1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. کاشت مو روش Micro Fit – قابلیت های منحصر به فرد میکروفیت

کاشت مو روش Micro Fit – قابلیت های منحصر به فرد میکروفیت

پیوند موی طبیعی به روش Micro Fit در کلینیک هلیا

کاشت مو روشی درمانی برای طاسی سر است که به نسبت تمام روش‌های دیگر با کیفیت‌تر و محبوب‌تر است. تقریبا ۷۰ سال پیش بود که اولین روش کاشت مو اجرایی شد و از آن زمان تا به حال روش‌های کاشت موی طبیعی پیشرفت‌های فراوانی داشته و علاوه بر پیشرفت روش‌ها، دستگاه‌های مورد استفاده در این روش نیز پیشرفت چشمگیری داشته است.

اینفوگرافی راهنمای کاشت مو به روش میکروفیت

کاشت مو به روش میکرو فیت از دو کلمه (میکرو) و (فیت) تشکیل شده است. میکرو همانطور که از نام آن مشخص است، به معنای کوچک است و در کاشت مو به معنای استفاده از دستگاه‌هایی با دقت بسیار بالا است. اما فیت نام یک روش پیوند موی طبیعی است که پیش‌تر درباره‌ آن صحبت کردیم. لذا شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وبسایت کلینیک زیبایی هلیا، اطلاعات دقیقی را درباره‌ این روش کسب کنید.

نمونه کاشت مو به روش Micro Fit

کاشت موی طبیعی به روش micro fit

در این مقاله به بررسی کامل پیوند مو به روش میکروفیت و موضوعات پیرامون آن می‌پردازیم. برخی عناوین که در ادامه برای شما بیان می‌شود به شرح زیر است:

 1. صفر تا صد مراحل کاشت مو به روش میکرو فیت (micro fit)
 2. مزایا و معایب این روش از کاشت موی طبیعی (میکرو فیت)
 3. مقایسه کاشت مو به روش microfit با سایر روش‌ها
 4. کدام افراد باید از روش کاشت micro fit استفاده نمایند؟
 5. هزینه کاشت مو با استفاده از micro fit چقدر می‌باشد؟

توضیحات تصویری کاشت مو Micro Fit

صفر تا صد مراحل کاشت مو به روش میکرو فیت (micro fit)

به طور کلی کاشت طبیعی مو به روش میکرو فیت دارای سه مرحله است که در ادامه به بررسی هر کدام از مراحل خواهیم پرداخت:

نمونه کاشت مو به روش میکروفیت

مرحله اول: برداشت فولیکول های مو

ابتدا ناحیه‌ اهدا مو را به صورت موضعی، بی‌حس می‌کنند. سپس مرحله‌ برداشت از بانک مو آغاز می‌گردد. در کاشت طبیعی مو به روش میکرو فیت نیز بهترین منطقه‌ بانک مو، پشت سر و پشت گوش است چرا که این مناطق دچار ریزش موی وراثتی نمی‌شوند و فولیکول‌های قوی‌تری برای کاشت مو دارند. در کاشت موی طبیعی به روش میکروفیت از دستگاه تخصصی جهت کاشت دقیق مو استفاده می‌شود. نام دستگاهی که در این روش استفاده می‌شود، ایمپلنتر مینیاتوری است. پزشک متخصص با استفاده از این دستگاه که ابزارهای سوراخ‌کننده آن قطر ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌متر دارند، حفره‌هایی به قطر ۰.۱ میلی‌متر بر روی پوست سر در ناحیه‌ اهداکننده ایجاد کرده و فولیکول مو را جدا می‌سازد.

نمونه عکس کاشت مو میکروفیت
نمونه عکس کاشت مو میکروفیت

حفره‌های ایجاد شده بسیار بسیار ریز هستند به نحوی که خونریزی ندارند در نتیجه به بخیه نیز احتیاجی نیست. پس در پیوند مو به روش میکرو فیت جای نگرانی برای زخم شدن پوست سر در ناحیه‌ برداشت مو، وجود ندارد. در کاشت مو به روش micro fit از یک پانچ با قطری ثابت استفاده می‌شود اما در روش مایکروفیت با استفاده از دستگاه مخصوص آن، می‌توان قطر حفره‌ها را تعیین نمود. دستگاه مینیاتوری قابلیت چرخش دارد که این امر باعث می‌شود پانچ دستگاه بهتر وارد پوست سر شده و در نهایت حفره‌های بهتری ایجاد کند. در نهایت باید فولیکول‌های برداشت شده را در محلول ویژه‌ای نگهداری کرد تا از هرگونه آسیب به دور باشند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش hrt

نمونه کاشت مو پیوندی میکروفیت

مرحله دوم: آماده سازی فولیکول‌های برداشت شده

در این مرحله فولیکول‌های استخراج شده در مرحله قبل که در ماده‌ای نگهداری شده‌اند، توسط کادر درمان در زیر میکروسکوپ قرار می‌گیرند تا اگر نیاز به جداسازی دارند، اقدامات لازم صورت گرفته و آماده کاشت شوند. لازم به ذکر است در روش پیوند مو به روش میکرو فیت به ندرت نیاز به جداسازی مواد اضافه از فولیکول مو است چرا که در این روش به دلیل استفاده از دستگاه تخصصی، میزان خطا به حداقل می‌رسد.

مرحله سوم: کاشت گرافت‌های مو

در این مرحله پزشک متخصص ابتدا ناحیه دریافت مو را بی‌حس کرده، سپس با استفاده از ابزار مناسب حفره‌هایی را بر پوست سر ایجاد می‌کند و فولیکول‌هایی که در مرحله قبل آماده شده است را در آن حفره‌ها قرار می‌دهد. سپس پزشک توسط هولدر مناسب (وسیله‌ای شبیه به انبرک که پزشک با استفاده از آن، فولیکول مو را برداشته و در محل مورد نظر قرار می‌دهد)، فولیکول‌های مو را در محل تعیین شده جهت کاشت، قرار می‌دهد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

مزایا و معایب این روش از کاشت موی طبیعی (میکروفیت)

نمونه کاشت مو پر تراکم میکروفیت

مزایامعایب
روشی جدید، بسیار ایمن، کم تهاجمی و پرطرفدار است.زمان‌بر بودن کاشت مو به روش Micro FIT به دلیل استخراج تکی فولیکول‌ها از سر
یکی از روش‌های مشتق شده از متد FIT یا همان FUE است که با استفاده از ایمپلنترهای مخصوص انجام می‌شود و همین موضوع موجب کاهش چشمگیر خطاهای انسانی طی پیوند مو می‌گردد.مراحل برداشت، آماده‌سازی و کاشت گرافت‌ها در ناحیه پیوند مو به روش Micro FIT بسیار وقت گیر است. همین موضوع باعث می‌شود تا فولیکول‌ها پس از استخراج زمان بیشتری خارج از بدن بمانند و به همین جهت احتمال آسیب رسیدن به آنها بیشتر است.
داشتن کمترین مقدار خونریزی نسبت به تمامی متدهای کاشت، طی انجام استخراج و پیوند موبه نسبت روش‌های قدیمی، هزینه بالاتری دارد.
عوارض جانبی بسیار کمتر نسبت به روش‌های مشابهبرای افرادی که طاسی‌های بسیار گسترده دارند، به دلیل زمان‌بر بودن و هزینه، مناسب نیست.
باقی نگذاشتن جای زخم و اسکار بعد از پایان کاشت
این روش با بی حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به آرام بخشی از طریق ورید یا عضله نیست
کاهش عوارض جانبی همچون برداشت ناقص فولیکولها و عدم تماس مستقیم آن‌ها با ابزارهای جراحی به دلیل استفاده از ایمپلنتر مینیاتوری با قابلیت پانچ چرخان.
در این تکنیک با کمک دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری، سوراخ‌هایی با قطر مختلف از ۰.۶ الی ۰.۹ میلی‌متر بر روی پوست ناحیه بانک مو ایجاد و فولیکول ها را از بافت اطراف آن جدا می‌کند. به همین دلیل است که پس از پایان این روش نیازی به بخیه زدن در ناحیه بانک مو نیست.
زمان بهبودی پس از انجام کاشت مو میکروفیت بسیار کم‌تر از روش‌های دیگر می‌باشد که علت آن کوچک بودن قطر سوراخ‌هایی است که توسط دستگاه بر روی سر ایجاد می‌شود.
این روش از متد FUE پیروی می‌کند و طی آن، فولیکول‌های مو با دستگاه مخصوص به صورت جداگانه استخراج و پیوند زده می‌شوند.
نتیجه نهایی این نوع کاشت بسیار پرتراکم و طبیعی خواهد بود.
روش انجام این متد نسبت به دیگر روش‌ها، به ویژه FUT و دیگر متدهای FUE، به قدری آسان و ساده است که داوطلبین از انجام آن متحیر خواهند شد.
روشی دائمی می‌باشد که برای خانم‌ها و آقایان بالاتر از ۲۵ سالی کاربرد دارد که ریزش موهایشان ثابت شده باشد.

مزایای کاشت مو به روش میکروفیت

 • دوره‌ بهبودی کوتاه و بدون دردسر

دور‌ه‌ بهبودی پس از کاشت مو به روش میکرو فیت بسیار عالی و سریع پیش خواهد رفت و طبق تحقیقات علمی متعدد مشخص شده است که در این دوره، امکان بروز عوارض سنگین تقریبا وجود ندارد. تنها برخی عوارض عمومی ممکن است رخ دهد. در نظر داشته باشید بروز عوارض عمومی در هر روش زیبایی و درمانی کاملا طبیعی است و فقط زمانی که این علائم شدت گرفت یا از بازه‌ زمانی ۲ الی۳ روز پیشروی کند، باید به پزشک متخصص مراجعه شود.

قابلیت های منحصربفرد پیوند موی میکروفیت

 • قابلیت های مناسب این روش

دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری که در این روش استفاده می‌شود، به قدری ظرافت و دقت دارد که می‌توان از آن در کاشت ابرو و ریش نیز استفاده کرد. با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری می‌توان موهای نازک و حتی بخش سینه را برداشته و برای تراکم بیشتر سر استفاده کرد.

 • عدم ایجاد زخم و خونریزی

در پیوند موی طبیعی به روش میکروفیت به دلیل اینکه هیچگونه برشی در مرحله‌ برداشت و کاشت مو در سر ایجاد نمی‌شود، پس زخمی به وجود نیامده و در نهایت خونریزی‌ نیز بروز نمی‌کند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

نمونه کاشت مو روش میکروفیت در تهران

معایب کاشت مو به روش میکروفیت

 • محدودیت در برداشت گرافت مو

کاشت موی طبیعی به روش میکروفیت، فرآیندی زمان‌بر است چون تعداد محدودی گرافت در یک جلسه برداشت می‌شود. لذا ممکن است در کاشت مو به این روش، نیاز به جلسه دوم باشد.

 • احتمال آسیب به فولیکول مو

به دلیل زمان زیادی که برای هر یک از مراحل پیوند موی طبیعی به روش میکروفیت صرف می‎‌شود، لازم است سرعت عمل متخصص و همچنین دقت او، بسیار بالا باشد چرا که هر چه زمان بیرون ماندن فولیکول‌های مو از بدن بیشتر باشد، احتمال آسیب به آن‌ها نیز بیشتر خواهد شد.

نمونه کاشت مو حرفه ای میکروفیت

مقایسه کاشت مو به روش میکرو فیت با سایر روش ها

در کاشت مو به روش مایکروفیت از دستگاهی به نام ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می‌شود. این دستگاه دقت بسیار بالایی داشته و هیچگونه خونریزی‌ در محل برداشت و کاشت مو ایجاد نمی‌کند. در سایر روش‌ها ممکن است برشی در پوست سر ایجاد شود که منجر به خونریزی خفیفی خواهد شد.

کدام افراد باید از روش کاشت میکرو فیت استفاده نمایند؟

کاشت مو به روش مایکروفیت برای آقایان و خانم‌ها مناسب است. این روش از پیوند مو علاوه بر اینکه برای کاشت مو با سطح زیاد مناسب است، برای ترمیم پیوند مو و افزایش تراکم خط رویش مو نیز بسیار کاربردی است. به طور کلی کاشت مو برای خانم‌ها محدودیت سنی ندارد اما به آقایان توصیه می‌شود که بعد از ۲۸ سالگی برای پیوند اقدام کنند چرا که در آقایان تا سنین ۲۶ الی ۲۷ سالگی همچنان امکان ریزش موی وراثتی وجود دارد. لذا توصیه پزشکان بر این است آقایان بعد از ۲۸ سالگی اقدام به این عمل زیبایی کنند.

کدام افراد باید از روش کاشت میکرو فیت استفاده نمایند؟

قبل از کاشت طبیعی مو باید علت ریزش مو و طاسی به طور کامل مشخص شود. کاشت طبیعی مو درمان قطعی بسیاری از طاسی‌ها مانند ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنی)، طاسی‌های ناشی از آسیب به سر، سوختگی و… است.

افراد مبتلا به برخی از بیماری‌ها مانند دیابت، فشار خون کنترل نشده و عفونت‌های ویروسی مثل هپاتیت و HIV نیز ممکن است کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نباشند. این افراد باید قبل از پیوند طبیعی مو با پزشک متخصص مشورت کنند. همچنین پیوند موی طبیعی به روش میکرو فیت  برای افراد با پوست سر سفت مناسب است.

گالری عکس کاشت مو کلینیک هلیا

هزینه کاشت مو با استفاده از  میکرو فیت micro fit چقدر می‌باشد؟

هزینه کاشت مو به روش میکرو فیت به عواملی همچون مهارت متخصص، هزینه کلینیک، شدت طاسی سر، قدرت بانک مو، مدت زمان پیوند مو و همچنین مقدار گرافت برداشت شده و کاشته شده بستگی دارد. از آنجایی که کاشت موی طبیعی به روش مایکروفیت یک روش انحصاری و کاملا مدرن است، تعداد محدودی جراح کاشت مو وجود دارد که می‌توانند این روش را با بهترین نتیجه انجام دهند. همین موضوع دلیلی بر هزینه‌ به نسبت بالای این روش شده است.

اما به صورت کلی برای تعیین میزان هزینه پیوند مو به روش میکرو فیت، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پس از معاینات اولیه، براساس شرایط شما، نظر خود را اعلام کند. از این جهت می‌توانید با کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا در ارتباط بوده و برای مشاوره حضوری اقدام نمایید. در اینجا لازم است جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی را به شما معرفی کنیم، که پزشکی ماهر و باتجربه در زمینه کاشت مو بوده و به تمام روش‌ها مسلط هستند. لذا می‌تواند بهترین روش‌ پیوند موی طبیعی را مطابق با شرایط مراجعه‌کننده انتخاب و اجرایی کند. جناب دکتر حمیدرضا خراسانی در کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا، که یکی از مراکز معتبر کاشت مو در تهران است، فعالیت دارند.

مطالب بیشتر: مزوتراپی مو

عکس کاشت مو تازه میکرو فیت

نتیجه گیری درباره روش میکرو فیت

در این مطلب درباره‌ کاشت مو به روش میکروفیت صحبت کردیم و از عوارض احتمالی آن و همچنین مزایای این روش نکاتی خاطر نشان شد. در مورد اینکه این روش درمانی برای چه افرادی مناسب است برخی معیارها را عنوان کردیم و در نهایت جناب دکتر حمیدرضا خراسانی را به عنوان پزشکی مجرب‌ و کلینیک هلیا را به عنوان مرکز درمانی معتبر به شما عزیان معرفی نمودیم.

آیا در روش میکرو فیت موهای سر تراشیده می شود ؟

متد Mico FIT از روش اصلی FUE پیروی می‌کند. همان طور که احتمالا می‌دانید طی کاشت مو به این روش نیازی به تراشیدن کل موها نیست. هرچند که برخی از پزشکان برای داشتن تسلط بیشتر حین استخراج و پیوند فولیکول‌های مو ترجیح می‌دهند که موهای زیباجو به طور حداکثری کوتاه باشد. با این حال اگر نتراشیدن موهایتان برایتان مهم است می‌توانید کاشت مویتان را به کلینیک تخصصی هلیا بسپارید تا با کمترین شواهد از انجام ایمپلنت مو به هدف مورد نظرتان برسید.

آیا در روش میکرو فیت موهای سر تراشیده می‌شود ؟

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام من قصد دارم موهامو کاشت کنم انقد متد و روش زیاده نمیدونم کدومو انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید یک روشی که عوارض کمتری داشته باشه و مدت بهبودش کوتاه تر باشه چون باید برم سرکا

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed