بلفاروپلاستی

آشنایی با عوارض عمل بلفاروپلاستی

2
(2)

آشنایی با عوارض عمل بلفاروپلاستی

آشنایی با عوارض عمل بلفاروپلاستی

از جمله تکنیک های زیبایی که برای از بین بردن افتادگی های پلک و چربی های اضافی پلک انجام می شود را می توان بلفاروپلاستی دانست. در واقع این نوع از جراحی  علاوه بر اینکه برای ایجاد زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند کاربرد های عملکردی نیز داشته باشد.

باید توجه کرد که بلفاروپلاستی نوعی از جراحی است که برای پلک های افتاده که در بینایی افراد مشکلاتی را ایجاد می کنند انجام می شود. در واقع بلفاروپلاستی می تواند با هدف های متفاوتی انجام شود.

 

آشنایی با عوارض عمل بلفاروپلاستی

 

در اکثر مواقع افتادگی های پلک بر اثر افزایش سن و تجمع چربی در بافت های پلک ایجاد می شود. در برخی از موارد نیز مشکلات و معضلاتی که در چشم اتفاق می افتد نیز می تواند افتادگی های پلک را برای افراد ایجاد کند. به همین دلیل برای اینکه بتوانید این معضل را از بین ببرید می توانید جراحی پلک را انجام دهید.

درخواست مشاوره رایگان بلفاروپلاستی

این عمل می تواند در پلک های بالای چشم و قسمت های پایین چشم انجام شود. در واقع بلفاروپلاستی دارای مراحلی است که در طی آن در ابتدا پوست های افتاده و کشیده چشم و بعد از آن چربی هایی که در این نواحی تجمع پیدا کرده اند توسط جراحی برداشته می شود.

به همین دلیل در حین جراحی پلک می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه دردی را حس نمی کنید، زیرا بی حسی بر روی پلک ها قبل از بلفاروپلاستی صورت می گیرد. به همین دلیل این عمل به صورت سرپایی انجام می شود.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از بلفاروپلاستی چیست؟

از آنجایی که عمل جراحی بلفاروپلاستی یکی از عمل هایی است که نیاز به انجام جراحی دارد، در واقع با انجام جراحی پلک ممکن است شما بعد از آن دچار عوارضی شوید که در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و ” مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی ” ، این عوارض می توانند باعث بروز مشکلات و خطراتی برای شما شوند.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از بلفاروپلاستی چیست؟

 

می توانیم نمونه ای از این عوارض را که بعد از بلفاروپلاستی ممکن است به آن دچار شوید را برای شما عنوان کنیم.

 1. یکی از شایع ترین عوارض بعد از بلفاروپلاستی را می توان ایجاد عفونت و خونریزی در پوست دانست. بعد از عمل ممکن است در اثر بخیه هایی که در پوست پلک شما ایجاد شده است این عارضه ایجاد شود که در صورت استفاده نکردن از آنتی بیوتیک ها می تواند عفونت های داخلی چشمی را ایجاد کند.
 2. خشک شدن چشم ها و تحریک پذیری بالایی که بعد از بلفاروپلاستی ایجاد می شود می تواند در شما مشکلاتی را به وجود آورد. به همین دلیل برای از بین بردن این عارضه پزشک می توان به شما استفاده از قطره های چشمی مناسب را توصیه کند.
 3. به دلیل ایجاد بخیه در چشم ها ممکن است در بستن آنها دچار مشکل شوید.
 4. بعد از برداشتن نخ بخیه ممکن است علامت زخم بر روی پلک شما باقی بماند.
 5. پوست اطراف چشم ممکن است دچار تغییرات رنگی شود.
 6. در طی عمل جراحی پلک عضلات زیر چشم ممکن است در هنگام برداشتن چربی های اضافی دچار آسیب دیدگی شوند. به همین دلیل پزشک مربوطه باید در هنگام انجام بلفاروپلاستی نهایت دقت و توجه را دارا باشد.
 7. در صورت آسیب رسیدن به عصب های چشمی ممکن است بینایی فرد دچار اختلال شود.
 8. هنگام بلفاروپلاستی ممکن است خطراتی نظیر لخته شدن خون در زیر پوست و یا واکنش به بیهوشی در افراد ایجاد شود. ماده بیهوشی ممکن است در برخی از افراد حساسیت ایجاد کند و مشکلات تنفسی شدیدی را برای آنان ایجاد کند.

برای اینکه بتوانید عوارض ناشی از بلفاروپلاستی را به حداقل برسانید نیاز است ک این کار را زیر نظر پزشکی انجام دهید که علاوه بر  داشتن مدارک علمی معتبر دارای تجربه و مهارت در بلفاروپلاستی باشد تا آسیب های چشمی به حداقل برسد.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا عوارض جانبی بلفاروپلاستی خطرناک و دائمی است؟

برخی از عوارض ایجاد شده در اثر بلفاروپلاستی می تواند در مدت زمان کمی از بین برود. در واقع ایجاد کبودی زخم، ورم در هفته اول بعد از جراحی پلک از بین می رود و نیاز به نگرانی از این بابت نیست؛ اما در برخی از مواقع آسیب ها ممکن است جدی تر باشد و یا در اثر جراحی نادرست اختلالات چشمی در افراد ایجاد شود.

 

آیا عوارض جانبی بلفاروپلاستی خطرناک و دائمی است؟

 

برای این گونه از عوارض ممکن است خطرات دائمی و یا موقت باشند. این عوارض بستگی به میزان عمق آسیب هایی دارد که به چشم وارد می کنند. در واقع هر علائم خطرناکی در صورت تشخیص به موقع می تواند تا حدود زیادی بهبود یابد.

اما در اکثر مواقع آسیب های که به رشته های عصبی و ماهیچه های چشمی وارد می شود می تواند تا آخر عمر بیمار حل نشود. به همین دلیل برای اینکه این گونه عمل های زیبایی را انجام دهید باید به پزشک متخصص در زمینه عمل بلفاروپلاستی مراجعه کنید تا این گونه خطرت به حداقل برسد.

 

احتمال وقوع عوارض بلفاروپلاستی چقدر است؟

با توجه به اینکه بلفاروپلاستی نوعی از عمل زیبایی است که هدف عملکردی نیز دارد باید در انجام آن نهایت دقت را به خرج داد. از آنجایی که چشم عضو حساسی است برای اینکه نتیجه مورد نظر بعد از جراحی پلک به درستی حاصل شود و این عمل بتواند اختلالات بینایی را از بین ببرد باید در مورد نحوه انجام آن با پزشک خود مشورت کنید.

 

احتمال وقوع عوارض بلفاروپلاستی چقدر است؟

 

عوارض ایجاد شده در اثر بلفاروپلاستی تا حدود بسیار کمی ممکن است شما را دچار آسیب های چشمی کند. این عوارض نیز در صورت جراحی توسط پزشک نامطمئن و تازه کار ممکن است ایجاد شود؛ بنابراین جای هیچ گونه نگرانی از این بابت وجود ندارد.

با پزشک خود قبل از عمل مشورت کنید و از وجود هرگونه بیماری که عوارضی برای شما ایجاد میکند اطمینان حاصل کنید میتوان گفت که شما خود را در برابر عوارض احتمالی ناشی از بلفاروپلاستی بیمه کرده اید. که به طور کامل تر در قسمت بعدی توضیح خواهیم داد.

 

پیشگیری و درمان عوارض جانبی ناشی از بلفاروپلاستی

برای اینکه بتوانید عوارض ناشی از بلفاروپلاستی را به حداقل برسانید و یا از ایجاد آن جلوگیری کنید نیاز است که به مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی پلک توجه کنید و آنها را به درستی انجام دهید تا دچار عوارض خطرناک و نتایج ناگواری نشوید.

 

پیشگیری و درمان عوارض جانبی ناشی از بلفاروپلاستی

 

به همین اقداماتی ک میتواند قبل از جراحی پلک انجام دهید را به صورت زیر برای شما عنوان می کنیم.

نسبت به بیماری های دیگری که ممکن است به آن مبتلا باشید و ممکن است تاثیر منفی بر عمل داشته باشد اطمینان خاطر پیدا کنید تا بهترین نتیجه را از عمل خود بگیرید.

اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی :

 • در ابتدا با یک پزشک متخصص چشم و یک پزشک جراحی پلاستیک مربوط به ضایعات چشمی ملاقات کنید تا در مورد سوالات متداولی که در عمل جراحی پلک ممکن است برای شما ایجاد شود اطلاعات کافی را به دست آورید.

این سوالات می تواند در مورد نحوه انجام عمل جراحی پلک، عوارض احتمالی، نحوه درمان و مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی، مشکلات و بیماری های مراجعه کننده و بسیاری دیگر از مسائل مختلفی باشند که پزشک باید در مورد آنها از بیمار سوال کند.

 • معاینه بیمار باید به طور دقیق توسط پزشک انجام شود تا در صورت مشکلات بینایی، بلفاروپلاستی انجام نشود.
 • قبل از بلفاروپلاستی باید مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن، آسپرین، ناپروکسن سدیم و یا سایر داروهایی که باعث افزایش جریان خون می شوند را قطع کنید.
 • از کشیدن سیگار قبل از جراحی پلک باید جلوگیری شود.

اقدامات بعد از بلفاروپلاستی :

 • از داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده شود.
 • استراحت و رژیم غذایی سالم می تواند روند بهبودی را سریع تر کند.
 • از پمادهای مخصوص بخیه بر روی این نواحی استفاده شود.
 • استفاده از عینک های آفتابی بعد از عمل بلفاروپلاستی
 • استفاده نکردن از لنز
 • استفاده از قطره های مرطوب کننده چشم برای جلوگیری از خشک شدن چشم ها

و مراقبت های دیگر که برای دیدن نتیجه بهتر و سریع تر بلفاروپلاستی باید انجام دهید. برای اینکه این عوارض را به حداقل برسانید باید در صورت دیدن هر گونه علائمی پزشک خود را در وهله اول در جریان قرار دهید تا اقدامات لازم را برای شما انجام دهد.

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی بلفاروپلاستی نیستند؟

با دانستن اینکه آیا کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی پلک یا بلافاروپلاستی هستید یا نه، میتوان از خطرات و عوارض احتمالی پیش گیری کرد. طبق نظر پزشکان بهترین کاندیدای جرحی پلک می بایست حداقل 35 سال سن داشته باشند چرا که با بالا رفتن سن پلک ها افتاده تر و شل و آویزان می شوند و بیمار پس از این عمل تغییرات چشمگیری می بینند.

البته ممکن است بعضی از جوانان هم که کمتر از 35 سال سن دارند به دلایل خاص این عمل را انجام دهند که با مشورت پزشک و تشخیص ایشان انجام می شود. برای انجام این جراحی لازم است شخص به طور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد.

همچنین افرادی که خشکی چشم دارند یا مبتلا به بیماری چشمی گلوکوم هستند که باعث آسیب عصب بینایی و در نتیجه کوری شده ممکن است پس از عمل جراحی، ریسک بالاتری از بروز عوارض جانبی درمان داشته باشند و ممکن است در صورتی که شرایط ذکر شده را داشته باشید جراح انجام این جراحی را به شما توصیه نکند.

همچنین در صورتی که تجربه مشکلات بهبود زخم پس از درمان های جراحی را دارید و یا این که پوست شما مستعد زخم های کلوئیدی است، یا اگر دچار بیماری های چشمی مثل جدا شدگی یا پارگی شبکیه، بیماری گریو (بیماری خود ایمنی ناشی از تحریک بیش از حد تیروئید به وسیله سیستم ایمنی)، یا بیماری‌های دیگر هستید که در بینایی شما تاثیر گذاشته اند، باید قبل از جراحی پلک از چشم پزشک خود تأییدیه بگیرید.

اگر بیماری های سیستمی مثل بیماری تیروئید، فشار خون بالا، اختلالات در انعقاد خون، یا مرض قند دارید باید از پزشک معالج تان تأییدیه بگیرید.

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی بلفاروپلاستی هستند؟

بسیاری از بیماران می خواهند بدانند و مطمئن بشوند که آیا کاندیدای مناسبی برای این عمل هستند یا خیر، به طور کلی اگر از سلامت عمومی برخوردار هستید و انتظارات واقع بینانه ای از عمل جراحی افتادگی پلک داشته باشید، دلایل کمی برای منع شما از این عمل وجود خواهد داشت.

به طور کلی این افراد برای این عمل مناسب ترند کسانی که از نظر جسمی و روانی سالم بوده و سنشان از 35 سال بالاتر است و بیماری خاصی ندارند یا دارو مصرف نمی کنند.

 

آیا عمل جراحی پلک چشم با درد زیادی همراه است؟

بعضی از بیماران نگران درد ناشی از عمل هستند و ممکن است دچار استرس و اضطراب شوند و یا از عمل منصرف شوند، لازم به ذکر است این عمل با درد همراه نیست و ممکن است بعد از از بین رفتن بی حس کننده ها کمی همراه با احساس سوزش باشد که با استفاده از مسکن ها بیمار احساس ارامش بهتری پیدا می کند.

در واقع حدود ۷۰ درصد تورم و کبودی پس از یک هفته از بین می رود. حدود ۹۰ درصد تورم و کبودی پس از گذشت ۲ هفته برطرف می شود. پس از این مدت تشخیص اینکه فرد عمل پلک انجام داده سخت است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 2 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)