کاشت مو

پروتز مو یا کاشت مو و بررسی جزئیات آن

0
(0)

همان‌طور که شاهد هستیم امروزه روش‌های زیادی برای جبران ریزش مو یا رویش موهایی بهتر وجود دارد و چنین گستردگی در زمینه‌ی پیوند طبیعی مو و روش‌های دیگر، انتخاب‌های زیادی را برای افراد ایجاد کرده است، در این مقاله از کلینیک پوست و مو هلیا تلاش می‌کنیم شما را با یکی از جدیدترین و موثرترین راه‌ها آشنا کنیم؛ پروتز مو روشی است که در ادامه به جزییات و ویژگی‌های آن همچون مزایا و معایب پروتز مو و… می‌پردازیم.

پروتز مو چیست؟

پروتز مو چیست؟

پروتز مو یک روش موقتی برای جبران محل‌هایی از پوست است که دچار ریزش مو شده‌اند، در مقایسه با کاشت طبیعی مو می‌توان گفت پروتز مو، هیچ‌گونه از مراقبت‌ها و ناگواری‌های پیوند مو را ندارد، هم‌چنین پروتز مو هزینه‌ای به مراتب پایین‌‌تر را برای شما خواهد داشت.

پس از انجام پروتز مو این‌گونه طور به نظر می‌رسد که موهای موجود همان موهای طبیعی فرد باشد و به گونه‌ای قرار گرفته که ریشه‌ی مو در پوست سر دیده می‌شود؛ به این روش که با نمای بسیار طبیعی کار می‌کند، پروتز مو گفته می‌شود. اینکه تعداد پروتزهای متصل به سر چقدر باشد، به شرایط و انتخاب شما بستگی دارد؛ روش پروتز مو برای تمام کسانی که می‌خواهند دوره‌ی مراقبت پس از عمل کاشت طبیعی مو را طی نکنند، انتخاب بسیار مناسبی است؛ زیرا پس از انجام این کار به سرعت به روند عادی زندگی می‌توان ادامه داد و محدودیتی در فعالیت‌های روزانه دیده نمی‌شود.

پس پروتز مو برای کسانی که عادت به ورزش یا فعالیت بدنی روزانه دارند، بسیار مطمئن و موثر خواهد بود، پس از دریافت پروتز مو شما می‌توانید هر نوع تغییری که برای موهای خود در نظر داتشید را مانند تغییر حالت یا رنگ مو، اعمال کنید. هم‌چنین باید نکات پروتز مو را در نظر گرفت، در روش پروتز مو، موهای مصنوعی انواع متفاوتی دارند و ممکن است انتخاب اجناس نامناسب یا غیرطبیعی برای شما ظاهری مصنوعی ایجاد کند، در این روش مو لازم به ذکر است که تشخیص الیاف باید با دقت صورت گیرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟

همواره افراد زیادی که برای جبران محل‌هایی از سر که دچار ریزش مو شده است، به کلینیک پوست و مو هلیا مراجعه می‌کنند، از ما می‌پرسند که آیا پروتز مو بهتره یا کاشت مو؟ برای پاسخ به چنین سوالی همواره در تلاش هستیم شما را علاوه بر ویژگی‌های این روش با نحوه‌ی انجام آن‌ها نیز آشنا کنیم. باید گفت که در این روش از ردیفی باریک از موهایی که در پروتز مو قرار دارند استفاده می‌شود اما در روش‌های پیوند طبیعی مو، طی روندی که منجر به عمل می‌شود، فولیکول‌های مو از بخش بانک مو برداشت شده و در بخش طاس سر کاشته می‌شود.

 

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

اتصال پروتز موی سر

اتصال پروتز مو روی سر

برای این که بتوان پروتز مو را به شیوه‌ای روی سر نگه داشت، لازم است تا با اتصال پروتز به موهای سر، شکل ثابتی را در زمان رشد مو مشاهده کرد؛ در برخی موارد پروتز مو از چسب‌های گیاهی که از لحاظ بیولوژیکی برای فرد مناسب باشند، اتصال صورت می‌گیرد؛ هم‌چنین می‌توان این کار را با استفاده از کلیپس‌های مخصوصی به موهای خود فرد متصل کرد. تمام پروتزها در تراکم‌های متنوع و برای افراد مختلف و بر اساس جنس موهای موجود تولید می‌شوند.

 

مطالب بیشتر: درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو

 

مزیت‌ های پروتز مو

همان‌طور که به ویژگی‌های روش پروتز مو در بالا اشاره شد باید در نظر داشت که هر چند تضمین موجهی برای حجم موی قابل توجهی وجود دارد، اما روش پروتز مو موقت است و مزیت دیگر آن چنین است که برخلاف روش‌های دیگر نیازی به عمل و مراقبت‌های خاصی پس از آن وجود ندارد. پس این روش می‌تواند انتخاب اول کسانی باشد که تحت هیچ شرایطی برای شرایط عمل پیوند موی طبیعی آمادگی ندارند. باید یادآور شویم که از معایب روش‌های کاشت طبیعی مو همین عمل و دوره‌ی مراقبت حساس پس از آن است؛ همین‌طور که مزیت کاشت طبیعی موهای جدید ماندگاری است، که نسبت به این روش قابل مقایسه نخواهد بود. در موارد زیر به جنبه‌های دیگر فواید پروتز مو اشاره شده است:

 1. عدم ایجاد هر نوع احساس ناراحتی و جراحت روی پوست
 2. سادگی چنین روند درمانی در مقایسه با روش‌های دیگر
 3. هزینه‌ی مناسب آن در مقایسه با روش‌های پیوند مو

در این روش می‌توان انتظار داشت که نزدیک به دو سال نتایج ماندگار خواهند بود و طی روز برای کارهای شخصی یا در اجتماع مشکلی برای شما در پی نخواهند داشت. در واقع با چنین کاری شما روندی از رویش مو را در پوست سر به شکل طبیعی می‌بینید که حالتی شبیه به موهای خود شما را گرفته‌اند. شاید از خود بپرسید پروتز مو یا کاشت مو، که در ادامه خواهیم گفت مزیت دیگر پروتز مو این است که با وجود جنس نانوی بافت متصل یا همان پروتز مو و تشابه آن با پوست سر، به این فضا امکان رسیدن هوا و رطوبت داده شده است. پس به هیچ وجه نباید منتظر عرق، هر نوع عفونت یا آلودگی در این مکان باشید؛ هم‌چنین می‌توانید با تار موهای شبیه به موهای خود، هر حالت یا فرمی به آن‌ها دهید؛ همین طورمی‌توانید با خیال راحت آن‌ها را رنگ کنید، همان‌طور که با موهای خود رفتار می‌کنید با پروتز متصل شده نیز برخورد کنید.

معایب و عوارض احتمالی روش پروتز مو

در پروتز مو نیز مانند سایر راه‌های درمانی، می‌توان عوارض احتمالی متفاوتی را شاهد بود که در ادامه به این موارد ممکن اشاره کرده‌ایم:

 1.  التهاب‌های متفاوتی که به خاطر حساسیت به چسب‌های پروتز مو است.
 2. به صورت موقت محل ریزش را پوشش می‌دهد و امکان از دست رفتن نتایج وجود دارد.
 3. اگر پروتز مو نیز درست انجام نشود ممکن است شما را به نتایج دلخواه نرساند.
 4. بیماران دیابتی یا خود ایمنی ممکن است نتوانند این تغییر را بپذیرند و محل مورد نظر نیز دچار آسیب شود.

بررسی هزینه های پروتز مو  کاشت مو

در این روش هیچ قیمت ثابتی وجود ندارد و بیشتر عوامل موثر در قیمت پروتز مو شامل شرایط کلی شما و محلی است که به عنوان مرکز پروتز مو انتخاب می‌کنید، اگر فرد متقاضی در این روش فقط دچار ریزش موی سطحی شده باشد، هزینه‌ی او مقدار زیادی نخواهد بود. در مواردی نیز به دلیل طاسی یا فقدان تراکم موی سر ممکن است تا چند برابر یک مورد معمولی هزینه لازم باشد. عامل مهم دیگر در تعیین هزینه پروتز مو موثر است، کیفیت پروتز مو است؛ لذا به روش‌های ارزان یا قیمت بسیار پایین به هیچ وجه راضی نشوید زیرا دیده شده است نتایج بسیار مصنوعی در این موارد ایجاد می‌شوند.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش نیوگرافت

 

جهت بیان مبلغی برای پیوند طبیعی مو باید بسیاری از معیارهارا مورد سنجش قرار داد، معیارهایی همچون مهارت پزشک متخصص، کلینیک انتخاب شده، سطح طاس از سر، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، روش به کار گرفته شده در عمل پیوند مو وغیره؛ لذا برای تعیین هزینه دقیق پیوند مو توصیه می‌شود به صورت حضوری به کلینیک پوست و مو هلیا مراجعه کرده و با پزشک متخصص مشاوره داشته باشید.

نظرات در مورد پروتز مو را در این قسمت بخوانید:

 1. متاسفانه با هزینه‌ی زیادی که کردم اما ظاهر موها اصلا ماندگار نبود و کمتر از یک سال رو به نابودی رفت..
 2. برای کسی مثل من خوب بود که نیازی به جراحی نداشت. سطح کیفی این کار متوسط است، اگر شرایط پیوند مو را دارید خیلی بهتر است قطعا..
 3. من در مراکز کمی انجام این روش را شنیدم ..
 4. به نظرم از همون اول پیوند طبیعی مو انجام بدین خیلی بهتره
 5. زیاد راضی نیستم، کاش پیوند موی طبیعی انجام داده بودم

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید. همینطور می‌توانید به اینستاگرام هلیا مراجعه کرده و از کلیپ‌های تخصصی ما دیدن کنید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

مقالات بیشتر: کاشت مو به روش sut

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام و عرض ادب
   میتونید در صورت امکان، کاشت مو در کلینیک هلیا را انجام دهید دوست عزیز
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button