1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق ژل
 4. تزریق ژل در پیشانی – رفع چین و چروک و کانتورینگ پیشانی با پرکننده های پوستی (فیلر)

تزریق ژل در پیشانی – رفع چین و چروک و کانتورینگ پیشانی با پرکننده های پوستی (فیلر)

تزریق ژل در پیشانی

افزایش چین و چروک روی پیشانی در دوران میان‌سالی، امری اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. امروزه این موضوع تنها شامل حال افراد میان‌سال و پیر نمی‌شود و در افراد جوان نیز قابل مشاهده است. تزریق ژل در پیشانی، یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌ها برای از بین بردن این چین و چروک‌ها محسوب می‌شود. وقتی این تزریق را انجام می‌دهید، سطح پیشانی شما صاف و تماشایی می‌شود و ظاهر شما به مراتب جوان‌تر به نظر می‌رسد.

از بین بردن خطوط روی پیشانی، یکی از قابلیت‌های مهم ژل‌ها به شمار می‌روند. ژل‌های زیبایی، مواد قابل تزریقی هستند که می‌توانند با کمک به بهبود کیفیت پوست و همچنین افزایش حجم آن، نقش مهمی در از بین رفتن چین و چروک‌ها ایفا کنند. این تزریق در زمان بسیار کوتاهی صورت می‌گیرد اما نتایجی قابل توجه به همراه می‌آورد.

اینفوگرافیک تزریق ژل در پیشانی

تزریق ژل پیشانی، عوارض جانبی خاصی برای شما ندارد و موجب شادابی و طراوت بیشتر چهره شما خواهد شد. اگر می‌خواهید بدانید که تزریق ژل به پیشانی چگونه انجام می‌شود، چه تاثیراتی دارد و چه هزینه‌ای برای شما به همراه خواهد داشت، می‌توانید در ادامه این مطلب از سایت کلینیک پوست و مو هلیا همراه ما باشید. در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا مهم‌ترین نکات در خصوص تزریق فیلر در پیشانی را با شما در میان بگذاریم تا این فرآیند را با اطلاعات و آگاهی بیشتری انجام بدهید.

تزریق ژل در پیشانی

تزریق ژل پیشانی برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق ژل در پیشانی به طور کلی برای دو گروه از افراد بسیار مناسب خواهد بود:

 1. افرادی که دارای خطوط پیشانی کاملا عمیق هستند. معمولا این افراد به سراغ روش‌هایی مثل استفاده از کرم‌ها و پمادهای مختلف می‌روند اما از یک جایی به بعد، این متدها دیگر برای آن‌ها اصلا مناسب و کارآمد به نظر نمی‌رسد. این دسته از مردم می‌توانند به خوبی از اثرات مثبت تزریق فیلر برخوردار شوند و یک تغییر چشمگیر را در پیشانی خود احساس کنند. تغییری که با جوان‌سازی چهره آن‌ها همراه خواهد شد.
 2. افرادی که می‌خواهند خط و خطوط روی پیشانی خود را از بین ببرند اما به هیچ‌وجه نمی‌‌خواهند که دچار افتادگی در ناحیه ابروهای خود شوند. بعضی از روش‌های از بین بردن چین و چروک‌ها، موجب افتادگی ابروها و پایین آمدن آن‌ها می‌شود اما تزریق ژل پیشانی، چنین خطری را برای شما به وجود نمی‌آورد.

مطالب بیشتر: تزریق ژل زیر ابرو

نحوه تزریق ژل به پیشانی چگونه است؟

 1. اولین مرحله از این عمل زیبایی، در جلسه مشاوره بین شما و پزشک رقم می‌خورد. ابتدا باید مشخص شود که شما کاندیدای مناسبی برای انجام این فرآیند هستید. اگر این موضوع با انجام آزمایش‌های لازم مسجل شد، نوبت به انتخاب فیلر مناسب و همچنین انتخاب محل دقیق انجام تزریق می‌رسد.
 2. فیلرها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها برای قابلیت‌های خاصی به کار می‌روند. برای انتخاب درست، متخصص باید به وضعیت پوست شما، وضعیت اولیه پیشانی و همچنین وضعیت چین و چروک‌ها توجه کند.
 3. در روز انجام تزریق فیلر به پیشانی، اولین مرحله از کار، پاک‌سازی و همچنین استفاده از بی‌حس‌کننده موضعی خواهد بود. البته بعضی از فیلرها در ترکیب خود، ماده بی‌حس‌کننده نیز دارند. اگر از این ژل‌ها استفاده شود، دیگر به بی‌حسی موضعی قبل از انجام کار نیاز نخواهد شد.
 4. مرحله اصلی فرآیند که شامل تزریق است، تنها چند دقیقه طول می‌کشد. به طور کلی تزریق ژل پیشانی کم تر از ۲۰ دقیقه زمان می‌برد و بخش کوتاهی از این بیست دقیقه، به خود تزریق اختصاص دارد.
 5. پس از پایان تزریق، اگر احساس درد داشته باشید، از کمپرس یخ برای شما استفاده می‌شود. البته این اتفاق معمولا رخ نمی‌دهد و افراد متقاضی پس از پایان تزریق، درد چندانی را احساس نمی‌کنند. اگر هم احساس درد وجود داشته باشد، این درد آنقدر زیاد نیست که به مصرف دارو یا مسکن خاصی نیاز پیدا کنید.
 6. بعد از اتمام کار، نیازی به ماندن در کلینیک نخواهد بود و می‌توانید خیلی زود به خانه بروید و فعالیت‌های همیشگی زندگی خود را از سر بگیرید.

مطالب بیشتر: نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

 تزریق ژل در پیشانی
 
 

مراحل

1. اولین مرحله، جلسه مشاوره بین کاندید تزریق ژل در پیشانی و پزشک خواهد بود.
2. دومین مرحله، پاک‌سازی ناحیه تزریق و همچنین استفاده از بی‌حس کننده موضعی است.
3. سومین مرحله، مرحله اصلی کار بوده که در آن حجم مورد نیاز از ژل توسط پزشک و به کمک سرنگ‌های ظریف به نواحی پیشانی تزریق می‌شود.
4. کل این مراحل حدود ۲۰ دقیقه زمان نیاز داشته و فرد می‌تواند به خانه بازگشته و فعالیت‌های همیشگی زندگی خود را از سر بگیرد.
مزایا
 1. جوان‌سازی پوست
 2. از بین بردن چین و چروک و خطوط پیشانی
 3. بالا رفتن روحیه و اعتماد به نفس در نتیجه افزایش زیبایی چهره
 4. هزینه مناسب
 5. غیر تهاجمی بودن
معایبتزریق ژل در پیشانی اگر به صورت اصولی انجام شود هیچ عیبی متوجه حال مراجعه‌کننده‌ها نخواهد شد. در غیر این صورت می‌توان به مواردی از قبیل حساسیت پوستی، عدم مشاهده نتایج دلخواه، غیر طبیعی شدن نتیجه کار اشاره کرد.
دوره نقاهتاگر پروسه انجام کار به درستی سپری شود هیچ گونه عارضه جانبی جدی مشاهده نشده و بیمار دوره نقاهت خاصی را تجربه نخواهد کرد.
ماندگاریماندگاری ژل تزریق شده در پیشانی به طور کلی بین ۹ تا ۱۲ ماه برآورد می‌شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مرحله اصلی فرآیند که شامل تزریق است، تنها چند دقیقه طول می‌کشد. به طور کلی تزریق ژل پیشانی کم تر از ۲۰ دقیقه زمان می‌برد و بخش کوتاهی از این بیست دقیقه، به خود تزریق اختصاص دارد. پس از پایان تزریق اگر احساس درد داشته باشید، از کمپرس یخ برای شما استفاده می‌شود. البته این اتفاق معمولا رخ نمی‌دهد و افراد متقاضی پس از پایان تزریق، درد چندانی را احساس نمی‌کنند. اگر هم احساس درد وجود داشته باشد، این درد آنقدر زیاد نیست که به مصرف دارو یا مسکن خاصی نیاز پیدا کنید. پس از پایان فرآیند، شما نیازی به ماندن در کلینیک تزریق ژل به پیشانی ندارید و می‌توانید خیلی زود به خانه بروید و فعالیت‌های همیشگی زندگی خود را از سر بگیرید.

بیشتر بخوانید: درمان چین و چروک صورت با جوش شیرین

دوران ریکاوری پس از تزریق ژل به پیشانیدوران ریکاوری پس از تزریق ژل پیشانی

زمان دقیق ریکاوری پس از تزریق ژل پیشانی در هر فرد، متفاوت است. با این وجود به طور کلی این فرآیند دوران ریکاوری خاصی ندارد. شما می‌توانید بسیاری از کارهای گذشته خود را بلافاصله پس از تزریق انجام بدهید. تزریق ژل به پیشانی اساسا در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود و پس از آن شما هیچ مشکلی برای ترک کلینیک نخواهید داشت. تنها باید برای چند ساعت، حالت عمودی خود را حفظ کنید و تا مدتی در زمان خواب نیز، به هیچ‌وجه به روی پیشانی خود نخوابید. پروسه درمان و بهبودی بعد از تزریق ژل پیشانی، به سرعت برای شما طی خواهد شد. اگر توصیه‌های مراقبتی پزشک را جدی بگیرید، تا یک هفته ورزش‌های سنگین انجام ندهید، خودسرانه دارو مصرف نکنید و به سراغ مصرف سیگار و الکل نروید، همه چیز به بهترین شکل ممکن برای شما پیش خواهد رفت و این فرآیند به خوبی اثرات مثبت خودشرا در چهره شما نمایان خواهد کرد.

مطالب بیشتر: بهترین مارک تزریق ژل خط اخم

از نتایج تزریق ژل پیشانی چه انتظاری داشته باشیم؟

وقتی شما پس از انجام تزریق در حال ترک کلینیک هستید، اولین نشانه‌های تغییرات در پیشانی شما ظاهر می‌شوند. این موضوع در بالا رفتن روحیه و اعتماد به نفس شما بسیار موثر خواهد بود. ماندگاری ژل تزریق شده در پیشانی به طور کلی بین ۹ تا ۱۲ ماه برآورد می‌شود. اگر این کار در یک کلینیک معتبر صورت بگیرد، نوع و میزان درستی از ژل برای تزریق انتخاب شود، پزشک متخصص مهارت بالایی در انجام این کار داشته باشد و تزریق ژل پیشانی در عمق کاملا درست صورت بگیرد، میزان ماندگاری تزریق فیلر به پیشانی به حداکثر خواهد رسید. همچنین اینکه شما مراقبت‌های بعد از تزریق را نیز جدی بگیرید و آن‌ها را رعایت کنید، در بهبود نتایج نهایی تاثیر قابل توجهی دارد. اگر تصور کنید که این مراقبت‌ها مهم نیستند و هیچ نقشی در رسیدن به حداکثر ماندگاری ندارند، مرتکب یک اشتباه بزرگ نسبت خود شده‌اید. برای رسیدن به بیشترین حد از ماندگاری، باید همه مراقبت‌ها را جدی تلقی کنید.

هزینه تزریق ژل پیشانی

تنها یک بار تزریق ژل پیشانی، برای شما هزینه‌ای بسیار گزاف را به دنبال دارد اما اگر تصمیم داشته باشید هر چند ماه یک بار این کار را انجام بدهید، ممکن است این موضوع هزینه‌هایی را برای شما به وجود بیاورد. در نتیجه بهتر است با انجام این فعالیت در شرایط اصولی و همچنین انجام مراقبت‌های لازم، میزان ماندگاری این فعالیت را بیشتر و در نتیجه، هزینه‌های خود را نیز کم‌تر کنید. از یاد نبرید که کلینیک‌های بیش از حد ارزان قیمت ممکن است با استفاده از ژل‌های بی‌کیفیت و تاریخ گذشته و همچنین تحت نظر پزشک غیر متخصص، سلامتی شما را با یک تهدید و خطر بزرگ روبرو کنند. در نتیجه نباید برای تزریق ژل پیشانی، به چنین کلینیک‌هایی بروید و سلامتی خود را به خطر بیاندازید.

مطالب بیشتر: بالا بردن ابرو با تزریق ژل

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه تزریق ژل خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed