زاویه سازی چانه با تزریق ژل

تکنیک‌های تزریق ژل به صورت قابل توجهی توانسته‌اند توجه اغلب افراد را به خود جلب کنند. یکی از بهترین این تکنیک‌ها تزریق ژل است که در کلینیک‌های زیبایی توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. این روش نوعی عملیات زیبایی محسوب می‌شود که در دسته عمل‌های غیر تهاجمی قرار گرفته است. تزریق ژل می‌تواند در نواحی مختلف بدن و به خصوص صورت استفاده شود. یکی از پرکاربردترین زمینه‌ها در تزریق ژل به صورت در قسمت چانه است. افرادی که چانه کوچکی دارند و یا دوست دارند چانه‌ای برجسته‌تر داشته باشند می‌توانند در یک جلسه تزریق ژل را انجام داده و به زیبایی ایده‌آل خود برسند.

کلینیک زیبایی هلیا یکی از بهترین‌ها در زمینه تزریق ژل چانه بوده و با استفاده از مواد اولیه باکیفیت و داشتن کادر درمانی متخصص در این زمینه بدون کوچکترین استرس و نگرانی علاقه‌مندان به تزریق ژل به زیر چانه را همراهی خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

اینفوگرافیک راهنمای تزریق ژل به چانه

آشنایی با نحوه تزریق ژل به چانه

چانه یکی از مهم‌ترین عضو‌های صورت است که در زیبایی چهره تاثیر به‌سزایی دارد و به همین دلیل تمامی زنان و مردان دوست دارند چانه‌ای خوش‎فرم و زاویه‌دار داشته باشند. از طرفی دیگر رفتن به سمت روش‌های زیبایی تهاجمی که با زخم و خونریزی همراه است برای افراد کمی ترسناک به نظر می‌رسد. خوشبختانه تزریق ژل به چانه گزینه‌ای کارآمد و موثر در این زمینه بوده و به طور تقریبی تمامی کاندید‌های زیبایی می‌توانند از مزایای آن بهره ببرند.

تزریق فیلر چانه به دلیل نتایج‌ ایده‌آل و عوارض جانبی بسیار کمی که دارد مورد تایید پزشکان بوده و توانسته توجه اکثر افراد را به خود جلب کند. دقت شود که اگر قصد انجام تزریق ژل را دارید حتما به یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری نتایج دلخواه خود را به دست‌آورید.
تزریق ژل که در زبان لاتین Filler injection معروف است از پرطرفدار‌ترین روش‌های ترمیم و جوان‌سازی پوست است که از لحاظ ایمنی و کم خطر بودن نسبت به روش‌های مشابه، وضعیت بسیار خوبی دارد. دقت شود که اگر قصد انجام تزریق ژل را دارید حتما به بهترین متخصص تزریق ژل کنید که دارای تجربه و دانش روز دنیا باشد تا از نتایج و تاثیرات خوب تزریق ژل چانه بهرمند شوید.

افرادی که تمایل دارند چانه برجسته‌تری داشته باشند و یا به طور طبیعی چانه کوچکی دارند می‌توانند از مزایای تزریق ژل به چانه برای فرم‌دهی و رسیدن به ظاهر مورد پسند خود استفاده کنند. این کار معمولا در یک جلسه و با اعمال بی‌حسی موضوعی انجام می‌شود. در نتیجه دوره استراحت و نقاهت خاصی نداشته و شخص می‌تواند بلافاصله بعد از اتمام کار به انجام فعالیت‌های روزانه خود بپردازد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در کلینیک زیبایی هلیا تماس بگیرید.

متقاضیان تزریق ژل به چانه چه کسانی هستند ؟

متقاضیان تزریق ژل به چانه چه کسانی هستند ؟

افرادی که به زیبایی چهره خود اهمیت می‌دهند یکی از اصلی‌ترین متقاضیان در انجام این روش هستند. به خصوص اشخاصی که چانه کوچکی دارند و یا دوست دارند چانه برجسته‌تری داشته باشند می‌توانند به سراغ این روش بروند. از آنجایی که تزریق ژل روشی بی‌خطر و با حداقل عوارض جانبی محسوب می‌شود تمامی افرادی که در سلامت کامل هستند و بیماری یا مشکل خاصی ندارند می‌توانند از آن استفاده کنند. در حالت کلی بهترین کاندید‌ها برای تزریق ژل به چانه عبارتند از:

 1. افرادی که دارای چانه کوچک و ضعیف هستند.
 2. افرادی که از لحاظ ظاهری چانه‌ای نامتناسب و زشت دارند.
 3. افرادی که پوست گردن آن‌ها شل و آویزان است.
 4. افرادی که دارای چین و چروک در اطراف چانه خود هستند.

با این حال توصیه می‌شود قبل از تصمیم‌گیری و اقدام به هر کاری با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و بعد از انجام بررسی‌های لازم دست به چنین کاری بزنید.

برای تزریق ژل به چانه چند سی سی لازم است ؟

بسته به تغییرات مورد نیاز در چانه میزان تزریق ژل به چانه متفاوت است و این به نظر پزشک شما و میزان تغییرات مورد انتظار شما از تزریق ژل بستگی دارد ولی اکثر پزشکان معتقدند در جلسات اول بهتر است از ۱ الی ۲ سی‌سی ژل برای تزریق بهره برده شود، شاید نیاز باشد برای گرفتن نتیجه مطلوب به دو تا چهار جلسه درمان نیاز داشته باشید، در صورت نیاز در جلسات بعدی می‌توان مقادیر دیگری از ژل را  نیز برای بهبود و اصلاح تغییرات اعمال شده قبلی استفاده کرد.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به لب

نحوه تزریق ژل به چانه

انتقال ژل در چانه چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل به چانه روشی غیر تهاجمی در بین روش‌های زیبایی محسوب می‌شود. به این صورت که پزشک در یک جلسه درمانی و بدون نیاز به بی‌هوشی و استفاده از برش و بخیه می‌تواند نتایج مورد نظر را برای شما ایجاد کند. مراحل انجام کار بسیار ساده بوده و شما بدون کمترین درد و ناراحتی می‌توانید به نتیجه مطلوب برسید. همچنین نتایج مثبت حاصل از آن بلافاصله بعد از اتمام کار قابل ملاحظه خواهد بود. روند کلی کار به این صورت است:

 • مشاوره و انجام بررسی‌های لازم

قبل از اقدام به هر کاری جلسه مشاوره‌ای بین فرد و پزشک برقرار می‌شود. در این جلسه پزشک وضعیت جسمی و انتظارات فرد را بررسی می‌کند، سپس تاریخ دقیق برای تزریق ژل تعیین می‌شود.

 • آماده‌سازی فرد متقاضی

قبل از شروع تزریق قست‌هایی از صورت که قرار است پزشک تزریق را انجام دهد باید آماده‌سازی شوند. به این منظور که بی‌حسی موضعی اعمال شده و استریلیزاسیون لازم انجام می‌گیرد.

 • تزریق ژل به چانه

مهم‌ترین مرحله انتقال ژل در چانه مرحله تزریق است. این مرحله که حتما باید توسط پزشک متخصص انجام شود دارای حساسیت بالایی است چرا که کوچکترین خطا می‌تواند سبب ایجاد ظاهر ناخوشایند در صورت شود.

 تزریق ژل به چانه
 

مراحل

۱. مشاوره و انجام بررسی‌های لازم با هدف بررسی وضعیت جسمی و انتظارات فرد مراجعه‌کننده و تعیین وقت مشاوره

۲. آماده‌سازی فرد متقاضی با اعمال بی‌حسی موضعی و استریلیزاسیون لازم

۳. تزریق ژل به چانه که مرحله نهایی و اصلی کار محسوب می‌شود.

مزایا۱. غیر تهاجمی بودن آن

۲. عدم نیاز به دوره نقاهت طولانی

۳. عدم نیاز به بیهوشی

۴. بروز نتایج مثبت بلافاصله بعد از اتمام تزریق

۵. عدم بروز عوارض جانبی شدید و اذیت‌کننده

۶. ماندگاری بالای نتایج حاصل از آن

۷. کاهش چین و چروک در نواحی چانه

۸. برجسته کردن و فرم‌دهی چانه

۹. لیفت کردن پوست نواحی غبغب و گردن

معایببه دلیل غیر تهاجمی بودن هیچ عیبی نداشته و در صورت انجام اصولی تزریق می‌توان بلافاصله بعد از اتمام کار از نتایج مثبت ایجاد شده لذت برد. در برخی از افراد مشاهده التهاب پوستی و کبودی خفیف وجود دارد که کاملا طبیعی بوده و بعد از چند روز کاملا برطرف می‌شود.
دوره نقاهتدوره نقاهت خاصی ندارد. به منظور پیشگیری از بروز عوارض جانبی شدید و نتایج ناخوشایند توصیه می‌شود در ۷۲ ساعت اول بعد از تزریق توصیه‌های پزشک متخصص در خصوص مراقبت‌های بعد از انجام تزریق ژل جدی گرفته شود.
ماندگاریماندگاری تزریق ژل به چانه بسته به نوع ژل استفاده شده و همچنین مراقبت و نگهداری مراجعه‌کننده از چانه خود، معمولا بین ۵ ماه تا ۲ سال باقی خواهد ماند.

مراقبت بعد از تزریق ژل چانه

بعد از اینکه تمامی مراحل لازم انجام شدند نوبت به مراقبت‌های بعد از تزریق می‌رسد. این مراحل همانند مرحله تزریق مهم بوده و تمامی توصیه‌های پزشک باید به دقت دنبال شوند تا عوارض جانبی و مشکلات ناخوشایندی ایجاد نشوند. از جمله مهم‌ترین مراقبت‌ها می‌توان به طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل چانه، عدم اعمال فشار به ناحیه تزریق شده، عدم انجام کار‌های سنگین و مواردی از این قبیل اشاره کرد. مراحل تزریق فیلر به چانه کمتر از یک ساعت طول خواهد کشید. فراموش نکنید که تزریق ژل در عین سادگی به دقت و تخصص بالایی نیاز داشته و اینکار تنها در صورتی ممکن است که کلینیکی معتبر و پزشکی باتجربه را انتخاب کنید و به آن مراجعه کنید. کلینیک زیبایی هلیا به عنوان یکی از بهترین‌ها در زمینه‌های زیبایی می‌تواند انتخاب خوبی برای کاندید‌های تزریق ژل به چانه به حساب آید.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چند سی سی ژل برای پشت پلک لازم است؟

میزان ژل تزریق بسته به نوع ژل، ایرادات پوستی موجود در پلک شما، میزان تغییرات مورد انتظار بیمار از تزریق ژل و نظر پزشک متخصص شما متغیر است. نهایتا پس از شرح کامل انتظارات خود، شرایط پوستی خود، تجربیات سابق خود از تزریق پزشک شما میزان ژل یا فیلر  مورد نیاز برای تزریق در جلسه اول را تعیین می‌کند. ولی معمولا برای پلک پایین و حفره چشم تزریق یک سی‌سی ژل کافیست، ولی پلک بالا ممکن است از یک سی‌سی کمتر و یا بیشتر باشد.

مزایای تزریق ژل به چانه

مزایای تزریق ژل به چانه

قطعا آنچه سبب شده تا تزریق ژل به چانه به یکی از پرطرفدارترین روش‌های زیبایی تبدیل شود مزایای قابل توجه آن است. از جمله مهم‌ترین این مزایا عبارتند از:

 1. غیر تهاجمی بودن آن: به این معنا که تزریق ژل بدون زخم و خونریزی بوده و کل کار توسط سرنگ‌های بسیار ظریف انجام خواهد شد.
 2. عدم نیاز به دوره نقاهت طولانی: از آنجایی که تزریق ژل به چانه روشی غیر تهاجمی است، فرد همان روز می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزانه خود پرداخته و دوره نقاهت طولانی مدت و اذیت‌کننده‌ای را تجربه نخواهد کرد.
  • عدم نیاز به بیهوشی: تزریق فیلر چانه روشی بدون درد بوده و اعمال بی‌حسی برای جلوگیری از احساس درد کافی است. در نتیجه عوارض جانبی ناشی از بیهوشی را تجربه نخواهید کرد.
 3. بروز نتایج مثبت بلافاصله بعد از اتمام تزریق: کاندید‌های تزریق ژل چانه می‌توانند بلافاصله بعد از تزریق شاهد نتایج مثبت آن باشند.
 4. عدم بروز عوارض جانبی شدید و اذیت‌کننده: اگر تزریق ژل به زیر چانه به صورت اصولی انجام شود عارضه جانبی خطرناک و اذیت‌کننده‌ای مشاهده نخواهد شد. ورم بعد از تزریق ژل چانه، التهاب و قرمزی مختصر از جمله شایع‌ترین عوارض جانبی هستند که در طول ۳ روز بعد از انجام تزریق بهبود خواهند یافت.
 5. ماندگاری بالای نتایج حاصل از آن
 6. داشتن کاربرد‌های گسترده نظیر کاهش چین و چروک در نواحی چانه، برجسته کردن و فرم‌دهی چانه، لیفت کردن پوست نواحی غبغب و گردن و ….

مطالب بیشتر: تزریق ژل به زیر چشم

نتایج حاصل از ترانسفر ژل در چانه

نتایج و تاثیرات حاصل از انتقال ژل در چانه

در اکثر ژل‌های مورد استفاده در تزریق ژل از یک ترکیب طبیعی به نام اسید هالورونیک استفاده می‌شود که در تولید کلاژن و الاستن نقش به‌سزایی دارد. وجود اسید هالورونیک در پوست باعث درخشندگی و محکم‌تر شدن پوست و همچنین باعث بهتر شدن روند آبرسانی برای آن خواهد شد. پس از تزریق ژل به چانه، فرم و زیبایی ظاهری دلخواه شما بر چانه نمایان خواهد شد. باقی ماندن این تاثیرات بر روی چانه بسته به نوع ژل استفاده شده و همچنین مراقبت و نگهداری شما از چانه خود، معمولا بین ۵ ماه تا ۲ سال باقی خواهد ماند. اکثر کسانی که از انتقال ژل برای جوان‌سازی و تغییر فرم صورت و چانه خود استفاده می‌کنند از آن راضی بوده‌اند و بعد از تمام شدن دوره تاثیر‌گذاری ژل، اقدام به تزریق مجدد ژل می‌کنند.

عوارض تزریق فیلر به چانه

عوارض تزریق فیلر به چانه و فک

هرچند تزریق ژل و فیلر به چانه و فک جزء روش‌های ایمن و بی‌خطر زیبایی شناخته می‌شوند ولی با اینحال بروز برخی عوارض جانبی در این تکنیک طبیعی  است. از جمله عوارض تزریق فیلر به چانه و فک می‌توان به کبودی، تورم، قرمزی و خونریزی خفیف اشاره کرده که اولا در صورت عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون این عوارض بسیار ناچیز خواهند بود، ثانیا طی چند روز در صورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مصرف داروهای تجویزی فروکش خواهند کرد.

سایر عوارضی که ممکن است در صورت انتخاب پزشک کم تجربه یا تزریق اشتباه رخ دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در صورت حساسیت داشتن به مواد تزریقی ممکن است واکنش‌های آلرژیک را شاهد باشید.
 2. گاها فرد حتی به لیدوکائین ویا ابزارهای مورد استفاده در تزریق ژل به فک و چانه نیز حساسیت نشان می‌دهد.
 3. امکان بروز عفونت به دنبال تزریق ژل نیز وجود دارد که در صورت رعایت بهداشت تا حدود زیادی بهبود می‌یابد.
 4. درصورتی که پزشک محل اشتباهی را برای تزریق انتخاب کند ممکن است به اعصاب، عروق خونی یا بافت پوست آسیب وارد کرده و باعث بی‌حسی، درد، مرگ بافت پوست گردد.
 5. به دنبال تزریق اشتباه و یا تزریق حجم‌های نامتناسب از فیلر برجستگی‌ها یا توده‌هایی در زیر پوست تشکیل می‌شود که باعث ایجاد ظاهر نامتناسب در محل تزریق شود. پس در انتخاب یک پزشک حاذق و باتجربه دقت لازم را به خرج دهید تا از بروز عوارض جانبی تا حدود زیادی پیشگیری کنید.

در حال حاضر طیف وسیعی از ژل‌ها که با هدف تزریق به نواحی مختلفی از صورت و بدن استفاده می‌شوند وجود دارد. در نتیجه داوطلبان تزریق ژل می‌توانند بهترین ژل برای تزریق چانه را متناسب با انتظارات و شرایطی که دارند انتخاب کرده و از نتایج حاصل از آن لذت ببرند. از بزرگترین مزیت‌های بهره‌مندی از این روش، بروز نتایج و تاثیرات حاصل بلافاصله بعد از تزریق است. به این صورت که پس از تزریق ژل به چانه، فرم و زیبایی ظاهری دلخواه افراد بر چانه سریعا نمایان خواهد شد. ماندگاری تزریق ژل به چانه به عوامل متعددی از قبیل نوع ژل استفاده شده، نحوه مراقبت و نگهداری از نواحی تزریق، سن افراد، سیستم ایمنی و شرایط بدنی و … بستگی خواهد داشت.

برای جلوگیری از هر گونه عارضه خطرناک و ایجاد نتایج مثبت بعد از تزریق ژل توصیه می‌کنیم تا حتما از برند‌های معتبر با ترکیبات طبیعی استفاده کنید. هزینه تزریق ژل به زیر چانه با توجه به حجم ژل مورد نیاز، برند ژل، اجرت پزشک، خدمات کلینیک و … متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی هلیا علاوه بر بهره‌مندی از پزشکان متخصص دارای مدارک بین‌المللی و مجرب در زمینه پوست و مو از کیفیت مواد اولیه استفاده شده برای عمل زیبایی تزریق ژل اطمینان حاصل کنید چرا که تمامی ژل‌های مورد استفاده در عمل زیبایی تزریق ژل دارای مجوز‌های بین‌المللی بوده و تحت نظر بهترین شرکت‌های داروسازی تولید شده‌اند.

شما می توانید با مراجعه بهکلینیک پوست و مو هلیاو مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed