تزریق چربی

تزریق چربی در پیشانی

تزریق چربی در پیشانی و حذف چین و چروک های آن یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است که در بین مردان و زنان رواج پیدا کرده است. معمولا با توجه به ماهیچه ها و بافت های بسیاری که در ناحیه پیشانی هر فردی وجود دارد خیلی زود دچار مشکلاتی مانند چین و چروک و پیری خواهد شد. در چنین شرایطی استفاده از عمل زیبایی تزریق چربی به پیشانی می تواند به عنوان یک راه حل تقریبا دائمی و طبیعی محسوب شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با ” تزریق چربی ” در پیشانی آشنا شوید.

تاثیرات ناشی از تزریق چربی در پیشانی

عمل زیبایی تزریق چربی به پیشانی باعث بهبود وضعیت این ناحیه از صورت شده و می تواند حجم آن را افزایش دهد. پس از افزایش حجم پیشانی چین و چروک های این ناحیه رفته رفته از بین می روند. در نتیجه عمل تزریق چربی پیشانی یکی از بهترین گزینه هایی است که در مقابل افرادی که از وضعیت پیشانی خود ناراضی هستند قرار خواهد گرفت. در برخی از موارد عمل زیبایی تزریق چربی باعث خواهد شد تا کل صورت فرد فرم بهتری را به دست آورد زیرا پیشانی به حدی دچار چین و چروک و تخت بودن شده بود که ظاهر کل صورت و چهره را نیز دگرگون کرده بود.

تاثیرات ناشی از تزریق چربی به پیشانی

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

چین وچروک ها و سایر نقص های سطح پیشانی به راحتی توسط عمل زیبایی تزریق چربی به پیشانی قابل ترمیم هستند. ناحیه پیشانی یکی از اولین مناطقی در صورت است که چروک می شود. اخم کردن، فقط میزان چروک پیشانی را بیشتر می کند و پس از چروک شدن این منطقه، به سرعت صورت هم چروک می شود. شما می توانید با تزریق چربی، به صورت عمیق و تا حدی ماندگار، پیشانی صاف و در نتیجه صورت کاملا جوانی داشته باشید.

برای بهبود وضعیت چین و چروک و اصلاح پیشانی معمولا سه راه درمانی و ترمیمی ایمپلنت سیلیکونی، عمل تزریق چربی به پیشانی وجود دارد که در بین این روش ها طبیعی ترین و ایمن ترین راه حل موجود مربوط به تزریق چربی پیشانی خواهد بود.

زیرا تمامی موادی که برای تزریق استفاده می شود از بدن خود بیمار استخراج شده است و پس از تصفیه در ناحیه پیشانی تزریق می شود. در این فرآیند که از چربی بدن خود استفاده می شود، چین و چروک های ناحیه پیشانی پر می شوند و باعث می شوند نرم تر به نظر برسد. 50 درصد از چربی های بدن اعمال شده در چند ماه اول پس از عمل، ذوب می شوند و بافت چربی باقیمانده، چین و چروک های ناحیه پیشانی را به مدت طولانی محافظت و پنهان می کند.

نتایج حاصل از تزریق چربی به پیشانی در پیشانی کاملا طبیعی بوده و به صورت یکنواخت باعث بهبود وضعیت چین و چروک خواهد شد. به طور خلاصه چربی های گرفته شده به مدت طولانی در ناحیه پیشانی زنده می مانند، می توان اثرات این فرایند را برای یک عمر مشاهده کرد. در مواردی که از ایمپلنت استفاده می شود میزان ارتجاعی بودن یا لطافت مواد به جنس آن ها بستگی دارد و همواره نمی توان انتظارات بسیار زیادی از آن ها داشت. صورتی که به واسطه طبیعی بودن سلول های چربی استفاده شده در عمل زیبایی تزریق چربی نتایج کاملا یکنواخت، متقارن و طبیعی خواهد بود.

بهترین کاندید برای انجام تزریق چربی در پیشانی

هر فردی می تواند نسبت به انجام عمل زیبایی انتقال چربی به صورت اقدام نماید اما شاید نتایج چشم گیر نبوده و تغییرات واضحی ایجاد نشود زیرا این عمل زیبایی برای بهبود وضعیت چین و چروک های پیشانی انجام خواهد شد. در نتیجه بهترین کاندیدا برای انجام تزریق چربی پیشانی افرادی هستند که از مشکل و نقصی در پیشانی خود رنج می برند. یک پیشانی ایده آل معمولا به اندازه یک سوم صورت خواهد بود و حجم مناسبی دارد در نتیجه اگر چنین شرایطی را در پیشانی خود مشاهده نمی کنید و یا با یکی از مسائل و مشکلات زیر روبرو هستید قطعا کاندیدای مناسبی برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی پیشانی محسوب خواهید شد.

بهترین کاندید برای انجام انتقال چربی در پیشانی

  1. اولین دسته از مناسب ترین کاندید ها برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی افرادی هستند که پیشانی استخوانی دارند و پوست آن ها به شکل ناخوشایندی به استخوان پیشانیشان چسبیده است.
  2. افرادی که دارای نقص در ساختار پیشانی هستند مانند صاف نبودن و ناهمواری در استخوان های پیشانی
  3. کسانی که پیشانی آن ها بیش از حد صاف بوده و نیاز دارند تا کمی برجستگی در آن ایجاد نمایند.
  4. کسانی که پیشانی آن ها در گذشته دچار شکستگی شده و یا فرورفتگی خاصی در پیشانی آن ها وجود دارد می توانند گزینه هایی مناسب برای انجام تزریق باشند.

خوب است که توجه داشته باشید که تنها افرادی که از لحاظ جسمی سالم هستند و بیماری خاصی در روند معاینات آن ها تشخیص داده نشده است می توانند نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق چربی اقدام نمایند. البته باید دقت کرد افرادی که چربی کافی در بدنشان ندارند، می توانند به سایر روش های صاف کردن چین و چروک مانند بوتاکس فکر کنند که تا حدودی همان تاثیرات چربی را دارد. علت تاکید بر سلامت، این است که در صورت وجود هر گونه بیماری خاص یا مصرف داروهایی خاص می تواند در روند بهبودی پس از تزریق چربی تاثیر گذار بوده  و نتایج را دست خوش تغییراتی ناخوشایند کند.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی به پیشانی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

تزریق چربی در پیشانی چگونه انجام می شود ؟

عمل زیبایی تزریق چربی در پیشانی دارای یکی از بالاترین درجه های رضایت در بین عمل های جراحی به خصوص تزریق است. این عمل معمولا تنها بین 1 تا 2 ساعت زمان نیاز دارد اما با این حاصل ممکن است بیمار برای انجام برنامه ریزی هایی چند جلسه ای به بهترین دکتر برای عمل تزریق چربی مراجعه نماید. تکنیک و روش استفاده شده برای عمل زیبایی انتقال چربی به پیشانی تفاوت چندانی با روش های عادی تزریق چربی  پیشانی ندارد. در فرآیند تزریق چربی به پیشانی در ابتدا چربی از بانک های سلول چربی که معمولا در ناحیه باسن، شکم و پهلو قرار دارند استخراج شده و بعد از چند مرحله تصفیه و پاکسازی برای تزریق آماده می شود.

لازم است چربی هایی که در این مرحله از بدن برداشته می شوند، به صورت مناسبی تصفیه شوند زیرا اگر ماده اضافه‌ای در بافت نرم چربی وجود داشت باشد، باعث ایجاد حالت گلوله شدن شده و کل فرآیند عمل را با اختلال مواجه خواهد کرد. زمانی که سلول های چربی برای تزریق آماده شدند پزشک متخصص توسط سرنگ هایی ظریف و نازک چربی ها را مراحل گوناگونی به زیر پوست تزریق خواهد کرد.

تزریق چربی به پیشانی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی در زیر پوست پیشانی به صورتی انجام خواهد شد که کاملا یکنواخت در تمامی قسمت ها شاهد سلول های جدید چربی باشیم. سلول های جدید چربی در پیشانی از خون بافت تغذیه کرده و شروع به سازگاری خواهد کرد. این سلول های چربی با تولید کلاژن، در نهایت باعث جوان سازی پوست خواهند شد. نتایج حاصل از تزریق در پیشانی می تواند برای سال ها ماندگار باشد و با مراقبت هایی مانند ثابت نگه داشتن وزن و رژیم غذایی از جذب آن ها در کوتاه مدت جلوگیری کرد.

البته پس از چندین سال ممکن است چربی های تزریق شده در پیشانی جذب شوند در چنین حالتی معمولا پزشکان انجام مجدد عمل زیبایی ترانسفر چربی به پیشانی را توصیه می کنند. نگران تزریق دوباره نباشید زیرا می توانید از پزشک بخواهید چربی هایی را که برداشت می کند، به مقدار بیشتری برداشت کند تا مقدار کافی برای فریز کردن و نگه داشتن برای تزریق بعدی وجود داشته باشد. پس خیالتان از بابت اینکه قرار نیست دوباره چربی از شما گرفته شود، راحت باشد. زیرا این روش کاملا ایمن بوده و به راحتی می تواند چندین بار انجام شود تا نتایج همیشگی باشند.

آیا تزریق چربی پیشانی عملی دردناک است؟

در صورتی که پر کردن پیشانی با تزریق چربی پیشانی انجام شود، ابتدا فرد باید تحت عمل لیپوساکشن قرار گرفته و مقدار لازم چربی از بدنش برداشته شود که به هیچ وجه دردناک نیست. در طی تزریق، به فرد بیهوشی موضعی یا آرام بخش داده می شود. شاید دردی که پس از آن رخ بدهد که با مسکن های ساده قابل رفع است و این مسکن ها را فقط با اجازه پزشک می تواند مصرف کرد.

باید دقت کرد این عمل در کلینیک های مخصوص و استریل انجام بگیرد زیرا تزریق چربی، ریسک عفونت را هم به همراه دارد و پزشک و پرسنل همراهش، باید در خصوص اینکه نکات بهداشتی را رعایت می کنند، باتجربه باشند که پس از مراجعه به یک کلینیک معتبر، نیازی به نگرانی در این بابت وجود نخواهد داشت.

خطرات احتمالی و عوارض تزریق چربی در پیشانی

مانند هر عمل زیبایی دیگری عمل زیبایی انتقال چربی به پیشانی نیز ممکن است برخی عوارض و خطرات احتمالی ای را نیز به همراه داشته باشد البته نکته ای که در رابطه با عوارض و خطرات ناشی از تزریق وجود دارد. این عوارض و خطرات به دلیل استفاده از مواد طبیعی و سلول های چربی بدن خود فرد به حداقل خواهد رسید. یعنی بیمار به واسطه استفاده از سلول های چربی و بافت های بدن خود برای تزریق چربی از هرگونه حساسیت، عفونت و ناسازگاری دور خواهد بود و همین موضوع موجب می شود تا نتایج کاملا قابل پیش بینی، ماندگاری و طبیعی تر باشند.

خطرات احتمالی و عوارض انتقال چربی در پیشانی

البته در موارد بسیار نادری اتفاقاتی مانند واکنش به داروهای بی حسی موضعی یا بیهوشی، ناسازگاری دارویی، خون ریزی و غیره می تواند رخ دهد که تمامی این موارد به راحتی با استفاده از تجربه و تخصص پزشک جراح قابل پیشگیری و کنترل است. البته اگر تزریق، با اسید هیالورونیک صورت بگیرد که بستگی به مقدار چربی بدن فرد دارد، نیازی به ریکاوری نیست اما اگر با چربی انجام بگیرد، 1-2 هفته طول می کشد تا ناحیه‌ای که لیپوساکشن انجام شده بهبود یابد و کبودی و ورم از بین برود. بهترین راه برای رهایی از ورم و کبودی، اعمال کیسه های ژل یخ زده بر روی ناحیه تزریق و لیپوساکشن است که باعث تسکین درد خفیف و از بین رفتن سایر عوارض خفیف می شود.

به عنوان مثال پزشک متخصص می تواند تنها با ذکر چند نکته در مورد مصرف داروهای مجاز، عدم استعمال دخانیات، عدم مصرف مشروبات الکلی،دست نزدن های بی مورد به محل تزریق چربی، عدم قرارگیری مقابل نور آفتاب یا سولاریوم،سیگار نکشیدن و عدم استفاده از داروهای ضد انعقاد خون می تواند باعث جلوگیری از موارد متعددی عارضه احتمالی و خطر شود.

آیا تزریق چربی به پیشانی دائمی است؟

ماندگاری فیلر با اسید هیالورونیک 6 ماه تا 1 سال است و ماندگاری تزریق چربی 1 یا 2 که مقدار بسیار زیادی از چربی در همان ماه های اول جذب می شود و مقدار باقی می ماند که تقریبا در حدود 40 تا 50 درصد، تا مدت 2 سال باقی می مانند. همچنین اگر از یک سری نکات پیروی کنید، می تواند نوبت تزریق بعدی را به تاخیر بیندازید.

در صورتی که نسبت به انجام عمل زیبایی انتقال چربی اقدام کرده اید سعی کنید تمامی سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید. تا بتواند بهترین تصمیم گیری ها را در مورد عمل زیبایی تزریق چربی داشته و بدون هیچ دردسری روند ترمیمی به پایان رسد.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button