درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

زخم های بعد از کاشت مو طبیعی

زخم های بعد از کاشت مو طبیعی

یکی از نگرانی های افرادی که عمل ” کاشت مو ” طبیعی انجام می دهند زخم های پس از آن است. افراد ممکن است به دلایل متعددی مانند بیماری های ارثی، از جمله کم کاری غده تیروئید و یا استرس دچار ریزش مو شوند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

زخم های بعد از کاشت ابرو طبیعی

 

ریزش مو ممکن است که در افرادی که به آن مبتلا شده اند، معضل بزرگی باشد اما خوشبختانه با گسترش علم پزشکی و پیشرفت تکنولوژی امکان این امر فراهم شده است تا افراد بتوانند از داشتن موهای طبیعی از طریق پیوند مو بهره مند شوند.

عمل زیبایی کاشت موی طبیعی مانند هر تکنیک زیبایی دیگری عوارضی را به دنبال دارد که از جمله ی این عوارض پیوند مو می توان به قرمزی، ” پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو ” و خارش و غیره اشاره نمود.

اما نکته ای که در مورد عوارض پیوند مو وجود دارد این است که همه ی آنها دارای عوارض کوتاه مدت است و پس از گذشت دوره ی درمان از بین خواهند رفت. بسیاری از افراد نگران این هستند که آیا ممکن است پس از کاشت موی طبیعی زخم های ناشی از عمل زیبایی بر روی پوست باقی بماند؟

 

 

در حقیقت ما در این مقاله قصد داریم تا علت به وجود آمدن این زخم ها، نحوه ی مواجه با آنها و در نهایت چگونگی مراقبت از این زخم ها بعد از پیوند مو را شرح دهیم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

 

آیا همواره پس از انجام کاشت مو طبیعی در ناحیه تحت درمان زخم ایجاد می شود؟

به منظور پاسخ به این پرسش بهتر است که ابتدا توضیح مختصری در مورد نحوه ی عملکرد کاشت مو بیان کنیم. در عمل زیبایی hair transplant ، فولیکول های مو از منطقه ی اهدا کننده ی بدن فرد گرفته می شود و در منطقه ی پذیرنده، پیوند داده می شود.

مشاهده مطلب
مراقبت های بعد از کاشت ابرو و نتایج آن

در پیوند مو به منظور قرار دادن فولیکول های مو در منطقه ی جدید، لازم است که در قسمت مورد نظر پوست سر، به وسیله ی ابزاری تخصصی سوراخ های ریزی ایجاد شود. سوراخ های ایجاد شده ممکن است که با گذشت زمان سبب ایجاد زخم شوند.

 

آیا همواره پس از انجام کاشت موی طبیعی در ناحیه تحت درمان زخم ایجاد می شود

 

در واقع بسته به نوع تکنیکی که برای کاشت مو انتخاب می کنید ممکن است که زخم هایی در محل کاشت مو به وجود بیایند. اما در تکنیک کاشت مو به روش FUE هیچ زخمی پس از پیوند مو به وجود نخواهد آمد.

دلیل این امر نیز آن است که در این تکنیک hair transplant  برش های بزرگی بر روی پوست سر ایجاد نمی شود؛ زیرا این کار توسط ابزار جراحی مخصوص انجام می شود و در نتیجه زخم های حاصل از کاشت مو به روش FUE ، با چشم انسان قابل مشاهده نخواهند بود.

تنها لازم است که فرد مراجعه کننده پس از پیوند مو از قرار گرفتن در معرض گرما و نور آفتاب خودداری نماید.

در کاشت مو به روش FUSS زخم هایی ایجاد می شود، در این عمل زیبایی نواری از موها برداشته می شود به قسمت سر انتقال پیدا می کند و به همین جهت است که برش ها و در نتیجه زخم ها در این تکنیک کاشت مو بزرگتر هستند. اما چنانچه مراقبت های لازم پس از این پیوند مو صورت پذیرد، بهبود حاصل می شود و نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

 

 آیا زخم های ایجاد شده پس از کاشت موی طبیعی موقتی خواهند بود؟

زخم های ایجاد شده بر روی پوست سر پس از عمل زیبایی  hair transplant  یا پیوند مو به صورت طولانی مدت ماندگار نخواهند بود. در واقع میزان ماندگاری این زخم ها به تعداد فولیکول های موی کاشته شده بستگی دارد و هر چه تعداد این فولیکول های مو بیشتر باشد، تعداد زخم های حاصل نیز بیشتر می شود و به مدت زمان بیشتری جهت بهبود احتیاج خواهند داشت.

مشاهده مطلب
آشنایی با عوارض کاشت ابرو طبیعی

 

آیا زخم های ایجاد شده پس از کاشت موی طبیعی موقتی خواهند بود

 

به طور متوسط دوره ی درمان زخم ها پس از کاشت مو به مدت 7 الی 15 روز خواهد بود. در روز اول پس از کاشت مو، فولیکول های کاشته شده پیوند ضعیفی دارند و لازم است که فرد در مراقبت از مو ها بسیار دقت کند.

در ضمن لازم است که فرد از خارش پوست سر اجتناب کند، چرا که این امر سبب آسیب به فولیکول های مو می گردد و ممکن است که زخم ها کنده شوند. بنابراین چنانچه مراقبت های لازم پس از کاشت مو به عمل آید این زخم ها کاملا موقتی هستند و از بین خواهند رفت.

 

آیا زخم های ایجاد شده پس از کاشت مو طبیعی باعث عفونت در ناحیه تحت درمان خواهد شد؟

پس از اینکه hair transplant صورت گرفت، با گذشت زمان کوتاهی زخم های ناشی از ایجاد سوراخ ها شروع به ظاهر شدن می کنند. در مرحله ی بعدی این زخم ها پوسته انداخته و سفت تر و تیره تر خواهند شد.

در ادامه زخم های به وجود آمده در اثر عمل زیبایی hair transplant ، خشک شده و پس از چند روز اثری از آنها باقی نخواهد ماند. در صورتی که بهداشت در این ناحیه رعایت شود این زخم ها سبب بروز عفونت نخواهند شد.

 

آیا زخم های ایجاد شده پس از کاشت موی طبیعی باعث عفونت در ناحیه تحت درمان خواهد شد

 

به منظور رعایت بهداشت پس از پیوند مو نیز لازم است که فرد پس از گذشت 24 ساعت از hair transplant ، نسبت به شستشوی سر اقدام نماید. برای شستشوی این ناحیه نیز بهتر است که از شوینده های ملایم و شامپوهای مخصوص استفاده شود تا در نتیجه این ناحیه از سر ضد عفونی شود و از بروز عفونت های مختلف جلوگیری شود.

در ضمن به منظور جلوگیری از بروز عفونت در ناحیه ای که کاشت مو بر روی آن انجام شده است، می بایست که این عمل زیبایی در مراکز زیبایی معتبر و در محیطی کاملا استریل صورت گیرد.

 

 آیا عمل زیبایی کاشت مو طبیعی تنها عامل به وجود آمدن زخم ها در این ناحیه می باشد؟

در کاشت مو طبیعی امکان به وجود آمدن زخم هایی بر روی سر وجود دارد اما اینکه این زخم ها تنها به دلیل عمل زیبایی hair transplant به وجود می آیند یا خیر، سوالی است که اغلب افراد پس از کاشت مو در ذهن دارند.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو طبیعی گزینه مناسب برای درمان ابروهای کم حجم

در پاسخ باید بگوییم که کاشت مو طبیعی نیاز به مراقبت هایی دارد. در واقع پس از عمل زیبایی hair transplant به دلایلی مانند ترشح ماده ی هیستامین که ماده ای حساسیت زا است، ممکن است که فرد مراجعه کننده در اثر ترشح این ماده دچار خارش کف سر شود.

 

آیا عمل زیبایی کاشت موی طبیعی تنها عامل به وجود آمدن زخم ها در این ناحیه می باشد

 

این امر سبب می شود که شخص به طور ناخودآگاه به ناحیه ی کاشت دست بزند و باعث ایجاد زخم هایی گردد. البته داروهایی وجود دارند که میزان خارش سر پس از عمل کاشت مو را کاهش خواهند داد و شما می توانید با تجویز پزشک معالج تان این داروها را مصرف کنید و احتمال به وجود آمدن زخم ها در اثر خارش را به حداقل برسانید.

در پایان باید بگوییم که در به وجود آمدن زخم های ناشی از عمل hair transplant ، مهارت و تجربه ی پزشک معالج نیز می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در صورتی که این پیوند مو توسط فردی آموزش دیده انجام شود، تعداد زخم های به وجود آمده و عمق این زخم ها کاهش خواهد یافت.

در ضمن چنانچه زخمی از کاشت مو بر روی پوست سر باقی بماند، این زخم ها با گذشت زمان و رشد موها مخفی شده و دیگر دیده نخواهند شد. در نتیجه قبل از اقدام نسبت به hair transplant حتما تحقیقات لازم در مورد پزشک معالج و مرکز زیبایی که به آن مراجعه می کنید، به عمل آورید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان ( کلیک کنید )