بلفاروپلاستی

آشنایی با مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

آشنایی با مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

آشنایی با مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

عمل زیبایی ” بلفاروپلاستی ” را می توان جراحی پلک نامید که امروزه افراد برای ایجاد زیبایی از آن استفاده می کنند. در واقع می توان گفت که برای اصلاح و قرینه سازی در پلک هایی که دچار افتادگی و یا مشکلات کشیدگی و یا ورم هستند انجام می شود.

نواحی اطراف چشم دارای پوستی حساس و نازک است. به همین دلیل در اثر افزایش سن و کم شدن سطح کلاژن سازی در پوست ایجاد چروک های پوستی و افتادگی ها در این نواحی بیش از پیش دیده می شود. پوست پلک در صورتی که دچار افتادگی شود می تواند بر ایجاد بینای افراد تاثیرات مخربی را بگذارد.

 

آشنایی با مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

 

درخواست مشاوره رایگان بلفاروپلاستی

همچنین پوست پلک در صورتی که دچار افتادگی شود می تواند بر بینایی افراد تاثیرات مخربی را بگذارد. ممکن است همزمان با یک بلفاروپلاستی بیمار تصمیم بگیرد چند روش دیگر مانند لیفت ابرو، لیفت صورت را هم انجام دهد.

به همین دلیل انجام جراحی پلک می تواند تا حد زیادی این ضایعه را درمان کند و از بین ببرد. با انجام بلفاروپلاستی، پوست و چربی های اضافی بالای پلک برداشته می شود و بافتی سفت و به دور از پوست افتاده را در پلک شما ایجاد می کند.

می توان عنوان کرد که انجام جراحی پلک با دو هدف متفاوت انجام می شود. اول برای ایجاد زیبایی و دوم از نظر کاربردی و ایجاد بینایی بهتر. در زمینه زیبایی، Blepharoplasty می تواند بر روی پلک بالایی و پایین به طور همزمان انجام شود.

با توجه به اینکه افتادگی های پوستی در چه ناحیه ای از پلک بیشتر است برداشتن پوست های اضافی بر روی پلک و همچنین چربی هایی که در اثر سن ایجاد شده است، برداشته می شود. در واقع زیبایی چشم ها را می توانید با بلفاروپلاستی در خود ایجاد کنید.

 

 

در برخی از موارد با انجام بلفاروپلاستی می توانید عملکرد چشم های خود را بیشتر کنید. پوست های افتاده پلک می توانند مانع دید در افراد شوند. به مرور زمان این عارضه مشکلات بینایی را می تواند به طور جدی برای این افراد در پی داشته باشد. با انجام جراحی پلک این عارضه تا حدود زیادی برطرف می شود.

در هر صورت اگر مبتلا به افتادگی پلک، افتادگی پوست یا تغییر شکل در اطراف چشم هستید و باعث می شود نسبت به ظاهر خود احساس ناامنی کنید، ممکن است در نظر داشته باشید که یک عمل بلفاروپلاستی جهت اصلاح صورت خود انجام دهید.

اولین قدم مشورت با یک جراح با تجربه است تا بدانید که آیا شما کاندیدای مناسبی برای این روش هستید، چه نوع بلفاروپلاستی مورد نیاز شماست (پلک فوقانی، پلک تحتانی یا هر دو) و خطرات آن چیست؟ اگر کاندید مناسبی محسوب می شوید و آماده انجام این روند هستید، در اینجا نکات کلیدی برای کمک به شما در آماده سازی خود برای انجام مراحل و همچنین کمک به بهبودی شما ارائه شده است.

بیمار باید سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک بگذارد و اگر از بیماری خاصی مانند خشکی چشم، گلوکوم، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت رنج می برد با پزشک مشورت کند و پزشک همچنین در مورد استفاده شما از داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، دخانیات و داروها سؤال خواهد کرد. انتظار می رود بیمار صادقانه انتظار خود از جراحی را با پزشک در میان بگذار تا نتیجه مطلوب با کمترین عوارض را داشته باشد.

 

دوران نقاهت و بهبودی بلفاروپلاستی چگونه خواهد گذشت؟

از آنجایی که جراحی پلک به صورت سرپایی و از طریق بی حسی موضعی بر روی پلک ها انجام می شود می تواند از 45 دقیقه تا دو ساعت به طول انجامد.  این زمان بستگی به عمق افتادگی های پلک و مشکلات دیگر در افراد دارد. با توجه به اینکه عمل جراحی بلفاروپلاستی در چه منطقه ای از پلک انجام می شود می تواند دوران نقاهت متفاوتی را داشته باشد.

 

دوران نقاهت و بهبودی بلفاروپلاستی چگونه خواهد گذشت؟

 

خط برش در پلک فوقانی معمولا در امتداد چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست انجام می شود تا بعد از دوران نقاهت مشخص نشود.

بعد از ایجاد بریدگی و برداشتن پوست های اضافی پلک و در زیر آن چربی های انباشته شده، بخیه هایی در مناطقی که برش زده شده است ایجاد می شود که با استفاده از نوارهای جراحی و یا چسب ها پوستی می توانند بسته شوند.

از آنجایی که پوست اطراف چشم بسیار حساس است بعد از بلفاروپلاستی کبودی، درد، تورم، قرمزی، سوزش و یا خشکی چشم را ممکن است مشاهده کنید.

پزشکان پیشنهاد می کنند بعد از عمل بهتر است یک همراه داشته باشید چرا که ممکن است حساسیت به نور، کبودی اطراف چشم، برخی از درد ها و ناراحتی ها در منطقه ای که عمل شده و کبودی ایجاد شده را تجربه کنید.

همانطور که قبلا ذکر شد این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و عوارض کمی دارد اما ممکن است بعضی از بیماران بعد از عمل دچار ضعف جسمانی شوند که بودن یک همراه در طول دوران نقاهت می تواند کمک بسیاری به بیمار باشد.

در واقع علائم تورم و ورم بعد از دو هفته می تواند از بین برود. همچنین در صورت رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های ویژه این زمان ممکن است کمتر شود.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

بخیه های ایجاد شده بر روی پلک نیز در مدت زمان 3 تا 4 روز بعد از جراحی پلک برداشته می شود. می توانید تا یک هفته بعد از جراحی پلک به سر کار خود بروید و فعالیت های روزمره خود را انجام دهید.

البته تا دو هفته بعد از Blepharoplasty نباید از ورزش های سنگین و فعالیت های بسیار شدید که باعث ایجاد تعریق  یا فشار به چشم ها می شود استفاده کرد.

برای محافظت از چشم های خود بعد از جراحی چشم می توانید تا دو هفته اول بعد از جراحی پلک از عینک آفتابی استفاده کنید تا نور خورشید نتواند به چشم ها و پوست اطراف آن که تحت بلفاروپلاستی قرار گرفته است آسیب برساند.

تا یکی دو هفته بعد از بلفاروپلاستی نیز نمی توانید از لنزهای تماسی و یا آرایش های چشمی استفاده کنید؛ زیرا این اعمال ممکن است به شدت به چشم شما آسیب وارد کنند.

بهتر است برای کوتاهی دوره نقاهت این کارها را انجام دهید، برای بهبودی صحیح، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به مدت یک هفته، شما می توانید هر ده تا پانزده دقیقه یک بسته یخ را به منطقه بمالید تا تورم و ناراحتی را کاهش دهید.

روز های بعد، ممکن است هر چند ساعت یک بار آنرا اعمال کنید و از آنجایی که تورم در چند روز اول کاهش می یابد، معمولا شما بیشتر از چند روز نیاز نیست که از کمپرس سرد استفاده کنید همچنین در این مدت برای کاهش درد میتوانید از بعضی دارو ها مثل استامینوفن استفاده کنید که بهتر است قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید.

 

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

از آنجایی که بعد از بلفاروپلاستی ممکن است عارضه های بسیاری برای شما در صورت رعایت نکردن مراقبت های بعد از عمل ایجاد شود، باید به طور جدی این مراقبت ها را انجام دهید تا شاهد دیدن ” عوارض عمل بلفاروپلاستی ” مانند خشکی چشم، بینایی مبهم و غیر واضح، گرانولوم، عفونت و موارد دیگر نشوید.

 

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

 

حتما باید مراقب باشید که این کارها را انجام ندهید، چشمان خود را مالش ندهید یا سعی نکنید شنا کنید، سخت کار نکنید یا اشیاء سنگین را بلند نکنید. از چشمان خود در مقابل آفتاب و باد با عینک آفتابی محافظت کنید.

چند هفته اول بعد از عمل سعی نکنید لنزهای تماسی را بپوشید. اگر پزشک شما ماهر باشد به شما خواهد گفت. مطابق دستورالعمل های قبل از عمل، نباید سیگار کشید و از داروهای حاوی آسپیرین یا ناپروکسن استفاده نکنید، زیرا می توانند خونریزی و کبودی را افزایش دهند.

در صورتی که این علائم را در خود مشاهده کردید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید. به همین دلیل برای اینکه این عوارض ایجاد نشود می توانید با رعایت نکات زیر نتیجه دلخواه خود را از جراحی پلک دریافت کنید.

  1. بعد از انجام بلفاروپلاستی تا یک هفته اول از انجام فعالیت های شدید و حمل بارهای سنگین و یا ورزش هایی که می تواند فشار خون را بالا ببرد خودداری کنید.
  2. برای از بین بردن ورم در چشم ها از کیسه آب سرد استفاده کنید.
  3. تا دو هفته بعد از عمل بلفاروپلاستی از عینک آفتابی در زمانی که زیر نور خورشید قرار می گیرید استفاده کنید.
  4. از انجام فعالیت هایی که چشم شما را خسته می کند تا یکی دو هفته بعد از بلفاروپلاستی خودداری کنید؛ زیرا چشم شما بعد از عمل دچار تحریک می شود و می تواند مشکلات جدی را برای شما به وجود بیاورد.
  5. از استفاده از کلیه لنزهای طبی و زیبایی بعد از Blepharoplasty اجتناب کنید. خشکی چشم شایع ترین عارضه ای است که می تواند بعد از استفاده از لنز ها مشاهده کنید.
  6. مواد آرایشی و مداد های آرایشی بعد از عمل میتوانند تحریکات چشمی را ایجاد کنند به همین دلیل استفاده از آنها تا چند هفته بعد از بلفاروپلاستی توصیه نمی شود.
  7. تا حد امکان از دستکاری و مالیدن چشم های خود پرهیز کنید. این عمل می تواند باعث باز شدن بخیه های چشم شما و در نتیجه ایجاد خونریزی شود.
  8. از رانندگی در هفته های اول بعد از عمل خودداری کنید.

 

مهم ترین نکات قابل توجه بعد از بلفاروپلاستی

از آنجایی که جراحی پلک با برش در نواحی پوستی چشم انجام می شود ممکن است دارای دوران نقاهت طولانی تری باشد. همچنین چشم به عنوان عضوی حساس در بدن است.

 

مهم ترین نکات قابل توجه بعد از بلفاروپلاستی

 

به همین دلیل با رعایت توصیه های پزشک مربوطه بعد از انجام بلفاروپلاستی می توانید تا حدود زیادی از ایجاد عارضه هایی که ممکن است در شما ایجاد شود جلوگیری کنید. ایجاد عفونت مهمترین عارضه ای است که بعد از جراحی پلک ممکن است در شما ایجاد شود.

برای جلوگیری از این عارضه پزشک به شما کرم آنتی بیوتیک تجویز می کند که باید به طور مرتب استفاده کنید تا زمانیکه بخیه های موجود در پلک شما برداشته شود.

به همین دلیل رعایت نکات بهداشتی می تواند از ایجاد عفونت جلوگیری کند. با این وجود برای دیدن نتیجه نهایی عمل بلفاروپلاستی باید تا مدت 6 ماه منتظر بمانید.

 

میزان اهمیت مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

از آنجایی که در بلفاروپلاستی عمل جراحی بر روی چشم انجام می شود و نواحی از پوست اضافی و چربی های اطراف پلک فوقانی و تحتانی برداشته می شود می توان گفت که دارای دوران نقاهت مشخصی است.

 

میزان اهمیت مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

 

همانطور که قبلا ذکر کردیم ممکن است تا یک هفته با تورم و درد همراه باشد اما پس از آن شما بهبودی لازم را دارید تا حدی که به محل کار خود بازگردید.

مراقبت های بعد از عمل می تواند در گرفتن نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار باشد و دوران نقاهت بعد از جراحی پلک را بسیار کمتر کند. به همین دلیل پزشک مربوطه توصیه می کند که نکاتی را که بعد از بلفاروپلاستی برای بیماران توصیه می کند را رعایت کنند تا بهبودی بتواند سریع تر اتفاق بیفتد.

مثلا استفاده از کمپرس سرد پیشنهاد خوبی است تا کبودی و درد ناشی از عمل را کاهش دهد یا استفاده از بعضی داروهای مسکن که درد شما را تسکین دهد البته باید حتما زیر نظر پزشک مصرف شود.

از طرفی آرامش و دوری از استرس نکته ای است که باید به آن توجه کرد، به طور موردی خواب کافی، استفاده از عینک آفتابی، بلند نکردن اشیا سنگین، دوری از سیگار، عدم تماس دست با چشم ها و مالش آنها و فراموش کردن لنز ها و دوری از داروهایی که حاوی آسپرین یا ناپروکسن می تواند تا حد زیادی بر دوره نقاهت شما تاثیر مثبت داشته باشد، همچنین واکنش و توانایی جسمانی هر فرد در طول نقاهت بی تاثیر نیست.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)