تزریق ژل

عوارض تزریق ژل صحت دارد؟

وقتی صحبت از عوارض و معایب تزریق ژل می‌شود، باید به این موضوع توجه کنید که همه فعالیت‌های زیبایی، آثار جانبی دارند. در حقیقت شما نمی توانید هیچ فعالیتی در زمینه زیبایی پیدا کنید که کوچک ترین عارضه ای به دنبال نداشته باشد. با این وجود گاهی تبلیغاتی بسیار منفی و غیرواقعی در مورد فعالیت‌های زیبایی به گوش می رسند. آن چه گاهی از سوی افراد غیر کارشناس در خصوص عوارض تزریق ژل گفته می‌شود، به هیچ وجه حقیقت ندارد. چرا که این فرآیند اساسا آثار جانبی بسیار کمی را برای شما به وجود خواهد آورد. با ما در این بخش از بلاگ تخصصی کلینیک پوست و مو هلیا با عنوان عوارض تزریق ژل همراه باشید.

ژل های تزریقی به بدن چند نوع هستند؟

ژل های تزریقی، موادی هستند که پس از تزریق شدن به بدن، برای از بین بردن چین و چروک ها، افزایش حجم و همچنین بازگرداندن طراوت از دست رفته به پوست، موثر خواهند بود. این فیلر ها به صورت شما ظاهری یک دست می بخشند و همچنین در تزریق ژل گونه، لب ها، سینه و باسن موجب افزایش قابل توجه حجم می شوند. فیلر هایی بهبود دهنده کیفیت و بافت پوست را می توان در 4 دسته مختلف قرار داد:

1- ژل های تزریقی از جنس کلاژن که به تحریک تولید کلاژن بیشتر در پوست منجر می شوند.

2- ژل های هیالورونیک اسید که ماده به کار رفته در تولید آن ها به صورت طبیعی در بدن وجود دارد

3- ژل های کلسیم هیدروکسی‌لاپاتیت که از ماده اصلی تشکیل دهنده استخوان ها ساخته می شوند

4- ژل های پلی ال لاکتیک اسید که از مواد زیست سازگار و ترکیب های مصنوعی به وجود می آیند.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

عوارض تزریق ژل

عوارض جانبی متداول تزریق ژل

افرادی که تزریق ژل را پشت سر گذاشته اند، با برخی از عوارض تزریق ژل روبرو می شوند. این آثار جانبی معمولا برای همه افراد رقم می خورند اما دوران ماندگاری آن ها در بدن بسیار کوتاه است.

عوارض جانبی متداول تزریق ژل

اگر این تزریق در شرایط مطلوب صورت بگیرد، آثار جانبی به هیچ وجه شدید و جدی نخواهند بود. عوارض تزریق ژل شامل موارد زیر هستند:

  1. قرمزی پوست در ناحیه انجام تزریق ژل
  2. احساس تورم در ناحیه انجام تزریق
  3. درد حداقلی در ناحیه انجام تزریق
  4. کبودی در ناحیه انجام تزریق
  5. احساس خارش در ناحیه انجام تزریق

همه این عارضه ها نهایتا تا یک هفته در ظاهر شما دوام می آورند و پس از آن، کاملا محو می شوند. این عارضه ها حداقلی هستند و تحمل آن ها اصلا دشوار به نظر نمی رسد. در نتیجه آن چه به عنوان آثار جانبی ناشی از تزریق ژل گفته می شود، نهایتا شامل همین موارد است. اگر به هر دلیلی این عوارض تزریق ژل در بدن شما بیشتر از یک هفته دوام آوردند، باید برای انجام معاینه های بعدی به پزشک مراجعه کنید. این اتفاق البته به ندرت دیده می شود و برای درصد بسیار زیادی از افراد اتفاق نمی افتد.

آیا عوارض جانبی شدید تزریق ژل صحت دارند؟

گاهی در مورد تزریق ژل، عوارض جانبی شدیدی مثل عفونت زیاد، تورم شدید، آسیب رگ های خونی و آسیب به بافت، شنیده می شوند. این عوارض تنها در یک صورت برای شما اتفاق می افتند. عوارض تزریق ژل تنها در صورتی شامل حال شما خواهند شد که این تزریق را به جای یک کلینیک معتبر، در یک کلینیک غیرمجاز انجام بدهید. اگر فردی که این تزریق را برای شما انجام می دهد، فاقد تخصص و مهارت کافی باشد، اگر تکنیک درستی در انجام تزریق به کار نرود و همچنین اگر میزان ژل برای تزریق به درستی انتخاب نشود، ممکن است عارضه های جانبی زیادی برای شما به وجود بیایند.

یکی از نگرانی های افراد در مورد تزریق ژل، امکان جابجایی ژل تزریق شده پس از پایان فرآیند است. حقیقت این است که این تجربه در شرایط عادی، هرگز اتفاق نمی افتد. اگر ژل در شرایط استاندارد تزریق شده باشد، تنها در صورتی در ظاهر شما جابجا خواهد شد که مراقبت های اصولی لازم را از آن به عمل نیاورید و فشار بسیار زیادی به ناحیه انجام تزریق وارد کنید.

فاکتور های ریسک پذیر در تزریق ژل

قبل از تزریق ژل، باید فاکتور های ریسک پذیر را نیز در این زمینه در نظر بگیرید. در حقیقت اگر در شرایطی خاص قرار دارید، نباید به سراغ این فعالیت بروید. چرا که در این صورت، عوارض جانبی زیادی برای شما ایجاد خواهد شد.

فاکتور های ریسک پذیر در تزریق ژل

  1. اگر پوست شما به هر دلیلی دچار تورم زیاد شده است، بهتر است به سراغ تزریق ژل نروید و این فعالیت را برای خود در نظر نگیرید. زخم، آکنه های فعال و مسائلی از این دست می توانند در ایجاد تورم در پوست اثر داشته باشند.
  2. اگر دچار آلرژی‌های حاد هستید و ممکن است به هر کدام از ترکیب های به کار رفته در ژل واکنش آلرژیک داشته باشید، نباید به سراغ تزریقِ فیلر بروید.
  3. اگر دچار اختلال خونریزی زیاد هستید، نباید تزریق ژل را برای خود در نظر بگیرید و این فعالیت را پشت سر بگذارید.
  4. اگر باردار هستید، در دوران شیردهی به سر می برید و یا زیر 18 سال سن دارید، نباید تزریق ژل انجام بدهید.
  5. اگر پوست شما بیش از حد مستعد زخم به نظر می رسد، تزریق ژل عوارض جانبی بسیار زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.

چگونه ایمنی تزریق ژل را بالا ببریم؟

برای سپری کردن تزریق ژل با کم ترین عوارض جانبی و بیشترین ایمنی، راهکار های ساده و مهمی وجود دارد که عمل کردن به آن ها، برای شما بسیار موثر خواهد بود.

1- تزریق ژل را زیر نظر یک پزشک متخصص، ماهر، با تجربه و معتبر انجام بدهید. در غیر این صورت، باید منتظر شکل گیری عارضه های جانبی بسیار زیاد در ظاهر خود باشید.

2- مطمئن شوید که این فعالیت برای شما در یک کلینیک معتبر با تجهیزات کافی و به روز صورت می گیرد. به هیچ وجه این تزریق را در خانه و یا یه کیوسک در یک مرکز تجاری انجام ندهید. این کار خطرات زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.

3- قبل از انجام تزریق، اطمینان حاصل کنید که از یک فیلر باکیفیت برای شما استفاده خواهد شد. مارک فیلر و جنس آن را بپرسید و خودتان تحقیق لازم را در این زمینه انجام بدهید. استفاده از یک ژل بی کیفیت، عوارض تزریق ژل را تقویت می کند و نتایج ایده آل این فرآیند را تحت تاثیر قرار می دهد.

4- خودتان به صورت آنلاین به سراغ خرید فیلر ها نروید و این کار را به متخصصان کلینیک تزریق ژل واگذار کنید. آن ها هم کیفیت فیلر را بهتر تشخیص می دهند و هم راه های بهتری برای خرید ژل می شناسند. شما باید حتما از فیلر های معتبر و تایید شده برای انجام این فعالیت بهره ببرید.

5- قبل از انجام کار، همه ریسک ها و عوارض جانبی احتمالی را با مشورت پزشک شناسایی کنید تا در هیچ زمینه ای غافلگیر نشوید.

6- از پزشک بخواهید که قبل از تزریق فیلر، یک تست آلرژی با همان فیلر برای شما انجام بدهد تا مطمئن شوید که خبری از واکنش های آلرژیک در بدن شما نخواهد بود.

7- سوابق دارویی و درمانی مربوط به گذشته خود را به طور کامل با پزشک در میان بگذارید. گاهی ممکن است حتی چند ماه پس از مصرف یک دارو، نتایج مصرف آن هنوز در بدن شما باشند. این موضوع می تواند پیچیدگی هایی برای تزریق ژل به وجود بیاورد.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق ژل خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان