لیفت نخ سینه چیست

در دنیای امروزی داشتن سینه های خوش فرم یکی از ملاک ها و معیار های خوش اندامی و خوشتیپ بودن به شمار می رود و این عامل برای خانم هایی که به ظاهر و اندام خود اهمیت می دهند بسیار مهم می باشد. اما یکی از مشکلاتی که در اکثر خانم ها مشاهده می شود افتادگی سینه ها به دلایل مختلفی می باشد.

 

لیفت نخ سینه چیست

 

امروزه برای رفع و درمان این مشکل در خانم ها متد ها و روش های متفاوتی در دنیا به کار برده می شود و بسیاری از خانم ها اقدام به انجام عمل های زیبایی می کنند. از جمله عمل های زیبایی سینه که به در چند سال اخیر محبوبیت و کاربران بسیاری را در دنیا بدست آورده است لیفت نخ سینه می باشد که باعث رفع افتادگی و آویزان بودن سینه های خانم ها می شود.

لیفت نخ سینه چیست و چگونه انجام می شود؟

مشکل افتادگی و آویزان بودن سینه ها در بسیاری از خانم ها پس از اتمام دوران جوانی به وجود می آید که عمده دلایل آن افزایش سن و پیری، شیردهی به نوزاد، بزرگی و سنگین بودن سینه ها و همچنین برخی بیماری ها می باشد.

لیفت نخ سینه به طور کلی به معنای بالا کشیدن و لیفت کردن سینه ها با استفاده از نخ ها مخصوص که از آن برای بالا نگه داشتن فرم سینه ها استفاده می شود. این روش در سال های اخیر توسط بسیاری از کلینیک ها و پزشکان به عنوان یک روش کم خطر و کارساز شناخته شده است و لیفت با نخ را در بسیاری از کلینیک ها برای فرم دهی سینه ها استفاده می کنند.

مطالب بیشتر: لیفت نخ غبغب

لیفت نخ سینه چیست و چگونه انجام می شود؟

 

در واقع لیفت نخ جایگزین جراحی لیفت سینه و ماموپلاستی شده است اما تفاوتی که با جراحی دارد این است که لیفت به صورت دائمی نیست و برای تثبیت نتیجه ممکن است نیاز باشد چندین بار لیفت انجام شود.

انجام لیفت سینه به دلیل این که از سوزن برای انجام آن استفاده می کنند دارای مقداری درد می باشد و به همین علت پزشک از دارو های بی حس کنند برای بی حس کردن ناحیه سینه ها استفاده می کند تا عمل لیفت نخ به خوبی و بدون درد برای بیمار انجام شود.

پس از آن معمولا پزشک متخصص نقاط و خطوطی را بر روی سینه ها مشخص می کند تا به خوبی نقاطی که تحت درمان قرار می گیرد به خوبی مشخص باشد. پس از آن پزشک با استفاده از یک سرنگ کوچک که نخ های مخصوص  درون آن قرار گرفته اند، نخ ها را در نقاط مشخص شده وارد می کنند و با این کار باعث بالا کشیده شدن بافت سینه با استفاده از نخ می شوند.

در نهایت نیز پس از اتمام مراحل فوق پزشک سرنگ ها را از داخل بافت خارج می کند. لازم به ذکر است که در لیفت سینه با نخ به هیچ وجه از دارو های بیهوشی که دارای عوارض جانبی می باشند استفاده نمی شود و همچنین در لیفت نخ سینه از بخیه استفاده نمی شود و هیچ گونه جای زخم و اسکار باقی نخواهد ماند.

 

آیا لیفت سینه با نخ دائمی است؟

میزان ماندگاری و دوام نتایج و تاثیرات ناشی از لیفت سینه به عوامل و معیار های متعددی بستگی دارد و نمی توان برای آن مدت زمان معینی را تعیین کرد، اما به طور کلی نتایج و تاثیرات حاصل از لیفت با نخ دائمی نمی باشد و پس از گذشت مدتی نتایج آن از بین می رود و شخص باید دوباره برای ترمیم نزد پزشک خود مراجعه نماید.

یکی از عواملی که تاثیر زیادی در میزان ماندگاری و دوام نتایج حاصل از لیفت با نخ برای سینه دارد، نوع و جنس نخ های مورد استفاده در لیفت نخ می باشد.

نوع ها و جنس های مختلفی امروزه در دنیا برای نخ های لیفت سینه وجود دارد که هر یک دارای قدرت و مقاومت خاصی است و حتی برخی پس از مدتی در بدن جذب می شوند و برخی دیگر غیر قابل جذب می باشند.

نخ های لیفت شامل نخ های خاردار، نخ کاگ COG- نخ پیچ دار PDO  – نخ تکی – نخ نرم- نخ صاف- نخ سیلوئت و نخ فیلامنت طلایی هستند که هرکدام با ویژگی های خاص برای یک منظور خاص استفاده می شوند.

به طور کلی معمولا از دو نوع نخ برای لیفت نخ سینه استفاده می شود. نخ های صاف از جمله نخ های لیفت سینه محسوب می شود که دارای ماندگاری کمی هستند و معمولا پس از ۶ ماه تاثیرات و نتایج خود را از دست می دهند، اما نوع دیگری نیز وجود دارد که نخ های خاردار نام دارند و تاثیرات آن ها تا ۵ سال نیز برای شخص باقی می ماند.

 

عوارض و خطرات ناشی از لیفت نخ سینه

طبیعتا لیفت سینه با نخ نیز همانند بسیاری از اقدامات و عمل های زیبایی که در دنیا انجام می شود دارای برخی عوارض جانبی می باشد. البته عوارض جانبی که در لیفت با نخ برای سینه وجود دارد عمدتا کم خطر و قابل کنترل هستند و مشکل خاصی را برای شخص به وجود نمی آورد.

 

عوارض و خطرات ناشی از لیفت نخ سینه

 

از جمله عوارض جانبی و خطراتی که پس از انجام لیفت با نخ در سینه برای خانم ها وجود دارد این است که در صورتی که اگر از ابزار و نخ های استریل شده استفاده نشود ممکن است در ناحیه سینه خانم ها عفونت هایی به وجود آید که در این صورت شخص باید به نزد پزشک یا کلینیک برای رفع آن ها مراجعه کند.

معمولا پس از انجام لیفت سینه شخص دچار احساس درد در ناحیه سینه ها می شود که موقتی و زودگذر می باشد و پس از دو روز به طور کامل رفع می شود. از دیگر عوارض جانبی می توان به کبودی و التهاب ناحیه اطراف سینه اشاره کرد که جای نگرانی ندارد و پس از ۳ روز به طور خود به خود رفع خواهند شد.

ضروری است که پزشک در جلسه مشاوره از تمام محدودیت هایی که ممکن است برای متقاضی لیفت سینه رخ دهد توضیح لازم را داشته باشد. به طور مثال  پتوز یا افتادگی سینه یک وضعیت خسته کننده است که پستان  روی سینه می افتد، و نوک پستان به سمت پایین می رود.

پزشکان  از یک سیستم درجه بندی رایج برای طبقه بندی میزان اندازه گیری پستان یا پتوز استفاده می کنند.مراحل افتادگی سینه شامل مرحله یک افتادگی خفیف،مرحله دوم افتادگی متوسط، مرحله سوم افتادگی شدید می باشد. که پزشک متخصص زمان مشاوره باید نوع افتادگی را تشخیص دهد تا بتواند بهترین توصیه ها را بکند یا از افتادگی و پتوز سینه بعد از لیفت نیز جلوگیری کند.

به طور کلی پتوز از کهولت سن یا چاقی ایجاد می شود و یا از عوارض عمل جراحی یا لیفت ناموفق خواهد بود، اگرچه لیفت با نخ یا عمل جراحی ماموپلاستی را جهت برطرف کردن پتوز انجام می دهند.

درک آناتومی پستان نه تنها برای کاهش عوارض بلکه درک مکانیسم لیفت سینه هم برای پزشک و هم برای متقاضی لیفت سینه بسیار مهم است. ممکن است متقاضی دارای غده یا سرطان سینه باشد یا هر بیماری که باید قبل از لیفت سینه بررسی شود و بهبود پیدا کند تا از عوارض خطرناک آن جلوگیری شود.

پستان یک اندام با بافت چربی است و ساختار آن منعکس کننده عملکرد اصلی آن است: تولید شیر برای شیردهی. اجزای اپیتلیال بافت شامل لوبول ها است ( در آنجا شیر تهیه می شود ) که به مجاری منتهی به نوک پستان متصل می شوند. این لوبول ها و مجاری در سراسر بافت فیبری و چربی پس زمینه واقع شده اند که توده اصلی پستان را تشکیل می دهند.

به طور کلی بخش خارجی پستان از پوست، آرئول( هاله پستان) همان محدوده دایره ای شکل به رنگ شکلاتی اطراف نوک پستان، نیپل(نوک پستان)

بخش های داخلی پستان از بافت غده ای یا همان بافت که باعث تولید شیر می شود، مجرای شیری که شیر را به نوک پستان منتقل می کند، لیگامان ها ( رباط ها ) رشته هایی از بافت فیبروزی هستند که دور پستان حلقه شده اند که به همراه بافت چربی (که هرچه قدر بیشتر باشد حجم و سایز سینه نیز بیشتر است) توده پستان را شکل می دهند.

 

مراقبت های قبل و بعد از لیفت نخ سینه

برای انجام عمل زیبایی لیفت سینه با نخ نیاز به انجام چندین نکته می باشد که شخص متقاضی باید آن را قبل و بعد از انجام لیفت با نخ در سینه انجام دهد. شخص متقاضی باید قبل از انجام این عمل آزمایش هایی را بر روی سینه های خود انجام دهد تا پزشک مطمئن شود که می توان لیفت سینه با نخ را بدون هیچ مشکلی انجام داد.

 

مراقبت های قبل و بعد از لیفت نخ سینه

 

همچنین فرد باید داروهایی را که مصرف می کند به پزشک خود اطلاع دهد تا در صورت نیاز مصرف آن ها برای مدتی قطع شود.

حتی برای مصرف داروهای گیاهی و ویتامین ها نیز بهتر است با پزشک مشورت کنید. پس از لیفت از فشار وارد کرد یا ماساژ دادن سینه ها خودداری کنید، سعی کنید زمان خوابیدن بر روی سینه ها فشاری وارد نشود و ترجیحا به صورت طاق باز بخوابید.

پس از انجام این عمل زیبایی به بیماران توصیه می شود که برای این که روند بهبودی و نقاهت به خوبی پیش رود باید روز های ابتدایی به استراحت در منزل اختصاص دهند و از انجام فعالیت فیزیکی و سخت خودداری کنند.

پزشک ممکن است در صورت صلاحدید داروهایی را تجویز کند، بیمار باید تمامی داروها را به طور دقیق و منظم مصرف نماید.

به مدت حداقل دو هفته شخص نباید از دخانیات استفاده کند. همچنین تا یک ماه توصیه می شود که از رفتن به استخر و یا وان آب خودداری شود تا مشکل خاصی برای بیمار پیش نیاید.

 

کاربرد های لیفت نخ سینه چیست؟

عمده ترین و اصلی ترین کاربرد استفاده از لیفت با نخ (Lift with yarn) در خانم ها مربوط به ایجاد فرم و شکل دلخواه و مناسب به سینه ها می باشد. افراد بسیاری به دلایل مختلف فرم سینه های خود را از دست می دهند و سینه هایشان شل و آویزان می شود که این عامل باعث پیر به نظر رسیدن و همچنین بد اندامی در خانم ها می شود.

 

کاربرد های لیفت نخ سینه چیست؟

 

با انجام لیفت سینه، سینه های شخص فرم و شکل مناسبی را به خود می گیرد و باعث می شود فرد خوش اندام تر از گذشته به نظر برسد. این عوامل سبب می شود که اعتماد به نفس در فرد به طور قابل توجهی افزایش یابد و دیگر احساس ناخوش آیندی درباره اندام و فرم سینه های خود نداشته باشد.

همچنین خانم هایی که قصد بارداری دارند یا کودکانی را شیر می دهند و نگران عمل های جراحی هستند، لیفت سینه با نخ برای آنها گزینه مناسب تری است چرا که مشکلی در نوک پستان ها ندارند و برای شیردهی و میزان شیردهی آنها هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد.

همچنین افرادی که به دنبال روشی هستند که دوره نقاهت کوتاه مدت داشته باشد و به راحتی بتوانند به محل کار خود بازگردند بهتر است لیفت نخ سینه را جایگزین دیگر روش ها بکنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیفت با نخ خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed