تزریق ژل به نوک بینی

در چند سال اخیر روش‌های متنوع و کاربردی زیادی با اهداف زیبایی و جوان‌سازی صورت روی کار آمده‌اند. اما در بین این روش‌ها تعداد معدودی وجود دارند که توانسته‌اند با داشتن مزایای زیاد توجه اغلب افراد را به خود جلب کنند. از جمله این موارد می‌توان به تکنیک‌های تزریق ژل اشاره کرد. ژل‌ها توسط پزشک متخصص در حجم مورد نیاز با توجه به خواسته بیمار به نواحی مختلفی از بدن تزریق می‌شوند. از جمله این موارد می‌توان به تزریق ژل به سینه، باسن، صورت و … اشاره کرد. یکی از این گزینه‌ها تزریق ژل به نوک بینی است. به کمک این روش افراد می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به انجام جراحی بینی و تحمل عوارض جانبی بعد از آن فرم دماغ خود را تا حد زیادی اصلاح کنند.

اینفوگرافیک راهنمای تزریق ژل به نوک بینی

برای این منظور کافی است به یک کلینیک معتبر زیبایی مراجعه کرده و عملیات تزریق ژل به بینی را به کمک پزشک متخصص و باتجربه انجام دهید. در این روش حجم مشخصی از ژل با توجه به تشخیص پزشک به قسمت نوک بینی تزریق می‌شود و در نتیجه آن برخی از ایرادهای بینی‌های گوشتی برطرف می‌گردد. کلینیک تخصصی هلیا یکی از بهترین‌ها در زمینه تزریق ژل بوده و کاندیدهای زیبایی می‌توانند با خیال راحت به آن مراجعه کرده و از نتیجه کار لذت ببرند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این موضوع ما را در این مقاله همراهی کنید.

تزریق ژل به نوک بینی چگونه انجام می شود؟

اگر که شما به دنبال راه‌حلی هستید که در آن بیهوشی، درد و عوارض وجود نداشته باشد و در طی آن بینی شما زیباتر شود، بهترین انتخاب شما تزریق فیلر بینی است. تزریق ژل به نوک بینی از جمله راه‌های اصلاح بینی بدون نیاز به جراحی می‌باشد که عوارض عمل جراحی بینی را دارا نمی‌باشد. بسیاری از افراد به دلایل مختلف تمایلی به انجام جراحی بینی ندارند. بنابراین تزریق ژل به نوک بینی می‌تواند روشی جایگزین برای آن‌ها باشد.

آیا تزریق ژل در نوک بینی کاربرد دارد؟

آیا می توان برای نوک بینی از تزریق ژل استفاده کرد؟

از جمله روش‌هایی که برای رفع نقص بینی و اصلاح آن می‌توان از آن استفاده نمود، تزریق فیلر به نوک بینی است. همانطور که می‌دانید از ژل‌ها و یا فیلر‌های مختلف برای رفع چین و چروک صورت و یا افزایش حجم گونه و لب‌ها استفاده می‌شود. این نوع ژل‌ها برای نوک بینی و به منظور اصلاح آن نیز کاربرد دارند.

همانطور که می‌دانید عمل زیبایی بینی، ریسک بالایی دارد و به همین دلیل باید در انتخاب متخصص دقت بالایی داشت. مردم بیشتر به خاطر مد و زیبایی صورت، این ریسک را پذیرفته و زیر تیغ جراحی ‌می‌روند. اما تزریق ژل برای بینی راهی می‌باشد برای نجات افرادی که از عمل بینی خود راضی نبوده و یا از انجام این عمل ترس دارند ولی می‌خواهند به هر نحوی، بینی خود را اصلاح نمایند. بسیاری از افراد می‌توانند بدون نیاز به عمل جراحی و فقط با تزریق ژل، بینی خود را اصلاح نمایند چرا که ناهنجاری بینی شدید نیست.

بهتر است به این موضوع نیز دقت داشته باشید که برای تزریق فیلر به بینی، انواع مختلفی از ژل‌ها وجود دارد که بسته به نیاز و بودجه‌ شما توسط پزشک متخصص برای شما انتخاب می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که با توجه به اینکه شما چه نوع ژلی را برای بینی انتخاب می‌کنید میزان ماندگاری آن متفاوت است. برخی از برند‌ها، کمی قیمت بالایی دارند ولی از نظر دوام و ماندگاری بسیار عالی می‌باشند. برخی دیگر از ژل‌های تزریق به بینی نیز به گونه‌ای هستند که نیاز است هر ۶ ماه یکبار آن را تمدید کنید. بهترین متخصص تزریق ژل توصیه می‌کند که از استفاده از ژل‌های دائمی به منظور اصلاح فرم بینی جلوگیری شودچرا که تزریق ژل به واسطه این نوع ژل‌ها اثرات زیان باری را برای فرد به دنبال خواهند داشت.

بهتر است بدانید، برخی از افراد به ژل‌ها حساسیت می‌دهند و پزشک متخصص با دارو و درمان سعی می‌کند تا در کمترین زمان ممکن این ژل را از بدن فرد خارج کند ولی اندکی از این ژل همچنان در بدن فرد باقی می‌ماند. حال اگر ماندگاری این ژل کوتاه مدت باشد، روند بهبودی شما سریع‌تر بوده و هر چه زودتر از شر این ژل و حساسیت‌های حاصل راحت می‌شوید ولی در صورتی که شما تزریق ژل دائم کرده باشید این برای شما مشکل ساز خواهد بود.

آیا تزریق ژل به نوک بینی درناک است ؟

رینوپلاستی مایع که نوعی رینوپلاستی غیر جراحی است و در مدت زمان ۱۵ دقیقه انجام می‌گیرد یک روش تغییر شکل بینی در جهت مطلوب و دلخواه به مدت حداقل ۶ ماه است. درد ناشی از تزریق ژل به نوک بینی با سوزن طبیعتا در حد تیغ جراحی نیست ولی جای نگرانی برای کسانی که ترس از  سوزن دارند نیز وجود ندارد. چون پزشک شما قبل از انجام تزریق با استفاده بی‌حس‌کننده‌های موضعی نوک بینی و اطراف آن را بی‌حس کرده و سپس اقدام به تزریق فیلر می‌نماید.

عوارض تزریق فیلر به نوک بینی

عوارض جانبی تزریق فیلر به نوک بینی چندان زیاد نیست و شما ممکن است شاهد کمی قرمزی و حساسیت به لمس در نواحی اطراف محل تزریق باشید. به دلیل حساسیت بالای بینی و پر بودن از رگ‌های خونی این تکنیک کمی در این محل پیچیدگی‌هایی دارد به همین دلیل بهتر است از یک پزشک مجرب بخواهید عمل تزریق فیلر به نوک بینی شما را انجام دهد.

سایر عوارض جانبی احتمالی رینوپلاستی مایع عبارتند از:

 1. کبودی و تورم در محل تزریق
 2. حرکت فیلر از محل تزریق به نواحی دیگر بینی و یا زیر چشم که منجر به بدشکلی‌هایی در چهره می‌شود.

بهتر است این نکته را مد نظر داشته باشید که در صورت اعتماد به کلینیک‌ها یا محل‌های نامعتبر و بدون مجوز ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری به سلامت خود وارد آورید، به عنوان مثال، تب، کبودی مدت‌دار، کهیر و خارش، خطر نکروز بافت، تخریب دیواره عروق و در بدترین حالت از دست دادن بینایی از جمله عوارض نادر و خطرناک این روش است.

تزریق ژل به بینی یا جراحی نوک بینی ؟ کدام بهتر است ؟

اینکه کدامیک از روش‌های تزریق ژل به نوک بینی یا جراحی بینی برای شما مناسب است بستگی به نظر پزشک و میزان تغییرات مورد نیاز برای گرفتن نتیجه درخواستی شما دارد. مسلما رینوپلاستی مایع برای کسانی مناسب است که تغییرات جزئی در شکل بینی خود نیاز دارند یا میخواهند تشخیص دهند که چه فرمی از بینی برایشان مناسب‌تر است.

ولی کسانی که به دنبال تغییرات دائمی و بزرگ در شکل بینی خود هستند بهتر است طبق صلاحدید پزشک خود اقدام به جراحی بینی نمایند. ولی هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایبی است که برای شما به صورت تیتروار ذکر می‌کنیم:

مزایا رینوپلاستی غیر جراحی یا مایع

 1. در تزریق ژل به نوک بینی نیازی به بیهوشی عمومی نیست.
 2. دوره نقاهت بسیار کوتاه است و بلافاصله می‌توانید فعالیت‌های خود را سر بگیرید.
 3. چون نتایج این روش دائمی نیستند، در صورت عدم رضایت می‌توانید پس از مدت زمان معلوم به حالت قبلی خود بازگردید یا با استفاده از روش‌های مختلف اقدام به تخلیه ژل نمایید.
 4. مسلما هزینه‌های غیرجراحی بسیار کمتر از روش جراحی است.

معایب رینوپلاستی غیر جراحی

 1. تغییرات جزئی حاصل می‌شود.
 2. دارای برخی عوارض جانبی مثل کبودی و تورم و ریسک خطر مثل از دست دادن بینایی می‌باشد.
 3. تحت پوشش بیمه نیست.

مزایای جراحی بینی سنتی

 1. نتایج جراحی بینی دائمی است.
 2. مثل روش تزریق ژل به نوک بینی نیازی به انجام عمل مجدد برای تمدید نتیجه حاصله وجود ندارد.
 3. در صورت داشتن مشکل پزشکی مثل سختی تنفس، بیمه آن را پوشش می‌دهد.

معایب جراحی بینی سنتی

 1. در صورت عدم رضایت از نتیجه جراحی امکان تغییر سریع وجود ندارد مگر اینکه مدت چند ماه یا سال صبر کنید تا عمل قبلی به طور کامل بهبود یابد و مجددا اقدام به جراحی نمایید.
 2. برای اینکار بیهوشی عمومی لازم است.
 3. عوارض جانبی چون عفونت در این روش بیشتر است.
 4. هزینه آن به طور قابل توجهی بیشتر از رینوپلاستی مایع است.

نحوه تزریق ژل به نوک بینی

نحوه تزریق ژل به نوک بینی

در ابتدا لازم است که این نکته را یادآوری کنیم که تزریق ژل به نوک بینی باید توسط فردی با مهارت و آموزش دیده انجام شود چرا که اصلاح فرم بینی به این روش نیازمند تجربه و مهارت بالایی است تا پزشک معالج بتواند آنچه را که فرد از تزریق انتظار دارد، برآورده نماید و آسیبی به بافت‌های صورت وارد نکند:

 1. در تزریق ژل لازم است که ابتدا قسمت مورد نظر استریل و  بی‌حس شود تا میزان درد را برای فرد مراجعه‌کننده به حداقل برساند. البته برخی از ژل‌ها اندکی ماده بی‌حسی دارند و کمک می‌کنند حین تزریق، هیچگونه درد و ناراحتی را احساس نکنید.
 2. نحوهی تزریق فیلر نیز به این صورت است که میزان ژل مورد نیاز توسط سرنگ برداشته شده و طی چندین مرحله به قسمت‌های معین شده برای نوک بینی تزریق می‌شود. در پایان تزریق ژل نیز می‌توان نتیجه‌. به دست آمده را ملاحظه نمود.

پس از تزریق ژل ممکن است که بینی فرد مراجعه‌کننده دچار قرمزی، کبودی و تورم خفیفی شود که این عوارض پایدار نبوده و طی مدت کوتاهی بعد از تزریق، برطرف خواهند شد.

 تزریق ژل به نوک بینی
 

 

مراحل

 1. · ابتدا ناحیه مورد نظر استریل و بی‌حس می‌شود. بنابراین فرد مراجعه‌کننده هیچ دردی را احساس نخواهد کرد.
 2. · در مرحله بعدی حجم مورد نیاز ژل توسط سرنگ برداشته می‌شود.
 3. · در نهایت تزریق از نواحی مورد نظر توسط پزشک مورد نیاز انجام می‌شود.
 4. · نتایج حاصل بلافاصله بعد از اتمام کار قابل مشاهده خواهد بود.
 

 

مزایا

 1. · جایگزینی مناسب برای عمل تهاجمی بینی
 2. · عدم نیاز به برش و بیهوشی
 3. · بدون عارضه‌های جانبی شدید و خطرناک
 4. · اصلاح فرم بینی
 5. · مشاهده نتایج مثبت نهایی بلافاصله بعد از اتمام تزریق ژل
 6. · هزینه پایین در مقایسه با عمل جراحی بینی
معایب
 1. · عدم تغییر فرم بینی به صورت اساسی
 2. · عدم دائمی بودن نتایج حاصل شده بعد از تزریق
دوره نقاهتدوره نقاهت خاصی ندارد. احتمالا برخی عوارض خفیف نظیر التهاب و قرمزی در پوست ایجاد شود که خیلی سریع برطرف خواهد شد.
ماندگاریتقریبا ۶ ماه

ماندگاری تزریق ژل به نوک بینی چقدر است ؟

ماندگاری تزریق ژل به نوک بینی بسته به عواملی چون برند ژل مورد استفاده، حجم مصرفی، سرعت متابولیسم بدن هر فرد، مراقبت‌های پس از تزریق از فردی به فرد دیگر متفاوت است ولی نهایت ماندگاری آن از ۶ ماه تا دو سال متغیر است و البته برای تمدید اثر ژل بایستی مجددا برای تزریق اقدام نمایید.

بهترین کاندید تزریق فیلر نوک بینی

کاندید مناسب برای فیلر نوک بینی

اکثر افرادی که می‌خواهند فرم بینی خود را بهبود بخشند، کاندیدای خوبی برای این روش درمانی هستند. نکته کلیدی که باید در مورد این درمان به خاطر بسپارید این است که فقط شکل بینی را تغییر می‌دهد، نه اندازه بینی یا هر ساختار داخلی مهمی مانند انحراف سپتوم. به عبارت دیگر، اگر هدف شما بهبود زیبایی سطحی بینی است، این درمان ممکن است برای شما ایده‌آل باشد. برخی از کاندیدهای مناسب برای رینوپلاستی غیرجراحی عبارتند از:

 • کسی که ترس از جراحی یا بیهوشی عمومی دارد

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای واجد شرایط برای این درمان، بیمارانی است که ترجیح می‌دهند جراحی بینی سنتی انجام ندهند. رینوپلاستی به روش جراحی می‌تواند اندازه و شکل بینی شما را تا حد زیادی تغییر دهد، اما بهبودی این عمل اغلب طولانی و دردناک است. اگر می‌خواهید بدون جراحی شکل بینی خود را تغییر دهید، روش تزریق ژل به بینی برای شما مناسب است تا بدین طریق بتوانید نواحی مختلف بینی خود را صاف کرد، برآمدگی یا قوز بینی را بپوشایند، نوک و سوراخ‌های بینی را تغییر دهید.

 • کسانی که حساسیت خاصی به فیلر نداشته باشند

در صورت داشتن هر نوع حساسیت به ماده تزریقی یا لیدوکائین موجود در آنها حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. البته خوشبختانه، Juvederm و Radiesse هر دو درمان‌های غیرحساسیت‌زا در نظر گرفته می‌شوند، بنابراین اکثریت قریب به اتفاق مردم نیازی به نگرانی در مورد واکنش‌های آلرژیک ندارند.

 • کسانی که اهداف واقع بینانه از این روش داشته باشند

داشتن اهداف واقع بینانه برای این درمان مهم است. فقط برخی از مشکلات را می‌توان با پرکننده‌های پوستی اصلاح کرد، بنابراین شما فقط در صورتی واجد شرایط این درمان هستید که قوز، برآمدگی، افتادگی نوک بینی یا عدم تقارن بینی داشته باشید. این درمان به عنوان استتار برای نگرانی‌های سطحی جزئی تا متوسط ​​عمل می‌کند و مسائل مربوط به اندازه یا مشکلات عملکردی داخل بینی را اصلاح نمی‌کند.

 • کسانی که خواهان بهبودی سریعتر هستند

پس از تزریق ژل به نوک بینی شما بلافاصله می‌توانید سرکارخود بازگردید و تنها محدودیت‌هایی که خواهید داشت این است که از ورزش‌های شدید خودداری کنید، از دست زدن یا مالیدن بینی خودداری کنید و حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت به پشت بخوابید. ممکن است پزشک شما دستورالعمل‌های خاصی را پس از درمان به شما ارائه دهد که باید برای تسریع بهبودی خود را از آنها پیروی کنید.

 • کسانی که خواهان مشاهده نتایج سریع هستند

در نهایت، افرادی که به دنبال جراحی بینی غیرجراحی هستند، می‌خواهند نتایج سریعی داشته باشند. در حالی که نتایج جراحی بینی سنتی ممکن است چندین هفته یا چند ماه طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد، نتایج پس از این درمان در عرض چند روز قابل مشاهده است. در واقع، شما احتمالاً نتایج فوری را در همان روز درمان خواهید دید. با ته نشین شدن فیلر پوستی، نتایج شما در عرض یک تا دو هفته حاصل خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مزیت های تزریق ژل بر نوک بینی

 1. تزریق فیلر به نوک بینی به دلیل مزایای متعددی که دارد، با استقبال زیادی روبرو شده است. بسیاری از افراد بعد از عمل زیبایی و بیهوشی طولانی مدتی که دارد، ممکن است دچار عوارض ناخوشایندی شوند. برخلاف عمل جراحی بینی، تزریق فیلر یا تزریق ژل دارای عوارض بسیار کم و کوتاه مدت می‌باشد. شما به راحتی بعد از تزریق ژل می‌توانید با پای خود از مطب خارج شده و به منزل بروید و نیازی به بستری ندارید.
 2. به طور کلی می‌توان بیان کرد که تزریق ژل به نوک بینی ممکن است شما را از عمل جراحی بینی بی‌نیاز کند و فرد مراجعه‌کننده می‌تواند با انتخاب فرم بینی و شکل نهایی آن، بدون نیاز به خونریزی به نتیجه‌ قابل قبولی به واسطه تزریق ژل دست یابد. اما باید این نکته را در نظر داشت که این نوع روش اصلاح فرم بینی برای افرادی کاربرد دارد که از عدم تقارن بینی، افتادگی و یا فرورفتگی بینی خود، رضایت ندارند و تزریق فیلر برای افرادی که دارای بینی بزرگ و کج هستند، معمولا کاربرد زیادی ندارد.
 3. از دیگر مزایای تزریق ژل به نوک بینی این است که فرد می‌تواند بلافاصله پس از تزریق ژل، نتیجه‌ نهایی کار را مشاهده کند و در صورت عدم رضایت، در مراجعه‌های بعدی آن را تغییر دهد. این مورد در تزریق فیلر مزیتی است که در جراحی‌های زیبایی بینی وجود ندارد زیرا شما برای چندین ساعت زیر تیغ جراحی هستید و بعد از اتمام کار، بینی شما برای چندین روز در گچ مانده و شما نتیجه‌ نهایی را بعد از چندین ماه مشاهده می‌کنید. بعد از مشاهده‌ نتیجه نیز دیگر دوست ندارید دوباره زیر تیغ جراحی قرار بگیرید.
 4. مهم‌ترین مزیت تزریق ژل به بینی نیز صرف هزینه‌ بسیار کمتر نسبت به عمل جراحی بینی و حداقل زمان مورد نیاز برای انجام تزریق ژل و دوره‌ نقاهت کوتاه مدت تزریق فیلر است.

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب روسی

تاثیرات تزریق ژل بر ظاهر و زیبایی نوک بینی

تاثیرات تزریق ژل بر ظاهر و زیبایی نوک بینی

چنانچه تزریق فیلر به نوک بینی توسط فردی با مهارت و تجربه‌ بالا انجام شود، تاثیرات رضایت بخشی برای فرد مراجعه‌کننده خواهد داشت. لازم است که قبل از هر گونه تصمیم‌گیری نسبت به تزریق ژل به بینی حتما با پزشکی متخصص در مورد انتظارات و توقعات خود از تزریق ژل، مشورت و صحبت کنید. بهترین متخصصان تزریق فیلر افرادی می‌باشند که بدون در نظر گرفتن دستمزد‌های بالا سعی می‌کنند خواسته‌ فرد مراجعه‌کننده را برآورده کنند. در نظر داشته باشید که جلسه مشاوره قبل از تزریق ژل نیز یکی از مهمترین مواردی می‌باشد که باید حتما انجام شود.

در این جلسه فرد مراجعه‌کننده برای تزریق ژل، تمامی خواسته‌ها خود را برای متخصص تزریق فیلر بیان می‌کند و همچنین در مورد سلامتی خود برای پزشک توضیح می‌دهد. در مقابل نیز متخصص در رابطه با روند کار و دستمزد برای فرد مراجعه‌کننده توضیحاتی را ارائه می‌دهد. تزریق ژل برای رفع نواقص بینی بسیار کارآمد است. همچنین برای افرادی که به دلایل مختلف مانند آسیب‌دیدگی، از حجم بینی خود رضایت ندارند، می‌تواند روشی بسیار کارآمد باشد. در ضمن چنانچه تزریق ژل بینی با مهارت صورت گیرد، ظاهری کاملا طبیعی برای فرد مراجعه‌کننده به دنبال خواهد داشت.

بسیاری از افراد بعد از عمل جراحی بینی خود از نتیجه راضی نیستند. برای مثال برخی مراجعین بعد از جراحی دچار افتادگی نوک بینی شده‌اند و یا بدنه‌ بینی آن‌ها بسیار ضعیف و نازک شده است. اینگونه افراد با مراجعه به متخصصان تزریق ژل می‌توانند مشکل خود را حل کنند. پزشک متخصص با تزریق ژل به قسمت‌های ضعیف و نازک بینی می‌تواند بدنه‌ بینی شما را زیبا‌تر و مقاوم‌تر سازد و زیبایی چهره‌ شما را دو چندان کند. همچنین با تزریق ژل به قسمت نوک بینی، بینی شما رو به بالا می‌شود و افتدگی بینی درمان خواهد شد. در نتیجه می‌توان بیان کرد که تزریق فیلر به نوک بینی به عنوان روشی بسیار کارآمد، مورد توجه بسیاری از پزشکان و افراد مختلف قرار گرفته است و دلیل این توجه نیز مزیت‌های بسیاری است که انتقال ژل نسبت به عمل جراحی بینی دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed