کاشت مو

درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو

می‌توان به طور خلاصه مزوتراپی مو را روشی برای بهبود ریزش مو بیان کرد که طبق الگوهای خاصی، مزوتراپی مو درزنان و مردان استفاده می‌شود، نتیجه‌ی این راه درمانی بستگی به فاکتورهای رشد و میزان مواد مغذی موجود در بدن هر فرد دارد؛ بنابراین نمی‌توان در این روش مقایسه‌ای بین افراد دانست. این روش در حقیقت تنها روشی است که می‌تواند خیال شما را در مدت کوتاهی از ترمیم موهای ریخته شده راحت کند. در این روش با استفاده از متعادل سازی هورمون‌ها، در روند رویش مو بهبود ایجاد می‌شود، در این روش نه نیازی به عمل جراحی دارید و نه دچار زخم در محل پوست خود می‌شوید به شرطی که مراقبت‌های بعد از مزوتراپی را به خوبی انجام دهید. در مزوتراپی راه‌کار تعیین‌شده بر پایه‌ی دریافت مواد مغذی و ویتامین‌رسانی از راه پوست است و این کار امروزه به چند شیوه صورت می‌گیرد.

اینفوگرافیک درمان ریزش مو با مزوتراپی
اینفوگرافیک درمان ریزش مو با مزوتراپی
نمونه کارهای ما مشاوره واتساپ اینستاگرام

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

حتی در مرحله‌ تزریق این مواد به پوست سر، شما هیچ‌گونه احساس دردی نخواهید داشت و با این کار می‌توان عمق یک میلی‌متری پوست که فولیکول‌های مو در آن قراردارند را تغذیه کرد. با تزریق مزوتراپی اگر هر عامل محرک ریزش مو دخیل باشد، با رساندن مواد مغذی می‌توان تا حد زیادی آن را غیرفعال کرد. با اعمال ویتامین‌ها به موضعی که نیازمند آن‌ها است، عملا تقویت مو برای پیشگیری از ریزش مجدد انجام می‌شود. در ادامه‌ این مطلب از کلینیک پوست و مو هلیا به بررسی کامل مزوتراپی مو و همچنین پاسخ به برخی سوالات همچون بعد از مزوتراپی مو چه باید کرد؟ پاسخ خواهیم داد.

 مراحل انجامنتایج حاصلهعوارض جانبی احتمالی
مزوتراپی1.داشتن یک جلسه مشاوره بین پزشک و بیمار و رعایت نکات مراقبتی لازم قبل از درمان با مزوتراپی
2.آماده کردن نواحی مورد نظر با اعمال ماده بی‌حسی و استریل کردن آن
3.آماده‌سازی محلول مزوتراپی توسط پزشک متخصص
4.تزریق محلول به صورت دستی به کمک سوزن و یا دستگاه مزوگان تا عمق ۱ میلی‌متری از پوست
5.استراحت فرد متقاضی و رعایت نکات مراقبتی بعد از انجام مزوتراپی
1.مشاهده نتایجی هم چون بازسازی موهای آسیب دیده
2.جلوگیری از آسیب‌های زودرس به موها
3.تحریک رشد موها با تقویت و تغذیه فولیکول‌های مو
4.درمان ظایعه‌های پوستی نظیر پوسته‌های کف سر یا چربی پوست
5.افزایش حجم موها
6.درمان آلوپسی
7.رفع ریزش‌های شدید در مو
تا کنون گزارش جدی به عنوان عارضه جانبی بعد از انجام مزوتراپی گزارش نشده است. تنها می‌توان به زخم‌های بسیار ظریف ناشی از جای سوزن حین تزریق اشاره کرد که ظرف ۲۴ ساعت بهبود پیدا خواهد کرد.

تاریخچه‌ مزوتراپی

جالب است بدانید مزوتراپی با تلاش‌های دکتر مایکل پیستور در سال 1952 ابداع شد و پس از آن برای اقدامات پرطرفداری مانند کاهش منطقه‌ سلولیت، برطرف کردن اسکار، درمان چین‌خوردگی‌های نازک و کم‌عمق برای بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گرفت. مزوتراپی مو تاکنون از سوی آکادمی پزشکی کشورهای اروپایی و همچنین بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی مورد تایید واقع شده است. پزشکی به نام دکتر شاپیکو نیز از این روش در سال 2002 استفاده کرده و تایید می‌کند که با مزوتراپی توانسته بیش از 90 درصد بیماران را بهبود دهد.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی در واقع درمان تزریقی است که کمترین تهاجم را برای پوست خواهد داشت. در این روش، از محلولی شامل ویتامین‌ها، هورمون‌ها، مواد مغذی و … برای درمان عارضه مربوطه استفاده می‌شود. سلول‌های بنیادی دارای سه لایه به نام‌های اکتودرم، مزودرم و اندودرم هستند. سلول‌های بنیادی اکتودرمی، تشکیل‌دهنده لایه بیرونی پوست (اپیدرم) هستند و سلول‌های مزودرمی، لایه میانی پوست یا درم را می‌سازند. بنابراین همانگونه که از نام مزوتراپی مشخص است، در این روش محلول به لایه میانی پوست تزریق می‌گردد. در لایه میانی پوست، رشته‌های کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید وجود دارند که باعث شادابی، استحکام و کشسانی پوست خواهند شد. همچنین فولیکول مو در لایه میانی پوست قرار گرفته است. لذا وقتی تزریق در لایه درم پوست صورت گیرد، محلول تقویتی مستقیما به پیاز مو خواهد رسید. لازم است بدانید که برخی مواد و داروها نمی‌توانند از اپیدرم عبور نموده و به فولیکول برسند. به همین دلیل تزریق کمک می‌کند این مانع برداشته شود.

مواد تشکیل دهنده‌ محلول تزریقی مزوتراپی

همانگونه که گفته شد در روش مزوتراپی از یک محلول تقویتی به نام کاکتیل یا کوکتل برای کاربردهای مختلف از جمله تقویت مو استفاده می‌شود. حتما این سوال برای شما نیز به وجود آمده است که محلول مزوتراپی مو از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟

 1. ترکیبی از انواع ویتامین‌ها
 2. مواد معدنی شامل زینک، فسفر، منیزیم و …
 3. داروهای مغذی همانند سیلیکون که یک ماده طبیعی در مو است و با افزایش سن، این ماده در بدن کم خواهد شد. در نتیجه ریزش مو شروع می‌شود.
 4. داروی بی‌حسی موضعی
 5. کلسی‌تونین که باعث بهبود خونرسانی به فولیکول مو می‌شود.
 6. داروهای اتساع دهنده عروق خونی برای افزایش خونرسانی به بافت‌ها و فولیکول‌ها

مراحل مزوتراپی مو

در صورتی که متخصص صلاح بداند روش مزوتراپی مو را برای شما عزیزان اجرا کند، لازم است بدانید که مراحل کار به شکل زیر اجرا می‌گردد:

مرحله اول: آماده سازی

 1. چند روز قبل از شروع درمان، داروهای رقیق‌کننده خون را کنار بگذارید.
 2. یک روز قبل و یک روز بعد از درمان نباید به سراغ داروهای تقویتی و حالت‌دهنده مو بروید.
 3. شب قبل از مزوتراپی مو حتما استحمام کنید.

مرحله دوم: شروع درمان

متخصص بعد از آماده‌سازی محلول، تزریق را به صورت دستی با سوزن و یا با دستگاهی به نام مزوگان، انجام خواهد داد. برای این منظور، سوزن باید تا عمق یک میلی‌متری پوست نفوذ کرده و محلول به لایه میانی پوست تزریق شود.

نکته‌ای که لازم است متذکر شویم این است که بعد از اتمام کار، جای سوزن، زخم‌های کوچکی تشکیل می‌شود که عارضه‌ای طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف می‌گردند.

انواع مزوتراپی مو

در کل راه‌های زیادی از مزوتراپی وجود دارد که اکثرا در درمان ریزش مو، از بین بردن پف چشم، بهبود کبودی اطراف چشم، کاهش خطوط سلولیت، شفاف‌سازی پوست صورت، جوان‌سازی، درمان جوش‌ها، از بین بردن خطوط نازک در صورت، سندرم‌هایی مانند تونل کارپ، فیبرومیالژی و بلز پالسی ثابت شده‌اند و نتایج خوبی را به جا گذاشته‌اند. توصیه می‌شود در برخی موارد همراه این کار، میکرونیدلینگ نیز انجام شود که نتایج آن برای شما بسیار واضح و بهتر خواهد بود.

مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی

انجام درست مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی مو از مهم‌ترین کارهایی است که افراد متقاضی پس از تزریق محلول مزوتراپی باید به آن توجه کافی داشته باشند. به همین جهت توصیه می‌شود به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. جلوی نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 2. از کلاه به شکلی که به سر فشار بیاورد، استفاده نکنید.
 3. تا 24 ساعت از استحمام بپرهیزید.
 4. تا زمانی که دوران نقاهت شما به پایان نرسیده است از رنگ کردن مو و همچنین سشوار و اتوی مو استفاده نکنید.
 5. برای دریافت نتیجه دلخواه و معقول، مراحل درمانی را به آخر برسانید.

فواید مزوتراپی مو

در این روش که در حال حاضر طرفداران بسیاری پیدا کرده است، مانند هر روش دیگری ویژگی‌های مثبتی دیده شده است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد:

 1. قرار نیست در مزوتراپی جراحی اتفاق بیافتد پس این روش عارضه‌ای ایجاد نمی‌کند.
 2. پس از این فرآیند، علائمی مثل حساسیت به هر نوعی دیده نشده است.
 3. چون جراحی وجود ندارد پس به شما داروی بیهوشی یا بی‌حسی تزریق نمی‌شود.
 4. پس از انجام مزوتراپی نیاز به استراحت طولانی مدت نخواهید داشت.
 5. تمام این فرآیند بدون احساس درد یا فشار انجام می‌شود.
 6. به بازسازی و جلوگیری از آسیب زودرس موها کمک می‌کند.
 7. با تغذیه‌ فولیکول‌ها منجر به رشد موها می‌شود.
 8. هر ضایعه‌ای مانند پوسته‌های کف سر یا چربی پوست سر رفع می‌شوند.
 9. نیاز به مراقبت خاصی پس از انجام ندارد.
 10. برای هر دوره‌ای از زندگی بلامانع است.
 11. سبب افزایش حجم موها می‌شود.
 12. برای درمان آلوپسی با مزوتراپی مو مناسب است.
 13. روند ریزش مو را به تعویق می‌اندازد.
 14. منجر به رشد مو از نواحی تحریک شده که حاوی فولیکول مو هستند، می‌شود.
 15. سبب افزایش استحکام موهای جدید می‌شود.
 16. با این روش نتیجه‌ یکدست حاصل می‌شود.
 17. رضایت بی‌سابقه‌ افراد در مقایسه با روش‌های دیگر مشاهده شده است.
 18. مزوتراپی برای ریزش ارثی مو بسیار مناسب است.

عوارض احتمالی مزوتراپی موی سر

برای فرد قبل از انجام مزوتراپی مو ممکن است این سوال پیش بیاید که عوارض مزوتراپی چیست؟ که در اینجا به این سوال پاسخ داده شده است. مزوتراپی در هر بخشی از سر که انجام شود، عوارض احتمالی بسیار کمی خواهد داشت تا حدی که این عوارض قابل چشم‌پوشی هستند.

درمان مشکلات مو با مزوتراپی مو

 1. درمان عارضه آلوپسی
 2. برطرف کردن ریزش مو ناشی از استرس
 3. درمان آسیب‌دیدگی ساقه مو
 4. افزایش سرعت رشد مو در مواردی که سرعت رشد کند شده است.
 5. درمان ریزش مو ناشی از شیمی درمانی

مزوتراپی برای چه کسانی جواب نمی ‌دهد؟

 1. افراد مبتلا به ریزش مو ناشی از بیماری زمینه‌ای همانند سفلیس
 2. افراد درگیر با بیماری‌های دیابت، هپاتیت، هموفیلی، ایدز و…
 3. مردان بالای 40 سال با طاسی آندروژنی
 4. خانم‌های بالای 60 سال با طاسی آندروژنی
 5. زنان باردار

کاندیدای مناسب مزوتراپی

کاندیدای مناسب مزوتراپی چه افرادی هستند؟

این روش درمانی هیچ نوع محدودیت جنسی و سنی را شامل نمی‌شود، به طور کلی روشی تایید شده برای همه‌ی افرادی است که دچار ریزش مو شده‌اند؛ می‌توان به طور واضح ادعا کرد که این روش برای گروه سنی هجده تا هفتاد سال به خوبی اجرا می‌شود به شرطی که دارای ناراحتی خاصی یا بیماری قلبی نباشند. اگر نتایج انجام مزوتراپی را تا کنون ندیده‌اید، بهتر است بدانید این تاثیرات برای هر فرد متفاوت است. اما برای همه‌ی کسانی که این روش انجام می‌شود نتایج آن ماندگار خواهد بود؛ پس اگر شما نیز می‌خواهید با صرف هزینه‌ای مناسب برای یک‌بار از مزایای روش مزوتراپی مو بهره ببرید، تردید نکنید. در بعضی افراد تاثیر این روش پس از یک‌بار و برای بعضی دیگر پس از پایان دوره‌ی هشت جلسه‌ای مشاهده می‌شود. این تعداد جلسات برای هر فرد یکسان نیست و باید با نظر متخصص تعیین شوند.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید. همینطور می‌توانید به اینستاگرام هلیا مراجعه کرده و از کلیپ‌های تخصصی ما دیدن کنید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫4 دیدگاه ها

 1. دکتر واسه کسایی که ریزش ارثی دارن ، بعد از اینکه مزو انجام دادیم تموم شد دوباره ریزش پیدا نمیکنه؟؟؟

 2. من بانویی 60 ساله هستم و به دلیل رژیم غذایی، دچار ریزش موی شدید شدم. پزشک به مدت یکسال محلول دست سازی داد که ماینوکسیدیل هم داشته و بعد از پایان دوره دچار ریزش شدیدتر شده ام. کدام روش برای من مناسب‌تر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *