برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی در دسته عمل‌های زیبایی قرار دارد که با هدف ایجاد هیکلی زیبا و شکمی لاغر و سفت انجام می‌شود. اما سوالی که در مورد این عمل زیبایی ایجاد می‌شود این است که آیا ابدومینوپلاستی برگشت دارد یا نه؟ مطمئنا هیچ عمل زیبایی بدون بازگشتی وجود ندارد. بنابراین باید یکسری مراقبت‌ها و نکات مهم در راستای این موضوع انجام شوند تا بیمار به صورت دائمی بتواند از نتیجه ایجاد شده بعد از عمل لذت ببرد. اگر شما نیز قصد انجام این عمل را دارید اما به دلیل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی مردد هستید توصیه می‌کنیم در خواندن مطالب این مقاله تا انتها همراه ما باشید. چرا که قصد دارید شما را در مورد صحت این موضوع و راهکارهایی که باید برای جلوگیری از آن انجام دهید آشنا کنیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاور زیبایی ما در کلینیک پوست و مو هلیا تماس بگیرید.

آیا برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی صحت دارد

آیا برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی صحت دارد؟

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای از بین بردن چربی‌ها و کوچک کردن شکم وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. یکی از این روش‌ها عمل ابدومینوپلاستی می‌باشد که به دلیل به روز و پیشرفته بودن، متقاضیان زیادی برای انجام آن به وجود آمده است. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که افراد پس از عمل دچار مشکلاتی از جمله بازگشت شکم بعد از جراحی زیبایی شکم می‌شوند که این نکته قابل پیشگیری می‌باشد و افراد می‌توانند از برگشت شکم خود جلوگیری کنند.

قبل از اینکه راجع به نکات ذکر شده سخنی به میان‌ آوریم، باید تاکید کنیم که روش و یا عملی وجود ندارد که شکم را تحت هر شرایطی تخت نگه دارد. به طور واضح‌تر اینکه افراد بعد از انجام روش و یا عمل خاص، در صورتی که رعایت حال خود را نکرده و تغذیه مناسب و استراحت کافی نداشته باشند، به احتمال بسیار زیاد و تا حدودی صد در صد، شاهد شکم و ظاهر نه چندان مناسب خواهند بود.

ابدومینوپلاستی چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی می‌باشد که برای از بین بردن چربی‌های اضافی، پوست و عضلات افتاده ناحیه‌ شکم به کار می‌رود. این عمل به دلیل به روز بودن و ایمنی بالا، جز عمل‌های پرطرفدار به شمار می‌رود و به دلیل تاثیر‌هایی که دارد، افراد مشتاق به انجام آن می‌شوند. این روش برای بسیاری از افراد تاثیر‌های چشمگیری به ارمغان آورده است. افرادی که دارای شکم افتاده و همچنین بزرگ هستند می‌توانند با انجام جراحی شکم، مشکل خود را رفع کنند. این افراد به دلایل مختلفی که دارند نمی‌توانند شکم خود را کوچک کنند اما عمل ابدومینوپلاستی کمک می‌کند بتوانند مانند افراد عادی که شکم نسبتا تخت و مناسب با فیزیک بدنی خود دارند، به تناسب اندام دلخواه برسند.

انجام عمل زیبایی شکم ممکن است بین ۱ تا ۵ ساعت طول بکشد که این زمان برای یک عمل جراحی، زمان مناسبی می‌باشد و افراد می‌توانند به راحتی آن را سپری کنند. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است این زمان کم و زیاد شود. به این دلیل که افراد ممکن است بخش وسیعی از شکم و یا بخش کوچکی از شکم خود را مورد انجام ابدومینوپلاستی قرار دهند.

به روز بودن، نتایج ایده‌آل و ایمن بودن این روش از جمله نکاتی است که سبب شده است تا افراد بسیار زیادی برای از بین بردن چربی‌های شکم و پهلوی خود و برداشتن پوست و عضلات افتاده، از آن استفاده کنند. گفتنی است که استفاده از این روش در کشور ما نیز رواج بسیاری یافته است تا حدی که برخی از افراد مشهور و یا سلبریتی از آن برای رسیدن به تناسب اندام خود استفاده کرده‌اند.

مطالب بیشتر: جراحی لاغری شکم و پهلو

برای اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با ابدومینوپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

آیا نتایج به دست آمده از ابدومینوپلاستی دائمی است؟

آیا نتایج به دست آمده از ابدومینوپلاستی دائمی است؟

برای اینکه بتوانید از عمل ابدومینوپلاستی نتایج دائمی بگیرید باید نکاتی را در نظر داشته باشید که در ادامه به برخی از مهمترین موارد برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از جراحی زیبایی شکم را بیان خواهیم کرد:

 1. وزن خود را تقریبا ثابت نگه دارید. این کار علاوه بر حفظ سلامتی، از به وجود آمدن مشکلات ناشی از اضافه وزن نیز جلوگیری کرده و همچنین باعث حفظ نتایج عمل جراحی شکم می‌شود.
 2. از جمله نکات دیگر در رابطه با حفظ نتیجه عمل ابدومینوپلاستی این است که باید مراقبت‌های قبل و بعد از عمل زیبایی شکم را جدی بگیرید و همچنین برای اینکه بتوانید این کار را به صورت کامل و تمام و کمال انجام دهید، بهتر است با پزشک متخصص در زمینه جراحی شکم مشاوره‌هایی را داشته باشید تا بتوانید این کار‌ها را به نحو احسن انجام دهید.
 3. همچنین برای اینکه از برگشت شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی جلوگیری گردد، باید در انتخاب پزشک متخصص در زمینه عمل زیبایی شکم دقت کافی را به عمل بیاورید زیرا انتخاب پزشک به دلیل اینکه تاثیر مستقیم بر روی عمل دارد، بسیار حائز اهمیت بوده و باید در انتخاب آن دقت کافی را داشته باشید. البته۹ این نکته را به ذهن خود بسپارید که دریافت هزینه‌های بالا به معنی خوب بودن پزشک نمی‌باشد.
 4. یک نکته‌ بسیار مهمی که باید ذکر کنیم این است که اکثر عمل‌ها نتایج دائمی ندارند. در صورتی این نتایج دائمی می‌شوند که افراد شرایط مناسبی برای آن محیا کنند. برای مثال روش ابدومینوپلاستی زمانی نتایج دائمی به بار می‌آورد که فرد تغذیه‌ مناسبی داشته باشد و همچنین میزان استراحت خود در شبانه روز را کنترل کند. در این صورت می‌توان تضمین داد که ابدومینوپلاستی نتایج بسیار فوق‌العاده‌ای را برای شما در پی خواهد داشت.

افرادی که دارای شک و شبه‌های نسبتا زیادی هستند می‌توانند برای راحتی خود، قبل از هر گونه اقدامی، با پزشک متخصص خود جلسه‌ مشاوره‌ای برگزار کنند. در این جلسات به دلیل اینکه طرف مقابل شما یک پزشک متخصص است، همه‌ حرف‌هایی که رد و بدل می‌شود دارای اعتبار بیش‌تری بوده و همچنین همه‌ سوالات با پاسخ‌های قانع‌کننده‌تر جواب داده می‌شوند و شک و شبه‌ای برای فرد باقی نمی‌ماند.

مطالب بیشتر: برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

چه چیزی باعث بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می شود؟

چه چیزی باعث بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می شود؟

بعضی از افراد پس از انجام جراحی ابدومینوپلاستی گمان می‌کنند که دیگر نیازی به داشتن برنامه و یا هیچگونه خودداری از انجام برخی کار‌ها از جمله پرخوری ندارند. این افراد باید این نکته را در نظر بگیرند که پس از انجام جراحی شکم باید در تغذیه خود برای جلوگیری از برگشت نتیجه عمل، بسیار دقت کرده و برنامه غذایی منظم و سالم داشته باشند. همچنین این نکته نیز قابل ذکر می‌باشد که برخی افراد پس از عمل ابدومینوپلاستی، انجام مراقبت‌های پس از عمل را جدی نمی‌گیرند که این نکته نیز باعث به وجود آمدن مشکلاتی می‌شود. از جمله‌ این مشکلات، بازگشت شکم به حالت اولیه می‌باشد که به مرور زمان اتفاق می‌افتد. بنابراین افراد باید برای گرفتن نتیجه و همچنین برنگشتن به حالت اولیه، باید به این مراقبت‌ها عمل کنند.

این نکته نیز قابل اشاره می‌باشد که بزرگ‌ترین دلیل برگشتن شکم بعد از عمل تامی تاک، عدم ثبات وزن افراد پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌باشد چرا که افراد پس از انجام جراحی گمان می‌کنند که چون شکم خود را کوچک کرده‌اند پس می‌توانند مدتی را با پرخوری بگذارنند و یا برخی افراد غذای خود را بسیار کم می‌کنند که این کار‌ها می‌توانند به نوعی به نتیجه عمل آسیب برسانند. پرخوری علاوه بر اینکه می‌تواند سبب بزرگ‌تر شدن سایز شکم و همچنین افزایش چربی در آن ناحیه شود، برای شما مشکلات دیگری از جمله کاهش اعتماد به نفس و بهم خوردن استایل و دیگر مشکلات را به همراه داشته باشد. اگر شما بعد از مدتی از انجام عمل شروع به پرخوری کنید و آن را بی‌رویه ادامه دهید، طبیعتا شاهد برگشت شکم و روبرو شدن با مشکلات ذکر شده خواهید شد. توصیه‌ای که داریم این است که پس از انجام ابدومینوپلاستی یک جلسه مشاوره‌ای با یک متخصص تغذیه داشته باشید. متخصص تغذیه به شما کمک خواهد کرد بتوانید یک تغذیه سالم و در کنار آن یک استراحت کاملا حساب شده و اصولی در طول شبانه‌روز داشته باشید.

مطالب بیشتر: ابدومینوپلاستی بازو

آیا بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی صحت دارد؟

آیا بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی صحت دارد؟

با توجه به نکاتی که ذکر شد باید بگوییم که امکان بازگشت شکم پس از انجام عمل زیبایی شکم وجود دارد زیرا برخی از افراد مراقبت‌های بعد از عمل را جدی نمی‌گیرند و در نتیجه دچار مشکلاتی می‌شوند که بزرگترین این مشکل‌ها پس از عمل جراحی، بازگشت شکم است که به دلیل جدی نگرفتن نکات گوشزد شده توسط پزشک و به دلیل سهل‌انگاری خود افراد اتفاق می‌افتد. افراد باید پس از انجام جراحی ابدومینوپلاستی، در ثابت نگهداشتن وزن خود تمام تلاش خود را به جا بیاورند و همچنین باید بتوانند این ثبات وزن را ادامه دهند. این کار هم از نظر پزشکی و هم از نظر زیبایی برای فرد قبل از اینکه شکم بزرگ شده و یا به حالت اولیه برگردد، ضروری است زیرا هیچ کسی دوست ندارد که ظاهر زیبای بدن خود را از دست داده و از نظر سلامتی دچار مشکل شود.

در صورتی که دوباره وزن شما افزایش پیدا کند، ممکن است دوباره به فکر انجام ابدومینوپلاستی باشید که باید بگوییم این امر به سادگی دفعه‌ اول نخواهد بود. افراد باید بدانند در صورت تکرار این روش برای از بین بردن چربی‌های شکم و پهلو، نمی‌توانند نتایج اقدام اول را کسب کنند. به صورت واضح‌تر باید بگوییم که انجام ابدومینوپلاستی در دفعات مختلف، علاوه بر عوارض و مشکلات به وجود آمده، رفته رفته نتایج بسیار کمتری هم برای افراد رقم می‌زند به گونه‌ای که پس از انجام آن ممکن است شاهد نتیجه‌گیری چندانی از آن نباشید. بنابراین بهتر است تمام تلاش خود را بکنید تا دیگر از ابدومینوپلاستی استفاده نکرده و از افزایش وزن بیش از اندازه‌ خود جلوگیری کنید.

مطالب بیشتر: انواع عمل ابدومینوپلاستی

بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی در چه اندازه ای است؟

بازگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی در چه اندازه ای است؟

بسته به نکاتی که افراد برای رعایت آن‌ها تلاش می‌کنند، بازگشت شکم بعد از abdominoplasty می‌تواند اندازه‌های مختلفی داشته باشد. این اندازه ممکن است برای افراد مشکلاتی را هم به وجود آورد. اولین نکته که باید به آن اشاره کنیم و در میزان بازگشت شکم بعد از جراحی زیبایی لاغری تاثیر مستقیم دارد این است که افراد در میزان غذای مصرف شده‌ خود به چه مقداری دقت می‌کنند که هم نیاز بدن خود را رفع کنند و هم دچار اضافه وزن نشوند. بنابراین پس از انجام عمل، فرد نباید غذای خود را بسیار کاهش دهد و همچنین نباید میزان غذای مصرفی خود را افزایش دهد. برای رعایت این نکات، بهترین فردی که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند، در مرحله‌ اول پزشک متخصص و در مرحله‌ی دوم خود شما هستید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام من سه ماه وخورده ای هست عمل ابدومینو ولیپوماتیک انجام دادم الان بعداز گذشت این مدت میبینم حجم شکمم مثل قبل هستش تنها فقط افتادگی شکمم از بین رفته وحجم وبزرگی شکمم انگار هیچ فرقی نکرده خیلی ناراحتم به حدی که کارم فقط شده اشک ریختن نمیدونم چ راحلی داره !میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام دوست من
   برای این مورد حتما باید نزد پزشک خودتون برید تا به درستی راهنماییتون کنه
   پیروز و استوار باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed