عمل بلفاروپلاستی بدون درد و خونریزی

به عملیاتی که با هدف از بین بردن مشکل افتادگی پلک بالا و یا درمان پفی زیر چشم در پلک پایین انجام می‌شود بلفاروپلاستی می‌گویند. این روزها با پیشرفتی که در علم و حوزه زیبایی به وجود آمده شاهد روی کار آمدن روش‌های مختلفی با هدف انجام بلفاروپلاستی هستیم. از جمله این موارد می‌توان به بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین بدون جراحی و یا با جراحی اشاره کرد. بلفاروپلاستی بدون جراحی گزینه مناسب برای افرادی است که مشکل افتادگی پلک را دارند اما به دلایلی نمی‌توانند از مزایای عمل بلفاروپلاستی به صورت تهاجمی بهره ببرند. چرا که عمل جراحی نیاز به بیهوشی، برش و بخیه دارد و این موضوع برای برخی از کاندیدهای بلفاروپلاستی غیر ممکن است.

اینفو بلفاروپلاستی بدون جراحی
اینفو بلفاروپلاستی بدون جراحی

اگر شما نیز از ایرادهای به وجود آمده در پلک بالایی و پایینی چشم خود شکایت دارید و از طرفی امکان انجام عمل‌های جراحی بلفاروپلاستی را ندارید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با روش بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی آشنا کنیم. خدمات درمان افتادگی پلک بالا و پفی زیر چشم در کلینیک پوست و مو هلیا توسط پزشک نمونه کشوری دکتر خراسانی با استفاده از پیشرفته‌ترین متدهای روز دنیا به صورت جراحی و غیر جراحی ارائه می‌گردد. در این مقاله همراه ما باشید تا با تمامی جزئیات این روش و هر آنچه که نیاز است در این زمینه بدانید بیشتر آشنا شوید.

بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی امکان
بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی امکان

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی امکان پذیر است؟

بدون شک نمی‌توان از نقش چشمان زیبا و فرم ابرو‌ها در زیبایی صورت غافل شد و آن را نادیده گرفت. فرم چشمان فرد، عامل تعیین‌کننده در جذابیت او است و شاید به همین دلیل است که بلفاروپلاستی یا جراحی پلک تا بدین حد محبوب شده است. در واقع اغلب افراد در زندگی تحت شرایط جسمی، سنی و محیطی، عارضه‌هایی در صورت خود تجربه می‌کنند که قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست.

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی امکان پذیر است

برای مثال تیرگی و گود افتادن چشم‌ها، چروک پوست اطراف آن‌ها و افتادگی پلک از شایع‌ترین این عوارض هستند. سالانه افراد زیادی در دنیا برای بلفاروپلاستی بدون جراحی اقدام می‌کنند و این نکته نشان از موفقیت‌آمیز بودن و ماندگاری نتایج بلفاروپلاستی دارد. البته باید گفت که علم پزشکی و فناوری با هم ادغام شده‌اند تا راه‌های نوینی برای تجربه بهتر از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی خلق کنند و برای همین است که جراحی پلک روش‌های متعددی دارد.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

انجام بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

بسیاری از افراد از جراحی باز به ویژه جراحی پلک ترس دارند چون در ناحیه حساس و ظریفی انجام می‌گردد. این افراد اغلب به دنبال شیوه‌ای از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی هستند که بتوانند بدون بیهوشی عمومی یا جراحی باز و خطرات آن، ظاهر چشم‌ها و اطراف آن را بهبود بخشند. برای بلفاروپلاستی غیرجراحی، از جراحی نرم با PlexR که یک نوآوری انقلابی و ثبت شده در علم پزشکی به ویژه شاخه زیبایی است، استفاده می‌شود. این روش، دریچه‌ای جدید و مهیج را در زمینه‌های زیبایی‌شناسی پزشکی باز کرده است. بلفاروپلاستی غیر جراحی بدون برش، بدون از بین بردن و برداشت مستقیم پوست اضافی یا پلک‌ها انجام می‌شود.

انجام بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

این امر به جلوگیری از خطرات ذاتی جراحی سنتی تا حد چشمگیری کمک کرده است. در بلفاروپلاستی با این روش از پلکسر استفاده می‌شود. این وسیله دستگاهی نوآورانه و انقلابی در عمل زیبایی محسوب می‌شود که پلاسما را به پوست منتقل می‌کند و پلاسما بدون اینکه روی بافت‌های عمیق‌تر تأثیر بگذارد، تنها روی سلول‌های پوستی اثر خود را بر جای می‌گذارد. در واقع باید گفت که پلکسر وسیله‌ای قابل جابجایی و بی‌سیم است که گرما را به بافت‌های تجمع یافته پوست وارد می‌کند. این دستگاه معروف جراحی پلک، به تصعید مایعات موجود در قسمت سطحی از پوست، بدون انتقال حرارت نامطلوب به بافت‌های اطراف منجر می‌شود.

در واقع در این روش با استفاده از دستگاه پلکسر، نقاط‌ریزی روی پلک کنار هم ایجاد می‌شود (نقاطی قهوه‌ای رنگ به شعاع کمتر از یک میلی‌متر و در امتداد هم). زمانی که از این دستگاه استفاده می‌شود چون طی یک فرآیندی مایعات زیر پوست را به گاز تبدیل می‌کند، پس دود یا گاز تصعید شده ناشی از آن را می‌توانید ببینید. همچنین ممکن است بویی را احساس کنید. پس احساس سوزش و درد طبیعی است اگر چه از بی‌حسی استفاده می‌شود. از دستگاه Plexr برای از بین بردن مقدار اضافی پوست استفاده می‌شود، بدون اینکه به پایه غشایی و عمیق آن نفوذ گردد. مطالعات بالینی ثابت می‌کند که بعد از یک ماه استفاده از این روش بلفاروپلاستی بدون جراحی، کلاژن نوع ۳ در محل عمل تشکیل می‌شود. از طریق این روش که در تضاد با لیزر‌های سنتی است و با تشکیل کلاژن، آسیب‌های احتمالی پوست کاهش می‌یابد، بلفاروپلاستی را می‌توان با اطمینان به کسانی که مایل به جراحی نیستند توصیه کرد تا از نتایج نهایی عمل پلک با هزینه کم و پشتیبانی بهتر استفاده کنند. نتیجه این عمل زیبایی، از بین رفتن فوری پوست اضافی روی پلک فوقانی یا تحتانی و همچنین کم شدن حجم پوست اضافی در ناحیه خارجی اطراف چشم است.

نحوه انجاممزایاعوارضمراقبت‌هانتایج
 1. مشاوره و آماده کردن متقاضی
 2. اعمال بی‌حسی موضعی
 3. استفاده از دستگاه پلکسر پلاسما جت جهت انتقال پلاسما به پوست
 4. تاثیر پلاسما روی سلول‌های پوستی
 5. انتقال گرما به زیر پوست و تصعید مایعات تجمع کرده زیر پوست
 6. رفع چربی اضافی روی پلک فوقانی
 7. رفع افتادگی و جمع شدن پوست پلک و در واقع لیفت پلک
 1. مناسب افرادی که از جراحی ترس دارند
 2. بدون نیاز به بی‌هوشی و نداشتن عوارض ناشی از آن‌ها
 3. بدون نیاز به برش
 4. عدم ایجاد زخم و اسکار
 5. بهبود بینایی و میدان دید
 6. زیباتر شدن چهره
 7. جوانسازی و شادابی صورت
 8. رفع خطوط اطراف چشم
 9. حذف پف زیر چشم

 

 1. درد و سوزش خفیف
 2. ایجاد تورم و قرمزی موقتی
 3. احتمال تغییر رنگ موقتی پوست
 4. ایجاد حساسیت چشمی
 5. ایجاد زخم‌های ناشی از سوختگی در اثر پلاسما
 1. استراحت کافی
 2. بالاتر قرار دادن سر از بدن حداقل به مدت ۲ روز به جهت کاهش ورم ایجاد شده
 3. تمیز کردن پلک توسط پماد تجویزی پزشک
 4. استفاده از کمپرس سرد به مدت چند روز
 5. استفاده از عینک آفتابی جهت جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب
 6. عدم خاراندن چشم‌ها
 7. عدم انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین
 8. عدم استفاده از دخانیات تا مدتی
 9. عدم آرایش چشم‌ها در روز عمل و تا چند روز بعد از آن
 10. عدم استفاده از لایه‌بردارهای شیمیایی و یا انجام لیزر درمانی
 11. عدم استفاده از لنزهای طبی یا تزیینی
 1. ایجاد نقاط ریز و قهوه‌ای رنگ روی پلک
 2. ایجاد تورم و قرمزی
 3. تغییر رنگ پوست
 4. رفع این عوارض در مدت کوتاهی پس از انجام پلاسما جت پلک
 5. نیاز به استراحت کافی در منزل
 6. مشاهده نتایج نهایی رفع افتادگی و حدف چربی‌های اضافی آن پس از تکمیل دوره درمان که بسته به شرایط فرد ۱ تا ۳ جلسه و به فاصله ۴ تا ۶ هفته از هم

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی پلک پایین

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی بدون جراحی

 1. معمولاٌ بعد از بلفاروپلاستی، برای تسهیل ورم، باید در زمان استراحت، سر خود را حداقل به مدت دو روز بالاتر از بدن قرار دهید.
 2. پلک‌های خود را به آرامی با استفاده از پماد مشخص شده تمیز کنید.
 3. چند روز یک کیسه یخ بر روی محل عمل استفاده کنید البته این کیسه را داخل پارچه قرار دهید تا مستقیماٌ با پوست در تماس نباشد.
 4. از عینک آفتابی برای محافظت از چشمان خود در برابر آفتاب و باد استفاده کنید.
 5. برای تسکین هرگونه درد خفیف، یک مسکن تجویز شده مصرف نمایید.
 6. تمام داروهایی که متخصص تجویز نموده است را به طور کامل مصرف نمایید.
 7. بعد از عمل پلک، احساس خارش خواهید داشت. به هیچ عنوان نباید چشم‌ها را ماساژ دهید چون در این صورت نتیجه کار از دست خواهد رفت.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

بلفاروپلاستی بدون جراحی با پلاسما جت

یکی از روش‌های رایجی که به کاندید‌های بلفاروپلاستی بدون نیاز به عمل جراحی توصیه می‌شود استفاده از دستگاه پلاسما جت است. این دستگاه به کمک انرژی پلاسما سبب ایجاد حرارت در ناحیه مورد نظر شده و در نتیجه بدون نیاز به برش و بخیه می‌توان از شر افتادگی پلک بالا یا پلک پایین خلاص شد. در نتیجه نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی مدت و آزاردهنده‌ای نخواهد بود. همچنین عوارض جانبی مثل ایجاد زخم و احتمال خونریزی نیز در این روش به صفر می‌رسد. البته باید توجه کرد که نتایج حاصل از روش پلاسما جت می‌تواند به اندازه روش جراحی بلفاروپلاستی تاثیر‌گذار نبوده و از ماندگاری کمتری برخوردار است. با این حال می‌توان به عنوان روشی بی‌دردسر و با عارضه جانبی کم از آن نام برد. کسانی که از پلاسما جت با هدف انجام بلفاروپلاستی استفاده می‌کنند باید بعد از مدت‌ها دوباره نسبت به انجام آن اقدام کنند.

بلفاروپلاستی بدون جراحی با پلاسما جت

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی پلک بالا

عوارض و خطرات ناشی از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

این روش بلفاروپلاستی به عنوان روش پویا تعریف می‌شود زیرا پزشک را قادر می‌سازد از فرد بخواهد در طول درمان چشمان خود را باز و بسته کند. علاوه بر آن از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود که تنها ممکن است فرد کمی احساس درد یا سوزش در این روش عمل پلک حس کند. باید گفت که بسته به ماهیت و گستردگی پوست اضافی، شاید نیاز شود که فرد ۱ تا ۳ جلسه که هر کدام ۴ تا ۶ هفته از هم فاصله دارند، برای بلفاروپلاستی بدون جراحی مراجعه کند. نگرانی‌هایی در مورد اینکه بعد از عمل، یک چشم کوچک‌تر یا یک چشم بزرگتر نباشد، دید چشم‌ها تار نشود و حتی ترس از کوری، از متداول‌ترین نگرانی‌های بین متقاضیان است.

عوارض و خطرات ناشی از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

در مشاوره اولیه، این مهم است که به طور کامل اطلاعات در اختیار متقاضی گذاشته شود تا از هرگونه ترس و استرس کاسته شود. همچنین ممکن است جراح تشخیص دهد که افراد انتظارات نامعقول داشته و یا خیلی نگران هستند. چنین افرادی باید تحت مشاوره و اطلاعات بیشتر قرار بگیرند. پس از شناسایی نگرانی‌های فرد، جراح باید از بیماری‌های قلبی و تیروئید، فشار خون بالا، دیابت، خونریزی و تشکیل اسکار کلوئید سؤال کند. آلرژی و لیستی از دارو‌ها باید ذکر شود. کسانی که آسپرین، ضدانعقاد‌ها، ضدالتهاب غیراستروئیدی، ویتامین E، لثه و سایر دارو‌های گیاهی مصرف می‌کنند، در صورت امکان تا ۳ هفته قبل از عمل باید آن‌ها را متوقف کنند.

همچنین مواردی چون خون‌ریزی بیش از حد، ایجاد لخته خون، عفونت، واکنش آلرژیک به بیهوشی و … وجود دارند که جراح باید به متقاضی توضیح دهد احتمال بروز این خطرات و عوارض چقدر است و در صورت بروز، چگونه درمان می‌شوند. مسلماٌ هر چه حساسیت و اقدامات قبل عمل بهتر باشد عوارض احتمالی به حداقل می‌رسد. ممکن است افراد پس از جلسات جراحی پلک با این روش، مقداری تورم و درد در ناحیه تحت درمان تجربه کنند که اغلب تا هفت روز بعد از بلفاروپلاستی این عارضه‌ها به صورت کامل از بین ‌می‌روند.

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی با پلاسما جت

توصیه هایی برای کاهش عوارض بلفاروپلاستی بدون جراحی

برای جلوگیری از عوارض بیشتر عمل پلک غیر جراحی، باید توصیه‌های پزشک را بعد از انجام عمل پلک اجرا نمود:

 1. حداقل از ۲۴ ساعت بعد از عمل باید از فعالیت شدید و ورزش‌های سنگین خودداری نمود.
 2. پس از بلفاروپلاستی باید از قرار گرفتن در معرض گرما و تابش نور خورشید به طور جدی پرهیز کنید.
 3. همچنین باید طی دو هفته اول بعد از جلسات بلفاروپلاستی بدون جراحی، از لایه‌برداری‌های شیمیایی و لیزر درمانی به هیچ وجه استفاده نکنید.
 4. متقاضی خانم باید از آرایش چشم‌ها در روز عمل یا تماس هر ماده‌ای به چشم خودداری کند.
 5. فعالیت شدید مانند ورزش‌های سنگین هوازی و شنا کردن تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
 6. سیگار یا قلیون کشیدن را تا مدتی ترک کنید زیرا دود می‌تواند چشم شما را تحریک کند.
 7. استفاده از لنز‌های طبی یا تزئینی یا مالیدن و تماس و ضربه به چشمان به نتیجه این عمل آسیب خواهد زد.

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی دائمی است؟

پس از آگاهی فرد از روش‌های مختلف بلفاروپلاستی ممکن است این سوال در ذهن نقش ببندد که آیا روش ‌های غیر جراحی در بلفاروپلاستی به همان میزان روش‌های سنتی دوام دارند؟

باید گفت که نتایج استفاده از پلکسر یا همان دستگاه پلاسما جت در بلفاروپلاستی، به شرایط جسمی فرد، روند زندگی و سبک آن و روند پیری بستگی دارد.اغلب افرادی که بلفاروپلاستی بدون جراحی را انتخاب کرده‌اند از نتایج چندین ساله آن صحبت به میان می‌آورند که نشان از ماندگاری بالای این روش عمل پلک دارد. با این وجود، توصیه می‌شود که فرد متقاضی برای گرفتن نتایج بهتر و برنگشتن عوارض قبلی، بعد از حدود یک سال برای تکرار این عمل زیبایی اقدام نماید.

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی دائمی است؟

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

هزینه های بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

بلفاروپلاستی با این شیوه یکی از عمل‌های زیبایی مقرون به صرفه به شمار می‌رود. هزینه‌های جراحی پلک به طور کلی با توجه به نوع افتادگی پلک، میزان پوست اضافی و شرایط فرد، متغیر خواهد بود. همچنین عامل مهم در هزینه بلفاروپلاستی بدون جراحی مرکز درمانی و پزشک انتخابی برای این کار است. البته همانطور که گفته شد چون مجدد ممکن است نیاز به انجام آن باشد، بهتر است در مورد هزینه‌های آن پیش‌بینی‌های لازم را به عمل‌آورید. نکته مهم و پایانی در مورد انجام بلفاروپلاستی غیر جراحی این است که حتماً قبل از اقدام برای بلفاروپلاستی، در مورد پزشک و مرکز درمانی تحقیق نموده و در جلسات مشاوره پزشک در مورد مناسب بودن این روش درمانی و آنچه انتظار دارید صحبت کنید تا به تصمیم درست و منطقی برای اتخاذ بهترین روش بلفاروپلاستی برسید.

هزینه های بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

البته اکثرا این مورد را می‌دانید اما جهت یادآوری باید خاطر نشان کرد که بلفاروپلاستی از زیرشاخه‌های جراحی زیبایی به حساب می‌آید و بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد مگر آن‌که پزشک تشخیص دهد بلفاروپلاستی، برای بهبود بینایی لازم بوده و حکم درمان دارد. در نهایت دقت داشته باشید که چشمان شما اولین چیزی است که در چهره، در کانون توجه قرار داشته و در واقع مهم‌ترین جنبه جذابیت صورت هستند. پوست افتاده و چشم‌های پف کرده با چین و چروک اطراف چشم شما می‌تواند باعث خستگی یا غم و اندوه و پیرتر نشان دادن صورت شود. پس با انتخاب بلفاروپلاستی می‌توانید چهره جذاب و جوانی را به خود هدیه دهید.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed