشانه واضح بعد از سپری شدن شش هفته، محو شدن بیشتر کبودی و فروکش کردن تورم می باشد، اما تورم طولانی مدت می تواند برای بعضی از افراد هم ایجاد شود که بسته به سیستم بدن هر فرد متفاوت است و جای نگرانی ندارد.

در این مرحله به احتمال زیاد شما به لباس های فشرده سازی احتیاج نخواهید داشت و سطح فعالیت شما دیگر محدود نخواهد شد مگر اینکه به دستور دکتر لیپوماتیک باشد.

تا این مرحله، شما به احتمال زیاد می توانید به طور کامل نتایج بعد از عمل لیپوماتیک را در خود مشاهده کنید.

 

نکات ریکاوری بدن بعد از عمل لیپوماتیک

شما نباید سعی کنید برای بهبود سریع خود تلاش زیادی کنید، باید اجازه دهید بدن سیر طبیعی خود را طی کند؛ اما با رعایت برخی موارد خاص و مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک می توانید در روند بهبود طبیعی بدن خود کمک کننده باشید.

 

نکات ریکاوری بدن بعد از عمل لیپوماتیک

 

  • تغذیه مناسب و متعادل

حتی اگر سالم باشید، جراحی روی بدن سخت است. بهبودی سریعتر به تغذیه مناسب نیاز دارد. شما می توانید وعده های غذایی سالم را قبل از عمل خود آماده کنید زیرا احتمالاً احساس آشپزی نخواهید کرد. حتماً خوب و سالم غذا بخورید.

میوه ها و سبزیجات تازه زیادی را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا بهبودی حاصل یابد و التهاب را کاهش دهد.

  • هیدراته بمانید

بعد از عمل مقدار زیادی آبگوشت و آب بنوشید. هیدراتاسیون یک جزء اصلی بهبودی موفقیت آمیز است. در صورت نیاز به تغییر، می توانید آب را با میوه تازه جابه جا کنید.

  • استراحت کنید

ایجاد حس آسایش و خواب کافی در چند هفته اول بعد از عمل بهترین روشها برای کمک به بهبودی بدن است.

  • قدم بزنید

در حالی که ورزش در طول دوران نقاهت توصیه نمی شود، حرکت سبک می تواند به سرعت بخشیدن در روند بهبودی بدن کمک کند. اگر احساس راحتی می کنید، پیاده روی کوتاه راه بسیار خوبی برای حرکت بدون فشار دادن بدن است.

  •  کمک بخواهید

به منظور مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک در صورت امکان، باید از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود کمک بخواهید تا در انجام فعالیت هایی نظیر تمیز کردن، مراقبت از کودکان خردسال یا انجام کارهای سخت کمک کند. به احتمال زیاد شما نمی توانید فرزندان خود را برای چند هفته پس از عمل انتخاب کنید.

 

عمل لیپوماتیک به عنوان یک تقویت کننده اعتماد به نفس موثر می باشد

لیپوماتیک برای بسیاری از افراد می تواند تغییر بزرگی در زندگی ایجاد کند. این می تواند یک راه عالی برای تقویت اعتماد به نفس شما باشد و به شما کمک کند تا از ظاهر خود احساس خوشبختی کنید.

رعایت مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی و دانستن آنچه در طول بهبودی باید انتظار داشته باشید می تواند در تصمیم گیری آگاهانه تر از انجام عمل لیپوماتیک و لذت بردن از زندگی با بدنی لاغر و مسطح به شما کمک کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 4 / 5. 3

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button