عمل كوچك كردن سينه

لیپوماتیک سینه در زنان یکی از عمل‌های زیبایی رایج در کلینیک‌های زیبایی است که به دلیل مزایای ویژه‌ای که دارد مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. در ابتدا باید ذکر کنیم که این عمل زیبایی برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تمایل دارند سایز سینه‌های خود را کاهش دهند و میزان چربی اضافی موجود در سینه‌های خود را به حداقل برسانند. در واقع پیکرتراشی سینه کمک می‌کند تا بتوانید سینه‌های خود را به زیبایی فرم دهید. علاوه بر این موضوع، عمل زیبایی جراحی لاغری سینه برای افرادی که به دلیل داشتن سینه‌های بزرگ از کمردرد و گرفتگی گردن رنج می‌برند، کاملا مناسب می‌باشد.

اینفوگرافی لیپوماتیک سینه زنان
اینفوگرافی لیپوماتیک سینه زنان

آیا لیپوماتیک در ناحیه سینه زنان امکان پذیر است؟

لازم به ذکر است که بافت و ساختار سینه از دو بخش غدد و بافت چربی تشکیل شده است و به دلیل وجود این بافت چربی، مقدار اضافی آن به روش لیپوماتیک سینه قابل حذف می‌باشد. پیکرتراشی سینه به دلیل اینکه خونریزی و خطرات ناشی از عمل‌های جراحی دیگر را ندارد به شدت در میان بانوان مورد استقبال قرار گرفته است.

آیا لیپوماتیک در ناحیه سینه زنان امکان پذیر است؟

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این روش بین خانم‌ها این است که جای زخم و اسکار روی سینه‌ها باقی نمی‌ماند یا پس از مدتی محو خواهد شد. اما در روش‌های دیگر جای زخم‌ها به صورت دائمی و برجسته باقی می‌مانند و متقاضیان باید مجددا هزینه کنند تا به روش‌های مختلف مثل لیزر جای اسکار را از بین ببرند. البته گاهی هیچ روشی هم نتیجه‌بخش نخواهد بود و فرد از جای زخم خود رنج می‌برد.

مطالب بیشتر: جراحی لاغری شکم و پهلو

مراقبت های بعد از لیپوماتیک سینه در زنان

در صورت انجام مراقبت و توصیه‌های پزشکی پس از عمل، لیپوماتیک سینه به هیچ‌وجه خطرناک نخواهد بود و فرد می‌تواند پس از سه روز استراحت به زندگی روزمره و کار خود بازگردد:

 1. برای انجام ورزش، استفاده از سوتین پس از انجام این عمل زیبایی الزامی می‌باشد. استفاده از سوتین مناسب پس از عمل لیپوماتیک سینه نیز به شکل‌گیری و فرم‌دهی سینه‌ها کمک شایانی می‌کند. بیشتر پزشکان، استفاده از لباس تنگ را نیز توصیه می‌کنند تا سینه‌ها آویزان نشده و به سمت پایین کشیده نشوند.
 2. محل شکاف‌ها پس از عمل سینه توسط پانسمان بسته می‌شوند تا راه برای خروج خون‌آبه‌های اضافی وجود داشته باشد. همچنین رعایت بهداشت و تمیز کردن نواحی اطراف آن تا دوبار در روز توصیه می‌گردد که معمولا با یک سرم شستشو و پماد مخصوص و بانداژ استرلیزه شده، انجام می‌شود. اگر به موقع و صحیح این مراقبت‌ها صورت گیرد خطر عفونت بسیار پایین می‌آید. درواقع باید این بانداژ‌ها روی سینه باشند و بعد سوتین را بپوشید تا زخم تماس مستقیم با لباس نداشته باشد و آلوده نشود.
 3. همچنین بعضی پزشکان کرم ترمیم‌کننده را توصیه می‌کنند تا جای زخم و اسکار هر چه زودتر از بین برود.

لیپوماتیک سینه در زنان

کاندید های مناسب جهت لیپوماتیک سینه

 1. جراحی لاغری سینه برای افرادی که می‌خواهند به سایز و اندازه‌ی دلخواه در سینه‌های خود برسند توصیه می‌شود.
 2. لازم به ذکر است که نه‌تنها بانوان بلکه آقایانی که بر اثر دلایل خاص یا ژنتیک، سینه‌هایی بزرگ و غیر معمول دارند نیز خواهان انجام این جراحی زیبایی هستند.
 3. همچنین افرادی که به هر دلیلی من جمله افزایش وزن، بارداری، شیردهی و … دارای سینه‌های نامتقارن هستند و یا به دلایل گوناگون مانند افزایش سن، عدم نشستن صحیح و … دارای سینه‌های افتاده هستند نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند.
 4. به طور کلی لیپوماتیک و به‌ویژه لیپوماتیک سینه مخصوص افرادی است که می‌توانند در یک دوره خاص، وزن خود را را ثابت نگه دارند و دارو‌های خاصی مصرف نمی‌کنند،.
 5. خانم‌هایی که قصد بارداری حداقل در یکسال بعد را ندارند می‌توانند این عمل را انجام دهند چرا که شیردهی برای سینه‌های لیپوماتیک شده ممکن است سخت باشد که در این رابطه به طور کامل در مقالات دیگر توضیح داده‌ایم.

کاندید های مناسب جهت لیپوماتیک سینه

لیپوماتیک سینه برای افرادی قابل انجام می‌باشد که:

 1. دارای سلامت عمومی بدن باشند. یعنی هیچ بیماری خاص یا کم‌خونی یا مشکلات دیگر نداشته باشند.
 2. از یک هفته قبل از عمل زیبایی، از کشیدن سیگار و مصرف الکل اجتناب کرده باشند.
 3. همچنین دارو‌های مکمل ویتامینی و گیاهی یا دیگر دارو‌ها را متوقف کرده باشند مگر اینکه مصرف دارویی ضروری باشد که باید با پزشک مشورت شود.
 4. از دوره‌ شیردهی آن‌ها ۴ الی ۸ هفته گذشته باشد.
 5. همچنین افرادی که متخصصان، انجام عمل لیپوماتیک را برای آن‌ها منع نکرده باشند.
 6. افرادی که غده‌ای در سینه خود نداشته باشند. بعضی از افراد غددی در سینه دارند که اگر عملی انجام گیرد ممکن است این غدد تحریک شده و موجب مشکلاتی شود. ممکن است فرد متقاضی سرطان سینه داشته باشد و از آن بی‌اطلاع باشد که باید قبل از عمل بررسی لازم و آزمایشات انجام شود. پس هر مورد برآمدگی مشکوک و دردی در سینه‌ها می‌تواند زنگ خطری برای سلامتی شما باشد که باید سی تی اسکن شود تا تشخیص صحیح صورت گیرد.پیشنهاد می‌شود با یک مشاوره مامایی و چکاپ کامل بدن، از سلامتی خود اطمینان خاطر پیدا کنید.
 7. البته باید بگوییم که جراحی لاغری سینه برای کسانی که حالت ارتجاعی پوست آن‌ها حفظ شده باشد حتی در سن بالا نیز قابل انجام است.

مطالب بیشتر: زخم بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک در سینه زنان چگونه انجام می شود؟

 1. به منظور انجام عمل سینه ابتدا باید فرد آنچه را که از سینه‌های خود پس از عمل انتظار دارد به طور واضح برای پزشک معالج خود بیان کند.
 2. سپس تست‌های مختلف بر روی پستان فرد انجام می‌شود که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به بررسی توسط پزشک، ماموگرافی و سونوگرافی و … اشاره نمود.
 3. از چند هفته قبل از عمل فرد باید از مصرف سیگار و الکل خودداری کند.
 4. انجام عمل اینگونه است که ابتدا مقداری ماده‌ بی‌حسی به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. باید از قبل این موضوع در نظر گرفته شود که فرد نسبت به ماده‌ بی‌حسی حساسیت و یا واکنشی نداشته باشد.
 5. برای شروع عمل زیبایی ابتدا چندین سوراخ بسیار کوچک در نزدیکی بافت چربی سینه ایجاد می‌شود. سپس دستگاه کانولا که به صورت ۳۶۰ درجه می‌چرخد از طریق شکاف‌ها وارد بافت چربی سینه شده و سبب تخریب بافت چربی می‌شود.
 6. در نهایت، دستگاه از طریق نیروی مکش، چربی‌ها را تخلیه خواهد کرد.
 7. برای عمل لیپوماتیک معمولا بین دو تا چهار ساعت زمان نیاز است. شما بی‌حسی موضعی دریافت خواهید کرد و ممکن است آرام‌بخش به شما تزریق شود تا دردی احساس نکنید یا استرس نداشته باشید. اگر منطقه بزرگ‌تر باشد، بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد.
 8. پس از اتمام عمل جراحی، ممکن است نیاز شود یک شب در مرکز درمانی بمانید اما در اغلب موارد، نیازی به بستری شدن نخواهد بود.
نحوه انجامنتایج و ماندگاری
 

 

 

 

 

 

 

لیپوماتیک سینه

1. داشتن جلسه مشاوره بین پزشک و مراجعه‌کننده به منظور بررسی بدن و نتایج مورد انتظار بیمار

2. انجام آزمایش‌های لازم از قبیل ماموگرافی و …

3. رعایت مراقبت‌های قبل از عمل از حدود ۲ هفته قبل

4. اعمال بی‌حسی در نواحی سینه

5. ایجاد سوراخ‌های بسیار کوچک در نزدیکی بافت چربی سینه

6. وارد کردن دستگاه کانولا از مسیر سوراخ‌ها به دورن بافت چربی و چرخش ۳۶۰ درجه آن به منظور تخریب چربی‌ها

7. خارج کردن چربی‌ها از طریق مکش از مسیر سوراخ‌ها

8. بخیه و پانسمان زخم‌ها و بستری بیمار به مدت یک شب در بیمارستان در صورت لزوم

– ایجاد سینه‌هایی متقارن

– بهبود وضع افتادگی سینه‌ها

– ایجاد هیکلی زیبا و ایده‌آل و در نتیجه بالا رفتن اعتماد به نفس در زنان

– مشاهده نتایج مثبت از بلافاصله بعد لنجام لیپوماتیک سینه

ماندگاری طولانی مدت و حتی همیشگی در صورت رعایت توصیه‌های پزشک و مراقبت‌های لازم بعد از عمل

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مزیت های استفاده از لیپوماتیک در سینه زنان

عمل لیپوماتیک سینه از جمله جراحی‌های رایج و پرطرفدار می‌باشد که مزیت‌های زیادی دارد:

۱- از جمله مزیت‌های آن می‌توان به تقارن سینه‌ها، بهبود وضع افتادگی سینه‌ها، جذابیت بیشتر و … اشاره نمود.

۲- از دیگر ویژگی‌های خوب عمل جراحی لاغری سینه می‌توان به عدم نیاز به بیهوشی، عدم وجود خونریزی، دوره‌ نقاهت کوتاه مدت که معمولا به طور متوسط ۳ روز می‌باشد نیز اشاره کرد. این مزیت‌ها برای افرادی که به داروی بیهوشی حساسیت دارند یا برای آن‌ها مهم است که در کمترین زمان ممکن به روال عادی زندگی خود برگردند و یا حتی بتوانند به محل کار خود بازگردند، یک ویژگی مهم به حساب می‌آید.

۳- از دیگر مزیت‌ها می‌توان گفت که کبودی بعد از عمل بسیار کمتر خواهد بود. زخم‌هایی که ناشی از ایجاد شکاف هستند بسیار کوچک بوده و بعد از مدتی قابل مشاهده نخواهند بود. حال اینکه در دیگر روش‌ها، زخم‌ها به صورت برجسته قابل مشاهده هستند یا برش‌های بزرگی ایجاد می‌شود که باعث عفونت یا درد بسیار است.

مزیت های استفاده از لیپوماتیک در سینه زنان

۴- همچنین لیپوماتیک سینه نیازی ‌به بستری شدن در بیمارستان نداشته و پس از پایان جراحی فرد می‌تواند به خانه برود.

۵- میزان تورم و درد نیز در این نوع جراحی بسیار کمتر بوده و پس از چند روز به طور کامل محو می‌شود.

۶- از جمله مهمترین مزیت‌ های جراحی لاغری سینه می‌توان به هزینه‌های آن اشاره کرد که در مقایسه با سایر جراحی‌های مشابه، بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه‌ کمتری دارند.

۷- پوست حالت ارتجاعی و انقباض خود را از دست نمی‌دهد و سینه‌ها حالت طبیعی‌تری نسبت به دیگر روش‌ها دارند.

در نتیجه می‌توان بیان کرد که عمل لیپوماتیک سینه که از جمله رایج‌ترین عمل زیبایی در دنیا می‌باشد، دارای عوارض جانبی و خطر عمل بسیار کمتری نسبت به جراحی‌های مشابه است. فردی که مورد عمل جراحی لاغری سینه قرار می‌گیرد در معرض بیهوشی یا خونریزی ناشی از عمل نبوده و می‌تواند با اطمینان خاطر، نسبت به تخلیه‌ چربی و  کاهش سایز سینه‌ها اقدام کند. در این جراحی غدد موجود در بافت سینه آسیبی ندیده و فرد حتی می‌تواند پس از عمل زیبایی و با گذشت زمان اقدام به شیردهی نماید.

مشاهده این مطلب: کاهش سایز در لیپوماتیک

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیکرتراشی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

.همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed