1. خانه
  2. پوست و مو
  3. کاشت مو
  4. مصرف قهوه قبل و بعد از کاشت مو – اثرات کافئین بر رشد گرافت های کاشته شده

مصرف قهوه قبل و بعد از کاشت مو – اثرات کافئین بر رشد گرافت های کاشته شده

مصرف قهوه قبل و بعد از کاشت مو

مصرف قهوه قبل و بعد از کاشت مو موضوعی است که ذهن بسیاری از افرادی که قصد پیوند موی طبیعی دارند و از سوی دیگر مصرف روزانه چند فنجان قهوه در برنامه روزانه خود دارند را به خود مشغول کرده است. بنابراین این پرسش باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا متقاضیان کاشت مو دریابند که آیا مصرف قهوه روی مو پس از کاشت و یا در حین جراحی اثرات منفی دارد یا خیر.

حتما میدانید که کاشت مو یک راه حل بسیار موثر و محبوب برای آلوپسی یا ریزش شدید مو است و این تنها فرآیند ترمیم مو است که ریزش مو را پس از جراحی به صفر می‌رساند. بنابراین به جرات می‌توان گفت که تکنیک ایمپلنت مو یک روش دائمی، بادوام و قابل اعتماد است و به همین دلیل تقاضا برای کاشت مو در بین مردم افزایش یافته است. اکنون برای اینکه عمل جراحی نتایج مثمرثمری داشته باشد، رعایت تمام اقدامات احتیاطی لازم ضروری است.

به طور کلی، بیشتر احتیاط‌هایی که پزشکان برای جراحی‌های مختلف توصیه می‌کنند، رعایت همان کارهای اولیه‌ای است که فرد در شرایط عادی انجام می‌دهد، اما در دوره حساس جراحی، این موارد پیش پا افتاده و عادی می‌تواند برای شخص خطرناک باشد و یکی از این مسائل و نکات مراقبتی مهم نیز مصرف قهوه است و اینکه آیا فرد باید قبل و بعد از کاشت مو قهوه بنوشد یا نه؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا پاسخ پرسش‌های خود را در این خصوص دریابید.

آیا نوشیدن قهوه قبل از کاشت مو اثری در نتیجه کاشت مو دارد؟

ترک فنجان قهوه مورد علاقه خود حتی برای چند روز برای علاقه‌مندان به قهوه می‌تواند مشکل‌ساز باشد. با این حال، بهتر است اثرات مصرف کم قهوه را برای چند روز تحمل کنید تا نتایج حاصل از کاشت مو را به خطر نیندازید.

مصرف قهوه قبل از کاشت مو می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود و در طی عمل کاشت مو منجر به خونریزی شده و پروسه کاشت را طولانی کند. علاوه بر این، می‌تواند حساسیت متقاضی را به داروهایی که در طول کاشت مو داده می‌شود، افزایش دهد که این خود یک عامل دردسر ساز دیگر است چون در صورت نوشیدن قهوه قبل از کاشت مو ممکن است برخی از داروها روی فرد تأثیر نگذارند و به همین جهت طول دوره کاشت و بهبودی را طولانی کنند و حتی ممکن است فرد به نتایج مطلوب از این روش دست پیدا نکنند.

مطالب بیشتر: نوشیدن الکل و مشروب بعد از کاشت مو

نوشیدن قهوه قبل از کاشت مو

به منظور اجتناب از کافئین، متقاضیان پیوند مو باید با کاهش مصرف کافئین شروع کنند. اکثر پزشکان به متقاضیان توصیه می‌کنند مصرف خود را از ۳ یا ۴ فنجان به ۱ یا ۲ فنجان کاهش دهند. آنها باید این روتین را به مدت یک هفته ادامه دهند و سپس یک روز قبل از عمل آن را به طور کامل متوقف کنند. آیا خوردن قهوه باعث ریزش مو میشود؟ در ادامه به این سوال پاسخی جامع خواهیم داد.

مطالب بیشتر: کوتاه کردن مو قبل از کاشت

اثر نوشیدن قهوه بعد از کاشت مو چیست؟

تا چند روز بعد از کاشت مو نباید قهوه خورد؟ نوشیدن قهوه بعد از کاشت مو یکی از عواملی است که می‌تواند بر نتایج عمل شما تأثیر بگذارد، هر چند ممکن است مصرف قهوه بعد از کاشت مو روی برخی افراد اثرات چندانی چون افزایش فشار خون یا تعریق نداشته باشد ولی حقیقت این است که بهتر است به دستورات پزشک خود پایبند باشید و سعی کنید تا حد امکان مصرف کافئین را بعد از کاشت مو کاهش دهید، زیرا خوردن قهوه بعد از کاشت مو می‌تواند شما را از دستیابی به بهترین نتایج ممکن باز دارد.

ثابت شده است که قهوه فشار خون و ضربان قلب را افزایش می‌دهد که می‌تواند برای جراحی کاشت مو دردسرساز باشد. در طی جراحی ترمیم مو، افزایش فشار خون می‌تواند احتمال خونریزی را افزایش دهد. خونریزی در طول این روش می‌تواند مانع بزرگی ایجاد کند زیرا قرار دادن گرافت در ناحیه اهدا کننده دچار مشکل می‌شود و به دلیل این سختی که برای پزشک و فرد متقاضی و همچنین بقای پیوند پیش میاید جراحی می‌تواند چند ساعت بیشتر طول بکشد و نتایج نیز تحت تاثیر قرار گیرند.

همچنین در صورت خونریزی، کیفیت موهای پیوند شده نیز به میزان زیادی کاهش می‌یابد. یکی دیگر از پیامدهای بالقوه نوشیدن قهوه قبل از کاشت مو این است که فرد نسبت به داروهایی که در حین جراحی القا می‌شود حساس می‌شود که می‌تواند اثرات منفی بر سلامت فرد و جراحی نیز داشته باشد. بنابراین باید از نوشیدن قهوه قبل و بعد از کاشت مو اکیدا خودداری کرد تا هیچ یک از عواقب خطرناک ذکر شده در بالا رخ ندهد.

اگر کاشت مو انجام دادید پیشنهاد می کنم مقاله ” مراقبت های بعد از کاشت مو” را مطالعه کنید.

اثرات کافئین بر گرافت‌های پیوند شده چیست؟

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد برای دریافت نتیجه موفقیت‌‎آمیز از کاشت مو لازم است حتما برخی نکات قبل و بعد از پیوند به طور دقیق رعایت شود مصرف قهوه نیز جزء این نکات مراقبتی است. از جمله اثراتی که کافئین موجود در قهوه می‌تواند روی گرافت‌های کاشته شده داشته باشد اینست که به دلیل افزایش خونریزی در محل برداشت و کاشت فولیکول‌ها امکان دید مناسب برای پزشک و نیز قرارگیری صحیح گرافت‌ها در محل پیوند وجود نخواهد داشت.

مطالب بیشتر: نحوه شست و شوی موی کاشته شده

اثرات کافئین بر گرافت‌های پیوند شده چیست؟

از طرفی به دلیل افزایش طول دوره نقاهت و کند شدن التیام زخم‌های ناشی از مصرف قهوه ادغام فولیکول‌های جدید در سر دچار مشکل شده و یا دیرتر جوش میخورند که خود ممکن است منجر به از بین رفتن برخی فولیکول‌های کاشته شده گردد. همچنین کافئین موجود در قهوه ممکن است اثر داروهای تجویزی از سوی پزشک برای بهبود وضعیت زیباجو پس از کاشت را کند کرده و بهبودی را مختل کند. بنابراین توصیه می‌شود از مصرف قهوه قبل و بعد از کاشت مو تا زمانی که پزشک شما مصرف آن را مجاز اعلام کند خودداری کنید.

مطالب بیشتر: پرسش و پاسخ قبل از کاشت مو

خوردن چای بعد از کاشت مو

برخی از زیباجویانی که متقاضی انجام کاشت مو هستند از ما در مورد مصرف نوشیدنی‌ها می‌پرسند. خوب دقت کنید که شما حتی در روز جراحی نیز می‌توانید نوشیدنی‌هایی حاوی کافئین میل کنید اما انجام آن “فقط در روز جراحی” توصیه نمی‌شود؛ زیرا کافئین می‌تواند باعث گشاد شدن رگ‌های خونی گردد که ممکن است منجر به خونریزی بیشتر شود. به جز این مورد، شما می توانید از روزهای پس از جراحی بدون خطر چای قرمز یا قهوه مصرف کنید. نکته مهم در مورد مصرف نوشیدنی‌ها این است که حداقل تا ۱۰ روز پس از عمل کاشت مو از مصرف چای سبز و الکل خودداری کنید. چای سبز و الکل می‌توانند باعث خونریزی و مانع رشد موهای جدید شوند بنابراین، باید از آن‌ها اجتناب کرد.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو در واقع یک تکنیک جراحی زیبایی است که در آن از فولیکول‌های سالم مو از بخش اهدا کننده که اغلب قسمت‌های کناری سر و نیز پشت سر است برداشته و در ناحیه گیرنده که محل‌های طاسی و یا نازک شده موی سر است کاشته می‌شود. یکی از نکات مهم در زمینه کاشت مو اینست که فرد بایستی حتما از بانک موی مناسب برخوردار باشد تا نتایج حاصل از پیوند مطلوب باشد.

روش‌های مختلفی برای کاشت مو در کلینیک هلیا انجام می‌گیرد که برای هر فرد با شرایط خاص یکی از آنها بسته به نظر پزشک و نیز داشتن بانک موی مساعد انتخاب خواهد شد. از انواع متدهای پیوند مو در این کلینیک تخصصی کاشت مو و زیبایی می‌توان به تکنیک میکروگرافت، SUT، ترکیبی ، FUT   و FIT اشاره کرد. مسلما در صورت داشتن موهای مناسب برای کاشت از تکنیک‌هایی استفاده خواهد شد که دارای کمترین عوارض جانبی و بیشترین نتیجه مطلوب ممکن باشد.

البته برای اینکه اثرات مثبت حاصل از پیوند مو را ببینید حتما بایستی در رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از کاشت مو دقت لازم را به خرج دهید. یکی از این توصیه‌های مهم رعایت مصرف قهوه قبل و بعد از کاشت مو است که می‌تواند تاثیر زیادی بر نتیجه این عمل جراحی زیبایی داشته باشد.

نتیجه گیری

پزشکان توصیه می‌کنند یک روز قبل از عمل و همچنین در روز جراحی از نوشیدنی‌های مرتبط با کافئین یا قهوه استفاده نشود. اگر متقاضی جراحی کاشت می‌خواهد مراقبت بیشتری به خرج داده و از ایمنی بیشتری حین جراحی برخوردار شود باید از مصرف قهوه کافئین به هر شکلی که باشد ۲ روز قبل از جراحی اجتناب کند. چرا که نوشیدن قهوه قبل و بعد از کاشت مو می‌تواند باعث افزایش فشار خون و به دنبال آن افزایش جریان خون در عروق و خونریزی حین جراحی، و نیز افزایش تعریق در پوست سر شده و نتایج عمل را مختل کند. پس اگر برای زیباجوی عزیز ضروری است که روزانه یک یا چند فنجان قهوه یا چای بنوشد، بهتر است برای مدتی به سراغ یک گزینه جایگزین از  نوشیدنی‌های بدون کافئین برود تا از بروز خطرات و اثرات منفی آن بر کاشت مو در امان باشد.

smilehairclinic

hairtransplantationpakistan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed