تزریق چربی

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی چقدر است؟

تزریق چربی یکی از بهترین روش‌هایی است که این روزها برای داشتن ظاهری زیبا در نواحی مختلفی از بدن انجام می‌شود. البته مثل تمامی عمل‌های زیبایی تزریق چربی نیز با یکسری عوارض جانبی همراه خواهد بود. از جمله شایع‌ترین عوارض جانبی ناشی از آن می‌توان به ایجاد ورم، التهابات جزئی، قرمزی و مواردی از این قبیل اشاره کرد. ناگفته نماند که در صورت انجام عملیات تزریق چربی به صورت کاملا اصولی در کلینیکی استاندارد تمامی این موارد کاملا خفیف بوده و اذیت چندانی برای بیمار ایجاد نخواهند کرد. یکی از رایج‌ترین سوالاتی که ذهن کاندیدها را درگیر می‌کند این است که زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی چقدر خواهد بود؟ این مدت زمان بسته به عوامل مختلفی مثل مهارت پزشک، سیستم ایمنی بدن بیمار، مراقبت‌های لازم بعد از انجام تزریق چربی و … متغیر خواهد بود.

اینفوگرافیک راهنمای زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

برای اینکه بتوانید اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید تا کمی از استرس و نگرانی شما در خصوص ورم بعد از تزریق چربی کاسته شود شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم. کلینیک پوست و مو هلیا یکی از بهترین‌ها در زمینه تزریق چربی بوده و داوطلبان انجام این کار می‌توانند با تعیین وقت قبلی از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوند.

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

تزریق چربی در نگاه اول، عملی بسیار موثر با کم‌ترین عارضه‌های جانبی است. در این روش از چربی‌های انباشته شده در بدن خود شما کمک گرفته می‌شود تا در نقطه دیگری از بدن، حجم مطلوبی به دست بیاید. حتی اگر در بدن خود ذخیره‌های وسیع چربی ندارید و کاملا لاغر هستید باز هم می‌توانید این عمل را انجام دهید.

تزریق چربی یک تغییر بسیار دلچسب را در ظاهر شما رقم می‌زند. طبیعتا رقم خوردن یک تغییر عارضه‌هایی را نیز به دنبال دارد اما از آنجایی که فرآیند انتقال چربی کاملا طبیعی است و در آن از محصولات شیمیایی و ترکیب‌های خارجی استفاده نمی‌شود، شما آثار جانبی زیادی را تحمل نمی‌کنید و با علائم بسیار محدودی روبرو می‌شوید. اهمیت به کار رفتن چربی‌های بدن شما در جریان این فرآیند، تنها در طبیعی بودن نتایج خلاصه نمی‌شود. با استفاده از چربی‌های خود بدن، شما مطمئن خواهید شد که بدن این چربی‌ها را پس نمی‌زند و امکان بروز واکنش‌های آلرژیک نیز وجود ندارد در نتیجه احتمال وقوع عارضه‌های شدید، بسیار کم خواهد شد.

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

ورم یکی از عارضه‌های مربوط به تزریق چربی در بدن به شمار می‌رود. تورم پوست پس از تزریق چربی طبیعی به نظر می‌رسد و به هیچ‌وجه یک نشانه نگران‌کننده نیست. شما پس از تزریق کردن چربی با این اثر جانبی روبرو می‌شوید اما تورم ایجاد شده خیلی سریع و کاملا محو می‌شود و اثر آن در بدن شما از بین می‌رود.

مطالب بیشتر: بهترین و جدیدترین روش تزریق چربی

پس از تزریق چربی انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

 1. تجربه درد شدید پس از پایان تزریق چربی، کاملا نادر است و تقریبا برای هیچکس اتفاق نمی‌افتد. این درد تنها در صورتی ایجاد می‌شود که این عمل در شرایط کاملا غیراستاندارد صورت بگیرد. در جریان عمل، پزشک با استفاده از بی‌حسی موضعی، امکان بروز احساس درد را از بین می‌برد. پس از پایان آن نیز شما نباید نگران احساس درد باشید و اگر با از بین رفتن اثر بی‌حسی کمی درد آغاز شد با یک مسکن ساده مشکل حل می‌شود.
 2. پس از پایان این عمل زیبایی، شما شاهد بروز عارضه‌هایی مثل تورم و کبودی جزئی در ناحیه انجام تزریق خواهید بود. این نشانه‌ها در فاصله ۳ روز پس از انجام فرآیند به اوج می‌رسند اما در نهایت کمرنگ و سپس به طور کامل محو می‌شوند. به طور کلی نمی‌توان از یک زمان کاملا دقیق و یکسان برای خوابیدن ورم پس از تزریق چربی صحبت کرد چرا که این زمان در افراد مختلف، متفاوت است. با این وجود معمولا زمان خوابیدن ورم پس از ترانسفر چربی حدود یک هفته است. در حقیقت یک هفته پس از پایان فرآیند، شما شاهد از بین رفتن ورم‌های موجود در ناحیه انجام تزریق خواهید بود. طبیعتا هر چقدر که تورم کاهش پیدا کند، نتایج حاصل از این فعالیت مشخص‌تر خواهند شد.

پس از تزریق چربی، انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت و بدن

این آثار جانبی به هیچ‌وجه برای شما نگران‌کننده نیستند و نباید موجب اضطراب شما شوند. میزان و شدت عارضه‌های جانبی پس از انجام فرآیند به میزان مهارت پزشک نیز بستگی دارد. اگر این کار را به پزشک متخصص، معتبر و مجرب بسپارید او با استفاده از بهترین تکنیک، آثار جانبی را برای شما تا حد امکان کم می‌کند. همچنین پزشک ممکن است دارو‌هایی را نیز برای کاهش عارضه‌های جانبی در بدن شما تجویز کند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراقبت های پس از تزریق چربی

 1. پس از پایان انتقال چربی، شما باید تنها دارو‌هایی را مصرف کنید که از سوی پزشک برای شما تجویز شده‌اند. دکتر تزریق چربی ممکن است برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها و قرص‌ها را برای شما تجویز کند. مصرف خودسرانه دارو در این دوره زمانی، برای شما بسیار خطرساز خواهد بود.
 2. شما نباید در فاصله دو هفته پس از پایان تزریق چربی، به سراغ مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون بروید.
 3. اگر سیگاری هستید، حداقل تا سه هفته پس از تزریق چربی باید سیگار را به طور کامل کنار بگذارید. مصرف سیگار و دخانیات، روند رسیدن شما به بهبودی را کاملا کند خواهد کرد.
 4. پس از پایان این عمل، باید به مدت دو هفته از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی، تعریق شدید و وارد کردن هر نوع فشار به منطقه انجام تزریق چربی اکیدا خودداری کنید و مراقبت‌های پس از تزریق چربی را مو به مو اجرا کنید.
 5. پس از انتقال چربی، تا مدتی سر شما باید در زمان خواب بالا‌تر از سایر اعضای بدن قرار بگیرد.
 6. از ماساژ دادن، دست زدن و فشار دادن ناحیه انجام تزریق برای مدت ۴ هفته پس از پایان تزریق خودداری کنید.

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

همانطور که گفته شد، میزان دقیق تغییرات پس از تزریق چربی در افراد مختلف متفاوت است اما می‌توان به صورت تخمینی این زمان‌بندی را برای چنین عملی در نظر گرفت:

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

روز اول: پس از پایان تزریق چربی به خانه برگردید و استراحت کنید. این استراحت برای شما بسیار مفید خواهد بود و به بدن شما برای خوگرفتن به تغییرات کمک می‌کند. در اولین روز پس از انجام تزریق، شما شاهد تورم و کبودی جزئی در ظاهر خود خواهید بود.

روز‌های دوم و سوم: احساس خارش، کبودی و همچنین ورم به بیشترین حالت خود می‌رسند. البته تورم در ظاهر شما چندان شدید و غیرقابل تحمل نخواهد بود با این حال بیشترین میزان تورم در همین روز اتفاق می‌افتد.

روز چهارم: دوش بگیرید. ناحیه انجام تزریق را با هیدروژن‌پراکسید شستشو بدهید. اگر پزشک برای شما آنتی‌بیوتیک تجویز کرده، این آنتی‌بیوتیک را به صورت درست و دقیق بر مبنای تجویز پزشک مصرف کنید.

روز هفتم: شما شاهد از بین رفتن تورم ناشی از انتقال چربی خواهید بود. این تورم که به مرور زمان اثر خود را از دست داده، حالا دیگر به طور کامل از بین می‌رود.

روز بیست و یکم: برای انجام معاینه‌های لازم باید به کلینیک مراجعه کنید.

شش ماه تا ۲ سال: اثرات چربی تزریق شده بالاخره از بین ‌می‌روند و شما در صورت تمایل، باید جلسه دیگری از تزریق را برای تکرار نتایج پشت سر بگذارید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به خط اخم

چگونه تورم پوست پس از تزریق چربی را کاهش بدهیم؟

برای کاهش تورم پوست پس از تزریق چربی، چند راهکار ساده و موثر وجود دارد. یکی از این راهکار‌ها استفاده از کمپرس سرد است. این کمپرس موجب کاهش تورم در بدن شما می‌شود. علاوه بر این، انجام مراقبت های بعد از تزریق چربی نیز برای کاهش تورم، بسیار موثر خواهد بود. اگر بخشی از پوست بدن شما به هر دلیلی دچار ورم شده است، نباید به سراغ این فرآیند بروید و باید این کار را به زمان دیگری موکول کنید. همچنین انجام این فعالیت در شرایط استاندارد و در یک کلینیک مجهز و معتبر در کاهش تورم بعد از تزریق چربی تاثیر خواهد داشت.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫7 دیدگاه ها

 1. باسلام ممنون از مطالب مفید تان بنده چهار روز هستش که چربی به صرتم تزریق شده و هنو ورم دارم دکترم گفتن طبیعیه ولی نمیدونم چرا گونه هام باهم تقارن داره ولی سمت راست صورتم یه مقدار لپ دارم ولی سمت چپم خالیه البته همون روزم که دکتر تزریق کردن گفتن خودش میخوابه ولی منو نگران کرده که نکنه این حالت بمونه با تشکر از شما نظرتونو میخواستم دراین مورد ..

 2. سلام منم ده روزه تزریق چربی بصورت انجام دادم ولی هنوزم حس می‌کنم خیلی ورم داره واین نگرانم کرده که نکنه حجمش کم نشه نانو فت زیر یک چشم تورمش خیلی کم مونده ولی اونیکی چشمم هنوزم ورم داره و حس می‌کنم این نازیبا شده

 3. سلام من دوروزه تزریق چربی انجام دادم، مقدار زیاد چربی زیر گوستم تزریق شد و حس میکنم صورتم زیاد چاق شده، تزریق درلب وپشت لب هم داشتم که لبهام خیلی متورم شده، کلا من رفتم که زیبا بشم ولی این چهره جدیدم اصلا برام قابل پذیرش نیست، لطفا راهنمایی کنید که آیا این حجم زیاد چربی که تو صورت ولب من تزریق شده کم میشه؟

 4. سلام
  ورم صورتتون بعد از چند روز از بین رفت؟چون من چهار روز پیش تزریق کردم و اصلا نمیتونم خودموتو اینه نگاه کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *