تزریق ژل به لب بهتر است یا تزریق چربی؟

بسیاری از افراد به منظور افزایش حجم لب‌ها بین روش‌های تزریق ژل و تزریق چربی به لب شک دارند. به طور کلی می‌توان بیان کرد که هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. لازم است که فرد به منظور انتخاب یکی از این دو روش از همه‌ جوانب و عوارض این روش‌ها آگاهی داشته و با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه نسبت به انتخاب هر یک از این تکنیک‌های زیبایی اقدام کند. در این مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب انتقال چربی به لب و تزریق فیلر را بیان کرده و در نتیجه به شما بگوییم که کدام روش زیبایی مناسب شما خواهد بود.

اینفوگرافیک تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل

تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل؟

به منظور بررسی روش‌های تزریق ژل یا تزریق چربی بهتر است که نخست مشخصات و خصوصیات این دو تکنیک زیبایی را مورد ارزیابی قرار دهیم:

در روش تزریق ژل از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک استفاده می‌شود که این نوع پرکننده خود تحت قالب برند‌های مختلف در بازار وجود دارد. تزریق ژل تنها به بی‌حسی موضعی احتیاج داشته و طی مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. مهم‌ترین مزیت‌های این روش عبارتند از:

 1. اگر چه تزریق فیلر ممکن است با عوارضی همچون قرمزی و کبودی همراه باشد اما شدت آن نسبت به روش تزریق چربی بسیار کمتر بوده و پس از دوره‌ کوتاهی این عوارض از بین ‌می‌روند.
 2. هزینه‌ یکبار تزریق ژل نسبت به تزریق چربی بسیار کمتر است.

تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل؟

در کنار مزایایی که برای تزریق ژل بیان شد، بهتر است که برخی از معایب این تکنیک زیبایی را نیز برشماریم:

 1. یکی از اصلی‌ترین معایب تزریق ژل وجود پاسخ‌های آلرژیک از سوی بدن فرد است. فیلر‌ها و ژل‌ها هر چقدر که از بهترین کیفیت‌ها و برندهای موجود در بازار باشند از مواد طبیعی نیستند و به صورت مصنوعی ساخته می‌شوند. بنابراین امکان این خطر وجود دارد که پس از تزریق ژل، سیستم ایمنی فرد تحریک شده و نسبت به ماده‌ تزریق شده واکنش نشان دهد و عفونت‌های شدیدی را به وجود آورد.
 2. از دیگر معایب تزریق فیلر این است که همه‌ پرکننده‌های لب موقتی هستند و لازم است که فرد به طور منظم تزریق ژل را تکرار کند که این امر می‌تواند هزینه‌های زیادی به همراه داشته باشد.

به منظور پاسخ به این پرسش که انتقال چربی به لب‌ بهتر است یا تزریق فیلر؟ باید بگوییم که انتخاب هر یک از این روش‌ها کاملا به خواسته‌ فرد و البته سلامت عمومی بدن او بستگی دارد اما شاید یکی از اصلی‌ترین معایب تزریق چربی، طی کردن فرآیندی باشد که شبیه به عمل است. در واقع شما با ۴ مرحله روبرو هستید:

 1. ابتدا باید با پزشک خود در خصوص وضعیت سلامت عمومی و تمام نکاتی که پزشک باید در جریان باشد، صحبت کنید.
 2. در مرحله دوم عمل استخراج چربی انجام خواهد شد. به این ترتیب که طی عمل لیپوساکشن یا لیپوماتیک از چربی‌های ناحیه شکم، کمر یا پهلو مقداری برداشت می‌شود.
 3. سپس چربی خارج شده در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا یک بافت خالص از چربی به دست آید در اینجا پزشک باید مراقب باشد آسیبی به بافت چربی وارد نشود. در واقع از سختی‌های تزریق چربی، این روال دشوار هستند.
 4. پس از این مرحله با سرنگ‌های بسیار کوچک و با اعمال بی‌حسی موضعی تزریق انجام می‌شود و نتیجه نهایی مشخص خواهد شد. ممکن است پزشک کمی بیشتر از مقدار مورد نظر چربی تزریق کند که در این حالت، طبیعتا ورم ایجاد می‌شود و فرد بهتر است یک یا دو روز به استراحت بپردازد.

به طور معمول در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی معتبر پیش از انجام عمل زیبایی، جلسه‌ مشاوره‌ای برگزار می‌شود که در این جلسه پزشک معالج با توجه به خواسته‌ها و نیاز‌های فرد مراجعه‌کننده بهترین روش زیبایی که می‌تواند تزریق ژل و یا تزریق چربی باشد را به فرد پیشنهاد می‌دهد و فرد مراجعه‌کننده می‌تواند با توجه به مزایا و معایب هر یک از این روش‌ها نسبت به انتخاب یکی از آن‌ها اقدام کند.

تزریق فیلر یا چربی، کدام روش پیشنهاد میشود؟

بررسی عوامل موثر بر هزینه تزریق ژل و چربی به لب

هر دو روش تزریق ژل و تزریق چربی از جمله روش‌های جوانسازی پوست و از بین برنده چین و چروک هستند که بسته به عوامل مختلفی چون جنس پوست، میزان چین و چروک، وجود یا عدم وجود بانک چربی و درخواست پزشک یکی از این روش‌ها برای درمان انتخاب می‌شود. عوامل مختلفی بر هزینه نهایی تزریق ژل و چربی به لب تاثیرگذار هستند.

از جمله عوامل موثر بر تزریق ژل به لب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برند ژل مورد استفاده
 2. حجم ژل تزریقی
 3. مساحتی از پوست که نیاز به تزریق ژل دارد.
 4. دستمزد کلینیک که بسته به مهارت پزشک افزایش خواهد یافت.
 5. خدمات ارائه شده در کلینیک که بسته به مکان کلینیک و تجهیزات موجود در آن متغیر خواهد بود.
 6. تعداد جلسات مورد نیاز گرفتن نتیجه مطلوب

قیمت تزریق ژل و چربی به لب

 تزریق ژل به لبتزریق چربی به لب
مراحل۱. مرحله اول: اعمال بی‌حسی موضعی و استریلیزاسیون در ناحیه لب

۲. مرحله دوم: تزریق ژل در حجم مناسب توسط سرنگ‌های ظریف در لب

۱. مرحله اول: اعمال بی‌حسی و استریلیزاسیون در ناحیه لب و بانک چربی

۲. مرحله دوم: استخراج چربی از بانک چربی

۳. مرحله سوم: آماده‌سازی چربی‌های استخراج شده

۴. مرحله چهارم: تزریق دوباره چربی توسط سرنگ‌های ظریف در لب

 

نتیجه

۱. مشاهده نتیجه مثبت پس از تزریق ژل

۲. ماندگاری نتایج در حدود ۶ ماه الی ۱ سال

۱. مشاهده نتیجه مثبت پس از تزریق چربی

۲. ماندگاری نتایج در حدود یک سال و بیشتر

مدت زمان دوره نقاهتبدون دوره نقاهتدوره نقاهت چند روزه به منظور بهبود زخم‌های ایجاد شده در بانک چربی

از جمله عوامل موثر بر هزینه تزریق چربی به لب نیز می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. مسلما قبل ازا انجام تزریق چربی به لب به یک جلسه مشاوره احتیاج دارید تا پزشک به طور کامل بانک چربی و میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به لب را مورد بررسی قرار دهد.
 2. متد استخراج چربی از بدن: بسته به تکنیک مورد استفاده برای برداشت چربی از بانک چربی از جمله لیپوساکشن، بادی جت و لیپوماتیک هزینه تزریق چربی به لب متفاوت خواهد بود.
 3. حجم چربی تزریق شده: هر چه میزان تزریق چربی بیشتر باشد هزینه آن نیز افزایش خواهد یافت.
 4. منطقه تزریق چربی: در هزینه نهایی تزریق چربی به لب تاثیرگذار است.
 5. دستمزد پزشک و کلینیک: محل درمان که بسته به مهارت پزشک و منطقه محل فعالیت قیمت‌ها متغیر خواهد بود.
 6. هزینه های مورد نیاز: برای اطمینان از صحت و سلامت متقاضی قبل از عمل نیز بر قیمت تزریق چربی به لب تاثیر گذار است.

مطالب بیشتر:  تزریق چربی ارزان

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل و هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل به لب

بین تکنیک‌های زیبایی تزریق چربی و تزریق ژل تفاوت‌های اساسی بسیاری وجود دارد که در ادامه به بررسی این تفاوت‌ها خواهیم پرداخت:

 1. در روش تزریق چربی از چربی‌های اضافه‌ی بدن فرد مراجعه‌کننده استفاده می‌شود که این چربی‌ها ایمن‌ترین و طبیعی‌ترین ماده‌ پرکننده‌ موجود هستند در حالی که تزریق ژل با مواد مصنوعی انجام خواهد شد.
 2. تزریق چربی نه تنها باعث افزایش حجم لب‌ها می‌شود بلکه شواهدی وجود دارد که بیان می‌کند سلول‌های بنیادی موجود در بافت چربی با انتقال به مکان جدید و ایجاد تحرکات در بین سلول‌های آن منطقه و تکثیر در دراز مدت باعث جوانسازی لب می‌شود. به طوری که پس از یک مدت مشخص، متوجه طراوت و شادابی خاصی در ناحیه لب می‌شوید و این سلول‌های بنیادی موجود در بافت چربی می‌تواند تاثیر زیادی بر زیبایی افراد داشته باشد.
 3. از طرفی از آنجایی که در روش انتقال چربی، چربی‌ها از بدن فرد مراجعه‌کننده گرفته می‌شوند، این امر می‌تواند چربی‌های اضافی شما در سایر قسمت‌های بدن کاهش داده و شما را به تناسب اندام برساند.
 4. با این حال اگر در عوارض پس از عمل بخواهیم مقایسه‌ای انجام بدهیم، تزریق ژل کاملا راحت‌تر است.
  تزریق چربی بر خلاف تزریق ژل به بیهوشی یا بی‌حسی طولانی‌تری احتیاج داشته و این امر می‌تواند یکی از معایب این روش زیبایی باشد.
 5. عوارض جانبی ناشی از تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل بیشتر بوده و می‌تواند برای فرد مراجعه‌کننده چالش برانگیز باشد. البته منظور از این عوارض، ورم‌ها و کبودی ها هستند و در بدترین حالت به گلوله شدن چربی در زیر پوست اشاره می‌شود که تمامی این‌ها در طی چند روز محو خواهند شد.
 6. همچنین در روش تزریق ژل فرد می‌تواند بلافاصله نتایج حاصل از تزریق ژل را مشاهده کند در صورتی که در تزریق چربی ممکن است برای مشاهده‌ نتایج نهایی به گذشت زمان طولانی‌تری احتیاج باشد.

کدام روش برای افزایش حجم لب مناسب است ؟

فیلرهای لب یکی از پرطرفدارترین متدهای حجم دهی به لب‌ها هستند. داوطلبان افزایش حجم لب باید از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع بینانه از نتایج آن داشته باشند. برخی از زیباجویان دوست دارند بدانند که کدام روش برای افزایش حجم لبشان مناسب‌تر است؟ نظر ما روی تزریق ژل به لب می‌باشد. ژل های معتبر و استاندارد از اسید هیالورونیک مصنوعی (HA) تشکیل شده اند که یک ماده طبیعی در بدن انسان است. برندهای مختلفی از ژل هایی وجود دارد که برای تزریق به لب مناسبند، از جمله ژل ژوودرم (Juvederm)، رستیلن (Restylane) و پرلن (Perlane).

مطالب بیشتر: روش جایگزین تزریق چربی

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل به لب

مدت زمان بهبودی ژل لب و تزریق چربی لب چقدر است ؟

مانند تزریق ژل به لب، انتقال چربی به لب ها نیز یک روش محبوب بین زیباجویان است که با بی حسی موضعی انجام می شود. در حین انتقال چربی به لب، چربی از شکم شما (در اطراف ناف) برداشت می شود، توسط دستگاه تخلیص و تصفیه شده و به لب ها منتقل می گردد. پس از گذشت ۱۲ تا ۲۴ ساعت از تزریق ژل یا چربی به لب، درد شما باید از بین برود و همچنین تورم و کبودی خفیف ناشی از ورود سوزن و فیلر، باید طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده رفع شود، با این حال ممکن است تا یک هفته طول بکشد. اگر می‌خواهید قبل از یک رویداد بزرگ مانند عروسی، لب‌هایتان را حجیم نمایید باید این عمل را حداقل دو هفته زودتر انجام بدهید تا مطمئن شوید که تا آن زمان به طور کامل بهبود می یابید.

زمان ماندگاری تزریق ژل و تزریق چربی به لب

از جمله تفاوت‌های اصلی بین تزریق چربی و تزریق ژل می‌توان به ماندگاری آن‌ها اشاره کرد به نحوی که تزریق ژل معمولا به مدت زمان چند ماه الی یک سال پایدار است در حالی که تزریق چربی می‌تواند تا چند سال دوام داشته باشد. میزان ماندگاری تزریق ژل و یا تزریق چربی به میزان زیادی به مراقبت‌های پس از انجام این تکنیک‌های زیبایی بستگی دارد.

در صورتی که فرد پس از تزریق ژل به توصیه‌های پزشک معالج عمل کرده و از وارد کردن فشار و ضربه به لب‌ها خودداری کند در واقع تزریق ژل با مشکلی مواجه نشده و در نهایت میزان ماندگاری ژل تزریق شده افزایش خواهد یافت. در تزریق چربی نیز لازم است که فرد رژیم غذایی خود را با مشورت با پزشک خود تنظیم کرده و در نتیجه از کاهش وزن شدید اجتناب کند چرا که در صورت کاهش وزن اولین سلول‌هایی که از بین ‌می‌روند سلول‌های چربی بوده و در نهایت تزریق چربی با مشکل مواجه خواهد شد.

زمان ماندگاری تزریق ژل و تزریق چربی به لب

تزریق چربی امری تازه در پزشکی زیبایی نیست.  این عمل سال‌ها وجود داشته و تحقیقات زیادی روی آن انجام گرفته است. برای مثال یکی از این تحقیقات این است که در طی ۶ ماه اول، ۶۰ درصد از چربی‌های تزریق شده به نواحی بدن از بین می‌رود. این عدد بزرگ است و تنها ۴۰ درصد از چربی باقی مانده در بدن شما با در نظر گرفتن کم شدن حجم در طول زمان، باعث زیبا دیده شدن لب‌ها می‌شوند که پس از یک مدت مجبور می‌شوید دوباره تزریق چربی را انجام بدهید. بنابراین لازم است که مواد غذایی مورد نیاز سلول‌های چربی فراهم شود تا در نتیجه این سلول‌ها بتوانند به خوبی رشد کرده و نهایتا سبب افزایش حجم لب‌ها شوند.

برای تزریق چربی معمولا یک فرد جوان باید به بلوغ برسد و حتی پس از بلوغ مدتی را صبر کند تا وارد چرخه ثبات در بدن شود که معمولا تا ۲۰-۲۱ سالگی طول می‌کشد اما تزریق ژل به هیچ‌وجه چنین وضعیتی را ندارد و هر فرد بسته به دلخواه خود می‌تواند در لب و یا سایر نقاط بدن بدون محدودیت سن تزریق را انجام بدهد.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان

سایر روش های حجم دهی به لب در کلینیک هلیا

کلینیک فوق تخصصی پوست و موی هلیا به منظور حجم دهی و زاویه سازی لب های شما، متدهایی همچون موارد زیر را ارائه می دهد:

 1. تزریق ژل دائمی
 2. تزریق ژل موقت
 3. تزریق چربی

انتخاب درست بین تزریق چربی و تزریق ژل

به منظور انتخاب بین روش‌های تزریق ژل و تزریق چربی به لب‌ ها بهتر است که تمامی مزایا و معایب هر یک از این دو تکنیک زیبایی را در نظر گرفته  و در نتیجه با توجه به نیازی که دارید و با مشورت با پزشک متخصص یکی از این دو روش را انتخاب نمایید. برای مثال تزریق ژل برای همه جا مناسب است اما تزریق چربی چنین نیست. چربی چون قابلیت جذب شدن دارد نباید در اعضایی از بدن که فعالیت زیادی دارند مورد استفاده قرار بگیرد. اصولا تزریق چربی به پا‌ها یا دست‌ها صحیح نیست چون ما در طول روز دائما از دست‌ها و پا‌ها استفاده می‌کنیم و با توجه به استفاده مداوم چربی‌ها سریع‌تر ذوب شده و میزان ماندگاری کمتر می‌شود.

اما تزریق ژل چنین نیست و این مشکلات را ندارد از ژل می‌توان برای برجسته کردن باسن، سینه‌ها و سایر نواحی بدن استفاده کرد که علاوه بر ماندگاری بالا در طول زمان حجم ‌ایده‌آلی به ظاهر شما خواهد بخشید.

انتخاب درست بین تزریق چربی و تزریق ژل

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

همانطور که بیان کردیم تزریق چربی اگر چه ماندگاری بیشتری دارد اما نیازمند آن است که این تکنیک زیبایی در چند مرحله انجام شود. در حالی که در تزریق ژل شما می‌توانید ظرف مدت زمان ۲۰ دقیقه، نتیجه‌ نهایی را مشاهده کنید و در نهایت باید بگوییم که در صورتی که تزریق ژل توسط فردی بدون تجربه انجام شود می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد. چنانچه هنگام تزریق ژل، ماده‌ پرکننده وارد جریان خون شود برای فرد بسیار خطرناک بوده و به همین جهت است که توصیه می‌شود تزریق ژل حتما توسط فردی متخصص و آموزش دیده انجام گیرد.

در پایان باید بگوییم که هر یک از روش‌های تزریق چربی و تزریق ژل، خصوصیات منحصر به خود را دارا هستند و برای انتخاب هر یک از این روش‌ها بهتر است که شرایط فرد مراجعه‌کننده در نظر گرفته شود.

به طور مثال می‌توان گفت که تزریق چربی به لب برای فردی که چربی اضافه ندارد انجام نمی‌شود چرا که چنین فردی منطقه‌ اهدا‌کننده نداشته و استفاده از چربی‌های مورد نیاز بدن او می‌تواند برای سلامتی او خطر آفرین باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed