1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق چربی
 4. تزریق چربی به پیشانی – موثرترین روش رفع خطوط اخم و چروک

تزریق چربی به پیشانی – موثرترین روش رفع خطوط اخم و چروک

تزریق چربی به پیشانی - بهترین روش رفع خطوط اخم

تزریق چربی در پیشانی و حذف چین و چروک های آن یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است که در بین مردان و زنان رواج پیدا کرده است. معمولا با توجه به ماهیچه‌ها و بافت های بسیاری که در ناحیه پیشانی هر فردی وجود دارد خیلی زود دچار مشکلاتی مانند چین و چروک و پیری خواهد شد. در چنین شرایطی استفاده از عمل زیبایی تزریق چربی به پیشانی می تواند به عنوان یک راه حل تقریبا دائمی و طبیعی محسوب شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با تزریق چربی در پیشانی آشنا شوید.

اینفوگرافیک راهنمای تزریق چربی در پیشانی

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

تاثیرات ناشی از تزریق چربی در پیشانی:

عمل زیبایی ترانسفر چربی به پیشانی باعث بهبود وضعیت این ناحیه از صورت شده و می‌تواند حجم آن را افزایش دهد. پس از افزایش حجم پیشانی، چین و چروک‌های این ناحیه رفته رفته از بین ‌می‌روند. در نتیجه عمل تزریق چربی پیشانی یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی است که از وضعیت پیشانی خود ناراضی هستند. در برخی از موارد عمل زیبایی تزریق چربی باعث خواهد شد تا کل صورت فرد فرم بهتری را به دست آورد؛ زیرا پیشانی به حدی دچار چین و چروک داشته که ظاهر کل صورت و چهره را نیز دگرگون کرده بود.

تزریق چربی به پیشانی در کلینیک هلیا
چین و چروک‌ها و سایر نقص‌های سطح پیشانی به راحتی توسط عمل زیبایی انتقال چربی به پیشانی قابل ترمیم هستند. ناحیه پیشانی یکی از اولین مناطق در صورت است که چروک می‌شود. اخم کردن فقط میزان چروک پیشانی را بیشتر می‌کند و پس از چروک شدن این منطقه به سرعت صورت هم چروک خواهد شد. شما می‌توانید با تزریق چربی به صورت عمیق و تا حدی ماندگار، پیشانی صاف و در نتیجه صورت کاملا جوانی داشته باشید.

ترانسفر چربی به پیشانی

برای بهبود وضعیت چین و چروک و اصلاح پیشانی روش‌های مختلفی وجود دارد که در بین این روش‌ها، طبیعی‌ترین و ایمن‌ترین راه‌حل موجود مربوط به تزریق چربی پیشانی خواهد بود؛ زیرا تمامی موادی که برای تزریق استفاده می‌شود از بدن خود شما استخراج شده است و پس از تصفیه در ناحیه پیشانی تزریق می‌شود. همین که از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود از واکنش‌های آلرژیک جلوگیری خواهد کرد؛ زیرا سیستم ایمنی بدن، چربی را بیگانه تلقی نمی‌کند. با این عمل زیبایی، چین و چروک‌های ناحیه پیشانی پر می‌شوند و باعث می‌شوند نرم‌تر به نظر برسد. ۵۰ درصد از چربی‌های بدن اعمال شده در چند ماه اول پس از عمل، ذوب می‌شوند و بافت چربی باقیمانده، چین و چروک‌های ناحیه پیشانی را به مدت طولانی محافظت و پنهان می‌کند.

مطالب بیشتر: تزریق چربی از شکم به صورت

نتایج تزریق چربی به پیشانی کاملا طبیعی بوده و به صورت یکنواخت، باعث بهبود وضعیت چین و چروک خواهد شد به طور خلاصه چربی‌های گرفته شده به مدت طولانی در ناحیه پیشانی زنده می‌مانند و در نتیجه می‌توان اثرات این فرآیند را برای یک عمر مشاهده کرد. در مواردی که از ایمپلنت استفاده می‌شود میزان ارتجاعی بودن یا لطافت مواد به جنس آن‌ها بستگی دارد و همواره نمی‌توان انتظارات بسیار زیادی از آن‌ها داشت.

بهترین کاندید برای انجام تزریق چربی در پیشانی

هر فردی می‌تواند نسبت به انجام عمل زیبایی انتقال چربی به صورت اقدام نماید اما قبل از هر چیز باید صلاحیت شما توسط متخصص برای انجام این عمل زیبایی، تایید گردد. بهترین کاندیدها برای انجام تزریق چربی پیشانی افرادی هستند که از مشکل و نقصی در پیشانی خود رنج می‌برند. یک پیشانی‌ ایده‌آل معمولا به اندازه یک سوم صورت خواهد بود و حجم مناسبی دارد در نتیجه اگر چنین شرایطی را در پیشانی خود مشاهده نمی‌کنید و یا با یکی از مسائل و مشکلات زیر روبرو هستید، قطعا کاندیدای مناسبی برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی پیشانی محسوب خواهید شد. به طور کلی می‌توان این عمل را برای افراد زیر انجام داد:

 1. اولین دسته از مناسب‌ترین کاندید‌ها برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی افرادی هستند که پیشانی استخوانی دارند و پوست آن‌ها به شکل ناخوشایندی به استخوان پیشانی چسبیده است.
 2. افرادی که دارای نقص در ساختار پیشانی هستند مانند صاف نبودن و ناهمواری در استخوان‌های پیشانی.
 3. کسانی که پیشانی آن‌ها بیش از حد صاف بوده و نیاز دارند تا کمی برجستگی در آن ایجاد نمایند.
 4. کسانی که پیشانی آن‌ها در گذشته دچار شکستگی شده و یا فرورفتگی خاصی در پیشانی آن‌ها وجود دارد.

البته نکته لازم به ذکر این است که تنها افرادی که از لحاظ جسمی سالم هستند و بیماری خاصی در روند معاینات آن‌ها تشخیص داده نشده است می‌توانند نسبت به انجام عمل انتقال چربی به پیشانی اقدام نمایند. همچنین افرادی که چربی کافی در بدن ندارند، می‌توانند به سایر روش‌های صاف کردن چین و چروک مانند بوتاکس فکر کنند که تا حدودی همان تاثیرات چربی را دارد. علت تاکید بر سلامت این است که وجود هر گونه بیماری خاص یا مصرف دارو‌هایی خاص، می‌تواند در روند بهبودی پس از تزریق چربی تاثیر‌گذار بوده و نتایج را دست خوش تغییراتی ناخوشایند کند.

کاندید تزریق چربی در پیشانی

طول مدت ماندگاری تزریق چربی پیشانی چقدر است ؟

ماندگاری تزریق چربی خط پیشانی تا حد زیادی به نحوه تزریق چربی، حجم تزریقی و مراقبت زیباجو از نتایج بستگی دارد. در واقع مهارت و توانایی یک پزشک در تزریق چربی در نواحی صحیح عامل بسیار مهمی در طول مدت ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی اتولوگ به پیشانی است. در صورتی که پزشک بداند که چربی باید به کدام نواحی و به چه اندازه تزریق شود، می‌توان انتظار داشت که طی ۳ تا ۶ ماه آینده با مراقبت‌های صحیح بعد از تزریق، نتایج پابرجا بمانند. نخوابیدن بر روی صورت، پرهیز از نور مستقیم خورشید، عدم حضور در اماکن گرم مانند سالن‌های سولاریوم و حمام‌های آفتاب از جمله مراقبت‌های مهم بعد از پیوند چربی در پیشانی است.

انتظارات بعد از ترانسفر چربی به پیشانی

تزریق چربی به چروک پیشانی یک گزینه مناسب برای فرمدهی، رفع چین و چروک و بزرگ کردن پیشانی است. گزارشات به ثبت رسیده در سطح جهانی نشان می‌دهند که این روش کاملاً موثر بوده و نتایج رضایت‌بخش پایداری را پس از طولانی‌مدت ارائه می‌دهد. به طور کلی انتظارات بعد از انتقال چربی به پیشانی به شرح زیر خواهد بود:

 1. برجسته شدن پیشانی: زیباجویان بعد از انتقال چربی باید انتظار برجسته شدن پیشانی خود را داشته باشند. هرچند که این برجستگی بنابر سلیقه متقاضیان است و به حجم چربی تزریق شده بستگی دارد، اما امری اجتناب ناپذیر است زیرا سلول‌های چربی به طور ذاتی خاصیت حجم دهی دارند.
 2. عدم بروز عوارض جانبی: تزریق چربی در پیشانی و شقیقه‌ها روشی ایمن است که اگر توسط پزشکی باتجربه انجام شود هیچ عارضه جدی را به دنبال نخواهد داشت. بنابراین اکثر افراد بعد از این روش با مشکلی مواجه نمی‌شوند؛ بدیهی است در صورت دیدن علامتی نگران کننده باید با تیم پشتیبانی پزشکتان تماس حاصل بفرمایید.
 3. تزریق چربی در چند جلسه: گاهی اوقات ممکن است برای رسیدن به هدف خود، بیش از یکبار چربی تزریق کنید. علت اینکه در یک جلسه به فرم ایده‌آل خود نمی‌رسید این است که چربی خاصیت حجم دهی دارد و اگر بیش از حد در یک جلسه تزریق شود، هم باعث بدشکل شدن ظاهرتان شده و هم ممکن است موجب پارگی رگ‌ها، کبودی و نکروز پوستی شود. علاوه بر این موارد تورم اجازه نمی‌دهد که پزشکتان به خوبی متوجه شود که کدام قسمت‌های پیشانی هنوز نیاز به دریافت چربی دارند. به همین دلایل، مقداری از چربی شما در فریزر نگهداری می‌شود تا در جلسات آینده به صورتتان منتقل گردد.
 4. رفع چین و چروک: مهم‌ترین و دلچسب‌ترین نتیجه بعد از انتقال چربی، از بین رفتن حداکثری تعداد چین و چروک‌های پیشانی و همچنین گودی‌های موجود روی آن است.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

نحوه تزریق چربی به پیشانی

تزریق چربی در پیشانی چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی تزریق چربی در پیشانی دارای یکی از بالاترین درجه‌های رضایت در بین عمل‌های جراحی به خصوص تزریق است. این عمل معمولا تنها بین ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد که دکتر تزریق چربی در جلسه مشاوره، پیرامون تمامی موارد و حتی زمان عمل با شما صحبت خواهد کرد. در فرآیند تزریق چربی به پیشانی در ابتدا چربی از بانک‌  چربی که معمولا در ناحیه باسن، شکم و پهلو قرار دارد، استخراج شده و بعد از چند مرحله تصفیه و پاکسازی برای تزریق آماده می‌شود. لازم است چربی‌هایی که در این مرحله از بدن برداشته می‌شوند به صورت مناسبی تصفیه شوند؛ زیرا اگر ماده‌ای اضافی در بافت نرم چربی وجود داشته باشد، باعث ایجاد گلوله شدن چربی گشته و کل فرآیند عمل را با اختلال مواجه خواهد کرد. زمانی که سلول‌های چربی برای تزریق آماده شدند، پزشک متخصص توسط سرنگ‌هایی ظریف و نازک، چربی‌ها را به زیر پوست تزریق خواهد کرد. تزریق چربی در زیر پوست پیشانی به صورتی انجام خواهد شد که کاملا یکنواخت در تمامی قسمت‌ها شاهد سلول‌های جدید چربی باشیم. سلول‌های جدید چربی در پیشانی از خون بافت تغذیه کرده و شروع به سازگاری خواهند کرد.

این سلول‌های چربی با تولید کلاژن، باعث جوانسازی پوست خواهند شد. نتایج حاصل از تزریق در پیشانی می‌تواند برای سال‌ها ماندگار باشد و می‌توان با مراقبت‌هایی مانند ثابت نگه‌ داشتن وزن و رژیم غذایی از جذب آن‌ها در کوتاه مدت جلوگیری کرد. البته پس از چندین سال ممکن است چربی‌های تزریق شده در پیشانی جذب شوند. در چنین حالتی معمولا پزشکان انجام مجدد عمل زیبایی ‌ترانسفر چربی به پیشانی را توصیه می‌کنند. نگران تزریق دوباره نباشید؛ زیرا می‌توانید از پزشک بخواهید چربی‌هایی را که برداشت می‌کند به مقدار بیشتری استخراج نماید تا مقدار کافی برای فریز کردن و نگه داشتن برای تزریق بعدی وجود داشته باشد. پس از بابت اینکه قرار نیست دوباره چربی از شما گرفته شود، آسوده خاطر باشید؛ زیرا این روش کاملا ایمن بوده و به راحتی می‌تواند چندین بار انجام شود تا نتایج همیشگی باشد.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به چانه

تزریق چربی در پیشانی
 

 

مراحل

1. تعیین جلسه مشاوره بین مراجعه‌کننده و پزشک در خصوص انتظارات و شرایط انجام کار

2. انجام آزمایش‌های لازم به منظور بررسی سلامت بدنی بیمار

3. برداشت چربی‌های اضافی بدن از بانک چربی

4. تصفیه و پاکسازی چربی‌ها از خون و ناخالصی

5. تزریق مجدد چربی توسط سرنگ‌هایی نازک و ظریف به زیر پوست در پیشانی

فواید۱. از بین رفتن چین و چروک پیشانی

۲. بهبود فرم صورت

۳. از بین بردن خط اخم

۴. روشی ایمن و بدون خطر

۵. کاهش چربی‌های انباشته در یک منطقه از بدن در حین رسیدن به پوستی زیبا و جوان

۶. عدم وجود واکنش‌های آلرژیک به دلیل استفاده از بافت چربی بدن فرد مراجعه‌کننده

معایببه دلیل استفاده از بافت چربی بدن در صورت متخصص بودن پزشک مربوطه و رعایت نکات مراقبتی لازم قبل و بعد از تزریق چربی هیچ گونه عارضه و خطری کاندید تزریق چربی در پیشانی را تهدید نخواهد کرد.
مدت نقاهتحدود ۱ الی ۲ هفته زمان نیاز است تا زخم‌های ناحیه لیپوساکشن (استخراج چربی) بهبود یابد. این مدت زمان بسته به بدن فرد، تبحر پزشک و مراقبت‌های انجام شده می‌تواند بیشتر یا کمتر شود.
نتیجه نهایی۱. نتایج مثبت بلافاصله بعد از تزریق خود را نشان خواهند داد.

۲. برای مشاهده نتیجه نهایی باید چند هفته صبر کرد.

۳. ماندگاری نتایج مثبت نهایی چندین سال به طول خواهد انجامید. تزریق چربی در مقایسه با تزریق فیلر به پیشانی ماندگاری بیشتری دارد.

آیا تزریق چربی پیشانی عملی دردناک است؟

در صورتی که پر کردن پیشانی با تزریق چربی انجام شود، ابتدا فرد باید تحت عمل لیپوساکشن قرار گرفته و مقدار لازم چربی از بدن او برداشته شود که به هیچ‌وجه دردناک نیست. در طی تزریق به فرد بیهوشی موضعی یا آرام بخش داده می‌شود. شاید دردی پس از آن رخ بدهد که با مسکن‌های ساده قابل رفع است و این مسکن‌ها را فقط با اجازه پزشک می‌توان مصرف کرد. باید دقت کرد این عمل در کلینیک‌های مخصوص و استریل انجام بگیرد؛ زیرا تزریق چربی ریسک عفونت را هم به همراه دارد و پزشک و پرسنل همراه باید در خصوص اینکه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند، باتجربه باشند. البته پس از مراجعه به یک کلینیک معتبر جایی برای نگرانی در این بابت وجود نخواهد داشت.

خطرات تزریق چربی در پیشانی

خطرات احتمالی و عوارض تزریق چربی در پیشانی

مانند هر عمل زیبایی دیگری، انتقال چربی به پیشانی نیز ممکن است برخی عوارض و خطرات احتمالی‌ را نیز به همراه داشته باشد. البته این عوارض و خطرات به دلیل استفاده از مواد طبیعی و سلول‌های چربی بدن خود فرد به حداقل خواهد رسید. یعنی فرد به واسطه استفاده از سلول‌های چربی و بافت‌های بدن خود برای تزریق چربی از هرگونه حساسیت، عفونت و ناسازگاری دور خواهد بود و همین موضوع موجب می‌شود تا نتایج کاملا قابل پیش‌بینی، ماندگار و طبیعی‌تر باشند.

البته در موارد بسیار نادری اتفاقاتی مانند واکنش به دارو‌های بی‌حسی موضعی یا بیهوشی، ناسازگاری دارویی، خون‌ریزی و… می‌تواند رخ دهد که تمامی این موارد به راحتی با استفاده از تجربه و تخصص پزشک جراح، قابل پیشگیری و کنترل هستند، به عنوان مثال پزشک متخصص می‌تواند تنها با ذکر چند نکته در مورد مصرف دارو‌های مجاز، عدم استعمال دخانیات، عدم مصرف مشروبات الکلی، دست نزدن‌های بی‌مورد به محل تزریق چربی، عدم قرارگیری مقابل نور آفتاب یا سولاریوم، سیگار نکشیدن و عدم استفاده از دارو‌های ضد انعقاد خون می‌تواند باعث جلوگیری از عارضه احتمالی و خطر شود.

دوره نقاهت تزریق چربی به پیشانی ۱-۲ هفته طول می‌کشد تا ناحیه‌ای که لیپوساکشن انجام شده بهبود یابد و کبودی و ورم از بین برود. بهترین راه برای ر‌هایی از ورم و کبودی، اعمال کیسه‌های ژل یخ‌زده بر روی ناحیه تزریق و لیپوساکشن است که باعث تسکین درد خفیف و از بین رفتن سایر عوارض خفیف می‌شود.

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از تزریق چربی

آیا تزریق چربی به پیشانی دائمی است؟

ماندگاری فیلر با اسید هیالورونیک ۶ ماه تا ۱ سال است و نتیجه تزریق چربی به پیشانی تا مدت ۲ سال باقی می‌ماند. همچنین اگر از یک سری نکات پیروی کنید، می‌توانید نوبت تزریق بعدی را به تاخیر بیندازید. در صورتی که نسبت به انجام عمل زیبایی انتقال چربی به پیشانی اقدام کرده‌اید سعی کنید تمامی سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید تا بتواند بهترین تصمیم‌گیری‌ها را در مورد عمل زیبایی تزریق چربی داشته و بدون هیچ دردسری روند ترمیمی به پایان رسد.

هزینه تزریق چربی در پیشانی

روش‌های زیبایی کانتورینگ صورت به‌ ویژه تزریق چربی به پیشانی و شقیقه همچنان در حال افزایش میزان محبوبیت در جمعیت ایرانی است. اما یکی از عوامل بازدارنده برای برخی زیباجویان هزینه آن است؛ آن‌ها ترجیح می‌دهند که با قیمتی اقتصادی به آن هدفی که مد نظرشان است برسند و از همین جهت دوست دارند بدانند که قیمت تزریق چربی به پیشانی چقدر است؟ هزینه نهایی تزریق چربی به عوامل مختلفی همچون: میزان چربی مورد نیاز برای رفع ایرادات پیشانی، خدمات ارائه شده توسط کلینیک درمانی، دستمزد پزشک و هزینه مصرفی دستگاه‌های مورد استفاده بستگی دارد. به همین دلیل قیمت این متد در مراکز مختلف متفاوت است و شما برای اطلاع دقیق از آن می‌بایست با کلینیک تزریق چربی مورد نظرتان تماس بگیرید.

قیمت تزریق چربی به پیشانی

توجه داشته باشید که هزینه‌های انتقال چربی نسبت به جراحی‌های جایگزین که برای رفع چین و چروک پیشانی انجام می‌شوند کمتر است. با انتقال چربی شما به هدفتان خواهید رسید و دیگر مجبور نیستید چندین عمل جراحی انجام دهید و همین موضوع خرج نهاییتان را مقرون به صرفه‌تر می‌کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed