ابدومینوپلاستی بازو

افراد زیادی به دلیل داشتن پوست، عضلات افتاده و چربی اضافی در ناحیه شکم، از این مشکل احساس ناخوشایندی دارند و نمی‌توانند این مشکل را به شکل صد در صد و با استفاده از روش‌های قدیمی رفع کنند. پیشرفت علم و همچنین پیشرفت فناوری سبب شده است روش نوینی برای رفع این عارضه‌ها به وجود بیاید که آن را عمل جراحی ابدومینوپلاستی می‌نامند. این عمل زیبایی مخصوص از بین بردن مشکلاتی از قبیل شل شدن پوست و همچنین افتادگی آن است. از این جراحی برای قسمت‌های مختلف استفاده می‌شود که من جمله می‌توان به عمل ابدومینوپلاستی بازو اشاره نمود.

آیا ابدومینوپلاستی برای نواحی دیگری نیز قابل انجام است؟

ابدومینوپلاستی را می‌توان اینگونه تعریف کرد که نوعی از عمل‌های زیبایی برای حذف چربی و پوست اضافه است که در نقاط مختلف بدن قابل اجر می‌باشد و افرادی که از این مشکل رنج می‌برند می‌توانند برای حل آن از این عمل استفاده کرده و از نتایجی که پس از انجام عمل جراحی برای آن‌ها به وجود می‌آید لذت ببرند. عمل ابدومینوپلاستی در نواحی مختلف بدن به خصوص در ناحیه شکم انجام می‌شود. منظور از جراحی ابدومینوپلاستی شکم، حذف پوست و چربی اضافی از ناحیه پایین و همچنین وسط شکم و سفت کردن عضلات دیواره‌ شکم است که با انجام آن افراد می‌توانند از داشتن شکمی تخت برخوردار شوند.

آیا ابدومینوپلاستی برای نواحی دیگری نیز قابل انجام است؟

همچنین در برخی موارد ابدومینوپلاستی برای کوچک کردن ران پا‌ها نیز اجرا می‌شود. استفاده از این روش نیز می‌تواند باعث از بین بردن مشکلاتی چون افتادگی پوست و حذف چربی اضافی در این قسمت از بدن شود. باید گفت که افراد برای این کار می‌توانند از لیپوساکشن نیز استفاده کرده و از نتایج هر کدام از روش‌ها نیز برخوردار شوند. انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی در ناحیه ذکر شده قابل انجام است و به دلیل به روز و پیشرفته بودن آن می‌توان از موفقیت عمل که به نوعی توسط پزشک متخصص و کلینیک معتبر تضمین می‌شود، اطمینان حاصل نمود.

ابدومینوپلاستی بازو چیست و چگونه انجام می شود؟

در زمانی که افراد در ناحیه‌ بازوی خود احساس سنگینی ناشی از چربی یا پوست اضافه می‌کنند، می‌توانند با انجام ابدومینوپلاستی بازو از این پوست‌های اضافی که اغلب به دلیل کاهش وزن به وجود می‌آیند و معمولا ظاهری افتاده و شل مانندی به خود می‌گیرند، ر‌هایی یابند. انجام این عمل دارای مراحلی است که فرد می‌تواند با رعایت آن‌ها، نتایج قابل قبولی را دریافت کند. اسم دیگر این جراحی برای بازو، براکیوپلاستی است. جراحی زیبایی براکیوپلاستی یا عمل جراحی لیفت بازو یا ابدومینوپلاستی بازو باعث می شود که این قسمت، از زیر بغل به زیر آرنج تغییر شکل دهد. این عمل جراحی، پوست و چربی اضافی را از بین می‌برد تا ظاهری متعادل‌تر داشته باشد.

پوست بازو با بالا رفتن سن، بعد از کاهش وزن زیاد و قابل توجه و برای مبتلایان به لنف ادم، دچار افتادگی خواهد شد. ورزش ممکن است باعث تقویت و بهبود وضعیت عضلات زیربنایی بازو شود اما هیچ تغییری در پوستی اضافی که قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است ندارد.

انجام این عمل با هدف خارج شدن چربی و پوست اضافی صورت می‌گیرد که باعث لاغر شدن و صافی پوست بازو خواهد شد. در این عمل پزشک متخصص برش‌هایی را از ناحیه‌ زیر بغل شروع کرده و این برش‌ها می‌توانند تا ناحیه آرنج پیش بروند. عمل ابدومینوپلاستی بازو عموما بین یک تا سه ساعت طول می‌کشد و ممکن است با استفاده از بی‌حسی عمومی یا حالت نیمه بیهوشی انجام شود. ممکن است در صورت لزوم برای از بین بردن هرگونه رسوب چربی موضعی که مانع نتایج نهایی جراحی لیفت بازو باشد، لیپوساکشن صورت بگیرد. تمام برش‌ها در زیر بازو قرار دارند تا جای زخم پنهان شود و یا به حداقل برسد.

خلاصه‌ای از عمل برای شما ارائه شد اما به طور دقیق‌تر و قبل از انجام همه‌ نکات ذکر شده، پزشک متخصص ابتدا ناحیه‌هایی که باید از آن‌ها چربی خارج شود و پوست، مورد صافی قرار بگیرد را روی بدن فرد مشخص می‌کند و پس از آن شروع به انجام عمل کرده و مشکل فرد را برطرف می‌کند. انجام این عمل به هیچ عنوان نیاز به نگرانی و استرس ندارد.

با وجود داشتن اطلاعات بالا باید این نکته را بدانید که انتخاب پزشک می‌تواند در موفقیت این عمل بسیار حائز اهمیت باشد زیرا همه‌ نکات ارائه شده برای شما توسط پزشک انجام می‌شود و پزشک می‌تواند با انجام این‌ موارد باعث موفقیت عمل شود ولی در غیر این صورت و زمانی که پزشک در خارج کردن چربی‌ها و پوست‌ها مرتکب اشتباه شود ممکن است پوست بازو شل‌تر از حالت قبلی دیده شود.

برای اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با ابدومینوپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

ابدومینوپلاستی بازو چه فوایدی را به همراه خواهد داشت؟

ابدومینوپلاستی بازو چه فوایدی را به همراه خواهد داشت؟

زمانی که از جراحی ابدومینوپلاستی صحبت می‌کنیم اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد، زیبایی در ناحیه‌های مختلف بدن می‌باشد. انجام این عمل مزایای بسیاری برای افرادی دارد که در ناحیه شکم و بازو و همچنین دیگر نقاط بدن، دچار مشکلات افتادگی و چربی اضافی هستند. مزایای ابدومینوپلاستی بازو عبارتند از:

 1. از مزایای این عمل می‌توان به دوره‌ نقاهت کوتاه مدت آن اشاره کرد که به مدت یک هفته می‌باشد.
 2. همچنین پس از عمل فرد به مدت یک یا دو روز در بیمارستان بستری شده و می‌تواند در منزل خود این دوره‌ کوتاه مدت را طی کند و پس از آن به زندگی عادی خود بازگردد.
 3. از بین رفتن چربی‌ها ناحیه بازو که شکل ناخوشایندی به بدن و بازو‌های فرد داده بود، از مهمترین مزایای ابدومینوپلاستی بازو به حساب می‌آید.
 4. افتادگی پوست در ناحیه بازو اصلا خوشایند نبوده و با از بین رفتن آن شکل ظاهری بازو‌های فرد به حالت زیبای اولیه باز‌می‌گردد. عمل ابدومینوپلاستی بازو راهکار بسیار مفیدی برای درمان این عارضه خواهد بود.
 5. از مزیت‌های دیگر این عمل می‌توان به این نکته اشاره کرد که اکثر افراد می‌توانند آن را انجام دهند. همچنین افرادی که پس از کاهش وزن خود با این مشکل افتادگی عضلات و پوست روبرو شده‌اند نیز می‌توانند از این عمل برای رفع این مشکلات استفاده کرده و از نتایج آن نیز برخوردار شوند.

آیا نتایج حاصل از ابدومینوپلاستی بازو دائمی است؟

آیا نتایج حاصل از ابدومینوپلاستی بازو دائمی است؟

برای رسیدن به نتایج دائمی عمل ابدومینوپلاستی بازو در ابتدا باید با پزشک مشاوره‌هایی در این موضوع انجام شود تا با مراقبت‌های قبل و بعد از عمل به منظور گرفتن نتایج دائمی، آشنا شوید. به طور کلی چند عامل بر ماندگاری نتیجه ابدومینوپلاستی بازو تاثیر می‌گذارد:

 1. ورزش گاهی اوقات می‌تواند به درمان ضعف پوست زیر بازو‌ها کمک کند اما اغلب اوقات کافی نیست. به خصوص پس از کاهش وزن زیاد در افرادی که چاقی مفرط داشته‌اند، ورزش به تنهایی نمی‌تواند موثر باشد. با جراحی و برداشتن پوست اضافی و تغییر شکل بازو، فرد می‌تواند بازوهای خوش‌فرم داشته و به نوعی به تناسب اندام دلخواه خود برسد. ممکن است برای نتیجه بهتر و دائمی‌تر نیاز باشد بعد از عمل ورزش کنید. البته باید دقت داشت که از چه زمانی می‌توان ورزش را شروع نمود. همچنین زیر نظر پزشک و مربی حرفه‌ای کار کنید چرا که در بعضی مواقع ورزش سنگین نه تنها مفید نمی‌باشد بلکه ممکن است برای شما ضرر هم داشته باشد.
 2. برای گرفتن نتایج دائمی باید در انتخاب پزشک نهایت دقت را به عمل بیاورید چرا که در صورت نداشتن تجربه و مهارت کافی پزشک، نتایج دلخواه حاصل نمی‌شود و فرد ممکن است از انجام عمل جراحی برای از بین بردن مشکلات ناشی از وجود چربی اضافی در ناحیه بازوی خود پشیمان شود.
 3. در صورتی که فرد متقاضی خواهان به دست آوردن نتایج دائمی پس از عمل ابدومینوپلاستی است باید به دستوراتی که پزشک پس از انجام عمل برای وی ارائه می‌کند کاملا گوش داده و در انجام آن‌ها کوتاهی نکند. در غیر این صورت و با رعایت نکردن نکات گوشزد شده توسط پزشک، نمی‌تواند به نتیجه دائمی رسیده و همچنین از مزایای این عمل نیز نمی‌تواند برخوردار شود.
 4. زمانی باید برای ابدومینوپلاستی بازو اقدام کنید که بدن به حالت ثبات وزن رسیده باشد. اگر به تدریج وزنی را که از دست داده‌اید دوباره به دست بیاورید، یا از وزن خود کم کنید باعث ایجاد تنش بیشتر به پوست شده و افتادگی پوست دوباره رویت خواهد شد. در واقع نباید در یک دوره دچار نوسان در وزن شوید و حتی وزنی را کم و پس از مدتی اضافه کنید. باید سعی داشته باشید ثابت بمانید یا در حد کم در فواصل طولانی‌تر وزن خود را کم کنید. پس اگر دقت نکنید قطعا نتیجه عمل شما دائمی نخواهد بود.
 5. همچنین باید بدانید که آیا شما کاندید خوبی برای کانتورینگ بدن یا abdominoplasty بازو هستید یا خیر؟ آیا می‌توان ‌امید به نتایج دائم داشت یا خیر؟

کاندیدای مناسب برای عمل ابدومینوپلاستی بازو

به طور کلی افراد زیر واجد شرایط برای عمل ابدومینوپلاستی بازو می‌باشند:

 1. بزرگسالان در هر سنی که کاهش وزن آن‌ها تثبیت شده است.
 2. افراد سالم که محدودیت پزشکی ندارند.
 3. افراد دارای دید مثبت و اهداف واقع‌بینانه برای آنچه که نتیجه عمل می‌تواند ارائه کند.
 4. افرادی که متعهد به پیشبرد یک سبک زندگی سالم از جمله تغذیه مناسب و تناسب اندام هستند.

اگر واجد شرایط باشید مسلما نتیجه بهتری از عمل خواهید دید و همچنین می‌تواند نتیجه شما دائمی باشد. .
در یک چهارچوب کلی باید بگوییم که این نتایج تا حدود زیادی به پزشک متخصص در زمینه ابدومینوپلاستی و خود فرد بیمار بستگی دارد که باید این نکات را قبل از هر گونه اقدام برای انجام این عمل در نظر گرفت و سپس اقدام به انجام عمل ابدومینوپلاستی کرد.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی بازو

 1. پوشیدن گن مخصوص تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند.
 2. پرهیز از انجام ورزش و فعالیت سنگین تا زمان بهبودی کامل زخم‌ها
 3. مصرف میوه و سبزیجات بیشتر در طول دوره نقاهت برای ترمیم سریع‌تر زخم‌ها
 4. فشار نیاوردن به محل جراحی
 5. ماساژ دادن بازو در حمام و زیر آب ولرم برای کمک به خروج مایعات از محل جراحی
 6. پرهیز از مصرف دخانیات و الکل به مدت یک ماه بعد و یک ماه قبل از عمل
 7. عدم مصرف داروی رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی ابدومینوپلاستی بازو

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed