بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست ؟

0
(0)

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست ؟

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست ؟

بلفاروپلاستی ” پلک پایین را می توان به منظور کاهش چین و چروک های زیر پوست و برداشتن چربی های اضافی در زیر چشم به منظور ایجاد زیبایی و برطرف کردن نواقص پوستی انجام داد. بلفاروپلاستی پلک پایین با استفاده از تکنیک های جراحی و یا روش های مدرن دیگر نظیر پلاسما جت می تواند به راحتی انجام شود.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست؟

 

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی پلک پایین دریافت کنید نیاز دارید که این کار را زیر نظر پزشکی متخصص و ماهر در زمینه جراحی پلک انجام دهید. می توان گفت که بلفاروپلاستی به دقت بالایی نیاز دارد تا در حین جراحی پلک پایین به ماهیچه ها و عصب های چشم آسیب نزد.

به همین دلیل می توان گفت که مهارت پزشک می تواند یکی از دلایل مهم در نتیجه بخش بودن بلفاروپلاستی خواهد بود برآمدگی ها و یا برجستگی های زیر چشم به مرور زمان و در اثر افزایش سن می تواند در افراد ایجاد شود.

در برخی از مواقع نیز دلایل دیگری نظیر بیماری های پوستی، در معرض نور مستقیم گوشی قرار گرفتن و یا دلایل دیگر می تواند در فرد ایجاد شود. برای از بین بردن این ضایعه در پلک پایین جراحی پلک از طریق بلفاروپلاستی می تواند به افراد کمک شایانی کند.

درخواست مشاوره رایگان بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست؟

روشی که برای از بین بردن چربی های اضافی زیر چشم و کشیدگی های پوستی در افراد انجام می شود را به اصطلاح پزشکی بلفاروپلاستی پلک پایین می گویند. این عمل جراحی چشم به صورت سرپایی انجام می شود و بیمار می تواند بعد از عمل به خانه برود و دوران نقاهت بعد از جراحی پلک را به راحتی طی کند.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست؟

عمل جراحی پلک پایین به طور معمول برای کاهش پف و چروک پوست انجام می شود، البته جراحی پلک می تواند جنبه درمانی نیز داشته باشد.

قلم های جراحی در بلفاروپلاستی می توانند چربی اضافی و کشیدگی های پوست و افتادگی های آن را از بین ببرند. به همین دلیل با استفاده از چند برش در سطح پوست پلک پایین می توان به رفع این ضایعات پوستی پرداخت، بدون اینکه آسیبی به بافت های دیگر چشم و یا عضلات آن وارد شود.

در ابتدا پزشک مناطق زیر پلک را با استفاده از لیدوکائین بی حس میکند تا در اثر برش بیمار دردی را حس نکند. برای جلوگیری از آسیب دیدگی قرنیه چشم نیز یک سپر بر روی چشم گذاشته می شود و بعد از آن عمل جراحی پلک انجام می شود.

بعد از خارج کردن چربی زیر پلک پایین و برش در نواحی اضافی و افتاده پوست عمل بلفاروپلاستی انجام می شود. بعد از برش، سطح پوست توسط بخیه های کششی بسته می شود و عمل بلفاروپلاستی به اتمام می رسد.

در واقع چربی های زیر پلک دارای سه لایه مختلف هستند که باید توسط پزشک در هر مرحله جداسازی صورت گیرد.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

بلفاروپلاستی عملی برای اصلاح کانتور و فرم دهی پلک ها به منظور ترمیم برای ظاهری جوان تر است. همچنین ممکن است در زمان انجام بلفاروپلاستی برای اطمینان از بهترین نتیجه عملکردی و زیبایی شناختی، شرایط دیگری مانند پتوز، پتوز ابرو، انتروپیون، انقباض پلک نیز اصلاح شود.

با توجه به پیچیدگی و ماهیت پیچیده آناتومی پلک، عوارضی وجود دارد. علاوه بر ارزیابی دقیق قبل از عمل و برنامه ریزی دقیق جراحی، می توان از عوارض پیشگیری کرد. در واقع مدیریت اقدامات قبل از عمل جهت پیشگیری عوارض به اندازه خود عمل مهم و ضروری است.

 

ارزیابی قبل از عمل

در ارزیابی اولیه، از بیماران خواسته می شود خواسته ها و نگرانی های خود را در مورد ظاهر زیبایی شناختی و ویژگی های عملکردی پلک هایشان ابراز کنند. پزشک اگر با بیمار خوب ارتباط برقرار کند و به او اطمینان دهد که پرونده پزشکی او خصوصی و محرمانه باقی خواهد ماند، متقاضی عمل جراحی پلک می تواند راحت تر و سریع تر مشکلات خود را ابراز کند.

استفاده از آینه با اندازه مناسب نیز به بیمار کمک می کند تا ظاهر دلخواه خود را توضیح دهد. اگر بیمار همچنان در توصیف آنچه که می خواهد مشکل دارد، در چنین مواردی جراح موظف است تا در صورت ایجاد توافق گفتگو و بررسی را ادامه دهد تا به نتیجه دلخواه متقاضی نزدیک شود یا گزینه های دیگری را پیشنهاد دهد. این مهم است که هر بیمار نگرانی های خاص خود را مطرح کند و جراح نیز بتواند انتظارات غیر واقعی را تشخیص دهد.

برنامه ریزی جراحی که در زمان مشاوره توضیح خواهند داد شامل تصمیم گیری در مورد عمل پلک های فوقانی یا تحتانی یا هر دو آنها  و روش مناسب متقاضی خواهد بود.

پلک پایین در بعضی موارد، برش در پشت پلک ایجاد می شود و امکان برداشتن بافت چربی بدون برش خارجی وجود دارد. در صورت نیاز به برش بیرونی برای برطرف شدن بیش از حد چین های پوست اضافی یا عضلات زیر چشم  است که معمولا زیر پایه مژه های زیرین ساخته می شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین چگونه انجام می شود؟

از آنجایی که پوست زیر چشم دارای ظرافت و حساسیت بالایی است، در اثر رعایت نکردن نکات مربوط به پوست می توانید شاهد ایجاد چروک های پوستی و یا اختلالات دیگر در زیر چشم ها و پلک پایین شوید. ممکن است روشهای مختلفی برای از بین بردن این ضایعات مورد استفاده قرار گیرد.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین چگونه انجام می شود؟

 

یکی از این روش ها را می توان جراحی پلک پایین دانست. در واقع بلفاروپلاستی پلک بالا نیز برای افراد انجام می شود تا افتادگی های پوست پلک بالا را از بین ببرد و بینایی افراد را بهتر کند. چربی های به وجود آمده در زیر پلک پایین در اکثر مواقع در اثر افزایش سن در افراد رخ می دهد.

این ضایعات متاسفانه با استفاده از آرایش و یا میکاپ قابل محو شون نیستند. به همین دلیل باید روشی برای برطرف کردن این ضایعات وجود داشته باشد تا دارای نتایج تقریبا دائمی برای این گونه افراد باشد. بهترین روشی که می توان در این مورد استفاده کرد را بلفاروپلاستی پلک پایین می گویند.

جراحی روی پلک های پایین به طور کلی شامل موارد زیر است:

  • ایجاد یک برش درست در زیر مژگان تحتانی یا در قسمت داخلی پلک
  • جابجایی یا از بین بردن چربی اضافی کیسه مانند زیر چشم و گاهی اوقات نیز مقدار کمی پوست
  • در صورت لزوم از عضلات و تاندون پلک نیز کاسته می شود.
  • بستن برش یا زخم روی پلک

معمولا با ایجاد یک نیم دایره در زیر پلک پایین این عارضه قابل مشاهده شدن است. به همین دلیل برش هایی که باید در این نواحی زده شود در چند مرحله برای برداشتن لایه های چربی به صورت نیم دایره ایجاد می شود.

از آنجایی که جراحی پلک پلک پایین به چند روش مختلف و برای اهداف متفاوتی انجام می شود باید در ابتدا دلایل انجام بلفاروپلاستی را توسط پزشک مشخص کرد.

در هنگام آماده سازی برای بلفاروپلاستی پلک پایین، از ویژگی های مهم قابل ذکر می توان به مقدار زیاد پوست و وجود ریتیدهای ریز (چروک)، چربی اضافی، کیسه های مالا، لاغری پلک، نمایان شدن اسکار و تغییر رنگدانه اشاره کرد. ویژگی های نژادی، قومی یا مادرزادی صورت بیمار باید مورد بررسی قرار گیرد و باید در مورد اینکه چه چیزی تغییر می کند بحث شود.

ممکن است برخی از افراد فقط برای از بین بردن چروک های پوستی زیر چشم و افتادگی های پوست در این نواحی از بلفاروپلاستی استفاده کنند. در این مواقع نیاز به ایجاد برش در قسمت داخلی زیر پلک نیست و فقط سطح پوست بریده می شود تا پوست های افتاده و کشیده شده را از بین ببرد.

در مواقعی که بافت های چربی در زیر پلک پایین باعث ایجاد برآمدگی و ظاهری نامناسب در افراد شده است می توان برش های عمیق تری در نواحی از قسمت های داخلی زیر پلک زده شود تا بافتهای چربی که به صورت چند لایه در این نواحی ایجاد شده اند را از بین ببرد و محو کند.

بعد از ایجاد بخیه در این نواحی دوران نقاهت می تواند تا چند هفته به طول بیانجامد. در واقع تا چند روز بعد از بلفاروپلاستی بخیه هایی که در سطح پوست زده شده اند کشیده می شوند و بیمار می تواند آثار کبودی و یا تورم و ورم بعد از بلفاروپلاستی را تا یک هفته مشاهده کند.

بعد از این دوران می توانید شاهد نتیجه جراحی پلک باشید. البته نتیجه نهایی را می توانید تا 3 ماه بعد از بلفاروپلاستی به طور کامل مشاهده کنید.

جراحی پلک با استفاده از روش های غیر جراحی نیز می تواند انجام شود. به این صورت که دستگاهی به نام پلاسما جت برای از بین بردن افتادگی ها و چروک های پوستی زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه با استفاده از جریان الکتریکی و الکترود هایی که در سطح پوست می تاباند می تواند پوست را تحریک کند تا کلاژن سازی خود را سریع تر انجام دهد و خاصیت ارتجاعی خود را دوباره به دست آورد. در این روش نیازی به ایجاد جراحی و برش در پلک پایینی نیست.

جراح معمولا بعد از عمل نوارهای نازک و چسبنده ای به نام نوارهای بخیه برای حمایت و حفاظت از پلک ها استفاده می کند که اینها معمولا تا 1 هفته بعد از عمل از بین می روند.

بلفاروپلاستی فوقانی ممکن است حدود 1 ساعت طول بکشد. جراحی روی پلک پایین ممکن است تا 2 ساعت طول بکشد و بیشتر بیماران می توانند در همان روز به خانه بروند. بهتر است حدود 1 هفته از کار خود را برای بهبودی جراحی پلک صرف نظر کنید.

ممکن است کمی بیشتر از یک هفته مشخص باشد که شما جراحی پلک انجام داده اید.

دقت کنید که شما نمی توانید چند روز پس از عمل رانندگی کنید چرا که ممکن است کبودی و قرمزی اطراف چشم بیشتر شده و چندین هفته ادامه داشته باشد.

دلایل انجام بلفاروپلاستی پلک پایین

می توان گفت که ایجاد چروک های پوستی می تواند یکی از معضلاتی باشد که افراد می توانند به مرور زمان و در اثر افزایش سن به آن دچار شوند. این اختلالات می توانند در زیبایی و ظاهر این افراد تاثیر منفی بگذارند.

 

دلایل انجام بلفاروپلاستی پلک پایین

 

با توجه به پیشرفت علم و روشهای مختلفی که برای از بین بردن چروک های پوستی ایجاد شده است می توان به راحتی از شر این مشکلات خلاص شد.

بلفاروپلاستی می تواند یکی از بهترین روش ها برای درمان چروک و افتادگی های پوست اطراف چشم، پلک های بالا و پایین و از بین بردن و خارج کردن چربی های انباشته شده در پلک ها باشد. جراحی پلک همچنین می تواند به روش جراحی و یا غیر جراحی انجام شود.

 

هزینه های ناشی از بلفاروپلاستی پلک پایین

هزینه هایی که برای بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) در نظر گرفته می شود می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. این عوامل در واقع تعیین کننده هزینه های ناشی از بلفاروپلاستی است. می توانیم این عوامل را به صورت زیر مورد بررسی قرار دهیم.

 

هزینه های ناشی از بلفاروپلاستی پلک پایین

 

هزینه هایی که برای بلفاروپلاستی در نظر گرفته می شود می تواند به عوامل مختلفی بستگی های بلفاروپلاستی را تحت تاثیر قرار می دهد.

  • پزشک و کلینیکی که مهارت و تجربه بیشتری در این زمینه دارد می تواند دستمزد بیشتری را از بیمار دریافت کند.
  • نواحی که تحت بلفاروپلاستی قرار می گیرد در صورت گسترده بودن ضایعات پوستی می تواند هزینه های متفاوتی را برای افراد ایجاد کند.

 

در واقع هزینه های ناشی از جراحی پلک می تواند در هر فرد متفاوت باشد و بستگی به عوامل مختلفی داشته باشد. به همین دلیل نمی توان قیمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)