تزریق چربی

پس از تزریق چربی به صورت چه بخوریم ؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد پس از ” تزریق چربی ” دارند این است که پس از تزریق چربی چه نوع رژیم غذایی باید داشته باشند. در واقع تزریق چربی از جمله تکنیک های زیبایی نوینی است که در بین افراد مختلف به دلیل مزایای بیشماری که دارد محبوبیت یافته است.

 

بعد از تزریق چربی چه بخوریم

 

عمل زیبایی تزریق چربی کاربردهای فراوانی دارد؛ مانند تزریق چربی به منظور کاهش چین و چروک های صورت،جوانسازی پوست و یا تزریق چربی به منظور افزایش حجم قسمت هایی از بدن می باشد. این تزریق می تواند برای برجسته کردن گونه ها باشد و یا برجسته کردن سایر اعضای بدن.از طرفی چون چربی باعث جوانسازی پوست هم می شود، روش ایده آل و محبوبی به شمار می رود.

در واقع دلیل استقبال از این تکنیک زیبایی این است که در این روش از سلول های چربی بدن خود فرد مراجعه کننده استفاده می شود بنابراین احتمال بروز واکنش های آلرژیک در انتقال چربی بسیار پایین است. علاوه بر پایین بودن واکنش های آلرژیک، عوارض جانبی هم دیده نمی شود و فرد از مزیت های چربی بدن نهایت استفاده را می برد.

fat injection مانند هر تکنیک زیبایی دیگری نیاز رعایت توصیه هایی پس از عمل زیبایی دارد. این توصیه ها به منظور کسب نتیجه ی بهتر از انتقال چربی است به طور مثال می توان گفت که از مراقبت های پس از عمل زیبایی تزریق چربی قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب است.

طبیعی است که این فقط یک مورد است و کارهای دیگری مانند عدم مصرف قرص های رقیق کننده خون، الکل و سیگار، از اهمیت زیادی برخوردارند.

از دیگر مراقبت های انتقال چربی این است که فرد باید از وارد کردن هرگونه فشار به این ناحیه خودداری نماید. معمولا هنگام استخراج چربی، باید بسیار مواظب بود زیرا هرگونه آسیب به بافت چربی، ممکن است کل عمل را متوقف کند زیرا سلامت چربی ها، از اهمیت زیادی برخوردار است.

از طرفی رژیم غذایی فرد مراجعه کننده پس fat injection از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم که پس از عمل انتقال چربی لازم است چه مواد غذایی را مصرف کنید و یا از خوردن چه مواد غذایی پرهیز کنید.

 

خوراکی هایی که پس از تزریق چربی به صورت توصیه می شود

در حقیقت باید بگوییم که رژیم غذایی پس از انتقال چربی به این دلیل اهمیت دارد که در صورتی که فرد دچار کاهش وزن شود اولین جایی که کاهش وزن بر روی ان تاثیر خواهد گذاشت سلول های چربی است؛ بنابراین در صورتی که شما عمل زیبایی تزریق چربی را انجام داده باشید و متحمل کاهش وزن شوید، سلول های چربی تزریق شده از بین رفته و دیگر ظاهر اولیه را نخواهند داشت.

 

خوراکی هایی که پس از تزریق چربی به صورت توصیه می شود

 

پس رژیم غذایی فرد مراجعه کننده باید به گونه ای باشد که علاوه بر استفاده از مواد مغذی لازم و پرهیز از مواد مضر، مانع از حذف سلول های چربی شود. در ضمن این رژیم غذایی باید به گونه ای باشد که عادت های ناسالم فرد بیمار پس از عمل زیبایی تزریق چربی را کنار گذاشته و از افزایش وزن او جلوگیری کند. خواب، شاید در بین رژیم های غذایی جای نداشته باشد اما باید بدانید خواب خوب، تاثیر زیادی در بهبود شرایط پس از تزریق دارد.

به منظور حفظ نتایج پس از fat injection فرد باید از موادی مانند میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار و پروتئین های بدون چربی، کربوهیدرات های ساده و چربی های غیراشباع استفاده کرده و آنها در برنامه ی غذایی خود بگنجانید.

مواد غذایی مانند آووکادو، ماهی قزل آلا، کره های بدن چربی، بادام، گردو، روغن زیتون و روغن نارگیل از جمله موادی هستد که پس از تزریق چربی می توانید از آنها استفاده نموده و به رژیم غذایی خود اضافه کنید. همچنین مواد فیبردار مانند کلم بروکلی، تمشک، سیب و حبوبات، می تواند موثر باشد.

خوردن چندین وعده ی غذایی کوچکتر در روز سبب می شود که فرد در طول روز سطح انرژی مناسبی داشته و بتواند به انجام فعالیت های روزانه بپردازد. پروتئین موجود در تخم مرغ، ماهی و مرغ به ترمیم بافت ها، ماهیچه ها و پوست کمک می کند.

ویتامین K باعث لخته شدن خون می شود و در سبزیجات سبز، جگر و ماهی وجود دارد. ویتامین D برای سلامتی استخوان و مغز و ویتامین های A و C نیز برای بهبودی سریع ایده آل هستند. همه این ویتامین ها، مواد معدنی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات های انرژی زا، می توانند فرد را در روند بهبودی پس از عمل کمک کنند.

در ضمن مصرف مایعات نیز بسیار تاثیرگذار است و به فرد مراجعه کننده کمک می کند تا بتواند گرسنگی خود را در طول روز کنترل کرده و سوخت و ساز در بدن او حفظ گردد.

همچنین مصرفی مایعات به هضم غذا کمک خواهد نمود. بهتر است که فرد پس از تزریق چربی عادات ناسالم خود را در مصرف مواد غذایی کنار گذاشته و سبک زندگی خود را تغییر دهد.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

غذاهایی که پزشک متخصص تزریق چربی به صورت آنها را منع می کند

در کنار مواد غذایی که لازم است پس از عمل زیبایی تزریق چربی فرد مراجعه کننده از مصرف برخی دیگر از مواد غذایی پرهیز نماید. برخی از مواد غذایی ممکن است عمل زیبایی تزریق چربی را مشکل مواجه نماید.

از جمله ی این مواد غذایی می توان به غذاهای شیرین غذاهای فراوری شده و غذاهای چرب اشاره کرد. موادی مانند فست فود و یا غذاهای پر از چربی های اشباع برای شما پس از fat injection مضر بوده و عمل زیبایی تزریق چربی را مشکل مواجه خواهد کرد.

 

غذا هایی که پزشک متخصص تزریق چربی به صورت آن ها را منع می کند

 

در ضمن لازم است که فرد مراجعه کننده به مدت یک هفته قبل از fat injection و یک هفته پس از آن از مصرف موادی مانند الکل و دخانیاتی مانند سیگار پرهیز نماید. چرا که چنین موادی بر روی عمل زیبایی انتقال چربی تاثیر منفی می گذارد و آن را با مشکل روبه رو خواهد کرد.

هنگامی که fat injection به هر قسمتی از بدن صورت می گیرد در واقع سلول های چربی در محیط جدید قرار گرفته و باید از بافت های مویرگی تغذیه نمایند؛ بنابراین هنگامی که شما از موادی مانند الکل و یا دخانیات استفاده کنید، این مواد در خون شما وجود داشته و بر روی سلول های چربی تاثیر سوئی خواهد داشت.

 

تاثیرات تغذیه سالم پس از تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت ” با اهداف مختلفی صورت می گیرد شامل از بین بردن خط لبخند، خط اخم، چروک پنجه کلاغی و از بین بردن فرورفتگی هاست. در برخی موارد نیز تزریق چربی به منظور افزایش حجم لب ها و گونه ها انجام می شود.

از آنجایی که اخیرا در ایران مانند سایر نقاط جهان، تزریق چربی به امری عادی برای دست یافتن به زیبایی تبدیل شده، باید آگاهی بیشتری در این زمینه ایجاد شود.

تغذیه بر عمل زیبایی fat injection تاثیر انکار نشدنی دارد و علت آن نیز این است که در صورتی که فرد تغذیه ی مناسبی پس از عمل زیبایی تزریق چربی نداشته باشد سلول های چربی شروع به از بین رفتن خواهند کرد.

 

تاثیرات تغذیه سالم پس از تزریق چربی به صورت

 

چرا که سلول ها پس از fat injection نمی توانند مواد غذایی مورد نیاز خود را از رگ های خونی تامین نمایند. در صورتی که فرد تغذیه ی سالمی را پس از fat injection داشته باشد میزان ماندگاری انتقال چربی زیبایی بیشتر خواهد بود؛ بنابراین میزان پایداری سلول های چربی تزریق شده پس از عمل انتقال چربی با تغذیه ی سالم ارتباط مستقیم دارد.

البته ماندگاری چربی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که تغذیه یکی از آن ها است اما نمی توان منکر شد که بخش تغذیه، بخش عظیمی از این پروسه را تشکیل می دهد.

برای مثال میزان فعالیت، کیفیت چربی برداشت شده و دوری از ماده هایی مانند مسکن ها و الکل، می تواند میزان ماندگاری تزریق چربی را بیشتر کند. همچنین یکی از مزیت های تزریق چربی این است که فرد می تواند با درخواست از پزشک خود، چربی اضافی را در کلینیک فریز کند تا در تزریق های بعدی، دیگر زحمت برداشت چربی از میان برداشته شود.

 

رژیم غذایی تعیین شده توسط پزشک متخصص باید تا چه مدتی مورد استفاده قرار گیرد؟

از دیگر سوالاتی که افراد پس از انتقال چربی دارند این است که تا چه زمانی باید رژیم غذایی مشخص شده توسط پزشک را رعایت نمایند؟ در پاسخ به این پرسش باید بیان کرد رعایت این رژیم غذایی به منظور افزایش ماندگاری چربی های تزریق شده صورت می گیرد.

از طرفی میزان ماندگاری تزریق چربی با توجه به واکنش بدن افراد مختلف متفاوت خواهد بود؛ بنابراین در صورتی که این رژیم غذایی به مدت طولانی تری رعایت شود میزان پایداری سلول های چربی نیز بیشتر خواهد بود. رعایت رژیم غذایی مناسب علاوه بر حفظ چربی های تزریق شده، در سلامتی شما نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

رژیم غذایی تعیین شده توسط پزشک متخصص باید تا چه مدتی مورد استفاده قرار گیرد

 

معمولا در عضوی مانند گونه، چربی 1 تا 2 سال ماندگاری دارد اما در عضو پرتحرک مانند پا، شاید به سختی به چند ماه برسد که اصلا تزریق چربی به پا، توصیه نمی شود و به جای آن می توان از ژل یا فیلرها استفاده کرد.

در پایان باید بگوییم که عمل زیبایی انتقال چربی نسبت به سایر روش های موجود مانند تزریق فیلرها و یا تزریق بوتاکس ماندگاری بسیار بیشتری دارد؛ اما این عمل زیبایی نیز نیازمند آن است که پس از گذشت دوره ای مجددا ترمیم شود پس ماندگاری آن به صورت طولانی مدت نخواهد بود.

در ضمن به منظور کسب نتایج مطلوب از عمل زیبایی fat injection لازم است که فرد قبل از اقدام نسبت به انجام آن در مورد مرکز زیبایی که به ان مراجعه می کند تحقیق کرده و از مهارت و تجربه ی پزشک معالج خود اطمینان حاصل نماید.

در صورتی که قصد دارید عمل تزریق چربی انجام دهید اما هنوز در خصوص کلینیک تصمیم نگرفته اید، بهتر است به این نکته توجه کنید که این عمل باید در مکانی استریل انجام بگیرد زیرا عفونت، خیلی زود می تواند آسیب جدی به فرد وارد کرده و تمام مزیت های عمل را تحت الشعاع خود قرار بدهد.

با این حال علاوه بر تغذیه، فاکتورهای دیگری هم داریم که اهمیت دارند. برای مثال پوشیدن لباس های تنگ به منظور فشرده سازی ناحیه ای که چربی تزریق شده، به روند بهبودی کلی کمک می کند و پزشکان معمولا در تزریق چربی به برخی نقاط بدن، این را گوشزد می کنند.

اگر قصد دارید پس از تزریق چربی، دوباره چربی های گرفته شده از بدنتان را برگردانید، نیاز به کالری های اضافه خواهید داشت تا دوباره چربی سازی کنید. غذاهایی مانند سالمون، آووکادو، گردو و روغن زیتون فوق بکر، می تواند به شما در این راه کمک کند.

به هیچ وجه سیگار نکشید. سیگار باعث کند شدن روند بهبودی و جریان خون می شود. چربی برای رشد نیاز به جریان خون مساعد دارد. تمرین یا ورزش کردن را فراموش نکنید. با توجه به اینکه تزریق چربی به صورت شما انجام گرفته، با انجام ورزش های مخصوص صورت، باعث جا افتادن بهتر فرم شوید.

اگر هم نگران ناحیه ای هستید که چربی برداشته شده است، بهتر است فعلا ورزش های سنگین انجام ندهید. مصرف آب و مربوط نگه داشتن پوست، از دیگر نکاتی است که معجزه می کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button