لیپوماتیک

ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک چه دلیلی دارد؟

1.5
(2)

ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک چه دلیلی دارد؟

ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های نوین در زمینه زیبایی و تناسب اندام می باشد که با استفاده از آن سلولهای چربی از نظر فیزیکی و با لرزش های کانولی آزاد می شوند. به واسطه همین لرزش ها ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک شکل می گیرد.

درمان ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک یکی از دغدغه های بیمار می باشد. بعد از این ضربه ها سلولهای چربی آزاد شده را توسط دستگاهی به آرامی و بدون درد و خونریزی استخراج می کنند. این دستگاه توسط FDA در ایالات متحده تأیید شده و در 50 کشور جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک و درمان آن چیست

 

نواحی که دستگاه موجب از بین بردن چربی های اضافه آن ها می شود شامل شکم، پهلوها، پشت، ران، نواحی پاها، باسن و قفسه سینه در آقایان است.

پس از لیپوماتیک، تورم به طور معمول طی چند هفته فروکش می کند. تا آن زمان، ناحیه تحت درمان حجیم تر به نظر می رسد. طی چند ماه این انتظار را باید داشته باشید که منطقه تحت درمان دارای ظاهر متورمی باشد.

این نکته نیز طبیعی است که پوست با افزایش سن، استحکام خود را از دست می دهد، اما تا زمانی که وزن خود را حفظ کنید، نتایج لیپوماتیک عموماً طولانی است. اگر بعد از لیپوماتیک افزایش وزن داشته باشید، ممکن است میزان چربی شما مجدد تغییر کند.

ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک در طی این فرایند رخ می دهد بدین منظور که بعد از عمل همیشه ورم وجود خواهد داشت و این یکی از واکنش های طبیعی بدن نسبت به این فرایند است. اما با انجام اقدامات صحیح جهت درمان ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک می توان مدت زمان این میزان تورم را کاهش داد.

در اینجا ما به دستورالعمل هایی اشاره می کنیم که مطمئنا به شما در کاهش ورم پوست بعد از لیپوماتیک کمک می کند.

 

روش های درمان ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک

در عصر جدیدی از زیبایی محبوبیت لیپوماتیک رو به افزایش است. طبق گزارش سالانه جراحی های پلاستیک، 258000 نفر در ایالات متحده آمریکا در سال 2018 اقدام به جراحی لیپوماتیک نموده اند كه 5٪ نسبت به سال 2017 افزایش داشته است.

اگرچه در نهایت بعد از عمل اندامی ایده آل و متناسبی خواهید داشت، ولی در ابتدا ممکن است ورم بعد از عمل لیپوماتیک را تحمل کنید. انواع مختلف لیپوماتیک باعث تورم در سطوح مختلف می شود پس در جستجوی لیپوماتیک بدون تورم نباشید.

 

روش های درمان ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک

 

تورم یک تا دو روز بعد از عمل ظاهر می شود و تا دو هفته افزایش می یابد. با استفاده از روش های درمانی بعد از عوارض لیپوماتیک مانند پوشاک فشرده سازی، ماساژ و رعایت رژیم غذایی، بیماران می توانند تورم را به حداقل برسانند و زمان بهبودی را تسریع بخشند.

بعد از عمل لیپوماتیک پوشیدن یک لباس فشرده سازی یکی از موثرترین راه ها در کاهش تورم و تسریع در بهبودی است.

همچنین ماساژهای درناژ لنفاوی می تواند به کاهش مایعات در زیر پوست پس از لیپوماتیک و لیپوساکشن کمک کند و از تورم شدید پوست جلوگیری کند.

پس از 48 ساعت اول انجام لیپوماتیک، شروع یک رژیم با فعالیت متوسط ​​و مصرف موادغذایی که ضد التهاب باشد می تواند به کاهش تورم و سرعت بخشیدن به بیمار در مسیر بهبودی کمک شایانی کند. در ادامه با روش های درمان ورم پوست بعد از لیپوماتیک همراه باشید.

 

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

استفاده از لباس های فشرده سازی

جراحان زیبایی می گویند: یکی از موثرترین راه های کاهش تورم بعد از لیپوماتیک، استفاده از لباس تنگی به نام لباس فشرده سازی یا گن است.

تورم بعد از عمل لیپوماتیک اغلب در اثر التهاب و افزایش مایعات لنفاوی ایجاد می شود. لباس های فشرده سازی با اعمال فشار بر ناحیه عمل جراحی، بدن را مجبور به جذب مجدد مایعات لنفاوی می کنند تا در زیر پوست تجمع نیابند و باعث تورم نشوند.

بیماران بسته به شدت ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک، پوشاک فشرده سازی خود را به مدت چهار تا شش هفته می پوشند. یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که پوشاک فشرده سازی تورم را کاهش می دهد، در صورت انجام تنها 1.7 درصد از بیماران بعد از زمان ریکاوری استاندارد تورم مداوم را تجربه می کنند. سرانجام بیماران با استفاده گسترده از پوشاک فشرده سازی خود توانستند تورم مداوم را مدیریت کنند.

 

بهره مندی از ماساژ در کاهش ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک

ماساژ تخلیه لنفاوی ثابت کرده است بعد از لیپوماتیک، تورم را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد. غدد لنفاوی سومین قسمت بعد از شریان ها و رگ ها است که وظیفه تخلیه آب و ضایعات بی فایده را دارد. یک ماساژور با تجربه و آموزش دیده قادر به تقویت استخراج مایعات اضافی بعد از تورم و سرعت بخشیدن به بهبود عوارض و درمان ورم بعد از عمل لیپوماتیک است.

همچنین بسیاری از وب سایت های جراحی پلاستیک، به شما توصیه می کنند از ماساژ درمانی آن ها استفاده کنید. اما این جلسات می توانند پرهزینه باشند، بنابراین می توانید ماساژ را خودتان انجام دهید. اما اگر نادرست انجام شود، در واقع درد بیشتری را نسبت به درمان تجربه می کنید.

  1. همچنین می توانید از درمانگر خود بخواهید تکنیک های ساده ماساژ را به شما نشان دهد.
  2. در فرایند ماساژ در این زمینه تمرکز روی سطح پوست است. این ماساژ برای بافت عمیق نیست، بنابراین اطمینان حاصل کنید که لمس شما سبک است.
  3. پوست را بکشید و کشش دهید، از مالش آن خودداری کنید. این امر عروق لنفاوی زیر پوست را تحریک می کند.
  4. به آرامی در جهت جریان سیستم لنفاوی حرکت کنید, به عنوان مثال مچ به شانه، مچ پا به زانو.
  5.  توصیه می شود در صورت بروز عفونت بعد از لیپوماتیک، در ناحیه ای که تورم دارد از ماساژ خودداری کنید.

 

بعد از چند روز استراحت به پیاده روی بروید

برای کاهش ورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک، استراحت بعد از عمل ضروری است: برای سه روز اول، عروق کوچک بعد از عمل مانند دو لوله که به هم وصل می شوند دوباره به یکدیگر وصل می شوند. در این مدت فعالیت بدنی باید کاهش یابد، در غیر این صورت تورم قابل توجهی را در پوست ایجاد خواهید کرد.

در طی 48 ساعت اول، بیماران برای جلوگیری از لخته شدن خون باید از یک اتاق به اتاق دیگر در داخل منزل پیاده روی کنند.

 

بعد از چند روز استراحت به پیاده روی بروید

 

پس از آن، آنها می توانند به فعالیت ها منظم مانند دوش گرفتن و پیاده روی های طولانی تر برگردند. در حقیقت، از سرگیری فعالیت محدود پس از دو روز اول، جهت کاهش احتمال لخته شدن خون بسیار مهم است.

تحقیقات نشان داده است که ورزشی مانند پیاده روی می تواند به کاهش تورم کمک کند زیرا باعث تحریک سیستم لنفاوی می شود و از ایجاد مایعات لنفاوی جلوگیری می کند. بعد از سه روز اول، به تدریج فعالیت را افزایش دهید و با استفاده از برنامه حرکتی سفارشی و تغذیه مناسب، انتظار می رود که بیماران در دو هفته با ورزش متوسط ​​و در سه هفته با تغذیه مناسب بهبود یابند.

سطح فعالیت بدن قبل از جراحی به وضعیت تناسب اندام بیمار بستگی دارد: دستورالعمل های فعلی نشان می دهد بزرگسالان برای سلامتی کلی باید حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​در هفته داشته باشند.

 

رژیم غذایی متناسب با شرایط بعد از عمل لیپوماتیک

ناگفته نماند که اگر قصد جراحی لیپوماتیک را دارید، رعایت رژیم غذایی بعد از جراحی برای به حداکثر رساندن نتایج مهم است. بهتر است از خوردن غذاهایی مانند نمک و الکل به منظور کاهش تورم بعد از لیپوماتیک خودداری کنید.

افزایش مقادیر نمک در بدن باعث می شود آب بیشتری جذب شود، همچنین الکل باعث می شود بدن آب بیشتری را حفظ کند و این باعث تورم و پف کردن می شود. پزشکان پیشنهاد می کنند بیماران به یک رژیم ضد التهابی مبتنی بر گیاه را در پیش بگیرند.

رژیم ضد التهابی شامل غذاهای کاملاً غیر فرآوری شده از جمله ماهی های چرب، جوانه های بروسل، آجیل و انواع توت ها است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 1.5 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)