بلفاروپلاستی

بررسی هزینه عمل بلفاروپلاستی

0
(0)

این روزها با توجه به مزایایی که عمل بلفاروپلاستی به منظور درمان مشکل افتادگی پلک افراد دارد به یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی تبدیل شده است. البته همانند تمامی عمل‌های زیبایی موضوعی که در این زمینه ذهن افراد را به خود درگیر می‌کند قیمت عمل بلفاروپلاستی است. اگر شما نیز به طور مادرزاد و یا در اثر بالا رفتن سن دچار افتادگی پلک شده‌اید و امروزه قصد درمان این مشکل را دارید می‌توانید در این مقاله همراه ما باشید تا با هزینه جراحی افتادگی پلک و عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی کار آشنا شوید. کلینیک پوست و مو هلیا یکی از بهترین‌های ایران در زمینه انجام عمل افتادگی پلک است. اگر تصمیم قطعی خود را برای انجام این کار گرفته‌اید می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته و به پاسخ سوال خود در مورد اینکه هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟ و همچنین هر سوال دیگری در این خصوص برسید.

بررسی هزینه عمل بلفاروپلاستی

افتادگی پلک معضلی است که اغلب افراد با کهولت و بالا رفتن سن تجربه می کنند و گاهی عوامل دیگری در تجربه زودرس آن تأثیر دارد. بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک به عنوان روش جراحی موفقی وارد میدان شده است تا به فرد امکان دهد این عوارض را از بین برده و زیبایی و سلامت خود را باز یابد.

بلفاروپلاستی (BLEF-uh-roe-plas-tee) نوعی جراحی زیبایی محسوب می شود که افتادگی پلک را ترمیم می کند که ممکن است شامل از بین بردن پوست، ماهیچه ها و چربی های اضافی در ناحیه پلک باشد.

بررسی هزینه عمل بلفاروپلاستی

درخواست مشاوره رایگان بلفاروپلاستی

پلک ها با افزایش سن، کشیده می شوند و ماهیچه های پشتیبان آنها ضعیف می شوند. این تغییرات باعث می شود که چربی اضافی در بالا و زیر پلکهای شما جمع شود و باعث افتادن ابروها و لبه های بالای چشم شود. اثر ابتدائی افتادگی پلک این است که پیرتر به نظر می رسید، اما این تنها عارضه نیست و دید پیرامونی فرد را نیز گاهی تحت تأثیر قرار داده و محدود می‌کند. در کنار اثراتی که بلفاروپلاستی بر زیبایی دارد یک روش درمانی بوده که اینگونه مشکلات بینایی را کاهش داده و به کلی محو می کند و به شما چشمانی سالم و زیاتر خواهد بخشید. در واقع در جراحی پلک برداشتن بافت اضافی از پلکهای فوقانی شما می تواند بینایی و صد البته زیبایی چشم های شما را بهبود بخشد.

برای تصمیم گیری در مورد اینکه بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا خیر در مورد انتظارات خود واقع بین باشید و فواید و خطرات و هزینه بلفاروپلاستی را بدانید. این امر در تصمیم درست برای جراحی پلک به شما کمک خواهد کرد.

 

در کل افرادی که به طور مادر زاد دچار افتادگی پلک هستند و یا در اثر گذر سن دچار افتادگی پلک شده‌اند عمل بلفاروپلاستی می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای آن‌ها باشد. بلفاروپلاستی با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. اساس کار به این صورت است که پوست اضافی و چربی‌های انباشته شده زیر آن برداشته شده و در نهایت پوست بخیه می‌خورد. این عمل به صورت سرپایی انجام شده و حداکثر زمان لازم برای انجام آن ۱ تا ۵/۱ ساعت است. بیمار نیازی به استراحت و دوره نقاهت طولانی مدتی نداشته و بلافاصله بعد از ترک کلینیک می‌تواند به انجام کارهای روزانه خود بپردازد. احتمال تورم و کبودی بعد از این عمل وجود دارد و نهایتا بعد از یک هفته بهبود پیدا خواهد کرد. توجه داشته باشید که هزینه عمل بلفاروپلاستی با توجه به شرایط فرد متفاوت خواهد بود.

بلفاروپلاستی چقدر هزینه دارد؟

جراحی پلک برای مقاصد مختلفی استفاده می شود که ممکن است در هر کدام هزینه نیز متفاوت باشد. جراحی پلک در درجه اول توسط افرادی انجام می شود که به دنبال درمان های ضد پیری هستند. افتادگی پوست اطراف چشم، بخشی طبیعی از روند پیری و بالا رفتن سن است. افراد زیادی هستند که این عارضه برای آنها تأثیراتی آزاردهنده به همراه دارد و ممکن است این نوع جراحی پلک را در نظر بگیرید.

کاندیداها همچنین اگر کیسه های قابل توجهی زیر چشم خود دارند یا اینکه ابروهایشان شروع به افتادگی و از دست دادن حالت طبیعی کرده است، به دنبال بلفاروپلاستی هستند؛ اما همان گونه که در ابتدا اشاره شد برای برخی افراد، بلفاروپلاستی فراتر از نگرانی های زیبایی است و یک جراحی درمانی به شمار می رود.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چقدر هزینه دارد؟

اگر بینایی شما تحت تأثیر افتادگی و شل شدگی پوست باشد، ممکن است کاندیدای خوبی برای این روش باشید. برخی از افراد ممکن است شکایت کنند که دید آنها هنگام نگاه به سمت بالا توسط پوست آویزان مسدود شده است. به همین دلیل ممکن است با توجه به میزان افتادگی یا نوع عارضه و سن و شرایط جسمی فرد هزینه های جراحی پلک متغیر باشد. عامل مهم دیگری که در هزینه بلفاروپلاستی تأثیر زیادی دارد کلینیک زیبایی یا مرکز درمانی است که برای این کار انتخاب می کنید و قطعاً با توجه به نوع مرکز هزینه ای که برای جراحی پلک پرداخت می کنید متفاوت است.

سابقه و تجربه پزشک عامل اثرگذار دیگر در هزینه ها است و در آخر اینکه نوع عمل شما تحت پوشش بیمه باشد یا خیر در هزینه هی بلفاروپلاستی اثر می گذارد. البته باید گفت که با توجه به نتایج محسوس و البته موفق این عمل زیبایی و البته درمانی آن برای فرد به طور کلی یک عمل مقرون به صرفه به شمار می رود.

آیا هزینه های بلفاروپلاستی توسط بیمه پرداخت می شود؟

همان طور که اشاره شد بلفاروپلاستی هزینه های متنوعی دارد که با توجه به شرایط مختلف متغیر خواهد بود اما یکی از سوال هایی که افراد داوطلب برای جراحی پلک به وجود می آید این است که یا هزینه های بلفاروپلاستی توسط بیمه پرداخت می شود یا خبر؟ پوشش بیمه ممکن است به این عامل بستگی داشته باشد که که آیا جراحی شرایطی را ایجاد می‌کند که بینایی را مختل می کند یا خیر.

اگر فقط برای بهبود ظاهر خود و زیبایی جراحی پلک داشته باشید، بلفاروپلاستی جز جراحی هایی به شمار می رود که هزینه های آن که تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد؛ اما اگر بلفاروپلاستی برای درمان وضعیت بینایی شما باشد و تشخیص داده شود که روشی درمانی است ممکن است هزینه ها زیر پوشش بیمه قرار بگیرد. مشورت با پزشک متخصص و راهنمایی های او در مورد نوع جراحی پلک، میزان هزینه و این که آیا بیمه آن را تقبل می کند یا خیر را برای شما روشن خواهد کرد.

آیا هزینه های بلفاروپلاستی توسط بیمه پرداخت می شود؟

میزان ارزش هزینه های بلفاروپلاستی نسبت به نتایج آن

برای سنجیدن اثرات یک روش درمانی و زیبایی نسبت بخشیدن بین مزایا و هزینه ها شاید کار درستی نباشد زیرا بر روی سلامت و زیبایی نمی توان قیمت گذاشت. چشم ها و پلک ها هم علاوه بر ظاهر در سلامت و کیفیت زندگی شما اثر دارند و اگر به آنها توجه نکنیم گاهی روند زندگی هم مختل می شود به همین دلیل جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی نسبت به هزینه و اثرات یک جراحی زیبایی مقرون به صرفه به شمار می رود. نتایج و مزایای انجام بلفاروپلاستی عبارتند از:

میزان ارزش هزینه های بلفاروپلاستی نسبت به نتایج آن

زیبایی و گیرایی را به طور حتم به چشمان شما باز می گردانند. گاهی لازم است با بلفاروپلاستی یک روش مرتبط دیگر برای بهبود نتایج استفاده می شود. در حالت ایده آل، بلفاروپلاستی یک روش دائمی است و نیازی به تکرار آن نیست که یک مزیت بزرگ است. اگر شما نتایج بلفاروپلاستی را دوست ندارید، یا اگر اولین بار پلک های شما به درستی بهبود نیافته ممکن است شما نیاز به جراحی پلک بعدی داشته باشید.

بهبودی بعد از بلفاروپلاستی در مقایسه با سایر انواع جراحی ها سریع اتفاق می افتد و دوره نقاهت یا اصطلاحاً ریکاوری آن نسبتاً کوتاه است.

بلافاصله پس از جراحی پلک شما به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد. از نظر عوارض جانبی تحت کنترل قرار خواهید گرفت و اگر عوارضی نداشته باشد، همان روز به خانه خواهید رفت. برای بهتر نتیجه گرفتن از بلفاروپلاستی مهم است که بلافاصله بعد از عمل پلک چند روز استراحت کنید. ممکن است تورم و درد را تجربه کنید. برای رفع این علائم ممکن است پزشک توصیه کند که از ایبوپروفن بعد از جراحی پلک استفاده کنید.

برای از بین رفتن کامل این علائم ممکن است یک یا دو هفته زمان لازم باشد. جراح شما ممکن است کمپرس یخ را نیز برای دو روز آینده توصیه کند. تاری و حساسیت به نور نیز از عوارض عمل بلفاروپلاستی به صورت کوتاه مدت دارند. اگر این علائم بیش از یک یا دو روز طول کشید، با پزشک خود تماس بگیرید. در کل عوارض کم و عدم نیاز به پانسمان طولانی مدت از دیگر مزایای ان است.

بعد از بهبود دوره نقاهت شما شاهد تغییرات گسترده و عمده در ناحیه پلک ها خواهید بود. افرادی هم به دلیل محدودیت دید پیرامونی و اختلال عملکرد بینایی برای بلفاروپلاستی اقدام می کنند به طور صد در صد این اختلال را دیگر نخواند داشت و از نتایج آن راضی هستند. در صورت انتخاب مرکز درمانی و پزشک مناسب تنها نیاز به یک بار انجام Blepharoplasty است و از این نظر هم باید گفت که نتایج دائمی داشته و به نسبت این نتایج هزینه ای که یک بار صرف بلفاروپلاستی خواهید کرد زیاد نخواهد بود.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)