آشنایی با عوارض عمل بلفاروپلاستی

آشنایی با عوارض عمل بلفاروپلاستی

از جمله تکنیک های زیبایی که برای از بین بردن افتادگی های پلک و چربی های اضافی پلک انجام می شود را می توان بلفاروپلاستی دانست. در واقع این نوع از جراحی  علاوه بر اینکه برای ایجاد زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند کاربرد های عملکردی نیز داشته باشد.

باید توجه کرد که بلفاروپلاستی نوعی از جراحی است که برای پلک های افتاده که در بینایی افراد مشکلاتی را ایجاد می کنند انجام می شود. در واقع بلفاروپلاستی می تواند با هدف های متفاوتی انجام شود.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

آشنایی با عوارض عمل بلفاروپلاستی

 

در اکثر مواقع افتادگی های پلک بر اثر افزایش سن و تجمع چربی در بافت های پلک ایجاد می شود. در برخی از موارد نیز مشکلات و معضلاتی که در چشم اتفاق می افتد نیز می تواند افتادگی های پلک را برای افراد ایجاد کند. به همین دلیل برای اینکه بتوانید این معضل را از بین ببرید می توانید جراحی پلک را انجام دهید.

این عمل می تواند در پلک های بالای چشم و قسمت های پایین چشم انجام شود. در واقع بلفاروپلاستی دارای مراحلی است که در طی آن در ابتدا پوست های افتاده و کشیده چشم و بعد از آن چربی هایی که در این نواحی تجمع پیدا کرده اند توسط جراحی برداشته می شود.

به همین دلیل در حین جراحی پلک می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه دردی را حس نمی کنید، زیرا بی حسی بر روی پلک ها قبل از بلفاروپلاستی صورت می گیرد. به همین دلیل این عمل به صورت سرپایی انجام می شود.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از بلفاروپلاستی چیست؟

از آنجایی که عمل جراحی بلفاروپلاستی یکی از عمل هایی است که نیاز به انجام جراحی دارد، در واقع با انجام جراحی پلک ممکن است شما بعد از آن دچار عوارضی شوید که در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و ” مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی ” ، این عوارض می توانند باعث بروز مشکلات و خطراتی برای شما شوند.

منظور از بلفاروپلاستی با پلاسما جت چیست؟

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از بلفاروپلاستی چیست؟

 

می توانیم نمونه ای از این عوارض را که بعد از بلفاروپلاستی ممکن است به آن دچار شوید را برای شما عنوان کنیم.

 1. یکی از شایع ترین عوارض بعد از بلفاروپلاستی را می توان ایجاد عفونت و خونریزی در پوست دانست. بعد از عمل ممکن است در اثر بخیه هایی که در پوست پلک شما ایجاد شده است این عارضه ایجاد شود که در صورت استفاده نکردن از آنتی بیوتیک ها می تواند عفونت های داخلی چشمی را ایجاد کند.
 2. خشک شدن چشم ها و تحریک پذیری بالایی که بعد از بلفاروپلاستی ایجاد می شود می تواند در شما مشکلاتی را به وجود آورد. به همین دلیل برای از بین بردن این عارضه پزشک می توان به شما استفاده از قطره های چشمی مناسب را توصیه کند.
 3. به دلیل ایجاد بخیه در چشم ها ممکن است در بستن آنها دچار مشکل شوید.
 4. بعد از برداشتن نخ بخیه ممکن است علامت زخم بر روی پلک شما باقی بماند.
 5. پوست اطراف چشم ممکن است دچار تغییرات رنگی شود.
 6. در طی عمل جراحی پلک عضلات زیر چشم ممکن است در هنگام برداشتن چربی های اضافی دچار آسیب دیدگی شوند. به همین دلیل پزشک مربوطه باید در هنگام انجام بلفاروپلاستی نهایت دقت و توجه را دارا باشد.
 7. در صورت آسیب رسیدن به عصب های چشمی ممکن است بینایی فرد دچار اختلال شود.
 8. هنگام بلفاروپلاستی ممکن است خطراتی نظیر لخته شدن خون در زیر پوست و یا واکنش به بیهوشی در افراد ایجاد شود. ماده بیهوشی ممکن است در برخی از افراد حساسیت ایجاد کند و مشکلات تنفسی شدیدی را برای آنان ایجاد کند.

برای اینکه بتوانید عوارض ناشی از بلفاروپلاستی را به حداقل برسانید نیاز است ک این کار را زیر نظر پزشکی انجام دهید که علاوه بر  داشتن مدارک علمی معتبر دارای تجربه و مهارت در بلفاروپلاستی باشد تا آسیب های چشمی به حداقل برسد.

 

آیا عوارض جانبی بلفاروپلاستی خطرناک و دائمی است؟

برخی از عوارض ایجاد شده در اثر بلفاروپلاستی می تواند در مدت زمان کمی از بین برود. در واقع ایجاد کبودی زخم، ورم در هفته اول بعد از جراحی پلک از بین می رود و نیاز به نگرانی از این بابت نیست؛ اما در برخی از مواقع آسیب ها ممکن است جدی تر باشد و یا در اثر جراحی نادرست اختلالات چشمی در افراد ایجاد شود.

بررسی هزینه عمل بلفاروپلاستی

 

آیا عوارض جانبی بلفاروپلاستی خطرناک و دائمی است؟

 

برای این گونه از عوارض ممکن است خطرات دائمی و یا موقت باشند. این عوارض بستگی به میزان عمق آسیب هایی دارد که به چشم وارد می کنند. در واقع هر علائم خطرناکی در صورت تشخیص به موقع می تواند تا حدود زیادی بهبود یابد.

اما در اکثر مواقع آسیب های که به رشته های عصبی و ماهیچه های چشمی وارد می شود می تواند تا آخر عمر بیمار حل نشود. به همین دلیل برای اینکه این گونه عمل های زیبایی را انجام دهید باید به پزشک متخصص در زمینه عمل بلفاروپلاستی مراجعه کنید تا این گونه خطرت به حداقل برسد.

 

احتمال وقوع عوارض بلفاروپلاستی چقدر است؟

با توجه به اینکه بلفاروپلاستی نوعی از عمل زیبایی است که هدف عملکردی نیز دارد باید در انجام آن نهایت دقت را به خرج داد. از آنجایی که چشم عضو حساسی است برای اینکه نتیجه مورد نظر بعد از جراحی پلک به درستی حاصل شود و این عمل بتواند اختلالات بینایی را از بین ببرد باید در مورد نحوه انجام آن با پزشک خود مشورت کنید.

 

احتمال وقوع عوارض بلفاروپلاستی چقدر است؟

 

عوارض ایجاد شده در اثر بلفاروپلاستی تا حدود بسیار کمی ممکن است شما را دچار آسیب های چشمی کند. این عوارض نیز در صورت جراحی توسط پزشک نامطمئن و تازه کار ممکن است ایجاد شود؛ بنابراین جای هیچ گونه نگرانی از این بابت وجود ندارد.

 

پیشگیری و درمان عوارض جانبی ناشی از بلفاروپلاستی

برای اینکه بتوانید عوارض ناشی از بلفاروپلاستی را به حداقل برسانید و یا از ایجاد آن جلوگیری کنید نیاز است که به مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی پلک توجه کنید و آنها را به درستی انجام دهید تا دچار عوارض خطرناک و نتایج ناگواری نشوید.

 

پیشگیری و درمان عوارض جانبی ناشی از بلفاروپلاستی

 

به همین اقداماتی ک میتواند قبل از جراحی پلک انجام دهید را به صورت زیر برای شما عنوان می کنیم.

عمل بلفاروپلاستی با بی حسی چیست ؟

اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی :

 • در ابتدا با یک پزشک متخصص چشم و یک پزشک جراحی پلاستیک مربوط به ضایعات چشمی ملاقات کنید تا در مورد سوالات متداولی که در عمل جراحی پلک ممکن است برای شما ایجاد شود اطلاعات کافی را به دست آورید.

این سوالات می تواند در مورد نحوه انجام عمل جراحی پلک، عوارض احتمالی، نحوه درمان و مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی، مشکلات و بیماری های مراجعه کننده و بسیاری دیگر از مسائل مختلفی باشند که پزشک باید در مورد آنها از بیمار سوال کند.

 • معاینه بیمار باید به طور دقیق توسط پزشک انجام شود تا در صورت مشکلات بینایی، بلفاروپلاستی انجام نشود.
 • قبل از بلفاروپلاستی باید مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن، آسپرین، ناپروکسن سدیم و یا سایر داروهایی که باعث افزایش جریان خون می شوند را قطع کنید.
 • از کشیدن سیگار قبل از جراحی پلک باید جلوگیری شود.

اقدامات بعد از بلفاروپلاستی :

 • از داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده شود.
 • استراحت و رژیم غذایی سالم می تواند روند بهبودی را سریع تر کند.
 • از پمادهای مخصوص بخیه بر روی این نواحی استفاده شود.
 • استفاده از عینک های آفتابی بعد از عمل بلفاروپلاستی
 • استفاده نکردن از لنز
 • استفاده از قطره های مرطوب کننده چشم برای جلوگیری از خشک شدن چشم ها

و مراقبت های دیگر که برای دیدن نتیجه بهتر و سریع تر بلفاروپلاستی باید انجام دهید. برای اینکه این عوارض را به حداقل برسانید باید در صورت دیدن هر گونه علائمی پزشک خود را در وهله اول در جریان قرار دهید تا اقدامات لازم را برای شما انجام دهد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map