1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق چربی
 4. بهترین کرم و پماد بعد از تزریق چربی – کاهش تورم با (بروملین، آرنیکا و…)

بهترین کرم و پماد بعد از تزریق چربی – کاهش تورم با (بروملین، آرنیکا و…)

کرم مناسب برای بعد از تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای بازگرداندن طراوت بیشتر در چهره به شمار ‌می‌رود. عملی است که در آن چربی‌ها از یک نقطه در بدن به صورت منتقل می‌شوند تا شادابی قابل توجهی به چهره شما ببخشند. انتقال چربی به صورت، هنر استفاده از چربی‌های غیرضروری برای ایجاد تغییرات ضروری است. این فرآیند در زمان نسبتا کوتاهی انجام می‌شود اما مراقبت‌ های بعد از ترانسفر چربی برای رسیدن به ‌ایده‌آل‌ترین نتایج ممکن اهمیت زیادی خواهد داشت. یکی از این مراقبت‌ها می‌تواند استفاده از کرم‌ ها بعد از تزریق چربی باشد.

اینفوگرافی بهترین کرم ها بعد از تزریق چربی

پس از پشت سر گذاشتن انتقال چربی به صورت شما هنوز در مرحله بسیار حساسی قرار دارید. در حقیقت سلول‌های چربی در حال سازگار شدن با محیط جدید خود هستند و این سازگاری به زمان نیاز خواهد داشت. البته که شما خیلی زود متوجه بروز تغییرات اولیه در ظاهر خود می‌شوید اما رسیدن این فرآیند به نتیجه نهایی، کمی زمان خواهد برد.

بهترین کرم ها بعد از تزریق چربیپس از تزریق چربی ممکن است بعضی از افراد به استفاده از کرم‌های مختلف نیاز داشته باشند. این نیاز ممکن است در افراد دیگری احساس نشود چرا که شرایط اولیه بدن افراد با هم متفاوت است و همچنین در میزان چربی مورد استفاده برای تزریق نیز تفاوت‌های زیادی بین افراد مختلف وجود دارد. قبل از استفاده از کرم، بهترین کار ممکن مشورت با پزشک متخصص خواهد بود. شما در پایان فرآیند انتقال چربی، نباید به تشخیص خود و یا با مشورت دیگران به سراغ استفاده از کرم‌های مختلف بروید. این تنها پزشک متخصص است که می‌تواند در این زمینه بهترین تصمیم را برای شما بگیرد.

کرم ترمیم کننده بعد از تزریق چربی

اهمیت استفاده از کرم بعد از انتقال چربی
 1. درمان سریع‌تر ورم و کبودی پوست
 2.  درمان التهاب ایجاد شده در محل تزریق
 3.  جلوگیری از عفونت‌های پوستی
 4.  کاهش درد در محل تزریق چربی
انواع کرم مورد استفاده بعد از ترانسفر چربی
 1. کرم بروملین
 2.  کرم آرنیکا
 3. کرم‌های استروئیدی
 4. کرم‌های ویتأمین A و D
نحوه استفاده از کرم بعد از تزریق چربی
 1. کرم‌ها را طبق دستور متخصص مصرف کنید.
 2.  بر روی زخم کرم نزنید.
 3.  محل تزریق را فشار ندهید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت و بدن

کرم بروملین چیست؟

یکی از بهترین محصولات موجود در بازار برای مصرف در دوران پس از تزریق چربی، بروملین است که به اشکال مختلف وجود دارد. این ماده مفید به صورت کرم نیز وجود دارد و می‌تواند مورد استفاده شما قرار بگیرد.

به وجود آمدن تورم یکی از آثار جانبی ناشی از تزریق چربی به شمار می‌رود. این عارضه البته دوام زیادی ندارد و خیلی زود از بین خواهد رفت اما برای به حداقل رساندن آن می‌توانید از کرم بروملین استفاده کنید. این محصول از سال‌ها قبل در زمینه کاهش اثرات التهاب و تورم در پوست بسیار موثر بوده است.

کرم بروملین چیست ؟

بروملین در حقیقت یک ماده طبیعی است که در میوه آناناس یافت می‌شود. نزدیک به نیم قرن است که برای افراد مختلف از بروملین استفاده می‌شود. مصرف این محصول در دهه‌های گذشته، بیشتر برای افرادی که یک فعالیت سنگین یا یک جراحی را پشت سر گذاشته‌اند تجویز می‌شود.  این محصول از ترکیبی با آنزیم‌های پروتئینی ساخته می‌شود که از میوه آناناس به دست می‌آیند.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی

 این ترکیب مانع بروز واکنش‌های منجر به تورم در بدن می‌شود. در نتیجه شما پس از مصرف بروملین، از ایجاد تورم در بدن خود تا حدود زیادی جلوگیری می‌کنید. به همین خاطر است که خوردن آنانانس پس از عمل‌های زیبایی و پزشکی به افراد توصیه می‌شود. با این حال کرم بروملین نیز یک محصول بسیار مفید و موثر برای شما تلقی خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کرم بروملین چه تاثیراتی دارد؟

 1. پس از پشت سر گذاشتن تزریق چربی، طبیعی به نظر می‌رسد که شما با تورم در ناحیه انجام تزریق روبرو شوید. این موضوع اصلا غیرعادی نیست و یک واکنش طبیعی در بدن به شمار می‌رود. شروع تورم به این معنی است که بدن وارد فاز ریکاوری شده و برای بازگشت به شرایط عادی آماده می‌شود. کاهش ورم بعد از تزریق چربی مهم‌ترین ویژگی و تاثیر کرم بروملین به شمار می‌رود که به صورت کرم موضعی نیز در بازار موجود است.
 2. با این حال نمی‌توان مقابله با تورم را مهم‌ترین ویژگی کرم بروملین دانست. این محصول در کاهش احساس درد نیز برای شما موثر خواهد بود.
 3. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم این کرم، سرعت بخشیدن به دوران ریکاوری شما و کمک به بهبود سریع‌تر بافت‌ها است در نتیجه زمانی که از بروملین استفاده می‌کنید زودتر به وضعیت مطلوب برمی‌گردید و به شرایط عادی زندگی خود می‌رسید.

شما می‌توانید بلافاصله پس از انتقال چربی استفاده از بروملین را آغاز کنید و این کار را حداقل به مدت یک هفته ادامه بدهید. در این دوره زمانی با استفاده از این محصول، تورم در پوست شما به حداقل خواهد رسید.

کرم آرنیکا چیست؟

یکی دیگر از کرم‌هایی که این روز‌ها به شدت مورد توجه قرار دارد و پس از انتقال چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کرم آرنیکا مونتانا است. استفاده از این محصول، تاثیرات بسیار مثبتی برای شما دارد اما در مورد نحوه استفاده از آن، باید دقت بسیار زیادی به عمل بیاورید. شما نباید این کرم را به روی زخم‌های باز یا نواحی ایجاد برش، بزنید.

کرم آرنیکا چیست؟

آرنیکا مونتانا به ویژه برای کاهش تورم و کبودی در ناحیه برداشت چربی‌ها موثر به نظر می‌رسد و در کاهش احساس درد نیز برای افراد، نقش بسزایی دارد. آرنیکا یک گیاه است که ریشه‌های اولیه آن را می‌توان در سیبری و اروپای مرکزی یافت. از سال‌ها قبل تاثیرات مثبت این محصول، بر کاهش تورم و کبودی تایید شده و اکنون مدل‌های مختلفی از آن در بازار وجود دارد. چه در دراز مدت و چه در کوتاه مدت، آرنیکا مونتانا می‌تواند بخش مهمی از احساسات ناخوشایند شما را کاهش بدهد و شرایط مطلوبی را برای شما به وجود بیاورد.

کرم آرنیکا چه تاثیری دارد؟

زمانی که تزریق چربی به پایان می‌رسد، شما شاهد بروز برخی آثار جانبی در ظاهر خود خواهید بود. استفاده از کرم آرنیکا، این عوارض را به حداقل می‌رساند. آرنیکا مونتانا در کاهش احساس درد و همچنین کاهش تورم و کبودی تاثیر قابل توجهی دارد. به همین خاطر استفاده از این کرم، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این کرم قدرت جذب بسیار بالایی دارد. در نتیجه نباید آن را در نقطه‌ای از پوست که آسیب دیده و یا شکافته شده مورد استفاده قرار داد. شما می‌توانید تا یک هفته پس از پایان تزریق چربی، به خوبی از مزایای آرنیکا بهره‌مند شوید و همه آثار جانبی باقی مانده از این عمل زیبایی را تا حد امکان به حداقل برسانید.

کرم های حاوی ترکیبات استروئیدی چیست؟

از دیگر کرم‌ های بعد از ترانسفر چربی، کرم‌های حاوی ترکیبات استروئیدی است. این کرم‌ها سبب سرکوب سیستم ایمنی بدن می‌شوند. در نتیجه از بروز التهاب‌ها و تورم‌های شدید پوستی جلوگیری می‌کنند. بهتر است افراد مصرف کرم‌های استروئیدی را به مدت یک هفته قبل از تزریق چربی شروع کنند و بعد از گذشت ۲۴ ساعت از تزریق چربی مصرف آن را به مدت ۲ هفته ادامه دهید. با توجه به مزایای قابل توجه این نوع از کرم‌ها که به منظور رفع عوارض جانبی و احتمالی بعد از تزریق چربی مصرف می‌شوند، بهتر است هرگز بدون تجویز پزشک و یا مشورت با او اقدام به چنین کاری نکنید. در صورت نیاز می‌توان به راحتی از طریق مراجعه به داروخانه‌ها نسبت به تهیه کرم‌های استروئیدی اقدام کنید.

کرم های حاوی ترکیبات استروئیدی چه تاثیری دارند؟

کرم‌های حاوی ترکیبات استروئیدی به محض استفاده سبب می‌شوند تا از فعالیت بالای سیستم ایمنی بدن جلوگیری شود. در نتیجه عوارض جانبی احتمالی که امکان بروز آن‌ها بعد از تزریق چربی وجود داشته و به دلیل فعالیت سیستم ایمنی بدن رخ می‌دهند تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابند. از جمله این عوارض جانبی می‌توان به ایجاد تورم، التهابات پوستی، کبودی و مواردی از این قبیل اشاره کرد. از آنجایی که این دسته از کرم‌ها تاثیر مستقیم بر سیستم ایمنی بدن دارند بهتر است با تجویز پزشک و به همراه دارو‌های آنتی‌بیوتیک مصرف شوند تا از مشکلاتی نظیر ایجاد عفونت در‌ امان باشید.

کرم های حاوی ویتامین های A و D چیست؟

کرم‌های حاوی ویتامین‌های A و D از جمله کرم‌هایی هستند که استفاده از آن‌ها بعد از تزریق چربی توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌شود. این دسته از کرم‌ها سبب تقویت سلول‌های پوستی شده و در نتیجه عوارض جانبی بعد از تزریق چربی را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند. از طرفی دیگر به دلیل اینکه اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده این کرم‌ها ویتامین‌ها هستند هیچ ضرر و آسیبی را برای افراد در پی نخواهند داشت. در حالت کلی تمامی افراد می‌توانند بعد از گذشت ۲۴ ساعت از تزریق چربی مصرف کرم‌های حاوی ویتامین‌های آ و دی را شروع کنند.

کرم های حاوی ویتامین های A و D چه تاثیری دارند؟

کرم‌های حاوی ویتامین‌های A و Dدر دسته کرم‌های ویتامینه و تقویتی قرار داشته و تاثیر قابل توجهی در کاهش التهاب‌های پوستی و ترمیم زخم‌ها از خود نشان می‌دهند و با استفاده از این نوع کرم‌ها در بازه زمانی طولانی بعد از تزریق چربی به صورت، شاهد نتایج و تاثیرات مثبت آن‌ها خواهیم بود. بزرگ‌ترین مزیت این کرم‌ها عدم بروز عارضه جانبی و حساسیت در نتیجه استفاده مداوم از آن‌ها است؛ به طوری که با مصرف مداوم کرم‌های ویتامینه آ و دی نتایجی مثل افزایش لطافت و طراوت پوست در کنار بهبود زخم‌ها و التهابات ناشی از عمل تزریق چربی را به دست خواهید آورد.

چگونه بهترین کرم را پس از تزریق چربی انتخاب کنیم؟

علاوه بر کرم‌هایی که در بازار موجود هستند، بسیاری از مکمل‌ها و ویتامین‌ها نیز می‌توانند در دوران بعد از تزریق چربی به روند بهبودی شما کمک کنند. در حقیقت محصولات زیادی هستند که می‌توانند به روند ریکاوری شما سرعت ببخشند و عارضه‌های جانبی را خیلی زود به حداقل برسانند. مشورت با پزشک متخصص تزریق چربی، بهترین راه برای انتخاب کرم ‌ها بعد از انتقال چربی، مکمل‌ها و ویتامین‌های مورد نیاز شما خواهد بود. استفاده خودسرانه از کرم‌های مختلف ممکن است عواقب نامطلوبی برای شما به وجود بیاورند.

چگونه بهترین کرم را پس از ترانسفر چربی انتخاب کنیم؟

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این بهترین کلینیک تزریق چربی از قیمت آن مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‎‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed