1. خانه
  2. پوست و مو
  3. تزریق چربی
  4. معرفی جدیدترین و بهترین روش تزریق چربی در دنیا – آپدیت ۲۰۲۲

معرفی جدیدترین و بهترین روش تزریق چربی در دنیا – آپدیت ۲۰۲۲

امروزه روش‌های مختلفی برای جوان سازی پوست توسط محققان معرفی می‌شود. روش‌هایی که با بهره‌گیری از مواد و تجهیزات نوین به شادابی و طراوت پوست کمک می‌کنند. طبیعی است که پوست انسان پس از گذر از دوره‌ی جوانی دچار چین و چروک شود. اگرچه پیری در چروک شدن پوست بی‌تاثیر نیست، اما دلایل مهم‌تری وجود دارند که منجر به از دست رفتن شادابی پوست می‌شوند. کاهش چربی پوست منجر به برجسته شدن استخوان چانه، شقیقه و گونه‌ها می‌شود. ادامه‌ی این پروسه تاثیرات بدی در زیبایی افراد دارد.

افرادی که نسبت به این مشکلات بی‌تفاوتند، دچار پیری زودرس پوست می‌شوند. تزریق چربی یکی از روش‌هایی است که در رفع این مشکلات موثر است. خوشبختانه تا به امروز تزریق چربی به صورت نتایج رضایت بخشی برای اغلب متقاضیان داشته است. لذا در این مطلب به معرفی بهترین روش تزریق چربی که در کلینیک پوست و موی هلیا اجرا می‌شود، می‌پردازیم.

اینفوگرافیک راهنمای بهترین روش تزریق چربی

هدف از تزریق چربی چیست؟

وجود بافت چربی در بدن مزایای مختلفی دارد، به عنوان مثال موجب محافظت از اندام‌های داخلی بدن و پر نشان داده شدن اندام‌ها و عضوهای خارجی مانند گونه‌ها، چانه و ران‌ها می‌شود. برخی افراد فکر می‌کنند که راز زیبایی در از دست دادن کامل چربی‌های بدن است اما باید بدانید که این عقیده اشتباه است و کاهش بیش از حد چربی موجب پیر شدن ظاهر و ناموزون شدن استایل می‌شود. برخی افراد به دلایل مختلف همچون ابتلا به بیماری‌های مختلف، شرایط ارثی، مصرف داروی خاص، رژیم سخت غذایی و … ممکن است دچار از دست دادن چربی‌های خود شوند و به دنبال آن شاهد پیر شدن صورت و استخوانی شدن اندام‌های بدن خود گردند و از این رو به دنبال راهی برای بازگرداندن حجم به اندام‌های خود خواهند گشت.

برداشت چربی از بدن برای تزریق به نواحی مختلف صورت و بدن یک راه ایمن، سریع و بسیار موثر در بازگرداندن حجم چربی و ظاهر پُرتر می‌شود. به طور کلی پیوند چربی که به آن انتقال چربی یا تزریق چربی نیز گفته می‌شود، فرآیندی جراحی است که طی آن چربی از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر منتقل می‌شود و هدف آن بهبود یا افزایش حجم ناحیه‌ای است که چربی در آن تزریق می‌شود.

بهترین روش تزریق چربی

معرفی جدیدترین روش تزریق چربی

می‌دانیم که وجود مقادیری چربی در نواحی بدن در زیر پوست، زیبایی بخش چهره و اندام خواهد بود. این میزان چربی معمولا در زیر پوست افراد وجود دارد تا زمانی که بدن وارد چرخه‌ میانسالی و پیری می‌شود. در این مراحل طبیعی است که بدن به مرور تحلیل می‌رود و پوست شادابی سابق را ندارد. تزریق چربی به قسمت‌هایی که چربی طبیعی آن به دلیل لاغر شدن یا پیری تحلیل رفته است، کمک می‌کند همچنان چهره‌ شادابی داشته باشید.

در واقع زمانی که چربی زیر پوست از بین می‌رود، پوست چروک شده و حالتی افتاده به خود می‌گیرد. تزریق چربی این مشکل را به خوبی برطرف می‌کند. البته به شرطی که از بهترین روش تزریق چربی و متخصص باتجربه برای انجام این کار کمک گرفته شود. جدیدترین روش تزریق چربی به صورت بسیاری از خطوط و چین‌های به وجود آمده در سطح پوست را برطرف می‌کند.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت

استفاده از جدیدترین روش تزریق چربی در ناحیه صورت

چربی بدن افراد یکی از گزینه‌های مناسب برای تزریق به عنوان پرکننده‌ صورت است. چربی که از بدن خود فرد برداشته می‌شود، به عنوان سازگارترین ماده شناخته می‌شود که ماندگاری بیشتری نسبت به سایر فیلرها دارد. برای این کار ابتدا ناحیه‌ مناسب برای برداشت چربی توسط متخصص انتخاب می‌شود. این نواحی معمولا باسن و یا شکم هستند. در حالت معمول ۵۰ درصد از چربی تزریق شده زنده می‌ماند که به طور دائمی تثبیت می‌شود.

جدیدترین روش تزریق چربی به صورت

بنابراین پزشک با در نظر گرفتن این احتمال، میزان چربی مورد نیاز را ساکشن می‌کند. رفع خط لبخند، پیشانی و زیر چشم از جمله مواردی است که به خوبی توسط این روش برطرف می‌شوند. افرادی که استخوان گونه یا چانه برجسته‌تری دارند که با سایر اعضای صورت تناسب ندارد، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

استفاده از فناوری میکروفت برای تزریق چربی

یکی از مراحلی که در تزریق چربی بسیار مهم است، اعمال تزریق چربی روش میکروفت برای به بدست آمدن نتیجه‌ی بهتر است اما مکانیزم میکروفت چیست و چگونه به بهتر شدن نتیجه‌ تزریق چربی کمک می‌کند؟ باید بدانید که چربی ساکشن شده مستقیما به ناحیه‌ مورد نظر تزریق نمی‌شود. در این میان یک مرحله تصفیه‌ چربی صورت می‌گیرد. به این معنا که چربی ساکشن شده برای عملکرد بهتر، باید به ذرات بسیار ریزی تبدیل شود. فناوری میکروفت به روش ریز کردن بافت‌های چربی گفته می‌شود.

در واقع در روش میکروفت، بافت ساکشن شده به ذرات میکرومتری تقسیم می‌شود تا در نهایت تزریق بهتری انجام شود. ذرات میکرومتری چربی، سازگاری بهتری با بافت صورت پیدا می‌کنند؛ دوره نقاهت پس از تزریق کوتاه‌تر می‌شود و در نهایت اینکه عوارض احتمالی پس از تزریق تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. روش دیگری که در فرآیند تزریق چربی پیشنهاد می‌شود، نانوفت است.

نانوفت؛ بهترین روش تزریق چربی به صورت

جدیدترین روش تزریق چربی که منحصرا در کلینیک زیبایی هلیا اجرا می‌شود، روش نانوفت است. روشی که نه تنها برای افزایش حجم صورت، بلکه برای جوانسازی پوست و ترمیم پوست های آسیب دیده استفاده می‌شود. در این روش، مقدار چربی که از ناحیه اهداکننده برداشت شده است، فیلتر می‌شود. در نهایت مایعی با ذرات نانومتری از چربی خواهیم داشت که منبع ارزشمندی از سلول‌های بنیادی است. هم اکنون روش نانوفت به عنوان بهترین روش انتقال چربی شناخته می‌شود چرا که پس از تزریق به مرور شاهد بازسازی پوست و ترمیم نواحی آسیب دیده‌ پوست خواهیم بود. این پدیده، متاثر از فعالیت سلول‌های بنیادی است. روش نانوفت به مراتب نتیجه‌ عالی‌تری برای افراد خواهد داشت. محققان معتقد هستند روش نانوفت ماندگاری و تاثیر بیشتری در مقایسه با روش‌های پیشین دارد. محلول یکنواخت و غلیظ از چربی‌های حاوی سلول‌های بنیادی به بهترین شکل ممکن روی صورت می‌نشیند.

در نتیجه‌ی اجرای تزریق چربی روش نانوفت در کلینیک هلیا، مشکلاتی نظیر گودی و تیرگی زیر چشم، در مدت کوتاهی برطرف می‌شود. لازم به ذکر است که هر دو روش میکروفت و نانوفت در مرکز زیبایی هلیا تحت نظر متخصصان باتجربه و با در اختیار داشتن تجهیزات ویژه‌ این روش‌ها انجام می‌شود. لذا برای کسب اطلاعات لازم در خصوص هر یک از این روش‌ها می‌توانید با همکاران ما در این مرکز تماس حاصل فرمایید.

  تزریق چربی با میکروفت تزریق چربی با نانوفت
نحوه تزریق ۱. مرحله اول: آماده‌سازی بیمار با اعمال بی‌حسی موضعی برای شروع کار
۲. مرحله دوم: استخراج چربی از بانک چربی به کمک ساکشن
۳. مرحله سوم: آماده‌سازی چربی‌های استخراج شده به کمک فناوری میکروفت، به این معنا که بافت ساکشن به ذرات میکرو تقسیم می‌شود.
۴. مرحله چهارم: تزریق چربی میکروفت به ناحیه مورد نیاز از بدن
۱. مرحله اول: آماده‌سازی بیمار با اعمال بی‌حسی موضعی برای شروع کار
۲. مرحله دوم: استخراج چربی از بانک چربی به کمک ساکشن
۳. مرحله سوم: آماده‌سازی چربی‌های استخراج شده به کمک فناوری نانوفت، به این معنا که بافت ساکشن به ذرات نانو تقسیم می‌شود.
۴. مرحله چهارم: تزریق چربی نانوفت به ناحیه مورد نیاز از بدن
 

نتیجه

نتایج ایده‌آلی در خصوص رفع ایرادها، رفع چین و چروک و جوان سازی پوست دارد. به دلیل فعالیت سلول‌های بنیادی برگرفته از چربی نانوفت نتایج عالی‌تر در خصوص بازسازی و ترمیم پوست مشاهده خواهد شد.
دوره نقاهت دوره نقاهت بسیار کوتاهی در مقایسه با سایر روش‌های مشابه و تهاجمی دارد. دوره نقاهت کوتاه‌تری در مقایسه با روش میکروفت دارد.

تزریق چربی به روش بایوفت

بایوفت نوعی روش برای تزریق چربی زیر پوست است که بدون نیاز به بیهوشی به منظور رفع سلولیت و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست انجام می‌شود. روش بایوفت افزایش حجم قسمت‌های خاصی از بدن و صورت که ورزش نمی‌تواند تحت تاثیرشان قرار دهد را باعث می‌شود. این متد همانند دیگر روش‌های تزریق چربی تا حدی باعث تورم، قرمزی و التهاب نسبی می‌گردد. بسیاری از پزشکان بایوفت را روشی کم هزینه‌تر، موثرتر و آسان‌تر از تزریق چربی بعد از لیپوماتیک می‌دانند.

تزریق چربی به روش بادی جت

تکنیک تزریق چربی با بادی جت نشان دهنده یک پیشرفت واقعی برای افرادی است که قصد افزایش حجم اندام‌های خود را دارند. در واقع بادی جت یک سیستم جدید برای لیپوماتیک (چربی کشی) است که از تزریق آب به صورت ضربانی از طریق کانول لیپوساکشن (لوله کوچک) استفاده می‌کند، ورود ضربانی و ملایم آب به بافت‌ها باعث از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود و پزشک را قادر می‌سازد که چربی‌ها را از بدن خارج نماید. چربی خارج شده قبل از اینکه مجددا به نقاط مورد نظر بدن تزریق شود باید خالص سازی شود و به همین منظور وارد دستگاه سانتریفیوژ خواهد شد. بعد از تخلیص و یکدست شدن چربی، آماده تزریق به صورت و دیگر نقاط بدن می‌باشد. در حالت کلی بادی جت روشی ملایم است و بنابراین معمولاً تورم، کبودی و درد کمتری نسبت به روش‌های سنتی دارد و این بدان معناست که زمان استراحت کمتری برای زیباجویان پس از جراحی در نظر گرفته خواهد شد. به لطف اثر ملایم بادی جت، بافت اطراف نواحی مورد نظر، اعصاب و ساختارهای عروقی تقریباً آسیب ندیده باقی می‌مانند و این امر خطرات مربوط به خروج چربی را به حداقل می‌رساند و نتیجه را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد.

جدیدترین روش تزریق چربی

ارائه‌ی مشاوره تخصصی برای کلیه‌ی مراجعه کنندگان عزیز به صورت رایگان و به صورت حضوری و تلفنی انجام می‌شود. لذا در صورت هرگونه ابهام و سوالی در خصوص انتخاب جدیدترین و بهترین روش تزریق چربی، با این مرکز تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب جدیدترین روش تزریق چربی به صورت

انتقال چربی از نواحی دیگر بدن به صورت، عمل پیوند چربی یا همان تزریق چربی شناخته می‌شود. این روش از جمله روش‌های کم‌تهاجمی برای زیباسازی صورت و بدن است. فرآیند برداشت چربی با تکیه بر تکنیک‌های مدرن لیپوساکشن به آرامی و با دقت بالایی انجام می‌شود. مهم‌ترین مزیت این روش همان حذف نواقص و بازگردانی چربی از دست رفته است که در نهایت زیبایی را به چهره‌ فرد بازمی‌گرداند.

مزایا و معایب روش های تزریق چربی

با توجه به اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود، احتمال پس زدن چربی توسط بدن و خطر عفونت بسیار کم است. نتایجی که در ابتدای تزریق چربی مشاهده می‌شود موقتی هستند و پس از مدتی نیاز به تمدید مجدد دارند. این نکته به عنوان یکی از کاستی‌های روش تزریق چربی معرفی می‌شود.

کاندیدای جدیدترین روش تزریق چربی به صورت

افرادی که متقاضی تزریق چربی به صورت خود هستند، باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج این روش داشته باشند. بنابراین پیش از اجرای روش در جلسه‌ مشاوره انتظارات خود را به طور واضح با پزشک خود در میان بگذارید. تقریبا محدودیتی برای افرادی که خواهان تزریق چربی به صورت خود هستند، وجود ندارد. اگر چه مراجعه کنندگان باید از سلامت جسمی برخوردار باشند. همچنین قبل از معالجه، فرد باید به وزن ثابت خود رسیده باشد. اگر قصد عمل زیبایی بینی دارید، تزریق چربی را به مدتی پس از این کار موکول کنید چرا که ورم ناشی از جراحت بینی تاثیر منفی در نتیجه‌ تزریق چربی خواهد داشت.

عوارض تزریق چربی به صورت

همانطور که پیش از این اعلام شد، روش تزریق چربی به دلیل سازگاری بالا با بدن، از عوارض چندانی برخوردار نیست. احتمال ایجاد عفونت در این روش بسیار اندک است. مشکلات عفونتی ممکن است به دلایل عدم رعایت مسائل بهداشتی توسط پزشک ایجاد شود. بنابراین برای پیشگیری از این مشکلات نسبت به انتخاب مرکز زیبایی نهایت دقت و حساسیت را لحاظ کنید. روش برداشت چربی با ظرافت کامل انجام می‌شود. جراحت مختصری که در ناحیه‌ برداشت ایجاد می‌شود که پس از چند روز ترمیم شده و اثری از آن بجا نمی‌ماند.

زمان نقاهت این عمل برای هر فرد متفاوت است. اما در حالت کلی بین ۷ تا ۱۰ روز خواهد بود. در این مدت تورم ایجاد شده به مرور درمان می‌شود. در حالت کلی می‌توان نتایج نهایی تزریق را بعد از ۶ ماه مشاهده کرد. اگر چه پس از خوابیدن ورم، اثر تزریق تا حدودی مشخص می‌شود.

مراقبت های پس از تزریق چربی به صورت

انجام هر عمل زیبایی نیازمند رعایت مجموعه‌ای از اصول مراقبتی پس از عمل است. برای به دست آوردن بهترین نتایج لازم است نکات مراقبتی که توسط پزشک توصیه می‌شود، به دقت رعایت شوند:

  1. نکته‌ نخست برای پیشگیری از عفونت‌های احتمالی، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها تا زمان ترمیم کامل جراحت‌هاست.
  2. تا جایی که می‌توانید به نواحی تزریقی دست نزنید. هرگونه فشار ممکن است نتایج مورد انتظار را تحت تاثیر قرار دهد.
  3. از قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرما دوری کنید.
  4. ترجیحا تا یک ماه فعالیت‌های ورزشی را تعطیل کنید.
  5. داروها و کرم‌های مرطوب‌کننده را مطابق با نظر پزشک مصرف کنید.
  6. برای ثابت نگهداشتن سر خود در حین خواب از دو بالش استفاده کنید.

دوره‌ی نقاهت بسته به سیستم بدنی فرد و حدودا ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد. در صورتی که نکات مراقبتی را به دقت رعایت کنید، این زمان کوتاه‌تر می‌شود و نتیجه‌ کار را زودتر مشاهده خواهید کرد.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق چربی

بهترین روش تزریق چربی به صورت در کلینیک هلیا

اگر انتظار دارید نتایج دلخواهی کسب کنید، باید بهترین روش تزریق چربی به صورت را انتخاب کنید. انجام بهترین روش تزریق چربی مستلزم دانش و تجربه‌ی بالایی است که از عهده‌ی هر فردی بر نمی‌آید. بنابراین تجربه و مهارت متخصص، اجرای روش و نیز سابقه‌ی کلینیک تاثیر بسزایی در نتیجه‌ی کار دارد. اینجاست که نام کلینیک زیبایی هلیا به میان می‌آید. مرکز تخصصی هلیا با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات نوین، رقابت پایاپایی با بهترین مراکز زیبایی دنیا دارد. دانش و تجربه‌ی کادر اجرایی این مرکز مطابق با آخرین پیشرفت‌های روز دنیاست. لذا عزیزانی که تمایل به انجام هریک از پروسه‌های ترمیمی و زیبایی برای پوست و موهای خود را دارند، می‌توانند با همکاران ما در این مرکز در تماس باشند.

۶ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code