لیپوماتیک
موضوعات داغ

عوارض عمل لیپوماتیک

امروزه با پیشرفت علم وتکنولوژی، افرادی که از چاقی مفرط خود همواره ناراضی بوده اند و روش های بسیاری را برای از بین بردن چربی مانند داروهای لاغری شیمیایی یا گیاهی و یا ورزش را امتحان کرده اند ولی هیچگاه به نتیجه دل خواه خود دست نیافته اند. برای اینگونه افراد ” لیپوماتیک ” یک روش مناسب، کم خطر و غیر قابل برگشت است. در این مقاله قصد داریم به عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو و دیگر اجزای بدن بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

 

 لیپوماتیک و مزایای آن

لیپوماتیک یک روش غیر تهاجمی که در آن چربی های اضافی بدن در نواحی مختلف را برداشت می کنند. بسیاری از مردم تصور می کنند که لیپوماتیک باعث کاهش وزن می شود، اما این یک دیدگاه غلط از لیپوماتیک است. lipomatic تنها با از بین بردن چربی باعث کاهش سایز در ناحیه هدف می شود. قبل از انجام لیپوماتیک ابتدا پزشک به معاینه و تعیین قسمت هایی که نیاز به عمل دارد خواهد کرد. در پیکرتراشی، بسته به نظر پزشک معالج ممکن است نیازی به بیهوش کردن شخص نباشد و فقط از یک بی حس کننده موضعی استفاده شود؛ اما در برخی موارد ممکن است پزشک برای راحتی بیمار از داروی بیهوشی استفاده کند.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

مزایای استفاده از عمل پیکرتراشی

در پیکرتراشی دارای مزیت هایی است که باعث می شود امروزه استفاده از این عمل روز به روز بیشتر شود و پزشکان برای بیماران خود برای کاهش سایز و برداشت چربی، لیپوماتیک را به بیمار خود پیشنهاد دهند.

1. از مزیت های روش لیپوماتیک می توان به یکنواختی و صافی چربی در زیر پوست اشاره کرد. این عامل در بسیاری از روش های برداشت چربی وجود ندارد.

2. میزان استفاده از گن های تنگ برای لیپوماتیک فقط به مدت 2 هفته طول خواهد کشید، کمتر از سایر روش های برداشت چربی است. در سایر روش ها ممکن است بیمار تا 180 روز از گن استفاده کند.

3. پوست بدن پس از برداشت چربی، توسط پزشک جمع شده و به آن فرم و شکل ایده آل می دهد.

4. عمل lipomatic فقط در مواردی نادر نیاز به بیهوشی دارد و عمدتا با استفاده از داروی بی حسی موضعی انجام می شود، همین عامل سبب می شود که بدن بیمار عوارض جراحی لیپوماتیک شکم را متحمل نشود.

5. احتمال بروز عوارض جانبی مانند تورم و ترشحات در لیپوماتیک بسیار کمتر از سایر روش های زیبایی است.

6. احتمال عفونت پس از برداشت چربی به روش لیپوماتیک بسیار کم است

7. احتمال بروز آمبولی در چربی بسیار کم است و تا کنون در دنیا هیچ گزارشی مبنی بر بروز این عارضه نشده است.

8. از دیگر مزیتی که عمل lipomatic، عدم نیاز به بستری شدن پس از عمل است و فرد می تواند پس از انجام عمل مرخص شده و به منزل خود بر گردد.

9. خستگی و آسیب دیدگی ناحیه هدف در لیپوماتیک کمتر از سایر روش ها است، بنابراین نسبت به روش های دیگر راحت تر است.

10. اما مهم ترین و بهترین مزیتی که ” لیپوماتیک زنان ” و مردان دارد و آن را نسبت به سایر روش های برداشت چربی متمایز می کند، استفاده از لرزش و ارتعاش برای شکستن پیوند سلول های چربی است.

11. در سایر روش های برداشت چربی از حرارت و گرما برای شکستن و تخریب سلول های چربی استفاده می شود که این عامل سبب از بین رفتن و غیر قابل استفاده بودن چربی های برداشت شده می شود.

12. لیپوماتیک با ایجاد ارتعاش سبب شکسته شدن سلول های چربی می کند و همین عامل سبب می شود که چربی های استخراج شده از بدن شخص دوباره قابل استفاده باشد.

13. در بعضی مواقع ممکن است شخص بخواهد چربی های بدست آمده را در نواحی مانند باسن، سینه، نواحی دارای چین و چروک استفاده کند.

عوارض لیپوماتیک چیست؟

انجام lipomatic نیز مانند سایر عمل و اقداماتی که برای زیبایی انجام می شود دارای عوارضی است؛

اما عوارض جدی و دائمی نیستند و پس از مدت کوتاهی استراحت از بین می روند.

عمده ی عوارض بعد از عمل لیپوماتیک شکم مربوط به خستگی پزشک در حین عمل است زیرا ارتعاش هایی که لوله کانولا به دست پزشک وارد می کند سبب خستگی پزشک خواهد شد.

  1. ممکن است بیمار پس از انجام عمل لیپوماتیک دچار کبودی هایی در ناحیه انجام شده شود.
  2. از عوارض لیپوماتیک بیمار التهاب و تورم در ناحیه هدف است که بعد از مدتی کوتاه رفع خواهد شد.
  3. عفونت، این عارضه اگر چه بسیار نادر است اما ممکن است بیمار پس از عمل دچار عفونت در ناحیه هدف شود.
  4. ممکن است بدن شما نسبت به داروهای بی حس کننده واکنش نشان دهد، برای اطمینان معمولا پزشکان قبل از انجام جراحی، آزمایشاتی برای نداشتن حساسیت به داروی بی حسی از بیمار می گیرند.
  5. احتمال وقوع آمبولی در لیپوماتیک بسیار کم است؛ اما ممکن است چربی وارد رگ ها شده و مسیر رگ را ببندد.
  6. ممکن است پوست بیمار به خاطر لرزش ها و اصطکاک ناشی از لوله کانولا دچار سوختگی در ناحیه انجام شده شوند.
  7. در برخی موارد بیمار دچار خارش در ناحیه لیپوماتیک شده می شوند، بیمار نباید از خراش دادن این ناحیه زیاده روی کند.
  8. تا مدت کوتاهی بیمار در هنگام دستشویی و استحمام ممکن است دچار سر گیجه و بی حالی شود.

احتمال بروز عوارض لیپوماتیک و پیکرتراشی در بیمار با مهارت و تجربه پزشک در انجام عمل لیپوماتیک رابطه مستقیم دارد و هر چه عمل بی نقص انجام شود احتمال بروز این عوارض در بدن بسیار کاهش می یابد. افرادی بهترین نتیجه را می گیرند که قبل از انجام عمل، مزایا و عوارض آن را در نظر بگیرند و انتظارات منطقی و به جا از لیپوماتیک داشته و در انتخاب پزشک و کلینیک خوب با دقت عمل کنند.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی

پس از انجام این عمل بیمار می تواند به منزل باز گردد و نیازی به بستری نیست. اما باید با گرفتن یک رژیم غذایی مناسب بعد از عمل باعث بازگشت سریع تر قوای بدنی خود شود. بیمار پس از عمل باید به مقدار کافی آب و مایعات مصرف کند و از نوشیدن نوشیدنی های الکلی به مدت 48 ساعت پس از عمل به شدت خودداری کند. بیمار باید چند ساعت پس از یپوماتیک فعالیت بدنی شدیدی نداشته و به استراحت مطلق بپردازد. در صورت نیاز می تواند پیاده روی کوتاهی را انجام دهد. پس از گذشت 3 روز پس از عمل، بیمار قادر خواهد بود ورزش بدنی خود را شروع کند. چنانچه بیمار احساس کرد پوستش پس از lipomatic هنوز شل است باید از نشستن به صورت قائم یا 90 درجه خودداری کند. بیمار باید بریدگی ناشی از لیپوماتیک را به مدت 24 الی 48 ساعت تمیز نگه دارد و آن را با آب و صابون بشوید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیکرتراشی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان