لیپوماتیک

افتادگی پوست بعد ازعمل لیپوماتیک و نحوه درمان آن

افتادگی پوست بعد ازعمل لیپوماتیک و نحوه درمان آن

افتادگی پوست بعد ازعمل لیپوماتیک 

ممکن است برخی از بیماران در معرض ابتلا به افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک قرار بگیرند. این شرایط شامل شل شدگی پوست و یا افتادگی پوست های اضافی می شود که منجر به نگرانی افراد بعد از عمل و تلاش برای درمان افتادگی پوست می شود.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که این مشکل برای همه افرادی که پیکرتراشی را انجام داده اند ایجاد نمی شود. بسیاری از بیماران پس از اتمام عمل و مدت ها بعد از بهبودی از بدن خود راضی هستند.

 

افتادگی پوست بعد ازعمل لیپوماتیک و نحوه درمان آن

 

این مقاله قصد راهنمایی و توصیه برای بیماران پیکرتراشی را دارد که بدانند چه نکاتی را باید قبل و بعد از عمل رعایت کنند که دچار افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک نشوند و یا در صورت ایجاد شدن اطلاعات لازم در زمینه درمان افتادگی پوست را کسب کنند.

 

عوامل موثر در افتادگی پوست کدام است؟

کیفیت پوست شما ممکن است بر نتایج کار تأثیر بگذارد. انقباض پوست پس از عمل لیپوماتیک غیرقابل پیش بینی است و در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. به لطف روند بهبود طبیعی پوست و کشش آن، پوست شما پس از لیپوماتیک به طور طبیعی منقبض خواهد شد.

به طور کلی، افرادی که دارای خاصیت ارتجاعی خوبی در پوست هستند، پس از رفع چربی نتایج عالی و طبیعی خواهند داشت. از طرف دیگر، افرادی که دارای خاصیت ارتجاعی ضعیف پوست هستند، ممکن است بعد از انجام عمل، چین و چروک پوست یا افتادگی پوست را تجربه کنند.

چه عواملی در افزایش خاصیت ارتجاعی پوست تأثیر گذار است:

  1. ژنتیک
  2. سن
  3. آسیب های ناشی از آفتاب
  4. فشار
  5. کشش مکرر پوست
  6. کاهش سریع وزن
  7. افزایش سریع وزن
  8. کم آبی
  9. رژیم غذایی نامناسب

البته آنچه مهم است به یاد داشته باشید اینست که به مرور با بهبودی تورم بدن، کیفیت پوست به مرور زمان بهبود می یابد.

 

شرایط پوست بعد از عمل لیپوماتیک

عمل جراحی لیپوماتیک روشی است که چربی را از یک یا چند ناحیه خاص بدن خارج می کند. برای انجام این کار، لوله ای به نام کانول، از مناطق هدفمند عبور می کند و چربی را از بدن خارج می کند.

 

شرایط پوست بعد از عمل لیپوماتیک

 

بنابراین پوست نواحی در نظر گرفته شده در بدن، به منظور جای دادن ذخایر چربی در خود کش آمده و هنگامی که پیکرتراشی انجام شود و سلولهای چربی از بین بروند، پوست بدون تغییر باقی می ماند و سطح پوست با لیپوماتیک کم نمی شود.

به همین دلیل، معمولاً تمام کاندیداهای لیپوماتیک به دلیل خاصیت ارتجاعی پوست و یا قابلیت بازگشت به حالت اولیه بعد از عمل ارزیابی می شوند. احتمالاً افتادگی پوست سالم و الاستیک به تدریج بعد از عمل جراحی کاهش می یابد.

 

چه کسانی بیشتر در معرض افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک هستند؟

بیمارانی که وزن ناپایدار و متغیر دارند، در معرض خطر ابتلا به افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک هستند. زنانی که قصد دارند در آینده نزدیک باردار شوند، در معرض نوسانات وزن هستند. به این ترتیب، زنانی که در آینده قصد باردار شدن دارند، مطمئنا بهتر است تا پایان دوران بارداری، از پیکرتراشی و لیپوساکشن خودداری کنند.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

خانمها و آقایانی که سلولیت یا زخم کلوئیدی دارند نیز ممکن است در معرض خطر ابتلا به افتادگی باشند زیرا به دلیل روش های درمانی جهت بهبودی بافت های همبند ممکن است حاوی سلولهای چربی باشد.

بیماران مسن با خاصیت ارتجاعی ضعیف پوست احتمالاً بعد از لیپوماتیک دچار افتادگی پوست می شوند. در این موارد، برخی درمان های سفت کننده پوست مانند عمل های جراحی مرتبط، لیزر یا لیفتینگ ممکن است با جراحی لیپوماتیک ترکیب شود.

 

روش های افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

لیپوماتیک را می توان معجزه علم پزشکی نامید که به شخص این فرصت را می دهد ظرف چند ساعت وزن خود را کاهش دهد. با این حال، عوارض لیپوماتیک بسیار کم است  و رایج ترین آنها افتادگی پوست بعد از عمل پیکرتراشی یا شل شدن پوست است. پس از دستیابی به اندامی نرمال و بی نقص با عمل لیپوماتیک، افتادگی پوست می تواند یک اشکال ناخوشایند باشد.

 

روش های افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

 

اما هنوز هم روش هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید از افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک جلوگیری کرده و پوست خود را بعد از پیکرتراشی محکم کنید. بیایید به 5 روش مؤثر برای سفت شدن پوست بعد و قبل از لیپوماتیک و درمان افتادگی پوست نگاهی بیندازیم.

وزن خود را ثابت نگه دارید: اگر قصد کاهش وزن دارید، این کار را قبل از لیپوماتیک (هر روش زیبایی دیگری) انجام دهید. در واقع قبل و بعد از عمل وزن خود را ثابت نگه دارید.

ورزش: پس از انجام عمل لیپوماتیک، وزن خود را حفظ کنید. حداقل 5 یا 6 روز هفته را 5 دقیقه در روز ورزش کنید. شما می توانید فعالیت قلبی و عروقی را با تمرینات قدرتی برای سفت کردن عضلات تقویت کنید، به این ترتیب می توانید پوست یا عضله را به جای چربی نگه دارید.

حساب شده بخورید: از شکر، چربی های با ترانس بالا و نمک زیاد خودداری کنید. بیشتر افراد برای حفظ وزن به روزانه حدود 2000 کالری نیاز دارند.

آب زیادی بنوشید: آب برای حفظ عملکرد بدن لازم است. حتماً روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید.

استرس: سطح استرس را کنترل کنید. استرس سطح کورتیزول را بالا می برد و می تواند موجب افزایش وزن شود.

داروها: در مصرف هرگونه مکمل جدیدی که به شما توصیه می شود محتاط باشید، این داروها همچنین می توانند موجب افزایش وزن شوند. این موارد شامل قرص های ضد بارداری خوراکی و ضد افسردگی نیز می باشد.

پوشاک فشرده سازی: جهت درمان افتادگی پوست برای چند ماه اول بعد از عمل لباس های فشرده سازی بپوشید. این باعث سفت شدن پوست و جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک می شود. همچنین باعث کاهش تورم می شود و به جلوگیری از لخته شدن و جمع شدن چربی کمک می کند.

 

لیزر به عنوان یک روش جایگزین درمان افتادگی پوست!

لیزر یک روش اولتراسونیک است که می تواند ضمن کمک به جمع شدن پوست، چربی مورد نظر شما را از بین ببرد. این یک جایگزین عالی برای بیمارانی است که در پی جراحی لیپوماتیک خود نگران پوست شل و افتاده بدنشان هستند.

لیزر یک جایگزین عالی برای روشهای سنتی است و می تواند مزایای مورد نظر خود را بدون عوارض و لکه های پوستی در اختیار بیماران قرار دهد.

جراحی درمان افتادگی پوست را نیز در نظر بگیرید!

خوب … این باید آخرین گزینه باشد. معمولاً برای کسانی که مقدار قابل توجهی چربی را با پیکرتراشی از دست داده اند و احتمال افتادگی پوست به طور قابل توجهی در آن ها زیاد است، توصیه می شود با یک عمل جراحی به طور موثر پوست را در اطراف شکم، بازوها و گردن و سایر نواحی که لیپوماتیک انجام شده جمع کنند.

 

درمان هایی که باعث افزایش الاستیسیته پوست می شوند

در زمینه مراقبت از پوست، برخی درمان های جوان سازی پوست وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند که بعد از انجام عمل لیپوماتیک، پوست آن ناحیه را تقویت کنید. پس از بهبودی از جراحی لیپوماتیک، با جراح پلاستیک خود در مورد روش های درمانی موجود (و بی خطر) مختص خودتان مشورت کنید.

برخی از تکنیک های مقاومت در برابر پوست ممکن است بتواند پوست شما زیباتر، سفت تر و جوان تر به نظر برساند. ببینید چه راه حل هایی ممکن است در دسترس شما باشد و درباره ترفندهایی که ممکن است بیماران قبلی امتحان کرده اند سؤال کنید.

شما هرگز نمی دانید که اگر از جراح سوال کنید، مشاوره با وی چه نوع اطلاعات کاملتری را می تواند برایتان مشخص کند! این نکات مطمئناً به شما در رسیدن به ظاهر خیره کننده ای که همیشه بعد از پیکرتراشی می خواهید کمک خواهد کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button