1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. پروتز مو یا کاشت مو – کدام روش بهتر است ؟ دانش کامل پروتز دائمی موی سر

پروتز مو یا کاشت مو – کدام روش بهتر است ؟ دانش کامل پروتز دائمی موی سر

پروتز مو یا کاشت مو، کدام روش بهتر است

همان‌طور که شاهد هستیم امروزه روش‌های زیادی برای جبران ریزش مو یا رویش موهایی بهتر وجود دارد و چنین گستردگی در زمینه‌ی پیوند طبیعی مو و روش‌های دیگر، انتخاب‌های زیادی را برای افراد ایجاد کرده است، در این مقاله از کلینیک پوست و مو هلیا تلاش می‌کنیم شما را با یکی از جدیدترین و موثرترین راه‌ها آشنا کنیم؛ پروتز مو روشی است که در ادامه به جزییات و ویژگی‌های آن همچون مزایا و معایب پروتز مو دائم و … می‌پردازیم.

اینفوگرافی کاشت مو یا پروتز مو
اینفوگرافی کاشت مو یا پروتز مو

پروتز مو دائم چیست؟

پروتز مو یک روش موقتی برای جبران محل‌هایی از پوست است که دچار ریزش مو شده‌اند. در مقایسه با کاشت طبیعی مو می‌توان گفت پروتز مو، هیچ‌گونه از مراقبت‌ها و ناگواری‌های پیوند مو را ندارد. همچنین پروتز مو دائمی هزینه‌ای به مراتب پایین‌‌تر را برای شما خواهد داشت.

پروتز مو دائم

پس از انجام پروتز پشت سر این‌گونه به نظر می‌رسد که موهای موجود، همان موهای طبیعی فرد باشد و به گونه‌ای قرار گرفته که ریشه‌ مو در پوست سر دیده می‌شود. به این روش که نمای بسیار طبیعی دارد، پروتز مو گفته می‌شود. اینکه تعداد پروتزهای متصل به سر چقدر باشد، به شرایط و انتخاب شما بستگی دارد. روش پروتز مو برای تمام کسانی که می‌خواهند دوره‌ مراقبت پس از عمل کاشت طبیعی مو را طی نکنند، انتخاب بسیار مناسبی است زیرا پس از انجام این کار، به سرعت به روند عادی زندگی می‌توان ادامه داد و محدودیتی در فعالیت‌های روزانه دیده نمی‌شود.

پروتز مو برای کسانی که عادت به ورزش یا فعالیت بدنی روزانه دارند، بسیار مطمئن و موثر خواهد بود. پس از دریافت پروتز مو شما می‌توانید هر نوع تغییری که برای موهای خود در نظر داشتید، اعمال کنید. همچنین باید نکات پروتز موقت مو را در نظر گرفت. در روش پروتز مو، موهای مصنوعی انواع متفاوتی دارند و ممکن است انتخاب اجناس نامناسب یا غیرطبیعی برای شما ظاهری مصنوعی ایجاد کند.

پروتز مو بهتر است یا پیوند مو؟
پروتز مو یا کاشت مو و بررسی جزئیات آن

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟

همواره افراد زیادی که برای درمان ریزش مو به کلینیک پوست و مو هلیا مراجعه می‌کنند، از ما سوال می‌کنند آیا پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟ برای پاسخ به چنین سوالی همیشه در تلاش هستیم شما را علاوه بر ویژگی‌های این روش، با نحوه‌ انجام آن‌ نیز آشنا کنیم. باید گفت که در پروتز مو از ردیف باریکی از موها استفاده می‌شود اما در روش‌های پیوند طبیعی مو، طی روندی که منجر به عمل می‌شود، فولیکول‌های مو از بخش بانک مو برداشت شده و در بخش طاس سر کاشته می‌شود.

پروتز مو کاشت مو
روش انجام
الف) در این روش ابتدا، ناحیه کم تراکم را کاملا می‌تراشند و آن را تمیز می‌کنند.
ب) در مرحله بعد، آرایشگر از یک چسب محکم و مخصوص استفاده می‌کند تا موها را روی سر فیکس نماید.
پ) سپس پروتز به صورت دسته دسته و یا کلی، روی نواحی مورد نظر چسبانده می‌شوند. این روش گرچه دائمی نیست، اما یک راه حل طولانی مدت (تقریبا به مدت ۴ تا ۶ ماه) است.
الف) در این روش ابتدا پزشک ناحیه اهدا کننده مو که غالبا پشت سر است، را انتخاب می‌کند.
ب) سپس بعد از بی حس کردن سر، با استفاده از یکی از متدهای کاشت مو (مانند FUE، FUT، SUT، نانوگرافت یا ...) اقدام به استخراج فولیکول مو کرده و سپس آن را در ناحیه طاس سر، پیوند می‌زند.

مدت ماندگاری
حداکثر زمانی که پروتز مو می‌تواند روی سر قرار داشته باشد، ۲ سال است.کاشت مو کاملا دائمی است و اگر تحت تاثیر آسیب‌های جدی مانند تصادف و سانحه قرار نگیرد، ماندگاری مادام العمر خواهد داشت.
مدت زمان لازم برای دیدن نتایجبلافاصله بعد از کار گذاشتن پروتز روی سر، نتیجه قابل دیدن خواهد بود.معمولا برای دیدن نتایج اولیه ۳ ماه تمام و برای مشاهده نتیجه کامل، حدود ۲ سال زمان لازم است.

هزینه روش
هزینه پروتز مو به دلیل عدم استفاده از ابزارهای جراحی و پیشرفته، چشمگیر نیست.هزینه این روش دائمی و خارق العاده بسته به مرکز ارائه دهنده خدمات، میزان طاسی سر و بانک مو متفاوت خواهد بود.


دوره نقاهت
این روش به دلیل چسبانده شدن مو بر روی سر و ساده بودن پروسه آن، هیچ دوران نقاهتی نخواهد داشت.بسته به نوع روش کاشت مو، دوران نقاهت متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال دوره نقاهت بعد از روش FUT حدود ۳ هفته می باشد.

عوارض جانبی
معمولا عارضه جدی جانبی ندارد مگر اینکه فرد نسبت به چسب مو و جنس موی به کار برده شده در پروتز، حساسیت نشان دهد. در این صورت ممکن التهاب، کبودی، قرمزی، آسیب به بافت پوست و زخم‌های عفونی شود. همچنین استفاده از آن می‌تواند منجر به ریزش مو شود.معمولا اگر توسط یک کلینیک معتبر و پزشک ماهر انجام شود، عارضه‌ای جدی در کمین افراد نخواهد بود و فقط خونریزی بسیار جزئی و تورم موقتی وجود خواهد داشت.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

 1. تفاوت ظاهری: ممکن است ظاهر پروتز مو تمام سر به علت قابلیت انتخاب میزان تراکم بهتر باشد با این حال نتایج حاصل از کاشت موی طبیعی بسیار طبیعی است و اگر توسط یک پزشک مجرب و ماهر با تراکم بالا کاشته شود، ظاهر غیر قابل باوری را به نمایش خواهد گذاشت.
 2. مدت ماندگاری: با توجه به این که در روش پروتز مو، فولیکول طبیعی به سر پیوند زده نمی‌شود بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که این روش نتیجه طولانی و همیشگی داشته باشد. موهایی که به موهای طبیعی گره خورده‌اند در اثر کشش، شستشوی مکرر، رنگ کردن و شانه زدن به آرامی از جای خود خارج شده و اصطلاحا ریزش می‌کنند. در صورتی که مراقبت‌های اصولی و منظم انجام بگیرد طول مدت ماندگاری آن حدود ۱ ماه می‌باشد و بعد از آن هر چند وقت یکبار با صرف هزینه مجدد باید آن‌ها را طی یک جلسه تعویض یا ترمیم کر. در مقابل نتایج کاشت موی طبیعی مادام العمر است و فرد دیگر دچار طاسی در مناطق کاشت شده نخواهد شد.

نحوه انجام:

پروتز مو: برای پروتز مو (کاشت مو مصنوعی با چسب) همان طور که پیش‌تر نیز ذکر شد ۳ راه کلی وجود دارد. صرف از نظر از تفاوت این سه راهکار، کلیت چسباندن پروتز به شرح زیر است:

 1. در صورت نیاز موهای ریز و کرک‌های کفف سر را برای جلوگیری از کنده شدن و ایجاد احساس درد، باید تراشید.
 2. در مرحله بعد قسمت مورد نظر از سر را به صورت کامل با چسب پروتز مو می‌پوشانیم.
 3. سپس پروتز را به آرامی بر روی مناطق پوشیده از چسب قرار می‎دهیم.

کاشت مو:

 1. آماده‌ سازی بانک مو

اولین مرحله از ایمپلنت مو با آماده ‌سازی منطقه بانک مو به منظور برداشت گرافت‌ها شروع می‌شود. در این مرحله پزشک بانک مو را استریل کرده و سپس با بی‌حسی موضعی، آن قسمت را آماده استخراج فولیکول می‌کند.

 1. برداشت گرافت‌ها از بانک مو

دومین مرحله مربوط به برداشت گرافت‌ها از بانک مو است و همان طور که گفته شد روش‌های مختلفی برای کاشت موی سر وجود دارند. در نتیجه شیوه برداشت گرافت بسته به هر روش، سبک خاص خود را می‌طلبد. اینکه کدام متد پیوند مو برای زیباجو مد نظر قرار داده شود، به عهده پزشک و بعد از بررسی و معاینه کامل کیفیت و تراکم ناحیه بانک مو خواهد بود.

 1. آماده‌ سازی گرافت‌ها برای کاشت

بعد از اینکه گرافت‌ها با موفقیت از بانک مو برداشته شدند نوبت به آماده‌سازی آن‌ها برای کاشت می‌رسد. در این مرحله، گرافت‌ها زیر میکروسکوپ به صورت تار به تار در آمده و بهترین‌هایشان برای پیوند زده شدن آماده می‌شوند.

 1. آماده‌ سازی ناحیه کاشت

پس از طی مراحل بالا می‌توان عملیات پیوند مو را انجام داد. برای این منظور ناحیه تحت درمان که دچار طاسی یا کاهش تراکم شده است، استریل شده و با داروی مخصوص، بی‌حس می‌گردد. در برخی روش‌ها ممکن است در این مرحله، پزشک اقدام به زدن برش‌های هم جهت با رویش مو نماید تا گرافت‌ها دقیقا در جهت خواب مو کاشته شوند و نتیجه‌ای طبیعی به دست آید.

 1. انجام عملیات کاشت مو

در آخرین مرحله کاشت طبیعی مو، پزشک گرافت‌ها را به صورت دستی یا به کمک دستگاه‌های قلمی خاص، به ناحیه گیرنده پیوند می‌زند.

اتصال پروتز مو روی سر

اتصال پروتز مو دائمی روی سر

برای این‌که بتوان پروتز مو را به شیوه‌ای روی سر نگه داشت، روش‌های مختلفی وجود دارد. در برخی موارد از چسب‌های گیاهی که از لحاظ بیولوژیکی برای فرد مناسب باشند، استفاده می‌شود. همچنین می‌توان این کار را با استفاده از کلیپس‌های مخصوص، به موهای خود فرد متصل کرد. روش سوم برای پروتز مو تمام سر، کاشت مو با روش بافت است به گونه‌ای که دسته‌های مو، به موی سر بافته می‌شوند تا حجم موی سر بیشتر شود. تمام پروتزها (کاشت مو چسبی) در تراکم‌های متنوع و برای افراد مختلف و براساس جنس موهای موجود تولید می‌شوند.

روش های اتصال پروتز مو به سر

خدمات پروتز مو روشی غیر تهاجمی است که در کلینیک پروتز طبیعی مو انجام می‌شود. به طور معمول ۳ راه حل اصلی برای چسباندن و گره زدن پروتز مو دائم به سر وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

 1. چسباندن پروتز مو – چسباندن موی مصنوعی – با استفاده از چسب‌های مخصوص گیاهی و بیولوژیکی: در این روش برای چسباندن موها از نوار چسبی دو طرفه استفاده می‌شود که یک متد آسان است و می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را برداشته و دوباره آن را وصل کنید. با این حال استفاده از چنین چسب‌هایی می‌تواند باقی مانده چسبناکی را روی پوست سر و قسمت زیرین قطعه مو باقی بگذارد که باید آن را شستشو داد. همچنین هنگامی که فرد به شدت عرق کند، نوار چسبی ممکن است بدون خاصیت خود را از دست بدهد و یا فعالیتی مثل شنا کردن باعث شل شدن نوار گردد.
 2. چسباندن پروتز مو با استفاده از کلیپس‌هی کوچک و مخصوص به موهای فرد: طی این متد از کلیپس‌ها یا گیره‌های فلزی استفاده می‌شود که از یک طرف به پایه پروتز متصل شده (و یا حتی دوخته می‌شوند) و از سوی دیگر به موی طبیعی زیباجو متصل خواهد شد. نکته مهم در مورد این متد این است که با رشد موهای موجود در زیر پروتز مو، گیره‌ها به مرور شل گشته و مجدداً باید محکم شوند.
 3. چسباندن پروتز مو با گره به موی سر: این راهکار نیز با رشد مو، نیاز به فیکس کردن مجدد دارد. طی این متد دسته‌های پروتز مو را به موهای طبیعی گره‌ بسیار کوچک می‌زنند. این روش به درد کسانی می‌خورد که موهای سرشان مقاوم باشد.

تکنیک های پروتز مو

مراحل رشد مو بعد از انجام پروتز طبیعی مو

نتایج حاصل از کاشت پروتز مو تمام سر بلافاصله پس از پایان جلسه قابل مشاهده است و ماندگاری دائمی ندارند زیرا گرافت‌های پیوند شده در واقع با استفاده از چسب‌های مخصوص به روی اپیدرم می‌چسبند. بدیهی است که این موها به علت عدم کاشته شدن در ناحیه میانی زیر پوست سر در طول زمان رشد نکنند و تغییر اندازه ندهند. به این ترتیب پس از پایان جلسه کاشت، زیباجو می‌تواند بلافاصله نتیجه به دست آمده را مشاهده کند و در مورد تراکم و مدل رویش موهایش نظر دهد و در صورت تمایل این موارد را تغییر دهد.

مطالب بیشتر: درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو

مزیت‌ های پروتز مو

مزیت‌ های پروتز مو

همان‌طور که به ویژگی‌های روش پروتز مو در بالا اشاره شد باید در نظر داشت که هر چند تضمین موجهی برای حجم موی قابل توجه وجود دارد، اما این روش چند مزیت دارد:

 1. برخلاف روش‌های دیگر نیازی به عمل و مراقبت‌های خاصی پس از آن وجود ندارد. پس این روش می‌تواند انتخاب اول کسانی باشد که تحت هیچ شرایطی برای شرایط عمل پیوند موی طبیعی آمادگی ندارند. باید یادآور شویم که از معایب روش ‌های کاشت طبیعی مو همین عمل و دوره‌ مراقبت حساس پس از آن است.
 2. هیچ نوع احساس ناراحتی، جراحت روی پوست و درد حس نمی‌کنید.
 3. اجرای این روش بسیار ساده‌تر است.
 4. هزینه پروتوز مو نسبت به کاشت طبیعی مو بیشتر است.
 5. در این روش می‌توان انتظار داشت که نزدیک به دو سال نتایج ماندگار خواهند بود.
 6. طی روز برای کارهای شخصی یا در اجتماع مشکلی برای شما در پی نخواهند داشت.
 7. با وجود جنس نانوی بافت متصل یا همان کاشت مو مصنوعی پروتز و تشابه آن با پوست سر، به این فضا امکان رسیدن هوا و رطوبت داده شده است. پس به هیچ وجه نباید منتظر عرق، هر نوع عفونت یا آلودگی در این مکان باشید.
 8. هم‌چنین می‌توانید به تار موهای شبیه به موهای خود، هر حالت یا فرمی بدهید.
 9. همین‌طور می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را رنگ کنید.

معایب و عوارض احتمالی روش پروتز مو

در پروتز مو نیز مانند سایر راه‌های درمانی، مکن است عوارض احتمالی متفاوتی را شاهد باشیم که در ادامه به این موارد ممکن اشاره کرده‌ایم:

 1. التهاب‌های متفاوتی که به خاطر حساسیت به چسب‌های پروتز مو رخ می‌دهد.
 2. به صورت موقت، محل ریزش را پوشش می‌دهد و امکان از دست رفتن نتایج وجود دارد.
 3. اگر پروتز مو نیز درست انجام نشود ممکن است شما را به نتایج دلخواه نرساند.
 4. بیماران دیابتی یا خودایمنی ممکن است نتوانند این تغییر را بپذیرند و محل مورد نظر نیز دچار آسیب شود.
 5. نتایج این روش دائمی نبوده و نیاز به تمدید دارد.
 6. به موهای موجود در ناحیه سر در طولانی مدت آسیب جدی خواهد زد.

طول مدت ماندگاری پروتز طبیعی مو روی سر چقدر است ؟

طول مدت ماندگاری پروتز مو تمام سر بستگی به پوست فرد، میزان چربی سر و مراقبت‌های او دارد. مهم‌ترین نکته در مورد پروتزهای مو این است که برخلاف کلشت موی طبیعی نتایج مادام العمر ندارند و دائما باید آن‌ها را برداشت، زیرشان را تمیز کرد، پروتز را شست و شو داد و به بهداشت پوست سر رسیدگی کرد تا از خطر ابتلا به عفونت‌های باکتریال و قارچ در امان ماند. افراد متخصص توصیه می‌کنند که حداکثر ۵ روز پروتز را روی سرتان بگذارید و حتما بعد از گذشت مدت زمان ذکر شده، آن را بردارید و علاوه بر شستشو دادن پروتز، به تمیز کردن پوست و موهای سر خود بپردازید و مطمئن شوید که علائمی از التهاب و عفونت در سر وجود ندارد.

 اگر به دنبال روشی با نتایج دائمی می‌گردید می‌توانید از متد پرطرفدار کاشت موی طبیعیاستفاده کنید که یکبار برای همیشه شما را از وجود کم‌پشتی و یا طاسی موی سر خلاص می‌کند. زیباجویان پس از کاشت موی طبیعی، یک دوره نقاهت چند هفته‌ای را پشت سر می‌گذارند و از آن پس شاهد رویش موهای خود خواهند بود.

روش مراقبت و نگهداری از پروتز مو موی سر

بعد از انجام روش پروتز کردن مو لازم است که به نحو احسن از آن مراقبت و نگهداری نمایید تا هم ماندگاریآن افزایش یابد و هم عفونت و التهاب بر روی سطح پوست سر به وجود نیاید. نکات مراقبتی زیر را در نظر بگیرید:

 1. استحمام به موقع
 2. نخوابیدن با موی خیس
 3. عدم افراط در استفاده از رنگ و دکلره
 4. استفاده از شانه یا برس مناسب
 5. عدم استفاده از سشوار و یا اتو مو
 6. عدم استفاده از نرم کننده‌های مو

مقایسه پروتز مو با روش کلاه گیس

پروتز مو و استفاده از کلاه گیس را با نام کاشت مو مصنوعی دائمی و نیمه دائمی می‌شناسند که تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارند. این تفاوت‌ها عبارت هستند از:

 1. در پروتز طبیعی مو از موهای طبیعی اهدا کنندگان واقعی استفاده می‌شود اما معمولا کلاه گیس‌ها از الیاف‌های مصنوعی و شیمیایی ساخته می‌شوند.
 2. ظاهر نهایی حاصل از استفاده از پروتز مو طبیعی‌تر از کلاه گیس است.
 3. کلاه گیس‌ها غالبا قدرت چسبندگی ضعیفی دارند اما پروتز مو با قدرت بالایی به سر می‌چسبد.
 4. برای استفاده از کلاه گیس نیازی به تراشیدن موهای ریز و کوتاه کف سر نیست اما برای پروتز کردن مو ممکن است نیاز به تمیز کردن و تراشیدن سر باشد.
 5. افراد با خیال راحت می‌توانند حین استفاده از پروتز مو به استخر، جکوزی و حمام بروند اما کلاه گیس محدودیت‌هایی را برای افراد ایجاد می‌کند.
 6. پروتز مو حین شست و شو در حمام آلرژی ایجاد نمی‌کند اما کلاه گیس‌ها بعد از شست و شو به علت داشتن مواد شیمیایی موجب واکنش‌های آلرژیک، التهابی و خارش می‌شوند.
 7. طول عمر پروتز مو نسبت به کلاه گیس‌ها بیشتر است.

تفاوت پروتز مو بت کلاه گیس در چیست؟

کاندید مناسب برای پروتز مو چه افرادی هستند ؟

متدهای زیادی برای پوشاندن طاسی و کم تراکمی موهای سر وجود دارد که یکی از پر طرفدارترین آن‌ها پروتز مو می‌باشد. این متد برای سنین ۲۵ سال به بالا توصیه می‌شود و به افرادی که شرایط زیر را داشته باشند توصیه می‌شود که آن را در بهترین مرکز پروتز مو که دارای کادری با تجربه و خوش سابقه است انجام دهند:

 1. افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچون فشار خون بالا و دیابت کنترل نشده یا شدید هستند و نمی‌توانند ازکاشت موی طبیعی بهره ببرند.
 2. آن دست از افرادی که مبتلا به اختلالات خود ایمنی و یا بیماری‌های انعقادی خون مبتلااند.
 3. افرادی که قصد ندارند هزینه زیادی را صرف کنند.
 4. افرادی که فقط برای برخی مواقع خاص قصد استفاده از پروتز را دارند.

افرادی که در زمینه مدلینگ یا دیگر زمینه‌های فشن فعالیت دارند و مجبور هستند به طور دائم رنگ موهای خود را تغییر بدهند.

کاندید مناسب پروتز مو

بررسی هزینه های پروتز مو  کاشت مو

در این روش هیچ قیمت ثابتی وجود ندارد و بیشتر عوامل موثر در قیمت پروتز مو شامل شرایط کلی شما و محلی است که به عنوان مرکز پروتز مو انتخاب می‌کنید. اگر فرد متقاضی در این روش فقط دچار ریزش موی سطحی شده باشد، هزینه‌ او زیاد نخواهد بود. در مواردی نیز به دلیل طاسی یا فقدان تراکم موی سر ممکن است تا چند برابر یک مورد معمولی هزینه لازم باشد. عامل مهم دیگر در تعیین هزینه پروتز موی سر، کیفیت پروتز طبیعی مو است. لذا به روش‌های ارزان یا قیمت بسیار پایین به هیچ وجه راضی نشوید زیرا دیده شده است که نتایج بسیار مصنوعی در این موارد به دست می‌آید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش نیوگرافت

جهت بیان مبلغی برای پیوند طبیعی مو باید بسیاری از معیارها همچون مهارت پزشک متخصص، کلینیک انتخاب شده، سطح طاس سر، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، روش به کار گرفته شده در عمل پیوند مو و … را مورد سنجش قرار داد. لذا برای تعیین هزینه دقیق پیوند مو توصیه می‌شود به صورت حضوری به کلینیک پوست و مو هلیا مراجعه کرده و با پزشک متخصص مشاوره داشته باشید.

نظرات در مورد پروتز موی سر را در این قسمت بخوانید:

 1. متاسفانه علی‌رغم هزینه‌ زیادی که پرداخت کردم، ظاهر موها اصلا ماندگار نبود و کمتر از یک سال رو به نابودی رفت.
 2. برای کسی مثل من خوب بود که نیازی به جراحی نداشت. سطح کیفی این کار متوسط است، اگر شرایط پیوند مو را دارید خیلی بهتر است قطعا.
 3. من در مراکز کمی انجام این روش را شنیدم.
 4. به نظرم از همون اول پیوند طبیعی مو انجام بدین خیلی بهتره.
 5. زیاد راضی نیستم، کاش پیوند موی طبیعی انجام داده بودم.

مقالات بیشتر: کاشت مو به روش sut

سوالات خود را در خصوص پروتز موقت و دائم مو و هزینه های مرتبط با آن را در بخش نظرات بپرسید، مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود. همچنین اگر تجربه پروتز مو در کلینیک هلیا را دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 ❤️ انتقاد و پیشنهاد شما یاری گر ما در ارائه ی هر چه بهتر خدمات است ❤️

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید. همینطور می‌توانید به اینستاگرام هلیا مراجعه کرده و از کلیپ‌های تخصصی ما دیدن کنید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

منابع:

webmd

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed