1. خانه
  2. پوست و مو
  3. تزریق چربی
  4. چه مدت باید بین جلسات تزریق چربی صبر کرد؟ حداقل فاصله مناسب بین جلسات پیوند چربی

چه مدت باید بین جلسات تزریق چربی صبر کرد؟ حداقل فاصله مناسب بین جلسات پیوند چربی

میزان فاصله بین جلسات تزریق چربی

تزریق چربی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایجاد تعادل و تناسب بیشتر در بدن است. به کمک این فعالیت، شما می‌توانید چربی‌های انباشته شده در یک قسمت از بدن خود را خارج کرده و از این چربی‌ها برای به وجود آوردن حجم مطلوب در سایر نقاط بدن خود استفاده کنید. انتقال چربی روشی بسیار امن و مطمئن برای رسیدن به زیبایی دلخواه است و انجام این فرآیند در شرایط استاندارد، ریسک بسیار پایینی خواهد داشت.

اینفوگرافیک فاصله بین جلسات در تزریق چربی

چربی تزریق شده به هر نقطه از بدن شما در جریان این عمل، خیلی زود تاثیر خود را نشان می‌دهد و حجم مطلوبی برای آن نقطه از بدن به وجود می‌آورد اما این چربی‌ها به مرور زمان در بدن شما جذب می‌شوند و اثرات این فعالیت نیز به تدریج محو خواهند شد.

فاصله بین جلسات در تزریق چربی

در حقیقت تزریق چربی یک روش دائمی به شمار نمی‌رود اما شما می‌توانید پس از پایان دوران تاثیر آن، تزریق دیگری را مد نظر قرار بدهید. شاید این سوال برای شما ایجاد شود که فاصله مطلوب بین دو جلسه تزریق چربی چقدر است؟ این فاصله اساسا به عوامل مختلف و متفاوتی بستگی دارد اما در یک نتیجه‌گیری کلی، می‌توان گفت که نباید برای جلسه‌های بعدی تزریق چربی، بیش از حد عجله به خرج داد. اگر این کار را زیر نظر پزشک معتبر و با یک زمانبندی دقیق و اصولی انجام بدهید، برای مدت بسیار زیادی از اثرات مثبت این فعالیت برخوردار خواهید شد.

 

تزریق چربی به چه مناطقی از بدن صورت می گیرد؟

تزریق چربی معمولا در چند مرحله صورت می‌گیرد. مرحله اول شامل برداشت چربی‌ها از بدن می‌باشد. معمولا برداشت چربی‌ها از نواحی دور شکم، ران و یا بالای باسن صورت می‌گیرد. سپس نوبت به مرحله خالص‌سازی چربی‌ها می‌رسد. در این مرحله، چربی‌ها از سایر مایعات جدا می‌شوند و در مرحله نهایی نیز شامل تزریق چربی با سوزن‌های بسیار نازک خواهد بود. اینکه چه منطقه‌ای از بدن خود را برای تزریق چربی در نظر بگیرید، به انتخاب خود شما بستگی دارد.

میزان ماندگاری تزریق چربیاین تکنیک اثر موقتی دارد بنابراین بعد از چند ماه تأثیر تزریق چربی از بین می‌رود. البته میزان ماندگاری ترانسفر چربی به متابولیسم بدن و همچنین میزان حرکات فرد در طول روز و سوختگی دارد. بنابراین اگر می‌خواهید اثر تزریق چربی دائمی ‌باشد باید در جلسات متعدد این تکنیک را تکرار کنید.
فاصله بین جلسات انتقال چربیزمانی که عمده اثر تزریق قبلی از بین رفت باید برای انتقال مجدد چربی اقدام کنید.
عواقب تزریق زودهنگام چربیاگر فاصله بین جلسات ترانسفر چربی بیش از اندازه کوتاه شود، حجم چربی در اندام هدف زیاد شده و با گلوله شدن آن مواجه خواهید شد.
نتیجه تأخیر در تزریق مجدد چربیاگر فاصله بین جلسات تزریق چربی بیش از اندازه طولانی گردد، چون اثر تزریق قبلی به طور کامل از بین رفته است، در نتیجه نیاز به چربی بیشتری بوده و مدت زمان تزریق طولانی‌تر خواهد شد.

تزریق چربی به نقاط صورت

شما می‌توانید این کار را در نقاط مختلفی از بدن خود انجام بدهید. تزریق چربی به صورت، معمولا برای از بین بردن چین و چروک‌ها و یا برجسته‌سازی گونه‌ها و یا لب‌ها صورت می‌گیرد. این کار شما را بسیار جوان‌تر و شاداب‌تر نشان خواهد داد. تزریق چربی به دست‌ها، شکل ظاهری دست‌های شما را بهبود می‌بخشد و آثار لاغری بیش از حد و یا کار زیاد در دست‌ها را از بین می‌برد. بعضی از افراد نیز چربی را برای افزایش حجم سینه و یا باسن خود در نظر می‌گیرند. به کمک این فعالیت، می‌توان فرم جذابی برای سینه‌ها و باسن به وجود آورد.

آیا همه افراد به تزریق دوباره چربی نیاز دارند؟

پاسخ این سوال بسیار مهم بیشتر از هر چیزی به شرایط خود فرد بستگی خواهد داشت. حقیقت آن است که همه افراد به تزریق دوباره چربی نیاز ندارند. گاهی پزشک متخصص این تزریق را با دوز بالا انجام می‌دهد تا حتی پس از جذب بخشی از چربی‌ها در بدن، همچنان میزان زیادی از چربی‌ها در ظاهر فرد باقی بمانند. گاهی اما دکتر تزریق چربی ترجیح می‌دهد این دوز را کمی پایین‌تر بیاورد تا فرد به تدریج به نتایج مطلوب دست پیدا کند. در این صورت تاثیر چربی‌ها در زمان کوتاه‌تری از بین خواهد رفت. گاهی افراد این تزریق را تنها یک بار انجام می‌دهند تا این روش را تجربه کنند اما افرادی هم هستند که می‌خواهند برای همیشه از تاثیرات مثبت این عمل زیبایی برخوردار شوند. تزریق دوباره چربی برای گروه دوم مناسب خواهد بود.

اگر پس از چندین ماه احساس کردید که اثرات این فرآیند در بدن شما از بین رفته و دوباره خواهان تکرار آن بودید، می‌تواند یک جلسه دیگر را برای خود در نظر بگیرید. البته قبل از این کار حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید و مطمئن شوید که در شرایط فعلی، پشت سر گذاشتن جلسه دوم برای شما ‌ایده‌آل خواهد بود.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

فاصله مناسب بین جلسات تزریق چربی

اگر تزریق چربی را پشت سر گذاشته باشید، حتما با این سوال مواجه شده‌اید که زمان ‌ایده‌آل برای انجام تزریق بعدی، چه زمانی خواهد بود؟ حقیقت آن است که پزشک متخصص بهتر از هر کسی می‌تواند در این زمینه به شما پاسخ بدهد چرا که برای رسیدن به صحیح‌ترین پاسخ از این سوال حتما باید شرایط جسمی شما مورد بررسی قرار بگیرد و اثرات ناشی از تزریق اول به دقت بررسی شود. با این حال به صورت کلی معمولا فاصله مناسب بین جلسات تزریق چربی حداقل شش ماه در نظر گرفته می‌شود.

در واقع شما باید در طول یک سال، دو تزریق چربی را انجام بدهید. البته همانطور که گفته شد، چربی در بدن بعضی از افراد زودتر از دیگران جذب می‌شود. در نتیجه این افراد زودتر از سایرین نیاز به انجام تزریق دیگری دارند اما در بعضی از افراد دیگر نتایج این عمل ممکن است تا دو سال نیز ماندگاری داشته باشد و این افراد نیازی به پشت سر گذاشتن دو جلسه تزریق در یک سال نخواهند داشت.

فاصله بین جلسات ترانسفر چربی چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مختلف و متفاوتی در میزان ماندگاری تزریق چربی، سهیم هستند:

۱- یکی از این عوامل، شرایط جسمی خود فرد است. این زمان برای بعضی‌ها زودتر و برای بعضی‌های دیگر، دیرتر از راه می‌رسد.

۲- نحوه انجام و تکنیک استفاده شده در این عمل نیز در این زمینه بسیار کلیدی هستند. اگر دکتر تزریق چربی از تبحر زیادی برخوردار باشد و کار خود را به درستی انجام بدهد، سلول‌های چربی بیشتری پس از برداشت زنده می‌مانند و درصد ماندگاری عمل تزریق چربی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

ماندگاری تزریق چربی

۳- علاوه بر این موارد، نحوه انجام مراقبت‌های لازم نیز در این زمینه بسیار موثر است. اگر شما مراقبت‌ها را به درستی انجام بدهید، اثرات این فعالیت برای شما ماندگار‌تر خواهد بود اما اگر مراقبت های بعد از تزریق چربی را نادیده بگیرید و اهمیتی برای آن قائل نشوید، خیلی زود باید تزریق دیگری را پشت سر بگذارید چرا که در چنین شرایطی، ماندگاری ناشی از تزریق چربی برای شما کم‌تر خواهد شد.

رعایت نکردن فاصله مناسب تزریق چربی چه خطری دارد؟

اگر بین دو جلسه تزریق چربی، فاصله کافی برای شما وجود نداشته باشد این موضوع خود را به بدترین شکل ممکن در ظاهر شما نشان خواهد داد. اول اینکه این اتفاق موجب افزایش چشمگیر آثار جانبی برای شما می‌شود. این آثار خیلی زود و راحت از بین نمی‌روند و به صورت مداوم در ظاهر شما باقی می‌مانند. دوم اینکه تکرار این فرآیند زیبایی در یک زمان بسیار کوتاه و نامناسب، موجب ایجاد یک ظاهر مصنوعی و نه چندان زیبا برای شما خواهد شد. در نتیجه اگر رسیدن به نتایجی طبیعی و دلچسب برای شما اهمیت زیادی دارد، نباید جلسات تزریق چربی را در زمانی بسیار کوتاه پشت سر بگذارید.

پس از پشت سر گذاشتن یک جلسه از این فعالیت، بهتر است صبر داشته باشید تا نتایج نهایی نمایان شوند. پس از پایان دوران اثر چربی تزریق شده، می‌توانید به سراغ یک جلسه دیگر از این عمل بروید.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب‌سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed