عمل بلفاروپلاستی با بی حسی چیست ؟

عمل بلفاروپلاستی با بی حسی چیست ؟

با توجه به پیشرفت به سزایی که علم در عرصه پزشکی داشته است تقریبا برای اکثر نقص هایی که در چهره و صورت هر فردی به دلایلی همچون جراحات و یا افزایش سن و پیری در صورت آن ها پدید می آید راه حل هایی ابداع شده است. از جمله عمل های زیبایی که روز به روز طرفداران و کاربران بسیاری را به سمت خود جذب می کند بلفاروپلاستی می باشد.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

عمل بلفاروپلاستی با بی حسی چیست

 

بلفاروپلاستی از جمله عمل های زیبایی در دنیا محسوب می شود که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از کلینیک ها و مراکز زیبایی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا عمده متقاضیان و کاربران استفاده از جراحی پلک افرادی می باشند که به دلایلی همچون افتادگی پلک و یا وجود چربی زائد در پلک ها باعث کاش و محدودیت دید چشم آن ها است.

 

آیا انجام بلفاروپلاستی به بیهوشی نیاز دارد؟

به طور کلی هدف از انجام بلفاروپلاستی ایجاد برخی تغییرات در ناحیه پلک فرد می باشد که در آن پزشک متخصص با برداشت و حذف چربی های اضافی و همچنین پوست اضافی این ناحیه باعث ایجاد تغییر فرم و شکل پلک های شخص می شود و آن ها را آن طور که شخص متقاضی انتظار دارد تنظیم می نماید.

اما انجام عمل بلفاروپلاستی به طور کلی به 3 روش و متد تقسیم می شود که بسته به هدف و انتظاراتی که فرد متقاضی از انجام جراحی پلک دارد می تواند در افراد مختلف از روش های متفاوتی استفاده کنند.

 

آیا انجام بلفاروپلاستی به بیهوشی نیاز دارد؟

 

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست ؟

این سه روش عبارتند از جراحی پلک با استفاده از بی حس کننده، جراحی در حالت نیمه بیهوش و جراحی در حالت بیهوشی کامل می باشد. البته نظر و صلاحدید پزشک متخصص نیز در انتخاب هر یک از این سه روش نیز تاثیر گذار می باشد.

پس پاسخ این سوال که آیا عمل زیبایی بلفاروپلاستی به داروی بیهوشی نیاز دارد یا خیر، پاسخ مثبت است و در برخی از متد های انجام عمل زیبایی جراحی پلک از داروی بیهوشی جهت راحت و آسان کردن انجام عمل برای فرد متقاضی و همچنین پزشک استفاده می کنند.

 

آیا می توان بلفاروپلاستی را با بی حسی موضعی انجام داد؟

عمل های بسیار زیادی را چه در زمینه زیبایی و چه در زمینه درمانی با تزریق داروهای بی حس کنند موضعی انجام می دهند. معمولا پزشکان سعی می کنند تا حد امکان از داروهای بی حس کننده موضعی برای بیماران استفاده نکنند، اما در برخی از عمل ها به دلیل بالا بودن درد ناشی از انجام آن لازم است تا مقداری از داروی بی حس کننده جهت راحتی بیمار تزریق شود.

 

آیا می توان بلفاروپلاستی را با بی حسی موضعی انجام داد؟

 

به طور کلی به دلیل این که انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای شخص متقاضی دارای دشواری و سختی هایی می باشد، معمولا پزشکان از داروی بی حس کننده استفاده می کنند تا انجام عمل جراحی پلک برای بیمار در آرامش و بدون درد صورت گیرد.

البته تزریق داروی بی حس کننده به بیمار قبل از انجام جراحی پلک بستگی به برخی موارد از جمله آستانه تحمل شخص خواهد داشت. انجام بلفاروپلاستی چه در پلک بالا و چه در پلک پایین دارای دردی در این نواحی می باشد که پزشک با در نظر گرفتن آستانه تحمل درد بیمار تصمیم خواهد گرفت که از داروی بی حس کننده استفاده کند یا داروی بیهوشی.

 

بلفاروپلاستی با بی حسی چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

عمل زیبایی بلفاروپلاستی به طور کلی دارای دو نوع عمل جراحی می باشد که برای اهداف مختلف و در نقاط متفاوتی انجام می گیرد. نوع اول عمل این عمل زیبایی مربوط به پلک فوقانی می باشد و تنها در این ناحیه انجام می شود و نوع دیگر آن مربوط به پلک پایینی است و انجام جراحی در این قسمت صورت می گیرد.

آشنایی با عوارض عمل بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی با بی حسی چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

 

تقریبا در تمامی عمل های جراحی پلک از داروی های بی حس کننده مانند لیدوکائین به منظور رفع احساس درد در بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. البته در مواردی نیز بسته به صلاحدید و نظر پزشک متخصص از داروی بیهوشی نیز استفاده می شود.

معمولا جراحی پلک بالایی به منظور رفع چربی های اضافی و پف کردگی ها و همچنین افتادگی پلک بالا صورت می گیرد. بلفاروپلاستی از جمله عمل های زیبایی سرپایی محسوب می شود و تنها در یک جلسه به طور کامل انجام می شود. بیمار نیازی به مراقبتهای پس عمل خاصی نمی باشد و می تواند به منزل بازگشته و استراحت نماید.

پزشک در جراحی پلک فوقانی با استفاده از تیغ جراحی و یا لیزر، چربی ها، پوست اضافی و مقداری از عضله موجود در پلک را برداشت می کند و با تنظیم چین خوردگی های پلک بالا و همچنین تنظیم موقعیت و فرم پلک، انجام این عمل را به اتمام می رساند.

نوع دیگر بلفاروپلاستی مرتبط با پلک پایینی می باشد. معمولا هدف از انجام بلفاروپلاستی در پلک پایینی رفع پف کردگی ها و ورم زیر چشم می باشد که باعث زشتی چشم های هر فردی می شود. پزشک با استفاده از تیغ جراحی برشی بسیار ریز در ناحیه زیر چشم ایجاد خواهد کرد و تمامی چربی های زائد موجود در این ناحیه را استخراج خواهد نمود.

همچنین اگر چنانچه پوست این ناحیه اضافی باشد نیز آن را با تیغ جراحی رفع خواهد کرد و در نهایت یک بخیه کوچک و ظریفی در این ناحیه خواهد زد.

البته جراحی پلک پایین با لیزر نیز انجام می شود و مزیتی که این روش نسبت به تیغ جراحی دارد در عدم نیاز به بخیه و همچنین احتمال بسیار کم خون ریزی می باشد.

بررسی نکات مهم دوران نقاهت بلفاروپلاستی

 

عوارض ناشی از بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)  برای افرادی که این عمل را انجام می دهند دارای برخی عوارض می باشد که اغلب آن ها ساده و قابل کنترل می باشد و نمی تواند مشکل خاصی را برای شخص متقاضی به وجود آورد.

 

عوارض ناشی از بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی

 

  1. از جمله عوارض ناشی از بلفاروپباستی مربوط به استفاده از داروی بی حس کننده و همچنین بیهوشی در این عمل می باشد که دارای برخی عوارض جانبی برای بدن می باشد. به عنوان مثال ممکن است بدن شخص نسبت به این داروهای واکنش آلرژیک نشان دهد.
  2. انجام این عمل به دلیل ظریف بودن و حساس بودن ناحیه اطراف چشم و به خصوص ارتباطی که با بینایی شخص دارد باید توسط یک پزشک متخصص و کادر مجرب صورت گیرد و هیچ نقصی در عمل وجود نداشته باشد. در برخی موارد دیده شده است که به دلیل اشتباه پزشک بیمار نتایج معکوسی گرفته و به خواسته خود نرسیده است.
  3. ممکن است به دلایل اشتباه پزشکی تقارن در پلک ها به وجود نیاید و فرم و محل پلک ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد.
  4. در برخی از افراد ممکن است در چند ساعت ابتدایی دچار تاری دید شوند و نتوانند به خوبی اطرافشان را مشاهده کننده. این عامل گذرا و موقتی می باشد.
  5. پس از عمل ممکن است در ناحیه اطراف پلک ها کمی تورم و کبودی در این نواحی باقی بماند که پس از دو روز به طور خود به خود رفع خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map