کاشت مو

تاثیر رابطه زناشویی بعد از کاشت مو طبیعی

5
(1)

تاثیر رابطه زناشویی بعد از کاشت مو طبیعی

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

ریزش موی سر در بیش از 60 درصد آقایان و تقریباً در 10 درصد از خانم ها رخ می دهد. کاشت موی ظبیعی ، رایج ترین روش جراحی زیبایی برای درمان این عارضه است. با پیشرفت های حاصل در تکنیک های مورد استفاده برای این عمل زیبایی، علاقه به پیوند مو طبیعی بیش از پیش شده است و البته محدودیت ها بعد از عمل وجود دارد که دوره بهبودی را کوتاه تر خواهد کرد.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

در واقع این عمل زیبایی یک سمت ماجراست و در دیگر سو برای گرفتن نتایج بهتر ضروری است که نکات پزشکی و مراقبتی در این رابطه رعایت شود. اگر مطمئن هستید که تمام نکات و اقدامات به درستی و به صورت کامل انجام می دهید، این نکته بدان معنی است که شما در پیوند مو موفق خواهید بود.

 

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

یکی از مواردی که اغلب مراجعه کنندگان از جراح خود در مورد نکات مراقبتی بعد از این عمل زیبایی می پرسند رابطه زناشویی و تاثیرات آن بر کاشت مو است که در ادامه بدان پرداخته شده است.

پیوند مو یک عمل جراحی برای بهبود طاسی است و یکی از متداول ترین روش های جراحی زیبایی به شمار می رود. دوره پس از پیوند مو مهمترین زمان برای اطمینان از موفقیت عمل است.

فرد باید مراقب باشد که سر خود را در شب در حالت درست قرار دهد، از داروهای مناسب خود استفاده کند و به دنبال علائم هشدار دهنده باشد. از شنا کردن در استخرها خودداری کند و از ورزش و فعالیت بدنی سخت نیز پرهیز کند. این اطلاعات جامع را تقریباً همه می دانند اما مسئله مهم در این خصوص رابطه زناشویی است.

رابطه جنسی بعد از کاشت مو طبیعی موضوعی مهم است که اکثر افراد از طرح سوال در مورد آن خودداری می کنند. در حالی که اکثر جراحان در مورد زمان صحیح برای از سرگیری فعالیت های جنسی بعد از عمل پیوند مو طبیعی، راهنمایی های لازم را به بیماران خود ارائه می دهند، اما ممکن است افراد به دلیل عدم احساس راحتی در مورد این موضوع نیاز به راهنمایی های بیشتری داشته باشند اما از سوال کردن خودداری می کنند.

به عنوان یک بیمار پیوند مو، شما حق دارید که در مورد این مسئله سوال کنید. در دستورالعمل عمل پس از عمل آمده است كه باید از انجام ورزش های شدید خودداری کرد، این موارد شامل فعالیت جنسی هم می باشد که دلیل اصلی آن در ادامه مطلب توضیح داده شده است.

خودداری از رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

ممکن است به فرد توصیه شود که چند روزی بعد از کاشت مو رابطه جنسی نداشته باشید. درست همانطور که به شما توصیه می شود در 2 هفته اول باید فعالیت بدنی خود را محدود کنید، همین محدودیت در مورد ورزش و کارهای سنگین نیز وجود دارد.

 

خودداری از رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

 

در مورد نوشیدن الکل، مصرف داروهای رقیق کننده خون، قرار گرفتن در معرض آفتاب و استعمال دخانیت هم محدودیت وجود دارد.

بعد از کاشت مو تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به خانه برود و استراحت کند و فعالیت خود را تا حد امکان به حداقل برساند. برای جلوگیری از تورم، بیمار باید بعد از انجام این عمل زیبایی، سر خود در زاویه 45 درجه به مدت سه شب در هنگام خواب قرار بگیرد و فشاری وارد نشود.

با توجه به اینکه فشار خون شما در طول رابطه افزایش می یابد و احتمال افزایش خونریزی وجود دارد باید مراقب محل استراحت و سلامت موهای پیوند شده باشید. با این حال، مطالعات گسترده ای برای آزمایش این فرضیه صورت نگرفته است.

برای اطلاع از هزینه کاشت موی سر خود می توانید با مشاورین مرکز کاشت مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

بزرگترین نگرانی این است که در جریان این ارتباط، موهای تازه پیوند شده شما به طور تصادفی آسیب ببینند. در واقع، هر گونه فشار یا دستی که در هنگام رابطه به موها زده شود بافت موهای پیوند شده آسیب می بیند و دچار ریزش خواهد شد.

یکی دیگر از نگرانی ها در ارتباط زناشویی بعد از کاشت مو، عرق کردن است. عرق کردن باعث ایجاد باکتری های روی پوست می شود و در صورت تمیز نکردن مناسب، می تواند منجر به عفونت شود.

 

مدت زمان محدودیت رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

در یک عمل اینچنینی، پیوندهای مویی که حاوی فولیکول مو و بافت پوست سر هستند، در قسمت های طاسی شما پیوند می شوند. بعد از این عمل زیبایی پرطرفدار و محبوب، خط قرمز اصلی خودداری از فعالیت زیاد بدنی مانند فعالیت های قلبی، ورزش شدید، فعالیت های جنسی و این این دست موارد است؛ زیرا با بالا رفتن ضربان، حرکت خون سریع تر شده و احتمال خونریزی و از دست رفتن پیوندها بیش از پیش خواهد شد.

 

مدت زمان محدودیت رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

 

بهتر است از اینگونه فعالیت ها بعد از عمل خودداری کنید. چنین فعالیتهایی می تواند باعث شود حوادث کوچکی را به همراه بیاورد و نتایج بدی را ایجاد کند.

مدت زمانی که برای خودداری از رابطه زناشویی بعد از کاشت مو توصیه می شود با توجه به روش جراحی و شرایط جسمی هر فرد متفاوت است. به طور میانگین بین 10 تا 15 روز بعد از عمل توصیه می گردد از هرگونه فعالیت شدید که ضربان قلب و فشار خون را بالا می برد از جمله ورزش، رابطه جنسی و کار سخت باید خودداری کرد.

بعد از آن توصیه می شود با احتیاط و دقت لازم رابطه برقرار کنید تا علاوه بر کاهش ضربان قلب و احتمال خونریزی، از آسیب جسمی و دست خوردن به موهای تازه جلوگیری شود.

 

حالت مناسب برای روابط زناشویی بعد از کاشت مو

بهترین حالتی که می توان برای روابط زناشویی در نظر گرفت این است که کمترین فشار و فعالیت جسمی را برای فرد به همراه داشته باشد. همچنین زمان رابطه را هم تا حد ممکن باید کاست این باعث می شود نتایج پیوند مو کمتر تحت تاثیر قرار بگیرد.

همچنین نکته مهم بعدی که باید در انتها به آن اشاره کرد آن است شریک جنسی فرد راجع به حساسیت های این جراحی و نکات مراقبتی آن آگاه باشد تا از آسیب ناخواسته به موها جلوگیری شود و همراه خوبی برای فرد در رسیدن به آنچه در ذهن دارد، باشد.

در نهایت اینکه علاوه بر، رابطه زناشویی باید کلیه نکات در مورد رژیم غذایی، نحوه صحیح خواب، شستشوی موهای پیوند شده و استفاده از داروها بعد از پیوند موی طبیعی به درستی رعایت شود تا فرد به جذابیت ظاهری و نقطه ایده آلی که در ذهن دارد برسد.

سخن انتهایی

در واقع کاشت مو یک عمل جراحی گسترده نیست اما بعد از آن فرد هنوز به استراحت نیاز دارید. بعد از یک هفته تا 10 روز کم کم عوارض و محدودیت های پزشکی کاسته خواهد شد و طبق روال روزانه خود پیش بروید.

بهتر است بلافاصله بعد از عمل پیوند مو طبیعی از رابطه جنسی خودداری کنید زیرا ممکن است به پیوند و بخیه شما آسیب برساند. برای اطمینان از سلامت و صحت پیوند در این دوره، سعی کنید از موقعیت هایی که ممکن است پوست سر شما آسیب ببیند و موهایتان کشیده شود، خودداری کنید.

بهترین مشاور در این زمینه برای شما، پزشکی است که جراحی را انجام داده و از کیفیت پیوند مو و شرایط جسمی شما آگاه است. بهتر است خجالت را کنار گذاشته و هرگونه سوالی در این مورد را با وی مطرح کنید. فراموش نکنید گاهی آسیب ها به کلی نتایج عمل را از بین می برد و گویی زمان و هزینه خود را هدر داده اید پس بهتر است با کمی مراقبت زیبایی و سلامت را به خود هدیه دهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)