آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟

امروزه با توجه به نیاز و تقاضای بسیار زیاد افراد جامعه برای انجام ” کاشت مو ” ، روش های مختلفی برای انجام عمل زیبایی hair transplant در دنیا موجود می باشد.

یکی از مهم ترین دغدغه ها برای افرادی که دارای بانک مو مناسب و باکیفیتی برای انجام عمل زیبایی hair transplant نمی باشند، این است که آیا امکان کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است یا خیر؟

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟

 

آیا میتوان با بانک موی دیگران کاشت مو انجام داد؟

امروزه عمل زیبایی hair transplant ، مورد توجه افراد که دچار کم پشتی مو و طاسی سر هستند قرار گرفته است. عمل زیبایی کاشت مو با انتقال فولیکول های مو از نواحی دیگر سر و یا بدن فرد صورت میگیرد.

از جمله موارد مهمی که باید در پیوند مو به ان دقت کرد بانک موی فرد متقاضی است، زیرا در صورت نبود بانک موی مناسب برای کاشت مو،این افراد برای پیوند مو دچار مشکل می شوند.

 

 

اکثر افرادی که بانک موی مناسب برای انجام عمل زیبایی hair transplant را ندارند به دنبال روشی برای کاشت مو از از طریق بانک موی سایر افراد هستند. انچه که تحقیقات نشان داده این است که ، نمی توان موهای فردی را به فرد دیگری پیوند مو کرد.

دلیل اینکه نمی توان از بانک موی سایر افراد برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده کرد این است که بدن افراد مختلف فقط به فولیکول های موی خود افراد پاسخ مثبت میدهد زیرا هنگام پیوند فولیکول های مو از شخص به فرد دیگر ، شما در حال انتقال بافت هستید.

 

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟

اگر دو نفر از لحاظ DNA دقیقاً مطابقت نداشته باشند، سیستم ایمنی بدن فرد دریافت کننده پیوند مو،  مو های کاشت شده از بانک موی افراد دیگر را پس می زند.

 

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران خطرناک است؟

hair transplant با بانک موی مناسب همواره موفقیت آمیز بوده و فرد متقاضی به زیبایی گذشته و مورد نظر خود میرسد و اگر کاشت مو توسط افراد متخصص و با تجربه صورت گیرد می توان گفت عوارض کمتری خواهد داشت.

همواره افرادی که دارای بانک موی ضعیف و نامناسب و یا افرادی که ” بانک مو ” برای عمل زیبایی کاشت مو ندارند به دنبال hair transplant با بانک موی سر افراد دیگر هستند ولی باید به عوارض و خطرات این پیوند مو هم توجه کرد.

 

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟

 

کاشت مو با بانک موی افراد دیگر دارای عوارض و خطرات دیگری است که باید فرد از انها اطلاع داشته باشد تا دچار مشکلات بعد عمل پیوند مو نشوند و وقت و هزینه ای که افراد صرف عمل زیبایی کاشت مو کرده اند به هدر نرود.

از جمله خطرات استفاده از بانک موی سایر افراد برای کاشت مو در سر فرد دیگر می توان به ریزش مو، ایجاد عفونت و بیماری های دیگری اشاره کرد.

دلیل این عوارض هم عدم تطابق ویژگی های بافتی و سیستم های دفاعی بدن بین انسان ها هست که سیستم ایمنی بدن فولیکول های وارد شده به بدن را به عنوان مهاجم تشخیص می دهد و فولیکول های وارد شده در عمل hair transplant را پس می زند.

  کاشت مو به روش DHI یک روش از کاشت می باشد؟

تمام جراحی ها عدم اطمینان و خطراتی را به همراه دارند. در حالی که هر ساله هزاران عمل جراحی کاشت مو با موفقیت انجام می شود ، همیشه خطرات مرتبط با جراحی وجود دارد – عفونت ، خونریزی ، جای زخم و عوارض جانبی بیهوشی از جمله این خطرات هستند.

اگر جراحی توسط یک جراح پلاستیک واجد شرایط انجام شود ، خطرات بطور قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین ، برخی از عادت های شخصی – مانند سیگار کشیدن – ممکن است در خطر عوارض تأثیر داشته باشد.

 

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران با بدن بیمار سازگار است؟

یکی از سوالاتی که همواره کسانی که خواستار انجام عمل زیبایی کاشت مو هستند این است که ایا استفاده از فولیکول های موی سر دیگران با بدن فرد گیرنده سازگاری دارد یا نه؟

پزشکی مدرن توانایی اعجاب انگیز پیوند قلب، ریه ها، کلیه ها، کبد، لوزالمعده، روده، قرنیه و سایر ارگان ها را از یک شخص به شخص دیگر داده است.

فرض کنید ما دو فرد را داریم که یکی دهنده بانک مو و دیگری گیرنده ان است،از انجایی که فرد گیرنده بانک موی کافی برای عمل زیبایی hair transplant ندارد باید از فردی که بانک موی مناسب دارد مقدار مناسبی از فولیکول مو دریافت نمایید.

 

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟

 

اگر فرد گیرنده فولیکول های موی سر دیگری را دریافت کند فولیکول های موی دریافت شده از بین می روند و یا پس زده می شوند.

دلیل این امر این است که سیستم ایمنی فرد گیرنده موهای گرفته شده از فرد دهنده را به عنوان مهاجمان خارجی تلقی نموده و آنها را به سرعت از بین می برد. در نتیجه ، فرد گیرنده موهای پیوند شده را از دست می دهد.

دلیل عدم پذیرش اعضای بدن از قبیل ریه ، قلب یا کلیه هنگام پیوند ، به دلیل استفاده از “داروهای ضد دفع” است. این داروها عوارض جانبی زیادی دارند و خطرات طولانی مدت بالقوه را به همراه دارند.

دارو های ضد دفع نمی توانند به سادگی  تجویز شوند مگر اینکه دلیل پزشکی قابل توجهی وجود داشته باشد که فرد به سرکوب سیستم ایمنی نیاز داشته باشد. به همین دلیل انجام عمل کاشت مو از یک شخص به فرد دیگر انجام نمی شود.

جالب اینجاست که چند موقعیت نادر وجود دارد که می توان موهای اهدا کننده را از شخص دیگری دریافت کرد.

اولین وضعیت پیوند مو در دوقلوهای یکسان است. در این حالت ، بخاطر اینکه فرد دهنده بانک مو و گیرنده مو ماده ژنتیکی یکسانی دارند و پیوند مو بدون نیاز به داروهای ضد دفع انجام می شود.

حالت دوم برای عمل زیبایی کاشت مو از فردی به فرد دیگر زمانی امکان پذیر است که ابتدا پیوند مغز استخوان انجام شود. پیوند مغز استخوان یک روش پزشکی است که معمولاً فقط در صورتی که فرد بسیار بیمار باشد، مانند یک فرد مبتلا به سرطان انجام می شود.

طی یک روش، مغز استخوان  فردی تحت عمل جراحی قرار می گیرد که به موجب آن سیستم خون و سیستم ایمنی بدن خود را با سیستم ایمنی بدن شخص دیگر جایگزین می کند. بنابراین، اگر فرد گیرنده بانک مو  پیوند مغز استخوان را با فرد دهنده فولیکول مو انجام دهد می توان گفت عمل کاشت مو با موفقیت صورت میگیرد.

  همه چیز درباره کاشت مو

 

نواحی اهدا کننده فولیکول های مو در بدن انسان

با توجه به نکات ذکر شده شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که در صورت عدم داشتن فولیکول های مناسب و کافی برای اهدا و با توجه به این نکته که نمیتوان از فولیکول های فرد دیگری برای پیوند مو استفاده نمود، پس در نتیجه فولیکول های مورد نیاز برای ترمیم مو از کجا تامین می شوند؟

هنگامی که فرد مراجعه کننده دارای فولیکول های مناسب از لحاظ جنس و ضخامت و یا حتی از لحاظ تعداد و تراکم فولیکول نباشد، پزشک مجبور است از نواحی دیگر بدن وی، فولیکول ها را تامین نماید.

در این شرایط پزشک متخصص کاشت مو از موهای نواحی بدن که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است، برای پیوند مو استفاده خواهد نمود.

 1. ریش یکی از مناطق اهدا کننده مناسب برای ترمیم مو طبیعی خواهد بود و بزرگترین مزیت آن این است که این فولیکول ها تحت تاثیر DHT رشد می کنند؛ اما باید توجه داشت که نمیتوان از فولیکول های ریش برای پیوند در نقاط مرزی خط مو استفاده نمود.
 2. موهای موجود روی شکم و سینه نیز می تواند جایگزین مناسبی برای فولیکول های مورد نیاز در کاشت مو باشد زیرا آنها نازک بوده و به راحتی اثر پر کردن در بین ریش و موهای پوستی را به ارمغان می آورند.
 3. اما آخرین گزینه مورد نظر و موجود، برداشت مو از نقاطی از بدن است که رشد آنها غیرقابل پیش بینی بوده و باید از آن اجتناب شود.

این موهای پیوند زده شده باید از لحاظ رنگ، جنس و ضخامت با موهای موجود بر سر بیمار تطابق داشته باشند بنابراین انجام چنین پیوندی نیازمند دقت بالای پزشک می باشد، زیرا تجربه و تخصص پزشک متخصص ضمانت درستی انجام ترمیم مو در چنین شرایطی است.

با این وجود نگرانی هایی نیز برای افرادی که از موهای بدن خود برای کاشت طبیعی مو استفاده می کنند، وجود دارد:

 •       تفاوت در ساختار موهای بدن و موی موجود بر سر
 •       نحوه انجام برداشت موهای بدن
 •       ناسازگاری بین موهای بدن و موهای سر و پس زدن موهای پیوند زده شده
 •       نابودی کامل موهای پیوند زده شده پس از دو یا سه سال

یکی از معایب پیوند موی بدن با سر این است که کیفیت موهای بدن نسبت به موهای سر پایین تر بوده و در نتیجه بیشتر دچار ریزش خواهند شد.

به همین دلیل در هنگام پیوند مو، پزشک متخصص از تعداد گرافت های بیشتری برای پیوند استفاده می کند تا پس از کاشت مو اگر موها دچار ریزش شدند، تراکم موی سر حفظ شود و حالت طبیعی خود را از دست ندهد.

همچنین باید توجه داشته باشید که میزان موفقیت کاشت مو طبیعی با موهای سر بیشتر از کاشت طبیعی مو با موهای بدن خواهد بود.

علت این امر آن است که موهای بدن مانند موهای موجود روی سر منحصر بفرد و محدود نیستند. بطور مثال اگر برای ترمیم موی طبیعی فرد از موهای بدن وی استفاده شود، ممکن است از 2000 پیوندی که انجام می شود، تنها 1000 پیوند کامل شده و رشد کنند.

این در حالی است که اگر همین کاشت مو با موهای سر وی انجام شود، از 2000 پیوند، همه ی پیوندها رشد کرده و شما به راحتی به نتیجه دلخواه خود دست خواهید یافت.

یکی از نگرانی های افراد وجود علائم و زخم ها در نقاط اهداکننده بر بدن می باشد و اینکه آیا جای این زخم ها دائمی خواهد بود یا خیر!

  معرفی بهترین مراکز کاشت مو در تهران

در جواب باید گفت که این زخم ها مانند زخم هایی می باشند که ممکن است به هر دلیلی روی بدن انسان ایجاد آسیب نماید. طبق همین استدلال زخم ها طی چند هفته از بین رفته و آثاری بعد از آن مشاهده نخواهید کرد.

 

کاندید مناسب برای انجام کاشت مو با فولیکول های اندام دیگر

به دلیل اینکه کاشت طبیعی مو یکی از درمان های زیبایی می باشد، برای انجام آن فرد باید دارای ویژگی هایی باشد تا تحت درمان قرار گیرد.

 • سن مناسب بیمار

با اینکه هیچ گونه حد قانونی برای سن مناسب کاشت مو وجود ندارد، اما پزشکان توصیه می کنند که حداقل تا سن 25 سالگی، پیوند مو انجام نشود. دلیل این امر آن است که پس از این مدت پزشک می تواند دقیق تر نواحی قابل ریزش مو را تشخیص داده و سپس اقدام به کاشت مو نماید.

 • مقدار تراکم کم موهای سر

پیوند مو شامل دو مرحله می باشد.

 1. استخراج قوی ترین و بیشترین فولیکول ها برای رشد مجدد
 2. کاشتن آنها در محل مناسب

در صورت عدم داشتن تعداد فولیکول های مناسب، پزشک از نواحی دیگر بدن بیمار برای استخراج مو و انتقال آنها استفاده خواهد کرد.

 • سلامتی عمومی بدن بیمار

شخص بیمار باید از سلامتی عمومی کامل برخوردار باشد تا در صورت بروز هرگونه عارضه احتمالی، بدن توانایی مقابله با آن را داشته و به سرعت بهبود یابد.

 • آماده سازی های اولیه برای اقدامات عمل مناسب بدن

فرد بیمار باید آمادگی هر گونه تغییر ظاهر در خود را داشته باشد. برخی افراد از پزشک انتظارات بیش از حد معمول داشته و زمانی که درمان به اتمام میرسد، کاملا ناامید شده و از پزشک خود ناراضی می شوند در حالی که پزشک در حد توان، کار خود را به درستی انجام می دهد.

توصیه های پزشکی در مورد کاشت مو با بانک موی دیگران

از آنجایی که عمل زیبایی hair transplant دارای عوارض و خطراتی است باید توصیه های که پزشکان درباره کاشت مو می دهند را جدی گرفته تا عوارض hair transplant در تمامی روش ها به حداقل برسد و شخص متقاضی پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو دچار مشکلی نشود.

از نظر پزشکان متخصص از آنجایی که کاشت مو با بانک موی دیگران موجب عفونت، در موی کاشته شده و ریزش مو های پیوند زده شده می شود.

 

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟

 

این روش عمل زیبایی توصیه نمی شود مگر در حالت های مانند پیوند مغز استخوان و دو قلوهای یکسان بودن می توان این عمل زیبایی hair transplant با بانک موی دیگران را انجام داد.

پس مطلوب است چنانچه در صورت داشتن شرایط برای انجام روش های دیگر کاشت مو با استفاده از مو و فولیکول های خود شخص اقدام شود و تنها در صورت عدم داشتن شرایط و معیار های ذکر شده اقدام به ک hair transplant از بانک موی دیگران انجام گیرد.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)