بلفاروپلاستی

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی امکان پذیر است

به عملیاتی که با هدف از بین بردن مشکل افتادگی پلک بالا و یا درمان پفی زیر چشم در پلک پایین انجام می‌شود بلفاروپلاستی می‌گویند. این روزها با پیشرفتی که در علم و حوزه زیبایی به وجود آمده شاهد روی کار آمدن روش‌های مختلفی با هدف انجام بلفاروپلاستی هستیم. از جمله این موارد می‌توان به بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین بدون جراحی و یا با جراحی اشاره کرد. بلفاروپلاستی بدون جراحی گزینه مناسب برای افرادی است که مشکل افتادگی پلک را دارند اما به دلایلی نمی‌توانند از مزایای عمل بلفاروپلاستی به صورت تهاجمی بهره ببرند. چرا که عمل جراحی نیاز به بیهوشی، برش و بخیه دارد و این موضوع برای برخی از کاندیدهای بلفاروپلاستی غیر ممکن است.

اگر شما نیز از ایرادهای به وجود آمده در پلک بالایی و پایینی چشم خود شکایت دارید و از طرفی امکان انجام عمل‌های جراحی بلفاروپلاستی را ندارید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با روش بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی آشنا کنیم. خدمات درمان افتادگی پلک بالا و پفی زیر چشم در کلینیک پوست و مو هلیا توسط پزشک نمونه کشوری دکتر خراسانی با استفاده از پیشرفته‌ترین متدهای روز دنیا به صورت جراحی و غیر جراحی ارائه می‌گردد. در این مقاله همراه ما باشید تا با تمامی جزئیات این روش و هر آنچه که نیاز است در این زمینه بدانید بیشتر آشنا شوید.

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی امکان پذیر است

بدون شک نمی توان از نقش چشمان زیبا و فرم ابروها در زیبایی صورت غافل شد و آن را نادیده گرفت. فرم چشمان فرد عامل تعیین کننده در جذابیت او سات و شاید به همین دلیل است که بلفاروپلاستی یا جراحی پلک تا بدین حد محبوب شده است.

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی امکان پذیر است

در واقع اغلب افراد در زندگی تحت شرایط جسمی، سنی و محیطی عارضه هایی در این ناحیه تجربه می کنند که قابل اغماض و چشم پوشی نیست.

تیرگی و گود افتادن چشم ها، چروک پوست اطراف آنها و افتادگی پلک از شایع ترین این عوارض هستند. سالانه افراد زیادی در دنیا برای بلفاروپلاستی بدون عمل اقدام می کنند و و این نکته نشان از موفقیت آمیز بودن و نتایج ماندگار بلفاروپلاستی دارد. البته باید گفت که علم پزشکی و فناوری و تکنولوژی با هم ادغام شده اند تا راه های نویی برای تجربه بهتر از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی خلق کنند و برای همین است که جراحی پلک روش های متعددی دارد.

برای از بین بردن مشکل افتادگی پلک برخی از پزشکان دستگاه پلکسر (پلاسما جت) را توصیه می‌کنند که برای دستیابی به نتیجه مطلوب بیمار باید چندین جلسه درمانی را پشت سر بگذارد. همچنین احتمال باقی ماندن جای زخم‌ها نیز در این روش درمانی و جوان‌سازی وجود دارد. این درحالی است که بلفاروپلاستی نتیجه صد در صدی داشته و به شیوه جراحی انجام می‌شود. در این روش پوست اضافی در این ناحیه کاملا برداشته شده و احتمال برگشت نتیجه وجود ندارد. می‌توان گفت برای کسانی که از موضوع افتادگی پلک خود رنج می‌برند بلفاروپلاستی روشی مطمئن‌تر و بهتری است.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

انجام بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

بسیاری از افراد هستند که از جراحی باز به ویژه جراحی پلک چون در ناحیه حساس و ظریفی انجام می گردد ترس دارند. این افراد اغلب به دنبال شیوه ای از بلفاروپلاستی بدون عمل هستند که بتوانند بدون بیهوشی عمومی یا جراحی باز و خطرات آن ظاهر چشم ها و اطراف آن را بهبود بخشند.

انجام بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

برای بلفاروپلاستی غیرجراحی، از جراحی نرم با PlexR® که یک نوآوری انقلابی و ثبت شده است در علم پزشکی  به ویژه شاخه زیبایی است؛ استفاده می شود که دریچه ای جدید و مهیج را در زمینه های زیبایی شناسی پزشکی باز کرده است. بلفاروپلاستی غیر جراحی بدون برش، بدون از بین بردن و برداشت مستقیم پوست اضافی یا چربی و بدون اصلاح عضله نگهدارنده ی پلک ها انجام می شود. این امر به جلوگیری از خطرات ذاتی جراحی سنتی تا حد چشمگیری کمک کرده است. در بلفاروپلاستی به این روش از پلکسر استفاده می شود. این وسیله دستگاهی نوآورانه و انقلابی در عمل زیبایی محسوب می شود که پلاسما را به پوست منتقل می کند و پلاسما بدون اینکه روی بافت های عمیق تر تأثیر بگذارد تنها روس سلول های پوستی اثر خود را بر جای می گذارد. در واقع باید گفت که پلکسر وسیله ای قابل جابجایی و بی سیم است که گرما را به بافت های تجمع یافته پوست وارد می دهد. این دستگاه معروف جراحی پلک به به تصعید مایعات موجود در قسمت سطحی از پوست، بدون انتقال حرارت نامطلوب به بافتهای اطراف می انجامد.

درواقع در این روش با استفاده از دستگاه پلکسر نقاط ریزی را روی پلک کنار هم ایجاد می کند (نقاطی قهوه ای رنگ به شعاع کمتر از یک میلیمتر و در امتداد هم). زمانی که از این دستگاه استفاده می شود چون طی یک فرایندی مایعات  زیر پوست را به گاز تبدیل می کند پس دود یا گاز تصعید شده ناشی از این فرایند را می توانید ببینید همچنین ممکن است بویی را احساس کنید. پس احساس سوزش و درد طبیعی است اگرچه از بی حسی استفاده می شود. از دستگاه Plexr برای از بین بردن مقدار اضافی پوست استفاده می شود، بدون اینکه به پایه غشایی و عمیق آن نفوذ شود. مطالعات بالینی ثابت می کند که بعد از یک ماه استفاده از این روش بلفاروپلاستی کلاژن نوع 3 در محل تشکیل می شود. از طریق این روش که در تضاد با لیزرهای سنتی است و با تشکیل کلاژن، آسیب های احتمالی پوست کاهش می یابد. بلفاروپلاستی را می توان با با اطمینان به بیمارانی که مایل به جراحی نیستند توصیه کرد تا از نتایج نهایی جراحی پلک با هزینه کم و پشتیبانی بهتر استفاده کنند.

 

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی پلک پایین

 

نتیجه آن هم از بین رفتن فوری پوست اضافی روی پلک فوقانی یا تحتانی و همچنین کم شدن حجم پوست اضافی در ناحیه خارجی اطراف چشم است. معمولا بعد از بلفاروپلاستی برای تسهیل ورم، سر خود را با دو بالش زیر سر، حداقل به مدت دو روز در حالت استراحت قرار دهید.

پلک های خود را به آرامی با استفاده از پماد مشخص شده تمیز کنید چند روز یک بسته سرد را به چشم خود نگه دارید (یک بسته نخود فرنگی منجمد پیچیده شده در یک حوله چای را امتحان کنید) از عینک آفتابی برای محافظت از چشمان خود در برابر آفتاب و باد استفاده کنید برای تسکین هرگونه درد خفیف، پاراستامول یا یک مسکن تجویز شده دیگر مصرف کنید.

 

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

بلفاروپلاستی بدون جراحی با پلاسما جت

یکی از روش‌های رایجی که به کاندیدهای بلفاروپلاستی بدون نیاز به عمل جراحی توصیه می‌شود استفاده از دستگاه پلاسما جت است. این دستگاه به کمک انرژی پلاسما سبب ایجاد حرارت در ناحیه مورد نظر شده و در نتیجه بدون نیاز به برش و بخیه می‌توان از شر افتادگی پلک بالا یا پلک پایین خلاص شد. در نتیجه بیمار نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی مدت و آزاردهنده‌ای نخواهد بود. همچنین عوارض جانبی مثل ایجاد زخم‌ و احتمال خونریزی نیز در این روش به صفر می‌رسد. البته باید توجه کرد که نتایج حاصل از روش پلاسما جت به اندازه روش جراحی بلاروپلاستی تاثیر گذار نبوده و از ماندگاری کمتری برخوردار است. با این حال می‌توان به عنوان روشی بی‌درد سر و با عارضه جانبی کم از آن نام برد. کسانی که از پلاسما جت با هدف انجام بلفاروپلاستی استفاده می‌کنند باید بعد از مدت‌ها دوباره نسبت به انجام آن اقدام کنند.

 

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی پلک بالا

عوارض و خطرات ناشی از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

این روش بلفاروپلاستی به عنوان “پویا” تعریف می شود زیرا این پزشک را قادر می سازد از بیمار بخواهد در طول درمان چشمان خود را باز و بسته کند. علاوه بر آن از بی حسی موضعی استفاده می شود که تنها ممکن است فرد کمی احساس درد یا سوزش در این روش جراحی پلک نماید.

عوارض و خطرات ناشی از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

در یک جلسه معمولی که بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد این روش بلفاروپلاستی انجام می گردد و البته باید گفت که بسته به ماهیت و گستردگی پوست اضافی شاید نیاز شود که بیمار 1 تا 3 جلسه که هر کدام 4 تا 6 هفته از هم فاصله داشته باشند، برای بلفاروپلاستی بدون جراحی مراجعه کند. نگرانی بیماران می تواند بسیار زیاد متفاوت باشد، حتی در مورد فرم نگاه کردن چشم ها، اینکه یک چشم کوچک تر یا یک چشم بزرگتر نباشد، دید چشم ها تار یا حتی نابینا نشود. ترس از کوری یکی از متداول ترین نگرانی ها بین متقاضیان است.

در مشاوره اولیه، این مهم است که به طور کامل اطلاعات در اختیار متقاضی گذاشته شود تا از هرگونه ترس و استرس کاسته شود و همچنین ممکن است جراح تشخیص دهد که بیماران با اعتماد به نفس پایین انتظارات نامعقول دارند که در نتیجه عمل تاثیر منفی می گذارد، که چنین افرادی باید تحت مشاوره و اطلاعات بیشتر قرار بگیرند. پس از شناسایی نگرانی های بیمار، جراح باید از بیماری های قلبی و تیروئید، فشار خون بالا، دیابت، خونریزی و تشکیل اسکار کلوئید سؤال کند. آلرژی و لیستی از داروها باید ذکر شود. بیمارانی که آسپرین، ضد انعقاد ها، ضد التهاب غیر استروئیدی، ویتامین E، لثه و سایر داروهای گیاهی مصرف می کنند، در صورت امکان تا 3 هفته قبل از عمل باید آنها را متوقف کنند.

 

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی با پلاسما جت

همچنین مواردی چون خون ریزی بیش از حد، ایجاد لخته خون، عفونت، یک واکنش آلرژیک به بیهوشی، وجود دارند که جراح باید به متقاضی توضیح دهد احتمال بروز این خطرات و عوارض چقدر است و در صورت بروز، چگونه درمان می شوند. مسلما هرچه حساسیت و اقدامات قبل عمل بهتر باشد عوارض احتمالی در حداقل ممکن است.

ممکن است بیماران پس از جلسات جراحی پلک با این روش مقداری تورم و درد در ناحیه تحت درمان تجربه کنند. که اغلب تا هفت روز بعد از بلفاروپلاستی این عارضه ها به صورت کامل از بین می روند.

برای جلوگیری از عوارض بیشتر باید توصیه های پزشک را بعد از انجام جراحی پلک عملی کرد:

  1. حداقل از 24 ساعت بعد از عمل باید از فعالیت شدید و ورزش های سنگین خودداری نمود.
  2. بیماران پس از بلفاروپلاستی باید از قرار گرفتن در معرض گرما و تابش نور خورشید به طور جدی پرهیز کنند.
  3. همچنین بیماران باید طی دو هفته اول بعد از جلسات بلفاروپلاستی بدون جراحی، از لایه برداری های شیمیایی و لیزر درمانی به هیچ وجه استفاده نکنند.
  4. متقاضی خانم باید از آرایش چشم ها در روز عمل یا تماس هر ماده ای به چشم خود داری کنند.

طولانی شدن عوارض بلفاروپلاستی اغلب اتفاق نمی افتد و در موارد نادر اگر بیمار شاهد این قضیه بود باید سریعاً با پزشک خود مشورت نماید.

  • به طور خلاصه از این فعالیت ها اجتناب کنید
  • فعالیت شدید مانند ورزش های سنگین هوازی و شنا کردن
  • سیگار یا قلیون کشیدن، زیرا دود می تواند چشم شما را تحریک کند
  • استفاده از لنزهای طبی یا تزئینی یا مالیدن و تماس و ضربه به چشمانتان

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی دائمی است؟

پس از آگاهی فرد از روش های مختلف بلفاروپلاستی ممکن است این سوال در ذهن نقش ببندد که آیا روش های غیر جراحی در بلفاروپلاستی به همان میزان روش های سنتی دوام دارند.

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی دائمی است؟

باید گفت که نتایج استفاده از پلکسر یا همان دستگاه پلاسما جت در بلفاروپلاستی و میزان ماندگاری این نتایج به شرایط جسمی فرد، روند زندگی و سبک آن و روند پیری بستگی دارد. اغلب افرادی که بلفاروپلاستی بدون  را انتخاب کرده اند از نتایج چندین ساله آن صحبت به میان می آورند که نشان از ماندگاری بالای این روش جراحی پلک دارد. با این وجود توصیه می شود که برای گرفتن نتایج بهتر و برنگشتن عوارضی که فرد را برای جراحی پلک با پلاسما جت مصمم کرده بود بعد از حدود یک سال برای تکرار این عمل زیبایی مراجعه نمایند.

 

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

هزینه های بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

هزینه قطعاً معیار درستی برای انتخاب بلفاروپلاستی نیست البته در تمام عمل های زیبایی این گونه است زیرا این روش ها علاوه بر زیبایی در بهبود کیفیت زندگی فرد نیز اثر می گذارد که ارزش آن از هزینه پرداختی برای جراحی پلک و دیگر موارد بسیار بیشتر است.

هزینه های بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

بلفاروپلاستی با این شیوه یکی از عمل های زیبایی مقرون به صرف به شمار می رود. هزینه های جراحی پلک به طور کلی با توجه به نوع افتادگی پلک، میزان پوست اضافی، شرایط بیمار متغیر خواهد بود. همچنین عمال مهم در هزینه بلفاروپلاستی مرکز درمانی و پزشک انتخابی برای این کار است.

البته همانطور که گفته شد چون مجدد ممکن است نیاز به انجام آن باشد بهتر است در مورد هزینه های آن پیش بینی های لازم را به عمل آورید. نکته مهم و پایانی در مورد انجام بلفاروپلاستی این است که حتماً و قطعاً قبل از اقدام برای بلفاروپلاستی بهتر است در مورد پزشک و مرکز درمانی تحقیق نمایید و با استفاده از جلسات مشاوره پزشک در مورد مناسب بودن این روش درمانی و آنچه انتظار دارید صحبت می کند تا به تصمیم درست و منطقی برای اتخاذ بهترین روش بلفاروپلاستی به شما کمک نماید.

البته اکثرا این مورد را می دانید اما جهت یادآوری باید خاطر نشان کرد که بلفاروپلاستی از زیرشاخه های جراحی زیبایی به حساب می آید و بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد مگر آن که پزشک تشخیص دهد با بلفاروپلاستی درمانی برای شما حاصل خواهد شد. در نهایت دقت داشته باشید که چشمان شما اغلب اولین چیزی است که در صورت هر فرد اول دیده می شود و مورد توجه است در واقع  مهمترین جنبه جذابیت صورت هستند. پوست گشاد و چشم های پف کرده با چین و چروک اطراف چشم شما می تواند باعث خستگی یا غم و اندوه و پیرتر نشان دادن صورت شود. پس با انتخاب بلفاروپلاستی می توانید چهره جذاب و جوانی را به خود هدیه دهید.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button