1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. آیا مزوتراپی می تواند ریزش مو را متوقف کند؟ مدیریت ریزش مو و رشد مجدد

آیا مزوتراپی می تواند ریزش مو را متوقف کند؟ مدیریت ریزش مو و رشد مجدد

می‌توان به طور خلاصه مزوتراپی مو را روشی برای بهبود ریزش مو بیان کرد که طبق الگوهای خاصی، مزوتراپی مو درزنان و مردان استفاده می‌شود، نتیجه‌ی این راه درمانی بستگی به فاکتورهای رشد و میزان مواد مغذی موجود در بدن هر فرد دارد؛ بنابراین نمی‌توان در این روش مقایسه‌ای بین افراد دانست. این روش در حقیقت تنها روشی است که می‌تواند خیال شما را در مدت کوتاهی از ترمیم موهای ریخته شده راحت کند.

در این روش با استفاده از متعادل سازی هورمون‌ها، در روند رویش مو بهبود ایجاد می‌شود، در این روش نه نیازی به عمل جراحی دارید و نه دچار زخم در محل پوست خود می‌شوید به شرطی که مراقبت‌های بعد از مزوتراپی را به خوبی انجام دهید. در مزوتراپی راه‌کار تعیین‌شده بر پایه‌ی دریافت مواد مغذی و ویتامین‌رسانی از راه پوست است و این کار امروزه به چند شیوه صورت می‌گیرد.

اینفوگرافیک درمان ریزش مو با مزوتراپی
اینفوگرافیک درمان ریزش مو با مزوتراپی

حتی در مرحله‌ تزریق این مواد به پوست سر، شما هیچ‌گونه احساس دردی نخواهید داشت و با این کار می‌توان عمق یک میلی‌متری پوست که فولیکول‌های مو در آن قراردارند را تغذیه کرد. با تزریق مزوتراپی اگر هر عامل محرک ریزش مو دخیل باشد، با رساندن مواد مغذی می‌توان تا حد زیادی آن را غیرفعال کرد. با اعمال ویتامین‌ها به موضعی که نیازمند آن‌ها است، عملا تقویت مو برای پیشگیری از ریزش مجدد انجام می‌شود. در ادامه‌ این مطلب از کلینیک پوست و مو هلیا به بررسی کامل مزوتراپی مو و همچنین پاسخ به برخی سوالات همچون بعد از مزوتراپی مو چه باید کرد؟ پاسخ خواهیم داد.

 مراحل انجامنتایج حاصلهعوارض جانبی احتمالی
مزوتراپی1.داشتن یک جلسه مشاوره بین پزشک و بیمار و رعایت نکات مراقبتی لازم قبل از درمان با مزوتراپی
2.آماده کردن نواحی مورد نظر با اعمال ماده بی‌حسی و استریل کردن آن
3.آماده‌سازی محلول مزوتراپی توسط پزشک متخصص
4.تزریق محلول به صورت دستی به کمک سوزن و یا دستگاه مزوگان تا عمق ۱ میلی‌متری از پوست
5.استراحت فرد متقاضی و رعایت نکات مراقبتی بعد از انجام مزوتراپی
۱.مشاهده نتایجی هم چون بازسازی موهای آسیب دیده
۲.جلوگیری از آسیب‌های زودرس به موها
۳.تحریک رشد موها با تقویت و تغذیه فولیکول‌های مو
۴.درمان ظایعه‌های پوستی نظیر پوسته‌های کف سر یا چربی پوست
۵.افزایش حجم موها
۶.درمان آلوپسی
۷.رفع ریزش‌های شدید در مو
تا کنون گزارش جدی به عنوان عارضه جانبی بعد از انجام مزوتراپی گزارش نشده است. تنها می‌توان به زخم‌های بسیار ظریف ناشی از جای سوزن حین تزریق اشاره کرد که ظرف ۲۴ ساعت بهبود پیدا خواهد کرد.
مزوتراپی مو چند جلسه است
مزوتراپی موی سر

تاریخچه‌ مزوتراپی

جالب است بدانید مزوتراپی موی سر با تلاش‌های دکتر مایکل پیستور در سال ۱۹۵۲ ابداع شد و پس از آن برای اقدامات پرطرفداری مانند کاهش منطقه‌ سلولیت، برطرف کردن اسکار، درمان چین‌خوردگی‌های نازک و کم‌عمق برای بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گرفت. مزوتراپی موی سر تاکنون از سوی آکادمی پزشکی کشورهای اروپایی و همچنین بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی مورد تایید واقع شده است. پزشکی به نام دکتر شاپیکو نیز از این روش در سال ۲۰۰۲ استفاده کرده و تایید می‌کند که با مزوتراپی توانسته بیش از ۹۰ درصد بیماران را بهبود دهد.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی در واقع درمان تزریقی است که کمترین تهاجم را برای پوست خواهد داشت. در این روش، از محلولی شامل ویتامین‌ها، هورمون‌ها، مواد مغذی و … برای درمان عارضه مربوطه استفاده می‌شود. سلول‌های بنیادی دارای سه لایه به نام‌های اکتودرم، مزودرم و اندودرم هستند. سلول‌های بنیادی اکتودرمی، تشکیل‌دهنده لایه بیرونی پوست (اپیدرم) هستند و سلول‌های مزودرمی، لایه میانی پوست یا درم را می‌سازند. بنابراین همانگونه که از نام مزوتراپی مشخص است، در این روش محلول به لایه میانی پوست تزریق می‌گردد. در لایه میانی پوست، رشته‌های کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید وجود دارند که باعث شادابی، استحکام و کشسانی پوست خواهند شد.

همچنین فولیکول مو در لایه میانی پوست قرار گرفته است. لذا وقتی تزریق در لایه درم پوست صورت گیرد، محلول تقویتی مستقیما به پیاز مو خواهد رسید. لازم است بدانید که برخی مواد و داروها نمی‌توانند از اپیدرم عبور نموده و به فولیکول برسند. به همین دلیل تزریق کمک می‌کند این مانع برداشته شود.

مواد تشکیل دهنده‌ محلول تزریقی مزوتراپی

همانگونه که گفته شد در روش مزوتراپی از یک محلول تقویتی به نام کاکتیل یا کوکتل برای کاربردهای مختلف از جمله تقویت مو استفاده می‌شود. حتما این سوال برای شما نیز به وجود آمده است که محلول مزوتراپی مو از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟

 1. ترکیبی از انواع ویتامین‌ها
 2. مواد معدنی شامل زینک، فسفر، منیزیم و …
 3. داروهای مغذی همانند سیلیکون که یک ماده طبیعی در مو است و با افزایش سن، این ماده در بدن کم خواهد شد. در نتیجه ریزش مو شروع می‌شود.
 4. داروی بی‌حسی موضعی
 5. کلسی‌تونین که باعث بهبود خونرسانی به فولیکول مو می‌شود.
 6. داروهای اتساع دهنده عروق خونی برای افزایش خونرسانی به بافت‌ها و فولیکول‌ها

مراحل مزوتراپی مو

در صورتی که متخصص صلاح بداند روش مزوتراپی مو را برای شما عزیزان اجرا کند، لازم است بدانید که مراحل کار به شکل زیر اجرا می‌گردد:

مرحله اول: آماده سازی

 1. چند روز قبل از شروع درمان، داروهای رقیق‌کننده خون را کنار بگذارید.
 2. یک روز قبل و یک روز بعد از درمان نباید به سراغ داروهای تقویتی و حالت‌دهنده مو بروید.
 3. شب قبل از مزوتراپی مو حتما استحمام کنید.

مرحله دوم: شروع درمان

متخصص بعد از آماده‌سازی محلول، تزریق را به صورت دستی با سوزن و یا با دستگاهی به نام مزوگان، انجام خواهد داد. برای این منظور، سوزن باید تا عمق یک میلی‌متری پوست نفوذ کرده و محلول به لایه میانی پوست تزریق شود.

نکته‌ای که لازم است متذکر شویم این است که بعد از اتمام کار، جای سوزن، زخم‌های کوچکی تشکیل می‌شود که عارضه‌ای طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف می‌گردند.

انواع مزوتراپی مو

در کل راه‌های زیادی از مزوتراپی وجود دارد که اکثرا در درمان ریزش مو، از بین بردن پف چشم، بهبود کبودی اطراف چشم، کاهش خطوط سلولیت، شفاف‌سازی پوست صورت، جوان‌سازی، درمان جوش‌ها، از بین بردن خطوط نازک در صورت، سندرم‌هایی مانند تونل کارپ، فیبرومیالژی و بلز پالسی ثابت شده‌اند و نتایج خوبی را به جا گذاشته‌اند. توصیه می‌شود در برخی موارد همراه این کار، میکرونیدلینگ نیز انجام شود که نتایج آن برای شما بسیار واضح و بهتر خواهد بود.

مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی

مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی

انجام درست مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی مو از مهم‌ترین کارهایی است که افراد متقاضی پس از تزریق محلول مزوتراپی باید به آن توجه کافی داشته باشند. به همین جهت توصیه می‌شود به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. جلوی نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 2. از کلاه به شکلی که به سر فشار بیاورد، استفاده نکنید.
 3. تا ۲۴ ساعت از استحمام بپرهیزید.
 4. تا زمانی که دوران نقاهت شما به پایان نرسیده است از رنگ کردن مو و همچنین سشوار و اتوی مو استفاده نکنید.
 5. برای دریافت نتیجه دلخواه و معقول، مراحل درمانی را به آخر برسانید.

مطالب بیشتر: پروتز مو یا کاشت مو

فواید مزوتراپی مو

در این روش که در حال حاضر طرفداران بسیاری پیدا کرده است، مانند هر روش دیگری ویژگی‌های مثبتی دیده شده است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد:

 1. قرار نیست در مزوتراپی جراحی اتفاق بیافتد پس این روش عارضه‌ای ایجاد نمی‌کند.
 2. پس از این فرآیند، علائمی مثل حساسیت به هر نوعی دیده نشده است.
 3. چون جراحی وجود ندارد پس به شما داروی بیهوشی یا بی‌حسی تزریق نمی‌شود.
 4. پس از انجام مزوتراپی نیاز به استراحت طولانی مدت نخواهید داشت.
 5. تمام این فرآیند بدون احساس درد یا فشار انجام می‌شود.
 6. به بازسازی و جلوگیری از آسیب زودرس موها کمک می‌کند.
 7. با تغذیه‌ فولیکول‌ها منجر به رشد موها می‌شود.
 8. هر ضایعه‌ای مانند پوسته‌های کف سر یا چربی پوست سر رفع می‌شوند.
 9. نیاز به مراقبت خاصی پس از انجام ندارد.
 10. برای هر دوره‌ای از زندگی بلامانع است.
 11. سبب افزایش حجم موها می‌شود.
 12. برای درمان آلوپسی با مزوتراپی مو مناسب است.
 13. روند ریزش مو را به تعویق می‌اندازد.
 14. منجر به رشد مو از نواحی تحریک شده که حاوی فولیکول مو هستند، می‌شود.
 15. سبب افزایش استحکام موهای جدید می‌شود.
 16. با این روش نتیجه‌ یکدست حاصل می‌شود.
 17. رضایت بی‌سابقه‌ افراد در مقایسه با روش‌های دیگر مشاهده شده است.
 18. مزوتراپی برای ریزش ارثی مو بسیار مناسب است.

عوارض احتمالی مزوتراپی موی سر

برای فرد قبل از انجام مزوتراپی مو ممکن است این سوال پیش بیاید که عوارض مزوتراپی چیست؟ که در اینجا به این سوال پاسخ داده شده است. مزو تراپی در هر بخشی از سر که انجام شود، عوارض احتمالی بسیار کمی خواهد داشت تا حدی که این عوارض قابل چشم‌پوشی هستند.

درمان قطعی مشکلات مو با مزوتراپی مو

 1. درمان عارضه آلوپسی
 2. برطرف کردن ریزش مو ناشی از استرس
 3. درمان آسیب‌دیدگی ساقه مو
 4. افزایش سرعت رشد مو در مواردی که سرعت رشد کند شده است.
 5. درمان ریزش مو ناشی از شیمی درمانی

مزوتراپی برای چه کسانی جواب نمی ‌دهد؟

 1. افراد مبتلا به ریزش مو ناشی از بیماری زمینه‌ای همانند سفلیس
 2. افراد درگیر با بیماری‌های دیابت، هپاتیت، هموفیلی، ایدز و …
 3. مردان بالای ۴۰ سال با طاسی آندروژنی
 4. خانم‌های بالای ۶۰ سال با طاسی آندروژنی
 5. زنان باردار

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی 

کاندیدای مناسب مزوتراپی

کاندیدای مناسب مزوتراپی چه افرادی هستند؟

این روش درمانی هیچ نوع محدودیت جنسی و سنی را شامل نمی‌شود، به طور کلی روشی تایید شده برای همه‌ی افرادی است که دچار ریزش مو شده‌اند؛ می‌توان به طور واضح ادعا کرد که این روش برای گروه سنی هجده تا هفتاد سال به خوبی اجرا می‌شود به شرطی که دارای ناراحتی خاصی یا بیماری قلبی نباشند. اگر نتایج انجام مزوتراپی را تا کنون ندیده‌اید، بهتر است بدانید این تاثیرات برای هر فرد متفاوت است.

اما برای همه‌ی کسانی که این روش انجام می‌شود نتایج آن ماندگار خواهد بود؛ پس اگر شما نیز می‌خواهید با صرف هزینه‌ای مناسب برای یک‌بار از مزایای روش مزوتراپی مو بهره ببرید، تردید نکنید. در بعضی افراد تاثیر این روش پس از یک‌بار و برای بعضی دیگر پس از پایان دوره‌ی هشت جلسه‌ای مشاهده می‌شود. این تعداد جلسات برای هر فرد یکسان نیست و باید با نظر متخصص تعیین شوند.

مزوتراپی مو بعد از کاشت

درمان آلوپسی با مزوتراپی

مزوتراپی برای مو به ‌تازگی به روشی پرطرفدار برای درمان انواع آلوپسی تبدیل شده است. یکی از متدهایی که می‌تواند به درمان تلوژن افلوویوم، آلوپسی آندروژنتیک و آلوپسی استرسی منتهی شود مزو سر است که طی آن موادی به پوست سر تزریق می‌شوند که شامل «کوکتل‌هایی» از عصاره‌های گیاهی طبیعی، عوامل هومیوپاتی، ویتامین‌ها، گشاد کننده‌های عروق و داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل هستند که توانایی تحریک رشد موها را دارند. مزوتراپی برای رشد مو در کسانی که مبتلا به آلوپسی اره اتا هستند موثر نیست و مبتلایان باید راه حل دیگری را برای رشد موهایشان بیابند.

مطالب بیشتر: فولیکول مو
مزوتراپی مو قیمت

مزوتراپی در چند جلسه انجام می‌شود؟

تعداد جلسات مزوتراپی مو چقدر است ؟ احتمالاً برای به دست آوردن اثر مطلوب از به چندین جلسه تزریق مزو سر نیاز خواهید داشت و به طور حدودی باید انتظار داشته باشید که بین ۳ تا ۱۵ بار برای این امر به پزشک مراجعه کنید. در ابتدا، هر ۷ تا ۱۰ روز یک بار کوکتل‌های مزو را تزریق خواهید کرد و اگر پوست شما شروع به بهبود و رشد مو کرد، فاصله بین جلسات در حدود دو هفته یک بار یا یک بار در ماه انجام تغییر می‌کند. این که دقیقا شما به چند جلسه مزو احتیاج دارید تا رشد موهایتان کاملا تحریک شود مشخص نیست. این تعداد به عوامل مختلفی همچون موارد زیر بستگی دارد:

 1. شدت ریزش موها
 2. علت ریزش مو
 3. سن افراد
 4. میزان پاسخدهی بدن فرد به درمان

میزان تاثیر مزوتراپی بر فرایند رشد و تقویت مو

میزان تاثیر مزوتراپی بر فرایند رشد و تقویت مو

تزریق مزوتراپی به سر در سطح جهانی مورد استقبال و توصیه متخصصان معتبر مو قرار گرفته است به طوری که اکثر متخصصان مو عقیده دارند که این متد ۹۰ تا ۹۲ درصد در بازسازی مو موفق است. موادی که از تزریق سوزن‌های ریز مزو وارد پوست سر می‌شوند گردش خون را بهبود می‌بخشند و رشد فولیکول‌های مو را افزایش می‌دهند و در نهایت منجر به افزایش حجم موهای شما می‌شوند. همچنین انجام مزوتراپی هورمون DHT را از بین می‌برد و طاسی الگوی مردانه را کنترل می‌کند. با این وجود نباید خصلت‌های بدن هر فرد را نادیده گرفت، به این ترتیب بدن گروهی از افراد نسبت به تزریق کوکتل‌های مزوتراپی واکنش مثبتی نشان نمی‌دهد.

نتایج نهایی و طول مدت ماندگاری مزوتراپی مو

مدت اثر مزوتراپی مو چقدر است ؟ نتایج حاصل از هر جلسه مزوتراپی مو برای ریزش ارثی ظرف سه هفته پس از درمان مشخص می‌شود. برای ایجاد یک نتیجه کاملا رضایت بخش و دائم، معمولاً چندین جلسه درمان با فاصله چهار تا شش هفته مورد نیاز است. به گفته متخصصان شانس موفقیت درمان مزوتراپی مو ۹۲ تا ۹۰ درصد است و این متد به دلیل بهبود بخشیدن گردش خون باعث می‌شود فولیکول مو سریعتر رشد کند و در طولانی مدت زنده بماند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که در صورت مراقبت اصولی از موها، نتایج و ماندگاری حاصل از مزوتراپی مادام‌العمر باشد.

مقایسه دو روش مزوتراپی مو و کاشت مو ؟

به طور کلی عمده‌ترین علت ریزش مو به عدم تعادل هورمونی، عواملی مانند کمبود مواد مغذی، استرس، کاهش گردش خون در اطراف فولیکول‌های مو و فاکتورهای ارثی و ژنتیکی است. از راهکارهای نوینی که در حال حاضر برای درمان کاهش تراکم مو مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به کاشت موی طبیعی و مزوتراپی اشاره نمود که در زیر به بررسی تفاوت‌هایشان پرداخته می‌شود:

 1. در مزوتراپی برای ریزش مو محلول تزریق شده که حاوی برخی مواد تقویتی است، لایه مزودرم پوست سر را تحریک کرده و شروع به تحریک روییدن مو می‌کند. در مقابل در متد کاشت مو از فولیکول‌های موی دیگر نقاط بدن استفاده می‌کنند و آن‌ها را در ناحیه‌ای پیوند می‌زنند که دچار ریزش و یا کاهش تراکم شده است.
 2. برای کاشت موی طبیعی از فولیکول‌های موی فرد زیباجو استفاده می‌شود اما مزوتراپی فقط فولیکول‌های موجود در لایه میانی پوست را تحریک می‌کند.
 3. هر دو متد نتایجی دائمی دارند با این حال انجام مزوتراپی ممکن است خیلی راحت تحت تاثیر عوامل مختلف قرار بگیرد و مجددا موها شروع به ریزش کنند. اما موهای کاشته شده طی ایمپلنت مو بعد از رشد کامل به ریزش مقاوم می‌شوند.
 4. کاشت مو در یک جلسه چند ساعته انجام می‌گیرد و نتایج اولیه‌اش بعد از حدود ۳ الی ۶ ماه ظاهر می‌شود اما مزوتراپی به حداقل ۳ الی ۱۵ جلسه نیاز دارد و نتایج اولیه آن تقریبا از جلسه سوم به بعد قابل مشاهده است.

مطالب بیشتر: ریزش مو سکه ای

تفاوت مزوتراپی مو و میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ برای اولین بار در دهه ۱۹۹۰ شهرت خود را به عنوان یک راهکار درمانی برای اسکار به دست آورد و از آن زمان به بعد، آن را به عنوان یک جایگزین یا درمان کمکی بالقوه برای آلوپسی آندروژنیک و آلوپسی آره آتا مورد مطالعه قرار گرفته است. تصور می‌شود که میکرونیدلینگ می‌تواند به القای سلول‌های بنیادی در فولیکول‌های مو کمک کند که ممکن است منجر به رشد مو شود. برخلاف روش مزوتراپی مو ، در طول میکرونیدلینگ مو اپراتور از یک غلتک (رولر) که دارای سوزن است استفاده می‌کند و شروع به کشیدن آن بر روی سر می‌نماید و به این ترتیب رویش مو را تحریک می‌نماید.

در طی میکرونیدلینگ مانند مزوتراپی از تزریق کوکتل خبری نیست اما به این معنا نیست که نمی‌توان این کار را انجام داد! اتفاقا انجام میکرو می‌تواند باعث افزایش قابلیت جذب موادی مانند کوکتل‌های تقویتی، ماینوکسیدیل، استروئید موضعی و پلاسمای غنی از پلاکت (prp) شود. به عنوان مثال یک مطالعه از منبع معتبر به طور خاص مزایای بالقوه میکرونیدلینگ را در هنگام استفاده با کورتیکواستروئید موضعی برای درمان آلوپسی آره آتا مورد بررسی قرار داد و به نتایج امیدوار کننده‌ای دست یافت.

تاثیرات مزوتراپی بعد از کاشت مو

پس از کاشت موی طبیعی، مزوتراپی رگ زایی (تشکیل رگ جدید) را تسریع می‌کند و فاکتورهای رشد مورد نیاز پیوندهای موی کاشته شده را تامین می‌نماید و آن‌ها را تحریک می‌کند. مزوتراپی برای موهای کاشته شده روش سودمندی به حساب می‌آید و برای کمک به بازیابی سریع موها پس از ریزش شوک بسیار موثر واقع می‌شود. در واقع کوکتل‌های مورد استفاده برای روش مزوتراپی مو باعث می‌شوند که بدن سریع‌تر واکنش‌های خود را آغاز کند و زیباجو سریع‌تر از زمان عادی، شاهد رویش مجدد موی خود باشد.

بهترین برند مزوتراپی مو کدام است؟

با استقبال پر شور زیباجویان از روش مزوتراپی مو کمپانی‌های مختلفی شروع به ساخت کوکتل‌های مصرفی در این متد نمودند. از جمله بهترین برندهای دارویی مورد استفاده در مزوتراپی مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. داروی مزوتراپی CYTOCARE 715: این محصول یکی از محدود داروهای مزوتراپی است که غنی از زینک می‌باشد و از ریزش موهای سر جلوگیری می‌کند.
 2. استیل هگزا پپتاید-۳: این دارو که توسط کمپانی CELLBONE تولید می‌شود باعث کاهش انقباض عضلات سر می‌شود و گردش خون در ناحیه سر افزایش می‌دهد و در نتیجه به رشد مو کمک می‌کند.
 3. پروپشیا یا فیناستراید: این دارو با کاهش غلظت دی هیدرو تستوسترون (عامل اصلی ریزش موی آندروژنیک) منجر به کاهش ریزش مو می‌گردد و با ترکیب داروهای دیگر می‌تواند باعث رشد مو شود.
 4. محصولات BCN Classics: داروهای اسپانیایی کلاسیکی هستند که دارای تحمل‌پذیری بالا می‌باشند و بدون داشتن هیچگونه محتوی مضر منجر به رشد حداکثری موها می‌شود.

آیا مزوتراپی موی سر درد دارد؟

از نظر زیباجویان مزوتراپی مو برخلاف متدهای مشابه دارای درد نه چندان زیادی است و کمتر کسی وجود دارد که نتواند آن را تحمل کند. هر جلسه این متد حدود ۱۰ الی ۳۰ دقیقه طول می‌کشد بنابراین شاید تحمل سوزن‌های موجود در تفنگ مزو دشوار باشد، به همین دلیل پزشکان می‌توانند قبل از شروع کار ناحیه تحت درمان را با استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی سر نمایند تا زیباجو کمترین میزان ناراحتی را تجربه نماید.

بهترین دکتر مزوتراپی در تهران

بهترین دکتر برای مزوتراپی کسی است که برای تشخیص بیماری‌هایی که روی پوست، مو و ناخن‌ها تأثیر می‌گذارد آموزش دیده باشد. این دست از پزشکان هستند که می‌توانند مشکل ریزش مو را ریشه یابی نمایند و در بسیاری از موارد با موفقیت آن را درمان کنند. آقای دکتر حمیدرضا خراسانی از جمله پزشکانی هستند که سابقه چندین سال فعالیت در زمینه پوست و مو و زیبایی دارند و در کلینیک فوق تخصصی هلیا در حال خدمت رسانی هستند.

بهترین سن برای انجام مزوتراپی موی سر

سن مناسب مزوتراپی مو چقدر است؟ خانم‌ها آقایان در هر سنی ممکن است دچار ریزش مو شوند و این اتفاق دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. برای این که بتوان از مزوتراپی مو نتیجه دلخواه را گرفت لازم است که زیباجویان بازه سنی بین ۲۰ تا ۴۰ سال داشته باشند زیرا این بازه سنی با استناد به گزارشات علمی، بیشترین میزان بازدهی را دارد.

مراحل رشد مو بعد از مزوتراپی مو

مراحل رشد مو بعد از انجام مزوتراپی موی سر

مزوتراپی روشی است که طی آن از دستگاه مزوگان استفاده می‌شود. سوزن‌های روی مزوگان باعث ایجاد خراش‌هایی بر روی پوست سر می‌شوند و زمینه‌ای مناسب را برای جذب داروهای تقویتی مانند ماینوکسیدیل، فیناستراید و کوکتل‌های مزوتراپی فراهم می‌نماید. مراحل رشد مو بعد از انجام مزوتراپی موی سر به شرح زیر است:

 • جلسه اول و دوم: زیباجو معمولا بعد از این جلسات تغییرات خاصی را در سر خود مشاهده نمی‌کند و این موضوع می‌تواند برایش دلسرد کننده به نظر برسد.
 • جلسه سوم و چهارم: تقریبا در این جلسات تغییرات قابل مشاهده سر شروع شده و بیشتر افراد می‌توانند ببینند که ریزش موهایشان متوقف شده است.
 • جلسه پنجم و ششم: بعد از این جلسات چربی سر به شدت کاهش می‌یابد و در صورت مصرف کوکتل‌های تقویتی می‌توان دید که موهای موجود مقاوم شده‌اند.
 • جلسه هفتم به بعد: از این جلسه به بعد تغییرات در هرکس می‌تواند متفاوت باشد. به طوری که برخی افراد از جلسه هفتم ممکن است شاهد رویش مجدد مویشان باشند و برخی دیگر حتی تا جلسه دهم اثری از رویش مو نبینند.

سوالات متدوال

مزوتراپی موی سر بعد از چند جلسه جواب می‌دهد؟

با توجه به شدت ریزش تعداد جلسات و فواصل تزریق مزوتراپی در هر فرد متفاوت است؛ به همین دلیل تعداد جلسات بعد از جلسه اول معاینه توسط پزشک مشخص می‌گردد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید. همینطور می‌توانید به اینستاگرام هلیا مراجعه کرده و از کلیپ‌های تخصصی ما دیدن کنید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

سوالات خود را در خصوص مزوتراپی مو را در بخش نظرات بپرسید، مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود. همچنین اگر تجربه ای در خصوص کاشت و مزوتراپی مو در کلینیک هلیا را دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 ❤️ انتقاد و پیشنهاد شما یاری گر ما در ارائه ی هر چه بهتر خدمات است ❤️

منبع :

healthline

beverlyhillslaserinstitute

pubmed

advanceclinic

۱۰ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code