تزریق چربی

بهترین کرم ها بعد از تزریق چربی به صورت کدامند؟

1.5
(2)

تزریق چربی به صورت، یکی از جذاب ترین روش های موجود برای به وجود آوردن طراوت بیشتر در چهره به شمار می روند. فعالیتی که در آن چربی ها از یک نقطه در بدن به صورت منتقل می شوند تا شادابی قابل توجهی به چهره شما ببخشند.

انتقال چربی به صورت، هنر استفاده از چربی های غیرضروری برای ایجاد تغییرات ضروری است. این فرآیند در زمان نسبتا کوتاهی انجام می شود اما مراقبت های بعد از آن برای رسیدن به ایده آل ترین نتایج ممکن، اهمیت زیادی خواهد داشت. یکی از این مراقبت ها می تواند استفاده از کرم های مختلف برای صورت باشد.

بهترین کرم ها بعد از تزریق چربی

پس از پشت سر گذاشتن انتقال چربی به صورت، شما هنوز در مرحله بسیار حساسی قرار دارید. در حقیقت سلول های چربی در حال سازگار شدن با محیط جدید خود هستند و این سازگاری، به زمان نیاز خواهد داشت. البته که شما خیلی زود متوجه بروز تغییرات اولیه در ظاهر خود می شوید اما رسیدن این فرآیند به تکامل نهایی، کمی زمان خواهد برد.

پس از تزریق چربی، ممکن است بعضی از افراد به استفاده از کرم های مختلف نیاز داشته باشند. این نیاز ممکن است در افراد دیگری احساس نشود. چرا که شرایط اولیه بدن افراد با هم متفاوت است و همچنین در میزان چربی مورد استفاده برای تزریق نیز، تفاوت های زیادی بین افراد مختلف وجود دارد.

قبل از استفاده از کرم، بهترین کار ممکن مشورت با پزشک متخصص خواهد بود. شما در پایان فرآیند انتقال چربی، نباید به تشخیص خود و یا با مشورت دیگران به سراغ استفاده از کرم های مختلف بروید. این تنها پزشک متخصص است که می توانید در این زمینه، بهترین و ایده آل ترین تصمیم را برای شما بگیرد.

 

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت و بدن

 

کرم بروملین چیست ؟

یکی از بهترین محصولات موجود در بازار برای مصرف در دوران پس از تزریق چربی، بروملین است که به اشکال مختلفی دیده می شود. این ماده مفید به صورت کرم نیز وجود دارد و می تواند مورد استفاده شما قرار بگیرد.

کرم بروملین چیست ؟

به وجود آمدن تورم، یکی از آثار جانبی ناشی از تزریق چربی به شمار می رود. این عارضه البته دوام زیادی ندارد و خیلی زود از بین خواهد رفت اما برای به حداقل رساندن آن، می توانید از کرم بروملین استفاده کنید. این محصول از سال ها قبل در زمینه کاهش اثرات التهاب و تورم در پوست بسیار موثر بوده است.

بروملین در حقیقت یک ماده طبیعی است که در میوه آناناس یافت می شود. نزدیک به نیم قرن است که برای افراد مختلف، از بروملین استفاده می شود. مصرف این محصول در دهه های گذشته، بیشتر برای افرادی که یک فعالیت سنگین یا یک جراحی را پشت سر گذاشته اند تجویز شده است.

 

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی

 

این محصول از ترکیب با آنزیم های پروتئینی ساخته می شود که از میوه آناناس به دست می آیند. این ترکیب مانع بروز واکنش های منجر به تورم در بدن می شود. در نتیجه شما پس از مصرف بروملین، از ایجاد تورم در بدن خود تا حدود زیادی جلوگیری می کنید. به همین خاطر است که خوردن آنانانس پس از فعالیت های مختلف زیبایی و پزشکی، به افراد توصیه می شود. با این حال کرم بروملین نیز یک محصول بسیار مفید و موثر برای شما تلقی خواهد شد.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کرم بروملین چه تاثیراتی دارد؟

پس از پشت سر گذاشتن تزریق چربی، طبیعی به نظر می رسد که شما با تورم در ناحیه انجام تزریق روبرو شوید. این موضوع اصلا غیرعادی نیست و یک واکنش طبیعی در بدن شما به شمار می رود. شروع تورم به این معنی است که بدن وارد فاز ریکاوری شده و برای بازگشت به شرایط عادی، آماده می شود. کاهش ورم بعد از تزریق چربی، مهم ترین ویژگی این محصول به شمار می رود که به صورت کرم موضعی نیز در بازار موجود است. با این حال نمی توان مقابله با تورم را مهم ترین ویژگی بروملین دانست. این محصول در کاهش احساس درد نیز برای شما موثر خواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم این کرم، سرعت بخشیدن به دوران ریکاوری شما و کمک به بهبود سریع تر بافت ها خواهد بود. در نتیجه زمانی که از بروملین استفاده می کنید، زودتر به وضعیت مطلوب برمی گردید و به شرایط عادی زندگی خود می رسید. شما می توانید بلافاصله پس از انتقال چربی، استفاده از بروملین را آغاز کنید و این کار را حداقل به مدت یک هفته ادامه بدهید. در این دوره زمانی با استفاده از این محصول، تورم در پوست شما به حداقل خواهد رسید.

کرم آرنیکا چیست؟

یکی دیگر از کرم هایی که این روزها به شدت مورد توجه قرار دارد و پس از انتقال چربی مورد استفاده قرار می گیرد، کرم آرنیکا مونتانا است. استفاده از این محصول، تاثیرات بسیار مثبتی برای شما دارد اما در مورد نحوه استفاده از آن، باید دقت بسیار زیادی به عمل بیاورید. شما نباید این کرم را به روی زخم های باز یا نواحی ایجاد برش، بزنید.

کرم آرنیکا چیست؟

آرنیکا مونتانا به ویژه برای کاهش تورم و کبودی در ناحیه برداشت چربی ها موثر به نظر می رسد و در کاهش احساس درد نیز برای افراد، نقش بسزایی دارد. آرنیکا یک گیاه است که ریشه های اولیه آن را می توان در سیبری و اروپای مرکزی یافت. از سال ها قبل تاثیرات مثبت این محصول، بر کاهش تورم و کبودی شناسایی شده و امروزه مدل های مختلفی از آن در بازار وجود دارد. چه در دراز مدت و چه در کوتاه مدت، آرنیکا مونتانا می تواند بخش مهمی از احساسات ناخوشایند شما را کاهش بدهید و شرایط مطلوبی برای شما به وجود بیاورد.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت و بدن

 

کرم آرنیکا چه تاثیری دارد؟

زمانی که تزریق چربی به پایان می رسد، شما شاهد بروز برخی آثار جانبی در ظاهر خود خواهید بود. استفاده از کرم آرنیکا، این عوارض را به حداقل می رساند.  آرنیکا مونتانا در کاهش احساس درد و همچنین کاهش تورم و کبودی تاثیر قابل توجهی دارد. به همین خاطر استفاده از این کرم، امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این کرم قدرت جذب شدن بسیار بالایی دارد. در نتیجه نباید آن را در نقطه ای از پوست که آسیب دیده و یا شکافته شده، مورد استفاده قرار داد. شما می توانید تا یک هفته پس از پایان تزریق چربی، به خوبی از مزایای آرنیکا بهره مند شوید و همه آثار جانبی باقی مانده از این فعالیت زیبایی را تا حد امکان به حداقل برسانید.

کرم‌های حاوی ترکیبات استروئیدی چیست؟

از دیگر کرم‌هایی که استفاده از آن‌ها بعد از تزریق چربی به صورت توصیه می‌شوند کرم‌های حاوی ترکیبات استروئیدی است. این کرم‌ها سبب سرکوب سیستم ایمنی بدن می‌شود. در نتیجه از بروز التهاب‌ها و تورم‌های شدید پوستی جلوگیری می‌کند. بهتر است بیماران مصرف کرم‌های استروئیدی را از یک هفته قبل از مراجعه برای تزریق چربی شروع کنند و بعد از گذشت ۲۴ ساعت از تزریق چربی مصرف آن را به مدن ۲ هفته ادامه دهید. با توجه به مزایای قابل توجه این نوع از کرم‌ها که به منظور رفع عوارض جانبی احتمالی بعد از تزریق چربی مصرف می‌شود بهتر است هرگز بدون تجویز پزشک و یا مشورت با او اقدام به چنین کاری نکنید. در صورت نیاز می‌توان به راحتی از طریق مراجعه به داروخانه‌ها نسبت به تهیه کرم‌های استروئیدی اقدام کنید.

 

کرم‌های حاوی ترکیبات استروئیدی چه تاثیری دارند؟

کرم‌های حاوی ترکیبات استروئیدی به محض استفاده سبب می‌شوند تا از فعالیت بالای سیستم ایمنی بدن جلوگیری شود. در نتیجه عوارض جانبی احتمالی که امکان بروز آن‌ها بعد از تزریق چربی و به دلیل فعالیت سیستم ایمنی بدن رخ می‌دهند تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابند. از جمله این عوارض جانبی می‌توان به ایجاد تورم، التهابات پوستی، کبودی و مواردی از این قبیل اشاره کرد. از آنجایی که این دسته از کرم‌ها تاثیر مستقیم بر سیستم ایمنی بدن دارند بهتر است تا با تجویز پزشک و به همراه داروهای آنتی‌بیوتیک مصرف شوند تا بیمار از مشکلاتی نظیر ایجاد عفونت در امان باشد.

 

کرم‌های حاوی ویتامین‌هایA و D چیست؟

کرم‌های حاوی ویتامین‌های A و D از جمله کرم‌هایی هستند که استفاده از آن‌ها  بعد از تزریق چربی توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌شود. این دسته از کرم‌ها سبب تقویت سلول‌های پوستی شده و در نتیجه عوارض جانبی بعد از تزریق چربی را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند.  از طرفی دیگر به دلیل اینکه اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده این کرم‌ها ویتامین‌ها هستند هیچ ضرر و آسیبی را برای افراد در پی نخواهند داشت. در حالت کلی تمامی بیماران می‌توانند بعد از گذشت ۲۴ ساعت از تزریق چربی مصرف کرم‌های حاوی ویتامین‌های آ و دی را شروع کنند.

 

کرم‌های حاوی ویتامین‌های A و D چه تاثیری دارند؟

کرم‌های حاوی ویتامین‌های A و  Dدر دسته کرم‌های ویتامینه و تقویتی قرار داشته و تاثیر قابل توجهی در کاهش التهاب‌های پوستی و ترمیم زخم‌ها از خود نشان می‌دهند. با استفاده این دسته از کرم‌ها در بازه زمانی طولانی بعد از تزریق چربی به صورت، شاهد نتایج و تاثیرات مثبت آن‌ها خواهیم بود. بزرگ‌ترین مزیت این کرم‌ها عدم بروز عارضه جانبی و حساسیت در نتیجه استفاده مداوم از آن‌ها است. به طوری که با مصرف مداوم کرم‌های ویتامینه آ و دی نتایجی مثل افزایش لطافت و طراوت پوست در کنار بهبود زخم‌ها و التهابات ناشی از عمل تزریق چربی ایجاد خواهد گردید.

چگونه بهترین محصول را پس از تزریق چربی انتخاب کنیم ؟

علاوه بر کرم هایی که امروزه در بازار موجود هستند، بسیاری از مکمل ها و ویتامین ها نیز می توانند در دوران بعد از تزریق چربی به روند بهبودی شما کمک کنند. در حقیقت محصولات زیادی هستند که می توانند به روند ریکاوری شما سرعت ببخشند و عارضه های جانبی را خیلی زود به حداقل برسانند. مشورت با پزشک متخصص تزریق چربی، بهترین راه برای انتخاب کرم ها، مکمل ها و ویتامین های مورد نیاز شما خواهد بود. استفاده خودسرانه از کرم های مختلف، ممکن است عواقب نامطلوبی برای شما به وجود بیاورد.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این بهترین کلینیک تزریق چربی از قیمت آن مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 1.5 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button