تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژلPosted by On اکتبر 29, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل

بسیاری از افراد به منظور افزایش حجم لب ها بین روش های “ تزریق ژل ” و تزریق چربی شک دارند. به طور کلی می توان بیان کرد که هر یک از این روش ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

لازم است که فرد به منظور انتخاب یکی از این دو روش از همه ی جوانب و عوارض این روش ها آگاهی داشته و با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه نسبت به انتخاب هر یک از این تکنیک زیبایی اقدام کند.

 

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل

 

در این مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب تزریق چربی و Filler injection را بیان کرده و در نتیجه به شما بگوییم که کدام روش زیبایی مناسب شما خواهد بود.

 

تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل؟

به منظور بررسی روش های تزریق ژل و یا تزریق چربی بهتر است که نخست مشخصات و خصوصیات این دو تکنیک زیبایی را مورد ارزیابی قرار دهیم.

در روش Filler injection از ماده ای به نام اسید هیالورونیک استفاده می شود که این نوع پرکننده خود تحت قالب برندهایی مانند Restylane و Juvederm   در بازار وجود دارد.

 

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل به لب

 

این دو نوع ماده ی پرکننده ی از نظر ایمنی سابقه ی بسیار خوبی داشته و نتایج بسیار مطلوبی را ایجاد می کنند. تزریق ژل تنها به حسی موضعی احتیاج داشته و طی مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود.

اگرچه Filler injection ممکن است با عوارضی همچون قرمزی و کبودی همراه باشد اما شدت آن نسبت به روش تزریق چربی بسیار کمتر بوده و پس از دوره ی کوتاهی این عوارض از بین می روند.

هزینه های تزریق ژل نسبت به تزریق چربی بسیار کمتر بوده ولی در مقابل میزان ماندگاری افزایش حجم لب ها با تکنیک تزریق ژل کوتاه مدت بوده و لازم است که فرد پس از گذشت دوره ای نسبت به ترمیم آن اقدام کند.

در کنار مزایایی که برای تزریق ژل بیان شده بهتر است که برخی از معایب این تکنیک زیبایی را نیز برشماریم. یکی از اصلی ترین معایب Filler injection وجود پاسخ های آلرژیک از سوی بدن فرد است.

مشاهده مطلب
تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند

بنابراین امکان این خطر وجود دارد که پس از تزریق ژل، سیستم ایمنی فرد تحریک شده و نسبت به ماده ی تزریق شده ، واکنش نشان دهد و عفونت های شدیدی را به وجود آورد.

از دیگر معایب تزریق چربی این است که همه ی پرکننده های لب موقتی هستند و لازم است که فرد به طور منظم تزریق ژل را تکرار کند که این امر می تواند هزینه های زیادی به همراه داشته باشد.

به منظور پاسخ به این پرسش که تزریق ژل به لب ها بهتر است و یا تزریق چربی ، باید بگوییم که انتخاب هر یک از این روش ها کاملا به خواسته ی فرد مراجعه کننده بستگی دارد.

به طور معمول در بسیاری از کلینیک های زیبایی معتبر پیش از انجام عمل زیبایی، جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که در این جلسه پزشک معالج با توجه به خواسته ها و نیاز های فرد مراجعه کننده بهترین روش زیبایی که می تواند تزریق ژل و یا تزریق چربی باشد را فرد پیشنهاد می دهد و فرد مراجعه کننده می تواند با توجه مزایا و معایب هر یک از این روش ها نسبت به انتخاب یکی از آنها اقدام کند.

 

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل به لب

بین تکنیک های زیبایی تزریق چربی و تزریق ژل تفاوت های اساسی بسیاری وجود دارد که در ادامه به بررسی این تفاوت های خواهیم پرداخت.

در روش تزریق چربی از چربی های اضافه ی بدن فرد مراجعه کننده استفاده می شود که این چربی ها ایمن ترین و طبیعی ترین ماده ی پرکننده ی موجود هستند.

زمان ماندگاری تزریق ژل و تزریق چربی به لب

 

تزریق چربی نه تنها باعث افزایش حجم لب ها می شود بلکه شواهدی وجود دارد که بیان می کند سلول های بنیادی موجود در بافت چربی می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی افراد داشته باشد.

از طرفی از آنجایی که در این روش چربی ها از بدن فرد مراجعه کننده گرفته می شوند، این امر می تواند چربی های اضافی شما در سایر قسمت های بدن کاهش دهد.

مشاهده مطلب
تزریق ژل لب مدل عروسکی

تزریق چربی بر خلاف Filler injection به بیهوشی احتیاج داشته و این امر می تواند یکی از معایب این روش زیبایی باشد. عوارض جانبی ناشی از تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل بیشتر بوده و می تواند برای فرد مراجعه کننده خطرناک تر باشد.

همچنین در روش Filler injection فرد می تواند بلافاصله نتایج حاصل از تزریق ژل را مشاهده کند در صورتی که در تزریق چربی ممکن است برای مشاهده ی نتایج نهایی به گذشت زمان طولانی تری احتیاج باشد.

 

زمان ماندگاری تزریق ژل و تزریق چربی به لب

از جمله تفاوت های اصلی بین تزریق چربی و Filler injection می توان به ماندگاری آنها اشاره کرد. به نحوی که تزریق ژل معمولا به مدت زمان چند ماه الی یک سال پایدار بوده در حالی که تزریق چربی می تواند تا چند سال دوام داشته باشد.

میزان ماندگاری Filler injection و یا تزریق چربی به میزان زیادی به مراقبت های پس از انجام این تکنیک های زیبایی بستگی دارد.

 

 

زمان ماندگاری تزریق ژل و تزریق چربی به لب

 

در صورتی که فرد پس از تزریق ژل به توصیه های پزشک معالج عمل کرده و از وارد کردن فشار و ضربه به لب ها خودداری کند در واقع تزریق ژل با مشکلی مواجه نشده و در نهایت میزان ماندگاری ژل تزریق شده افزایش خواهد یافت.

در تزریق چربی نیز لازم است که فرد رژیم غذایی خود را با مشورت با پزشک خود تنظیم کرده و در نتیجه از کاهش وزن شدید اجتناب کند. چرا که در صورت کاهش وزن اولین سلول هایی که از بین می روند ، سلول های چربی بوده و در نهایت تزریق چربی با مشکل مواجه خواهد شد.

بنابراین لازم است که مواد غذایی مورد نیاز سلول های چربی فراهم شده تا در نتیجه این سلول ها بتوانند به خوبی رشد کرده و نهایتا سبب افزایش حجم لب ها شوند.

 

انتخاب درست بین تزریق چربی و تزریق ژل

به منظور انتخاب بین روش های تزریق ژل و ” تزریق چربی به لب ” ها بهتر است که تمامی مزایا و معایب هر یک از این دو تکنیک زیبایی را در نظر گرفته شده و در نتیجه با توجه به نیازی که دارید و با مشورت با پزشک متخصص یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

مشاهده مطلب
تزریق چربی به روش بادی جت

همانطور که بیان کردیم تزریق چربی اگرچه ماندگاری بیشتری دارد اما نیازمند آن است که این تکنیک زیبایی در دو مرحله انجام شود. در حالی که در تزریق ژل شما می توانید ظرف مدت زمان 20 دقیقه ، نتیجه ی نهایی را مشاهده کنید.

 

انتخاب درست بین تزریق چربی و تزریق ژل

 

در نهایت باید بگوییم که در صورتی که Filler injection توسط فردی بدون تجربه انجام شود می تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

چنانچه هنگام تزریق ژل ، ماده ی پرکننده وارد جریان خون شود برای فرد بسیار خطرناک بوده و به همین جهت است که توصیه می شود تا Filler injection حتما توسط فردی متخصص و آموزش دیده انجام گیرد.

در پایان باید بگوییم که هر یک از روش های تزریق چربی و تزریق ژل خصوصیات منحصر به خود را دارا هستند و برای انتخاب هر یک از این روش ها بهتر است که شرایط فرد مراجعه کننده در نظر گرفته شود.

به طور مثال می توان گفت که تزریق چربی برای فردی که چربی اضافه ندارد انجام نمی شود چرا که چنین فردی منطقه ی اهدا کننده نداشته و استفاده از چربی های مورد نیاز بدن او می تواند برای سلامتی او خطر آفرین باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربیتزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع