تزریق چربی

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی چقدر است؟

3.4
(7)

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی چقدر است؟

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

تزریق چربی در نگاه اول، فعالیتی بسیار موثر با کم ترین عارضه های جانبی است. در این فعالیت، از چربی های انباشته شده در بدن خود شما کمک گرفته می شود تا در نقطه دیگری از بدن، حجم مطلوبی به دست بیاید. حتی اگر در بدن خود ذخیره های وسیع چربی ندارید و کاملا لاغر هستید، باز هم می توانید این فعالیت را برای خود در نظر بگیرید.

 

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

 

تزریق چربی، یک تغییر بسیار دلچسب را در ظاهر شما رقم می زند. طبیعتا رقم خوردن یک تغییر، عارضه هایی را نیز به دنبال دارد اما از آن جایی که فرآیند انتقال چربی کاملا طبیعی است و در آن از محصولات شیمیایی و ترکیب های خارجی استفاده نمی شود، شما آثار جانبی زیادی را تحمل نمی کنید و با علائم بسیار محدودی روبرو می شوید.

اهمیت به کار رفتن چربی های بدن شما در جریان این فرآیند تنها در طبیعی بودن نتایج خلاصه نمی شود. با استفاده از چربی های خودی، شما مطمئن خواهید شد که بدن این چربی ها را پس نمی زند و امکان بروز واکنش های آلرژیک نیز وجود ندارد. در نتیجه احتمال وقوع عارضه های شدید، بسیار کم خواهد شد.

تورم یکی از عارضه های مربوط به تزریق چربی در بدن به شمار می رود. تورم پوست پس از انجام تزریق، طبیعی به نظر می رسد و به هیچ وجه یک نشانه نگران کننده نیست. شما پس از تزریق کردن چربی با این اثر جانبی روبرو می شوید اما تورم ایجاد شده، خیلی زود کاملا محو می شود و اثر آن در بدن شما از بین می رود.

 

پس از تزریق چربی، انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

تجربه درد شدید پس از پایان تزریق چربی، کاملا نادر است و تقریبا برای هیچکس اتفاق نمی افتد. این درد تنها در صورتی ایجاد می شود که این فعالیت در شرایط کاملا غیراستاندارد صورت بگیرد. در جریان فرآیند پزشک با استفاده از بی حسی موضعی، امکان بروز احساس درد را از بین می برد. پس از پایان فرآیند نیز شما نباید نگران احساس درد باشید.

 

پس از تزریق چربی، انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

 

پس از پایان فرآیند، شما شاهد بروز عارضه هایی مثل تورم و کبودی جزئی در ناحیه انجام تزریق خواهید بود. این نشانه ها در فاصله 3 روز پس از انجام فرآیند به اوج می رسند اما در نهایت کمرنگ و سپس به طور کامل محو می شوند. این آثار جانبی به هیچ وجه برای شما نگران کننده نیستند و نباید موجب اضطراب شما شوند.

میزان و شدت عارضه های جانبی پس از انجام فرآیند، به میزان مهارت پزشک نیز بستگی دارد. اگر این کار را به پزشک متخصص، معتبر و مجرب بسپارید، او با استفاده از بهترین تکنیک، آثار جانبی را برای شما تا حد امکان کم می کند. همچنین پزشک ممکن است دارو هایی را نیز برای کاهش عارضه های جانبی در بدن شما تجویز کند.

به طور کلی نمی توان از یک زمان کاملا دقیق و یکسان برای خوابیدن ورم پس از تزریق چربی صحبت کرد. چرا که این زمان در افراد مختلف، متفاوت است. با این وجود معمولا زمان خوابیدن ورم پس از انجام تزریق، حدود یک هفته است. در حقیقت یک هفته پس از پایان فرآیند، شما شاهد از بین رفتن ورم های موجود در ناحیه انجام تزریق خواهید بود. طبیعتا هر چقدر که تورم کاهش پیدا کند، نتایج حاصل از این فعالیت مشخص تر خواهند شد.

شما در چند روز ابتدایی پس از تزریق چربی، با ورم در پوست خود روبرو می شوید اما این تورم اصلا شدید و افراطی نیست و یک تغییر بزرگ و ناخوشایند در ظاهر شما به وجود نمی آورد. حدودا ظرف یک هفته نیز این ورم به طور کامل از بین می رود و شما به وضعیت ظاهری مطلوب خود دست پیدا کنید. هر چند که برای ظاهر شدن نتایج نهایی، هنوز باید کمی صبور باشید.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراقبت های کلیدی پس از تزریق چربی

1- پس از پایان انتقال چربی، شما باید تنها دارو هایی را مصرف کنید که از سوی پزشک برای شما تجویز شده اند. دکتر تزریق چربی ممکن است برخی از آنتی بیوتیک ها و قرص ها را برای شما تجویز کند. مصرف خودسرانه دارو در این دوره زمانی، برای شما بسیار خطرساز خواهد بود.

2- شما نباید در فاصله دو هفته پس از پایان تزریق چربی، به سراغ مصرف دارو های رقیق کننده خون بروید.

3- اگر سیگاری هستید، حداقل تا سه هفته پس از تزریق چربی باید سیگار را به طور کامل کنار بگذارید. مصرف سیگار و دخانیات، روند رسیدن شما به بهبودی را کاملا کند خواهد کرد.

4- پس از پایان این فعالیت، باید به مدت دو هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی، تعریق شدید و وارد کردن هر نوع فشار به منطقه انجام تزریق چربی اکیدا خودداری کنید.

5- پس از انتقال چربی، سر شما باید در زمان خواب بالا تر از سایر اعضای بدن قرار بگیرد.

6- از ماساژ دادن، دست زدن و فشار دادن ناحیه انجام تزریق برای مدت 4 هفته پس از پایان تزریق، خودداری کنید.

 

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

همان طور که گفته شد، میزان دقیق تغییرات پس از تزریق چربی در افراد مختلف متفاوت است اما می توان به صورت تخمینی، این زمان بندی را برای چنین فعالیتی در نظر گرفت:

 

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

 

روز اول: پس از پایان فرآیند به خانه برگردید و استراحت کنید. این استراحت برای شما بسیار مفید خواهد بود و به بدن شما برای خو گرفتن به تغییرات کمک می کند. در اولین روز پس از انجام تزریق، شما شاهد تورم و کبودی جزئی در ظاهر خود خواهید بود.

روزهای دوم و سوم: احساس خارش، کبودی و همچنین ورم به بیشترین حالت خود می رسند. حتی در این حالت هم البته تورم در ظاهر شما چندان شدید و غیرقابل تحمل نخواهد بود. با این حال بیشترین میزان تورم در همین روز اتفاق می افتد.

روز چهارم: دوش بگیرید. ناحیه انجام تزریق را با هیدروژن پراکسید شستشو بدهید. اگر پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرده، این آنتی بیوتیک را به صورت درست و دقیق بر مبنای تجویز پزشک مصرف کنید.

روز هفتم: شما شاهد از بین رفتن تورم خواهید بود. این تورم که به مرور زمان اثرش را از دست داده، حالا دیگر به طور کامل از بین می رود تا دیگر شاهد این موضوع در ظاهر خود نباشید.

روز بیست و یکم: برای انجام معاینه های لازم، باید به کلینیک مراجعه کنید.

شش ماه تا 2 سال: اثرات چربی تزریق شده بالاخره از بین می روند و شما در صورت تمایل، باید جلسه دیگری از تزریق را برای تکرار نتایج پشت سر بگذارید.

 

چگونه تورم پوست پس از تزریق چربی را کاهش بدهیم؟

برای کاهش تورم پوست پس از تزریق چربی، چند راهکار ساده و موثر وجود دارد.

یکی از این راهکار ها استفاده از کمپرس سرد است. این کمپرس موجب کاهش تورم در بدن شما می شود. علاوه بر این، انجام مراقبت های بعد از تزریق چربی نیز برای کاهش تورم، بسیار موثر خواهد بود.

اگر بخشی از پوست بدن شما به هر دلیلی دچار ورم شده است، نباید به سراغ این فرآیند بروید و باید این کار را به زمان دیگری موکول کنید.

همچنین انجام این فعالیت در شرایط استاندارد و در یک کلینیک مجهز و معتبر، در کاهش تورم آن تاثیر خواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 3.4 / 5. 7

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. باسلام ممنون از مطالب مفید تان بنده چهار روز هستش که چربی به صرتم تزریق شده و هنو ورم دارم دکترم گفتن طبیعیه ولی نمیدونم چرا گونه هام باهم تقارن داره ولی سمت راست صورتم یه مقدار لپ دارم ولی سمت چپم خالیه البته همون روزم که دکتر تزریق کردن گفتن خودش میخوابه ولی منو نگران کرده که نکنه این حالت بمونه با تشکر از شما نظرتونو میخواستم دراین مورد ..

  2. سلام منم ده روزه تزریق چربی بصورت انجام دادم ولی هنوزم حس می‌کنم خیلی ورم داره واین نگرانم کرده که نکنه حجمش کم نشه نانو فت زیر یک چشم تورمش خیلی کم مونده ولی اونیکی چشمم هنوزم ورم داره و حس می‌کنم این نازیبا شده

  3. سلام من دوروزه تزریق چربی انجام دادم، مقدار زیاد چربی زیر گوستم تزریق شد و حس میکنم صورتم زیاد چاق شده، تزریق درلب وپشت لب هم داشتم که لبهام خیلی متورم شده، کلا من رفتم که زیبا بشم ولی این چهره جدیدم اصلا برام قابل پذیرش نیست، لطفا راهنمایی کنید که آیا این حجم زیاد چربی که تو صورت ولب من تزریق شده کم میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)