1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. کاشت مو به روش نیوگرافت NEO Graft – مزایا، عوارض و هزینه

کاشت مو به روش نیوگرافت NEO Graft – مزایا، عوارض و هزینه

پیوند موی طبیعی به روش NEO Graft

از آن‌جایی که امروزه گزینه‌های کاشت مو برای افراد دچار ریزش مو کم نیست، لازم است با شیوه‌ی پرکاربرد دیگری تحت عنوان کاشت مو نیوگرافت آشنا شوید تا بتوانید با اطلاعات کامل، درمان با این روش را پشت سر بگذارید. به دلیل اینکه در این فرآیند شما از هرگونه خطر یا آسیب به پوست یا ریشه‌ی مو در امان خواهید بود و همچنین قادر به برگرداندن موهای جوان و شاداب خود هستید، بد نیست با ویژگی‌های دیگر این روش آشنا شده تا با خیال راحت این شیوه‌ی کاشت طبیعی مو را انتخاب کنید.

در روش کاشت مو نئوگرافت تمام تارهای سالم موی شما که عمدتا از مناطقی که رشد مو خوب است انتخاب می‌شوند، به محل دچار ریزش انتقال می‌یابند. شاید از خود بپرسید کاشت مو نیو گرافت چیست‌؟ در ادامه این روش را برای شما توضیح داده‌ایم:

اینفوگرافی راهنمای کاشت مو به روش نیوگرافت

مراحل انجام کاشت مو به روش نیوگرافت

در این روش پزشک با استفاده از رابط کامپیوتری با روبات هوشمند ارتباط برقرار می‌کند. علاوه بر روبات، یک صندلی ارگونومیک نیز در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد. بازوی روبات جراح در این روش مجهز به دوربین‌های قدرتمند و حساسی است که با استفاده از پارامترهایی که پزشک از طریق رابط کامپیوتری به روبات داده است؛ فولیکول‌ها را از محل بانک مو استخراج و در محل بدون مو کاشت می‌کند. علاوه بر دوربین و سنسور، دو سوزن نیز در بازوی روبات تعبیه شده است که روبات از طریق یکی از سوزن‌ها به عمق اپیدرم نفوذ پیدا می‌کند و با ظرافت و دقت تمام فولیکول مو را کاملا سالم استخراج می‌کند. انتخاب فولیکول‌های مو طبق برنامه خاصی به صورت رندوم انتخاب می‌شوند. برداشت فولیکول‌های مو در این روش به صورت fue یعنی استخراج واحد فولیکولار که هر دسته فولیکول شامل یک تا ۴ تار مو است؛ انجام می‌شود در نتیجه این روش جزو روش‌های غیرتهاجمی محسوب می‌شود.

کاشت مو به روش Neo graft شیوه‌ای نیست که مختص موهای خانم‌ها یا آقایان باشد. در حقیقت این روش در زنان و مردان یکسان عمل می‌کند و در آن محدودیتی از لحاظ جنسیت دیده نمی‌شود. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و پیدایش شیوه‌های جدید درمان، می‌توان انتظار نتایج بسیار موثری را داشت. به صورت کلی افراد تمایل دارند تا به جای شیوه‌های جراحی سخت، پیوند مو با روش نئوگرافت را امتحان کنند و این امر به دلیل خطر و عارضه‌ی حداقل این روش است.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش hrt

مراحل انجام کاشت مو به روش نیوگرافت

جالب است بدانید کاشت طبیعی مو به روش نیوگرافت تنها توسط پزشک صورت نمی‌گیرد بلکه در کنار وی از روبات پیشرفته پزشکی استفاده می‌شود و پزشک می‌تواند با استفاده از آن، دقت کار خود را در برداشت و کاشت فولیکول‌های مو بالا ببرد. در نتیجه این روش بدون کوچک‌ترین جای زخم انجام خواهد شد. این روبات به نحوی برنامه‌ریزی شده است که بتواند واحدهای فولیکولی را بین بانک مو و بخش دریافت‌کننده درستی انتقال دهد.

کاشت مو به روش نیوگرافت

مزایامعایب
کاشت موی بسیار ایمن، کم تهاجمی و پرطرفدار است.زمان بر بودن روش به دلیل استخراج تکی فولیکول‌ها از سر
داشتن حداقل مقدار خونریزی طی انجام کاشت موبه نسبت روش‌های سنتی، هزینه بالاتری دارد.
عوارض جانبی بسیار کمتر نسبت به روش‌هایی مانند FUTبرای افرادی که طاسی‌های بسیار گسترده دارند، به دلیل زمان‌بر بودن و هزینه، مناسب نیست.
باقی نگذاشتن جای زخم و اسکار بعد از پایان کاشت
این روش با بی حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به آرام بخشی از طریق ورید یا عضله نیست
داوطلبان بعد از انجام کاشت مو به روش نیوگرافت، کمترین میزان درد و ناراحتی را خواهند داشت.
در این روش نیازی به بخیه زدن در ناحیه بانک مو نیست.
زمان بهبودی پس از انجام این روش بسیار کم‌تر از روش‌های سنتی می‌باشد.
این روش از متد FUE پیروی می‌کند و طی آن، فولیکول‌های مو به صورت جداگانه استخراج و پیوند زده می‌شوند.
نتیجه نهایی این نوع کاشت بسیار پرتراکم و طبیعی خواهد بود.
روش انجام این متد نسبت به دیگر روش‌ها، به ویژه FUT، به قدری آسان و ساده است که داوطلبین از انجام آن متحیر خواهند شد.
روشی دائمی می‌باشد که برای خانم‌ها و آقایان بالاتر از ۲۰ سال کاربرد دارد.

پارامتر های قابل تنظیم توسط پزشک

علاوه بر زاویه کاشت گرافت، زاویه برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو، سرعت سوزن‌های روبات و عمق ورود سوزن به پوست از دیگر پارامترهایی است که توسط پزشک تعیین می‌شود. به عنوان مثال اگر عمق نفوذ سوزن به طور دقیق تعیین نشود؛ ممکن است فولیکل استخراج شده سالم نباشد و منجر به رشد و تکثیر در محل کاشت نشود. پس تخصص پزشک در این روش نیز حائز اهمیت است.

همانگونه که متوجه شدید، ایمپلنت مو با روش نیوگرافت توسط روبات انجام می‌شود اما پزشک باید بتواند پارامترهایی را در روبات کنترل کند تا از این طریق، پیوند مو به خوبی پیش برود. به هر حال روبات، دستگاهی است که طبق برنامه تعریف شده برای آن، کار می‌کند به این معنا که قدرت تشخیص ندارد و متخصص باید از طریق برنامه‌های کامپیوتری، عملکرد آن را تنظیم کند. برای مثال یکی از مواردی که متخصص در روبات تعریف خواهد کرد، زاویه کاشت گرافت‌ها است. در واقع روبات، فولیکول‌ها را در زاویه‌ای قرار خواهد داد که قبلا توسط پزشک تعریف شده است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت مو در ایران

مزایای پیوند مو نیو گرافت

مزایای کاشت مو نیو گرافت

این روش از کاشت مو چند مزیت بسیار عالی دارد که باعث شده در حال حاضر جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد:

 1. فرد نگران عارضه‌ پس از جراحی نخواهد بود چرا که هیچ جای زخم در این جراحی به جا نخواهد ماند. در نتیجه نگرانی برای پوشاندن آن وجود ندارد.
 2. همچنین دوران نقاهت در این روش بسیار کوتاه بوده و متقاضی خیلی زود می‌تواند به زندگی عادی خود بازگردد.
 3. با این روش به آسانی و در زمان کوتاهی می‌توانید به شکل موهای سالم خود در گذشته و حتی با تراکم بسیار بالاتر برسید.
 4. روبات، سرعت عمل بسیار بالاتری نسبت به انسان دارد لذا سرعت کاشت طبیعی مو به روش نیوگرافت بالاتر از روش‌های دیگر خواهد بود.
 5. این نکته را یادآور می‌شویم که در این روش از فولیکول‌های موی خود شما استفاده شده است.

دوره نقاهت و بهبودی بعد از کاشت مو نیوگرافت

در چند ساعت اول پس از روش نئو گرافت برای مو ، پوست سر شما شروع به تشکیل دلمه می‌کند؛ این دلمه‌های بسیار کوچک نشانه بهبودی پوست سر شما هستند. بسیار مهم است که آن‌ها را دستکاری نکنید و از کندنشان اجتناب نمایید، زیرا این امر خطر ایجاد عفونت را افزایش می‌دهد. به طور طبیعی دلمه‌ها باید در عرض ۲ هفته از بین بروند. پیشنهاد می‌کنیم که دستورالعمل‌های پزشک خود را برای پاکسازی دقیق و ایمن پوست سر در روزهای بهبودی دنبال کنید. در زیر برخی از تکنیک‌های مراقبتی ضروری را خواهید خواند:

 1. پزشک به شما توصیه می‌کند که حداقل ۲۴ ساعت پس از پیوند موی نئوگرافت پوست سر خود را نشویید.
 2. همچنین به شما دستور داده می‌شود که به مدت چند روز از کلاه و دستمال سر استفاده نکنید.
 3. باید از فعالیت‌های شدید (مانند بلند کردن وزنه یا تمرینات شدید) تا ۲ هفته پس از پیوند خودداری کنید.
 4. تا ۲ هفته در معرض تابش شدید و مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 5. داروهای تجویزی پزشکتان را به طور منظم مصرف کنید.
 6. از شامپو و پمادهای توصیه شود توسط پزشکتان استفاده نمایید.
 7. به هیچ وجه سرتان را دستمالی نکنید و فولیکول‌های کاشته شده را تحت فشار قرار ندهید.
 8. پس از عمل، ممکن است کمی بی حسی در پوست سر خود احساس کنید یا ناراحتی جزئی داشته باشید. پزشک شما به احتمال زیاد استامینوفن قوی را برایتان تجویز می‌کند تا برای از بین بردن درد و ناراحتی از آن استفاده کنید.
 9. از مصرف ایبوپروفن (ادویل) یا آسپرین تا ۴۸ ساعت پس از پیوند خودداری کنید، مگر اینکه پزشک به شما توصیه کند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش DHI

معایب کاشت مو نیوگرافت

همان‌طور که گفته شد پیوند مو به روش نیوگرافت عوارض بسیار خفیفی در مقایسه با روش‌های دیگر خواهد داشت اما به طور کل به دلیل اینکه فرد تحت انجام یک عمل زیبایی گرفته است ممکن برخی عوارض طبیعی پس از پیوند مو برای او رخ دهد که طبیعی بوده و طی چند روز رفع می‌شود. اگر این عوارض کوچک ادامه‌دار شدند باید به پزشک خود مراجعه کنید، برخی از این عوارض احتمالی شامل: قرمزی، تورم و عفونت جزئی است که ممکن است برخی از افراد دچار این عوارض شوند. شما عزیزان برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی و عدم بروز برخی عوارض، باید در انتخاب کلینیک و پزشک خود دقت کافی داشته باشید.

لذا در اینجا یکی از مراکز معتبر در تهران و همچنین پزشکی ماهر در زمینه پیوند موی طبیعی با روش نئو گرافت را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم تا با خیالی آسوده تحت درمان قرار گیرید. جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی با حضور خود در کلینیک کاشت مو در تهران، فرصتی فوق‌العاده را ایجاد کرده‌اند تا متقاضیان کاشت موی طبیعی، در بهترین شرایط ممکن درمان خود را آغاز کنند.

قیمت کاشت مو نیوگرافت

آیا در روش کاشت مو نیوگرافت، موهای سر تراشیده می شوند؟

بسته به میزان ریزش مو و گستردگی کچلی ممکن است نیاز به تراشیدن مو باشد. هرچقدر میزان طاسی کمتر باشد احتمال نیاز به کوتاه کردن موها برای استخراج فولیکول‌های مورد نیاز کاهش پیدا می‌کند. به طور کلی ایمپلنت نئوگرافت از متد FUE پیروی می‌کند و موها از ناحیه اهدا کننده (بانک مو) به صورت تکی و جداگانه خارج می‌شوند و برای داشتن تسلط کافی ممکن است پزشک پیشنهاد بدهد که زیباجو موهای قسمتی از سرش را بتراشد.

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو نیوگرافت

 • ۱ ماه پس از پیوند نئوگرافت: پس از گذشت یک ماه از کاشت موی نئوگرافت، دلمه‌ها و التهابات این ناحیه از بین می‌روند و فولیکول‌های کاشت شده وارد فاز استراحت می‌شوند؛ در این مرحله که به آن “شوک فولیکولی” نیز گفته می‌شود هیچ مویی در نواحی کاشت شده وجود نخواهد داشت. این اتفاق طبیعی است و با گذشت زمان شاهد رویش موها خواهیم بود.
 • ۳ ماه بعد از انجام کاشت مو به روش نئوگرافت: برای این که بتوانید نتایج پیوند مو را در خود مشاهده کنید باید اندکی صبور باشد چرا که اولین نتایج نئوگرافت بعد از سه ماه قابل رویت است. در این زمان موهای تازه کاشته شده هرچند نازک و کم رنگ، شروع به رشد می‌کنند و باعث تیغ تیغی شدن کف سر می‌شوند.
 • ۹ ماه بعد: موها شروع به ضخیم شدن می‌کنند و رنگ آن‌ها به موهای دیگر شبیه تر می‌شود.
 • ۱ سال بعد: در این مدت باید حداقل ۲ مرتبه به جراح خود جهت بررسی منطقه کاشت مو مراجعه داشت. با گذشت ۱ سال از کاشت مو نیوگرافت، حجم پر تراکم و طبیعی از مو قابل مشاهده خواهد بود. همچنین بهبودی حداکثری ناحیه بانک مو و رفع احتمال بروز عفونت در اثر استخراج فولیکول مرتفع خواهد شد.

نتیجه نهایی و مدت ماندگاری کاشت مو نیوگرافت

بین ۲ هفته تا ۲ ماه پس از ایمپلنت، موهای خارج شده از فولیکول‌های پیوند شده می‌ریزند و این روند طبیعی است و نشان‌دهنده وجود اختلال در پروسه کاشت مو نیست. لازم است بدانید که موها با گذشت ۳ ماه از کاشت ممکن است به نازک‌ترین حالت خود برسند، سپس آن‌ها به طور طبیعی در ناحیه پیوند شده شروع به رشد خواهند کرد. تقریبا پس از ۶ ماه تا یک سال آینده می‌توانید نتیجه کامل پیوند نئوگرافت خود را مشاهده کنید و از طبیعی و پرتراکم بودن آن نهایت لذت را ببرید. لازم به ذکر است که نتایج حاصل از کاشت مو نیوگرافت در صورت انتخاب کلینیک معتبر، پزشک حاذق و مراقبت‌های حساس و اصولی بعد از کاشت، دائمی می‌باشد.

هزینه‌ کاشت مو نیوگرافت

از آنجایی که هزینه‌های عمل زیبایی کم نیستند توصیه می‌کنیم برای رضایت خود، ابتدا با پزشک حاذق در این حیطه، درباره‌ مدت زمان ماندگاری نتیجه این عمل و هزینه آن صحبت کنید به دلیل اینکه در بیشتر موارد دیده شده است که ریزش مو پس از عمل، درمان شده و ماندگار بوده و همچنین نتایج خوبی به جا گذاشته است. باید انتظار قیمت بیشتر کاشت مو به روش نیوگرافت را در مقایسه با متدهای دیگر کاشت مو داشته باشید، چرا که در آن از وسایل و امکانات پیشرفته‌ای استفاده می‌شود.

اما فراموش نکنید که هرگز یک نتیجه‌ خوب با هزینه‌ کم حاصل نمی‌شود و این مبلغی است که در حقیقت برای نتیجه‌ بهتر می‌پردازید. قطعا این روش برای همه‌ مراجعین یکسان عمل نمی‌کند زیرا تعداد گرافت‌های جابجا شده در افراد متفاوت است. بنابراین هزینه‌‌ متغیری خواهد داشت.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش SUT

شما می‌توانید با صرف زمان کوتاه و مراجعه به مرکز زیبایی که قصد کاشت مو را دارید، از جزییات قیمت و هزینه‌ درمان شخصی خود طی یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص، مطلع شوید. اما دو فاکتور در تعیین این هزینه موثر است که شامل شدت ریزش مو و تعداد موهای موجود در بانک مو است. پس می‌توان گفت براساس شدت ریزش مو هزینه محاسبه می‌شود.

لازم است به این نکته اشاره کرد که اگر متخصص تازه‌کار یا کم‌تجربه باشد، می‌تواند این کار را با مبلغ کمتری برای شما انجام دهد اما اگر به دنبال بیشترین بازدهی در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستید این کار را به کمک یک پزشک با تجربه دنبال کنید چون در برخی شرایط علاوه بر اینکه ممکن است نتیجه‌ راضی کننده‌ای حاصل نشود، احتمال بروز عارضه یا جراحت در مناطق مهمی که در دید هستند، تشدید می‌شود.

کاندید مناسب برای کاشت مو به روش نیوگرافت

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

کاندید مناسب برای کاشت مو به روش نیوگرافت

همچنان که این روش را به شما توصیه می‌کنیم، باید بدانید برای رسیدن به نتیجه‌ مطلوب، لازم است تمام جزییات و شرایط هر راه را بررسی کنید. پس از آن لازم است تا با متخصص در این زمینه برای جنبه‌های مختلف کاشت مو به روش نیوگرافت گفتگو کنید تا به نتیجه‌ واحدی که نشان دهنده‌ راه مناسب است، برسید.

در اصل شما نیاز به یک مشاوره تخصصی یا پزشک متخصص دارید تا متوجه شوید آیا کاندید مناسبی برای کاشت طبیعی مو با روش نئوگرافت هستید یا خیر؟ در طی جلسه مشاوره، پزشک متخصص شرایط سلامت جسمانی شما را سنجیده و در برخی موارد و در صورت لزوم آزمایشاتی را تعیین می‌کند تا با خیالی آسوده، تاییدیه عمل را ارائه دهد. در این جلسه پزشک متخصص تمام مراحل پیوند طبیعی مو به روش نیو گرافت و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل را به صورت شفاف برای شما توضیح خواهد داد.

درصد موفقیت کاشت مو نیوگرافت

درصد موفقیت کاشت مو به روش نیوگرافت چقدر است ؟

نحوه و نتیجه حاصل از کاشت مو نئوگرافت با تکنیک‌های جراحی کاشت موی سنتی که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت فاصله زیادی دارد. این متد درصد موفقیت بالایی دارد و بین ۱۰ تا ۸۰ درصد از موهای کاشته شده به طور کامل در عرض سه تا چهار ماه رشد خواهند کرد. پس از ۶ ماه تا یک سال شما می‌توانید نتیجه کامل پیوند نئوگرافت خود را ببینید.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید. همین‌طور می‌توانید به اینستاگرام هلیا مراجعه کرده و از کلیپ‌های تخصصی ما دیدن کنید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed