تزریق چربی با دستگاه بادی جت

تناسب اندام یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های انسان‌ها به حساب می‌آید که باعث افزایش اعتماد به نفس آن‌ها نیز می‌شود. داشتن چربی‌های اضافه در نواحی مختلف بدن باعث ایجاد شلی و ظاهری بد برای افراد می‌گردد. عمل‌های زیبایی متعددی در دنیای به وجود آمده‌اند تا بتوانند اندام شما را به شکلی مناسب و عالی در بیاورند. یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین راه‌های زیبایی در دنیای امروز تزریق چربی می‌باشد که به روش‌های مختلف انجام می‌شود. در این مقاله شما را با تزریق چربی به روش بادی جت آشنا خواهیم کرد.

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

تزریق چربی به روش بادی جت چیست؟

در انتقال چربی به روش بادی جت متخصص مقداری از چربی اضافه بدن فرد متقاضی را به روشی اصولی و درست بیرون می‌کشد و پس از آن در مناطقی از بدن که آماده تزریق چربی می‌باشند، وارد خواهد کرد. در سال‌های اخیر عمل زیبایی انتقال چربی به روش بادی جت بسیار پیشرفت کرده است؛ زیرا متخصص عمل‌های زیبایی بدون کوچک‌ترین دغدغه و نگرانی‌ مطمئن خواهد بود که چربی بدن فرد بدون از بین رفتن به صورت اصولی از بدن فرد گرفته می‌شود و شاداب، تازه و سالم باقی خواهد ماند و در گذشته به سبک لیپوساکشن کلاسیک به منظور تسهیل در استخراج بافت چربی،در ابتدای عمل مقدار زیادی مایعات به زیر پوست تزریق می‌شد.

آشنایی با تزریق چربی

این مایع با یک جا نگه‌داشتن رگ‌های خونی، مانع خونریزی زیاد در حین عمل می‌گشت. سپس جراح با اعمال نیروی فیزیکی و به وسیله دستگاهی به نام کانولا، سلول‌های چربی را از بافت‌های اطراف جدا می‌کرد تا بالاخره توسط دستگاه مکش لیپوساکشن، چربی را از محیط خارج کند. ریسک این عمل معمولا زیاد بود و بخشی از سلول‌های چربی زیاد زنده نمی‌ماندند، حتی اگر گاهی نیاز بود چربی بیشتری برداشته شود، بی‌حسی موضعی بیشتری اعمال می‌شد. با این حال پیشرفت علم، راه را برای سهولت و زیبایی بیشتر باز کرده است.

از این رو عمل زیبایی تزریق چربی یکی از بهترین عمل‌های زیبایی در دنیا شناخته شده است. در روش بادی جت نه تنها متخصص با خیالی آسوده، نتیجه عمل را مشاهده خواهد کرد بلکه مراجعه‌کننده نیز قبل از عمل و با توجه به مشورت‌های پزشک با اطمینان خاطر آماده این نوع تزریق خواهد بود.

مدت ماندگاری انتقال چربی با بادی جت

مدت ماندگاری انتقال چربی با بادی جت به فاکتورهای مهمی همچون میزان مراقبت و رعایت نکات ایمنی توصیه شده توسط پزشکتان بستگی دارد و با توجه به رویکردهای مراقبتی افراد پس از تزریق، نتایج آن بلند یا کوتاه مدت خواهد بود. متخصصان اعتقاد دارند که در صورت در نظر گرفتن نکات بالا و نکات مراقبتی که در ادامه شرح می‌دهیم نتایج بادی جت را می‌توان دائمی در نظر گرفت. از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی که در افزایش میزان ماندگاری نقش دارند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. در یک تا دو روز اول بعد از تزریق چربی بادی جت نباید به هیچ عنوان ناحیه تحت درمان را ماساژ داد
 2. پس از جراحی ممکن است احساس درد و سوزش داشته باشید که گاها می‌تواند نشانه‌ای از شروع یک عفونت باشد! به منظور جلوگیری از این رخداد، تا ۴ روز پس از تزریق چربی باید داروهای آنتی بیوتیکی مصرف شود.
 3. حداقل به مدت ۲ هفته از انجام فعالیت‌های شدید باید اجتناب شود تا محل‌های تحت درمان بهبود یابند.
 4. به مدت ۱۰ روز الی ۱ ماه از نور مستقیم خورشید، گرمای زیاد، سولاریوم و جکوزی رفتن اکیدا پرهیز نمایید.
 5. به مدت ۱ هفته از خوابیدن بر روی صورت و دیگر نواحی تحت درمان دوری کنید.

تزریق چربی به روش بادی جت

مقایسه تزریق چربی به روش بادی جت با میکروفت

نحوه تزریق چربی با دستگاه بادی جت با میکروفت تفاوت چندانی ندارند و در اصل، در نحوه استخراج چربی متفاوتند؛ با این حال تزریق چربی میکروفت به نوبه خود می‌تواند با بادی جت ترکیب شود. شاید بپرسید چگونه؟ ببینید پزشک برای پیوند چربی لازم است که از هر تکنیک استاندارد استفاده کند (مانند بادی جت که از انرژی فشار آب (Water Jet) چربی های ناخواسته را خارج می‌کند)، سپس چربی را با استفاده از دستگاه خالص سازی، از ناخالصی‌ها جدا کرده و برای تزریق آماده می‌کند. زمانی که نوبت به تزریق برسد، نوبت به انتخاب نحوه تزریق می‌رسد و در این موقعیت پزشک می‌تواند از ظریف بودن متد میکروفت در امر حجم و زاویه دهی به صورت نهایت بهره را ببرد. این روش به قطرات کوچک چربی اجازه می‌دهد تا با دقت بسیار بالایی بصورت لایه‌ای و کم در نواحی مورد نظر جایگیری کنند. روش میکروفت برخلاف نانوفت (نوع دیگری از تکنیک پیوند چربی)، حجم بیشتری را انتقال می‌دهد و از همین رو می‌توانیم از آن برای از بین بردن خطوط بدن در اطراف باسن و پستان و یا حتی حجم‌دهی به آن‌ها استفاده نماییم. در حالت کلی باید بگوییم که تزریق میکروفت را هم می‌توان به تنهایی انجام داد و هم با سایر تکنیک‌ها ترکیب نمود.

مطالب بیشتر: کاهش وزن قبل از تزریق چربی

تزریق چربی به روش بادی جت چیست ؟

تزریق چربی به روش بادی جت و جزئیات آن

ترانسفر چربی به روش بادی جت مانند تمام عمل‌های زیبایی دیگر به طور قابل توجهی به مهارت متخصص و عملکرد خوب آن در این عمل بستگی دارد. همیشه بیرون آوردن چربی‌های بدن خود فرد به طور سالم و مناسب یکی از دغدغه‌های اصلی متخصصین زیبایی بوده که امروز با روش‌هایی همانند تزریق چربی به روش بادی جت این دغدغه حل شده است.

در روش تزریق چربی با بادی جت چربی بدن فرد تکه تکه شده و به طور کاملا سالم و مناسبی از بدن او به بیرون کشیده می‌شود. این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های عمل زیبایی تزریق چربی به روش بادی جت می‌باشد که بدون کوچک‌ترین آسیبی و همراه با شادابی و سرزندگی، چربی مورد نظر را بیرون می‌کشد.
پس از استخراج چربی‌ها بدون آنکه چربی با هوا تماس داشته باشد در یک فضای کاملا استریل از طریق مکش‌های دستگاه، وارد لیپولکتور می‌شود. در داخل این دستگاه کاملا شستشو و تصفیه می‌شود تا یک بافت کاملا خالص به دست آید. در نتیجه با ورود به لیپولکتور، دیگر نیازی به سانتریفیوژ نخواهد بود. از این چربی حاصل می‌توان برای برجسته کردن سینه، باسن، گونه و تزریق چربی به صورت استفاده کرد.

این مکانیسم در انتقال چربی به روش بادی جت، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌باشد که این روش را از سایر عمل‌های زیبایی متمایز کرده است. در این روش به وسیله فشار آب و بدون کوچک‌ترین آسیب‌دیدگی و ناخالصی‌، چربی از بدن بیرون می‌آید و در این شرایط مقداری زیادی از سلول‌های چربی هنوز زنده خواهند ماند.

مطالب بیشتر: فرم دهی بینی بدون عمل جراحی

 تزریق چربی به روش بادی جت
 

 

مراحل

1. بررسی شرایط جسمی و سلامت عمومی بدن فرد مراجعه‌کننده

2. آماده‌سازی بیمار با اعمال بی‌حسی و استریل کردن نواحی مورد نظر

3. استخراج چربی با استفاده از دستگاه بادی جت از ناحیه مورد نظر

4. آماده‌سازی چربی‌ها

5. تزریق مجدد چربی‌ها به نواحی مورد نیاز از بدن و صورت

فواید۱. بدون درد و عارضه جانبی

۲. غیر تهاجمی

۳. بهبودی سریع

۴. نتایج نهایی ایده‌آل متناسب با خواست مراجعه‌کننده

۵. عدم استفاده از بیهوشی کامل

۶. کوتاه مدت بودن جلسه درمان

۷. استفاده از بافت چربی بدن خود فرد

معایبدر صورت انتخاب کلینیک و پزشک شناخته شده و معتبر هیچ گونه عیبی مشاهده نخواهد شد.
مدت نقاهتدر این روش چربی‌ها به کمک فشار آب و بدون آسیب رساندن به سایر بافت‌ها از بدن خارج می‌شوند. در نتیجه دوره نقاهت بسیار کوتاه و سبکی خواهد داشت.
نتیجه نهایینتایج مثبت بلافاصله بعد از ترک کلینیک مشاهده خواهند شد اما برای مشاهده نتیجه نهایی بهتر است حدود چند هفته صبر کنید.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

دستگاه بادی جت چیست؟

بادی جت (Body-jet) روشی جدید و کم تهاجمی برای کانتورینگ بدن است که ایمنی آن کاملاً اثبات شده زیرا از نیروی ملایم و قابل اعتماد آب برای پیش بردن هدف خود استفاده می‌کند. برخلاف روش‌های متداول لیپوساکشن در طول بادی جت، بافت چربی به آرامی با استفاده از یک دستگاه واتر جت (WAL) از ساختار‌های بافتی دیگر جدا می‌شود. در این روش پالس‌های سیال از طریق یک کانول مخصوص طراحی شده با قدرت انتخابی دستگاه، به نقاط مورد نظر هدایت می‌شوند. فشار آب، غشای سلول‌های چربی را می‌شکند و آن‌ها را از بافت‌های اطراف خود جدا می‌نماید. استفاده از چنین نیروی مکانیکی ملایم و مکانیسم دقیق برای از بین بردن چربی‌ها، تضمین می‌کند که بافت همبند زیر جلدی، اعصاب و رگ‌های خونی به میزان قابل توجهی کمتر آسیب ببینند. در نتیجه خطرات ناشی از آن به حداقل میزان ممکن می‌رسد و دوره نقاهت کوتاه‌تر می‌شود. در همین حال، سلول‌های چربی جدا شده از ساختار بافت با استفاده از دستگاه مکش ​​استخراج و برای تزریق چربی آسپیره می‎شوند. نتایج این روش بسیار باکیفیت، ماندگار و با حداقل میزان خطرات و روند بهبودی سریع است.

انتقال چربی به روش بادی جت چگونه انجام می شود ؟

انتقال چربی به روش بادی جت چگونه انجام می شود؟

قطعا یکی از مهم‌ترین شرایط برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی به روش بادی جت تشخیص متخصص می‌باشد؛ زیرا متخصص ابتدا شرایط جسمی و سلامت عمومی بدن شما را بررسی قرار می‌دهد تا مشخص شود آیا صلاحیت انجام این عمل زیبایی را دارید یا خیر. یکی از مهم‌ترین شرایط بریا انجام این عمل، داشتن بانک چربی مناسب و کافی است. ماندگاری انتقال چربی با روش بادی جت ۸۰ درصد است. انتقال چربی به روش بادی جت در افرادی که به دلیل تصادف  یا شرایط سخت زندگی، قسمتی از بافت چربی ناحیه‌ای از بدن خود را از دست داده‌اند، افرادی که به دلیل پیری و افزایش سن شاهد از بین رفتن بخشی از بافت‌های چربی خود هستند، مناسب خواهد بود.

مقایسه تزریق چربی به روش بادی جت با نانوفت

تزریق چربی نانوفت که از جدیدترین روش‌های انتقال چربی با استفاده از چربی بدن خود فرد است، خطوط و عضوهای صورت را می‌تواند با دقت بالا به منظور جوانسازی، زاویه‌سازی و حجم‌دهی مورد هدف قرار دهد. این متد نیز همانند میکروفت می‌تواند با تکنیک‌های دیگر ترکیب شود و یا به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرد. با این تفاوت که در روش بادی جت از فشار آب برای استخراج چربی استفاده می‌شود اما در روش میکروفت معمولا از تکنیک‌های سنتی‌تر مانند لیپوماتیک کمک گرفته می‌شود.

آیا بادی جت روشی ایمن است ؟

بادی جت در آگوست ۲۰۰۸ تاییدیه واضح و سریع FDA را به عنوان یک سیستم کانتورینگ بدن ایمن دریافت کرد. در طول این عمل نه از وسایل گرمایشی و نه مواد شیمیایی مضر بالقوه استفاده می‌شود و همین امر اطمینان می‌دهد که هیچ آسیبی به فرد متقاضی نمی‌رسد. به طور کلی لیپوساکشن بادی جت از تکنولوژی پیشگامانه واتر جت استفاده می‌کند که طی آن از قدرت ملایم آب به روشی هوشمند برای حذف سریع، ایمن، موثر و بدون بافت چربی و سپس تزریق ان به اندام‌های مورد نظر استفاده می‌شود.

مزایا و معایب انتقال چربی به روش بادی جت

در تزریق چربی به روش بادی جت معایب خاصی وجود ندارد و تمامی مواردی که به عنوان معایب در عمل‌های زیبایی تزریق چربی نامیده می‌شود، جزو مواردی هستند که با توجه به مهارت متخصص، روش انتخابی آن و تجهیزات کلینیک تخصصی در امور عمل‌های زیبایی، قابل پیشگیری و رفع خواهند بود. با توجه به این موضوع که در روش بادی جت، معمولا فرد سعی می‌کند نواحی دیگری از بدنش را برجسته کند، قطعا نیاز به چربی زیادی است. معمولا اگر نیاز به تزریق زیاد چربی باشد، پزشک در چندین جلسه این تزریق را انجام خواهد داد تا از عوارض احتمالی مانند گلوله شدن چربی‌ها داخل پوست جلوگیری شود.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل؟

مزایا و معایب انتقال چربی به روش بادی جت

 1. یکی از اساسی‌ترین و یا مهم‌ترین مزایای تزریق چربی با روش بادی جت، استفاده متخصص از چربی بدن فرد است. این اتفاق باعث می‌شود تا از واکنش‌ها و حساسیت‌های خود ایمنی بدن نسبت به مواد تزریق شده، جلوگیری شود چرا که سیستم ایمنی بدن چربی را بیگانه نمی‌داند.
 2. همچنین در انتقال چربی به روش بادی جت، عروق و اعصاب آسیب نمی‌بینند. در این عمل با استفاده از تمهیداتی که پزشک می‌اندیشد، رگ‌های عصبی به آرام‌ترین شکل ممکن درمی‌آیند و هنگام برداشت چربی، واکنش نشان نمی‌دهند. چنین امکانی باعث می‌شود فرد پس از عمل، دچار کبودی و یا ورم نشود در واقع رمز و راز اصلی پشت این عمل، فشار آبی است که در ابتدای برداشت چربی به بافت تزریق می‌کنند.
 3. از دیگر مزایای این روش می‌توان به مدت زمان کوتاه عمل و دوره بهبودی بسیار سریع آن پس از عمل زیبایی اشاره کرد. در این صورت فرد به سرعت و با توجه به مشاهده تغییرات بی‌نظیر صورت گرفته در اندام خود می‌تواند به روال عادی زندگی برگردد و از افزایش اعتماد به نفس خود لذت کافی را ببرد.

مزایای ترانسفر چربی به روش بادی جت به این موارد ختم نمی‌شود. بلکه لازم است چند مورد دیگر را نیز ذکر کنیم:

 1. روشی آرام (فرد هیچگونه درد و عوارض عجیب را احساس نخواهد کرد).
 2. غیر تهاجمی بودن(در این روش، چون بافت چربی، از جنس خود بدن است، سیستم ایمنی بدن هیچگونه مشکلی با آن نخواهد داشت و در نتیجه ماندگاری و نتیجه‌گیری از این عمل، بیشتر و سریع‌تر خواهد بود).
 3. بهبودی سریع (کبودی و ورم خیلی زود رفع خواهند شد که با اعمال کمپرس یخ، می‌توان آن‌ها را زودتر از بین برد).
 4. نتایج عالی (خلاص شدن از شر چربی‌های اضافه و داشتن اندامی متناسب و متعادل، بیشتر شبیه یک معجزه به نظر می‌آید).
 5. نیاز به بیهوشی کمتر (استفاده از بی‌حسی موضعی همین مزایا را دارد و فرد می‌تواند خیلی زود به کار‌های روزمره خود برسد و نیازی به بستری نیست).
 6. زمان کوتاه عمل (اگر عمل تزریق، کوتاه باشد، می‌توان در یک جلسه تمام کار‌ها را انجام داد).
 7. نتایج لطیف (بافت‌هایی که به بدن تزریق می‌شوند، همان چربی بدن شما هستند اما پس از تکه تکه شدن و تصفیه شدن به یک بافت نرم‌تر تبدیل می‌شوند به قدری نتایج مثبت خواهند بود که متعجب خواهید شد).

قیمت تزریق چربی به روش بادی جت

هزینه تزریق چربی به روش بادی جت چقدر است؟

در تمامی عمل‌های زیبایی با توجه به گسترش کلینیک‌های زیبایی و متخصصین عمل‌های زیبایی، مقدار مبلغ مشخصی برای هزینه این عمل‌ها وجود ندارد و عمل انتقال چربی به روش بادی جت نیز از این قاعده مستثنی نیست. معمولا هنگام تعیین هزینه باید امکانات، تجهیزات، مجوز کلینیک، مراقبت‌های پس از عمل و بهداشت کلی، میزان چربی مورد نیاز و اندام هدف را مدنظر قرار داد که این عوامل، تعیین کننده نتیجه نهایی کار هستند.
اما ذکر این نکته بسیار ضروری است که حضور یک متخصص ماهر در عمل‌های زیبایی و همچنین وجود یک کلینیک حرفه‌ای و تمام و کمال در نتیجه و ماندگاری انتقال چربی به روش بادی جت مهم می‌باشد.
با انتخاب صحیح، درست و مشاوره‌های لازم از انتقال چربی به طور کامل استفاده کنید و شاهد تغییرات و اثرات چشمگیر آن در خود باشید.

مطالب بیشتر: آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

شما می توانید با مراجعه به کلینیک هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • ژیلا ایرانی
  آذر ۷, ۱۳۹۹ ۰:۳۸ ق٫ظ

  سلام هزینه تزریق چربز به روش بادی جت برای کل صورت رو میفرمایین

  پاسخ
  • سلام و عرض ادب
   جهت اطلاع دقیق از هزینه تزریق چربی به روش بادی جت در کلینیک هلیا، با مشاورین ما در ارتباط باشید.
   باسپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed