لیپوماتیک

گن طبی بعد از لیپوماتیک و تاثیرات آن چیست؟

0
(0)

گن طبی بعد از لیپوماتیک و تاثیرات آن چیست؟

گن طبی بعد از لیپوماتیک

برای رها شدن از چاقی موضعی و چربی هایی که تنها در برخی نواحی وجود دارند، روش های زیادی این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد،. یکی از به روزترین و کاربردی ترین این روش ها، انجام عمل لیپوماتیک است.

 

گن طبی بعد از لیپوماتیک

 

یکی از نکات مراقبتی بعد از انجام این عمل زیبایی که برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و به صورت جدی دنبال شود استفاده از گن طبی است. دلایل استفاده از گن، زمان استفاده از آن و نکات مهمی که پیرامون آن باید بدانید در ادامه آورده شده است.

 

دلایل استفاده از گن طبی بعد از عمل لیپوماتیک

همانگونه که در مقدمه اشاره شد، یکی از نکات مراقبتی بعد از عمل لیپوماتیک استفاده از انواع گن های طبی در نواحی مختلف است. به جز دوش گرفتن، حمام کردن و شنا باید به مدت 4 هفته در تمام حالات و ساعات زندگی از گن استفاده شود. دلایلی که اغلب جراحان بعد از عمل برای پوشیدن آن ذکر می کنند به شرح زیر است:

  • کاهش تورم و کنترل آن

یکی از عوارض لیپوماتیک ؛ تورم است. گن با فشرده سازی بافت هایی که چربی از آن خارج شده است به فرد کمک می کند تا جذب مایع در این نواحی و در نتیجه ی آن تورم را کنترل نماید.

  • نتایج بهتر برای کانتور بدن

در واقع گن طبی کمک می کند تا پوست و بافت ها حالت خود را بعد از عمل به شکلی فشرده حفظ کنند و در نتیجه از افتادگی و شل شدن پوست و یا ظاهر شدن چروک ها بعد از لیپوماتیک به شکل قابل توجهی جلوگیری خواهد کرد.

در نتیجه ی این نوع عملکرد گن شاهد نتایج بهتر در راستای کانتور بدن خواهید بود. در واقع کار اصلی گن حفظ فرم بدن بعد از عمل و شکل دادن به آن است تا فرد رضایت بیشتری از اندام خود داشته باشد.

  • بهبود یافتن سریع تر زخم

جای زخم به ویژه در ناحیه شکم بعد از لیپوماتیک با ایجاد فشار کمتر خواهد شد و این فشار توسط گن به شکل مناسبی فراهم می گردد. در نتیجه هم بهبودی زخم سرعت بیشتری می گیرد و هم جای آن به صورت قابل توجهی باقی نخواهد ماند.

در واقع به همین دلایل است که نکات مراقبتی بعد از عمل لیپوماتیک از جمله پوشیدن گن از نظر پزشکان و جراحان به اندازه خود عمل در ظاهر شدن نتایج بهتر، موثر است.

 

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120906734 تمامی سوالات در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

اثرات و اهمیت پوشیدن گن طبی بعد از لیپوماتیک

اغلب افراد بعد از این عمل زیبایی از گن استفاده می کنند اما شاید تعدادی کمی از آنها از مزایای فوق العاده آن مطلع باشند و در مورد اثرات آن آگاهی داشته باشند. دو اثر مهم پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک که باعث اهمیت آن نیز شده است عبارتند از:

 

  • اثرات و اهمیت پوشیدن گن طبی بعد از لیپوماتیک

 

  • بهبود سریع تر

یکی از دلایلی که توسط اغلب جراحان پلاستیک و متخصصان این حوزه برای پوشیدن گن طبی ذکر می شود، بهبود سریع تر زخم است. در یک نگاه کلی علاوه بر باقی ماندن حداقل جای زخم یا همان اسکار، گن های طبی طوری طراحی شده اند که گردش خون در ناحیه جراحی را تسهیل می کنند و بروز عوارض کمتر و سرعت یافتن بهبودی از اثرات آن است.

  • کاهش احتمال بروز عفونت

اثر دیگری که برای استفاده از گن طبی بعد از انجام لیپوماتیک ذکر می شود، کاهش احتمال بروز عفونت است. دلیل این امر بدین خاطر است که ناحیه هایی که لیپوماتیک روی آنها انجام شده است، در معرض آلاینده های محیطی هستند و این امر خطر ابتلا به عوارض جانبی نظیر انواع عفونت را بیشتر می کند.

گن طبی مانند یک سد محافظ و پوششی عالی در برابر این آلودگی ها عمل کرده و از بروز انواع عفونت ها به شکل جدی، جلوگیری می کند.

انواع گن های طبی مورد استفاده پس از لیپوماتیک

با توجه به ناحیه ای که لیپوماتیک روی آن انجام شده گن های مختلفی نیز برای استفاده وجود دارد از جمله: گن برای شکم و پهلو، گن صورت، گن ویژه غبغب، گن گردن و بازو، گن طبی برای ران و پاها.

بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین در این زمینه با توجه به سن و خاصیت ارتجاعی فردی که عمل شده استفاده از این گن ها را به مدت زمان مشخصی توصیه می کنند. فشرده سازی پوست و بافت به صورت پیوسته کارکرد این گن ها در محل مورد استفاده است و جنس های مختلفی نیز دارند. برخی از آنها از جنس پارچه کشی هستند و برخی دیگر از جنس الاستیک.

به دلیل اینکه اغلب بدون درز هستند برای رفتن به توالت نیازی به بیرون آوردن آنها نیست و جنس آنها به گونه ای است که کاملاً به بدن فیت می شوند. برخی دیگر هم با ولکرو بسته می شوند تا برای فرد قابل تنظیم باشند. در نواحی مثل بازوها و ران این گن ها حالت جورابی دارند و پوشیدن آنها اصلا سخت نیست.

در مورد قیمت این محصول نیز باید گفت با توجه به نوع آن، جنس، محل مورد استفاده و برند تولید کننده قیمت متفاوت خواهد بود.

 

تا چه زمان بعد از انجام لیپوماتیک باید از گن طبی استفاده کرد؟

همانگونه که پیش از این اشاره شد، مراقبت های پس از انجام این عمل برای رسیدن به نتایج بهتر بسیار ضروری هستند و باید حتماً به آنها عمل شود. در مورد گن طبی و مدت زمانی هم که باید آن را پوشید عوامل بسیار زیادی اثر گذار خواهد بود از سن بیمار گرفته تا نوع پوست و خاصیت ارتجاعی آن به طور کلی استفاده از گن به صورت میانگین به مدت 4 هفته توصیه می شود.

 

تا چه زمان بعد از انجام لیپوماتیک باید از گن طبی استفاده کرد؟

 

البته در برخی موارد پزشکان توصیه می کنند تا دو هفته از گن تنگ و بعد از آن تا چهار هفته از گن شل استفاده شود که این زمان هم در هر بیماری متغیر است. تنها زمانی هم که فرد مجاز به استفاده نکردن از آن است؛ هنگام حمام کردن است.

 

خطرات و عوارض پوشیدن گن بعد از عمل لیپوماتیک چیست؟

فشرده سازی که توسط گن ایجاد می شود همانطوری که اشاره شد برای کنترل و کاهش تورم بسیار موثر است. اما در صورت استفاده طولانی مدت از آن، باعث می شود که عملکرد طبیعی مویرگ های لنفاوی تحت تأثیر قرار بگیرد.

علاوه بر آن باعث احتباس و انباشت مایع در حرفه هایی می شود که برای خروج چربی ایجاد شده است و نیاز به معاینه مجدد توسط پزشک و انجام مراقبت های لازم خواهد بود.

 

سخن انتهایی

در نهایت اینکه بعد از هر عمل جراحی به ویژه عمل های زیبایی می توان با استفاده از نکات متذکر شده توسط پزشک و ابزاری که برای استفاده توصیه می کنند، نتایج بهتری را مشاهده کرد و همچنین دوران نقاهت را با عوارض و خطرات کمتری پشت سر گذاشت.

گن طبی هم یکی از این وسایل مراقبتی است که در حفظ فرم بدن بعد از لیپوماتیک و کاهش تورم نقش بسزایی را ایفا می کند.

همچنین در کنار نکات مراقبتی یکی از مواردی که باعث می شود اینگونه عمل های جراحی با خطرات و عوارض کمتر دنبال شوند؛ دقت در انتخاب پزشک جراح و کلینیک زیبایی برای انجام عمل است.

به طور حتم عمل در جای معتبر و زیر نظر پزشکی که دارای تجربه و سابقه کافی در این زمینه است نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت و این مورد اصلاً قابل انکار نیست.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)