کاشت مو

کاشت مو روش Micro Fit – مزایا، معایب و هزینه متد میکرو فیت

0
(0)

کاشت مو روشی درمانی برای طاسی سر است که به نسبت تمام روش‌های دیگر با کیفیت‌تر و محبوب‌تر است. تقریبا 70 سال پیش بود که اولین روش کاشت مو اجرایی شد و از آن زمان تا به حال روش‌های  کاشت موی طبیعی پیشرفت‌های فراوانی داشته و علاوه بر پیشرفت روش‌ها، دستگاه‌های مورد استفاده در این روش نیز پیشرفت چشمگیری داشته است.

اینفوگرافی راهنمای کاشت مو به روش میکروفیت

کاشت مو به روش میکرو فیت از دو کلمه (میکرو) و (فیت) تشکیل شده است. میکرو همانطور که از نام آن مشخص است، به معنای کوچک است و در کاشت مو به معنای استفاده از دستگاه‌هایی با دقت بسیار بالا است. و اما فیت نام یک روش پیوند موی طبیعی است که پیش تر درباره‌ی آن صحبت کردیم؛ لذا شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وبسایت کلینیک زیبایی هلیا، اطلاعات دقیقی را درباره‌ی این روش کسب کنید.

کاشت موی طبیعی به روش micro fit

کاشت موی طبیعی به روش micro fit

در این مقاله به بررسی کامل کاشت مو به روش میکروفیت و موضوعات پیرامون آن می‌پردازیم. برخی عناوین که در ادامه برای شما بیان می‌شود به شرح زیر است:

 1. صفر تا صد مراحل کاشت مو به روش میکرو فیت (micro fit)
 2. مزایا و معایب این روش از کاشت موی طبیعی ( میکرو فیت)
 3. مقایسۀ کاشت مو به روش microfit با سایر روش‌ها
 4. کدام افراد باید از روش کاشت micro fit استفاده نمایند؟
 5. هزینۀ کاشت مو با استفاده از micro fit چقدر می‌باشد؟

صفر تا صد مراحل کاشت مو به روش میکرو فیت (micro fit):

به طور کلی کاشت مو به روش میکرو فیت دارای سه مرحله است. البته ممکن است شما عنوان این سه مرحله را برای دیگر روش‌های پیوند مو دیده باشید؛ در اینجا باید گفت به دلیل اینکه پیوند موی طبیعی به معنای برداشت فولیکول مو از بانک موی بیمار و کاشت آن در منطقه طاسی سر است؛ در نتیجه روش کلی پیوند، به شکل برداشت و کاشت مو در محل مورد نظر است.

صفر تا صد مراحل کاشت مو به روش میکرو فیت (micro fit)

مراحل کاشت موی طبیعی شامل سه مرحله زیر است:

 1. برداشت فولیکول های مو
 2. آماده سازی فولیکول‌های برداشت شده
 3. کاشت گرافت‌های مو
 1. برداشت فولیکول‌های مو:

ابتدا ناحیه‌ی اهدا مو را به صورت بی حسی موضعی، بی حس می‌کنند، سپس مرحله‌ی برداشت  از بانک مو آغاز می‌گردد. در کاشت مو به روش میکرو فیت نیز منطقه‌ی بانک مو، پشت سر و پشت گوش است؛ چرا که این مناطق دچار ریزش موی وراثتی نمی‌شوند و فولیکول‌های قوی‌تری برای کاشت مو دارند. در کاشت موی طبیعی به روش  میکروفیت از دستگاه تخصصی جهت کاشت دقیق مو استفاده می‌شود. نام دستگاهی که در این روش استفاده می‌شود (ایمپلنتر مینیاتوری) است. پزشک متخصص با استفاده از این دستگاه که، ابزارهای سوراخ کننده آن  قطر 0.6 تا 0.9 میلی متر دارند، حفره‌هایی به قطر 0.1 میلی متر  بر روی پوست سر در ناحیه‌ی اهدا کننده ایجاد کرده و فولیکول مو را جدا می‌سازد.

توجه داشته باشید حفره‌های ایجاد شده بسیار بسیار ریز هستند به نحوی که خونریزی ندارند در نتیجه به بخیه نیز احتیاجی نیست. پس در پیوند مو به روش میکرو فیت جای نگرانی برای زخم شدن پوست سر در ناحیه‌ی برداشت مو، وجود ندارد. کلمه میکرو در نام این روش را می‌توان به نحوه‌ی کارکرد دستگاه آن نسبت داد؛ چرا که در کاشت مو به روش   fitاز یک پانچ با قطری ثابت استفاده می‌شود ؛ اما در روش مایکروفیت با استفاده از دستگاه مخصوص آن می‌توان قطرهای لازم را تعیین نمود.

دستگاه مینیاتوری قابلیت چرخش دارد که این امر باعث می‌شود پانچ دستگاه بهتر وارد پوست سر شده و در نهایت حفره‌های بهتری ایجاد کند. تا اینجا گفتیم که چگونه فولیکول‌های مو برداشت می‌شود، حالا باید فولیکول‌های برداشت شده را در محلول ویژه‌ای نگهداری کرد تا از هرگونه آسیب به دور باشند.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش hrt

 

 1. آماده سازی فولیکول‌های برداشت شده

در این مرحله فولیکول‌های استخراج شده در مرحله قبل که در ماده‌ای نگهداری شده‌اند، توسط کادر درمان در زیر میکروسکوپ قرار می‌گیرند تا اگر نیاز به جداسازی دارند، انجام شده و آماده کاشت شود. لازم به ذکر است در روش کاشت مو میکرو فیت به ندرت نیاز به جداسازی مواد اضافه از فولیکول مو است، چرا که در این روش به دلیل استفاده از دستگاه تخصصی، میزان خطا به حداقل می‌رسد.

 1. کاشت گرافت‌های مو

دراین مرحله پزشک متخصص ابتدا ناحیه دریافت مو را بی حس کرده، سپس با استفاده از ابزار مناسب حفره‌هایی را بر پوست سر ایجاد می‌کند و فولیکول‌هایی که در مرحله قبل آماده شده است را در آن حفره‌ها قرار می‌دهد. سپس پزشک متخصص توسط هولدر مناسب (وسیله‌ای شبیه به انبرک که پزشک با استفاده از آن، فولیکول مو را برداشته و در محل مورد نظر قرار می‌دهد)، فولیکول‌های مو را در محل تعیین شده جهت کاشت، قرار می‌دهد.

 

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

مزایا و معایب این روش از کاشت موی طبیعی ( میکرو فیت)

مزایای کاشت مو به روش میکروفیت

1. دوره‌ی بهبودی کوتاه و بدون دردسر:

دور‌ه‌ی بهبودی پس از کاشت مو به روش میکرو فیت بسیار آسان است؛ و طبق تحقیقات علمی متعدد مشخص شده است در دوره‌ی نقاهت در این روش، امکان بروز عوارض سنگین تقریبا وجود ندارد و تنها برخی عوارض عمومی ممکن است رخ دهد. در نظر داشته باشید بروز عوارض عمومی در هر روش زیبایی و درمانی کاملا طبیعی است؛ فقط زمانی که این علائم شدت گرفت یا از بازه‌ی زماننی 2 الی3 روز پیشروی کند، باید به پزشک متخصص مراجعه شود.

2. قابلیت های مناسب این روش:

دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری که در این روش استفاده می‌شود، به قدری ظرافت و دقت دارد که می‌توان از آن در کاشت ابرو وریش نیز استفاده کرد. با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری می‌توان موهای نازک و حتی بخش سینه را برداشته و برای تراکم بیشتر سر استفاده کرد.

3. عدم ایجاد زخم و خونریزی

در پیوند موی طبیعی به روش میکروفیت به دلیل اینکه هیچگونه برشی در مرحله‌ی برداشت و کاشت مو، در سر ایجاد نمی‌شود، پس زخمی ایجاد نشده و در نهایت خونریزی‌ای نیز بروز نمی‌دهد.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

معایب کاشت مو به روش میکروفیت

1. محدودیت در برداشت گرافت مو:

کاشت موی طبیعی به روش میکروفیت، فرآیندی زمان‌بر است به همین خاطرتعداد محدودی گرافت در یک جلسه برداشت می‌شود.  لذا ممکن است در کاشت مو به این روش، نیاز به جلسه دوم باشد.

2. احتمال آسیب به فولیکول مو:

به دلیل زمان زیادی که در هر یک از مراحل پیوند موی طبیعی به روش میکروفیت، صرف می‎شود؛ لازم است دقت کافی انجام گیرد ودر صورت امکان، مراحل به سرعت بیشتری انجام شود. چرا که هر چه زمان بیرون ماندن فولیکول‌های مو از بدن بیشتر باشد، احتمال آسیب به آنها نیز بیشتر خواهد شد.

مقایسه کاشت مو به روش میکرو فیت با سایر روش‌ها

در کاشت مو به روش مایکروفیت از دستگاهی به نام ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می‌شود؛ این دستگاه دقت بسیار بالایی داشته و هیچگونه خونریزی‌ای در محل برداشت و کاشت مو ایجاد نمی‌کند. در سایر روش‌ها ممکن است برشی از فولیکول‌های مو برداشت شود که منجر به خونریزی خفیفی خواهد شد.

کدام افراد باید از روش کاشت میکرو فیت استفاده نمایند؟

کاشت مو به روش مایکروفیت برای آقایان و خانم‌ها مناسب است. این روش از کاشت مو علاوه بر اینکه برای کاشت مو با سطح زیاد مناسب است، برای ترمیم پیوند مو و افزایش تراکم خط رویش مو نیز بسیار کاربردی است. به طور کلی کاشت مو برای خانم‌ها محدودیت سنی ندارد؛ اما به آقایان توصیه می‌شود که بعد از 28 سالگی برای کاشت اقدام کنند. چرا که در آقایان تا سنین 26 الی 27 سالی همچنان امکان ریزش موی وراثتی وجود دارد؛ لذا توصیه پزشکان بر این است آقایان بعد از 28 سالگی اقدام به کاشت مو کنند.

کدام افراد باید از روش کاشت micro fit استفاده نمایند؟

قبل از کاشت مو باید علت ریزش مو و طاسی به طور کامل مشخص شود. کاشت مو درمان قطعی بسیاری از طاسی‌ها است؛ مانند ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنی)، طاسی‌های ناشی از آسیب به سر، سوختگی و…

افراد مبتلا به برخی از بیماری‌ها مانند دیابت، فشار خون کنترل نشده و عفونت‌های ویروسی (مثل هپاتیت و HIV) نیز ممکن است کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نباشند. این افراد باید قبل از کاشت مو با پزشک متخصص مشورت کنند. همچنین پیوند موی طبیعی به روش میکرو فیت  برای افراد با پوست سر سفت مناسب است.

هزینه کاشت مو با استفاده از  میکرو فیت micro fit چقدر می‌باشد؟

هزینه کاشت مو به عواملی همچون مهارت دکتر متخصص، کادر درمان سطح طاسی سر، روش کاشت مو، مدت زمان پیوند مو و همچنین مقدار گرافت برداشت شده و کاشت شده بستگی مستقیم دارد. از آنجایی که کاشت مو به روش مایکروفیت یک روش انحصاری و کاملا مدرن است، تعداد محدودی جراح کاشت مو وجود دارد که می‌توانند این روش را با بهترین نتیجه انجام دهند. همین موضوع دلیلی بر هزینه‌ی به نسبت بالای این روش شده است.

اما به صورت کلی برای تعیین میزان هزینه این روش کاشت مو، باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و بنا به شرایط بیمار، میزان هزینه تعیین گردد. از این جهت می‌توانید با کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا در ارتباط بوده و برای مشاوره حضوری اقدام نمایید. در اینجا لازم است جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی را به شما معرفی کنیم، پزشکی ماهر که تجربه کافی در زمینه کاشت مو داشته و به تمام روش‌ها مسلط هستند؛ لذا می‌توانند بهترین روش‌ پیوند موی طبیعی را مطابق با شرایط بیمار انتخاب و اجرایی کنند.

جناب دکتر حمیدرضا خراسانی در کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا، که یکی از مراکز معتبر کاشت مو در تهران است، فعالیت دارند.

 

مطالب بیشتر: مزوتراپی مو

نتیجه کلی:

در این مطلب درباره‌ی پیوند مو به روش میکروفیت صحبت کردیم و از عوارض احتمالی آن و همچنین مزایای این روش نکاتی خاطر نشان شد. در مورد اینکه این روش درمانی برای چه افرادی مناسب است برخی معیارها را عنوان کردیم. و در نهایت جناب دکتر حمیدرضا خراسانی را به عنوان پزشکی مجرب‌، و کلینیک هلیا را به عنوان مرکز درمانی معتبر به شما عزیان معرفی نمودیم.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button